Google Stadia vs Shadow: Goliath та David Meet 2020

Google Stadia та Shadow – це два найбільші імена в хмарних іграх. Обидва пропонують чудовий досвід віддалених ігор, заробляючи місця у нашому найкращому посібнику з ігор у хмарі. Однак у цьому порівнянні Google Stadia та Shadow лише один може стати переможним. 


Ми збираємося порівнювати послуги з підтримки ігор, підтримки пристроїв, покриття, продуктивності, цін, простоти використання та функцій, щоб побачити, який варіант краще для ваших грошей. Google Stadia та Shadow використовують дуже різні підходи до хмарних ігор, і ми враховуємо всі ці відмінності в цьому посібнику. 

Тим не менш, слід ознайомитися з нашим оглядом Google Stadia та оглядом тіней. Це порівняння Google Stadia vs Shadow служить цілі, ну, порівнюючи обидва, але це не залишає багато можливостей говорити про інші варіанти. Ми запропонуємо інші сервіси хмарних ігор для орієнтирів, але це порівняння орієнтоване переважно на двох наших конкурентів.

Налаштування бою: Google Stadia проти Shadow

Ми маємо сім раундів, порівнюючи Google Stadia та Shadow у різних категоріях. Кожен раунд вартий балу, і ми надамо бали будь-якій службі, яку вважаємо кращою у конкретному раунді. Наприкінці ми зберемо підсумкові бали та оголосимо переможця. 

Хоча присвоєння балу не завжди є чітким. Зважаючи на те, як молоді хмарні ігри є технологією, важко сказати, що один сервіс в певних категоріях безумовно кращий, ніж інший. Наприклад, Google Stadia охоплює набагато більше країн, ніж Shadow, але це не має значення, якщо ви живете в регіоні, де підтримується Shadow. 

Через це ми рекомендуємо використовувати наші оцінки як показники, а не конкретні відповіді. Деякі раунди, такі як продуктивність, зрозумілі. Однак інші залежать від того, де ви знаходитесь, вашого бюджету тощо. 

Замість того, щоб просто скумувати переможців, радимо ознайомитися з кожним раундом цього порівняння Google Stadia vs Shadow, щоб отримати уявлення про те, чому ми обрали одну послугу над іншою.

1

Бібліотека ігор

Що стосується підтримки гри, насправді немає змагань між Google Stadia та Shadow. Стадіа, як ми вже відзначали раніше, дуже схожа на консоль в іграх, які вона підтримує, і лише декілька заголовків, що доставляють службу, і кілька важких метеористів пробиваються з тих пір. 

Shadow, з іншого боку, підтримує будь-яку гру, яку коли-небудь створювали. Або, принаймні, у будь-якій грі на ПК, яка може працювати в ОС Windows 10. Як ми дістанемося до раунду «функції» нижче, Shadow дає вам повністю функціональний робочий стіл Windows 10. Будь-яка гра, яка може працювати на локальній машині Windows 10, може працювати з Shadow. Сюди входять ігри з таких платформ, як GOG. 

Shadow – не єдина платформа для підтримки ігор на Steam тощо. Читайте наш огляд GeForce Now про ще один приклад, – але це єдина платформа хмарних ігор, яка дає вам повний віддалений робочий стіл. Через те Shadow не має тих самих проблем з ліцензуванням, які спостерігаються в GeForce Now протягом останніх місяців.

тінь-пара встановлює

Тим не менш, вам доведеться купувати ігри з Shadow. На відміну від PlayStation Now, Shadow працює лише з титрами, які ви вже придбали в Steam, магазині Epic Games Store, Uplay та Origin (читайте наш огляд PlayStation Now). Цей момент легко пробачити, як часто ігри продаються на цих платформах. 

Це навіть простіше пробачити, враховуючи ціни Стадіа. За допомогою служби хмарних ігор Google вам також доведеться купувати ігри, але ці ігри працюють лише на Stadia. Крім того, Google стягує повну ціну за ігри, лише час від часу учасники Stadia Pro отримують невеликі знижки. На практиці це може означати сплату всього 59,99 дол. США за гру, яка коштує 20 доларів США або менше на Steam. 

Бібліотека Стадіа теж дуже обмежена. Звичайно, є такі важкі хітри, як Final Fantasy XV і Doom Eternal, а також майбутні випуски, такі як Cyberpunk 2077. Однак, ви можете грати в усі ці ігри на Steam with Shadow. Крім того, ви все одно будете володіти цими іграми, якщо вирішите придбати ігровий ПК за лінійкою. Тінь – кращий варіант, незалежно від того, яким чином ви на нього дивитесь.

