Stav oblaku, november 2018

Vitajte v stave cloudu, mesačnom stĺpci spoločnosti Cloudwards.net, v ktorom vás prevedieme správami o mesiaci, ktorý tu bol, a oznámime vám náš názor. V našom októbrovom vydaní sme predpovedali, že to bude zaujímavý mesiac, a mali sme pravdu, chlapče. V Techlande to bolo bláznivé niekoľko týždňov a my si užívame príležitosť na to, aby sme na to nasvietili.


Facebook sa objaví (pozastavíme sa, až sa zotavíte z prekvapenia), budeme mať viac dôkazov o tom, že Google je zlý a máme aj niekoľko ďalších správ. Začneme však s veľkými: sociálne médiá a voľby. Napriek tomu, že americké strednodobé horizonty si získajú najväčšiu pozornosť, minulý týždeň sa v Brazílii vyskytli aj obočia.

Sociálne médiá Samba

Bolsonaro a voľby

Víťaz brazílskych prezidentských volieb Jair Bolsonaro je často porovnávaný s Trumpom: je charizmatický, nekonvenčný a hovorí svojou mysľou. Zdá sa, že je tiež jediným človekom prezidentskej rasy, ktorý skutočne chápal silu sociálnych médií. Napríklad do značnej miery ignoroval debaty, radšej volil hlasujúcich s prúdom príspevkov na Facebooku, ktoré vyvolali malý argument.

Bolsonaro využil túto výhodu na dobrý účinok. Kampaň bola zameraná nielen na šírenie správ, ktoré zdôrazňovali rozpad spoločenského poriadku (základ populistov všade), ale šírilo sa aj množstvo „falošných správ“. Mali by sme tu poznamenať, že na Cloudwards.net by sme to radšej nazvali dezinformáciou, pretože to je presne to, čo to je.

Táto dezinformácia nebola veľmi jemná: ľavicová strana, ktorá sa uchádza o predsedníctvo, trpela vážnymi problémami s dôveryhodnosťou po škandále s korupciou „umývania auta“ a tábor Bolsonaro to využil falošnými obrázkami, ktoré naznačovali pri volebnom podvode ľavým krídlom ( Poynterov inštitút má niekoľko dobrých príkladov).

Nie že by Bolsonarova opozícia bola zložená z chlapeckých zborov: tento kus podrobne popisuje, ako roboti Twitteru pracovali nadčas vo voľbách v roku 2014, ako aj rok 2018 pre všetky strany. Nie je to tak, že Bolsonaro bol jediný, kto používa tento nový arzenál, je to len to, že ho zamestnával lepšie. Neubližovalo mu, že má aj nejakých silných podporovateľov, ktorí v jeho mene šíria správy WhatsApp.

Dezinformácie a spoločnosť

Falošné správy a dezinformácie

Teraz je Brazília ďaleko a je tu veľa ľudí, ktorí sú skeptickí voči vplyvu sociálnych médií na voľby. Myslím, že všetci sme ľahko ovplyvnili členov rodiny, povedzme, ale ľudia ako títo sú bezvýznamná menšina, však? Správny? zle.

Prepojená štúdia preukázala, že kampane v sociálnych médiách, pozitívne aj negatívne, fungujú a fungujú tiež dobre. Začnú sa hrať aj analytické údaje, ako aj iné formy digitálneho vúdú, ale je zrejmé, že už nemôžeme ignorovať úlohu, ktorú v našich životoch hrajú sociálne médiá a digitálne šírené informácie..

Napríklad v Indii je problém so šľahaním davov WhatsApp na vyhodenie dobrého staromódneho mafiánskeho súdnictva taký zlý, že spoločnosť zostavila divadelnú skupinu, aby navštívila krajinu a povedala ľuďom, aby neverili všetkému, čo čítajú. Mohlo by to znieť šialene, ale ľudia tam zomreli kvôli škodlivým zvestiam šíreným po sociálnych médiách.

Doteraz nikto nezomrel na západe kvôli dezinformáciám, ale Američania si zvolili Donalda, takže morálna vyvýšenina je miernejšou výškou ako čokoľvek iné. Existuje však šanca, že budúci týždeň by sa moc amerických prezidentov mohla obmedziť, ak by sa proti nemu mohol postaviť Kongres, čo nás privádza na ďalšie dôležité bojové pole sociálnych médií..

