GetDataBack Simple Review – Aktualizované apríla 2020

GetDataBack Jednoduchá recenzia

Rýchle a dôkladné riešenie na obnovu dát, GetDataBack Simple je, samozrejme, len trochu jednoduché: zoznam chýbajúcich funkcií nás núti odporúčať proti zakúpeniu tohto produktu..


Najlepšie softvér pre obnovu dát

Runtime Software vyrába celý rad nástrojov na obnovu dát zameraných na spotrebiteľov aj IT profesionálov. Aj keď služba obsahuje programy na obnovenie RAID aj NAS, Runtime nevyrába nástroje na obnovenie počítačov Mac ani mobilných zariadení. Existuje však nástroj na obnovenie systému Windows, GetDataBack Simple, na ktorý sa pri tejto kontrole pozrieme.

Nástroje na obnovu údajov sa dajú použiť na regeneráciu súborov, ktoré ste omylom vymazali alebo ktoré ste vymazali programom, výpadkom napájania alebo vírusom. Niektoré nástroje vrátane programu GetDataBack Simple sa dajú použiť aj na obnovu údajov zo stratených, formátovaných alebo poškodených oddielov. Program možno dokonca použiť na obnovu dát z USB flash diskov a externého úložiska.

Napriek tomu, že program GetDataBack Simple ponúka niekoľko dobrých možností obnovenia, jednoducho nie je tak výkonný alebo užívateľsky prívetivý ako náš najlepší softvér na obnovu údajov – najmä keď sa domnievate, že sa cena podobá lepším možnostiam. Pri pokuse o členenie GetDataBack Jednoduchý bod za bodom a pomôžte nám rozhodnúť sa, či by ste radšej hľadali inde..

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre GetDataBack Simple

stanovenie ceny & licencovanie

Runtime pôvodne vytvoril dva samostatné nástroje na obnovu údajov pre súborové systémy NTFS a FAT – oba sú súborové systémy Windows. Teraz, rovnako ako väčšina iných riešení na obnovenie, Runtime kombinuje oboje s nástrojom GetDataBack Simple.

Bez ohľadu na to, ktorý si kúpite, vaša licencia bude dobrá pre ktorýkoľvek z týchto troch programov. Takže, ak uprednostňujete aplikáciu určenú pre NTFS alebo FAT, môžete.

Okrem toho spoločnosť Runtime vyrába niekoľko ďalších nástrojov na obnovu údajov pre odborníkov v oblasti IT. Patria sem ich aplikácie na obnovenie RAID a NAS. Ceny sa však platia osobitne a draho.

Runtime nevyrába softvér na obnovenie pre Mac alebo mobilné zariadenia. Ak však podnikáte, ponúkajú zľavy na viacnásobné nákupy. Ponúkajú tiež skúšobnú verziu, takže si môžete zahrať so softvérom, aby ste zistili, či vám to pomôže.

Vlastnosti

GetDataBack Simple ponúka väčšinu základných funkcií, ktoré by ste od služby obnovenia údajov očakávali. Tu je stručný prehľad toho, čo získate. Ak chcete jasnejšie vidieť, ako sa táto funkcia hromadí v porovnaní s ostatnými nástrojmi na obnovenie údajov, budete si musieť prečítať naše zhrnutie pre obnovenie údajov..

Jednoduché logo GetDataBackwww.runtime.org

Začína sa od 219 dolárov mesačneVšetky plány

verzia

verzia
windows

Možnosti skenovania

Rýchla kontrola

Hlboké skenovanie

Zoradiť podľa typu súboru

Skenovať podľa typu súboru

Možnosti skenovania

Úplné skenovanie na pevnom disku

Obnovenie odstránených / stratených súborov

Obnova poškodeného oddielu

Obnovenie odstránenej oblasti

Spúšťacie zariadenie USB
Predáva sa samostatne

Obnovovacie CD
Predáva sa samostatne

klonovanie

Externá obnova

Obnova externého disku

Obnova vymeniteľného média

Obnova karty SD

Obnovenie optického úložiska

podpora

Runtime Software taktiež ponúka bezplatný klonovací nástroj s názvom DriveImage XML, ktorý môžete použiť na klonovanie pevného disku alebo bajtu diskového oddielu po bajte. Toto je možné použiť na obnovenie neskôr alebo na inováciu na nový pevný disk.

