Stav oblaku, december 2019

Dobrý deň, vitajte v tomto Stĺpci cloud, mesačnom stĺpci spoločnosti Cloudwards, v ktorom sa pozeráme na správy z predchádzajúceho mesiaca, ale pomenujte ho podľa toho, v ktorom sa nachádzame. November bol zvláštnym mesiacom spravodajstva, ako prvýkrát. keďže sme túto sériu začali v apríli 2018, nebudeme sa vôbec zmieniť o Facebooku, s výnimkou krátkeho času v sekcii „menších príbehov“ na konci.


To by malo vyvolať nejaké prekvapenie medzi našimi pravidelnejšími čitateľmi a určite nás to spochybnilo, keď sme si to prvýkrát uvedomili, ale myslíme si, že to znamená, že Zuck konečne vyčistí svoj čin. Nie, len žart, sme si istí, že sa vráti k svojim obvyklým trikom v roku 2020. Do tej doby však máme ešte mnoho ďalších vecí, takže začnime.

Výstup na cloudové hry

Cloudové hry sú na vzostupe a zdá sa, že každé meno, ktoré stojí za zmienku, je buď skúmanie možností, alebo aktívne vyvíjanie novej platformy, ktorá vezme hry do cloudu. Výsledky však nie sú vždy také dobré. Napríklad, keď bola v novembri spustená služba Google Stadia, sklamala mnohých používateľov vrátane nás, keď sme ju preskúmali.

Oveľa zaujímavejšie je Project xCloud, ktorý bude vstupom Microsoftu do terénu. Podarilo sa nám získať prístup k ukážke xCloud, česť udelená iba niekoľkým, a celkovo sme boli omnoho viac ohromení. Stále sa však stále vyvíja, takže ak sa naozaj nemôžete dočkať, až začnete s cloudovými hrami, najlepšou alternatívou sa zdá byť Shadow, ktorý funguje skvele.

Obmedzenie internetu

cenzúra

Je to však pre slnečné a jasné správy z novembra. Napriek tomu, že Facebook nerobí veľa vĺn (vážne, prvýkrát za takmer dva roky), bolo tu veľa strašidelných správ, ktoré by sa dali obísť inak.. 

Zdá sa, že súkromie je pre väčšinu tých, ktorí sú pri moci, žartom, čo znamená v 21. storočí vlády aj podniky, a minulý mesiac bolo veľa príkladov..

Napríklad ruská vláda presadzuje, aby všetky telefóny predávané v vlasti boli predinštalované niektoré aplikácie schválené pre režim, ktoré nebude možné odstrániť.. 

Na Západe sa môžeme mizerne baviť o bloatware, ale aspoň to, čo sa deje v našich telefónoch, nebude viesť k tomu, aby nás nakoniec uväznili za názor. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne novinky o tom, kedy tento nový zákon nadobudne účinnosť, ale pravdepodobne budeme vedieť povedať z vĺn zatknutí, ktoré budú nasledovať po jeho schválení..

Z tohto druhu nepríjemnosti ideme priamo na výpadky médií. Irán videl protesty a nepokoje po masívnom náraste cien pohonných hmôt, hoci táto túra bola pravdepodobne viac bodom vzplanutia po celé desaťročia nahromadenej frustrácie na Blízkom východe.. 

V snahe zabrániť demonštrantom v tom, aby medzi sebou hovorili – alebo aspoň aby ​​si získali medzinárodnú pozornosť kvôli policajnej brutalite, ktorá spôsobila stovky úmrtí, ako to urobili ich hongkonskí kolegovia – bol internet v Iráne jednoducho vypnutý.

Aj keď sme vedeli, že Irán má túto schopnosť – dokonca sme o tom krátko hovorili v našej najlepšej kúte VPN pre Irán – je to stále drastické opatrenie, najmä preto, že to nie sú iba nešťastní mladí ľudia používajúci web, ale aj podniky a podniky. samotná vláda. Nie je možné hovoriť o rozsahu škôd, ktoré režim spôsobil jeho ekonomike týmto odstavením.

Peking Baloney

Čína VPN zákaz

Ďalšou krajinou, ktorá využíva technológiu na zlepšenie situácie ľudí, ktorí nedodržiavajú jej zákony, je, samozrejme, Čína. Pravdepodobne vďaka tomu, čo sa deje v Hongkongu, je stredobodom pozornosti pevne Blízke kráľovstvo, a najmä v poslednom mesiaci dostávame viac správ o dianí v ďalekozápadnej provincii Sin-ťiang, kde je menšina Ujguru menšiny. byť, dobre, poďme sa prispôsobiť?

Celý zoznam hrôzy, ktorým je táto moslimská menšina vystavená, sa tiahne príliš dlho, aby sa tu mohla zhrnúť, ale zarážajúce je, že hrá technológia. Peking využil plnú moc sledovacej techniky, aby po celý čas dohliadal na Uighurovcov, zmenil životy týchto obyčajných ľudí na produkciu z roku 1984 a urobil z nich laboratórne potkany v reálnom živote panopticon.

Je to nepríjemné vidieť, že niekto takto žije, ale obávame sa, že bezohľadní politici a policajti v krku lesa uvidia čínske praktiky ako príklad napodobňovať, namiesto toho, aby sa im vyhýbali. Samozrejme to povie iba čas, ale kedy cíti zvyšok sveta plnú silu pohľadu veľkého brata?

