GeForce Now vs Project xCloud: Nvidia та Microsoft Square Off у 2020 році

GeForce Now зараз дуже лютує, і Nvidia випустила його на п’яти в Google Stadia з довгим списком ігор на ПК. Хоча він легко входить до складу найкращих хмарних ігрових сервісів, він не є ідеальним, дедалі кращим, коли йдеться про простоту використання та підтримку ігор, як ви можете прочитати в нашому огляді GeForce Now.


Проект xCloud, відповідь Microsoft на такі сервіси, як Stadia та GeForce Now, має свої проблеми, включаючи обмежене покриття та підтримку ігор. Однак він ще не повністю випущений, і наявні в даний час функції показують багато обіцянок у майбутньому (читайте наш огляд Project xCloud для більш поглибленого перегляду сервісу). 

У цьому порівнянні GeForce Now проти Project xCloud ми збираємось кинути їх на ринг, щоб побачити, який варіант кращий. Протягом семи раундів наші конкуренти торгуватимуть функціями, підтримкою ігор, простотою використання, продуктивністю, покриттям, підтримкою платформи та цінами, щоб побачити, що виходить вгорі. 

Налаштування боротьби: GeForce Now проти Project xCloud 

GeForce Now та Project xCloud будуть брати участь у семи раундах, кожен з яких торкнеться іншого аспекту хмарних ігор. Під час турів ми поговоримо трохи про кожну службу і чому ми віддаємо перевагу одній над іншою. Ми присуджуємо бал за кожен раунд, і той, хто в сервісі має більше очок, в кінці буде переможцем. 

Пару раундів, як і раніше, припадає на особисті переваги, на які ми зазначимо, як йдемо далі. Наприклад, ваш переможець у розділі «висвітлення» залежить від того, де ви знаходитесь. GeForce Now не підтримує більшість країн Азії, хоча це не має значення, якщо ви перебуваєте у Північній Америці чи Європі. 

Через це ми рекомендуємо прочитати раунди, щоб зрозуміти відмінності між нашими конкурентами, а не просто переможцями. Ми все одно отримаємо бал за послугу, яку ми вважаємо переважаючою в цілому. Це не означає, що це найкраща послуга для вас.

1

Бібліотека ігор

Проект xCloud, що знаходиться ще в пробному періоді, підтримує обмежену кількість ігор. Однак, поведінка Microsoft у додаванні ігор є перспективною для майбутнього. Після запуску xCloud випустив близько 50 назв, більшість з яких були першими сторонами. Лише через кілька місяців Microsoft подвоїла розмір бібліотеки, додавши ряд сторонніх назв. 

Хоча бібліотека Project xCloud, ймовірно, знову зросте, вона все ще заблокована приблизно в 100 іграх. Список вражаючий: підтримка Halo 5, Gears 5, Tales of Vesperia та багато іншого, але це не на рівні Shadow або PlayStation Now (читайте наш огляд PlayStation Now). Ми все ще тримаємось за інтеграцію Xbox Game Pass. 

Він ще не доступний, але Microsoft заявляє, що планує інтегрувати Xbox Game Pass з xCloud, що підсилить список ще з 200 іграми. Ми впевнені, що бібліотека врешті-решт буде великою (Microsoft каже, що xCloud вже може використовувати близько 3500 назв). 

Однак, ми стурбовані витратою. Microsoft не оголосила, чи доведеться ще платити за ігри, що є головним фактором, що стосується підтримки ігор. 

Вам потрібно буде платити за ігри з Nvidia GeForce Now, якщо тільки ви не хочете отримувати такі безкоштовні ігри, як Fortnite та Counter-Strike: Global Offtack. Аналогічно Shadow, GeForce Now підтримує ігри на Steam. Для того, щоб грати в них із хмари, вам потрібно буде придбати та активувати гру на Steam. 

geforce-now-library

З цього приводу, GeForce Now не працює так само, як Shadow, як ви можете прочитати в нашому огляді Shadow та порівнянні Shadow vs GeForce Now. Видавці повинні дати зелене світло для своїх ігор на платформі, а це означає, що бібліотека обмежена. 

GeForce Now підтримує сотні ігор – фактична кількість змінюється з кожним днем, але, як і раніше, дуже багато упущень. 

Є кілька важких нападників, серед яких Borderlands 3, Sekiro: Shadows Die Twice, The Witcher 3 та Mordhau. Проте певні видавці взагалі не на платформі. Наприклад, Square Enix не підтримує GeForce Now, тому ви не можете грати в будь-які ігри Final Fantasy або Tomb Raider.. 

