Recenzia programu Ontrack EasyRecovery – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia EasyRecovery programu Ontrack

Skvelá služba na obnovu dát s nádherným rozhraním. Ontrack EasyRecovery zaostáva v oddelení pokročilých funkcií. To znamená, že je to skvelá alternatíva pre domácich používateľov.


Najlepšie softvér pre obnovu dát

Či už je chyba používateľa, vírus alebo chybný pevný disk, strata dát môže byť katastrofálnym zážitkom. Nástroje na obnovu údajov, ako je Ontrack EasyRecovery, sú navrhnuté tak, aby vás zachránili pomocou obnovenia náhodne odstránených údajov a údajov uviaznutých v stratenej alebo neprístupnej oblasti..

Riešenie na obnovu dát spoločnosti Ontrack poskytuje dôkladné skenovanie a užívateľsky príjemné prostredie. Aj keď chýba niekoľko funkcií na obnovenie, ktoré našli vedúci predstavitelia v odvetví, ako sú Stellar a EaseUS, má aj niekoľko výhod, ktoré tieto nástroje nemajú. Zahŕňajú možnosti trvalého vymazania údajov z možností diagnostiky pevného disku a disku (ďalšie informácie o týchto dvoch témach nájdete v prehľade Stellar Data Recovery Review alebo v sprievodcovi EaseUS Data Recovery Wizard)..

Ak chcete získať úplný prehľad o tom, ako sa tento nástroj vyrovná konkurencii, pozrite si náš najlepší softvér na obnovu dát. V opačnom prípade si prečítajte podrobné informácie o cenách EasyRecovery, funkciách, procesoch a službách zákazníkom.

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre Ontrack EasyRecovery

stanovenie ceny & licencovanie

Softvér Ontrack EasyRecovery sa dodáva vo verziách Windows aj Mac. Domáca verzia EasyRecovery vám umožňuje používať softvér jeden rok. To je veľké obmedzenie, pretože ďalšie riešenia na obnovu údajov, ako sú EaseUS a Stellar, poskytovali celoživotné licencie.

Domácu licenciu je možné súčasne používať iba na jednom počítači. Na rozdiel od niektorých iných možností nemáte celoživotnú licenciu. V priebehu roka platnosti vašej licencie však môžete túto licenciu exportovať do iného počítača tak často, ako potrebujete. Všetky licencie sa vzťahujú na systémy Windows aj MacOS.

Pred zakúpením si môžete vyskúšať bezplatnú skúšobnú verziu ľubovoľného softvérového balíka. Skúšobná verzia vám umožní skontrolovať a zistiť, či sú vaše údaje obnoviteľné, ale v skutočnosti ich nezískajú.

Vlastnosti

EasyRecovery poskytuje väčšinu základných funkcií, ktoré musíte obnoviť náhodne odstránenými alebo inak stratenými údajmi. Tu je všeobecný prehľad toho, čo získate s licenciou:

Logo EasyRecovery spoločnosti Ontrackwww.krollontrack.com

Začína sa od 658 dolárov mesačneVšetky plány

verzia

verzia
Windows, Mac

Možnosti skenovania

Rýchla kontrola

Hlboké skenovanie

Zoradiť podľa typu súboru

Skenovať podľa typu súboru

Možnosti skenovania

Úplné skenovanie na pevnom disku

Obnovenie odstránených / stratených súborov

Obnova poškodeného oddielu

Obnovenie odstránenej oblasti

Spúšťacie zariadenie USB

Obnovovacie CD

klonovanie
Vyžaduje licenciu

Externá obnova

Obnova externého disku

Obnova vymeniteľného média

Obnova karty SD

Obnovenie optického úložiska

podpora

Sada funkcií pre EasyRecovery sa radí proti konkurencii, najmä s inklúziami, ako sú optické médiá, Windows Server a Linux. Obnovenie úložiska RAID je tiež možné vykonať, ale iba s nákladnou licenciou na podnikanie (lacnejšiu alternatívu nájdete v našej správe o ochrane údajov Prosoft Engineering Data Rescue)..

Želáme si, aby EasyRecovery zahrnul možnosť klonovania pevných diskov a diskových oddielov do svojho základného balíka, namiesto toho, aby prinútil používateľa, aby vynaložil oveľa drahšie profesionálne vydanie..

