Як працює хмарні ігри? Посібник до 2020 року

Хмарні ігри, на думку багатьох компаній, що виходять на поле, – це майбутнє ігор. Хоча це трохи підштовхує – місцеві ігри будуть домінуючими протягом багатьох десятиліть – хмарні ігри можуть стати серйозною альтернативою через кілька років. Деякі сервіси, такі як Shadow і PlayStation Now, демонструють це. 


Технологія, якою користуються хмарні ігри, існує вже багато років, тому це не брак технологій, які не дозволили хмарним іграм досягти мейнстріму. Інфраструктура, ємність мережі та технологія віддаленого введення відіграють велику роль у тому, наскільки рівний ваш ігровий досвід, а не лише швидкість вашого Інтернету. 

У цьому посібнику ми розповімо, як працює хмарна гра, щоб ви зрозуміли, чи підходить це рішення для вас. Крім того, ми поговоримо про деякі проблеми, що виникають разом із цим, а також обмеження технології в її нинішньому стані. Попутно ми запропонуємо кілька варіантів із нашого найкращого посібника з хмарних ігор, щоб проілюструвати наші моменти.

Що таке хмарні ігри?

хмарні ігри

Перш ніж потрапляти в роботу хмарних ігор, ви повинні зрозуміти, що це таке. Хоча “хмарні ігри” є фразою, яка кидається навколо, вона також може бути позначена як “віддалені обчислення”. По суті, хмарна ігрова платформа дозволяє отримувати доступ до комп’ютера віддалено, пропонуючи повний робочий стіл або обмежуючи його лише запуском ігор.

По суті, ви надсилаєте команди на віддалену машину, скажімо, переміщуючи курсор або вводячи пароль. Віддалена машина отримує цю команду і виконує її так, як і будь-який звичайний комп’ютер. Тоді, що відбувається на цьому віддаленому комп’ютері, потім передається вам, і з невеликою затримкою він може відчувати себе в режимі реального часу. 

Як і у випадку з потоковими платформами, такими як Netflix, служби хмарних ігор прийняли різні методи кодування відео. Це дозволяє платформам, як Shadow або Vortex, адаптувати відеопотік залежно від швидкості вашого Інтернету. Якщо ваше з’єднання перерветься, у відео буде показано більше артефактів стиснення. 

Словом, хмарні ігри – це відеопотік, яким ви можете керувати. Для деяких платформ це означає, що ви можете контролювати повний робочий стіл, а для інших – лише для гри. Це основний огляд, але він стає трохи складнішим за це. Давайте поговоримо докладніше про те, як працюють хмарні ігри та обмеження, які пов’язані з цим.

Як працюють хмарні ігри?

хмарні обчислення

Хмарні ігри досить прості, якщо ви розумієте, як працюють потокові платформи на зразок Netflix. Під час підключення до Netflix ви надсилаєте запит на сервер, на якому розміщений вміст, який ви хочете передавати. Після надсилання цього запиту Netflix починає подавати вам вміст, який зберігається на сервері в потоці, звідси і назва. 

Ви можете зробити те ж саме з іграми, просто вам доведеться це робити багато разів. Граючи у відеоігри, ви постійно вводите команди, і гра відповідає на це. Наприклад, на комп’ютері натискання клавіші “W” дозволить вашому персонажу рухатися вперед, а натискання кнопки “A” на Xbox може сказати вашому персонажу стрибнути. 

Граючи в хмару, ви все ще вводите команди, але це робите через мережу. На віддаленому комп’ютері працює екземпляр гри, в яку ви граєте, і дисплей передається вам. Ваші входи надсилаються по мережі, віддалений апарат відповідає будь-якою командою, що надсилається, і потік, який ви бачите, оновлюється.. 

Все це відбувається за лічені мілісекунди, які ви можете іноді помітити (докладніше про це в наступному розділі). Хоча всі хмарні ігри працюють певним чином, як описано вище, не всі платформи подають вміст однаково.

