Shadow vs Project xCloud у 2020 році: Миша, що ревела

«Тінь» – одне з найбільших імен у хмарних іграх, і то з поважних причин. Оснащений повноцінним робочим столом Windows 10 та підтримкою для кожної гри, що працює на ОС Microsoft, це найкраще, що ми знайшли для локальних ігор у хмарі. 


Початок випуску хмарних ігор в Microsoft, Project xCloud, є компетентним сам по собі, хоча і бореться, коли йдеться про підтримку та продуктивність ігор. У цьому поєднанні Shadow vs Project xCloud ми будемо порівнювати ці функції за цінами, ціною, простотою використання, покриттям, підтримкою ігор, підтримкою платформи та продуктивністю, щоб побачити, який варіант кращий. 

Перш ніж зануритися, перегляньте наш огляд Shadow та огляд Project xCloud. Хоча ми детально ознайомимось з нашими конкурентами, спеціальні огляди дають трохи більше контексту, а також порівняння з рештою ринку хмарних ігор.

Налаштування боротьби: тінь проти проекту xCloud

Ми кидаємо Shadow і Project xCloud на ринг у семи категоріях, кожна з яких стосується іншого аспекту хмарних ігор. У кожному раунді ми присвоюємо бал службі, яка панує на вищому рівні, і той, хто має більше очок, в кінці буде нашим чемпіоном. 

Під час кожного раунду ми будемо порівнювати конкурентів за точкою, бачачи, який варіант є кращим. На жаль, не завжди є чіткого переможця. Як і у випадку порівняння більшості програмного забезпечення, нам часто доводиться фарбувати у відтінки сірого. Переможець у певній категорії може бути різним для вас залежно від різноманітних факторів. 

Ми часто використовуємо покриття як приклад. Наприклад, Project xCloud доступний у набагато більших регіонах, ніж Shadow. Однак, поки ви живете в регіоні, який підтримує Shadow, це не має значення. Через це ми рекомендуємо прочитати раунди, щоб зрозуміти, чому ми присудили бал так, як ми це зробили.

1

Бібліотека ігор

Судити про бібліотеку проекту xCloud зараз складно. Є близько 100 ігор, 50 з яких з’явилися лише через кілька місяців після запуску попереднього перегляду. Зрештою, сервіс також повинен інтегруватися з Xbox Game Pass, а також загалом десь близько 300 ігор. 

xcloud-гра-бібліотека

Всі присутні першокласні важкі нападники, включаючи Gears 5 та Halo: Колекція Master Chief. Project xCloud також має чудову підтримку сторонніх розробників. Ви можете завантажувати такі ігри, як «Казки Весперії» та «Криваві плями: ритуал ночі». Як тільки інтеграція Xbox Game Pass розпочнеться, список стане ще більш вражаючим. 

Проте це не відповідає матчу Shadow. Як ми поговоримо у цьому порівнянні, Shadow дає вам повний комп’ютер під керуванням Windows 10, тому будь-яку гру, в яку ви могли б грати в Windows 10, ви можете грати в Shadow. Це включає класичні назви таких служб, як GOG, а також новіші ігри на Steam та магазині Epic Games. 

Фактично вам потрібно купувати ці ігри, як і вам потрібно з GeForce Now (читайте наш огляд GeForce Now). Незрозуміло, чи потрібно купувати ігри з Project xCloud, але це безпечна ставка. 

Тим не менш, важко поскаржитися, коли Xbox Game Pass стоїть на столі. Microsoft запевнила, що Game Pass і xCloud будуть під одне і те ж підписку, надаючи безкоштовно велику бібліотеку ігор, як це робить PlayStation Now (читайте наш огляд PlayStation Now). 

тінь-повзунок1

Ми просто припускаємо. Як і зараз, Project xCloud не може порівнювати з Shadow, коли мова йде про підтримку гри. На ПК просто більше ігор, і Shadow дозволяє вам грати в них усі.

Раунд: Бібліотека точок для ігор в тіні

Shadow Cloud Gaming логотип
Логотип проекту xCloud

2

Ціноутворення

Важко говорити про ціноутворення, оскільки обидва наші конкуренти перебувають у перехідному періоді. Тінь нещодавно переробила структуру ціноутворення, додавши два нові рівні обслуговування та незначне зростання цін. Проект xCloud, який наразі доступний лише з обмеженим попереднім переглядом, не має жодної ціни. 

