Stav oblaku, marec 2019

Dobrý deň, vitajte v úplne novom štáte The Cloud, mesačnom stĺpci spoločnosti Cloudwards.net, v ktorom vám poskytneme naše technické novinky za posledných 28 dní. Toto vydanie obsahuje pohľad na podnikové intriky, očividné porušovanie súkromia, ako aj na Cloudwards.net, ktorý svojím osamelým vrhnutím viečka trochu spikne..


Predtým, ako sa k tomu dostaneme, by sme však chceli pokračovať vo vlákne, ktoré sme začali vo februárovom vydaní, konkrétne v prieskume spoločnosti Reuters týkajúceho sa projektu Raven, čo je snoopingový projekt Spojených arabských emirátov, ktorého personál čiastočne obsadili bývalí zamestnanci agentúry národnej bezpečnosti.

V oficiálnej odpovedi emiratský diplomat poprel špehovanie Američanom, takže sa nemusíte obávať. Ak, samozrejme, neveríte úradníkovi z hlboko skorumpovaného režimu (prečítajte si o tom našu najlepšiu časť VPN pre Spojené arabské emiráty) alebo, ako viete, nie ste Američan. Počítame s tým, že o projekte Raven sa zatiaľ nehovorilo, a budeme vás informovať.

S tým z cesty, začnime. Po prvé, zhrnutie samotného vyšetrovania Cloudwards.net, ktoré sa uskutočnilo vo februári.

Väzby, ktoré spájajú

Vyrovnávacia sieť VPN a BestVPN.com

Dlho sme počuli zvesti o prepojeniach medzi BestVPN.com a Buffered VPN, webovou stránkou s recenziou VPN a poskytovateľom VPN. Nikdy sme však nedostali dôkaz, a tak sme sa rozhodli trošku kopať a rýchlo sme našli príslovečnú fajčiacu pištoľ: dokumenty, ktoré zobrazovali BestVPN.com a Buffered VPN, boli vo vlastníctve tej istej osoby..

Vzťahy viedli recenzentov BestVPN.com k hodnoteniu vyrovnávacej siete VPN oveľa vyššej, ako by ste očakávali, a klamaniu spotrebiteľov pri kúpe služby, ktorá vynecháva osobné údaje ako sito. Podrobnosti nájdete v našej recenzii vyrovnávacej pamäte VPN.

Netreba dodávať, že sme nedostali odpoveď od žiadnej zo zúčastnených strán, ktorá, ako dúfame, je znakom toho, že publikácia prehodnocuje svoju stratégiu preskúmania. Budeme vás informovať o akomkoľvek vývoji.

Žiadny neprechádza

správca hesiel

Odvetvia, ktoré pokrývame na Cloudwards.net, sa pohybujú pomaly, pričom VPN sú výnimkou vďaka vojnám VPN, ktoré sme podrobne opísali v januárovom štáte Cloud. V ostatných oblastiach sa však objavili dva zaujímavé udalosti, ktoré sa vo februári mierne dostali pod radar.

Najdesivejšie je, že nezávislý výskumný pracovník v oblasti bezpečnosti zistil, že niektorí z najlepších správcov hesiel ukladajú hlavné heslá používateľov takým spôsobom, aby mohli byť hackermi za určitých okolností ľahkým cieľom, čím sa vylúčila bezpečnosť, ktorú poskytuje softvér..

Dotknutí manažéri hesiel – 1Password, Dashlane, KeePass a LastPass – sa rýchlo vystrelili a uviedli, že dosiahnuté závery boli „veľmi teoretické“ alebo ovplyvnili nepatrný počet používateľov, a to len vo veľmi špecifických scenároch..

Aj keď vidíme svoju stranu príbehu, dúfame, že oprava bude zavedená skôr ako neskôr, pretože počítačoví zločinci sú len dôvtipnejší. Ak teda nový systém Android naznačuje, možno v blízkej budúcnosti pravdepodobne nebudeme potrebovať heslá.

Karbonit vykorenuje Webroot

Druhou novinkou v tomto odvetví je, že jedna z našich najlepších zálohovacích služieb online, Carbonite, kupuje webroot, spoločnosť zaoberajúcu sa kybernetickou bezpečnosťou, ktorá ponúka antivírusové služby a služby VPN, ako aj školenie a hodnotenie hrozieb (prečítajte si našu recenziu systému Webroot SecureAnywhere a zistite, čo si myslíme) z toho).

Podľa tlačovej správy platí spoločnosť Carbonite severne od 600 miliónov dolárov – veľkú sumu v tomto odvetví – spoločnosti Webroot s cieľom „stať sa vedúcou spoločnosťou na ochranu údajov“. Je to ušľachtilý cieľ, ale dúfame, že to ďalej nenaruší záložné funkcie karbonitu, ktoré, ak si prečítate náš prehľad karbonitu a komentáre pod ním, skĺznu.

Hneď ako dohoda prebehne, budeme aktualizovať naše súvisiace recenzie, ktoré by sa mali vyskytnúť niekedy v tomto štvrťroku. Sledujte tento priestor.

Zábava s pokutami

google v poriadku

Bežní čitatelia budú vedieť, že na Cloudwards.net nie sme žiadnymi fanúšikmi shenanigans, ktoré Big Tech ťahá údajmi ľudí. Chápeme, že spoločnosti musia zarábať peniaze, klamať spotrebiteľov a zneužívať ich dôveru nie je správny spôsob, ako to dosiahnuť, a zdá sa, že väčšina vlád o tom niečo robí, aspoň na východ od Atlantiku.