Наприклад, Shadow дозволяє вам отримати повний доступ до віддаленої машини Windows (читайте наш огляд Shadow), тоді як Vortex обмежує ваш доступ до платформи DRM, яку використовує гра (читайте наш огляд Vortex). Обидві платформи доставляють потік по вашій мережі, але дозволяють різний доступ до віддаленої машини. 

Машини, до яких ви підключаєтесь, зазвичай є серверами всередині центру обробки даних. Що стосується PlayStation Now, те, до чого ви підключаєтесь, швидше за все, є декілька серверів, розташованих у центрах обробки даних, які керують мережею PlayStation (читайте наш огляд PlayStation Now). У випадку Blacknut, ймовірно, орендований серверний простір у існуючої хмарної мережі, наприклад AWS (читайте наш огляд Blacknut). 

Розташування центру обробки даних є важливим – про це ми поговоримо в наступному розділі, але так це і інфраструктура. Багато хмарних ігрових сервісів використовують спільні сервери. Це означає, що сервер оснащений тоннами кінських сил у процесорі та графічному відділі, але користувачі повинні ділитися цими ресурсами.

Оскільки ресурси обмежені, такі фактори, як кількість користувачів, які звертаються до сервера, викликають уповільнення. Це може виникнути у вигляді заїкання, зниження якості зображення та відставання. Хоча легко віднести ці проблеми до повільного підключення до Інтернету, проблема зазвичай полягає в тому, як підтримуються сервери та користувачі.. 

Однак деякі хмарні ігрові служби, наприклад, Shadow, використовують виділені ресурси. Можливо, може бути 10 графічних карт та процесорів GTX 1080 для супроводу їх на одному сервері, але ресурси сервера сегментовані та призначені для одного користувача. 

У випадку з Shadow ви отримуєте виділене сховище, оперативну пам’ять та графіку, і, що не дивно, якість перемагає конкуренцію навіть за скромного зв’язку.

Справа із затримкою та пропускною здатністю

пропускна здатність хмарних ігор

Два фактори, які слід враховувати, коли йдеться про хмарні ігри, – це затримка та пропускна здатність. Геймери, ймовірно, знайомі із затримкою або, як це часто називають, «пінг». Ваш пінг – це скільки часу займає, як правило, в мілісекундах, щоб вхід надсилався по мережі в зворотній шлях. Це було ключовим фактором, який ми розглянули у нашому найкращому VPN для ігор.

Затримка використовується для вимірювання того, наскільки хорошим є ваш зв’язок під час ігор в Інтернеті, оскільки важливі лише запити, які ви надсилаєте. Якщо ви з другом граєте в онлайн гру, є дві локальні сесії цієї гри, по одному для кожного з вас. 

Через це жодних ігрових даних не потрібно передавати по мережі. Ви маєте доступ до однакових текстур, музики та анімації. Єдині дані, які потрібно передавати по мережі, – це введення даних. 

Наприклад, якщо ви граєте в раунді Counter-Strike: Global Offtack з пінг-файлом у 85 мілісекунд, і ви запускаєте свого друга в грі, це означає, що для відправлення цього входу на ваш вхід знадобиться всього 85 мілісекунд. друг і повернемось до тебе. 

Затримка в основному є фактором того, наскільки віддалений сервер від вашого фізичного місцезнаходження. Чим ближче ви знаходитесь до сервера, до якого підключаєтесь, тим менша затримка в більшості випадків. 

Що стосується онлайн-ігор, пропускна здатність – максимальний обсяг даних, які можна передавати – не має значення, оскільки ви транспортуєте лише невеликі біти даних. Однак для хмарних ігор пропускна здатність є ключовим показником. 

Як і грати в ігри в Інтернеті, ваша затримка важлива для того, щоб визначити, скільки часу потрібно для реєстрації ваших даних. Однак, на відміну від гри в Інтернеті, багато даних потрібно перенести через мережу. 

