Zoolz Home Cloud Backup Review – Aktualizované 2020

Zoolz Home Cloud Backup Review

Zoolz Home Cloud Backup je ľahko použiteľné online zálohovacie riešenie, ktoré má Amazon Glacier ako svoju backend. Celkovo je to celkom dobré, ale nemá mobilné aplikácie a divné hsitory so svojimi celoživotnými plánmi. Podrobnosti nájdete v našej úplnej recenzii Zoolz.


Slider1

Slider2

Slider3

Slider4

predchádzajúca

Ďalšie

Zoolz Home Cloud Backup je ľahko použiteľná služba zálohovania, ktorá vám poskytuje vysoký stupeň kontroly nad vašimi súbormi, ako aj vynikajúcu bezpečnosť, ochranu osobných údajov a služby zákazníkom. Môžete tiež získať dosť veľa úložného priestoru za cenu, aj keď väčšina z toho je „chladná“. Ak to znie ako zaujímavý balík, prečítajte si našu recenziu Zoolz a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť.

Nie sú to všetky dobré správy, pretože existujú aj niektoré významné nedostatky. Neexistujú žiadne mobilné aplikácie Zoolz ani možnosť vytvorenia úplného obrazu disku. 

Cenovú schému je tiež ťažké zistiť, pretože na webových stránkach spoločnosti Zoolz existuje niekoľko rôznych stránok, ktoré ukazujú úplne odlišné plány. Navyše, pretože väčšina cloudového úložiska je „studená“, vo väčšine prípadov nemôžete okamžite obnoviť svoje súbory zo serverov.

Ak vám tieto slabiny znejú ako prerušovače obchodov, pozrite si náš zoznam najlepších online služieb zálohovania, kde nájdete alternatívy.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Zoolz Home Cloud Backup

Vlastnosti

Zatiaľ čo niektoré zálohovacie služby sa rozhodnú zabaliť klienta plného funkcií, od prepojení na sociálne médiá až po tradičné cloudové úložisko, Zoolz sa namiesto toho zameriava na poskytovanie dobre fungujúceho, ale základného riešenia zálohovania bez toho, aby na to bolo príliš veľa pokročilých funkcií..

Základným pilierom Zoolzu je dvojaký cloudový prístup k zálohám, ktorý využíva bežné aj studené skladovanie. 

Podobne ako v Amazonskom ľadovci, chladiarenské skladovacie priestory umožňujú Zoolzovi ponúkať relatívne lacný úložný priestor s určitými obmedzeniami. Najdôležitejšie je, že všetko, čo umiestnite do chladiarenského skladu, nebude okamžite prístupné. Skôr než spustíte obnovenie sťahovania z chladného úložiska, budete musieť počkať od troch do 12 hodín, kým sa sťahovanie začne..

Zoolz-Cold-Storage-Obnovenie

Aj keď je to významné obmedzenie, nie je to najväčší problém, ak všetko, čo potrebujete, je zálohovať súbory, ktoré zriedka používate, napríklad staré fotografie a zriedka používané dokumenty. Okrem toho vám veľa riešení na uchovávanie v chlade – napríklad Amazonský ľadovec – bude účtovať peniaze za každé obnovenie, ktoré urobíte, čo Zoolz robí zadarmo..

Zoolz-Cold-Porovnanie

Pokiaľ ide o typy zariadení, môžete použiť Zoolz na zálohovanie serverov a počítačov, ale nie mobilných zariadení. K dispozícii je tiež hybridná možnosť zálohovania, ktorá umožňuje ukladať súbory súčasne na cloud aj do miestneho cieľa.

O týchto funkciách sa budeme podrobnejšie baviť v sekcii „zálohovanie a obnova súborov“ ďalej v recenzii, ako aj v kuriérskej službe obnovy, ktorú ponúka Zoolz..

Bohužiaľ neexistuje žiadna možnosť zobrazovania disku, čo znamená, že nemôžete klonovať celý systém. Toto je funkcia, ktorú môžete získať s mnohými ďalšími zálohovacími riešeniami, ako sú IDrive alebo CloudBerry, takže ak je to funkcia, ktorú potrebujete, môžete si tieto služby namiesto toho vyskúšať.

