Recenzia obnovy dát spoločnosti Wondershare – aktualizovaná 2020

Recenzia obnovy dát spoločnosti Wondershare

Wondershare Data Recovery, jedno z najpopulárnejších riešení na obnovu dát na dnešnom trhu, ponúka rozpočet a užívateľsky prívetivé prostredie pre všetkých. Aj keď nie je tak silný ako niektoré možnosti na trhu, nemôže byť porazený za cenu, ako si môžete prečítať v našej recenzii Wondershare..


Najlepšie softvér pre obnovu dát

Wondershare Data Recovery sa radí medzi najobľúbenejšie dostupné nástroje na obnovu dát. Táto popularita spočíva predovšetkým na jej cenovo prijateľnom stanovovaní cien (pre počítače) a priateľskom sprievodcovi. Zaujali sme sa, že sme sa rozhodli stiahnuť a dať test Wondershare, aby sme zistili, ako sa merali oproti drahším riešeniam, ako sú riešenia Stellar a EaseUS..

Ak ste zvedaví, čo pre vás môže nástroj na obnovu údajov urobiť, prečítajte si náš najlepší softvér na obnovu dát. V skratke sa však riešenia na obnovu údajov všeobecne používajú na obnovu náhodne alebo systémovo vymazaných súborov, poškodených, odstránených alebo formátovaných oddielov alebo údajov na havarovaných pevných diskoch..

Počas našej kontroly sme preskúmali licenčné možnosti, funkcie, používateľské skúsenosti a podporu zákazníkov spoločnosti Wondershare. Vykonali sme aj viacnásobné skenovanie, aby sme zistili, či skutočne urobil to, čo mal.

Musíme priznať, že sme boli ohromení, čo môže Wondershare Data Recovery urobiť za svoju cenu. Z hľadiska funkcií a rýchlosti sa takmer nezhoduje s drahšími nástrojmi a pravdepodobne nebude apelovať na odborníkov v oblasti IT alebo na seriózne technológie; ale pre laika vo väzbe sa to dokončí.

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre obnovu dát Wondershare

stanovenie ceny & licencovanie

Wondershare poskytuje samostatné licencie na obnovu údajov pre používateľov počítačov PC a Mac. Majú možnosti jedného počítača aj licencie pre viac počítačov. Sú zamerané na rodiny a podniky.

Wondershare má oveľa viac licencií na obnovenie softvéru na obnovenie Macu pre podniky, pričom najväčšia možnosť je pre 100 a viac počítačov (vyžaduje sa ponuka). Kupodivu to nenabízí rovnaké možnosti nákupu softvéru pre PC.

Ak si chcete softvér pred zakúpením vyskúšať, je k dispozícii skúšobná verzia. Pomocou skúšobnej verzie môžete obnoviť iba 100 MB údajov, ale pred zakúpením licencie si môžete aspoň zistiť, či sú požadované súbory k dispozícii..

Vlastnosti

Napriek tomu, že nástroj Wondershare Data Recovery je nástrojom na obnovu údajov o rozpočte, stále ponúka množstvo funkcií. Platí to však viac pre softvér Mac, ktorý stojí za to, čo by nástroj vyššej úrovne znamenal.

Logo obnovy dát spoločnosti Wondersharedatarecovery.wondershare.com

Začína sa od 111 dolárov mesačneVšetky plány

verzia

verzia
Windows, Mac

Možnosti skenovania

Rýchla kontrola

Hlboké skenovanie

Zoradiť podľa typu súboru

Skenovať podľa typu súboru

Možnosti skenovania

Úplné skenovanie na pevnom disku

Obnovenie odstránených / stratených súborov

Obnova poškodeného oddielu

Obnovenie odstránenej oblasti

Spúšťacie zariadenie USB

Obnovovacie CD

klonovanie

Externá obnova

Obnova externého disku

Obnova vymeniteľného média

Obnova karty SD

Obnovenie optického úložiska

podpora

Jedným z najlepších dôvodov, prečo si kúpiť Wondershare v porovnaní s inými riešeniami, je to, že podporuje obnovu mobilných zariadení pre Android a iOS – tzv. Dr. Fone – a dokáže tiež obnoviť údaje z MP3 prehrávačov a digitálnych fotoaparátov. Medzi pozoruhodné chýbajúce funkcie, ktoré zahŕňajú iné riešenia na obnovenie údajov, ako napríklad na obnovenie hviezdnych údajov, patrí klonovanie pevných diskov, obnova spúšťacích diskov pre počítače bez zavádzania systému a obnova optických médií (celý obrázok si prečítajte v našej správe Stellar Data Recovery)..

