Dobrý deň, vitajte v stave cloudu v júli 2018, mesačná správa spoločnosti Cloudwards.net o najväčších správach týkajúcich sa cloudu a súkromia, pričom sem a tam sa vrhli ďalšie technológie. Je to informatívne a bude sa vám sem a tam chichotať, takže nie je divu, že sa k tomu prihlási väčšina svetových vodcov (naši právnici by chceli tvrdiť, že sme to nekontrolovali).


Bol to divoký mesiac a zo sveta techniky prichádza veľa správ, ale väčšina z nich je spôsobená tým, že si obávate obočie, a nie prekvapenie. Ak chcete vidieť, kde sme prestali, odporúčame vám pozrieť si naše júnové vydanie. V opačnom prípade sa pripnite na divokú jazdu.

Zábava s Facebookom (ak boli problémy s ochranou súkromia)

The-Zuck-in-DC
© Scoopnest

Keďže máme takmer každý stav cloudu od svojho vzniku pred niekoľkými mesiacmi, začneme s Facebookom. Aj keď sa ktokoľvek, aj keď na diaľku vedel, už niekoľko rokov vyhýbal platforme sociálnych médií kvôli svojim spôsobom predaja údajov a zacielenia reklamy, škandál Cambridge Analytica stiahol veko z nepríjemného žumpy. A to bol len začiatok.

Zoberme si napríklad najnovšie správy o tom, že spoločnosť jednoducho nemôže prestať šíriť informácie používateľov. V tomto konkrétnom prípade Facebook umožnil výrobcom všetkých druhov zariadení (prevažne smartfónov a tabletov) pristupovať k údajom o používateľoch v snahe optimalizovať služby výrobcov (obľúbené buzzové slovo obchodníkov). Netreba dodávať, že používatelia neboli v tejto veci konzultovaní.

Ukazuje sa, že niektorí z týchto výrobcov sú Číňania, čo znamená, že spoločnosti vo vlastníctve štátu v jednej z naj represívnejších krajín na svete majú teraz niektoré z vašich osobných informácií. Je zrejmé, že aj keď nie ste v Strednom kráľovstve, budete musieť použiť jednu z našich najlepších sietí VPN pre výber z Číny..

Mimochodom, keď sa Facebook raz pokúsil urobiť niečo dobré a dodržiaval zákony o ochrane osobných údajov stanovené v GDPR, uzamkol niekoľko tisíc podnikových používateľov, takže existuje.

Nie že Facebook je jedinou spoločnosťou, ktorá obchoduje s Čínou. Minulý mesiac sa objavili správy, že generálny riaditeľ spoločnosti Apple je neoficiálnym diplomatom v Číne, ktorý sprostredkuje dohody v mene USA, čo je hlboko znepokojujúce zapletenie firemných a vládnych záujmov (pokiaľ si nemyslíte, že Apple má v srdci najlepšie záujmy amerických občanov; my nie).

Be Evil: Google sa učí od veľkých chlapcov

Google zlo-Eyes

Keď už hovoríme o zmätených motiváciách: zdá sa, že kedysi priateľská spoločnosť, ktorej mottom „nebyť zlým“, sa zmenila. V spolupráci s americkou armádou vyvíja pokročilý robot AI, lopatka, ktorú vám priniesol The Intercept.

Ak by nestačilo vytvorenie zabijacich robotov, Európskej komisii bola udelená pokuta za zneužitie dominantného postavenia na trhu. Tvrdili, že spoločnosť Google predinštalovala svoj vlastný softvér do telefónov s Androidom, čím bránila ostatným stranám v súťaži o pozornosť zákazníkov. Po dvojročnom vyšetrovaní ES súhlasilo s obvineniami a spoločnosť Google čelí pokute vo výške 11 miliárd EUR.

Zdá sa, že nový, otvorený systém Android môže byť koniec koncov dobrý.