Verzia Zoolz

Vytváranie verzií je jednou z väčších silných stránok spoločnosti Zoolz, pretože si môžete presne vybrať, koľko minulých verzií súborov chcete zachovať, ako aj to, ako dlho by odstránené súbory mali zostať v archíve. Zoolz v tomto ohľade nestanovuje žiadne obmedzenia, takže si môžete zvoliť ponechanie neobmedzeného počtu minulých verzií súborov a nechať navždy vymazané súbory, ak chcete.

Zoolz-Versioning Nastavenie

Mimo samotnej funkcie zálohovania nie je o funkciách Zoolzu veľa čo povedať. Súbory, ktoré ste nahrali na svoje servery, však môžete zdieľať prostredníctvom webového klienta, a to buď e-mailom alebo prostredníctvom vlastného odkazu.

Zoolz-Share

Bohužiaľ neexistuje žiadna aplikácia Zoolz pre Android alebo iOS, čo znamená, že túto službu nemôžete použiť na zálohovanie mobilných zariadení, ani nemôžete pristupovať k zálohovaným súborom bez toho, aby ste prechádzali klientom prehliadača.. 

Mobilné aplikácie na prístup k súborom sú prinajmenšom niečo, čo ponúka väčšina ďalších zálohovacích služieb (napríklad Degoo alebo Backblaze), aj keď nemôžu zálohovať samotné mobilné zariadenie, napríklad IDrive..

Prehľad funkcií Zoolz Home

Logo Zoolz Home Cloud Backupwww.zoolz.com

Začína sa od 416 dolárov mesačne pre 1 000 GBVšetkých plánov

zálohovanie

Plánovač zálohovania

Priebežné zálohovanie

Prírastkové zálohovanie

Zálohovanie založené na obrázku

Zálohovanie externej jednotky

Zálohovanie NAS

Zálohovanie servera

Hybridné zálohovanie

Zálohovanie mobilných zariadení

Neobmedzené zálohovanie

Neobmedzené zariadenia

Rýchlosť škrtenia

Kopírovanie súborov na úrovni bloku

Viacvláknové zálohovanie

obnoviť

Kuriérska služba obnovy

Prístup do prehliadača

Prístup k mobilnej aplikácii

Verziovanie

Zachovanie odstráneného súboru

zabezpečenia

Súkromné ​​šifrovanie

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Dvojfaktorové overenie

Vytvrdené dátové centrá

Nastavenia servera proxy

V súlade s HIPPA

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Zdieľanie súborov

Synchronizácia zariadenia

Skúška zadarmo
neobmedzený

stanovenie ceny

Aj keď to určite nie je najlacnejšia alternatíva, Zoolz ponúka veľa úložného priestoru pre všetky svoje plány s malými rozdielmi, pokiaľ ide o vlastnosti. Zistenie samotných skutočných plánov je však mätúci proces, pretože neexistuje stránka zjednotených cien.

Prvé dva plány pre domácich používateľov, ktoré ponúka Zoolz, sú plán pre rodinu a plán pre ťažkých, pričom obidva umožňujú piatim používateľom.. 

Jediný rozdiel medzi týmito dvoma plánmi, pokiaľ ide o funkcie, spočíva v tom, že rodinné účty môžu zálohovať tri externé / sieťové jednotky, zatiaľ čo ťažké účty nemajú z tohto hľadiska žiadne obmedzenia. Ani jeden z programov vám neumožňuje platiť mesačne, čo znamená, že sa musíte zaregistrovať na celý rok.

Zoolz-Family-A-Heavy

Rodinný plán umožňuje prístup k 1 TB chladiarenského skladu za 69,99 dolárov ročne a plán Heavy poskytuje 4 TB za 249,99 dolárov ročne. Tieto plány však v súčasnosti majú výraznú zľavu, čo znamená, že ich môžete získať za 39,95 dolárov ročne a 99,95 dolárov za rok, ak sa zaregistrujete teraz.  