У порівнянні з більш надійним хмарним ігровим сервісом, як Shadow, GeForce Now відстає. Тим не менш, він підтримує набагато більше ігор, ніж Project xCloud. 

Крім того, ліцензія підписана на вас, навіть якщо ви скасуєте підписку на GeForce Now (ви завжди можете грати в гру від Steam). Ми ще не знаємо, як Project xCloud буде функціонувати в цьому плані, тому ми даємо перемогу GeForce Now цього раунду.

Раунд: Бібліотека точок ігор для GeForce зараз

Логотип GeForce зараз
Логотип проекту xCloud

2

Ціноутворення

Ми не йдемо так глибоко, як зазвичай робимо цей раунд, оскільки обидва наші конкуренти перебувають у перехідному періоді, коли справа стосується ціни. 

GeForce Now повністю випущений з двома рівнями обслуговування: безкоштовним та платним. Безкоштовний рівень блокується, пропонуючи одногодинні ігрові сесії та повну HD-трансляцію. Якщо ви платите, ви отримаєте доступ до шестигодинних ігрових сесій, без черги та відстеження променів у режимі реального часу. 

Засновники, платний план GeForce Now, поки не має встановленої ціни. Якщо ви купуєте зараз, ви отримаєте 90 днів доступу безкоштовно, а після цього ви будете платити 5 доларів на місяць. Однак це лише за ваші перші 12 місяців. Після цього Nvidia збільшить ціну, хоча поки не оголосила, скільки. 

Це схоже на зворотну тактику маркетингу, як правило, зарезервовану для схематичних мобільних додатків. Початкова ціна дешевша за все інше, що робить зазвичай дешеві послуги, такі як Vortex, дорогі (читайте наш огляд Vortex). Однак ціна зміниться, і ми не підозрюємо, що вона знизиться. 

Проект xCloud не має жодної інформації про ціноутворення, оскільки він ще не опублікований. Єдиний спосіб потрапити на платформу хмарних ігор Microsoft – це запит на доступ та сподівання на краще. 

На жаль, ми все ще чекаємо, коли Microsoft оголосить майбутні ціни. Якби ми спекулювали, ми б очікували, що xCloud працюватиме близько 20 доларів на місяць, якби він включав Xbox Game Pass та Xbox Live. 

Проте ми здогадуємось, що найкраще, що ми можемо зробити зараз. Nvidia GeForce Now виграє цей раунд просто тому, що ви можете зараз придбати послугу. З огляду на це, наша оцінка, ймовірно, зміниться, коли обидва наші конкуренти мають конкретні ціни. 

Раунд: Точка ціни на GeForce зараз

Логотип GeForce зараз
Логотип проекту xCloud

3

Особливості

Як послуга, Project xCloud не має власних особливостей (Microsoft чітко фокусується на продуктивності, а не на функціях). Тим не менш, як служба Xbox, ви маєте доступ до функцій, які зазвичай існують на Xbox One, включаючи друзів, досягнення та навіть Microsoft Rewards. Ви не можете отримати доступ до інтерфейсу Xbox в додатку xCloud, але ваші досягнення та подібне все ще відслідковуються. 

xcloud-4

Ці функції мають сенс, оскільки сервер xCloud – це лише кишки чотирьох консолей Xbox One S, вкладених у корпус сервера. Однак це викликає деякі проблеми, коли мова йде про завантаження часу. Хоча застаріла консоль Майкрософт чудово виглядає на мобільних пристроях, ви все одно завантажуєте ігри зі стандартних жорстких дисків. 

Перейшовши на генерацію консолей Xbox серії X і PS5, все йде про твердотільне зберігання. Як ви можете прочитати в нашому найкращому зовнішньому посібнику з SSD, це добре, тому що SSD забезпечує набагато швидший час завантаження. Незрозуміло, чи оновить Microsoft свої сервери xCloud після того, як нова консоль буде поставлена. Як зараз, але ви дотримуєтесь традиційних жорстких дисків. 

Підтримка платформи GeForce Now та контролерів

Додаток GeForce Now має голі кістки – більше про це в раунді “простоти використання”, але сервіс все ще пропонує безліч функцій. По-перше, це підтримка платформи. 

GeForce Now може працювати на Windows, macOS, Android та Nvidia Shield, що дозволяє грати в ігри, незалежно від того, на якому екрані ви знаходитесь. Навпаки, Project xCloud наразі доступний лише на пристроях Android із Bluetooth 4.0 або новішою версією. 

GeForce Now також має набагато кращу підтримку контролера, ніж xCloud. Окрім підтримки клавіатури та миші, ви можете використовувати майже будь-який сторонній контролер з GeForce Now. Поки ви можете підключити контролер до пристрою, який ви використовуєте, ви зможете користуватися ним за допомогою GeForce Now. 