Раунд: Бібліотека точок для ігор в тіні

Логотип Google Stadia
Shadow Cloud Gaming логотип

2

Ціноутворення

Shadow вручну зняв наш перший раунд, але речі стають цікавими, коли мова йде про ціноутворення. Починаючи з Shadow, він має три рівні обслуговування, хоча на момент написання програми доступний лише один. Базовий план, Boost, працює 12 доларів на місяць ‘, коли його виставляють щороку, а 256 Гб пам’яті та 1080p потоку.

Над цим є план Ultra та Infinite, обидва вони пропонують 4K потокове передавання, хоча обсяг пам’яті відрізняється. Хоча 12 доларів на місяць для поганої трансляції 1080p непогано, вищі яруси Shadow заробляють досить копійки. Наприклад, план нескінченного періоду працює 50 доларів на місяць при нарахуванні щомісяця. 

Shadow стягує більше, ніж будь-який інший хмарний ігровий сервіс, але він також пропонує більше, ніж будь-який інший хмарний ігровий сервіс. Stadia може транслюватись у 4K, але лише за допомогою Chromecast Ultra, а більшість інших сервісів заблоковані до 1080p або навіть 720p. Тінь – лідер галузі, і вона відповідає цінникам. 

Stadia набагато скромніший, за Stadia Pro витрачається лише 10 доларів на місяць, а вільний план прийде на деякий час у 2020 році. Однак це не враховує контролер Stadia в розмірі 70 доларів і Chromecast Ultra на 70 доларів, необхідний для трансляції на телевізорі в 4K HDR. 

Крім того, ви зараз не можете підписатися на Стадіа. Єдиний спосіб отримати доступ до хмарної ігрової платформи Google – придбати прем’єрне видання 130 доларів США, яке постачається з Chromecast, контролером та три місяці Stadia Pro. Вам також потрібно придбати ігри з ринку Stadia, які, як ми вже згадували вище, зазвичай дорожчі, ніж Steam. 

Цей раунд безладний, оскільки ми маємо справу з послугами, які зараз доступні, а також послугами, які будуть доступні в майбутньому. Судячи з того, що зараз доступно, Shadow – це явний переможець, оскільки для роботи не потрібно жодного фірмового обладнання. Надалі, Стадіа – кращий варіант зі своїм вільним планом, тому ми даємо йому перемогу в цьому раунді.

Раунд: цінова точка для Google Stadia

Логотип Google Stadia
Shadow Cloud Gaming логотип

3

Особливості

Хоча Google доклав великих зусиль, щоб конкурувати з функціями ігрового ПК чи консолі, поки що це ще не так. Тінь не доклала зусиль, але цього не потрібно. Натомість він витягує з наборів функцій такі, як Steam та Windows, щоб забезпечити користувачам повний досвід. 

Про це ми поговоримо докладніше в «круговій експлуатації» нижче, але Shadow пропонує підписникам комп’ютер Windows 10 у хмарі. Окрім гри в улюблені ігри, ви також можете встановити потрібне програмне забезпечення, налаштувати налаштування Windows та переглядати Інтернет за допомогою віддаленої машини.

тінь-windows-налаштування

Особливості Стадіа більше орієнтовані на ігри, підтримуючи досягнення та списки друзів, а також голосовий чат. Shadow підтримує і ці функції, але вони обробляються через інші платформи. Наприклад, ви можете використовувати Discord для чату і Steam для досягнень, як і на ПК. 

Найбільша різниця між ними – апаратне забезпечення. Stadia підтримує цілий ряд сторонніх контролерів, але лише на ПК та Android. Крім того, спосіб підключення цих контролерів змінюється залежно від пристрою, який ви використовуєте. Деякі контролери підтримують з’єднання Bluetooth та провідний кабель, а інші потребують з’єднання з кабелем.

Тінь не має цих перешкод. Якщо ви можете звичайно підключити контролер до Windows, ви можете підключити його до Shadow, будь то через Bluetooth або USB-кабель. Також можна використовувати пристрої, схожі на Nintendo Switch, призначені для смартфонів, наприклад Razer Junglecat. 

Stadia має більше можливостей у тому сенсі, що Google створила системи спеціально для платформи. Shadow не має нічого власницького, а скоріше витягує з багатства функцій Windows та програмного забезпечення, яке працює в ОС. Через це Shadow є переможцем цього туру. 

Раунд: Особливості точки для тіньових хмарних ігор

Логотип Google Stadia
Shadow Cloud Gaming логотип

4

Продуктивність

Незважаючи на всі відмінності між Google Stadia та Shadow, найбільшою є продуктивність. Незважаючи на делікатні обіцянки Google поставляти 4K HDR-ігри незалежно від того, який екран ви використовуєте, сервіс випадає з точки зору продуктивності. Shadow, з іншого боку, – це найближче, що ми бачили, до локального геймплейного досвіду.