Aj keď to určite nie je najlacnejšia možnosť, najmä ak máte k dispozícii veľa údajov na zálohovanie, je to zhruba v súlade s niektorými inými poskytovateľmi, ako je IDrive, kde získate 2 TB úložiska za 69,50 $ ročne alebo 5,79 dolárov mesačne..

Zostávajúce tri plány – Zoolz 1TB, Zoolz 2TB a Zoolz 5TB – sa líšia v tom, že umožňujú pri každom prihlásení Zoolz iba jedného používateľa, ale všetky tri vám umožňujú zálohovať neobmedzený počet zariadení a externých jednotiek.. 

Tieto tri plány zvyčajne stoja 49,95 dolárov, 149,90 dolárov a 124,90 dolárov ročne, ale všetky sú v súčasnosti 60 percent. To znamená, že ak sa zaregistrujete práve teraz, môžete jednu zaskočiť za 19,95 dolárov, 59,95 dolárov alebo 49,95 dolárov za rok, ale nevieme, ako dlho bude táto ponuka trvať..

Zoolz-Tri nové plány

S výnimkou plánu Zoolz 2TB sa všetky odbery dodávajú iba s chladením. Ak potrebujete okamžitý prístup k zálohovaným súborom, plán 2TB poskytuje 1TB každého chladného a bežného (alebo „okamžitého“) úložiska, ako to nazýva Zoolz, a preto prichádza s vyššou cenovou značkou ako plán 5TB..

Cenový stôl Zoolz

Ak si nie ste istí, že ste ochotní tento objem hotovosti vyzdvihnúť pre záložnú službu, Zoolz ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu s 50 GB bežného úložiska a 100 GB chladiarenského priestoru, aby ste ju mohli dôkladne vyskúšať.

Zoolz-Free-Trial

Vďaka všetkému, čo ste povedali, Zoolz je jednoznačne na drahom konci vecí, ak chcete zálohovať viac ako 1 TB údajov. Existuje niekoľko alternatívnych služieb, ktoré ponúkajú neobmedzené ukladanie za nižšiu cenu, napríklad Backblaze alebo Carbonite.

Zoolz mal tiež pochybné pocty, že bol uvedený v správe o stave cloudu vo februári 2020, v ktorej sme podrobne opísali niektoré zaludné obchodné praktiky spoločnosti v súvislosti s jej celoživotnými predplatiteľmi..

Celý článok si môžete prečítať v článku prepojenom vyššie, ale v súhrne, až pred rokom ste si mohli kúpiť životný plán Zoolz. Získali ste tak 1 TB úložného priestoru alebo 100 GB celoživotného prístupu k inteligentnému cloudu Zoolz za jednorazovú platbu vo výške približne 30 až 40 dolárov. 

To bolo nepochybne veľa a mnoho ľudí na túto ponuku skočilo za predpokladu, že si to budú udržiavať natrvalo..

To sa však zmenilo v polovici januára 2020, keď spoločnosť Zoolz rozposlala e-mail, v ktorom oznámila účastníkom doživotného života, že od februára budú musieť platiť 1,50 dolárov mesačne, aby si zachovali prístup k ich zálohovaným súborom. To spochybňuje spoľahlivosť spoločnosti, pretože je ťažké jej dôverovať svojim súborom potom, čo to už napredovalo, a pokazilo sa jej podmienky už raz.

Jednoduchosť použitia

Zoolz Cloud, podobne ako jeho bratranec BigMIND Home, má športové rozhranie s jednoduchým ovládaním, dôkladný úvodný proces a prehľadné rozloženie, ktoré zjednodušuje hľadanie toho, čo hľadáte. Máte tiež veľkú kontrolu nad procesom zálohovania, ako aj veľa informácií o tom, čo sa v danom čase deje..

Pri prvej registrácii sa dostanete na webový panel a požiadate o stiahnutie klienta pre stolné počítače. Webový panel je jednoduchý a zobrazuje niektoré základné informácie o vašich aktívnych zariadeniach, ako aj to, koľko miesta využívate a akékoľvek čakajúce upozornenia..