Візуалізація гри відбувається на віддаленому сервері, тобто ресурси, які фактично створюють зображення, трапляються. Потім на вашу машину надсилається відеопотік цього візуалізації. Цей потік оновлюється на основі ваших даних.

Ось чому хмарні ігрові платформи не вимагають високої швидкості завантаження. Тінь вимагає найбільше при 15 Мбіт / с, але ми бачили лише 5 Мбіт / с. Для порівняння Netflix рекомендує швидкість завантаження 25 Мбіт / с для потокового 4K відео. Набагато важливішими є ваша пропускна здатність та затримка. 

Переповнені мережі, що мають занадто малу пропускну здатність, спричинить проблеми, оскільки чутливість ваших входів є ключовою при іграх через мережу. 

Порівнюючи його знову з потоковим відео, пропускна здатність не надто викликає занепокоєння. Обмежена кількість пропускної здатності все ще може отримати розумний результат, оскільки ви не надсилаєте жодних входів у відеопотік. На це не потрібно реагувати, тому ви не помітите різниці. 

Однак, завдяки ігровому характеру, що постійно змінюється, ця чуйність може спричинити або порушити досвід. Вам потрібне міцне підключення до Інтернету та близькі центри обробки даних для хмарних ігор, про це не можна сперечатися. Однак, як швидко віддалений комп’ютер може відповісти на ваші запити, не менш важливо.

Обмеження хмарних ігор

хмарні ігри

Найбільше обмеження у хмарних іграх – це інфраструктура. Наразі багато хмарних ігрових сервісів або використовують існуючі центри обробки даних, або орендують простір у великої хмари, щоб запустити свою платформу, що важко контролювати. Крім того, в останні роки спостерігається сплеск хмарних ігор, через що багато компаній занадто швидко вивели продукцію на ринок. 

Швидкий огляд пошукових термінів підтверджує це. Незважаючи на те, що термін “хмарні ігри” має лише обсяг пошуку 34 000 на місяць, за словами Ahrefs, популярні платформи, такі як Stadia, значно вищі. Наприклад, “stadia” має загальний обсяг пошуку 233 000 на місяць, а “geforce зараз” має обсяг пошуку 237 000 на місяць (читайте наш огляд GeForce Now).

Через приплив популярності, повнофункціональний хмарний сервіс ще не втілений. Shadow наближається до своєї обмеженої доступності та спеціальної апаратури, але навіть такі платформи, як PlayStation Now, які вже кілька років борються за постійний досвід. Такі послуги, як Loudplay, наочно демонструють напівзапечений менталітет. 

Однак було зроблено кілька кроків у правильному напрямку. Наявність оптоволоконного Інтернету в Штатах забезпечило достатню пропускну спроможність для подорожі, а зростання дво- або трисмугових маршрутизаторів може забезпечити надсилання даних над частотою, що не перевантажена трафіком..

Найбільше обмеження, здається, мають віддалені машини. Спільний доступ до ресурсів сервера та недостатня ємність мережі призводять до поганого ігрового досвіду, що, як правило, асоціюється з хмарними іграми в цей час. Однак з такими варіантами, як Stadia, GeForce Now і Shadow навколо, хмарні ігри в режимі хмари “йдіть куди-небудь, будь-що робити” можуть бути прямо за кутом.

Фінальні думки

Хоча хмарні ігри ще не були повністю реалізовані, це набагато краще, ніж це було кілька років тому. PlayStation Now пропонує вражаючий досвід для шанувальників Sony, тоді як Shadow демонструє ігри з майже нульовою затримкою на ПК. Інші варіанти, такі як Vortex і Blacknut, чудові, але ніде поблизу верхніх собак. 

Повний досвід роботи ще кілька років, але зараз є варіанти, які наближаються.

Що ви думаєте про хмарні ігри? Чи є ще питання? Повідомте про них у коментарях нижче. Як завжди, дякую за прочитане. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me