Stav oblaku, máj 2019

Dobrý deň, vitajte v novom štáte The Cloud, mesačnom stĺpci spoločnosti Cloudwards.net, v ktorom nasvietime tvrdé svetlo na všetko, čo sa deje vo svete techniky. Pripravte sa na oslnenie našimi informovanými názormi, ktoré sú všetky informované rozsiahlym čítaním správ, pokiaľ je to možné v dobe plniaceho veku, alebo iba zívnutím v očakávaní. Je to všetko dobré.


Tento mesiac budeme brať potoky na našom obvyklom cieľovom Facebooku a tiež sa pozeráme na Alexu, čo je dôkazom toho, že Amazon je rovnako zlý ako Facebook alebo Google, pokiaľ ide o to, že sa nezaoberá právom ľudí na súkromie. Vyvolá sa aj situácia spoločnosti Huawei a budú tu aj ďalšie menšie správy, ale najskôr sa pozrime, čo sa deje s VPN.

Rusky k záverom

Ruský zákaz VPN

Koncom marca ruský dozorca všetkej komunikácie, Roskomnadzor, poslal e-maily viacerým najlepším sieťam VPN a nariadil im blokovať prístup k mnohým webom pre ruských používateľov. Moskva, ktorá chráni svojich ľudí pred slobodným myslením, zistila, že mnoho ľudí sa vyhýba svojim blokom pomocou VPN, takže sa ich teraz snaží pri prechode prerušiť.

Ako si môžete prečítať v našom článku o pokuse o ruský blok VPN, poskytovatelia VPN, ktorých sme oslovili, povedali Roskomnadzor, aby sa stratili, ale niektorí išli ďalej ako ostatní. Okrem tvrdých vyhlásení spoločnosti ExpressVPN, niektorí poskytovatelia, ako napríklad NordVPN, ukončili svoje ruské servery.

Dúfajme, že Roskomnadzor prijíma svoju porážku s dobrou milosťou. Budeme vás informovať. To znamená, že v súvislosti s témou NordVPN sme dostali znepokojujúce správy pred týždňom alebo dvoma. Register uvádza, že niekoľko jeho čitateľov hlásilo pri pripojení pomocou aplikácie nepárny prenos.

To, ako aj predchádzajúce fámy, ktoré NordVPN môže prevádzkovať botnet, nás zaujíma o to, čo sa deje s druhou hodnotenou službou v rámci našich recenzií VPN. Sledujte tento priestor, pôjdeme vykopať..

Dúfali sme, že už nikdy neuvidíme ich Facebook

Facebook odovzdáva e-maily

Priznávame, že sme chorí z toho, že sme tento bubon porazili – začali sme v apríli 2018 – ale Facebook je dar, ktorý neustále dáva. Dáva to však zlým spôsobom ako opar. Počas mesiaca sa rozbilo niekoľko malých škandálov a všetci prejavili bezohľadné ignorovanie súkromia používateľov.

Spoločnosť napríklad odovzdala e-mailové adresy 1,5 milióna ľudí, čo pekne zapadá do novej podnikovej politiky, v ktorej musia noví používatelia dať Facebooku svoje e-mailové heslá. V podstate nielen Facebook rozdáva vašu e-mailovú adresu, ale má pre ňu aj heslo.

Ak si myslíte, že sa tieto informácie uchovávajú bezpečne, zamyslite sa znova. Bolo odhalené, že spoločnosť ich nešifruje, ale oddelenie PR pre Facebook, čo je práca, ktorú by ste nechceli voči svojmu najhoršiemu nepriateľovi, rýchlo vydala vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že to nie je také zlé. Varovanie spojlera: je to také zlé, najmä ak zohľadňujete to, že uchováva veľa záznamov používateľov na nezabezpečených serveroch Amazon..

Niet divu, že posledná správa o výnosoch Facebooku ponechala v rezerve 3 miliardy dolárov na rekordnú pokutu, ktorú má Federálna obchodná komisia vydať malému drakovi Zucka. Akcionári sa však nemusia príliš obávať, pretože starý Marek dvíha osobný asistent typu Alexa, ktorý patrí medzi „čo by sa mohlo pokaziť?“. kategória obchodných rozhodnutí.

Problémy s Alexou

Alexa súkromie

Keď už hovoríme o, Amaza Alexa sa formuje ako katastrofa. Efektná štvorcová krabica s mikrofónom, ktorý je neustále zapnutý, je v popredí diskusie o ochrane osobných údajov. Chceli by sme však upozorniť, že predaje sú stále vyššie, čo je úžasné.

