Stav oblaku, august 2018

Dobrý deň, vitajte v augustovom štáte cloud, v ktorom sa redakčný tím služby Cloudwards.net mätúce pozrie na hlavné príbehy z júla. Toto je naša piata splátka od začiatku v apríli a keďže sa zdá, že existuje nejaký dopyt po našom príspevku k aktuálnym udalostiam v technike, plánujeme ju udržať.


Ako je to obvyklé, v júli boli predstavené niektoré ďalšie šenanigany Facebooku, pokiaľ ide o ochranu osobných údajov jeho používateľov (predpokladáme, že to nikdy neskončí), ako aj niektoré všeobecnejšie SNAFU týkajúce sa ochrany osobných údajov od ostatných..

V tomto vydaní sa však nezaujímame iba o zabezpečenie údajov, ale aj tu je niekoľko úryvkov ďalších príbehov. Najlepšou správou minulého júla bolo, že EÚ odmietla hlúpy nový zákon o autorských právach, ktorý by okrem iného obsahoval mimo zákon zakázané memy, takže strieborné obklady oplývajú množstvom.

Začnime však s problémami s ochranou súkromia, pretože nie sme pre predchádzajúce bitie úplne dobrého mŕtveho koňa.

Všetky vaše údaje patria nám

Aj keď to nie je nič ako masívny škandál, ktorý spoločnosť obklopil v máji a júni, minulý mesiac vyšli správy, že Facebook umožnil všetkým svojim tretím stranám získať údaje o svojich užívateľoch, a to zjavným porušením jeho vlastných pravidiel (a nie tých, ktoré boli stanovené zákonom iba smrteľníci).

Zatiaľ čo niektoré spoločnosti uvedené v zozname v prepojenom článku sú dosť neškodné (v porovnaní s spoločnosťou Cambridge Analytica, jemnými dodávateľmi citlivých hlasovacích údajov), niektoré iné nie. Aj keď Spotify mať zoznam priateľov nemusí byť najväčší obchod, ruské alebo čínske spoločnosti, ktoré vedia, s kým veľmi veľa rozprávate, sú.

Ako sme podrobne opísali v júlovom vydaní, spoločnosti v Strednom kráľovstve (a pravdepodobne aj v Rusku) zdieľajú svoje údaje s orgánmi. To znamená, že údaje mnohých používateľov Facebooku môžu byť v rukách čínskej tajnej polície.

V súvisiacich správach však Facebook odstránil značku „zrady“, takže teraz je všetko v poriadku. Sme si istí, že sú niektorí ľudia, ktorí sa zotavujú nahí a chvejú sa z ich mučenia v tajnom väzení, čo správy veľmi povzbudzujú..

Nie že Facebook má monopol na sprístupnenie prístupu tretím stranám: zariadenia devs pre Gmail majú zrejme prístup k vašim e-mailom za predpokladu, že ste im ich poskytli (keď súhlasíte so spoločnosťou T&C) a príslušná spoločnosť prešla procesom preskúmania spoločnosti Google. Nie je možné splniť ani jedno z týchto kritérií, takže dúfame, že ste e-mailom neposlali nič také šialené.

Našťastie máme vládu, ktorá nás chráni

El-Presidente-Magnifico

Všetky tieto tmavé oblaky však majú jednu striebornú podšívku, pretože americký kongres mal opakovacie návrhy pre spoločnosti Google, Facebook, Twitter a kol. pred výborom na pekný dlhý rozhovor o politickom vměšovaní. Nie že by to bol nejaký druh inkvizičného tribunálu: opakovaní boli požiadaní, aby vysvetlili, či ich spoločnosti diskriminujú konzervatívcov alebo nie, odpovedali záporne a zdá sa, že je to viac-menej.

Nie kúsok vysokej politickej drámy, ktorú všetci očakávali, ale je to tak.

V zaujímavom politickom poradí však nový softvér na rozpoznávanie tváre Amazon urobil boo-boo a identifikoval približne 30 popredných amerických politikov ako zločincov. Tento veselý test vykonala skupina ACLU, skupina pre ľudské práva, aby ukázala, ako nespoľahlivý je tento typ softvéru. Úspešná skúška podľa nášho názoru však viedla k predvídateľným vtipom.

To všetko však bude možné, len čo prezident Trump – muž s veľmi vysokým IQ, ako viete – nariadil svojim prisluhovačom, aby vypracovali nejaké nové právne predpisy o ochrane súkromia. Jeho cieľom je nájsť rovnováhu medzi potrebami Američanov a podnikov, takže neexistuje žiadna šanca – vôbec žiadna šanca – že sa stane veselo horiacim popelníkom.

Našťastie, ak je legislatíva chybná, niekoľko súdnych sporov ju predloží na Najvyšší súd, kde o nej môže rozhodnúť Donaldova voľba najvyššieho súdneho orgánu, Brett Kavanaugh. Sme si istí, že muž, ktorý vyšiel na stranu Ajita Paiho a podobne (slávy čistej neutrality), bude schopný v tejto veci spravodlivo rozhodnúť..

Nebuď zlý (pre akcionárov)

Google zlo-Eyes

Keď už hovoríme o korporáciách, najväčší zo všetkých, Google, bol v správach aj minulý mesiac. Aj keď nás trochu znepokojuje spôsob, akým Google postupuje, keď príde na to, aby nebol zlý, výskumné oddelenie spoločnosti AI spoločnosti DeepMind prišlo s niečím skutočne skvelým.

