Stav oblaku, január 2019

Dobrý deň, vítam vás v novom štáte Cloud, mesačnom prieskume redakčného tímu služby Cloudwards.net o stave technológie všeobecne a najmä o cloude. Nebudete prekvapení, keď sa dozvieme, že sa pozrieme späť na rok 2018 všeobecne, ako aj len na december, v prvých SotC v roku 2019. Plus, poskytneme pár našich predpovedí o tom, v akom roku dopredu môže priniesť.


Rok 2018 bol rokom, v ktorom sa objavili porušenia ochrany súkromia ako nikdy predtým, čím sa zlý stav bezpečnosti našich osobných údajov dostal do centra pozornosti. Bol to tiež rok, v ktorom zákonodarcovia zobrali úlohu veľkých technologických firiem za túto zlú bezpečnosť, ako aj spôsob, akým boli voľby na celom svete ovplyvnené armádami troll pôsobiacimi v tieni platforiem sociálnych médií..

Budeme samozrejme robiť viac, než len brúsime obvyklé osi. Prejdeme tiež k niektorým trendom, ktoré sme videli v oblasti cloudového úložiska, online zálohovania a priestorov VPN, a budeme sa venovať tomu, ako budú tieto trhy vyzerať tento rok. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sme webové stránky pestovali a chcete ich sledovať, odporúčame vám prihlásiť sa na odber nášho bulletinu nižšie..

Po dokončení prehľadu začnime s najlepším spôsobom, ako sa držať krok s tým, čo sa deje v cloude.

Ochrana osobných údajov a dokonalosť

2019 súkromie

Rok 2018 bol rokom, keď sa svet dozvedel o špinavých hrách hraných s údajmi ľudí vďaka škandálu na Facebooku (o ktorom sme prvýkrát hovorili v aprílovom vydaní), ako aj menším, ale nemenej vážnym odhaleniam..

Hovoríme „svet ako celok“, pretože je známe, že najmä Facebook sa už dlho hrá rýchlo a voľne s údajmi ľudí. Aká firma, ktorá ponúka svoj produkt zadarmo, sa napokon uvádza na trh ako IPO v hodnote stoviek miliárd dolárov? Základným pravidlom kapitalizmu je, že musíte predať niečo, nakoniec, av tomto prípade produkt bol používateľom Facebooku..

Ľudia to vedeli hlboko v srdci, ale len málo z nich sa staralo, pokiaľ to obsahovalo zacielenie reklám na vás počas prehliadania Facebooku. Tí, ktorí sa jednoducho rozhodli používať Facebook. Koniec koncov, Google robil to isté a nikto sa o to ani nestaral.

Zacielenie na nepárne reklamy je, samozrejme, jedna vec: rozdávanie súkromných údajov ľudí výskumným firmám, ktoré ich používajú na to, aby ľudí volili určitým spôsobom, je úplne iná vec. Cambridge Analytica, ktorá k niekomu prekvapeniu skrachovala pár mesiacov po vypuknutí príbehu, bola jednoducho veľmi riskantnou spoločnosťou a Facebook nemal žiadne podnikanie, ktoré by porušilo svoje vlastné obchodné podmienky, aby s ním mohlo obchodovať..

Zatiaľ zlé. Ako sa však často stáva, keď sa škandálna lopta rozbehne, odhalenie sa začalo ukladať na vrchol realizácií a rýchlo sa ukázalo, že Facebook robil všetky druhy vecí, ktoré nevyzerali príliš pekne, keď sa skúmali pri jasnom svetle dňa , Napríklad, a mnoho ďalších, zdieľa údaje používateľov so všetkými druhmi spoločností a aplikácií a naďalej to robí..

Vládne strelecké zbrane

Zuckerbergov sluch

So všetkým, čo sa deje, boli vlády nútené vstúpiť. Technický priemysel mal možnosť samoregulácie až do určitej miery, pravdepodobne preto, že zákonodarcovia nemali potuchy, ako technológia fungovala, ako z pocitu dôvery, ale situácia sa vymkli spod kontroly.

