Stav oblaku, jún 2019

Dobrý deň, vitajte v novom štáte The Cloud, mesačnom stĺpci spoločnosti Cloudwards.net, v ktorom si preberieme technické správy o 31 dňoch, ktoré boli, a pokúsime sa to všetko dať zmysel. V tomto vydaní hovoríme o službách Google, Huawei a nikdy tomu neveríte, Facebook.


Aj keď si uvedomujeme, že bití nášho bubna na Facebooku by mohlo byť únavné, naďalej sme prekvapení vynaliezavosťou vedúcich pracovníkov spoločnosti. Vždy snívajú o nových spôsoboch, ako manipulovať s ľuďmi, aby sa vzdali svojich údajov, a potom s nimi robia hrozné veci. Bolo by úžasné, keby to nebolo také zlé.

New China Hand

Huawei obchodná vojna

Najprv však povedzme o niektorých veľkých správach, ktoré nielen dominujú nad titulkami technickej sekcie na spravodajských weboch, ale stále viac sa stávajú hlavným príbehom každého dňa: Huawei a americko-čínska obchodná vojna.

Teraz sa jedná o dve navzájom prepojené, ale samostatné otázky, hoci niekedy sa môže zdať, že sú jedno a to isté. Obchodná vojna je však väčšinou o nerovnováhe medzi americkým dovozom a vývozom, ako aj o praktickom prenose technológií, keď firmy, ktoré chcú podnikať v Číne, musia uvoľniť niektoré zo svojich práv duševného vlastníctva..

Aféra Huawei je však viac o špionáži. Firma, ktorá nie je technicky vlastnená štátom, ale viac či menej je v praxi, je obviňovaná z niekoľkých vecí, najpozoruhodnejšie je, že prostredníctvom svojho firmvéru môže špehovať ľudí..

Toto je väčší problém, než si myslíte. Spoločnosť Huawei vyrába obrovské množstvo častí nájdených v moderných telekomunikačných zariadeniach, najmä v plánovaných 5G sieťach. To znamená, že bude viac alebo menej všade, a ak spoločnosť používa svoje vybavenie na špionáž, bol by to obrovský problém. Doteraz to boli všetky obvinenia, ale existuje tu skutočné bezpečnostné riziko.

Monopoly? Huawei povedať?

Huawei obchodná vojna

Huawei je v tejto smiešne dobrej pozícii, pretože len veľmi málo ďalších spoločností vyrába toto zariadenie, alebo aspoň na úrovni Huawe. Tu prichádzajú obvinenia z vojny: spoločnosť dokázala zostať konkurencieschopná vďaka pomoci čínskeho štátu, ktorý vždy hľadá nové spôsoby, ako udržať prehľad o svojej populácii..

Západní konkurenti nemali taký druh štátnej podpory, tvrdia politici (* kašeľ * daňové úľavy * kašeľ *), čím sa Huawei stáva topánkou ako najlepší pes. Výsledkom je však to, že bez Huawei bude ťažké vybudovať akékoľvek vyspelé siete, čo mnohých krajín EÚ podnieti, aby zvládli akékoľvek bezpečnostné obavy, a tak ignorovali priame varovania spravodajskej komunity USA..

Aj keď Trumpovo silné vyzbrojovanie spojencov nie je veľmi pekné a mohlo by sa dokonca chápať ako spôsob, ako odkloniť časť tejto sladkej 5G hotovosti americkým spoločnostiam, stále existuje podozrenie, že nechať Huawei pracovať na životne dôležitej infraštruktúre na západe by mohlo byť digitálny ekvivalent trójskych koní, ktorí vtiahli veľkého veľkého dreveného koňa do brán svojho mesta. Iba čas ukáže.

Získanie modrej na Facebooku

GlobalCoin

Keď to z cesty urobíme, vráťme sa späť k našej obvyklej nemesis, Facebooku. Veselé kolo, ktoré sa začalo v apríli minulého roka, nepreukazuje žiadne známky spomalenia. Federálna obchodná komisia odporúča, aby Kongres zaviedol ochranu súkromia s cieľom chrániť Američanov pred úpadkami Zucku, na rozdiel od GDPR EÚ..

Berieme na vedomie, že ľudia musia byť chránení pred Facebookom ako priekopa, ani mesiac netrvá bez nového škandálu. Máj 2019 vám priniesol The Intercept, ktorý odhalil, že Facebook aktívne spolupracuje s mobilnými telefónmi na sledovaní a špionáži ľudí. Keby to bola skutočná králičia diera, už by sme vyšli na druhú stranu; toto je viac bezedná jama.

Zachraňujeme však to najlepšie: Facebook plánuje spustiť vlastnú kryptomenu. Bude sa nazývať GlobalCoin a bude viazaná na americký dolár, hoci v akom pomere nie je zatiaľ známy. Ako veľmi chce Zuck začať túto vec, môže vidieť jeho ochota rokovať s niektorými jeho horkými nepriateľmi a skutočnosť, že je ochotný sadnúť si s Fedmi, aby vypracoval podrobnosti..