Neexistuje ani možnosť pridať do procesu skenovania nové typy súborov. To by však nemal byť problém, pretože Wondershare podporuje obnovu viac ako 550 rôznych typov súborov. Tie obsahujú:

 • Dokumenty: DOC / DOCX, XLS / XLSX, PPT / PPTX, PDF, CWK, HTML / HTM, INDD, EPS atď..
 • Obrázky: JPG, TIFF / TIF, PNG, BMP, GIF, PSD, CRW, CR2, NEF, ORF, RAF, SR2, MRW, DCR, WMF, DNG, ERF, RAW atď..
 • Video: AVI, MOV, MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, FLV, SWF, MPG, RM / RMVB atď..
 • Zvuk: AIF / AIFF, M4A, MP3, WAV, WMA, MID / MIDI, OGG, AAC atď..
 • E-mail: PST, DBX, EMLX atď.
 • Archívy: ZIP, RAR, SIT atď.

Podporované súborové systémy zahŕňajú všetky hlavné systémy:

 • Windows: FAT16, FAT32, NTFS
 • Mac: HFS, HFS+
 • Externé médiá: exFAT

Súborové systémy Linux – EXT2, EXT3 – nie sú podporované.

Proces obnovy

Počas tohto segmentu preskúmame základné skúsenosti s používaním sprievodcu Wondershare. Aj keď to nie je komplexné, malo by vám to poskytnúť dobrý prehľad o vzhľade a pocite softvéru. Po zavedení systému Wondershare Data Recovery sa zobrazí výzva na výber typu súboru, ktorý chcete obnoviť.

Mnoho nástrojov na obnovu údajov tento krok nezahŕňa, aj keď by malo. Skenovanie konkrétnych typov súborov pomáha urýchliť proces. Pre naše testy sme sa však rozhodli vyhľadať všetky typy súborov. Ďalší krok vás požiada o výber umiestnenia skenovania.

Opäť existuje niekoľko pekných možností prispôsobenia skenovania. Vyhľadajte pomocou „koša“, aby ste našli súbory, ktoré ste odstránili, externú jednotku alebo určili umiestnenie. Ak pracujete s odstráneným oddielom, vyberte možnosť „Nemôžem nájsť svoj oddiel.“ Na ďalšej obrazovke sa zobrazí výzva na výber disku.

Potom program Wondershare vytiahne informácie z tabuľky oblastí vášho zariadenia, aby ukázal, aké oddiely chcete vidieť.

Písmená jednotiek nebudú k dispozícii, takže musíte uhádnuť, ktorý oddiel je ten, ktorý chcete podľa veľkosti. Pre softvér na obnovenie nie sú bežné žiadne názvy jednotiek. Váš odstránený oddiel sa tu zobrazí, pokiaľ už nebol prepísaný zväzok, ktorý zaberal.

Vráťte sa späť do kroku „zvoliť umiestnenie“ a výberom možnosti „na určenom mieste“ môžete tiež prehľadávať a vyberať oddiely podľa ich písmena pre oddiel. To vám nepomôže so stratenými oddielmi, ale pomôže vám s oddielmi bez montáže.

Na ilustráciu zvyšku procesu skenovania sme vybrali náš oddiel „D“, v ktorom sme vytvorili a odstránili niekoľko testovacích súborov. Ak stlačíte tlačidlo „Ďalej“, môžete si vybrať, či chcete povoliť hĺbkové skenovanie. Tým sa rozširuje algoritmus skenovania, aby ste mohli vyhľadávať sektor vašej jednotky podľa sektora. Ak túto možnosť nepovolíte, Wondershare Data Recovery namiesto toho vykoná obmedzenejšiu „rýchlu kontrolu“.

Rýchly prehľad by zvyčajne mal byť prvým pokusom o obnovenie stratených údajov, pretože beží oveľa rýchlejšie. Po spustení kontroly sa v hornej časti nástroja zobrazuje indikátor dokončenia. Odhadované odpočítavanie ukazuje, koľko času zostáva v skenovaní.

Počas skenovania môžete obnovené súbory zobraziť v podokne náhľadu. Ukážka za behu je ďalším užitočným trikom, ako mnoho drahších nástrojov na obnovenie nezahŕňa.

Ďalšie pohodlie, ktoré sa nám páči: či už prebieha alebo prebieha kontrola, môžete skontrolovať obnovené súbory podľa typu súboru a cesty. Mnoho nástrojov vás obmedzuje na cestu. V hornej časti sa nachádza aj vyhľadávacie pole. Vymazané súbory sú však znovu vytvorené s všeobecnými názvami súborov, takže táto funkcia je skutočne užitočná iba v prípadoch, keď sú vaše súbory a systém súborov nedotknuté.

Jedna vec, ktorá sa nám nepáčila, je, že služba Wondershare vám neumožňuje filtrovať výsledky iba zobrazením odstránených súborov. Aj keď v priečinku Kôš nájdete súbory, ktoré ste osobne odstránili, nájdenie súborov odstránených programom nie je možné, pokiaľ presne neviete, v ktorej zložke by mal byť tento súbor.

