Stav oblaku, február 2019

Dobrý deň, vitajte v roku 2019 v druhom štáte Cloud, mesačnom stĺpci, v ktorom redakčný stĺpec Cloudwards.net kladie sol a ocot na správy z posledných 31 dní. Kurátori považujeme za najdôležitejšie technické príbehy z januára 2019 a predpovedáme na február..


Rok sa začal pomaly, ale Facebook a Google sa vrátili do správ po prvom týždni, keď sa nezaujímali o súkromie a demokraciu, a obchodná vojna medzi USA a Čínou sa opäť začala zahrievať. Najväčšou novinkou však bola exkluzívna správa spoločnosti Reuters z 30. januára o projekte s názvom Project Raven.

Čierna ako havrani

Projekt Raven

Ako viete, Národná agentúra pre bezpečnosť USA špióna ľudí. To nie sú správy. Novinkou nie je ani to, že po odchode z vládnej služby spravodajskí agenti USA často robia viac-menej rovnakú prácu, akú robili predtým, iba pre súkromné ​​spoločnosti, ktoré uzatvárajú zmluvy so svojimi starými agentúrami. Reuters v tomto článku zistil, že niektorí z nich nakoniec pracujú pre zahraničné vlády.

V prípade projektu Raven je zahraničnou vládou Spojené arabské emiráty. Tento režim je hlboko nepriateľský k ľudským právam, ako si môžete prečítať v úvode našej najlepšej časti VPN pre Spojené arabské emiráty, ktorá vyvoláva otázku, či by s ním niekto nemal pracovať, najmä ak si uvedomíte, že mnohými z Ravenových cieľov boli novinári a ľudské práva. bojovníci.

To všetko je dosť zlé, ale zistilo sa, že projekt Raven dokázal využiť karmu, zbraň kybernetického oblečenia, ktorá dokáže preniknúť do telefónov iPhone (a iba telefónov iPhone) na sťahovanie obrázkov, textov a podobne..

Niektorým môže byť dobrou správou, že pracovníci NSA si stále dokážu zarobiť na živobytie aj po odchode z NSA. Dúfajme, že sa niečo stane. Mali by sme tiež poznamenať, že dotknutí bývalí zamestnanci NSA nepostupovali, kým Raven nezačal špehovať Američanov. Zdá sa, že všetci ostatní sú férová hra.

Uhádli ste, viac na Facebooku

Pokuty na Facebooku

Vo viac správ z bežnej prevádzky je Facebook stále v popredí, napriek ságam, ktoré sa spustili od apríla tohto stĺpca. Federálna obchodná komisia USA zvažuje pokutu za malého draka Zucka za neznámu sumu, hoci jeden hovorca to označil za „milióny“. Aby to bolelo, muselo by to byť miliarda, ale myslíme si, že niečo je lepšie ako nič.

Nemecký protimonopolný hlídací pes po celom Atlantiku cituje spoločnosť Facebook za zber údajov a pokračuje vo svojom štvorročnom vyšetrovaní. Vietnam je tiež po Facebooku, ale nebudete nás počuť, aby sme im fandili, pretože ide o to, že spoločnosť nedodržiava prísne cenzárske zákony komunistického režimu, o ktorých si môžete prečítať v našej najlepšej ukážke VPN pre Vietnam..

Na všetkých frontoch Facebook zjavne očisťuje svoj čin, namiesto toho, aby sa krútil do lopty – obvyklej americkej firemnej taktiky. Bude to prísnejšie, pokiaľ ide o to, čo reklamy prechádzajú počas nadchádzajúcich volieb v roku 2019, ktoré sa dobre osvedčili počas novembrového polroka v USA, ako aj ďalšie zásahy do armád troll.

To je pravdepodobne svetlo, v ktorom musíme pozerať na zatvorenie stoviek účtov prepojených s ruskou spravodajskou agentúrou v anglickom jazyku Sputnik. 364 predmetných strán šírilo dezinformácie a falošné správy, takže ich porážka sa zdá byť víťazstvom pre všetkých, ktorí sú na svete slušní.

ABC spoločnosti Google

Chodníkové laboratóriá

Keď už hovoríme o nepriateľoch všetkého, čo je na svete slušné, Alphabet, materská spoločnosť spoločnosti Google, dokazuje, že dátové toky môžu byť ziskové takmer v akomkoľvek odvetví. Sidewalk Labs, ďalšia dcérska spoločnosť v abecede, pomáha urbanistom s ich prácou a robí to veľmi dobre.

V skutočnosti to robí príliš dobre, ako ukazuje tento článok Intercept. Ukázalo sa, že laboratória Sidewalk Labs používajú údaje získané na účely zistenia, ako ľudia používajú mestá, kam chodia, kam idú pred prácou a po nej a podobne. Je to hrubé porušenie súkromia, pretože s nikým, ktorého údaje boli použité, sa predtým nekonzultovalo, ale je to pre dobro, čo, chlapci? guys?

