BestVPN.com a vyrovnávacia sieť VPN: zápas vyrobený v nebi

Existuje veľa spôsobov, ako zarobiť peniaze. Napríklad by ste mohli spustiť webovú stránku s recenziami, ktorá zarába peniaze z pridružených odkazov, ako to robíme my. Prípadne by ste mohli spustiť službu virtuálnej súkromnej siete, ktorá spoplatňuje účastníkom peniaze, aby ich používali ako povedzme, napríklad, ExpressVPN. Samozrejme, mohli by ste robiť oboje naraz. V takom prípade ste ako Pete Zaborszky.


Zaborszky je vlastníkom stránky BestVPN.com, ktorá sa venuje kontrole poskytovateľov VPN. Je tiež vlastníkom Buffered VPN, poskytovateľa VPN. Nenajdete ani spoločnosť, ktorá by propagovala tento vzťah, ale potom, čo sme dostali tip od čitateľa, nasadili sme si čižmy a zasiahli digitálne tehly.

Odhalili sme obrovský podvod, v ktorom BestVPN.com povzbudzuje svojich čitateľov, aby si predplatili VPN, ktorá bezstarostne zaobchádza s ich údajmi, zatiaľ čo ich za nos účtuje za nos. Na dôkaz predložíme veľmi nadšenú kontrolu vyrovnávacej pamäte VPN na webe BestVPN.com. Predtým, ako sa k tomu dostaneme, by sme chceli odhaliť nejakú firemnú priadzu.

BestVPN.com: Spoločnosť

BestVPN.com je webová stránka, ktorá existuje už nejaký čas a všeobecne sa považuje za slušné hodnotenie. Jej majiteľom a predsedom je Zaborszky so sídlom v Budapešti v Maďarsku a jej generálnym riaditeľom je Scott Byrom, podľa stránky „o nás“ na stránke.

BestVPN Management

Materská spoločnosť BestVPN.com je britská spoločnosť 4Choice Ltd., ktorá prevádzkuje niekoľko podobných webových stránok s recenziami. Podľa jeho LinkedIn, ako aj verejne dostupných záznamov je Zaborszky majiteľom, zatiaľ čo Byrom a Paul Martin McCormick pôsobia ako riaditelia tejto spoločnosti. Meno McCormicka sa však nenachádza na žiadnom z webov spoločnosti 4Choice.

Zatiaľ nič nie je na mieste, ale keď sme sa dozvedeli fámu, že Zaborszky bol tiež vlastníkom Buffered VPN, priemerného poskytovateľa, ktorý BestVPN.com neustále dáva vysoké skóre vo svojich recenziách a zaokrúhleniach, boli sme zvedaví a urobili trochu kopanie.

Náš zdroj nás uistil, že existuje spojenie, ale nedokázal poskytnúť dôkaz. Pohľad na stránky spoločnosti Zaborszky a Byrom na LinkedIn ukazuje, že ani zmienka o vyrovnávacej sieti VPN sa neuvádza, ale najlepším spôsobom, ako sa ubezpečiť, je pozrieť sa na túto spoločnosť..

Vyrovnávacia sieť VPN: Spoločnosť

Podľa jej webových stránok sú Buffered VPN dve spoločnosti: Buffered Kft., Spoločnosť so sídlom v Budapešti, a Buffered Limited, ktorá je registrovaná v Gibraltári. Kft. znamená Korlátolt Felelõsségû Társaság a znamená, že ide o spoločnosť s ručením obmedzeným, podobne ako kdekoľvek na svete.

NajlepšieVPN a vyrovnávacia pamäť

Pokiaľ vieme, Buffered Kft. spracúva peniaze, ktoré prídu – keď sa zaregistrujete pre službu Buffered VPN, je to spoločnosť, ktorá sa zobrazuje na faktúre – zatiaľ čo spoločnosť Gibraltar slúži ako určitý druh podnikového holdingu. Žiadny z dokumentov, ktoré sme našli, nevyjasnil vzťah, aj keď v mobilnej aplikácii Buffered VPN je spoločnosť Gibraltar označená ako vlastník.

Od skromných začiatkov

Vyrovnávanú sieť VPN založil v roku 2013 Jordan Fried, americký dobrodruh, ktorý chce urobiť niečo pre seba. Podľa tohto článku napadol myšlienku založenia VPN s nemenovaným programátorom, a tak urobili. Fried predal spoločnosť alebo jej podiel v roku 2017 neznámemu kupujúcemu, o ktorom máme podozrenie, že je Zaborszky.

Veríme, že nemenovaným programátorom bude Gergely Kálmán, alebo by to aspoň navrhol jeho profil LinkedIn. Kálmán sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti Buffered Kft. potom, čo Fried odišiel, zostal až do júna 2018 a teraz je na voľnej nohe. Novým generálnym riaditeľom je Andor Nagl, ktorý za tri roky vstúpil z radu zákazníckych služieb na najvyššiu stoličku, čo je celkom vynikajúce.

Nagl však nevlastní službu Buffered Kft. Jeho meno sa nezobrazuje v záznamoch, ktoré sme našli, ktoré sú verejne dostupné online. Podľa nich výkonný riaditeľ spoločnosti Buffered Kft. je jeden Szentes Vidor Ferenc, ktorý sa ukazuje ako majiteľ niekoľkých technologických a finančných firiem, ale nikde na webe Buffered VPN. Upozorňujeme, že pre maďarské doklady sme použili prekladač Google.

