Держава Хмари, лютий 2019 року

Привіт, ласкаво просимо до другого штату Хмари 2019 року, щомісячного стовпчика, де редакційна колонка Cloudwards.net розміщує сіль та оцет у новинах за останні 31 день. Ми підготували те, що, на нашу думку, є найважливішими технічними історіями січня 2019 року, плюс ми робимо прогнози на лютий.


Рік починався повільно, але Facebook і Google знову повернулися до новин після першого тижня, коли вони не піклуються про конфіденційність та демократію, а також торгову війну між США та Китаєм знову почали розпалювати. Найбільшою новиною, на нашу думку, було ексклюзивне агентство Reuters, яке відбулося 30 січня стосовно того, що називалося Project Raven.

Чорний, як ворони

Ворон проекту

Як відомо, Агентство національної безпеки США шпигує за людьми. Це не новина. Що також не новина – це те, що після того, як вони залишають державну службу, американські спецслужби часто виконують більш-менш ту саму роботу, яку робили раніше, лише для приватних компаній, які уклали контракти на свої старі відомства. Це означає, що Reuters виявив у цій статті те, що деякі з них закінчують роботу для закордонних урядів.

Що стосується Project Raven, то іноземним урядом є Об’єднані Арабські Емірати. Цей режим глибоко ворожий до прав людини, про що ви можете прочитати у вступі нашої найкращої програми VPN для ОАЕ, в якій виникає питання, чи повинен хтось із цим працювати, особливо якщо врахувати, що багато мішеней Ворона були журналістами та правами людини агітаторів.

Все це досить погано, але це ще гірше, коли ви дізнаєтесь, що Project Raven зміг використати Karma, зброю кібервійни, яка може проникнути в iPhone (і лише iPhone) для завантаження зображень, текстів тощо.

Хоча для когось це може бути хорошою новиною, що оперативники НСА все ще можуть заробляти на життя, навіть коли виходять з АНБ, ми вдячні Reuters, що змогли розробити цю історію. Будемо сподіватися, що щось станеться після цього. Слід також зазначити, що відповідні колишні працівники НСА не зробили кроку вперед, поки Рейвен не почав шпигувати за американцями. Мабуть, всі інші – це чесна гра.

Ви здогадалися, ще Facebook речі

Facebook штрафи

У нових новинах про Facebook, як і раніше, фронт є центром, незважаючи на сагу, що триває з квітневого видання цієї колонки. По-перше, Федеральна комісія з торгівлі США розглядає можливість штрафувати маленького дракона Зука на невідому суму, хоча один речник процитував це як “мільйони”. Щоб не було боляче, треба було б мільярди, але ми гадаємо, що щось краще, ніж нічого.

По всій Атлантиці німецька антимонопольна сторожова особа посилається на Facebook для збору даних, а також продовжує чотирирічне розслідування. В’єтнам також після Facebook, але ви не почуєте, як ми раді за них, оскільки компанія стосується суворої цензурної політики комуністичного режиму, про яку ви можете прочитати в кращому VPN для В’єтнаму..

Захоплений на всіх фронтах, Facebook, здавалося б, прибирає свій вчинок, а не згортається в кулю – звичайну американську корпоративну тактику. Це стане більш суворим щодо того, що рекламуватимуть під час майбутніх виборів 2019 року, які добре спрацювали під час листопадового півмісяця в США, а також далі розправлятись з тролевими арміями.

Це, мабуть, світло, в якому нам потрібно побачити закриття сотень акаунтів, пов’язаних із Sputnik, англомовним російським інформаційним агентством. На 364 сторінках, про які йдеться, поширювались дезінформація та фальшиві новини, тому їхня поразка, здається, стала перемогою для всіх пристойних у світі.

Google ABC

Лабораторії тротуару

Говорячи про ворогів усіх пристойних у світі, Alphabet, головна компанія Google, доводить, що дані, що наносяться, можуть бути прибутковими майже в будь-якій галузі. Sidewalk Labs, ще одна дочірня компанія Alphabet, допомагає містобудівникам у своїх роботах і робить це дуже, дуже добре.

Насправді це робиться дуже добре, як показує ця стаття The Intercept. Виявляється, лабораторія Sidewalk використовує сфабриковані дані, щоб визначити, як люди використовують міста, куди вони ходять, куди ходять до та після роботи та все таке. Це грубе порушення конфіденційності, тому що заздалегідь не проводилися консультації ні з ким, чиї дані були використані, але це на користь, хлопці? Хлопці?