Починаючи з того, єдиний спосіб пережити xCloud – це кинути своє ім’я в капелюх і схрестити пальці. Обмежена бета-версія поступово надає користувачам доступ до досвіду роботи над Microsoft. З цього приводу ми не знаємо, скільки нових користувачів приймає Microsoft, коли вони роздають запрошення. 

Ми залишилися міркувати, що ми стали досить непоганими в поточному стані хмарних ігор. Якщо припустити, що Microsoft вирішить поєднати всі свої онлайн-сервіси Xbox, ми очікуємо, що ціна щомісяця буде приблизно від 20 до 25 доларів. Це дорожче, ніж Google Stadia (читайте наш огляд Google Stadia), але враховуючи, скільки може запропонувати Project xCloud, важко поскаржитися.

На щастя, у нас є номери для Shadow. Єдиний план, доступний на момент написання запису, Boost, працює 11,99 дол. США на місяць при нарахуванні рахунків щорічно і чистих 15 доларів, якщо ви ходите місяць у місяць. За цю ціну ви отримуєте 1080p потокове передавання та 256 Гб пам’яті, а також стандартне мережеве з’єднання 1 Гбіт / с..

Два нові яруси, ультра та нескінченний, збільшують підтримку ціни та роздільної здатності. Ці плани пропонують підтримку роздільної здатності 4K та накопичують накопичувач до 512 ГБ та 1 ТБ відповідно. На жаль, вони дорогі і наразі недоступні. Наприклад, нескінченний план коштуватиме 49,99 долара США при оплаті щомісяця після його виходу. 

Проект xCloud технічно безкоштовний зараз, але це припускає, що ви насправді можете потрапити до списку тестерів Microsoft. Тінь на дорогому кінці речей, навіть більше, ніж Vortex (читайте наш огляд Vortex). Однак для цього порівняння він є переможцем виключно тому, що він фактично доступний для придбання.

Раунд: Точка ціни на хмарні ігри в тіні

Shadow Cloud Gaming логотип
Логотип проекту xCloud

3

Особливості

Не можна багато говорити про функції з Project xCloud, оскільки Microsoft все ще зосереджена на тому, щоб сервіс працював, а не оснащував його смакотою. Тим не менш, за xCloud є якась цікава технологія. Як ми дістанемося до раунду «висвітлення», сервери xCloud використовують глобальну мережу серверів Azure від Microsoft. 

На кожному сервері xCloud розміщені кишки чотирьох консолей Xbox One S. Хоча ігри чудово виглядають на телефоні, Xbox One S починає демонструвати свій вік, особливо в часи завантаження. Він має традиційний жорсткий диск, а не SSD. 

Як ви бачите в нашому найкращому зовнішньому посібнику з SSD, це означає, що це досить повільно. У вас немає можливості підключити зовнішній жорсткий диск, як, наприклад, з локальною консоллю (детальніше про це читайте в нашому найкращому зовнішньому жорсткому посібнику для Xbox One).

xcloud-4

Оскільки xCloud, по суті, є Xbox One у хмарі, у вас є всі функції, які поставляються з консоллю Microsoft, включаючи друзів, досягнення, нагороди Microsoft та магазин. Відсутність підтримки сторонніх контролерів або підтримки клавіатури та миші, тим не менше, заважає. 

Тінь наповнена функціями, жодна з яких тінь насправді не робила. По суті, сервіс – це ПК з Windows 10 у хмарі, тому ви маєте доступ до всіх функцій Windows, а також до будь-якого додатка, який працює на платформі. Shadow навіть забезпечує підключення до мережі 1 Гбіт / с, тому перегляд Інтернету знаходиться на столі. 

тінь-windows-налаштування

Більш вражаюча периферійна підтримка Shadow. Ігри готові грати з клавіатурою та мишкою або контролером на вибір, незалежно від того, підключаєтесь ви через лінію USB чи Bluetooth. Повторне обслуговування також обробляється через додатки Windows. Наприклад, ви можете використовувати профілі контролера Steam в іграх, яким інакше знадобиться клавіатура та миша. 

Наразі ви користуєтесь Windows 10, що навряд чи є скаргою, оскільки ви можете налаштувати віддалену машину будь-яким способом. Тим не менш, Shadow каже, що працює над додаванням підтримки Linux. 

