GetData obnovuje moje súbory Recenzia – Aktualizované 2020

GetData obnoviť moje súbory Recenzie

Služba pevného obnovenia údajov, ktorá trochu sklamala, pokiaľ ide o rýchlosť, funkcia GetData Recover My Files je skvelá, pokiaľ nepotrebujete obnovovať odstránené oddiely. Podrobnosti nájdete v našej úplnej recenzii GetData.


Najlepšie softvér pre obnovu dát

Či už ste omylom odstránili súbor alebo máte väčšie problémy, napríklad poškodený alebo naformátovaný oddiel, správny nástroj na obnovu údajov vám zvyčajne môže poskytnúť pomoc, ak ste zanedbali vytvorenie zálohy. Vyberte si však nesprávny a pravdepodobne sa pozeráte na zbytočné výdavky.

Počas tohto preskúmania zvážime klady a zápory aplikácie GetData Recover My Files. Spoločnosť GetData vyvinula celý rad nástrojov určených pre používateľov s vážnymi potrebami na obnovu dát, či už ide o spotrebiteľov, podnikateľov alebo odborníkov v oblasti IT. Vytvoril sa softvér s niekoľkými užitočnými funkciami a silnými možnosťami prispôsobenia.

Počas nášho preskúmania sme zistili, že tento nástroj spravidla dokončí svoju prácu, ale máme určité obavy v súvislosti s jeho schopnosťou obnoviť údaje z odstránených oddielov. Obnovenie mojich súborov navyše beží omnoho pomalšie ako iné profesionálne obľúbené položky a nedokáže zistiť stratené oddiely, ale tiež nenabízí spúšťacie disky systému pre zavádzacie zariadenia..

Ak chcete získať celkový obraz o tom, ako sa rôzne možnosti obnovenia údajov navzájom spájajú, prečítajte si ďalšie informácie o tom, čo môže spoločnosť GetData urobiť, aby ste zistili, či je to pre vás najlepší nástroj na obnovu údajov..

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy obnovenia súborov MyData

Ceny a licencovanie

Aplikácia Recover My Files prichádza iba v PC variante. Používatelia počítačov Mac budú musieť hľadať inde. Aj keď môžete bezplatne sťahovať a spúšťať skenovanie pomocou funkcie Obnoviť moje súbory, ak chcete skutočne obnoviť súbory, musíte si kúpiť licenciu. Ceny sú v súlade s podobne ponúkanými nástrojmi a dodávajú sa s tromi rôznymi možnosťami licencovania.

Vlastnosti

Nasledujúca tabuľka vám poskytne rýchly prehľad o tom, čo získate s licenciou GetData.

GetData obnovuje moje súbory Logowww.recovermyfiles.com

Začína sa od 194 dolárov mesačneVšetky plány

verzia

verzia
windows

Možnosti skenovania

Rýchla kontrola

Hlboké skenovanie

Zoradiť podľa typu súboru

Skenovať podľa typu súboru

Možnosti skenovania

Úplné skenovanie na pevnom disku

Obnovenie odstránených / stratených súborov

Obnova poškodeného oddielu

Obnovenie odstránenej oblasti

Spúšťacie zariadenie USB

Obnovovacie CD

klonovanie

Externá obnova

Obnova externého disku

Obnova vymeniteľného média

Obnova karty SD

Obnovenie optického úložiska

podpora

Zoznam funkcií sa dobre porovnáva s väčšinou ostatných možností obnovenia údajov. Obzvlášť sa nám páči, že vydanie Professional License podporuje obnovenie úložiska RAID, porovnávacie služby ako Prosoft Engineering Data Rescue a EaseUS Data Recovery Wizard (prečítajte si našu recenziu Sprievodcu obnovením údajov EaseUS)..

Napriek tomu by sme radi pridali niekoľko vecí. Patria sem obnovenie disku pri štarte systému pre počítače s poškodenými diskovými oddielmi a obnovenie optických médií.

Ak hľadáte tieto funkcie, namiesto toho sa pozrite na našu recenziu na obnovenie hviezdnych údajov. Obnoviť moje súbory podporuje všetky súborové systémy, ktoré by sme chceli vidieť.

Toto zahŕňa typy súborov Mac, aj keď nemajú klienta Mac:

 • FAT 1, FAT 16, FAT 32 (Windows)
 • exFAT (Windows)
 • NTFS, NTFS5 (Windows)
 • HFS, HFS + (Mac)

Tento nástroj podporuje aj obnovenie viac ako 200 rôznych typov súborov, čo je v súlade s inými nástrojmi. Bolo by pekné, keby ste pre skenovanie mohli definovať nové typy súborov. Jedinými „najlepšími“ nástrojmi, ktoré ponúkajú túto schopnosť, sú však hviezdne verzie (verzie PC a Mac) a Rescue Data (iba verzie Mac). Prečítajte si našu recenziu na záchranu dát spoločnosti Prosoft, kde nájdete viac informácií o tomto vynikajúcom nástroji.