Ми поговоримо більше про підтримку платформи GeForce Now в подальшому раунді; ми не зараховуємо його до рейтингу цього раунду. Але навіть без цього пропозиція Nvidia є вищою. Окрім підтримки більшої кількості пристроїв введення, GeForce Now може використовувати функції Steam, висуваючи її перед Project xCloud.

Раунд: Особливості точки для GeForce Now

Логотип GeForce зараз
Логотип проекту xCloud

4

Продуктивність

Навіть в зародковому періоді потокова платформа для ігор Microsoft вражає. Ми протестували xCloud на Galaxy S9 +, що працює на 5 ГГц діапазоні WiFi. Хоча провідний інтернет-з’єднання завжди краще для потокових ігор, xCloud є лише на Android, змушуючи нас використовувати WiFi для тестування. Проте зі швидкістю завантаження в 60 Мбіт / с ми значно перевищили рекомендовану швидкість Microsoft. 

xcloud-1

Коли xCloud працював, він працював бездоганно. Бачити такі головні назви AAA, як Halo 5 та Forza Horizon 4, що працюють по телефону, було приємним задоволенням. Це означає, що ми завжди знаходилися на волі сигналу WiFi. WiFi – це недосконала технологія, сприйнятлива до падіння пакетів, непостійної швидкості та, що найгірше, втручання. 

Хоча 5Ghz обіймає більшість із цього, ми все ще стикалися з проблемами. У певні моменти наша гра заїкається або повністю застигає. У кількох випадках нас заблокували приблизно 10 секунд. Хоча це не кінець світу для повільніших ігор, 10 секунд – це вічність – швидкий шутер, як Halo 5. 

xcloud-2

За досконалих обставин, xCloud чудовий. Однак хмарні ігри – це більше про те, як працює служба в не ідеальних умовах, і на цьому фронті xCloud веде боротьбу. Якесь масштабування на основі сили сигналу пішло б довгий шлях. Хоча буде слабшати якість, коли ваш сигнал слабшає, принаймні гра не буде вибита повністю. 

GeForce Now має набагато більш стійку продуктивність. Ми провели службу за допомогою серії ігор, тестуючи Doom 2016, Darksiders Genesis, Cuphead та Counter-Strike: Global Offtack. Оскільки у GeForce Now є програма для ПК, ми змогли протестувати ці ігри за допомогою провідного з’єднання, що окупилося. 

Поза деяким затримкою введення в меню, у нас виникло дуже мало проблем з GeForce Now. Було кілька заїкань, але нічого, що порушило досвід. Навіть тестуючи на телефоні з Wi-Fi, GeForce Now відмовився від блокування, як це робив xCloud (хоча, бездротовий доступ був усіяний краплями кадру). 

Коли xCloud працює на повній парі, нічого подібного немає. На жаль, при обмеженні бездротового зв’язку послуга часто працює в не ідеальних умовах. GeForce Now може працювати на дротових і бездротових з’єднаннях, і хоча провідний досвід кращий, бездротовий зв’язок все-таки відтворюється.

Раунд: Точка продуктивності для GeForce Now

Логотип GeForce зараз
Логотип проекту xCloud

5

Підтримка платформи

Проект xCloud призначений для доповнення до вашого Xbox, а не його заміною. Таким чином, ми не очікуємо, що Microsoft розробить телевізійні програми для цієї послуги (хоча наші колективні пальці схрещені для випуску ПК). Зараз xCloud працює лише на Android, що відповідає ідеї грати в ігри Xbox на ходу. 

Проте не можна заперечувати, наскільки ця підтримка обмежує. GeForce Now, навпаки, доступний у Windows, macOS, Android та Nvidia Shield. Зокрема, підтримка щита чудова. Це означає, що ви можете легко передавати ігри на телевізор, коли ви вдома, і підбирати ігри зі своїм телефоном під час руху. 

GeForce Now не призначений для супутнього сервісу, тому він доступний для більшості основних платформ (ми все ще розчаровані відсутністю підтримки для iOS). Невідповідність між нашими конкурентами може бути результатом того, що Project xCloud знаходиться в бета-версії. Однак ми підозрюємо, що мобільний телефон залишатиметься в центрі уваги навіть після випуску сервісу. 

Це один із тих раундів, коли це зводиться до особистих переваг. Якщо ви вже володієте консоллю і просто хочете грати у свої ігри, поки ви не збираєтеся, xCloud – прекрасний вибір. Для тих, хто шукає спеціальний досвід хмарних ігор, GeForce Now є кращим варіантом. 

