Recenzia obnovy hviezdnych údajov – aktualizovaná 2020

Recenzia obnovy hviezdnych údajov

Náš najlepší výber pre obnovu dát, Stellar ponúka užívateľsky prívetivé rozhranie, rýchle a dôkladné skenovanie a širokú škálu možností. Pri výbere tohto riešenia sa nemôžete pokaziť, hoci počet najazdených kilometrov sa môže líšiť v závislosti od jeho výsledkov.


Najlepšie softvér pre obnovu dát

Značka Stellar je jednou z najuznávanejších značiek IT softvéru v súčasnosti vďaka širokej škále dátových nástrojov navrhnutých na záchranu používateľov v ťažkých situáciách. Počas tohto preskúmania sa pozrieme na riešenie spoločnosti na obnovu dát s názvom Data Recovery Professional, ktoré funguje pre systémy Mac aj Windows..

Obnovenie hviezdnych dát sa dá použiť na obnovenie súborov, ktoré ste vy, aplikácia, váš OS alebo vírus odstránili. Môže sa tiež použiť na obnovenie údajov z havarovaných alebo poškodených pevných diskov alebo z odstránených, RAW alebo nenasadzujúcich oddielov.

Medzi výhody, ktoré sa nám páčia, patrí aj možnosť obnovenia údajov z externých pevných diskov, jednotiek USB flash a poškodených diskov CD alebo DVD. Tento nástroj podporuje aj klonovanie, ktoré sa dá použiť na skopírovanie celého systému súborov alebo zväzku na nový pevný disk pre prípad zlyhania vášho systému..

Na začiatok stránky Stellar pracuje efektívne a má jedného z najbohatších sprievodcov akéhokoľvek nástroja na obnovenie údajov, ktorý sme testovali, s možnosťou skenovania podľa typu súboru, skenovania konkrétnych priečinkov a ukážkových súborov, zatiaľ čo skenovanie stále prebieha..

Po tom, čo sme ho prešli testovacím režimom, boli sme na spoločnosť Stellar tak nadšení, že sme ju nazvali našim najlepším nástrojom na obnovu dát pre PC v našom najlepšom softvérovom softvéri na obnovu dát. Čítajte ďalej, aby ste zistili, aký je plný rozsah jeho schopností, a kde to trochu zaostáva.

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy obnovy hviezdnych údajov

stanovenie ceny & licencovanie

Typická hviezdna licencia sa vzťahuje na jedno zariadenie a je vhodná na celý život. Pre odborníkov v oblasti IT sú k dispozícii licencie nástrojov, ktoré vám umožňujú používať softvér na akomkoľvek počítači a operačnom systéme, či už v systéme Windows, Mac alebo Linux..

Náklady na obnovu dát nie sú lacné, ale sú v súlade s inými najlepšími riešeniami, ako je EaseUS (prečítajte si našu revíziu Sprievodcu obnovením dátumu EaseUS) a Prosoft (recenzia Rescue Engineering Rescue Review). Páčilo sa nám, že existuje lacnejšie „domáce“ vydanie, ale jeho neschopnosť obnoviť súbory z úložiska RAW znamená, že vám to nepomôže s jedným z najbežnejších scenárov straty údajov..

Lacnejšiu alternatívu nájdete v našej recenzii CleverFiles Disk Drill.

Vlastnosti

Tu je stručný prehľad základných funkcií aplikácie Stellar Data Recovery Professional. Tento softvérový balík sme zdôraznili, pretože ponúka obnovenie diskových oddielov RAW, čo je dôležitá funkcia pre akýkoľvek softvér na obnovu údajov.

Logo obnovy hviezdnych údajovwww.stellardatarecovery.com

Začína sa od 417 dolárov za mesiacVšetky plány

verzia

verzia
Windows, Mac, Linux

Možnosti skenovania

Rýchla kontrola

Hlboké skenovanie

Zoradiť podľa typu súboru

Skenovať podľa typu súboru

Možnosti skenovania

Úplné skenovanie na pevnom disku

Obnovenie odstránených / stratených súborov

Obnova poškodeného oddielu

Obnovenie odstránenej oblasti

Spúšťacie zariadenie USB
Iba pre Mac

Obnovovacie CD
Predáva sa samostatne

klonovanie

Externá obnova

Obnova externého disku

Obnova vymeniteľného média

Obnova karty SD

Obnovenie optického úložiska

podpora

Medzi ponúkané funkcie patrí obnova serverového aj RAID úložného priestoru, Piriform ich však ponúka, ak je to pre vás dôležité. Prečítajte si našu recenziu programu Piriform Recuva Pro, kde nájdete viac informácií.