Ak chcete obnoviť akýkoľvek dokument, stačí kliknúť na príslušné začiarkavacie políčko a stlačiť tlačidlo „obnoviť“. Budete musieť uložiť do oddielu alebo jednotky oddelene od skenovaného oddielu.

Ak nie ste pripravení na obnovenie, môžete výsledky skenovania uložiť na neskoršie spracovanie. Tým sa ušetrí opätovné spustenie skenovania. Celkovo si Wondershare vytvoril jednoduchý užívateľský zážitok, že každý by mal mať ľahkú navigáciu.

výkon

Testovali sme rýchle a hlboké kontroly Wondershare v našom dátovom oddiele, aby sme porovnali jeho výkon. Tieto testy boli spustené na oddiele 518 GB na našom testovacom počítači, ktorý mal 379 GB využitého priestoru. Pred spustením kontroly oblastí sme vytvorili a odstránili tri testovacie súbory: dokument programu Word, obrázok vo formáte .jpg a video vo formáte .mp4.

Tiež sme vytvorili a odstránili malý testovací oddiel 10,76 GB, aby sme zistili, či ho Wondershare nemôže nájsť. Nakoniec sme vykonali hĺbkovú kontrolu celého nášho pevného disku 1 TB, aby sme skontrolovali dobu chodu. Tu sú naše výsledky:

vlastnosťvýsledok
Rýchle skenovanie (500 GB oddiel)5 sekúnd
Hlboké skenovanie (500 GB oddiel)7 hodín, 30 minút
Skenovanie vo vysokom rozlíšení (1 TB)13 hodín
Word Doc RecoveredÁno
Video súbor bol obnovenýÁno
Súbor obrázka bol obnovenýÁno
Obnovená odstránená oblasťÁno

Všetky naše odstránené testovacie súbory boli nájdené pomocou rýchlej kontroly, ktorá trvala iba pár sekúnd. Hlboké skenovanie Wondershare však trvalo neuveriteľných 7,5 hodín. Úplné skenovanie na pevnom disku trvalo 11 hodín. Tieto časy sú omnoho dlhšie ako popredné nástroje na obnovu údajov, ako sú Stellar a EaseUS (viac informácií o tomto produkte nájdete v Sprievodcovi obnovením údajov EaseUS)..

Všimnite si, že spravidla runtime nenaznačuje úspech ani dôkladnosť algoritmu riešenia na obnovu dát..

Zákaznícka podpora

Pomoc pri používaní programu Obnova dát nájdete na stránke podpory spoločnosti Wondershare. K dispozícii sú samostatné kategórie pre užívateľské príručky a často kladené otázky, spolu s vyhľadávacím nástrojom na rýchlejšie vyhľadávanie informácií. Online používateľské príručky dopĺňajú písomné a videonávody. Zatiaľ čo dotyk plytký, Wondershare získava bonusové body pre ľahkú navigáciu.

Ak nenájdete odpovede na svoje otázky, môžete odoslať e-mailové otázky 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Tím podpory Wondershare však nie je presne rýchly, aby sa k vám vrátil. Dve otázky, ktoré odoslal váš recenzent, zostali nezodpovedané dva týždne, kým nedostali pripomenutie.

Toto pripomenutie však viedlo k okamžitej odpovedi, v ktorej sa uvádzalo, že došlo k nejakej systémovej chybe.

Neexistuje ani žiadna možnosť pre live chat alebo telefónne číslo technickej podpory. Ak pre svoju firmu používate softvér na obnovu údajov, pravdepodobne budete lepšie investovať viac do riešenia s aktívnejšou podporou.

Záverečné myšlienky

Sprievodca obnovením údajov Wondershare môže byť rovnako dobre navrhnutý. Tento nástroj je veľmi intuitívny a ponúka vynikajúcu granularitu na prispôsobenie skenovania vašim potrebám. Máme radi skenovanie podľa typu súboru a scenára. Ak však tento nástroj najviac zaostáva, je dosť veľký. Časy hlbokého skenovania sú dlhé a podpora je zlá.

Chýbajú aj niektoré kľúčové funkcie, ako je obnova spúšťacieho disku a klonovanie jednotky. Aj keď počítačový softvér spoločnosti Wondershare môže mať zmysel, ak máte rozpočet, odborníci v oblasti IT a tí, ktorí kladú veľký dôraz na ich údaje, by mali zvážiť spoľahlivejšie a dobre podporované nástroje na obnovu údajov, ako sú nástroje podporované technológiou Stellar Data Recovery a Prosoft Engineering Rescue. (prečítajte si našu recenziu na záchranu dát spoločnosti Prosoft Engineering).

Použili ste Wondershare? Čo si si myslel? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map