Zoznam funkcií je vyčerpávajúci, ale existuje niekoľko chýbajúcich konkurenčných riešení, ako je obnova SD a optických jednotiek a podpora živých rozhovorov. Príplatok za obnovu RAID nie je potrebný, ak pôjdete s nástrojom, ako je Sprievodca obnovením údajov EaseUS alebo Záchrana dát spoločnosti Prosoft Engineering. Ďalšie informácie o týchto dvoch vynikajúcich riešeniach nájdete v recenzii Sprievodcu obnovením údajov v systéme EaseUS a v správe Prosoft Engineering Data Rescue.

Ďalším väčším problémom s programom Simple je to, že nemôžete skenovať údaje na základe typu súboru alebo uložiť výsledky kontroly, ktorých sa budeme viac dotýkať v našom „procesnom“ segmente. Pokiaľ ide o podporované typy súborov, program GetDataBack jednoducho rozpozná tie, ktoré by ste očakávali, vrátane:

 • Dokumenty: Word, Excel, Powerpoint, PDF
 • Obrázky: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
 • Zvuk: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
 • Videá: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
 • Archívy: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

Podporované súborové systémy zahŕňajú NTFS, FAT, exFAT (externá jednotka) a EXT (Linux).

Proces obnovy

Jednou z prvých vecí, ktorá sa pri spustení aplikácie GetDataBack vyznačuje, je, že to nie je moc pekné. Aplikácia je blokovaná kontrastnými farbami, vďaka čomu sa cíti ako niečo zo začiatku 90. rokov.

Niektorí by mohli argumentovať, že pri nástrojoch na diagnostiku súborov to nie je také dôležité. Avšak, neohrabaný dizajn môže byť dosť rušivý a spomaľuje používateľov, čo je prípad GetDataBack. Vypite trochu kofeínu alebo sa osprchujte a spustenie skenovania je celkom jednoduché.

Prvým krokom je výber jednotky alebo výber možnosti „obrazové súbory“. Termín „obrazové súbory“ bude v tomto prípade pre väčšinu používateľov veľmi zavádzajúci. Obrázkové súbory neodkazujú na fotografie, ale skôr na súbory IMG, čo sú binárne súbory, ktoré ukladajú kópie pôvodného zväzku.

Chceli sme pracovať s jednotkou nášho testovacieho počítača, a tak sme šli s prvou možnosťou. Ak tak urobíte, aplikácia GetDataBack Simple vyhľadá oddiely súborov a zobrazí ich na obrazovke. Tieto informácie sa získavajú z tabuľky oddielov, ktorá neobsahuje názvy jednotiek. Preto musíte uhádnuť, ktorý zväzok je ten, ktorý chcete skenovať na základe veľkosti.

Jedna vec, ktorá vyskočila, je, že program GetDataBack Simple urobil v týchto výsledkoch zoznam testovacích oddielov, ktoré sme vytvorili a odstránili. Nie všetky nástroje na obnovu údajov vám umožňujú vyhľadávať stratené oddiely, ako je tento, takže kredit pripíšte tam, kde je to potrebné. Kontrolovali sme uvedenú oblasť 518 GB, aby sme ilustrovali zvyšok procesu obnovy.

Tento oddiel je označený ako „údajový“ v našom počítači (jednotka „D“). Po výbere GetDataBack vytvorí súborový strom pripojením oddielu. To nebude stačiť na obnovenie odstránených alebo stratených súborov. Ak to chcete urobiť, musíte spustiť kontrolu, ktorá obsahuje algoritmus obnovy.

Väčšina riešení na obnovu dát takéto skenovanie rozdelí na „rýchle“ a „hlboké“, pričom rýchle skenovanie dokáže vo väčšine prípadov obnoviť nedávno odstránené súbory. GetDataBack Simple to robí inak a ponúka štyri úrovne skenovania. Problém s týmito pridanými úrovňami je v tom, že vedú iba k zmätku. Simple tiež nerobia dobrú prácu pri vysvetľovaní ich použitia, čo je pravdepodobné, pretože tu je hodnota prinajlepšom tenká.

Výber môžete vykonať kliknutím na tlačidlo „Úroveň“ v pravom dolnom rohu nástroja. Skenovanie prvej úrovne je to, čo sme práve urobili: zostavenie stromu súborov oddielu. Nie je to však všeobecne užitočné, pokiaľ sa nezaoberáte nenapájajúcou sa diskovou oblasťou. V prípade najhlbšej úrovne skenovania budete chcieť ísť so štvrtou úrovňou, ktorá vyčistí vašu jednotku, blok po bloku, na rekonštrukciu súborov na základe vzoru súboru..

Spustite akúkoľvek úroveň kontroly a okno denníka vás bude informovať o dosiahnutom pokroku a o tom, koľko času program očakáva, že zostane pred dokončením.