Раунд: Особливості точки для тіньових хмарних ігор

Shadow Cloud Gaming логотип
Логотип проекту xCloud

4

Продуктивність

Цей раунд цікавий тим, що Shadow та Project xCloud націлені на різні ринки. xCloud – це просто інший спосіб використання вашого Xbox One, а не спосіб його заміни. Shadow, з іншого боку, задовольняє тих, хто не проти повністю вирізати консоль, орієнтуючись на повний ігровий досвід у хмарі. 

xcloud-2

Починаючи з Project xCloud, ми протестували підключення до 5 ГГц WiFi. Оскільки у xCloud немає програми для ПК, нам не вдалося протестувати за допомогою кабелю. Граючи Halo 5, Gears 5 та Forza Horizon 4, ми стикалися з дуже мало питань. Відставання вхідних даних мало, і артефакти потокової передачі були мало і далеко між ними. 

На основі нашого тестування, сила x сигналу є найбільшим фактором при xCloud. Вам також знадобиться набагато більша швидкість, ніж реклама в Microsoft. Ми протестували зі швидкістю завантаження 60Мбіт / с, що значно перевищує рекомендації Microsoft. Вже тоді ми зіткнулися зі слабкими сповіщеннями про сигнал та скинули кадри. 

xcloud-1

Крім того, начебто не було масштабування на основі сили сигналу. Більшість хмарних ігрових сервісів знизять якість відеопотоку для розміщення слабких сигналів. У випадку xCloud, гра або заїкається, або повністю замикається, коли наш сигнал починає згасати. 

Тінь не має такої проблеми. Ми протестували Doom 2016, Counter-Strike: Global Offtack та Cuphead на дротовому та бездротовому з’єднанні, і в обох випадках Shadow забезпечив локальний досвід. Поза випадковим потоковим артефактом, ми б важко сказати це, окрім ігрового ПК. 

Shadow працював так само добре на Android, хоча нас розчарувало відсутність екранного управління. Для переміщення курсору та клавіатури Android за вибором потрібно ввести пальцем. З огляду на те, як маленькі мобільні екрани, на екрані часто одразу занадто багато, що дратує при спробі запуску гри. 

І все-таки не можна заперечувати, що Shadow має перевагу в цьому раунді. З-поміж усіх перевірених нами хмарних ігор, Shadow наближається до надання локального досвіду в хмарі, ставлячи до сорому такі послуги, як Blacknut (читайте наш огляд Blacknut).

Раунд: Точка продуктивності для Shadow Cloud Games

Shadow Cloud Gaming логотип
Логотип проекту xCloud

5

Підтримка платформи

Проект xCloud доступний на одній платформі: Android. Якщо ви отримаєте попередній перегляд, вам знадобиться пристрій з Android 6.0 або новішої версії та Bluetooth 4.0 або новішої версії. Під час попереднього перегляду ви також не можете використовувати жодного стороннього контролера. Якщо ви хочете грати в ігри Xbox, вам знадобиться контролер Xbox One. 

Підтримка Shadow набагато ширша: вбудовані програми для Windows, macOS, Linux, Android та iOS. Команда також працює над програмами для смарт-телевізорів. Це означає, що ви повинні мати можливість завантажувати ігри на будь-який екран вашого будинку. 

Це несправедливе порівняння, оскільки Project xCloud знаходиться в попередньому перегляді. Тим не менш, Microsoft має пройти довгий шлях, перш ніж підтримувати широту платформ, які робить Shadow. Для нас важлива підтримка iOS та смарт-телебачення. Shadow – це єдиний сервіс потокової передачі ігор, який наразі пропонує підтримку цих платформ.

Раунд: Точка підтримки платформи для Shadow Cloud Games

Shadow Cloud Gaming логотип
Логотип проекту xCloud

6

Простота використання

Проект xCloud зараз досить голий кісток, і як такий його легко використовувати. Проте продуманий підхід Microsoft до проектування за допомогою програми xCloud та Xbox One дає нам надію на повне випуск. Мобільний додаток – єдина в даний час платформа – орієнтований виключно на ігри. 

Ви можете переглядати список, переглядати нещодавно зіграні ігри та шукати заголовок. Поза межами є вкладка зворотного зв’язку, але це все. Проект xCloud – це просто без кісток, але Microsoft все ще робить більше, ніж інші послуги хмарних ігор. Наприклад, PlayStation Now не має рядка пошуку в додатку для ПК, а GeForce Now не має спеціальної сторінки бібліотеки (читайте наш огляд PlayStation Now). 

xcloud-3

Тінь більше задіяна, але все ж така ж проста у використанні. Коли ви реєструєтесь, у вас з’явиться можливість налаштувати встановлення Windows або перейти до рекомендованої установки Shadow. Після цього це гра в очікуванні. Нам довелося залишитись близько години, чекаючи, коли Shadow надішле нам електронний лист про те, що наша віддалена машина готова. 