Nightingale’s Sweet Song

Google zlo-Eyes

Mohli by sme to zistiť skôr, ako si myslíme, aj keď to nie sú vlády, ktoré vedú poplatok v USA a Európe, ale korporácie. Nielen spokojnosť s miliardovými príjmami – väčšina z toho bola dodaná do riskantných pobrežných rajov, takže to nemôže byť zdanené – tieto korporácie našli nové spôsoby, ako zlepšiť svoje príjmy tým, že pošliapajú naše práva.

Najväčší príbeh, ktorý vyšiel zďaleka, je Project Nightingale, ktorý sa javí ako signifikant trendu, v ktorom sa skutočne desivým nápadom dostávajú vtáčie mena (pre ďalší dôkaz predkladáme Project Raven).

Nightingale je spolupráca medzi spoločnosťou Google – ktorá upustila od svojho sloganu „nenechajte sa zlý“ pred loooooongom – a spoločnosťou Ascension, americkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorý prevádzkuje 2 600 kliník a nemocníc po celej krajine. Zjednodušene povedané, dohoda zahŕňa Ascension, ktorý spoločnosti Google odovzdá desiatky miliónov súborov pacientov, a spoločnosť Google potom nájde nové spôsoby spracovania týchto údajov..

Najprv to neznie príliš zle, pripustíme, ale potom si prečítate článok Nightingale, ktorý sme prepojili, a začnete premýšľať o všetkých šialených veciach, s ktorými spoločnosť Google v poslednej dobe pracovala s údajmi o ľuďoch, a tí, ktorí sa otriasajú, sa začnú plaziť tvoj chrbát. 

Po prvé, pacienti súhlasili s tým, že Ascension bude spracovávať ich údaje, a nie Google. Pravdepodobne existovala klauzula v politike ochrany osobných údajov, ktorú nikto nečítal pred kliknutím na „Súhlasiť“, ktorá umožňovala prístup k údajom aj tretím stranám. Avšak aj keby títo pacienti videli klauzulu, stavíme si, že nikto netušil, že tretia strana by bola najväčším poskytovateľom dát na svete.

Po druhé, tieto údaje obsahujú veľmi citlivé informácie o ľuďoch. Niektoré z nich sú pravdepodobne len trápne (dedko chytil tlieska), ale niektoré z nich by mohli zmeniť spôsob, akým o vás zamestnávatelia a poisťovatelia myslia. V prípade nočnej mory by mohol pacient, ktorý prežil rakovinu, začať získavať reklamy na alternatívne spôsoby liečby a podobne.

Niet divu, že regulačné orgány sa o túto dohodu veľmi zaujímajú a zo znenia správy vyplýva, že tieto praktiky zdieľania údajov sa budú posudzovať veľmi nejasne, najmä ak porušujú HIPAA. Dúfame, že to vyjde v prospech pacientov Vzostupu.

Menšie príbehy

Ochrana osobných údajov na Facebooku Na rozdiel od

Aplikácia Facebooku pre iPhone sa zapne a zaznamená vás, a to aj bez vášho vstupu. Očividne bola táto „chyba“ rýchlo opravená, ale núti vás zaujímať sa, čo robili Zuck a jeho priatelia so všetkými tými údajmi predtým, ako niekto zistil, že niečo bolo hore.. 

Amazonský sklad na statenskom ostrove v New Yorku má podľa vlastných údajov horšiu mieru úrazov ako píla a zlievárne ocele. To je samo osebe dosť zlé, ale o to viac znepokojujúce je, že nevieme, či majú iné zariadenia Amazonky lepšiu alebo horšiu mieru.. 

V snahe o to, aby sa zmena klímy stala pre občanov naliehavejšou – pretože hurikány a horúce letá nie sú dosť presvedčivé, jeden inštitút používa VR na to, aby ukázal, čo sa stane pobrežným komunitám, ak sa veci čoskoro nezmenia. Šikovný stretne strašidelné. 

Kreditná karta spoločnosti Apple bola ponúkaná ako spôsob, ako zmeniť svet, ale zrejme všetko, čo robí, je vrátiť sa späť alebo aspoň z hľadiska práv žien. Ukázalo sa, že ženy dostávali menej kreditov ako muži, keď požiadali o kartu, čo spoločnosť sľúbila, že to napraví, keď sa rozhorčenie nad týmito zastaranými praktikami stane vírusovým.

V neposlednom rade Interpol vyšiel v novembri a oznámil, že pokiaľ ide o šifrovanie typu end-to-end v aplikáciách a e-mailových správach, je iba ochrana pedofilov. Horúce na päte tohto vyhlásenia – prekvapenie aktivistov za ľudské práva a novinárov všade – prišlo odporúčanie, samozrejme, že do všetkých týchto typov aplikácií by mali byť zabudované zadné dvere. Dúfajme, že zlyhali rovnako tvrdo ako pri poslednom náraze.

Záverečné myšlienky

November bol bezútešný mesiac, z hľadiska počasia aj správ, a zatiaľ sa december nevyzerá oveľa lepšie. Dúfajme, že budúci rok sa dá príliv zapnúť všetkými týmito útokmi na súkromie, ale dovtedy budeme v mene našich čitateľov dávať pozor..

Čo si o tom všetkom myslíte? Stáva sa Big Brother príliš silný, alebo to nie je všetko také zlé? Myslíte si tiež, že nám minuli nejaké veľké príbehy z minulého novembra? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me