Väčší nedostatok je v tom, že program EasyRecovery vám nedovolí vytvoriť spúšťací disk na prístup k údajom na počítačoch bez bootovania. Ak by to tak bolo pre vás, na získanie týchto údajov musíte odstrániť problémový pevný disk z počítača a pripojiť sa k nemu ako externý disk z fungujúceho počítača..

Možno ešte horšie je, že spoločnosť Ontrack vám nedovolí uložiť výsledky skenovania na neskoršie zotavenie. Ak chcete, aby tieto funkcie boli zahrnuté do vášho riešenia na obnovu dát, zvážte obnovenie hviezdnych údajov. EasyRecovery podporuje všetky bežné typy súborov.

Okrem iného to zahŕňa:

 • Dokumenty: Word, Excel, Powerpoint, PDF
 • Obrázky: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
 • Zvuk: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
 • Videá: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
 • Archívy: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

Ak typ súboru nie je podporovaný, neexistuje žiadna možnosť definovať a pridať nové typy súborov, ako je to možné pomocou funkcie Stellar Data Recovery a Prosoft Engineering Data Rescue 4..

Podpora súborového systému zahŕňa:

 • Windows: FAT, NTFS
 • Mac: HFS, HFS+
 • Linux: EXT2, EXT3
 • Optické médiá: ISO9660

Proces obnovy

Po stiahnutí a inštalácii programu EasyRecovery sa pri spustení zobrazí výzva na výber umiestnenia súborov, ktoré chcete obnoviť..

Na výber je pevný disk, pamäťové zariadenie, optické médiá a multimediálne / mobilné zariadenia. Upozorňujeme, že hoci je položka RAID ponúkaná ako možnosť, nie je k dispozícii bez podnikovej licencie. Pre naše testy sme vybrali pevný disk.

Po vykonaní nášho výberu a úderoch budete musieť ďalej zvoliť zväzok, ktorý chcete naskenovať. Môžete si vybrať celú jednotku alebo oblasť alebo priečinok.

EasyRecovery tiež sťahuje údaje z tabuľky oddielov a zobrazuje všetky oddiely, ktoré boli odstránené. V niektorých prípadoch sa tu váš stratený oddiel nemusí zobraziť. Ak sa tak stane, budete musieť naskenovať celý pevný disk, aby ste sa pokúsili zistiť, či ho môžete obnoviť.

Po výbere oddielu a stlačení tlačidla „Pokračovať“ EasyRecovery podniká neobvyklý krok s otázkou, s akým druhom scenára obnovy sa stretnete. Väčšina programov na obnovenie sa zvyčajne pýta, či chcete spustiť rýchle alebo hlboké skenovanie. Vážime si užívateľsky prívetivejší prístup sprievodcu Ontrack.

„Obnovenie odstráneného súboru“ EasyRecovery je rýchlejšie skenovanie, analogické postupu rýchleho obnovenia. Skenovanie nazývané „obnova formátovaných médií“ poskytuje intenzívnejšie skenovanie blok po bloku. Výsledky našej výkonnosti nájdete v nasledujúcej časti.

Ďalšie možnosti zahŕňajú jednu, ktorá natrvalo odstráni údaje a diagnostiku na zistenie chybných blokov. Vyberte si a stlačte tlačidlo „pokračovať“. Počas procesu skenovania vás EasyRecovery informuje o priebehu a odhadovanom zostávajúcom čase.

Na rozdiel od niektorých iných riešení na obnovenie údajov nemôžete počas vykonávania kontroly prehľadávať a prezerať nájdené údaje. Sklamanie, ale nie prerušovač obchodov.

Po dokončení skenovania môžete vyhľadať stratený obsah podľa priečinka. Niektoré priečinky obsahujú obsah konkrétneho typu (zvuk, dokumenty, obrázky, videá atď.). K dispozícii je tiež priečinok s názvom „údaje“, ktorý vám umožňuje vyhľadávať obsah podľa štruktúry systému súborov. V priečinku „Kôš“ vyhľadajte súbory, ktoré ste omylom odstránili.

Vyhľadávací panel vám umožní nájsť konkrétny obsah. Nepracuje však s príponami súborov (.txt, .jpg, .mp4), ktoré by boli užitočné. Ďalšou možnosťou, ktorú sme našli, je, že nie je možné uložiť výsledky kontroly na neskoršie obnovenie. To znamená, že po dokončení skenovania nie ste pripravení na obnovenie, musíte ho znova spustiť, keď skončíte.