тінь-реєстрація

Після цього, проте, ви готові розпочати роботу, не потрібно оновлення Windows та драйверів. Хоча ви можете запуститись у Windows одразу – у Shadow просто є запуск голих кісток – ви не можете починати грати в ігри. У вашій підписці є обмежений обсяг пам’яті, тому вам потрібно буде завантажити ігри, перш ніж ви можете в них грати. 

Однак досвід Windows чудовий. Поза певних гарячих клавіш, характерних для Shadow, ви можете повністю використовувати ярлики Windows, щоб обійти їх. Крім того, ви можете легко переходити між вікном Shadow і локальним сеансом. Shadow не потребує певних дозволів на введення. 

тінь-стартап

Shadow не є складним, ніж Windows. Однак у сервісі хмарних ігор є проблема. Такі сервіси, як Stadia та Project xCloud, працюють настільки добре, що ви можете запустити гру відразу, не потрібно виправлення або встановлення. Для того щоб мати відкритість, яку робить Тінь, їй потрібно по-різному підходити до проблеми. Тим не менш, це ставить демпфер на досвід. 

Однак нам важко дати виграш xCloud. Хоча мобільний додаток вражає тим, що є, це не дуже багато. Shadow, як комерційний продукт, здатний розширити свій дизайн, незважаючи на те, що вам доведеться чекати встановлення ігор.

Раунд: точка простоти використання для ігор в тіні

Shadow Cloud Gaming логотип
Логотип проекту xCloud

7

Покриття

Як і ціни, і підтримка ігор, ми працюємо з обмеженою інформацією, коли мова йде про покриття Project xCloud. Попередній перегляд обмежено США, Великобританією, Канадою та Південною Кореєю. Південна Корея є цікавим включенням, оскільки більшість сервісів потокової передачі ігор пропустили минулі азіатські ринки. 

Якщо запустити, xCloud швидко оберне земну кулю. Глобальна мережа Azure від Microsoft вже обслуговує 140 країн, і хоча більшість цих центрів обробки даних ще не використовуються для xCloud, Microsoft каже, що вони будуть в майбутньому. В даний час центри Azure із серверами xCloud охоплюють Північну Америку, Європу та Азію. 

xcloud-azure-сервер-мережа

Навіть при обмеженому діапазоні xCloud під час бета-версії він знищує тінь, коли мова йде про покриття. Тінь підтримує лише континентальний США, і навіть тоді лише 38 з цих штатів повністю підтримуються. Тінь позначає решту як стан “режиму розвідки”, до якого належать Вашингтон, Айдахо, Монтана, Юта, Арізона, Колорадо, Вайомінг, Алабама, Джорджія та Флорида.. 

Це означає, що користувачі в цих штатах не матимуть такої корисної роботи на основі інфраструктури, рельєфу та інших факторів. Ви все одно можете придбати тінь, але ви будете сприйнятливі до більшого відставання та входу. Щодо міжнародної підтримки, Shadow ще нічого не оголосив. 

Хоча Shadow обслуговує стани, які він повністю підтримує, розкид не настільки широкий, як xCloud, що ще більше бентежить, враховуючи, що Microsoft ще не запустила свою службу потокового руху ігор. Через це ми надаємо крапку команді Xbox.

Раунд: Точка покриття для проекту xCloud

Shadow Cloud Gaming логотип
Логотип проекту xCloud

8

Фінальні думки

Під час зсуву Shadow здобув перемогу у шести наших семи раундах, залишивши вперед Project xCloud лише в одній категорії: покриття. Це нас не дуже дивує, бачачи, що Shadow є комерційно доступним продуктом, а Project xCloud все ще знаходиться в бета-версії. Незважаючи на це, Shadow – наш переможець. 

Переможець: Тінь

Незважаючи на те, що xCloud все ще знаходиться в бета-версії, найбільшим нашим питанням є продуктивність. Корпорація Майкрософт вирішила свою роботу з посилення сервісу, особливо якщо мова йде про слабкі зв’язки. Щойно проблеми з продуктивністю будуть вирішені, проте вона стане набагато вражаючою та зможе позмагатися із тінню, хоча і не перевищувати її. 

Чи згодні ви, що Тінь краще? Вам пощастило отримати доступ до Project xCloud? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map