Proces obnovy

Po spustení obnoviť moje súbory a jeho sprievodca vás krok za krokom prevedie procesom obnovy. V súlade so svojou konkurenciou však program Obnovenie mojich súborov ponúka pri výbere možnosti výberu niekoľko ďalších služieb.

Najprv musíte urobiť typ obnovy.

Môžete vybrať buď „obnoviť súbory“, alebo „obnoviť jednotku“. Možnosť obnoviť súbory nájde súbory, ktoré ste odstránili vy, program alebo dokonca vírus. Obnovte jednotku a program Obnoviť moje súbory rekonštruuje objemy dát stratené v dôsledku formátovania, poškodenia alebo obnovenia systému.

Pozrime sa najprv na „obnovenie súborov“. Po stlačení tlačidla „Ďalej“ sa zobrazí výzva na výber oddielu pre súbor. Vybrali sme našu dátovú jednotku „D.“

Existujú aj tlačidlá na pridanie obrázka a pridanie RAID. Pridať obrázok umožňuje skenovať z klonovanej kópie oddielu. Pridanie RAID vám umožní obnoviť sa z úložiska RAID, na používanie tejto funkcie však potrebujete odbornú alebo technickú licenciu.

Ďalším krokom je otázka, či chcete hľadať iba odstránené súbory (tie, ktoré ste vyprázdnili z koša) alebo odstránené a stratené súbory, ktoré zahŕňajú súbory odstránené programami a stratené počas vypínania..

Prvá možnosť odzrkadľuje „rýchlu kontrolu“, čo je terminológia, ktorú používa väčšina programov na obnovu dát. Druhá možnosť je analogická „hĺbkovému skenovaniu“, pretože skenuje voľné miesto v zväzku na rekonštrukciu súborov na základe vzorov typu súborov.

Ak sa rozhodnete skenovať pomocou druhej možnosti, Sprievodca pridá ešte jeden krok pred začatím kontroly: pýta sa, aké typy súborov chcete vyhľadať.

Môžete skontrolovať kategórie súborov alebo poslať Recover My Files konkrétnu príponu súboru. Páčilo sa nám pridanie tohto kroku, pretože veľa nástrojov na obnovu údajov vám nedovolí vybrať, ktoré typy súborov sa skenovanie rekonštruuje.

Ak hľadáte niečo konkrétne, zúženie vyhľadávania urýchli skenovanie. Toto pomáha, pretože ako uvidíme v našom „testovacom“ segmente, obnovenie mojich súborov beží omnoho dlhšie ako konkurenčné nástroje ako Stellar a EaseUS..

Bez ohľadu na to, či pôjdete s rýchlym alebo hlbokým skenovaním, proces po tomto kroku sa správa podobne: skenovanie sa inicializuje a začne sa čakanie. Lišta postupu v hornej časti rozhrania vám poskytuje predstavu o tom, ako ďaleko je skenovanie, ale to je všetko. Neexistuje počítadlo zostávajúceho času, aké by ste získali s väčšinou ostatných nástrojov.

Po dokončení skenovania môžete obnovené súbory prehliadať pomocou navigačného panela na ľavej strane nástroja. Aplikácia Obnoviť moje súbory umožňuje príjemnú prácu tým, že umožňuje prezerať súbory na základe stromu súborov oddielu alebo triediť obsah podľa typu súboru alebo stavu odstránenia. Mnoho ďalších nástrojov neumožňuje jednoduché triedenie podľa údajov.

Položky, ktoré ste odstránili, sa umiestnia do priečinka „Kôš“, ak triedite údaje podľa stromu súborov. Keď kliknete na ktorýkoľvek daný priečinok na navigačnej table, jeho obsah sa zobrazí na veľkej table so zoznamom súborov vpravo. Kliknite na ľubovoľný súbor v tejto table a môžete si zobraziť jeho ukážku v menšej table nižšie.

Kliknutím na prepínač vedľa ľubovoľného priečinka alebo súboru ho označíte na obnovenie. Ak nie ste pripravení obnoviť údaje, môžete skenovanie uložiť a znova načítať kliknutím na tlačidlo „uložiť“. Týmto spôsobom ho nemusíte znova spúšťať.

Skôr ako odhalíme výsledky nášho testovania, vráťme sa k prvému kroku procesu obnovenia a vyskúšajte druhú možnosť „obnoviť disk“. Výberom tejto možnosti a následným zásahom môžete skenovať buď celý pevný disk alebo oddiel.