Obidva sú zahrnuté v nákladnejšej „technickej“ edícii Stellar Data Recovery. Na rozdiel od niektorých iných nástrojov (napríklad Data Rescue PC4), ak chcete obnoviť spúšťaciu disketu, budete musieť zaplatiť navyše 20 dolárov. Spúšťací disk vám umožňuje obnoviť údaje z počítača, ktorý sa nedá zaviesť z dôvodu poškodeného zavádzacieho oddielu.

Hviezdna podporuje obnovenie väčšiny typov súborov. Zoznam obsahuje:

 • Dokumenty: Word, Excel, Powerpoint, PDF
 • Obrázky: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
 • Zvuk: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
 • Videá: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
 • Archívy: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

V zriedkavých prípadoch, keď typ súboru nie je podporovaný, softvér umožňuje definovať nové typy súborov, ak máte päť vzoriek, z ktorých sa dá poučiť..

Stellar tiež podporuje bežné súborové systémy, ktoré používajú Windows a Mac:

 1. Windows: FAT, NTFS
 2. Mac: HFS, HFS+
 3. Vymeniteľné úložisko: ExFat

Proces obnovy

Počas tohto segmentu sa zameriame na základný proces obnovy systému Stellar Data Recovery. Kroky, ktorými sa zaoberáme, predstavujú dva z najbežnejších postupov, ktoré používatelia vykonajú s programom Stellar. Nebudeme skúmať niektoré ďalšie procesy, napríklad ako pridať nové typy súborov alebo naklonovať oblasť v tomto priestore.

Po nainštalovaní a spustení nástroja Data Recovery Professional vás Sprievodca najskôr požiada, aby ste vybrali typ súboru, ktorý chcete vyhľadať. Byť schopný vybrať konkrétny typ súboru je pekné zahrnutie, pretože to skracuje čas kontroly.

Ďalej musíte vybrať miesto.

Môžete si vybrať konkrétny oddiel na skenovanie, alebo dokonca priečinok, ďalší pekný šetrič času. V časti „iné miesta“ existuje aj možnosť „nemôžete nájsť disk“. Pomocou tohto môžete relatívne ľahko obnoviť údaje z oddielov RAW.

Ak vyberiete túto možnosť, na ďalšej obrazovke môžete spustiť rýchle skenovanie, ktoré vytiahne informácie o oddiele z vášho počítača a zobrazí, čo nájde. Ak tak neurobíte, nevracia písmená jednotiek, ale zobrazuje informácie o jednotkách, ako je veľkosť. To by vám malo umožniť vybrať a naskenovať odstránené alebo inak stratené oddiely, pokiaľ neboli prepísané novými údajmi.

Či už vyberiete jednotku označenú písmenom, konkrétny priečinok alebo stratenú diskovú oblasť, akonáhle stlačíte „skenovanie“, program Recovery Recovery Professional automaticky spustí rýchle skenovanie, najskôr.

Toto je odklon od toho, koľko ďalších aplikácií na obnovu dát funguje, čo vám umožňuje vybrať si rýchle alebo hlboké skenovanie. Keďže však rýchla kontrola by mala byť vašim prvým pokusom o obnovenie údajov a so Stellarom trvá len pár minút, rozdiel v prístupe by nemal byť problémom.

Či už spúšťate počiatočné rýchle skenovanie alebo ste prešli na hlboké skenovanie, Data Recovery Pro poskytuje údaje na obrazovke, ktoré vám oznámia, koľko skenovania bolo dokončené, koľko času uplynulo a koľko času skenovanie by malo trvať.

Po dokončení kontroly môžete obnovené údaje skontrolovať podľa:

 • Typ súboru: triedi obsah do kategórií súborov
 • Stromové zobrazenie: zobrazuje obsah na základe štruktúry adresárov
 • Vymazaný zoznam: zobrazuje iba odstránené a stratené súbory

Ocenili sme, že máte všetky tri možnosti, ktoré s väčšinou iného softvéru nezískate. K dispozícii je tiež možnosť vyhľadávania.

Prezeranie podľa odstráneného zoznamu segmentuje obsah do priečinka „Kôš“ a do priečinka „prvotné údaje“. Priečinok koša obsahuje údaje, ktoré ste osobne odstránili z pevného disku, zatiaľ čo priečinok nespracovaných údajov obsahuje inak stratený obsah.

