Stav cloudu marec a apríl 2020

Vitajte v najnovšom stave cloudu, mesačnom stĺpci spoločnosti Cloudwards, kde sa zaoberáme všetkými priemyselnými správami, ktoré sme dokázali vyčenichať. Prvýkrát za dva roky, čo robíme tento stĺpec, robíme dva mesiace v jednom. Vďaka tejto vtipnej chybe, ktorá robila kola, sme sa v posledných týždňoch trochu zaujali.


To znamená, že v tomto vydaní máme dvojnásobné shenanigany, vrátane príbehov o zákazníckej podpore, útokov zo strany vlády na e-mailové služby a podnikového súperenia s cloudovými hrami..

Predtým, ako sa k tomu všetkému dostaneme, by sme chceli vykrikovať všetkým ľuďom, ktorí s nami boli v poslednej dobe v kontakte. Tri zo štyroch príbehov, ktoré uvádzame v tomto vydaní, by neboli možné, pokiaľ by sme ich nevykradli, takže ďakujem. Medzi týmto stĺpcom a februárom sme urobili dosť úsmevu, takže s vašou pokračujúcou podporou to dokážeme udržať.

GeForcing the Issue

Geforce-dnes-logo

Začneme však s niečím tradičnejším, hlavne preto, že to má priamy dopad na našu nedávno uvedenú kategóriu cloudových hier. Pre nezainteresovaných sú to služby, ktoré vám umožňujú hrať hry na diaľku, čo znamená, že môžete hrať hry s najlepšou úrovňou dnes na trhu odkiaľkoľvek pomocou akéhokoľvek zariadenia. Je to v pohode ako peklo a mohlo by to byť skutočným meničom hry (pripravte sa na stonanie).

Vyhliadka akejkoľvek revolúcie samozrejme prinesie ľuďom, ktorí z nej chcú zarobiť peniaze a cloudové hry sa nelíšia. Všetky veľké mená sú do toho zapojené už od spoločnosti Google po spoločnosť Microsoft po spoločnosť Sony. Veľký je tiež výrobca grafických kariet Nvidia so svojou službou GeForce Now, ktorá bola jednou z prvých oznámených služieb v oblasti cloudových hier..

Je to však tiež prvý, kto sa dostal do problémov. Hlavnou kostou sporu je udeľovanie licencií, ktoré sa zdá byť najväčšou prekážkou pre všetky druhy nových technológií, ako diskutujeme v našich mnohých príspevkoch o prúdiacich vojnách. V prípade GeForce Now sa zdá, že Nvidia umiestňovala hry na svoju platformu bez toho, aby si ich vývojári museli nechať len tak na dovolenke..

To komplikuje to, že niekedy sa hry ponúkajú prostredníctvom inej platformy, napríklad Steam, čo vývojárom ešte viac sťažuje pochopenie toho, kde sú ich hry, ako sa hrajú a kým. Ako odvetu Bethesda a Activision, ako aj niekoľko ďalších vydavateľov a nezávislých producentov zakázali hranie svojich hier prostredníctvom cloudu spoločnosti Nvidia..

Aj keď viac-menej chápeme, odkiaľ tieto námietky pochádzajú, pripomína nám to aj trochu hudobného priemyslu, ktorý stále bojuje o prehratú bitku o streamovanie. Vďaka technológii je distribúcia vecí, ako je softvér, hudba a filmy, éterická a rozptýlená. Zdá sa, že to všetci pochopia, s výnimkou spoločností, ktoré sú za týmito výrobkami.

To znamená, že zatiaľ sa zdá, že sa cloudový herný svet bude formovať podobne ako svet konzoly alebo streamingu, s rôznymi službami, ktoré sú držiteľmi licencií od rôznych štúdií, a niektoré prechádzajú naprieč. Je to skutočne škoda, najmä preto, že to prinúti spotrebiteľov, aby si vybrali nejaké možnosti, alebo si vybrali niečo navyše.

Sadnite si a zoberte Tutanotu

Keď už hovoríme o spustení do blokov, Tutanota – bezpečná e-mailová služba a jedna z najlepších v tejto oblasti – narazila na nejaké problémy. Nie je to čudné s ťažkosťami pri zvažovaní podnikania, v ktorom je, ale vo februári bolo zablokované úplne v Rusku, ako aj v prípade AT&Predplatitelia T v USA.

Teraz by ruské rozhodnutie nemalo nikoho prekvapiť, pretože je to jedno z miest, kde sa ľudia s odlišnými názormi, ako je stanovená norma, často ocitnú … dobre, poďme s „prekážkou“? Iba krajiny ako Severná Kórea a Čína sú horšie a to tiež niečo hovorí.

Niet divu, že paranoidný režim, akým je Rusko, by blokoval službu, ktorá umožňuje bezpečnú komunikáciu. Prečo však AT&T, poskytovateľ telekomunikačných služieb, by tak zostal záhadou. Generálny riaditeľ spoločnosti Tutanota Matthias Pfau uviedol, že oslovil AT&T, problém sa zatiaľ nevyriešil, takže ak túto sieť používate, nemôžete skontrolovať svoju poštu Tutanota.

A čo je dôležitejšie, funguje to ako signál, prečo je neutralita siete taká dôležitá. Keby si štáty zachovali ochranu, AT&T by to nebol schopný vytiahnuť. Po ich odstránení však poskytovatelia telekomunikačných služieb môžu robiť, čo chcú. Možno AT&Má konkurenčnú e-mailovú službu, ktorú propaguje? V každom prípade ide o úder slobody internetu bez akýchkoľvek záverov.

Pohon, ktorý búril

ThunderDrive-logo

Z väčších problémov ideme teraz k niektorým menším. Za posledné dva mesiace sme dostali od čitateľov pekný kúsok, takže sa pozrime na dva mimoriadne zaujímavé príbehy. Začneme s niečím zo sveta cloudových úložísk.