Či čitateľský cynizmus necháme rozhodnúť, či bol zásah motivovaný záujmom o blaho občanov, alebo že populistické strany podľa všetkého uniesli demokratické voľby prostredníctvom manipulácie so sociálnymi médiami.

Je ľahké spojiť narušenie súkromia s otázkami volieb – zdá sa, že tak robia aj samotní politici – ale sú to dva rôzne problémy, ktoré sa práve vyskytli súčasne. Aj keď Facebook úmyselne predáva údaje o ľuďoch, zatiaľ neexistuje žiadny dôkaz, že by pomohol šíriť dezinformácie, ktoré bránili demokratickému procesu, alebo Google, Twitter atď..

To znamená, že môžu byť spravodlivo obvinení z toho, že sa im nedarí veľa zastaviť.

Aj keď sa zdalo, že veľa komentátorov sa najviac zaujímalo o to, že zákonodarcovia nemajú potuchy, ako technológia funguje – nie sme si istí, či by priemerný americký senátor mohol prevádzkovať hriankovač – skoro každý výkonný pracovník, ktorého počul, priznal sa, že zastavil dezinformácie, nie že bezradný koktanie vychádzať z lavičky nebolo veselé.

V posledných niekoľkých mesiacoch však spoločnosti ako Twitter a Facebook začali zvyšovať a odstraňovať účty troll. To znamená, že vždy boli schopní, jednoducho sa predtým neobťažovali. To isté platí pre Google. Akonáhle to bolo pod tlakom urobiť niečo o klamlivých reklamách a divných výsledkoch vyhľadávania, začalo ich odstraňovať.

Ukazuje sa, že v niektorých prípadoch všetci ľudia potrebujú trochu obťažovania, hoci je znepokojujúce, že spoločnosti s miliardami dolárov musia byť nabádané, aby chránili demokraciu a práva používateľov rovnakým spôsobom, ako rozhorčená matka dostane svojho dospievajúceho syna. ráno z postele.

Výhľad do budúcnosti: Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

2019 bezpečnosť

S ohľadom na vyššie uvedené predpokladáme, že rok 2019 bude o súkromí a bezpečnosti. Aj keď sa zdá, že iba malá menšina ľudí – nieto zákonodarcov a iné právomoci, ktoré sú – sa zahrieva pod golier nad ňou, môže existovať len dosť podnetov na skutočnú zmenu..

Jedným z príkladov je to, ako sa zdá, že všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov je viac ako len kus papiera. Hoci je každé nové, rozsiahle nariadenie desivé, vždy existuje pravdepodobnosť, že to nie je nič viac ako horúci politický vzduch. GDPR však nie je. Pokuty už boli rozdané národnými strážnymi psy a Facebook môže čeliť určitým vážnym problémom v súvislosti s porušeniami.

Zákonodarcovia na celom svete zároveň presadzujú reguláciu spoločnosti Big Tech, často vo forme daní, ale aj všeobecných opatrení na ochranu súkromia už v štádiu návrhu. Navyše, verejná krik nad čínskym vyhľadávacím nástrojom spoločnosti Google, nazývaný Dragonfly, stačil na to, aby ju spoločnosť pochovala. Pridajte hrozbu protimonopolných opatrení v Európe a sily, ktoré spoločnosti pôsobia proti nim, usporiadané proti nim, by ich mali chrániť pred najhoršími šenanigánmi.

To znamená, že tento meč škrty oboma spôsobmi. Aj keď vlády vážne uvažujú o tom, ako spoločnosť Big Tech napadá naše súkromie, existuje veľká šanca, že na to budú mať aj nástroje..

Aj v súčasnosti sa na WhatsApp a Facebook vyvíja tlak, aby umožňovali zadným vrátnikom ich aplikácie pre bezpečné zasielanie správ, aby bezpečnostné agentúry mohli čítať správy podozrivých. To nie je zlá vec, ak idú po ľuďoch, ktorí vykresľujú nejakú škaredosť, ale kto má povedať, že neprídu po najbližších torrenteroch alebo iných žiadostiach? Je tu veľa klzkých svahov.