Ukazuje sa, že mnohé z ochrany zabudovanej do systému, ktoré zaručujú vaše súkromie, sú falošné. Pre jedného, ​​operátori Alexa – chlapci, ktorí v podstate počúvajú – nepoužívajú anonymizované údaje, ale v skutočnosti o vás vedia všetko, vrátane vašej domácej adresy. To nie je niečo, čo chcete na zariadení, ktoré je tiež oprávnené na prístup a ukladanie údajov o pacientovi.

5G Bezpečnosť? Huawei Kiddin?

Huawei

Ako sme už spomínali vo februári a ako sa deje v správach každý druhý alebo posledný mesiac alebo dva, prebieha vážna diskusia o tom, či by sa čínskemu telekomunikačnému gigantu Huawei malo umožniť zúčastňovať sa na budovaní 5G sietí v Európe, Kanade a USA, Washington bol proti tomu pekelne ohnutý.

Tu na Cloudwards.net urobíme niečo neobvyklé a sprevádzame správu Trumpa. So všetkým, čo vieme o Číne, nechať spoločnosť, ktorá môže byť financovaná štátom, podieľať sa na budovaní životne dôležitej infraštruktúry, je jednoducho zlá myšlienka. Režimu, ktorý je v rozpore s ľudskými právami ako Peking, by sa malo za každú cenu zabrániť počúvať naše rozhovory.

Nemecko sa však cíti inak a umožní spoločnosti Huawei pomáhať pri budovaní sietí 5G za predpokladu, že spoločnosť bude dodržiavať pravidlá. Spojené kráľovstvo sa bude riadiť podobnou stratégiou, ktorá zakáže určitým „základným“ komponentom, ale všetko ostatné zostane otvorené.

Problém týchto stratégií spočíva v tom, že technológia sa rýchlo pohybuje. To, čo bolo kedysi neškodné, sa neskôr môže stať dôležitým. Jedným príkladom je chyba Y2K. Nemáme tušenie, ako hardvér spoločnosti Huawei ovplyvní využívanie siete 10 rokov po ceste, keď sa geopolitické a technologické fázy zmenili.

Vláda tým, že dovolí spoločnosti Huawei, netuší, akú cenu zaplatia za lacný hardvér. Neviníme vinu spravodajskej komunite USA za prehodnotenie stratégie zdieľania údajov so svojimi spojencami, ak sa rozhodnú spolupracovať s Huawei.

Menšie príbehy

Ruský zákaz VPN

Spoločnosť Google je pripravená urobiť jednu z najužitočnejších aplikácií, Mapy, oveľa menej užitočnejšou vďaka agresívnejšiemu presadzovaniu sponzorovaných miest. Dajte to pár rokov a budeme musieť znova použiť papierové mapy so všetkými reklamami, ktoré sa dostanú do našich očí.

Ukazuje sa, že rovnako ako v každej profesii existujú online kurzy o tom, ako sa stať bohatým a úspešným internetovým podvodníkom. V nevyhnutnom, ale veselom zvrate je väčšina týchto sprievodcov podvodná, čo znamená, že chlapci, ktorí sa snažia podvádzať ľudí zo svojej ťažko zarobenej hotovosti, sú ešte pred začiatkom dostávať dvojky. Poetická spravodlivosť?

Na záver tohto mesiaca máme správu, že najväčším klientom Amazon Web Services je … Apple? Ukazuje sa, že Cupertino nemá cloudový priestor, ktorý potrebuje na uloženie veľkého množstva svojich údajov, takže využíva konkurenciu. Žijeme v divnom svete.

Záverečné myšlienky

Týmto zastavíme svoje uvažovanie a vrátime sa k písaniu recenzií. Apríl sa cítil ako mesiac, v ktorom sa varilo veľa väčších príbehov, a už sa tešíme na to, čo prinesie máj. Aj keď by bol záver fiaska na Facebooku pekný, vsádzame na to, že Huawei bude naďalej dominovať v titulkoch, ako aj v prípade bežných porušení bezpečnosti.

Čo si myslíte o novinkách za posledný mesiac? Chýba nám nejaký dôležitý príbeh? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako obvykle ďakujeme za prečítanie. Zostaňte v bezpečí.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map