Stav oblaku, január 2020

Vitajte v tomto najnovšom vydaní časopisu State of the Cloud, v našom redakčnom stĺpci, v ktorom sa pozeráme späť na predchádzajúci mesiac a tešíme sa na ďalší. V súlade s konvenciou sa v tomto januárovom vydaní pozrieme späť na starý rok ako celok a urobíme určité predpovede pre ten, ktorý má prísť.


Rok 2019 bol celkom rokom a my sa na to obzeráme so zmiešanými pocitmi tu v Cloudwards. Aj keď je to väčšinou dobrá správa, keď uvažujeme o odvetviach, ktoré skúmame – cloudové hry sa rozbiehajú, VPN sa množia a zlepšujú, šifrovanie sa zlepšilo plošne – čo sa týka našich práv ako celku, zdá sa, že sa veci zhoršujú. 

Po celý rok bolo na Facebooku a ďalších veľkých technologických spoločnostiach vydávané veľa hluku, ale okrem prekážok, ktoré im bránia, bolo málo opravených. Zároveň sa zdá, že mnoho vlád na celom svete má viac ako kedykoľvek predtým kontrolu nad tým, čo ľudia robia, či už online, alebo offline, a zavádza najmodernejšie technológie, aby tak urobili..

To znamená, že uprednostňujeme, aby sme sa s prorokmi osudu príliš nestotožňovali (no, nie preto, že nás polícia požiadala, aby sme raz z toho mydlača odstúpili), ale namiesto toho hľadali strieborné obklady a búrky. V záujme stručnosti sa však zameriame hlavne na odvetvia, ktoré pokrývame.

Správy spredu

VPN

Ako sme predpovedali v januárovom januári SotC, vojny VPN sa v roku 2019 stali dosť veľkou vecou. Mali by sme však pravdepodobne spomenúť, že išlo o studenú vojnu, pričom väčšina akcií sa odohrávala v zákulisí a iba zasvätení priemyselníci akákoľvek skutočná predstava o tom, čo sa stalo. 

Okrem škandálov a ďalších väčších správ bolo najvýznamnejším miestom boja proti tomuto konfliktu cena VPN. Uplynul ani mesiac, keď sme nedostali e-mail od služby alebo, obyčajne, od čitateľa, ktorý nás informoval o niektorých zmenách cien (vďaka za to, ľudia, bez tohto by sme to nemohli sledovať). 

Napríklad NordVPN zmenila svoje ceny trikrát, zo severu zo 100 dolárov za tri roky na začiatku roka, na menej ako teraz, na stabilizáciu na približne 125 dolárov za ten istý plán – a to znamená, že propagačné ponuky zostávajú mimo rovnice. Súkromný prístup na internet urobil tento krok ďalej a na krátku chvíľu takmer zdvojnásobil svoje ceny a potom ich vrátil späť na reálnu úroveň.

Zbierame víťaza

Zdá sa, že pre spotrebiteľov to znamená, že sa oplatí dávať pozor na naše recenzie VPN, ako aj na stránky o cenách poskytovateľov, ktorých zaujímajú. Ďalšou vecou, ​​ktorú treba mať na pamäti, je skontrolovať rodokmeň služby VPN, ktorú máte “ znovu premýšľam, ako vstať do postele, z dvoch dôvodov.

Napríklad, v závode o podiel na trhu niektoré VPN vylepšujú produkt, čo je dobrá vec a pravdepodobne dôvod, prečo sú audity kyberšských firiem nahlas inzerované na mnohých domovských stránkach. Druhou stránkou tejto mince je, že množstvo služieb znižuje zákruty a snaží sa znížiť režijné náklady, aby zostala konkurencieschopná. 

Zároveň sa po búrke objavili nové spoločnosti ako huby a hľadali si peniaze na tento nový príliv vedomia; zdá sa, že netrvá týždeň, kým nedostaneme žiadosť o kontrolu v našej doručenej pošte. Väčšina z týchto služieb je dosť zlá a snaží sa získať minimálne životaschopný produkt, z ktorého by sa urobilo nejaké cesto na opätovné investovanie, a odporúčame čitateľom, aby zostali preč..

Jedným z krokov by malo byť, že kontrola recenzií pred výberom VPN je spôsob, ako postupovať, zatiaľ čo tieto vojny zúri. Zdá sa, že čoskoro sa nevyskytnú žiadne náznaky prímeria, ale budeme sa vás snažiť neustále informovať..

Hacky a bloky

Samozrejme, okrem obvyklého úsmevu o pozíciu na trhu, v roku 2019 prichádzali z oblasti VPN aj ďalšie, tvrdšie správy. Najväčším príbehom boli pravdepodobne správy, že spoločnosť NordVPN bola napadnutá v marci, ale porušenie nezverejnila až do októbra.. 

V tomto diele sa zaoberáme celým svojím názorom, ale výsledkom je, že sme väčšinou naštvaní službou, že nie sme hackovaní, čo sa môže stať akejkoľvek spoločnosti, ale skôr to, že zákazníci to nepovedali, až kým médiá tento príbeh neprelomili. Zistili by ste, že peniaze, ktoré ľudia platia spoločnosti NordVPN, by im priniesli určitú transparentnosť.

Zároveň s pokladom údajov, ktorý majú siete VPN, sú pravdepodobne napadnutí po celú dobu, pričom žiadna zo služieb, ktorých sa to týka, nikdy nehovorí ľuďom. 