Vojny VPN

VPN

Skutočnosť, že technické spoločnosti a vlády prichádzajú za našimi súkromnými údajmi, pravdepodobne spôsobí, že sa o naše recenzie VPN zaujímame oveľa viac ako predtým. Nakoniec, ak vás nikto nechráni, musíte to urobiť sami. Virtuálna súkromná sieť je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to dosiahnuť, a preto je dobré začať.

Tento prudký nárast záujmu a skutočnosť, že založenie spoločnosti VPN nie je príliš ťažké – vytvorenie dobrej siete VPN je ťažké, priemerné, nie také veľké – je pravdepodobne dôvodom, prečo nezaznamenávame iba prudký nárast objemu. VPN, ale aj intenzívnejšia konkurencia vo forme výrazne znížených cien a lepších funkcií, od rozšírených serverových sietí po počet povolených zariadení.

Vojaci samozrejme zomierajú vo vojnách. Už vidíme služby, ktoré nastavujú obchod len pred niekoľkými mesiacmi. Pre jeden príklad si prečítajte našu recenziu VikingVPN, kde poskytovateľ išiel kerplooey a zároveň udržal jeho webovú stránku aktívnu.

Očakávajte, že niečo také v roku 2019, rovnako ako stále väčšie úsilie v oblasti marketingu a udržania klientov. Jedným z dobrých ukazovateľov je množstvo spamových komentárov z podvodných sietí VPN, ktoré odstraňujeme každé ráno. Je to proste šialené.

Ukladanie a zálohovanie v roku 2019

zabezpečenia

Hoci je medzi sieťami VPN najvyššia teplota, nemyslite si, že naša hlavná opora, ukladanie a zálohovanie, je tichá. Vojny v oblasti skladovania sú ďaleko za nami, ale stále sa deje veľa, pričom hlavnou vecou je, že spoločnosti si uvedomujú, že úložný priestor je drahý.

Náš prvý signál bol späť v roku 2017, keď CrashPlan zatvoril svoje dvere bežným používateľom, aby sa namiesto toho zamerali na malé a stredné podniky. Potom sme videli, že stále viac poskytovateľov odstraňuje zo svojich stránok slovo „neobmedzené“ alebo vedľa neho umiestňuje hviezdičku.

Ďalším objavujúcim sa trendom je, že ceny výrazne kolíšu, zatiaľ čo bezplatné ponuky sa obmedzujú.

O jednom príklade si môžete prečítať v našej recenzii MEGA. Poskytovala zadarmo až 50 GB, ale efektívne ho znížila na 15 GB. Ďalším príkladom je pCloud, ktorý ponúkal 10 GB plus doplnky na jeho odporúčanie, ale teraz ponúka iba 2 GB zadarmo a iba 8 GB môže byť „zarobených“. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii pCloud.

Aj keď bezplatné plány sú stále zriedkavejšie, ceny sa zvyšujú a znižujú. Ak máte pocit, že je niečo príliš drahé, počkajte niekoľko týždňov a ponuka sa zmení. Ako zvyčajne, zákazník je kráľom, keď ceny vojny pokračujú, takže sa vyplatí byť na pozore pre zníženie kvality. Pravidelne kontrolujte najnovšie recenzie vášho obľúbeného poskytovateľa.

Záverečné myšlienky

Aj keď by sme chceli byť konkrétnejší v našich predpovediach na rok 2019, nechceme sa dostať do pasce predbežných odhadov na budúci rok, a to zahanbeným článkom, ktorý pripúšťa, ako sme sa predtým zle mýlili. Zároveň sme presvedčení, že rok 2019 bude rokom komplikovaných technologických spoločností, vlád aktivistov a lepších obchodov pre zákazníkov VPN a úložných zariadení..

Myslíte si, že máme pravdu? Alebo sme tak ďaleko od peňazí, že to nie je ani smiešne? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy vám ďakujem za prečítanie a krásny rok 2019. Dúfame, že sa budete neustále prihlasovať k stavu cloudových dielcov, ako aj k nášmu ostatnému obsahu. Zostať v bezpečí.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me