Stav oblaku, február 2020

Dobrý deň, vitajte v tomto najnovšom stave cloudu, mesačnom stĺpci, v ktorom sa redakčný tím Cloudwards pozerá na najnovšie technické správy. V tomto vydaní používame trochu nový prístup. Zistili sme, že dokážete nájsť väčšinu bežných správ sami, zameriavame sa na priemyselné správy, ktoré pravdepodobne preleteli pod väčšinu radarov, a o tom rozprávajú príbeh..


Odteraz teda očakávajte menej vystúpení spoločností Google a Facebook, spoločností, ktoré pravdepodobne poznáte, hrajú sa rýchlo a strácajú sa so spoločenskými zodpovednosťami a namiesto toho vstupujú do menších hráčov, ktorých konanie ovplyvňuje menej ľudí. Veľa správ týkajúcich sa konkrétneho odvetvia chýba pozornosť väčších spravodajských organizácií a dúfajme, že túto medzeru môžeme trochu vyplniť.

Nie, že je to všetko záhuba a mrzutosť, samozrejme. V skutočnosti sa robí veľa dobrých vecí, aby sa dalo dúfať, že sa zastaví príliv proti megakorpcom a ich ignorovanie z dôvodu ochrany súkromia a spotrebiteľov. V tomto vydaní uvedieme niekoľko príkladov, takže začnime.

Zoolz: Celoživotné starosti

Keď však všetci dávame prednosť zloduchom pred hrdinmi, najprv začneme s trochou šarvátky. Naším prvým príkladom je Zoolz, ktorý prevádzkuje celkom celkom štyroch poskytovateľov zálohovania online. Dva sú pod názvom Zoolz, jeden pre individuálne použitie a jeden pre podniky a dva – podobne rozdelené – sú pod názvom BigMIND.. 

Ak sa to všetko zdá zbytočne komplikované, je to len preto, že je, ale spoločnosť pracuje na zúžení možností. Súčasťou toho je zrušenie niektorých základných plánov niektorých poskytovateľov, ako aj pomalé nepodporovanie ostatných. To je všetko v poriadku a dobré, pokiaľ sú predplatitelia upozornení, ale tento príbeh sa týka zápletiek celoživotných plánov zálohovania Zoolz Cloud Backup..

Až pred rokom spoločnosť Zoolz ponúkala doživotný plán na záložný priestor s kapacitou 30 až 40 dolárov za 1 TB záložného priestoru. Predpokladáme, že ide o dohodu s cieľom získať záujemcov o túto službu. Veľa ľudí – asi pol milióna, podľa Zoolzovho zástupcu – sa za to prihlásilo za predpokladu, že budú mať tento priestor na dobre život. Pravdepodobne to však zjedlo veľa zdrojov spoločnosti: 30 dolárov nie je veľa peňazí a miesto na serveri nie je presne lacné..

Zdá sa, že spoločnosť Zoolz podnikla kroky na zmiernenie bolesti a v polovici januára tohto roku zaslala e-mail, v ktorom sa uvádza, že od prvého februára by účastníci mali začať platiť poplatok za údržbu vo výške 1,50 USD mesačne, aby si udržali prístup k svojmu úložisku. priestor. 

Zoolz označil dolár za polovicu ako „veľmi nominálny poplatok“ a dal ľuďom zľavu, ak sa rozhodli do niekoľkých dní od prijatia e-mailu zaplatiť – 13,50 $ namiesto 18 USD za rok.

Zmenená dohoda

zmenená dohoda zoolz

Zoolz však ako salvu k tomuto zraneniu sľúbil, že vyplatenie by oprávňovalo ľudí na funkcie vrátane súladu s GDPR, nepretržitej e-mailovej podpory, upgradu klienta (nezabudnite na jednu) a niekoľkých ďalších vecí, o ktorých by ste predpokladali, že majú aj napriek tomu bude poskytovať platené predplatné.