Francúzsko už nečinne nečinne stojí, pretože spoločnosť Google sa síce odčerpáva ako tuk bez dozoru na stroji na výrobu sódy a uložila technickému gigantovi pokutu za porušenie ustanovení nariadenia o všeobecnej ochrane údajov. Google sa odvoláva na pokutu, takže očakávajte, že trochu spravodlivosti sa na chvíľu ocitne v súdnom limbu.

To však neznamená, že spoločnosť Google je jediným vinníkom porušenia pravidiel GDPR. Jeden rakúsky aktivista v oblasti súkromia obviňuje spoločnosť Big Tech z toho, že tak urobil.

Okrem svojich regulačných problémov spoločnosť Google čelí nesúhlasu so svojimi akcionármi, pretože jeden podal žalobu proti spoločnosti za to, že výkonnému manažérovi podala zlatú ruku. To zvyčajne nie je veľkým faux pasom v podnikovom svete, ale popravený bol prepustený po obvineniach zo sexuálneho obťažovania. Toto nie je druh signálu, ktorý chcete vyslať v tento deň a vek.

Vojna bez zbraní

Obchodná vojna

Medzitým sa zahrieva obchodná vojna s Čínou, v ktorej sa začal Donald, pričom hlavným pešiakom je okrem iného Huawei, výrobca telekomunikačných zariadení. USA, Nový Zéland a Nemecko ho zakázali v dražbe na aukciách 5G, pričom tvrdia, že siete 5G by mali zásadný a strategický význam a nemali by zahŕňať nepriaznivé vládne režimy..

USA môžu mať bod. Hoci je Huawei oficiálne zamestnancom a nie štátom, existujú dôkazy, že umožňuje Pekingu nainštalovať do svojich telefónov spyware. Aj tento mesiac telefóny Huawei automaticky odstránili fotografie čínskych používateľov z Twitteru, webu, ktorý sa bežne nachádza za bránou Great Firewall. To naznačuje, že čínska vláda má na spoločnosť veľký vplyv.

To však nie je všetko zlá správa. Tlak vyvíjaný na Huawei vrátane zatknutia jeho hlavného finančného úradníka v Kanade a zvyšku Číny prináša ovocie. Čínsky najvyšší súd skúma obvinenia z krádeže duševného vlastníctva, ktoré sa nachádzajú v krajine.

Obchodný meč však obchádza obe strany. Silicon Valley stráca investičné peniaze, pretože čínski podnikatelia, ktorí chcú ukryť svoje peniaze, smerujú do kopcov. Celkovo sa obchodná vojna môže ukázať v poriadku, ale jeden neúspech jednej strany môže vyhodiť do povetria tvár každého z nás. Sledujte tento priestor.

Menšie príbehy

Čína VPN zákaz

Naše kratšie príbehy začneme hrozivou správou, že Čína oficiálne presadzuje zákaz VPN. Nebude to pre nikoho prekvapenie, keď totalitný štát zneužíva svojich občanov, ale ľudia, ktorí chcú uplatňovať svoje základné ľudské práva v Strednom kráľovstve, by si mali byť dvojnásobne vedomí. Čoskoro budeme aktualizovať náš najlepší článok VPN pre Čínu, aby odrážal vývoj.

V Davose, stretnutí vysokých a mocných, kde nám hovoria, ako zlepšiť svet tým, že ľudia ho zhoršujú, hovoril výkonný riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook o potrebe zastaviť zhromažďovanie údajov. Často to nesúhlasíme s mužom s miliardou dolárov, ale s Timom Cookom!?

V chladnom duchu toho, ako málo pre každú sieť urobila neutralita siete, viceprezident upustil od tvrdenia predsedu americkej Federálnej komunikačnej komisie Ajita Paiho, že sa siete rozšíria. Pai bol tiež pod paľbou z Kongresu, ktorý telekomunikačným spoločnostiam umožnil sledovať spotrebiteľov. Bol to zlý mesiac pre našu obľúbenú firemnú šillu a nemohlo sa stať, že by to bolo krajšie.

Svoju rekapituláciu dokončíme správou o novom zázname, pravdepodobne ho však nebudete radi počuť. Výskumný pracovník v oblasti bezpečnosti Troy Hunt našiel najväčší historický poklad odcudzených poverení v hodnote 87 GB. Yay za počítačovú kriminalitu?

Záverečné myšlienky

V tejto šťastnej poznámke skončíme mesiac. Predpovedáme, že február bude mesiacom ďalšej obchodnej vojny, aj keď sa vsadíme na dobré šance, ktoré Facebook, Google a kol. nájde spôsoby, ako nás potešiť, ako vždy.

Čo si myslíte, aké budú veľké príbehy z februára? Chýbalo nám niečo v januári? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me