Zoolz-Web-Dashboard

Po stiahnutí klienta sa zoznámite s úvodom, ktorý vás vyzve, aby ste vybrali, čo chcete zálohovať, a aké druhy nastavení zálohovania chcete použiť.

Zbierame súbory

V časti nastavenia na výber údajov môžete pomocou funkcie „inteligentného výberu“ spoločnosti Zoolz vybrať súbory automaticky podľa kategórie. Tieto kategórie zahŕňajú predvolené knižnice systému Windows, napríklad dokumenty, pracovnú plochu a videá, ako aj typy súborov, ako sú finančné súbory a elektronické knihy a súbory PDF..

Zoolz-Data-Selection-Inteligentné

Ak by ste radšej vybrali, ktoré súbory a priečinky sa majú zálohovať manuálne, môžete použiť druhú kartu s názvom „Tento počítač“, ktorá predstavuje iba základné zobrazenie stromovej štruktúry systému.

Zoolz-Web-My-Computers

Nakoniec vám výber dát tiež dáva možnosť umiestniť súbory do chladiarenského skladu. Ako vysvetlíme v ďalšej časti, jedná sa o samostatný kúsok cloudového úložiska, ktoré je lacnejšie, ale nie je okamžite dostupné.

Zoolz-Data-Selection-Cold-Storage

Po výbere toho, čo sa má zálohovať, môžete v poslednom dialógovom okne nastaviť nastavenia plánovania, škrtenia a hybridného +. Na tomto mieste môžete tiež nastaviť svoj vlastný súkromný kľúč. Ak tak neurobíte teraz, budete musieť znova nainštalovať program Zoolz, aby ste mali možnosť tak urobiť znova..

Zoolz-Intro-Nastavenia

Po dokončení nastavenia je Zoolz pozoruhodne podobný domovu BigMIND Home, čo nie je až také prekvapujúce vzhľadom na to, že ich vyvinula rovnaká materská spoločnosť Genie9.. 

Hlavný panel vám poskytuje jednoduchý prehľad o vašej aktuálnej úrovni ochrany a stave každej prebiehajúcej zálohy. V dolnej časti panelu sú tri tlačidlá: „výber údajov“, „nastavenie“ a „obnovenie“.

Zoolz-Main-Panel

Ponuka pre výber údajov je rovnaká ako ponuka, ktorú ste absolvovali počas nastavovania, a ponuku obnovenia pokryjeme v ďalšej časti tejto kontroly. Nastavenia sú medzitým rozdelené do šiestich kategórií: plán, optimalizácia zdrojov, pripojenie, hybridný +, rozšírené nastavenia a preferencie.

Zoolz-Schedule

V prvých dvoch z nich „plán“ a „optimalizácia zdrojov“ môžete zmeniť nastavenia, ako často bude Zoolz vykonávať zálohu, ako aj ďalšie možnosti, ako je škrtenie, viacvláknové spracovanie a zapnutie režimu prezentácie a batérie..

Zoolz-Resource-optimalizácia

Karta „pripojenie“ vám umožňuje rozhodnúť sa, do ktorých typov sietí chcete nahrávať, vrátane káblového, bezdrôtového a mobilného pripojenia. Môžete tiež povoliť alebo zakázať zálohovanie na odmeraných pripojeniach a otvoriť nastavenia proxy vášho zariadenia, ktoré Zoolz zdedí.

Zoolz-Connection

V časti „hybrid +“ v nastaveniach môžete nakonfigurovať nastavenia pre funkciu hybridného zálohovania Zoolz. To zahŕňa nastavenie cesty pre lokálne zálohovanie, buď na samotnom zariadení alebo na sieťových diskoch, ako aj to, aké filtre a uzávery chcete uložiť hybridnej zálohe..

Zoolz-Hybrid +

V „pokročilých nastaveniach“ máte niekoľko základných funkcií, napríklad povoľovanie ukážok obrázkov, zobrazovanie skrytých súborov a zapínanie možností kontextovej ponuky systému Windows. Tu tiež nastavíte, pre ktoré typy súborov má Zoolz používať svoje algoritmy VSS a algoritmy na úrovni blokov, pričom obidvom týmto vysvetlíme podrobnejšie v ďalšej časti tejto recenzie..