Ak sa príjemcovi tohto trochu korporátneho poklesu nepáčilo nové Zoolzove zmenené riešenie, mali dva týždne na odstránenie svojich súborov zo servera. Potom by sa klient automaticky inovoval – k inovácii, ku ktorej by používateľ samozrejme nemal prístup, pretože sa nezaregistrovali do nového plánu údržby.

Celkom veľmi škaredá taktika a Zoolz bol rýchlo zaplavený nahnevanými e-mailmi a telefónnymi hovormi. Naša recenzia Zoolz Cloud Backup dostala niekoľko pripomienok, z ktorých niektoré sme museli kvôli použitému jazyku odstrániť. Správne používal zlý jazyk, nezabudnite, ale napriek tomu. 

Striebornou podšívkou je však to, že Zoolz rýchlo stiahol svoje hrozby a rozposlal e-mail s názvom „chceme to napraviť.“ V správe sa uvádza, že zákazníci za žiadnych okolností nestratia prístup k svojim súborom a obviňujú celú záležitosť zlej komunikácie zo strany Zoolza (čo bola aj linka, ktorú sme dostali, keď sme sa na ňu Zoolza spýtali).

Či už to bol úprimný prípad slabých schopností písania e-mailov, alebo, cynickejšie, rýchle stiahnutie stiahnutej politiky z dôvodu premyslenia, to nikdy nebudeme vedieť. Zdá sa však, že tu je lekcia, že by ste sa pravdepodobne nemali prihlásiť príliš rýchlo na doživotné plány, pokiaľ nepoznáte spoločnosť, ktorá je za ňou a dôverujete jej. Koniec koncov, toto je internet a môže sa stať čokoľvek.

Použite Avast and Beed: Pirátstvo iného druhu

Aby sme zdôraznili tento posledný sentiment, máme spoločnosť Avast, spoločnosť, ktorá prešla cez líniu od pochybných po úplne krivé. Spoločnosť ponúka všetky druhy bezpečnostného softvéru, hoci je dosť zvláštne, že sa predáva s „Avast“, trochu námorných slangov, ktoré sa zvyčajne spájajú s pirátmi (to však znamená „zastaviť“ alebo „zastaviť“, hoci pred niekoľkými sto rokmi).

Avast je rodičom mnohých značiek, o ktorých asi viete, že ste v poslednom desaťročí strávili na internete nejaký významný čas. V určitom okamihu sme preskúmali aj väčšinu týchto značiek. Najväčšími spoločnosťami boli Avast Pro, SecureLine VPN a AVG, jeden z najväčších poskytovateľov bezplatných antivírusových programov v okolí..

V minulosti boli uverejnené príbehy, ktoré tvrdili, že Avast predával používateľské údaje, a ešte viac nezverejniteľné zvesti, takže sme pri našich recenziách vždy uviazli v predbežnom vyhlásení. V januári však rozsiahle vyšetrovanie základných dosiek a PCMag vyhodilo veko hneď od postupov Avastu v oblasti spracovania údajov a nejde o pekný obraz.

Budeme vás odkazovať na prepojený článok pre celý príbeh, ale v skratke, softvér Avast aktívne skenoval ľudské zariadenia na údaje všetkých pruhov, zhromažďoval ich a potom ich predával tomu, kto z korporácií prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Jumpshot. Ak ste už v počítači alebo telefóne nainštalovali program Avast, vaše údaje sa predali.

Prevádzka Jumpshotu bola samozrejme pozastavená niekoľko dní po vydaní diela. Tu však v službe Cloudwards určite odporúčame vyhnúť sa produktom Avast odteraz a upozorňujeme na všetky príslušné recenzie a články. Získať dôveru spoločnosti bude trvať dlho a sme si istí, že sa to dotknutých spotrebiteľov zdvojnásobí.

V VPN Dôverujeme

váhy-bilancie staromódny

Ďalšia oblasť bezpečnostného softvéru, virtuálne súkromné ​​siete, trpí vlastným súborom problémov s dôverou, ktoré sme podrobne rozobrali v niekoľkých recenziách. Niektoré služby napríklad predávajú vaše údaje podobne ako Avast alebo neposkytujú zabezpečenie, ktoré sľubujú. Iní sú viac chodci v tom, že nevracajú vašu hotovosť alebo sú vo vlastníctve recenzentov (pri pohľade na vás, tlmení).