Problémy s pižmom

Elon Musk,
© CNBC

Aj keď to nie je úplne zlé, zdá sa, že mnohé spoločnosti Elon Musk, koníčky a koníčky, čelia niektorým nepríjemným problémom. Jeho podnikanie v oblasti slnečnej energie beží na výpary. Uzavrelo deväť zariadení s poklesom predaja. Dôvodom môže byť klesajúci dopyt, pretože ceny ropy sa dostali do popredia, alebo by sa mohlo stať, že v prvom rade bola výroba nadhodnotená, podobne ako v prípade Tesly..

Pokiaľ ide o automobilový priemysel, spoločnosť konečne dosiahla svoj cieľ začiatkom júla, ale nie pred prepustením značného počtu pracovníkov, ako aj prepustením jedného chlapca, ktorý tvrdí, že bol prepustený, pretože sa snažil zorganizovať odbor. Aj keď nie je prekvapujúce, že niekto tvrdý ako Musk nie je fanúšikom kolektívneho vyjednávania, je to rana jeho pracovnej sily..

Elon však nie sú všetky čierne mraky. Chicago dal v poriadku pre svoju nudnú spoločnosť (so slávou plameňa), aby začala pracovať na projekte hyperloopu v meste. Ide o to, že pod mestom budú pretekať tlakové rúrky, ktoré ponúkajú extrémne rýchlu a lacnú verejnú dopravu. Nie deň po oznámení však mal spisovateľ The Verge pochybnosti o finančnej matematike za projektom..

Studená vojna je späť z teplého sviatku

Toto kolo júnových veľkých príbehov ukončíme veselými správami, že podľa jedného britského bývalého strašidla Rusko bojuje so Západom studenú vojnu. Všimnite si napätie tejto vety: na jednu sa nepripravujú, teraz s ňou bojujú.

Okrem rozsiahleho hackovania smerovačov na celom svete, o ktorom sme už predtým informovali, existujú náznaky, že návštevníci tohtoročného svetového pohára v Rusku majú svoje zariadenia hackermi hacknuté, často na diaľku. Keď sa návštevník športu vráti domov, je pre Putina a jeho kamarátov účinným digitálnym špiónom, či sa mu to páči alebo nie.

Menšie príbehy

vrcholok
© ZDNet

S touto povzbudivou správou sa pozrime na júnové menšie príbehy, z ktorých najveselejšie je, že Západ je opäť lídrom v superpočítačovej hre, vďaka Summitu, novému stroju, ktorý sídli v Oak Ridge National. Laboratory. Summit môže počítať až 122 petaflop údajov, na rozdiel od 93 čínskych Sunway TaihuLight je schopný.

Masívne porušenie na MyHeritage odhalilo e-mailové adresy 92 miliónov používateľov, nový záznam. Spoločnosť zdôrazňuje, že to boli len e-mailové adresy, ktoré boli položené holým spôsobom. Našťastie jej databáza DNA nebola ovplyvnená.

Jeden vedec dospel k záveru, že automatizácia neohrozí vašu prácu. Výzva (vedeli ste, že existuje) je, že hospodárstvo zostane stabilné. Vzhľadom na to, že bankári majú opäť veľa svojich predvstupových trikov, odporúčame našim čitateľom, aby sa naučili programovať alebo udržiavať AI pomocou korešpondenčného kurzu alebo tak niečo.

Windows 98 oslávili svoje 20. narodeniny v júni. V prípade, že by vás zaujímalo, prečo je to pozoruhodné, veľa ľudí, ako aj inštitúcie, stále používajú prakticky starodávny operačný systém. Najhoršími páchateľmi sú vlády, čo nie je žiadnym prekvapením. Vzhľadom na to, že mesto Londýn požiadalo občanov o zaslanie podrobností o kreditnej karte e-mailom …

Záverečné myšlienky

S tým sme za mesiac zabalení. V júli očakávame, že v súvislosti s novými pravidlami EÚ týkajúcimi sa nahrávania, ako aj ďalšie odhalenia na Facebooku, bude viac trápenia a zúrivosti, ako aj čoraz viac znudených novinárov..

Dúfame, že sa k nám znova pripojíte o niekoľko týždňov. Dovtedy zostaňte v bezpečí a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me