стадійна гра-слайдер1

Використовуючи контролер Stadia та Chromecast Ultra, пропонування Google добре працює на кількох фронтах, хоча на інших не вдається. Контролер Stadia фактично використовує WiFi замість Bluetooth, що призводить до значно меншого затримки введення. На основі нашого тестування, що насправді працює проти сервісу. 

Замість того, щоб мати послідовний вхідний лаг, різні елементи гри мають різну кількість відставання. У Destiny 2 вібрація контролера, анімація пістолета та звук починаються в різних точках при стрільбі. Жоден із них не надто відстає від введення, але він набагато помітніший, оскільки він не синхронізований.

Ця проблема, на щастя, відсутня під час відтворення у вашому браузері. Натомість його замінює невеликий, але все ж помітний – кількість вхідного відставання, що слідує за кожною дією. Навіть при цьому Google важко винуватити Google. Затримка введення відповідає рівню курсу з хмарними іграми, і Google далеко не найгірший правопорушник на цьому фронті (читайте наш огляд Блекнута для справді млявого досвіду).

стадійна гра-слайдер2

Хоча відставання введення є стандартним для більшості хмарних ігрових сервісів, Shadow далеко не стандартний, на щастя. Під час нашого тестування Doom 2016, Counter-Strike: Global Offtack та Cuphead, ми не змогли сприйняти жодного відставання. У сліпому тесті між Shadow та локальним ігровим ПК ми не змогли б визначити різницю.

Під час трансляції за допомогою Shadow у формі відеотехнічних артефактів та заїкань є кілька гикавок, але їх небагато і далеко позаду, і вони ніколи не руйнують досвід. Хоча ми б не рекомендували Shadow у будь-яких конкурентних програмах із такими іграми, як CS: GO та Fortnite, він ідеально підходить для будь-яких інших цілей. 

Кожна служба хмарних ігор має проблеми прямо зараз – від обмеженої роздільної здатності PlayStation Now до вхідного відставання Google Stadia. Тінь теж має деякі проблеми, хоча вони набагато менш серйозні, ніж конкуренція. Якщо ви хочете взяти участь у хмарних іграх, і все, що вам цікаво, це продуктивність, Shadow – це просто продати.

Раунд: Точка продуктивності для Shadow Cloud Games

Логотип Google Stadia
Shadow Cloud Gaming логотип

5

Підтримка платформи

Після запуску підтримка платформи Stadia стала бездоганною, працюючи лише на Pixel, Chromecast Ultra та Chrome. Однак відтоді Google розробила платформу, додавши підтримку сучасних телефонів Android та більшості сторонніх контролерів. Однак проблема з відтворенням на телевізорі ще не повністю вирішена. 

Для відтворення Stadia на телевізорі вам знадобляться Chromecast Ultra та контролер Stadia. Ви можете використовувати входи на зразок контролера Xbox One та DualShock 4 на телефоні чи ноутбуці, але для відтворення телевізора потрібен контролер Stadia. Це єдиний спосіб отримати 4K HDR. Гра браузера заблокована в 1080p. 

Shadow має набагато ширшу підтримку, із вбудованими програмами для Windows, macOS, Ubuntu, Android та iOS. Крім того, Shadow співпрацює з LG, щоб донести свої програми до смарт-телевізорів. Між платформами, які підтримують Shadow, вона справді фіксує ідею гри незалежно від того, на якому екрані ви знаходитесь. 

Stadia наближається, набагато більше, ніж такі сервіси, як PlayStation Now та Project xCloud, але він ще не повністю розроблений (читайте наш огляд Project xCloud). Поки Google не може випустити програму, яка може працювати на телевізорах без потреби Chromecast, Shadow є кращим варіантом. Це не кажучи вже про відсутність підтримки iOS на Stadia.

Раунд: Точка підтримки платформи для Shadow Cloud Games

Логотип Google Stadia
Shadow Cloud Gaming логотип

6

Простота використання

Використовувати Google Stadia для всіх своїх проблем – це як магія. Налаштування фірмового обладнання та синхронізація вашого облікового запису Google – це процес, що займається, але не є надмірним. Здається, Google забув про безліч критичних елементів, коли випускав Stadia, але досвід користувачів не є серед них. 

стадіон-контролер-сполучення

Після з’єднання контролера та подання запрошеного коду – комбінації, необхідної для активації підписки на Stadia Pro – ви можете перейти прямо до дії. Абоненти Stadia Pro мають доступ до цілого ряду безкоштовних ігор, включаючи Destiny 2 та Samurai Shodown. Оскільки це послуга хмарних ігор, вам фактично не потрібно завантажувати ці ігри, а “заявити” на них. 