Zoolz-pokročilé nastavenia

V sekcii „preferencie“ sa zobrazí osobitné okno, v ktorom môžete nastaviť vylúčenia súborov, umožniť rozšírené protokolovanie a zmeniť jednotku, ktorú Zoolz používa na ukladanie do vyrovnávacej pamäte..

Zoolz-Preferences

Okrem klienta pre stolné počítače môžete na zálohovanie súborov a správu účtu používať aj webové rozhranie Zoolz. Na informačnom paneli môžete kliknúť na „Moje počítače“ a získať prehľad o všetkých zariadeniach a úložnom priestore. Odtiaľto môžete tiež priamo nahrávať súbory, aj keď prostredníctvom stolného klienta je stabilita a rýchlosť oveľa lepšia.

Zoolz-Web-My-Computers

Zálohovanie súborov & obnovenie

Aj keď to nie je tak nabité funkciami ako niektorí jeho konkurenti, Zoolz stále poskytuje solídny proces zálohovania, ktorý sa dá ľahko konfigurovať a spravovať. Počas zálohovania máte k dispozícii množstvo informácií o jeho stave, takže je vždy ľahké zistiť, čo sa deje..

Ako je uvedené v časti „Funkcie“, môžete použiť program Zoolz na zálohovanie stolných zariadení aj serverov, ale neexistuje spôsob, ako zálohovať mobilné zariadenia alebo dokonca získať prístup k vašim údajom prostredníctvom mobilnej aplikácie..

Samotný proces zálohovania je veľmi jednoduchý. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať, ktoré súbory chcete zálohovať, a ak ste sa rozhodli pre plán 2TB, môžete si tiež vybrať, čo chcete uložiť do chladiarenského skladu a čo bude spadať do „okamžitého trezora“.

Plánovanie záloh

Aj keď nie je k dispozícii žiadna nepretržitá záloha, ako také, môžete nastaviť rozvrh tak, aby sa spúšťal každých päť minút, čo je prakticky rovnaké. Časový rozvrh je možné nastaviť aj na dlhšie intervaly s možnosťou výberu v rozmedzí od každých päť minút do každých 24 hodín. Ak chcete menej časté zálohy, môžete si vybrať aj konkrétne dni v týždni.

Môžete tiež vykonávať určitú kontrolu nad zálohovaním, pokiaľ ide o filtre a škrtenie, ako aj niekoľko rôznych „režimov“ na nahrávanie a sťahovanie. Najskôr vám filtre umožnia ignorovať súbory na základe typov súborov, veľkosti, veku a ich umiestnenia. Throttling naopak obmedzuje rýchlosť vášho prenosu, čo je dobré, ak chcete pri zálohovaní robiť iné veci..

Zoolz-filtre

V tomto ohľade sú tiež nesmierne užitočné rôzne režimy nahrávania. Režim prezentácie automaticky zastaví nahrávanie, keď používate zariadenie na hranie hier, sledovanie videí alebo prezentácie, zatiaľ čo režim batérie je rovnaký, keď je zariadenie takmer vybité..

Zoolz podporuje nahrávanie a sťahovanie súborov s viacerými vláknami a pre určité typy súborov používa algoritmus blokovej úrovne, aby sa predišlo opätovnému načítaniu celého súboru, keď sa zmenila iba jeho malá časť. Podobne aj VSS služby, skratka pre „službu tieňovej kópie zväzku“, umožňuje Zoolzu nahrávať súbory počas ich používania.

Ako už bolo spomenuté, neexistuje žiadna funkcia zobrazovania disku, čo je niečo, čo môžete získať, napríklad Acronis True Image alebo Backblaze. Ak chcete obnoviť celý svoj systém presne tak, ako to bolo na novom zariadení, mali by ste namiesto toho vyskúšať jednu z týchto alternatív..