ThunderDrive je relatívny nováčik medzi našimi recenziami v oblasti cloudových úložísk. Keď sme to prvýkrát prehodnotili, asi pred šiestimi mesiacmi, ukázalo sa to slušné sľub, aj keď s tým malo niekoľko drsných hran. Stačilo však na to, aby sme v našej recenzii dali slušné hodnotenie.

Toto dobré hodnotenie však pre mnohých čitateľov stačilo na vyskúšanie ThunderDrive, nie je žiadnym prekvapením v odvetví, ktoré sa neustále vyvíja a kde veľa digitálnych správcov hľadá najlepšiu možnú ponuku.. 

Ako však plynuli mesiace, pod kontrolou sa začali rýchlo hromadiť negatívne komentáre. To sa pohybovalo od bežných sťažností „nie to, čo som očakával“, ktoré nie je neobvyklé v prípade novej služby, až po priame obvinenia z podvodu zo strany spoločnosti.. 

„Podvod“ je ťažké slovo, ktoré by sa nemalo hádzať príliš ľahko, zdá sa však, že existuje určité ospravedlnenie. Menej dôležitým bodom je to, že ThunderDrive prevádzkuje skript s názvom BeDrive, ktorý napája jeho služby pri používaní Amazonu na ukladanie dát, s ktorým nikto naozaj nemá problém, ale potom ho priamo popiera, napriek dôkazom o opaku. Nejde o najväčší obchod, ale stane sa to vtedy, keď ho odmietnete uznať.

Za každých okolností je však hlavným problémom nerešpektovanie záruky vrátenia peňazí. Toto masívne nie-no vylučuje akúkoľvek službu z používania podľa nášho názoru, a ThunderDrive je jedným z najhorších páchateľov, s ktorým sme sa stretli, keď sme začali s prevádzkou..

V jednom príklade náš čitateľ Alex poslal žiadosť o vrátenie dane a bol obvinený z toho, že podporný personál mal počas následnej výmeny „mentálne postihnutie“ (a tiež nasadil obvyklú obranu „nie sme my“).. 

Nemáme žiadne slová. Vážne, žiadne. Robíme to už niekoľko rokov a nikto z nás nemohol vysloviť viac ako mumlá výkričník, keď videl obrázok nižšie..

Ak teda nie je vaša vec ošúchaná a zneužitá, odporúčame vám, aby ste sa držali ďalej od ThunderDrive. Upravili sme všetky hodnotenia v našej recenzii, až dokážeme správne prepísať celú vec. Pochybujeme však, že z toho vyjde niečo lepšie, ako z toho vyvrcholenie. Ako môžete očakávať, od spoločnosti ThunderDrive sme nedostali žiadnu reakciu na žiadne z týchto problémov.

Život v BoxPN

BoxPN-logo

Je smutné, že fiasko ThunderDrive nie je jediný zážitok so zákazníkom v tomto stĺpci. Nedávno nás kontaktoval John, dlhoročný zákazník služby VPN BoxPN, ktorý mal znepokojivý príbeh. 

Nedávno sa presťahoval, ale kvôli prepuknutiu koronavírusu nemohol dostať svoj bežný internet do siete a rozhodol sa namiesto toho ísť s 5G pripojením. BoxPN by sa však nepripojil, čo znamenalo, že John musel urobiť nejaké riešenie problémov. Po prihlásení do svojho ovládacieho panela BoxPN si však rýchlo uvedomil, že bol prihlásený na účet niekoho iného.

Teraz nemusíte byť hackerom 1337, aby ste si uvedomili, že je to naozaj zlé. Skutočnosť, že sa to stalo pomocou VPN – služby výslovne zameranej na zabezpečenie vašej bezpečnosti – je iba horkou ironickou čerešňou na vrchole pekného škaredého tortu..

John je však dobrým občanom, a tak namiesto toho, aby zo svojho účtu odtrhol údaje o kreditnej karte tejto neznámej osoby alebo stiahol obrovské množstvo materiálu chráneného autorskými právami prostredníctvom svojho účtu – čokoľvek, čo mohol ľahko urobiť – oznámil podporu BoxPN. Zdá sa však, že v dokumentoch, ktoré videli Cloudwards, sa nezdálo, že by to zobrali zvlášť vážne.

Nielenže pooh-pooh vydali bezpečnostný problém (v skutočnosti na to nie je iné slovo), dokázali za to vinu aj Johna, ktorý neurobil nič iné, len sa prihlásil na jeho účet. Po krátkej výmene sa rozhodol, že BoxPN už pre neho nebude službou, pri ktorej zistil, že nemôže skutočne zatvoriť účet, iba zrušiť platbu a nechať ju uplynúť.

Celkovo podivný príbeh a ďakujeme Johnovi za jeho zdieľanie, najmä preto, že to znamená, že úplne sťahujeme naše vlažné odporúčanie pre BoxPN a odporúčame vám prečítať si tento článok o najlepších službách VPN namiesto toho. 

Záverečné myšlienky

S týmto príbehom spotrebiteľských bedier vás opustíme za mesiac, v nádeji, že ste od svojho ostrieža v karanténe dostali trochu múdrejšie – ako aj pár úškrnov. Apríl sa chystá byť zaujímavým mesiacom, pretože odvetvia, ktoré pokrývame, v skutočnosti upadajú do vzostupu napriek zlyhávajúcej ekonomike a tešíme sa na zdieľanie všetkých škandálov, ktoré sa objavia.

Dúfame, že v týchto turbulentných časoch zostanete všetci v bezpečí a že budete zdieľať všetky divné príbehy, ktoré vychádzajú zo sveta techniky. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map