Väčšina ostatných služieb na obnovenie údajov vám umožňuje ukladať skenované súbory. Jedna vec, ktorú sme absolútne milovali, však je, že EasyRecovery vám umožňuje prezerať ukážky súborov podľa miniatúry. Mnoho konkurenčných nástrojov umožňuje zobraziť ukážky súborov naraz.

Ak chcete obnoviť ktorúkoľvek položku, dvakrát na ňu kliknite. EasyRecovery vás z nejakého dôvodu prinúti získať naraz jednu položku. Táto podivná konštrukčná chyba robí EasyRecovery zlou voľbou pre obnovu veľkého množstva údajov naraz a namiesto toho vám odporúčame vyskúšať si kontrolu CleverFiles Disk Drill..

výkon

Porovnali sme EasyRecovery testovaním jeho schopností na rovnakom testovacom počítači, aký sme použili na testovanie viac ako dvoch desiatok konkurenčných služieb. Test zahŕňa vykonanie kontroly proti celému pevnému disku 1 TB a kontroly proti oddielu s veľkosťou 518 GB. Počas nášho testovania sme sa snažili obnoviť odstránený 10 GB oddiel a tri testovacie súbory odstránené z nášho 518 GB dátového oddielu.

Tu sú výsledky:

Vlastnostivýsledok
Rýchle skenovanie (500 GB oddiel)5 sekúnd
Hlboké skenovanie (500 GB oddiel)4 hodiny, 15 minút
Skenovanie vo vysokom rozlíšení (1 TB)6 hodín, 30 minút
Word Doc Recovered
Video súbor bol obnovený
Súbor obrázka bol obnovený
Našli sa recyklačné súbory bin (obsah s odstránením)7
Obnovená odstránená oblasť

EasyRecovery urobil všetko, čo sme potrebovali. Je to trochu pomalšie ako nástroje na obnovu údajov, ktoré vydali Stellar, EaseUS a CleverFiles, ale nie strašne tak.

Zákaznícka podpora

Ontrack poskytuje podporu živého chatu pre všetky svoje produkty vrátane EasyRecovery. K priamemu rozhovoru naživo sa dostanete iba počas pracovných hodín, to je však typické pre dodávateľov softvéru. Náš väčší problém je, že kontakt so zástupcom trvalo 45 minút, napriek opakovaným správam, že niekto bude k dispozícii do 30 sekúnd.

Ak chcete, môžete sa tiež obrátiť na spoločnosť Ontrack telefonicky v pracovnej dobe a e-mailom 24/7.

Stránka podpory spoločnosti Ontrack obsahuje časté otázky a „rýchle tipy“, ale v opačnom prípade je dosť plytká. Radi by sme videli podrobnejšie návody, videá a fórum používateľov. Absencia lepších zdrojov do istej miery vyváži použiteľnosť dobre navrhnutého sprievodcu obnovením služby.

Záverečné myšlienky

Na Ontrack EasyRecovery pravdepodobne vyniká jeho nádherne navrhnutý sprievodca. Užívateľské prostredie je jednoduché s množstvom možností na prispôsobenie skenovania a priateľských funkcií, ako je napríklad náhľad miniatúry. Dokonca robí aj niekoľko vecí, za ktoré vám iní dodávatelia zarobia peniaze, napríklad trvalé obnovenie súborov a diagnostika disku.

Súčasne niektoré chýbajúce funkcie bránia EasyRecovery priraďovať sa k nástrojom na obnovu údajov v hornej polici. Patria sem neschopnosť obnoviť údaje z počítačov bez zavádzacieho systému pomocou spúšťacieho disku, uložiť viac súborov naraz, uložiť výsledky kontroly a klonovať oddiely..

Pozornosť nás tiež zaujalo nedostatočne rozvinuté stredisko podpory zákazníkov. Obmedzená jednoročná licencia je tiež sklamaním vzhľadom na to, že mnoho ďalších nástrojov vám teraz poskytuje bezplatnú celoživotnú inováciu. Naše odporúčanie: namiesto toho sa pozrite na Stellar. Stojí to trochu viac, ale stojí to dvakrát toľko.

Použili ste Ontrack? Čo si si myslel? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map