Заявлення на гру додасть її до вашої бібліотеки. Магія приходить, коли ви йдете запускати гру. Без необхідності перевіряти наявність оновлень або виправлень, ваша гра запуститься. Після налаштування для запуску гри знадобиться лише кілька секунд, незалежно від того, вибираєте ви з безкоштовних назв чи купуєте щось у магазині Stadia. 

Тінь проста у використанні, але це насправді не є сюрпризом. Поза межами запуску з голими кістками, який показує останні новини, Shadow – це лише Windows 10. Якщо ви можете обійтись за допомогою ПК, ви можете обійтись Shadow. Єдина відмінність – це пара гарячих клавіш, які потрібно викласти з віддаленої машини.

тінь-стартап

Однак ці гарячі клавіші ніколи не заважають клавішам швидкого доступу до Windows. Ви все ще можете скористатися клавішею Windows + S для пошуку та “CTRL + C”, щоб скопіювати текст у буфер обміну. Поза злегка прозорого логотипу Shadow у куті екрану, ми б сильно натискали, щоб помітити різницю між ним та звичайним робочим столом Windows 10. 

Час – найбільша перешкода Тіні. Стадіа чудово тим, що ви можете почати грати в ігри за лічені секунди. Тіні потрібна не лише година або близько того, щоб налаштувати вашу машину, а й час завантажувати на неї ігри. Вам потрібно буде почекати, щоб встановити свої ігри так само, як це було б на машині Windows.

тінь-реєстрація

Shadow – це в основному комп’ютерні ігри в хмарі, і для всіх плюсів, які поставляються разом із цією системою, є і деякі мінуси. Stadia пропонує систему, побудовану з нуля для потокового перегляду відеоігор, і завдяки цьому здатна забезпечити набагато більш обтічну систему. Хоча використовувати Shadow не важко, будь-якими способами, він не такий рідкий, як Stadia.

Раунд: точка простоти використання для Google Stadia

Логотип Google Stadia
Shadow Cloud Gaming логотип

7

Покриття

Наш останній раунд настільки ж поляризуючий, як і наш перший, хоча і не однаково. Тінь доступна лише в континентальній частині США, і навіть тоді деякі штати підтримуються не так, як інші (детальніше про це за хвилину). Stadia, завдяки потужній мережі Google, є доступною в країнах світу. 

Хмарні ігри Google охоплюють Бельгію, Канаду, Данію, Фінляндію, Францію, Німеччину, Ірландію, Італію, Нідерланди, Норвегію, Іспанію, Швецію, Великобританію та США – або, для більш короткого визначення, більшу частину Північної Америки та Європи. Її поширеність набагато більша, ніж тінь, і на відміну від Vortex, Google здатний адекватно обслуговувати всі ці сфери (читайте наш огляд Vortex). 

Хоча Тінь доступна у 48 континентальних штатах, лише 38 із них підтримуються повністю. Тим часом, Вашингтон, Айдахо, Монтана, Вайомінг, Юта, Колорадо, Арізона, Алабама, Джорджія та Флорида відомі як “режими розвідки”, тому такі фактори, як рельєф та інфраструктура, можуть означати, що ви будете мати досвід підрозділу.

тіньове покриття

Для держав, які тінь повністю підтримує, немає кращого варіанту. Тим не менш, мільйони потенційних американських користувачів загрожують гіршим досвідом, а ті, хто за кордоном, взагалі не мають такої можливості. У Stadia є деякі помилки, але покриття – це не одна з них, і сервіс здатний адекватно обслуговувати ігри по всій Північній Америці та Європі. 

Раунд: Точка покриття для Google Stadia

Логотип Google Stadia
Shadow Cloud Gaming логотип

8

Фінальні думки

Цей збіг Google Stadia проти Shadow є близьким, набагато більше, ніж інші наші порівняння. І все-таки, з чотирма перемогами з семи раундів, Shadow – наш чемпіон. Хоча Stadia вдало боровся, він не може конкурувати з безкомпромісним виконанням Shadow та функціями, які поставляються разом із повноцінною установкою Windows.

Переможець: Тінь

Запропонування Google має заслугу, і коли випущені обіцяні функції і більше ігор пройдуть до сервісу, Stadia буде силою, з якою слід рахуватися. Наразі він відчуває себе роз’єднаним і безплідним, і враховуючи, що компанія Google відмовляється від відмови від служб, які не одразу є успішними, це не є корисним для майбутнього. 

Чи погоджуєтесь ви з тим, що Shadow – кращий варіант, або ви шанувальник Stadia? Повідомте нам ваші думки в коментарях нижче і, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map