DeepMind bol schopný naprogramovať roboty, aby hrali hru Quake III: Arena ako ľudia, čo znamená, že vek mizerných počítačových oponentov môže byť u konca. Nehovorí sa, či AI budú fackovať a poraziť hráčov, ale aspoň sa zastavia v stenách..

V prípade, že máte obavy, že sa Quake môže preniesť na skutočné bojisko, Elon Musk a Google podpísali sľub nevypracovať AI, ktorý sa dá použiť na smrteľné účely. Aj keď dav alufoilov pravdepodobne stále vyhodí poistku (prečo sľub, ak ste ho na prvom mieste nedosiahli? NEMÔŽETE SKUTOČIŤ PRAVDIVOSŤ !!! 1 !!! 11), zdá sa, že licencia Terminátora bude obmedzená fikcia, koniec koncov.

Pre Google však nejde o vysoké poznámky. Európska únia ho potlačila, aby prinútila ľudí používať svoje aplikácie v smartfónoch Android. Táto nová objednávka vyčistí cestu pre vývojárov tretích strán, čo znamená väčší výber v aplikáciách (yay), ale tiež zvýši pravdepodobnosť používania bloatware (boo). V obidvoch prípadoch sa výnosy a podiely stále zvyšujú.

Čo myslíte, že programy nemôžu vyhodiť sviečky?

šťastné narodeniny

Milovníci zbytočných výročí radi uvítajú, že júl znamenal niekoľko narodenín dôležitých programov a aplikácií. Prvým z nich bola služba Hotmail, ktorá zmenila ctihodného 22. Ak by to bola osoba, podnikla by prvé kroky v obchodnom svete po ukončení vysokej školy, ale rovnako ako väčšina jej rovesníkov radšej sedí vo svojom materskom suteréne a jesť spam..

Najlepšia aplikácia na zaznamenávanie poznámok, Evernote, mala 10 rokov, vďaka čomu bolo desaťročie schopné zaznamenávať pozorovania aj na cestách. Aj tu by sme povedali niečo sarkastické, ale skutočne sa nám to páči, preto si tu vytvorte vtipnú hračku o logu spoločnosti, ktorý je slonom..

Ten veľký je samozrejme vyhradený pre Windows 10, ktorý sa minulý mesiac zmenil na tri. Rovnako ako niektorí batoľatá sa stále pravidelne fauluje, ale jej rodičia stále dúfajú v to najlepšie a ich priatelia a rodina zdvorilo ignorujú vôňu, ktorá zaplňuje miestnosť..

Menšie príbehy

Tchaj-skyline-101

OECD prisúdila vinu za spomalenie rastu miezd technologickým firmám. Podľa nadnárodnej organizácie platy Google, Facebook a ich druhová odmena čerpajú zo všeobecného fondu dostupných peňazí, a tak iných skracujú. Nezáleží na tom, čo si myslíte, zaplatenie technického stážistu viac ako elektrikárovi sa nám zdá trochu mimo.

Na humornej poznámke by slovo „Taiwan“ za určitých podmienok pravdepodobne havarovalo iOS vďaka oprave, ktorú chce čínska vláda implementovať. Je smutné, že problém bol vyriešený, ale je pekné vedieť, že miliárd korporácií v dolároch môže pociťovať bolesť pri podvádzaní despotickým režimom.

S vedrámi Amazon S3 existovala SNAFU: zdá sa, že všetky druhy dôležitých ľudí ich nechávajú otvorené, a to aj napriek tomu, že Amazon, jeden z našich najlepších poskytovateľov IaaS, ponúka množstvo bezpečnostných možností. Postihnuté boli okrem iného údaje amerických voličov, čo znamená, že hlavy hovoria s najväčšou pravdepodobnosťou.

Počas G20 diskutovali európski lídri o zavedení digitálnej dane z internetových služieb, čo je krok, ktorý určite ovplyvní len ťažko sa zotavujúce globálne hospodárstvo. Dotyční tlačcovia sú však neúnavní, čo znamená, že za tovar a služby nakupované cez internet môžeme získať všetky zaujímavé príplatky. Zdá sa, že to nie sú len USA, ktoré sa pokúšajú pokaziť web.

Spoločnosti Nokia a T-Mobile podpísali dohodu o dodávke 5G štátom. Dohoda je prvýkrát, keď sa uzavrela konkrétna dohoda o zavedení vysokorýchlostného mobilného internetu. Ak to bude fungovať, bude to revolučný.

V neposlednom rade sa zdá, že Julian Assange bude vyhostený zo svojho flopu na londýnskej ekvádorskej ambasáde. Scuttlebut hovorí, že toto je nárast tlaku na malú latinskoamerickú krajinu zo strany veľkých chlapcov, myslíme si, že boli chorí, keď opustil sedadlo na záchode..

Záverečné myšlienky

Ako vidíte, júl bol rušný mesiac a zriedka bol nudný moment. Medzi shenaniganmi v súkromí a regulačným dosahom máme bláznivý august, bez ohľadu na to, že polovica sveta bude na dovolenke. Dúfame, že sa do mesiaca vrátite a pozriete sa na naše septembrové vydanie (alebo sa zaregistrujte do nášho bulletinu nižšie, aby ste získali viac dobroty v službe Cloudwards.net)..

Dúfame, že sa vám táto malá rekapitulácia páčila, dajte nám vedieť v komentároch nižšie, ak sme preskočili nejaké dôležité príbehy. Ďakujem za prečítanie a dúfajme, že sa uvidíme budúci mesiac.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map