Hlavným dôvodom je, že je to škoda, že sme nútení uchýliť sa k neznámym tretím stranám, aby zostali na internete anonymní. Ak by nás vlády a poskytovatelia internetových služieb jednoducho nechali na pokoji, nemuseli by sme sa obťažovať.

Dobrým príkladom vlády, ktorá má príliš veľký záujem o to, čo jej občania dokážu urobiť pri prehliadaní internetu, je Rusko. Ruský úrad pre komunikáciu však po tom, ako si uvedomil, že jeho ľudia používajú VPN na prekonanie svojho drakonického zákazu, poslal silný list viacerým službám VPN a požiadal ich, aby zakázali tie isté weby, ktoré vlastnia vlasti..

Ako si môžete prečítať v tomto článku o ruskom zákaze VPN, odpoveď VPN bola veľká tučná malina, čo znamená, že Rusi dokážu aspoň teraz robiť na internete všetko, čo chcú, až do ďalšieho šialeného nápadu pochádzajú z Moskvy.

Online hry, ale nie také

cloudové hry

Ďalším veľkým vývojom v roku 2019 bol výstup cloudových hier. Aj keď o tom ľudia hovoria už dlhú dobu a naša obľúbená služba, Shadow, už dlho pracovala, je to skutočne len minulý rok, kedy vstúpila do všeobecného vedomia, vďaka rozhodnutiu spoločnosti Google a spoločnosti Microsoft dať kožu v dobre, v hre.

Po preskúmaní všetkých hlavných hráčov na tomto trhu sme sa však s veľkými chlapcami sklamali. Výnimkou sú služby Sony PlayStation Now a beta GeForce Now, ale žiadna z nich nedokázala priniesť odborné znalosti a svaly tak, ako to urobila spoločnosť Shadow, čo je menej multi-miliardová dolárová spoločnosť a menšia spoločnosť z Nemecka.. 

Najväčším poklesom bola spoločnosť Stadia spoločnosti Google, ktorá ponúkala menej hier ako ktokoľvek iný, pri jej kontrole sme mali veľa problémov a prišla s radičom meh vyrobeným z plastu s výhodnou priehradkou.. 

Náhľad spoločnosti Microsoft na xCloud bol celkom slušný, ale iba v porovnaní s Stadiou; keď sme ležali vedľa tieňa, vybrali sme germánsku alternatívu každý deň v týždni a dvakrát v nedeľu.

Problémy s cloudovými hrami

cloudwards-šéfredaktor-každodenné

To samozrejme vyvoláva otázku, ako je to možné. Niektoré z najväčších, najhorších megacorpov prinášajú priemerné zážitky, zatiaľ čo Shadow ponúka úplne zrealizované. Dôvodov je niekoľko, ale podľa nášho odhadu je najdôležitejší prístup.

Štadión, xCloud a do istej miery aj PS Teraz vám umožňujú streamovať hry. Prihlasujete sa ku klientovi na svojom vlastnom zariadení a potom sa prihlásite na vzdialený server, ktorý spustí vašu hru a umožní vám hrať. Je to v podstate pokročilá verzia toho, čo Netflix urobil s Bandersnatch, špeciálna Netflix, kde by ste mohli príbeh ovplyvňovať tak, ako sa vyvíjal..

Tieň využíva oveľa menej jemný prístup a umožňuje vám používať virtuálny počítač. Keď sa prihlásite do služby, získate klienta – to isté je rovnaké – ale virtuálny stroj získate na vzdialenom mieste. Do pekla, keď sa prihlásite, ide v podstate len o okno systému Windows. Rozdiel spočíva v tom, že jeho prevádzka nejakého skutočne špičkového hardvéru, ktorý si väčšina ľudí jednoducho nemôže dovoliť.

Myslíte si, že prístup tieňa je v podstate iba komplikované riešenie a mali by ste mať celkom pravdu. Avšak so súčasným stavom techniky tam, kde je, to funguje omnoho lepšie ako to, čo ponúka konkurencia. Hoci prístup v štýle streamingu bude pravdepodobne z dlhodobého hľadiska pravdepodobne oveľa lepšou investíciou, tu a teraz jednoducho nefunguje dobre.

Výsledkom je, že zatiaľ prístup spoločnosti Big Tech jednoducho stráca známky. V budúcnosti, keď budeme mať všetci širokopásmové pripojenie a budú pracovať na problémoch s ozubením, ich verzia cloudových hier pravdepodobne utrie podlahu s tým, čo robí Shadow. V súčasnosti sa však zdá, že nemecký prístup je najlepšia pre spotrebiteľov.

Záverečné myšlienky

Ako viete, rok 2019 bol pre VPN a cloudové hry ťažkým rokom, ale ako to vedia bežní čitatelia v tomto stĺpci, dalo sa toho veľa. Predpovedáme, že v priebehu roku 2020 budú takmer všetky online podniky pociťovať váhu vládneho snoopingu, takže v tomto predmete očakávajte veľa aktualizácií, najmä prostredníctvom nášho zdroja Twitter..

To znamená, že sa budeme držať nášho novoročného predsavzatia, že nebudeme príliš veľa predpovedať na budúci rok a namiesto toho necháme správy prchať. Dúfame, že ste si užili našu malú rekapituláciu uplynulého roka a dúfame, že vás v nadchádzajúcom roku privítame na týchto stránkach. Ďakujeme za prečítanie a ak nám vynecháme nejaké hlavné príbehy, dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map