Demokracia digitálne skrížená

Midterms a falošné správy

V USA sú prezidentské podmienky štyri roky na cestu. V polovici každého volebného obdobia sa konajú voľby, ktoré sa nazývajú strednodobé, v ktorých môžu Američania hlasovať za dolnú komoru v Kongrese, ako aj za polovicu kresiel v senáte. Keďže prezidenti môžu byť zasiahnutí, ak voliči v polovici hlasujú za stranu, ktorá je oponentom, jedná sa o dosť veľký problém..

Ako si viete predstaviť, mať prezidenta tak polarizujúceho, ako Trump, je veľmi vzrušujúce v polovici obdobia. Ak demokrati dokážu získať väčšinu v ktoromkoľvek dome (pokiaľ možno oboje, samozrejme), môžu z Donalda urobiť sediaceho kačacieho prezidenta, ktorý toho veľa nedokáže. Ak si republikáni zachovajú väčšinu, ide o súčasnú politiku.

V súčasnosti má administratíva dosť nízke hodnotenie, ale nie je to jediný ukazovateľ toho, ako by sa voľby mohli ukázať. Jednou z najdôležitejších vecí je zaistiť, aby sa pri prieskumoch verejnej mienky objavili tí správni ľudia, zatiaľ čo tí zlí zostanú doma. Existuje veľa spôsobov, ako to urobiť, taktiky zahŕňajú gerrymandering a potlačenie voličov, ale dezinformácia v sociálnych médiách sa stala hlavným faktorom.

Napríklad v prezidentských voľbách v roku 2016 sa ruská trolská armáda zamerala na správy, o ktorých si myslia, že zabránia odhaleniu čiernych a moslimských voličov. Tieto skupiny ako celok vo všeobecnosti volia demokrata, takže nechať ich stratiť záujem o to, aby sa zúčastnili volieb, znamenalo posun smerom k tomu, ktorý republikán bežal.

Ďalšou taktikou je vyhlásiť preteky vyhrané za súpera. Najskôr to znie kontraintuitívne, ale ak to načasujete, ľudia, ktorí sa chystali hlasovať za tohto kandidáta, sa nezobrazia a zistia, že to nemusia. Buďme úprimní, hlasovanie je bolesť v krku, tak prečo ísť, ak to nepotrebujete?

Deje sa oveľa viac ako šírenie jednoduchých správ o kampaniach online. Je to psychologická hra, ktorá presahuje jednoduchú správu „náš chlapík je najlepší, takže hlasujte za nás“, ktorú by sme očakávali počas kampane..

Pretože je tak jemný, je tiež ťažké očakávať, že každý volič bude na to dávať pozor. Bežní ľudia sú zaneprázdnení svojimi vlastnými záujmami a nedá sa očakávať, že by každý z nich bol ostrým analytikom všetkých informácií, ktoré dostanú v daný deň. Preto politici presunuli túto zodpovednosť na spoločnosti sociálnych médií so zmiešanými výsledkami.

Úloha podnikania

Pravdepodobne budete šokovaní, keď budete počuť, že neveríme v schopnosť týchto spoločností zachrániť našu demokraciu. Ako sme zdokumentovali v skoršom stave cloudových článkov, majú väčšinou záujem zarobiť si peniaze – čo je v poriadku – a oveľa menej v lepšom svete, ich sľuby napriek tomu.

Pred rokovaniami, kde sa museli brániť proti obvineniam zo zaujatia konzervatívcov, alebo boli povolaní politici, aby ubezpečili politikov, že sú všetko, čo môžu, proti vplyvu trollských armád – Rusko nie je “ • jedinou krajinou, ktorá ich zamestnáva.

Je to však obrovská úloha a tieto typy hackerov tiež nie sú hlupáci. Na jednom mieste sa umiestnia na iné miesto. Rozsah dezinformačných sietí vás zaujíma, či je spravodlivé, že výhradnou zodpovednosťou za boj proti nim sú spoločnosti sociálnych médií a či vlády ich jednoducho nepoužívajú ako obetných baránkov pre problém, ktorý nemajú potuchy, ako bojovať..

Hacks, Lies and Notes Notes

google a čína

Nie že Facebook nemá vlastné problémy. Okrem stále obviňovaných obvinení zo zneužívania volieb a získavania údajov sa spoločnosť stala obeťou počítačovej kriminality. Hackeri zacieľovali na databázy Facebooku a rozdávali sa s údajmi až 50 miliónov ľudí. Príjemný výlet, najmä preto, že zahŕňa prihlásenie na iné stránky.