Napríklad od nadobudnutia účinnosti všeobecného nariadenia EÚ o ochrane údajov v máji 2018 bolo príslušným orgánom nahlásených takmer 60 000 porušení a bolo udelených 91 pokút, čo jednu spoločnosť viedlo k tomu, aby začala ponúkať poistenie GDPR. Najväčšia z týchto zmien smerovala do spoločnosti Google, ktorá musí do Francúzska dostať viac ako 50 miliónov eur.

V skutočnosti bol spoločnosti Google v poslednej dobe zasiahnutý toľko sankcií, že v EÚ platí viac pokút než daní. Aj keď necháme otvorenú diskusiu o tom, či to znamená, že musí platiť viac daňovníkovi a uvoľniť prostriedky na zber údajov, stále je to desivá skutočnosť. Niet divu, že spoločnosť Google sa spojila s pravicovým krídlom, aby zabránila tomu, aby podobné právne predpisy prešli v USA.

Facka na Facebooku

Ďalším našim trvalým bugočiarom, Facebookom, je tiež cieľ v Európe. Nemecko kladie dôraz na najhoršie zo zhromažďovania údajov spoločnosti v oblasti sociálnych médií a vláda Spojeného kráľovstva dabuje svojim výkonným predstaviteľom „digitálne gangstre“, čo znamená, že by sme si priali, aby sme mali poď s tým.

To znamená, že Zuck sa darí lepšie po oceáne, pretože je schopný vyjednávať svoju pokutu za kaskadérske kúsky, ktoré ťahá od apríla. Aj keď to bude pravdepodobne stále v miliardách dolárov, bude to nižšie ako to, čo by malo byť, čo vyvoláva otázku, aký vplyv majú korporácie v krajine slobodnej ™..

Na druhej strane, znechutený generálny riaditeľ spoločnosti Equifax Mark Begor sa ocitol na konci verbálneho úpadku v Kongrese, takže v Amerike zostáva aspoň trochu spravodlivosti.

Ochrana osobných údajov nie je genetická

Väčšie dobro
© Pinterest

Pokiaľ ide o spravodlivosť, rodokmeňová firma FamilyTreeDNA zrejme konala vo svojej vlastnej ostražitosti. Spoločnosť, ktorá vám poslala vzorku vašej DNA, aby zistila, či sa zhoduje s tými, ktoré urobili to isté, zdieľa svoju databázu s FBI. Jej generálny riaditeľ Bennett Greenspan sa dokonca považuje za bojovníka za zločin.

To znamená, že ak zdieľate nejakú príbuznosť so žiadaným bankovým lupičom, objavíte sa na radare Fedov, nikdy dobrá vec. Je to smiešne prekročenie hraníc pomocou FamilyTreeDNA a pripomína nám neopodstatnené nadšenie pre spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní, ktoré prejavujú dve služby VPN. Prečítajte si o nich v našich recenziách PureVPN a HideMyAss.

To znamená, že strieborná podšívka je taká, že zažiarila svetlo na trochu regulovanom priemyselnom odvetví USA, ktoré uniká s množstvom zdieľania údajov. Niekoľko spoločností napríklad zdieľalo údaje s farmaceutickými spoločnosťami a spoločnosť Ancestry.com zašla tak ďaleko, že spolupracovala s dcérskou spoločnosťou abecedy Calico..

Aj keď sa všetky zúčastnené spoločnosti môžu brániť tým, že kričia na „väčšie dobro“, tu je šmykľavý svah, ktorý by mohol viesť k tomu, čo sa deje v Číne, kde úrady sledujú ľudí, ktorí používajú ich DNA. To nie je budúcnosť, ktorú chceme, a odporúčame ľuďom, aby sa vyhýbali spoločnostiam, ktoré testujú DNA.

Kratšie príbehy

Rusko

Ako sme uviedli v novembrovom vydaní, od ruských hackerov sa očakáva, že sa budú blížiť nadchádzajúcim voľbám do EÚ v júni, podobne ako to bolo v minulom roku v polovici zasadania USA a v prezidentských prieskumoch v roku 2016. Zdá sa, že tieto predpovede sa naplnia, ako to uviedla spoločnosť Microsoft ohlásili kybernetické útoky na inštitúcie EÚ. Studená vojna je očividne späť ako počítačová vojna.

Vydavatelia obsahu, ktorý by sa mal predstavovať, sú pod paľbou spravodajskej služby spoločnosti Apple, ktorá sa volá „Netflix pre správy“. Tu na Cloudwards.net ich nemôžeme obviňovať. Zdá sa, že Cupertino požaduje polovicu výnosov, čo je vysoká daň pre priemysel s maržami riedkymi ako voda.

Vďaka Valve môžeme posunúť bariéry, ktoré považujeme za ľudské. Štúdie SteamVR, jeho virtuálneho realitného systému, ukazujú, že hráči pohybujú telom spôsobmi, ktoré sú takmer také nepravdepodobné ako pohyby, ktoré kontortoristi robia, najmä so zápästiami, ktoré robia zákruty, ktoré nikto nenapadlo možné, a vo veľkom objeme.

Tento týždeň dokončíme skvelými správami pre ľudí, ktorí nemajú radi spisovateľov, novinárov alebo súvisiace profesie. Zdá sa, že umelá inteligencia je pripravená prijať aj našu prácu. AI vyvinutá OpenAI sa ukazuje ako sľubná, pretože sa snaží prebojovať písaním prózy, a vďaka mnohým opakovaniam sa javí ako cinch, aby sa stala novým spisovateľom The Donald’s speech speech.

Záverečné myšlienky

V tejto poznámke vám ponúkneme fond adieu a vrátime sa do temnej diery, kde pracujeme na štáte Cloud. Dúfame, že sa vám táto hra páčila a že vám pomohla pochopiť svet technológií.

Chýba nám od februára nejaké veľké príbehy? Máte myšlienky na tie, ktoré sme zahrnuli? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map