Po dokončení skenovania môžete prehľadávať súbory podľa stromu súborov. Ak ste súbory úspešne odstránili, mali by byť v priečinku „Kôš“.

Nepáči sa nám, že nemôžete prezerať obnovené položky podľa typu súboru alebo vyhľadávať súbory, čo sťažuje zoradenie podľa údajov. Môžete si však zobraziť ukážku súboru tak, že naň dvakrát kliknete, aby ste si boli istí, čo hľadáte. To znamená, že by sme chceli prehľadávať súbory pomocou miniatúrnych ukážok.

Keď nájdete súbory, ktoré chcete obnoviť, musíte na ne kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať možnosť „kopírovať“. Ak chcete obnoviť viac súborov, musíte ich najprv zvýrazniť. Menej neohrabaným riešením by bolo mať zaškrtávacie políčka vedľa súborov a priečinkov.

Ďalším problémom tohto nástroja je, že neexistuje možnosť uložiť výsledky skenovania, ako je to v prípade niektorých konkurenčných nástrojov. Takže, ak zistíte, že nie ste pripravení obnoviť svoje súbory, budete pravdepodobne musieť celý proces skenovania znova prejsť.

Celkovo nie je GetDataBack Simple ťažký na používanie, ale v porovnaní s užívateľsky prístupnejšími a pokročilejšími nástrojmi, ako je Stellar, nedosahuje úplne svoje meno, napriek tomu, že je cena podobným spôsobom prečítaná, prečítajte si našu recenziu na obnovenie údajov o hviezdach pre to najlepšie na trhu. ).

výkon

Aplikáciu GetDataBack Simple sme umiestnili pomocou niekoľkých krokov na obnovu údajov na našom testovacom počítači. Testy sme vykonali na dátovom oddiele s veľkosťou 518 GB. Vytvorili sme a odstránili sme aj oddiel 10,76 GB, aby sme zistili, či to dokáže obnoviť.

Na našom oddiele „D“ sme spustili kontroly úrovne 2 a úrovne 4. Predtým sme vytvorili a odstránili tri testovacie súbory, aby sme zistili, či by sme ich mohli obnoviť: dokument programu Word, obrázok vo formáte .jpg a video vo formáte .mp4. Zvyčajne sa tiež snažíme vykonať úplnú kontrolu pevného disku, ale táto možnosť nie je s programom Simple dostupná.

Tu sú výsledky našich testov:

vlastnosťvýsledok
Rýchle (Lv2) skenovanie (500 GB oddiel)Päť minút
Deep (Lv4) Scan (500 GB partition)3 hodiny, 15 minút
Skenovanie vo vysokom rozlíšení (1 TB)Nie je to možnosť
Word Doc Recovered
Video súbor bol obnovený
Súbor obrázka bol obnovený
Obnovená odstránená oblasť

Pokiaľ ide o rýchlosť, Simple funguje primerane. Časy hlbokého skenovania nie sú také rýchle ako EaseUS alebo Stellar Phoenix. Ale tentokrát nezaostávajú príliš ďaleko za CleverFiles (prečítajte si naše hodnotenie diskových vrtákov CleverFiles) a porazte väčšinu zvyšku konkurencie.

Zákaznícka podpora

RunTime Software spravuje centrálny podporný portál pre všetky svoje produkty. Tento portál obsahuje softvérovú dokumentáciu, návody na použitie a časté otázky týkajúce sa programu GetDataBack Simple. Sprievodcovia sú dobre vypracovaní a mali by stačiť na to, aby vás oboznámili so základnými postupmi.

Táto služba tiež poskytuje technickú podporu prostredníctvom e-mailu s 24-hodinovým časom odozvy a samostatnými e-mailovými adresami pre zákazníkov z USA a Európy. Majú tiež uvedené telefónne kontaktné čísla, ale sú k dispozícii iba pre otázky týkajúce sa predaja.

Žiadne možnosti online chatu alebo užívateľského fóra nezaložili Runtime za iné služby obnovenia údajov za podobné ceny.

Záverečné myšlienky

GetDataBack Simple dokončí svoju prácu, ale o to ide.

Sprievodca nie je takmer taký intuitívny ako niektoré z ostatných, ktoré sme testovali. Niektoré možnosti sú skryté, farebná schéma narúša, pracovné toky nie sú prirodzené, nemôžete skenovať podľa konkrétnych typov súborov, nemôžete ukladať skenovania … zoznam chýb chýba.

Náš záver: Ak míňate dobré peniaze na nástroj na obnovu údajov, choďte s tým, ktorý ponúka viac funkcií a efektívnejší zážitok.

Použili ste aplikáciu GetDataBack Simple? Čo si o tom myslíš? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map