Stav oblaku, apríl 2018

Vitajte v mesačnom stave cloud Cloud.net.net, v ktorom sa pozrieme na najdôležitejšie správy z posledných 30 dní a tešíme sa na nasledujúci mesiac. Zameriavame sa predovšetkým na technické správy, samozrejme, ako aj na všetko, čo sa týka najmä cloudu; pomyslite na to ako na rekapituláciu, ktorá vám poskytne vedomosti o výklenku, ktoré páni ľuďom na večierkoch. Nudné večierky, ale takto sa otáčame.


Toto je prvý taký článok, ktorý práve prevádzkujeme, a dúfame, že v budúcnosti urobíme oveľa viac. Aj keď existuje veľa vynikajúcich spravodajských serverov a my ich nechceme nahradiť – verte nám, vyskúšali sme v minulosti – máme pocit, že redakčne máme toho čo ponúknuť. Takže sa pripnite a pripojte sa k nám, keď sa pozrieme na to, čo nám March priniesol.

Facebook, Cambridge Analytica a Zuckerberg

Marec 2018 bol pekným mesiacom Facebooku a veľkého rozpadu okolitých odhalení, že spoločnosť Cambridge Analytica, analytická spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve, vyťažila na Facebooku údaje najmenej 50 miliónov amerických voličov a zacieľovala na ne reklamy, čo možno dokonca ovplyvnilo USA 2016. prezidentské voľby v prospech Donalda.

Strašidelné veci. Aj keď sú americké voľby v porovnaní s politickým procesom vo väčšine ostatných krajín drsné, čokoľvek súvisí, odhalenia whistleblowera Christophera Wylieho, spoluzakladateľa Kalifornie, ktorý tam už nepracuje, otriasli krajinou a zvyškom sveta. , do jeho jadra.

Už niekoľko mesiacov pomaly prichádzame na vedomie, že Facebook má po celom svete oneskorený vplyv potom, čo sa ukázalo, že moc Putinovej trolej armády ovláda moc, ale teraz je jasné, že to nie sú len autoritatívni silníci; naše vlastné strany a vedúci tiež používajú sociálne médiá pre chorých.

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ Facebooku, sa ospravedlnil (a dokonca vylúčil inzeráty z novín) a zaviazal sa veci vylepšiť. O tom bude svedčiť aj pred výborom Kongresu USA, hoci sa rozhodol len poslať stand-in ekvivalentu Spojeného kráľovstva..

Zuckerbergova ospravedlnenie však nezostáva prázdne: jeho spoločnosť už roky ťaží a predáva údaje o ľuďoch, ale namiesto toho, aby ich predávala na politické účely, tieto údaje používali inzerenti. Zdá sa to čudné nakresliť čiaru: keď ľudia míňajú ťažko vyťaženú hotovosť na zbytočné kecy spotrebiteľov, ktoré nepotrebujú, je očividne v poriadku, ale zjavne neovplyvňuje politický proces.

Úloha médií v tejto celej tragédii je tiež zvláštna, pretože sú to tie, ktoré vedú obvinenie proti politickým šenaniganom, ale opäť sa veľmi nestarajú o to, čo obchodníci robia so všetkými údajmi, ktoré sú vyzdvihnuté na sociálnych sieťach. Odporúčame všetkým, aby sa vydali na cestu Elona Muska, ale neodstránime ani našu stránku FB, pretože, dobre, nie sme Tesla..

Facebook Scandal: Dobrá správa

Celá stránka Facebooku je určitým spôsobom dobrá správa: hoci to trvalo dlhšie, ako by sa nám páčilo, ľudia teraz konečne venujú pozornosť krivým mravcom, s ktorými sa spoločnosť stretáva: už ľudia vymažú svoje profily sociálnych médií a viac sa starajú ako sa správajú online. Ak ste jedným z týchto ľudí, nezabudnite si pozrieť našu online príručku o ochrane osobných údajov, ktorá vám pomôže na ceste.

Škandál tiež podnietil vývojárov k vytvoreniu konkurenčných štandardov a protokolov, ktoré by vám mali pomôcť zaistiť bezpečnosť webu pre vás. Jednou z týchto možností je použitie otvorených protokolov a iných trikov IMAP, ktoré by mali sociálne médiá ľahšie a bezpečnejšie používať. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, register má k dispozícii celý príbeh.

Špionážne a sledovacie Shenanigans

Nie že Facebook má nejaký skrútený monopol na špionáž ľudí. Všetci vieme o PRISM a Patriot Act, ale zdá sa, že čoskoro môžeme do tohto zoznamu pridať ďalšiu skratku: CLOUD. Táto nová iniciatíva, ktorá prešla cez zadné vrátka, poskytuje spravodajským informáciám z USA informácie o údajoch občanov USA z cloudových serverov dokonca aj v zámorí..