NajlepšieVPN a vyrovnávacia pamäť

Nie sme si istí, v akej úlohe je Szentes v spoločnosti presne preto, že neodpovedal na naše správy, ani nemá Buffered VPN alebo Kálmán.

Spojenie Gibraltáru

Druhá časť spoločnosti Buffered, ktorá je registrovaná v Gibraltári, je priamočiarejšia. Hoci registrácia spoločnosti nie je tak ľahko dostupná ako registrácia služby Buffered Kft. – získanie záznamov spoločnosti Buffered Ltd. zahŕňalo niekoľko e-mailov, telefonický hovor a použitie kreditnej karty spoločnosti na zaplatenie poplatku 20 USD – dokument neuviedol žiadne kosti o tom, kto vlastní spoločnosť.

NajlepšieVPN a vyrovnávacia pamäť

Vymenovanými akcionármi sú spoločnosť 4Choice Ltd. so 1400 akciami, Kálmán so 400 akciami a Zaborszky s 200 akciami, čo predstavuje spolu 2 000 akcií. Zaborszky a správcovská spoločnosť sú uvedení ako riaditelia, čo dokazuje, že osudy spoločností 4Choice a Buffered, a teda BestVPN.com a Buffered VPN, sú vzájomne prepojené.

Náklady pre spotrebiteľov

Toto prepojenie je pre spotrebiteľov zlou správou. Existuje dôvod, prečo sme museli nájsť nejasný papier, aby sme zistili, kto sú skutoční vlastníci vyrovnávacej pamäte VPN, a nie aby sme si ich prečítali na webe LinkedIn alebo na webových stránkach spoločnosti..

Dôkaz tohto konkrétneho pudingu je možné vidieť v recenzii BestVPN.com o Buffered VPN – prepojenej prostredníctvom Wayback Machine pre potreby potomkov -, ktorá sa prelína s jeho politikou ochrany osobných údajov a ako ľahko sa používa, potom dáva hodnotenie 9,5 z 10, čo z neho robí jedného z najlepších poskytovateľov bodovania na webe.

NajlepšieVPN a vyrovnávacia pamäť

Na rozdiel od toho s našou vlažnou kontrolou vyrovnávacej pamäte VPN vidíte problém. Jednako, naše testy rýchlosti umiestnili vyrovnávaciu sieť VPN nikde blízko najrýchlejších poskytovateľov VPN v okolí, ale spoločnosť BestVPN.com uzatvára so svojím „vedeckým testom rýchlosti“, že VPN pravidelne prekoná konkurenciu, čo je tvrdenie, ktorému ťažko veríme..

Ďalším dôležitým problémom sú pravidlá zhromažďovania údajov a protokolovania protokolu VPN. Šokovalo nás množstvo osobných informácií, ktoré údajne zabezpečená sieť VPN zvýšila o svojich používateľoch, ale spoločnosť BestVPN.com ich nespomína, napriek tomu, že údaje sú prístupné z hlavného panela..

Tieto dva hlavné problémy, ako aj množstvo menších problémov (vrátane vysokých nákladov na predplatné), nás vedú k presvedčeniu, že správa BestVPN.com a pravdepodobne aj samotný Zaborszky manipulujú spôsobom, akým je služba Buffered VPN reprezentovaná pre svoj osobný prospech. Toto správanie je ďaleko od stránky „BestVPN.com, ktorú podporuje čitateľ“.

Je tiež zrejmé, že niektorí členovia tímu neboli súčasťou rozširovania Buffered VPN. Nezobrazuje sa napríklad medzi výberom najlepších VPN siete BestVPN.com, čo je čudné vzhľadom na to, že je to zjavne jedna z najlepších služieb tam a má vyššie skóre ako niektorí z piatich najlepších poskytovateľov, ktorých spoločnosť BestVPN.com zostavila..

NajlepšieVPN top 5

To nám dáva pocit, že výkriky na BestVPN.com buď nevedeli o tom, že VPN s vyrovnávacou pamäťou má toho istého vlastníka, alebo to bolo niečo, z čoho nesúhlasili.

Nedokázali sme diskutovať o žiadnej z uvedených skutočností ani so samotným Zaborszkym, ani so zamestnancami ani riaditeľmi spoločnosti 4Choice alebo BestVPN.com, pretože zatiaľ nikto z našich e-mailov neodpovedal..

Záverečné myšlienky

Keď sme prvýkrát zachytili povesť, že Buffered VPN a BestVPN.com mali toho istého vlastníka, neverili sme tomu, ale naše krátke vyšetrovanie ukazuje, že je to pravda. Nakoniec najviac prekvapujúce nie je cynická manipulácia s čitateľmi, ale aké malé úsilie bolo vynaložené na jej zakrytie..

Aj keď nie je možné zaručiť úplnú objektivitu v systéme, v ktorom je väčšina recenzovaných webov, vrátane služby Cloudwards.net, financovaná pridruženými odkazmi, pričom publikácie, ktoré vlastnia služby, ktoré preskúmajú, sú bledé a narušujú to, čo majú spotrebitelia v malej viere v novinách, ktoré máme praxe.

Dúfame, že Zaborszky urobí pre svojich čitateľov správnu voľbu a zbaví svoju spoločnosť záujmu o Buffered VPN a začne znova písať čestné recenzie VPN.

Čo si myslíte o tom, že server BestVPN.com a Buffered VPN majú toho istého vlastníka? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map