Франція вже не стоїть простою, оскільки Google вибивається, як непідконтрольний жирові малюк на содовій машині, і оштрафував технічного гіганта за порушення Загальних положень про захист даних. Google оскаржує штраф, тож очікуйте, що ця частина справедливості на деякий час буде застрягати у судовій суті.

Це не означає, що Google є єдиним винним у порушенні GDPR. Один австрійський активіст конфіденційності звинувачує в цьому всі Big Tech.

Крім своїх регуляторних негараздів, Google стикається з інакомисленням своїх акціонерів, коли один подав позов проти компанії за надання керівництву золотого рукостискання. Це, як правило, не є великим фальсифікатом у корпоративному світі, але відповідного виконавця відпустили після звинувачень у сексуальних домаганнях. Це не той сигнал, який ви хочете надсилати в цей день і вік.

Війна без зброї

Торговельна війна

Тим часом торгова війна з Китаєм, яку розпочав Дональд, нагрівається, головним пішаком є ​​Huawei, виробник телекомунікаційного обладнання – серед іншого. США, Нова Зеландія та Німеччина заборонили проводити торги на аукціонах 5G, заявивши, що мережі 5G матимуть важливе і стратегічне значення і не повинні включати ворожі урядові режими.

У США може бути точка. Хоча Huawei є офіційно власником, а не державною, є докази, що це дозволяє Пекіну встановлювати шпигунські програми на свої телефони. Також цього місяця телефони Huawei автоматично видалили фотографії китайських користувачів із Twitter, веб-сайту, який зазвичай відстає від Великого Брандмауера. Це свідчить про те, що китайський уряд має великий вплив на компанію.

Але це не всі погані новини. Тиск на Huawei, включаючи арешт його головного фінансового директора в Канаді та решту Китаю, приносить свої плоди. Верховний суд Китаю розглядає звинувачення в крадіжці інтелектуальної власності в країні.

Торгівельний меч знищує обидва шляхи. Кремнієва долина втрачає інвестиційні гроші, оскільки китайські бізнесмени, які прагнуть сховати свої готівки, прямують до пагорбів. У сукупності торговельна війна може виявитися нормальною, але один промах будь-якої сторони може підірватись перед обличчям кожного. Слідкуйте за цим простором.

Менші історії

Китай заборони VPN

Ми розпочнемо наші короткі історії страхітливою новиною про те, що Китай офіційно застосовує свою заборону VPN. Це ні для кого не буде сюрпризом, як тоталітарна держава зловживає своїми громадянами, але люди, які бажають реалізувати свої основні права людини в Середньому Королівстві, повинні бути вдвічі усвідомлені. Ми будемо оновлювати кращу статтю VPN для Китаю, щоб відобразити її розвиток незабаром.

У Davos, зібранні високих і могутніх, де нам розповіли, як покращити світ людьми, що роблять його гіршим, генеральний директор Apple Тім Кук розповів про необхідність припинення збору даних. Ми не часто погоджуємося з людиною в мільярд доларів, але Тімом Куком!?

Як відомо, про те, як мало чистий нейтралітет для кого-небудь зробив, Віце заперечив твердження голови Федеральної комісії зі зв’язків США Айтіта Пая про те, що мережі будуть розширюватися. Пай також перебував під обстрілом Конгресу за те, що дозволив телекомунікаційним компаніям відстежувати споживачів. Це був поганий місяць для нашого улюбленого корпоративного шиллу, і він не міг трапитися з приємнішим товаришем.

Ми закінчимо резюме новиною про новий запис, хоча ви, ймовірно, не будете раді його почути. Дослідник безпеки Троя Хант знайшов найбільшу в історії коробку вкрадених даних, вартістю 87 Гб. Так, за кіберзлочинність?

Фінальні думки

На цій радісній ноті ми закінчимо місяць. Ми прогнозуємо, що лютий стане місяцем подальших розваг у торговій війні, хоча ми зробимо ставку на хороші шанси, що Facebook, Google та ін. знайде способи порадувати нас, як завжди.

Як ви думаєте, якими будуть великі історії лютого? Ми пропустили будь-якого в січні? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map