Keďže tieto praktiky vážne poškodzovali ich dôveryhodnosť, niekoľko popredných poskytovateľov VPN sa spojilo a vytvorilo iniciatívu VPN Trust Initiative. Cieľom tejto organizácie, ktorá sleduje svoju webovú stránku, je pôsobiť ako zástupca odvetvia VPN, ako aj stanoviť určitú formu samoregulácie..

Členská sekcia VTI je zbierka niektorých najväčších mien na trhu VPN, väčšina z nich dobre v horných oblastiach nášho rebríčka. Zastúpené sú ExpressVPN a NordVPN, Golden Frog (VyprVPN slávy) a IPVanish..

Samoregulácia alebo samoľúbenie?

Nie sme tí, ktorí plivajú na dobrý nápad, ale zaujímame sa o výhody firemnej samoregulácie. Hoci väčšina mien na zozname VTI je tých, ktorým dôverujeme, táto dôvera je často založená na našom úsudku a nie na tvrdých faktoch. Je veľmi ťažké ubezpečiť sa, že služba je nad palubou, z niekoľkých dôvodov.

Po prvé, VPN sú nehmotné bytosti. Mnohé z nich majú napríklad ústredie v zahraničných rajoch a častejšie ako ne, keď sledujeme ich pôvod, narazíme na nič iné ako sériu škrupinových korporácií.. 

To prinajmenšom spôsobuje, že ich vnútorné fungovanie je nepriehľadné a udržiava ich mimo dosahu vládnej regulácie. V mnohých ohľadoch je to dobrá vec, pretože od vlád často potrebujeme ochranu, ale je tiež ťažké stanoviť normu, na ktorú by sa mali siete VPN vzťahovať..

Okrem toho neexistuje dobrý spôsob, ako skontrolovať, do akej miery služba vedie denníky, a ak áno, či tieto údaje predáva alebo nie. Avastov škandál to pekne ilustruje: bol to whistleblower, ktorý odfúkol veko, nie audítor, ktorý sa snaží pochopiť nejaký back-end kód.

Celkovo sa domnievame, že iniciatíva VPN Trust Initiative je dobrá vec, pretože keď nikto nie je pri moci regulovať toto odvetvie, ďalším najlepším je štandard osvedčených postupov. Varujeme vás však, aby ste tejto organizácii implicitne neverili, pretože niektorí signatári sú menej čistí ako ostatní. Napríklad Encrypt.me je nová inkarnácia Buffered. 

Pridajte k tomu vlastné problémy so samoreguláciou – najväčším z nich je to, že pri ich stanovovaní je veľmi ľahké dodržať normy – a my sme sa rozhodli, že pred tým, ako dospejeme k nejakému záveru, sme sa rozhodli počkať a uvidieť. Možno riešením je, aby boli všetky aplikácie VPN otvorené a úplne skontrolované, ako to urobil ProtonVPN.

Záverečné myšlienky

S týmito myšlienkami vás necháme na mesiac. V januári prišli z priemyslu, ktorý pokrývame, niekoľko dobrých príbehov a február sa už v tomto ohľade pripravuje, aby ho v niektorých ohľadoch porazil. 

Samozrejme, spoliehame sa na vás, vážení čitatelia, aby ste nás informovali, keď sa budú tieto veci diať, takže nám prosím pošlite e-mail nášmu šéfredaktorovi, kedykoľvek chytíte niečo zvrhlé. Napríklad príbeh Zoolzu by sa nikdy nenaplnil, ak by dvaja čitatelia neposlali absolútnu pokladnicu korešpondencie so spoločnosťou, za čo im ďakujeme.

Čo si myslíš o všetkom vyššie uvedenom? Bola záležitosť Zoolzu iba prípadom nesprávnej komunikácie? Urobil Avast nič zlé? Chýba nám značka na VTI? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map