Ak chcete, aby naše dva centy alebo čokoľvek podobné bolo v halieroch na Facebooku, odporúčame všetkým, aby sa držali ďalej od GlobalCoin. Volatilita bitcoínov zmiešaná s ochotou Facebooku predávať údaje bude opojnou zmesou, ktorá vás nechá opúšťať kocovinu, s popravcami odchádzajúcimi pískaním..

Google Goggles

Google Dragonfly

Ďalším obľúbeným cieľom je späť z krátkej dovolenky. Naposledy, keď sme hovorili o shenaniganoch spoločnosti Google, sa vrátilo vo februári 2019 a okrem niekoľkých malých príbehov sa s obrom vyhľadávača toho veľa nedeje. V máji sa však spoločnosť Google rozhodla vziať si narážku z jarných kvetov a vyšla kvitnúť majestátne.

Prvá je trochu príjemnou správou, pretože teraz môžete svoju históriu polohy a niektoré ďalšie údaje nastaviť tak, aby sa automaticky odstraňovali, aj keď je to trochu nejasné, ak sa odstráni aj zo serverov spoločnosti Google. Ďalšou dobrou správou je, že ľudia, ktorí si zakúpili bezpečnostný kľúč Titan iba na to, aby zistili, že v ňom zostala škaredá chyba, dostanú bezplatnú náhradu (predpokladáme, že to nebude bez chýb)..

Ide však o dobrú správu. Jednak sa ukázalo, že cenzurovaný vyhľadávací nástroj pre Čínu, ktorý bol vyhlásený za pochovaný v januári, je späť na stole, pričom bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Google Ericx Schmidt dokonca tvrdí, že by to pomohlo Číne „byť otvorenejší“. Aj keď si uvedomujeme, že sloboda prejavu nie je nejaká hra s nulovým súčtom, myslíme si, že znaky dolára v Ericových očiach ho oslepili pred hrôzami komunistického režimu..

To znamená, že v komunite existujú určité výhody, ako napríklad úplná zamestnanosť, o ktorej zrejme len veľmi málo pracovníkov spoločnosti Google vie niečo o tom, ako sa mnohí z nich javia ako dočasní. To znamená, že nemajú tušenie, kedy budú pracovať, koľko budú pracovať a spoločnosť Google im nemusí platiť žiadne výhody. Nezdá sa byť fér, keď spoločnosť tak bohatá, ako je tá, ktorá nerozširuje bohatstvo trochu.

Spoločnosť Google však poskytuje veľa práce, takže ju trochu kompenzuje. Napríklad v súčasnosti ľudia nahrádzajú AI v službe Google Duplex, pretože inteligentné počítače to zjavne nedokážu rozrezať. Áno, čítate toto právo: zdá sa, že revolúcia AI je o niečo ďalej, než sme boli varovaní.

Menšie príbehy

Julian Assange Wikileaks

Julian Assange opustil ekvádorské veľvyslanectvo a nachádza sa v dlhej právnej bitke, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou skončí s deportáciou do Spojených štátov. Aj keď bitka sa ešte nevybojovala, skutočnosť, že jeho právne dokumenty boli zdieľané s americkými orgánmi, je písanie na stene. Aj keď nie je najpríjemnejší človek, jeho možný osud v štáte pravdepodobne nebude zodpovedať zločinu.

Zistilo sa, že izraelská spoločnosť spoofinguje na WhatsApp hovoroch, a tak získala prístup k telefónom. Tieto služby boli potom obchádzanými režimami po celom svete a väčšinou sa používali na presadzovanie ľudských práv a iných „podvratných“. WhatsApp našťastie tvrdí, že k úniku došlo,

Spoločnosť Apple čelí v EÚ protimonopolným opatreniam po tom, čo spoločnosť Spotify protestovala za spôsob, akým spoločnosť Cupertino nakladala s licenciami. Výhľad nie je dobrý pre Apple, pretože celý svet sa pripravuje na Big Tech. Budeme vás informovať.

Keď sa rozprávate s Alexou, alebo vás počuje, očividne si uchováva záznamy o všetkom, čo počuje, aj keď zvuk odstránite. Toto je samozrejme hrubé porušenie súkromia, ale opäť to, čo ľudia očakávali, keď do svojho domu priniesli mikrofón s pripojením na internet.?

Záverečné myšlienky

Obávame sa, že tento mesiac neskončíme na vysokej poznámke. Môže to byť ťažký mesiac pre stav cloudu. Jún sa už trochu pozerá, spoločnosť Apple sľubuje lepšie súkromie pre používateľov a máme pocit, že z Washingtonu uvidíme nejaké veci týkajúce sa lepšej ochrany súkromia.

Čo si o tom všetkom myslíte? Chýba nám v máji nejaký dôležitý príbeh? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me