Stratené alebo odstránené oddiely sa nemusia v tomto kroku zobrazovať nevyhnutne (naše neboli), takže budete musieť skontrolovať celý pevný disk a zistiť, či sa dá obnoviť. Toto obmedzenie na nás nebolo ohromené, pretože iné nástroje na obnovu údajov dokázali vytiahnuť informácie o odstránenej jednotke z tabuľky oddielov na skenovanie, namiesto toho, aby nás prinútili vykonať úplnú kontrolu..

Ďalším krokom je otázka, či chcete obnoviť všetky súbory alebo vybrať súbory, čo niektoré urýchli.

Stlačte „Ďalej“ a skenovanie sa začne. Po dokončení by ste teoreticky mali mať možnosť vybrať jednotku strateného oddielu na navigačnej table. Keď budeme ďalej diskutovať, program Obnovenie mojich súborov bol jedným z mála testovaných nástrojov, ktoré túto úlohu nemohli dokončiť..

výkon

Dôkladne sme prešli funkciou Obnoviť moje súbory, aby sme zistili, ako v porovnaní s inými riešeniami v priestore na obnovu dát. Naše testy zahŕňali rýchle a hlboké kontroly nášho dátového oddielu s veľkosťou 518 GB a úplnú kontrolu pevného disku.

Vytvorili sme skúšobný oddiel s kapacitou 10 GB, naložili ho údajmi a odstránili ho, aby sme zistili, či by sme mohli obnoviť jeho obsah. V našom dátovom oddiele sme tiež vytvorili a odstránili tri testovacie súbory: obrázok .jpg, video .mp4 a dokument Word.

Vlastnostivýsledok
Rýchly čas skenovania10 sekúnd
Čas hlbokého skenovania11 hodín, 30 minút
Word Doc Recovered
Video súbor bol obnovený
Súbor obrázka bol obnovený
Úplné skenovanie pevného disku17 hodín
Obnovená odstránená oblasť

Hlboké kontroly pomocou funkcie Obnoviť moje súbory bežia omnoho dlhšie ako kontroly pomocou väčšiny testovaných nástrojov. Je potrebné poznamenať, že dlhšie skenovania neznamenajú v našom odhade dôkladnejšie skenovania.

Páčilo sa nám to, ako sa nám páčilo, ako dobre obnovujú moje súbory pri určitých úlohách, napríklad pri obnove údajov z neporušených oddielov. To znamená, že nástroj by mal fungovať dobre pri získavaní údajov z neprístupných oddielov.

Keď však došlo k obnoveniu strateného oddielu, tento nástroj nefungoval tak dobre. Úplná kontrola pevného disku vyžadovaná na vykonanie tejto operácie trvá príliš dlho, potom sa jej úloha v skutočnosti nepodarila.

Zákaznícka podpora

Podpora obnovenia mojich súborov zahŕňa zdroje dobrých znalostí a tri rôzne metódy priameho kontaktu.

Stránka podpory obsahuje stručnú príručku, príručku PDF a videopríručky. Viaceré „kapitoly“ podpory predstavujú príručky, kroky na riešenie problémov a často kladené otázky. Obdivujeme nielen šírku zdrojov spoločnosti GetData, ale aj podrobnosť ich materiálov.

Ak uprednostňujete priame rozhovory so spoločnosťou GetData o svojich otázkach alebo technických problémoch, môžete sa obrátiť na e-mail, telefonicky alebo naživo. Telefonická aj živá podpora sú k dispozícii iba počas pracovnej doby. Pri viacerých príležitostiach sme tiež našli ich live chat v režime offline dokonca aj uprostred pracovného dňa.

Ich doba obratu e-mailovej podpory je veľmi dobrá. Poslali sme im niekoľko e-mailov o všeobecných otázkach, ktoré sme mali, a vždy sme dostali odpoveď do 24 hodín.

Záverečné myšlienky

Program GetData Recover My Files má mnoho vlastností vynikajúcich služieb na obnovu dát. Sprievodca je jednoduchý a poskytuje veľa možností skenovania a triedenia. Podporná sieť GetData je tiež silná.

Služba bohužiaľ narazila na dva veľmi veľké počty v našom testovaní: jej algoritmy hĺbkového skenovania sú pomalé a nedokázali obnoviť náš odstránený testovací oddiel. Vzhľadom na to, že možnosť Obnoviť moje súbory nie je možné použiť na obnovenie údajov z počítačov bez zavádzania systému, pretože nie je k dispozícii obnova spúšťacieho disku, odporúčame vám pozrieť si naše ďalšie recenzie softvéru na obnovu dát..

Použili ste aplikáciu Obnoviť moje súbory? Aká bola naša skúsenosť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map