Раунд: Точка підтримки платформи для GeForce Now

Логотип GeForce зараз
Логотип проекту xCloud

6

Простота використання

Жоден з наших конкурентів не знаходиться на рівні Google Stadia, коли мова йде про простоту використання (читайте наш огляд Google Stadia, щоб дізнатися більше про це). Все-таки одна з них явно має перевагу. Починаючи з GeForce Now, мобільний додаток чудовий. За допомогою нього ви можете легко додавати комп’ютерні ігри у свою бібліотеку, переглядати додані ігри та переглядати нові заголовки, які підтримує служба. 

Однак нічого з цього немає в додатку для ПК. Додаток для ПК GeForce Now виглядає приємно, показуючи жменю повзунків для популярних ігор тощо. Однак, коли ми почали копати, проблеми стали очевидними. Немає сторінки бібліотеки в додатку для ПК, ані будь-якого способу перегляду списку ігор, які підтримує GeForce Now. 

інтерфейс geforce-now

Натомість у вашій бібліотеці заблоковано повзунок, на якому відображаються п’ять ігор одночасно. Якщо у вас є бібліотека Steam із сотень ігор – не шалений сценарій, враховуючи, наскільки дешеві клавіші Steam – вам доведеться вносити в бібліотеку п’ять ігор одночасно. 

Якщо ви знаєте, що вам потрібно, панель пошуку працює. У ймовірнішому випадку, коли ви просто хочете побачити, що доступно, вам залишається прокрутка. 

geforce-тепер-розширена гра

xCloud набагато простіше у використанні, головним чином тому, що він не має багато чого. У мобільному додатку ви можете переглядати ігри, які підтримує служба, шукати назву, в яку ви хочете грати, та надавати відгуки. Навіть з тим, наскільки голі кістки додаток, xCloud забезпечує кращий досвід користувача, ніж GeForce Now.

xcloud-гра-бібліотека

Все впорядковується, створюючи додаток, який вибивається з вашого шляху, коли ви хочете стрибнути в гру. Порівнюючи мобільний додаток xCloud та додаток для ПК GeForce Now, різниця очевидна. Однак це стосується навіть порівняння лише програм Android. 

Тим не менш, ми даємо виграш xCloud цього раунду. Хоча ми не знаємо, як буде виглядати додаток для ПК xCloud, той факт, що додаток Android настільки добре розроблений, показує багатообіцяюче. GeForce Now чудово підходить для мобільних пристроїв, але додаток для ПК – це безглуздо.

Раунд: точка простоти використання для проекту xCloud

Логотип GeForce зараз
Логотип проекту xCloud

7

Покриття

Зараз GeForce Now доступний у Північній Америці та більшості частин Європи, хоча сторінка статусу сервера говорить про те, що підтримка незабаром також надійде до Японії та Росії. Хоча це вражає в порівнянні з такими послугами, як Shadow, GeForce Now не відповідає проекту xCloud. 

Працює в глобальній мережі серверів Azure від Microsoft – ви можете дізнатися більше про це в нашому огляді Microsoft Azure – xCloud вже доступний у США, Канаді, Великобританії та Південній Кореї. Це теж у цей пробний період. Як тільки xCloud повністю запуститься, він легко зможе поширюватися по всьому світу. 

xcloud-azure-сервер-мережа

Як і підтримка платформи, цей тур зводиться до місця, де ви живете. Незважаючи на те, що GeForce Now поки що мало приділяв уваги ринкам Asain, він все ще охоплює набагато більше Європи, ніж xCloud. Це, швидше за все, зміниться через кілька місяців після повного запуску xCloud, але поки що GeForce Now є нашим переможцем. 

Раунд: Точка покриття для GeForce Now

Логотип GeForce зараз
Логотип проекту xCloud

8

Фінальні думки

Маючи шість виграшів із семи раундів, GeForce Now – наш переможець, хоча це не означає, що це ліги краще, ніж xCloud. Багато наших раундів зійшли до невідомого, при цьому ми присуджували бали GeForce Now просто тому, що ми не знаємо, як функціонуватиме xCloud у майбутньому. Хоча це справжнє відображення того, як зараз складаються дві служби, цілком ймовірно, що наше судження зміниться в майбутньому.

Переможець: GeForce Now

Проект xCloud показує багато обіцянок, але зараз це все, що він показує. Існує ще багато проблем, коли справа стосується якості потоку, часу завантаження, покриття, підтримки ігор та втручання в мережу. Хоча ми підозрюємо, що ці проблеми будуть вирішені після звільнення, вони все ще є. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me