Ak kliknete na súbor, program Obnovenie dát Professional vám podľa možnosti zobrazí ukážku jeho obsahu. To vám pomôže zistiť, či daný súbor hľadáte skôr, ako ho obnovíte. Keďže názvy súborov odstráneného obsahu sa nedajú obnoviť, je nevyhnutná možnosť ukážky. Toto je obmedzenie všetkého softvéru na obnovenie.

Celkovo je vyhľadávanie súborov celkom jednoduché a ponúka viac možností ako iné nástroje na obnovenie, ktoré sme preskúmali. Našou skutočnou kritikou je, že nie je k dispozícii žiadny náhľad miniatúry, ako je to v prípade systému EaseUS.

Začiarknutím políčka vedľa názvu označte ľubovoľný priečinok alebo súbor na obnovenie. Keď budete pripravení, kliknite na tlačidlo „obnoviť“. Zobrazí sa výzva na výber cieľa obnovenia, ktorý sa musí líšiť od oddielu, z ktorého obnovujete.

Ak nie ste pripravení na obnovenie, môžete výsledky skenovania uložiť na neskôr.

výkon

Počas testovacieho procesu sme zmerali Stellarove rýchle a hlboké skenovacie schopnosti na porovnanie s podobnými výrobkami.

Náš testovací počítač mal pevný disk s jednou terabajtom. Testovali sme možnosti hlbokého a rýchleho skenovania oproti 518 GB oddielu s 379 GB využitého priestoru. Počas tohto testovania sme sa snažili obnoviť tri odstránené testovacie súbory: dokument programu Word, súbor .jpg a súbor .mp4..

Testovali sme tiež celý náš pevný disk, aby sme zistili, či by sme mohli obnoviť testovaný oddiel, ktorý sme vytvorili, naložený obsahom a potom odstránený..

Tu sú výsledky:

vlastnosťvýsledok
Rýchle skenovanie (500 GB oddiel)6 minút
Hlboké skenovanie (500 GB oddiel)2 hodiny, 20 minút
Skenovanie vo vysokom rozlíšení (1 TB)5 hodín
Word Doc Recovered
Video súbor bol obnovený
Súbor obrázka bol obnovený
Obnovená odstránená oblasť

Hviezdna obnova dát urobila všetko, čo sme chceli, a upevnila ju nielen ako veľmi užívateľsky prívetivý nástroj bohatý na funkcie, ale aj nástroj, ktorý poskytuje efektívne možnosti skenovania.

Zákaznícka podpora

Stellar poskytuje predajnú a technickú podporu prostredníctvom podporného portálu. Nájdete prehľadávateľnú databázu znalostí a časté otázky a odpovede. Celkovo sa zdá, že vedomostná základňa je trochu skromná a sama o sebe vyzerá skôr ako zdroj FAQ. Podrobnejšie návody vrátane videa by boli pekné.

Ak považujete podporný portál za nedostatočný, ako sme to urobili, Stellar neposkytuje možnosti priamej podpory. Počas nášho testovania sme si vymenili niekoľko e-mailov so spoločnosťou Stellar a zakaždým sme dostali odpovede do 24 hodín. Počas pracovných hodín môžete hovoriť aj s technikom podpory pečene telefonicky alebo chatom.

Strávili sme nejaký čas komunikáciou so Stellarom cez live chat a našli sme pomoc priateľskú, informovanú a rýchlu.

Záverečné myšlienky

V priebehu preskúmania takmer tridsiatich riešení na obnovenie údajov nás žiadna značka nezaujala viac ako technológia Stellar Data Recovery. Nástroj na obnovenie údajov značky je plný možností, je veľmi užívateľsky prívetivý a vykonáva dôkladné a dôkladné skenovanie. Je pravda, že to nemá cenovo najvýhodnejšie stanovovanie cien, ale keď hľadáte riešenia na obnovu údajov, máte tendenciu získať to, za čo platíte..

Či už ste spotrebiteľom, ktorý sa ocitol v situácii katastrofickej straty dát, alebo odborníkom v oblasti IT, ktorí sa chcú vyzbrojiť vynikajúcimi nástrojmi, Data Recovery Professional je tou najlepšou voľbou, ktorú môžete urobiť.

Prevencia je, ako vždy, najlepším opatrením na zaistenie toho, aby ste nestratili svoje súbory. Ak ste tak ešte neurobili, nezabudnite si zálohovať pevný disk. Ďakujeme za prečítanie a dajte nám vedieť, ak máte nejaké pripomienky k Stellar v komentároch nižšie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map