Ani pri použití siete VPN vás tento konkrétny problém nezachráni, čo znamená, že ak chcete chrániť svoje súbory pred rušením, budete musieť použiť poskytovateľa bez znalosti, ako je Tresorit alebo Sync.com..

Nie, že dohľad je obmedzený na interwebz: Čínska polícia používa najmodernejšie slnečné okuliare na sledovanie poznávacích značiek a dokonca aj tvárí, zatiaľ čo polícia v Severnej Karolíne využíva údaje spoločnosti Google na vyhľadávanie GPS, aby zhromaždila kohokoľvek, dokonca aj blízko miesta činu. Nie je moderný vek úžasný?

Ďalší krok v oblasti cloudových hier?

Možno, že: hoci hranie hier ako služba (GaaS) alebo cloudové hry nadobudli v posledných rokoch takmer chimérický aspekt – buď sa to nestalo, alebo sa stalo v oslabenej verzii – je to Zdá sa, že konečne na tom budú pracovať niektorí vážni hráči.

Herná divízia spoločnosti Microsoft pripravuje projekt pre cloudové hry, zatiaľ čo NVIDIA robí to isté s projektom GeForce Now, ktorý je v súčasnosti v beta verzii. Zatiaľ čo v súčasnosti nemáme čo povedať, dúfame, že čoskoro budeme aktualizovať náš článok o cloudových hrách s najnovším a najväčším vývojom.

Menšie príbehy


© Stuff.co.nz

Aj keď v marci sa v technike stalo veľa, ako vidíte, tu je niekoľko príbehov, ktoré sme si zaslúžili trochu viac lásky, ako dostali. Na prvom mieste je správa, že Specter a Meltdown boli opravené na všetkých vyvíjaných čipoch novej generácie. Tieto opravy sú na úrovni hardvéru, takže dúfajme, že už žiadne ďalšie spomalenia.

Kim Dotcom, zakladateľ Megauploadu a nepriamo MEGA, vyhral ďalší prípad v jeho pravdepodobne nikdy nekončiacom boji proti vydaniu v USA. USA chcú, aby sa pirátska postava prepravila do svojej jurisdikcie už viac ako desať rokov, ale Dotcom (ktorý zmenil svoje meno na základe listinného prieskumu), doteraz úspešne odolával..

Pôvodná séria spoločnosti Netflix bola z technického hľadiska v Cannes zakázaná. Aj keď všetci už roky vieme, že Hollywood a jeho náprotivky sa bojia trochu konkurencie (pozri príklad z Dotcomu), toto rozhodnutie je opäť dôkazom toho, že starý strážca urobí čokoľvek, aby sa ubezpečil, že sa jeho priaznivci nedotknú. Nevstúpia do dverí.

Spoločnosť Kaspersky Labs presunie niektoré zo svojich dátových centier do Švajčiarska, aby sa vyhla obvineniam, že ruská vláda špióni na klientelu spoločnosti na ruských serveroch. Aj keď údaje ruských občanov budú musieť zostať uložené v vlasti – Putin schválil zákon, ktorý výslovne zakazuje ruským údajom ukladať údaje do zahraničia – pre zahraničných zákazníkov je to o jedno menšie starosti.

Nedávno schválený účet USA SESTA / FOSTA spôsobuje bolesti hlavy mnohým cloudovým službám, pretože akýkoľvek obsah, o ktorom by sa mohlo uvažovať, že povzbudzuje obchodovanie so sexom a podobne, ponecháva svoje hostiteľa na háčiku. Niektorým ľuďom a spoločnostiam, ktoré nijako nesúvisia s touto dosť škaredou oblasťou podnikania, už bol odstránený ich obsah.

Svetový deň zálohovania

V neposlednom rade sme končili marec v deň vysokej slávnosti Svetového dňa zálohovania, ktorý je slávnostným dňom pre každého, kto verí, že pravidelné zálohovanie vašich údajov je jedným z kľúčov k šťastiu (tento bar sme nastavili dosť nízko, a to hlavne preto, že ste si to užili)..

Hoci zverejnenie akýchkoľvek údajov je o niečo skoršie, dúfame, že sa nám podarilo osloviť viac ľudí ako v predchádzajúcich rokoch a že všetky sú bezpečne zálohované, najlepšie podľa pravidla 3-2-1..

Záverečné myšlienky

To viac či menej zabalí zápas, ak sa nás opýtate. Aj keď sa na tento apríl čaká veľa, predpokladáme, že najväčšie príbehy budú o tom, ako EÚ v máji prijme všeobecné nariadenie o ochrane údajov (GDPR) a aký to bude mať vplyv na internet. Tento kúsok komplexnej legislatívy by nás mal trochu lepšie chrániť a tešíme sa na ďalšie informácie o jeho detailoch.

Máte pocit, že sme sa mýlili buď pozeraním späť, alebo dopredu? Máte nejaké myšlienky na príbehy, o ktorých sme diskutovali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me