Zastavíme sa tu kvôli rýchlemu nehanebnému samopropagovaniu: namiesto použitia prihlásení FB použite namiesto toho jedného z našich najlepších správcov hesiel. Odvádzajú lepšiu prácu ako čokoľvek, čo Zuck dáva, a nemusia vás nič stáť.

Pretože v zásade Facebook nemôže zaručiť vaše súkromie ani bezpečnosť, čo z neho robí naozaj zlú zmluvu pre ľudí, ktorí zrejme chcú zdieľať veci so svetom všeobecne (uvedomujeme si, že ak máme vlastnú stránku na Facebooku, zatiaľ čo hovoríme, čo z nás robí pokrytcov, tým viac viete) ).

Facebook však momentálne nie je jedinou internetovou firmou v centre pozornosti. Google priťahuje veľa pozornosti kvôli svojmu stanovenému cieľu vstupu na čínsky trh pomocou cenzurovaného vyhľadávacieho nástroja s názvom Dragonfly (zdá sa, že dokonca aj spoločnosti Google pozerajú príliš veľa hollywoodskych filmov).

Ako sme však podrobne uviedli v predchádzajúcich vydaniach tohto stĺpca, nejde o populárny projekt medzi verejnosťou, politikmi ani zamestnancami spoločnosti Google. Samotné dosť zlé, ale v októbri došlo k úniku prepisu projektu Stretnutie vážok, ktorý bol v rozpore s oficiálnou líniou spoločnosti a ktorý tvrdil, že spoločnosť Google bude rešpektovať slobodu prejavu.

Niektoré veľmi zlé PR tam. Ak si dokonca Mike Pence myslí, že to, čo robíte, nie je správne, pravdepodobne by ste to mali zvážiť.

Krátke správy

Kalifornia

Kalifornský návrh zákona o neutralite siete sa zatiaľ pozastavuje. Po určitom čase medzi vládou zlatého štátu a federálnym ministerstvom spravodlivosti sa rozhodlo, že žaloba proti FCC podaná technologickými spoločnosťami má momentálne prednosť. Úder pre milovníkov bezplatného internetu, ale čas ukáže, čo sa stane.

Bloomberg urobil niekoľko vážnych vĺn tým, že informoval o prítomnosti čipov v procesoroch, ktoré údajne dostali čínski robotníci. Čínska vláda a úradníci USA, ako aj príslušní čipoví výrobcovia obvinenia popierali, ale Bloomberg v čase písania ešte len musel odstúpiť alebo poskytnúť tvrdý dôkaz..

Obhajca súkromia a obvinený z sexuálneho delikventa Julian Assange sa čoskoro bude musieť vzdať svojich vykopávok na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne. Juhoamerický štát po ôsmych rokoch trávnikom miláčikov internetu v podstate pre to, že bol najhorším spolubývajúcim v histórii. Len sa musíme presvedčiť, či a kedy bude zatknutý po dokončení jeho vysťahovania.

Mozilla v blízkej budúcnosti integruje virtuálnu súkromnú sieť do svojho prehliadača Firefox. Pilotný program sa už vydáva vybranému počtu amerických používateľov a pravdepodobne bude stáť okolo 10 dolárov mesačne. Dotknutou VPN je ProtonVPN, čo je solídna voľba, aj keď nie bez poznámok. Podrobnosti nájdete v našej recenzii ProtonVPN.

Ukončíme tento stav cloudu pomocou záznamu Apple: Rodičovská kontrola systému iOS 12 zjavne zrejme blokuje všetky vaše anatomické informácie, ktoré môžu vidieť vaše drahé deti (vrátane základov reprodukcie a podobne), ale umožňujú všetky druhy krvavej hroznosti vo forme teroristických webových stránok a podobne. pokriky!

Záverečné myšlienky

Ako sme povedali na začiatku, október bol veľmi rušný mesiac a pravdepodobne sme preskočili niekoľko príbehov, ktoré ostatní mohli považovať za dôležitejšie. Neváhajte a upozornite na akékoľvek do očí bijúce opomenutia v komentároch nižšie a potom sa zaregistrujte na odber bulletinu, aby ste nás mohli sledovať v reálnom čase..

Ďakujeme vám za prečítanie našej správy o októbrových správach. Dúfame, že sa k nám pripojíte znova o mesiac. Dovtedy veľa šťastia a zostať v bezpečí.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map