Kuriérska služba

Ak zálohujete alebo obnovujete veľké množstvo súborov pomocou pomalého pripojenia, Zoolz ponúka kuriérsku službu s názvom „Import / export Zoolz“, aby vám ušetril určitú šírku pásma.. 

Tu máte dve možnosti. Prvým je, že môžete použiť svoj vlastný pevný disk, ktorý môžete použiť na zálohovanie alebo obnovenie 1TB, 2TB, 4TB, 8TB alebo 10TB s cenou 160 dolárov, 225 dolárov, 380 dolárov, 740 dolárov a 1 500 dolárov..

Zoolz-Import-Export

Druhá možnosť – pomocou zariadenia „snehová guľa“ od spoločnosti Amazon od spoločnosti Zoolz – je oveľa lepšou možnosťou pre veľmi veľké zálohy. Pri tejto možnosti môžete odoslať až 100 TB údajov na poskytnuté zariadenie alebo zariadenia za paušálny poplatok 500 dolárov plus spracovateľský poplatok, ktorý sa líši v závislosti od veľkosti prevodu (100 USD za 10 TB alebo 300 USD za 50 TB).

Služba importu / exportu je však dostupná iba zákazníkom spoločnosti Zoolz, ktorí sa nachádzajú v Európe, Severnej Amerike alebo Austrálii, takže ktokoľvek iný bude musieť zálohovať svoje súbory staromódnym spôsobom..

Obnovenie súborov pomocou zálohovania Zoolz Home Cloud je nekomplikovaná záležitosť. Všetko, čo musíte urobiť, je vstúpiť do ponuky „Obnoviť“ na hlavnom paneli klienta, čím sa otvorí samostatné okno.

Zoolz-Obnovenie

Odtiaľ si môžete vybrať, ktoré zariadenie chcete obnoviť, v rozbaľovacom zozname v hornej časti okna, ktorý zobrazí všetky súbory, ktoré ste nahrali z uvedeného zariadenia, na servery cloudového úložiska Zoolz..

Zoolz-restore-Options

Po výbere súborov, ktoré chcete obnoviť, vám ďalší krok poskytne niekoľko možností na stiahnutie. Zahŕňa to, do ktorého umiestnenia chcete sťahovať (buď manuálne definované alebo pôvodné umiestnenie), a či použiť viacvláknové spracovanie na zrýchlenie sťahovania a filtre na základe veku súborov..

rýchlosť

Rýchlosť je kľúčová pre služby zálohovania v cloude, pretože používatelia často potrebujú odovzdávať a sťahovať veľké množstvo súborov, najmä počas počiatočnej zálohy. Zoolz sa v tejto oblasti darí veľmi dobre a ponúka rýchle prenosové rýchlosti pre nahrávanie aj sťahovanie, aj keď sa nachádzate ďaleko od servera..

Aby sme otestovali rýchlosť zálohovania Zoolz Home Cloud, vykonali sme dve nahrávania a dve sťahovania zložky 3,51 GB prostredníctvom pripojenia s rýchlosťou sťahovania 20 / Mbps a rýchlosťou 10 / Mbps. Realisticky by sme radi videli ukončenie nahrávania približne za tri hodiny a sťahovanie približne za hodinu a pol.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Nahrať02:49:0001:56:0001:22:30
Stiahnuť ▼01:42:0001:24:0001:33:00

Ako vidíte, toto sú do značnej miery výsledky, v ktoré sme očakávali. Aj keď je teoreticky možné dosiahnuť vyššie rýchlosti pripojenia, všetko záleží na zaťažení siete – na našom konci aj na Zoolz – a na fyzickej vzdialenosti od serverov. Pre naše testy sme povolili režim multithreading a turbo (ktorý uprednostňuje Zoolz vo vašom sieťovom pripojení), aby sa maximalizovala rýchlosť.

Zoolz-Data-Center-Miesta

Mali by sme pamätať na to, že pretože sme tieto testy vykonávali z Ázie, prešli sme do dátových centier nachádzajúcich sa v USA, čo má za následok značnú vzdialenosť – geograficky vzaté – medzi našim zariadením a servermi. Používatelia v regiónoch s vyhradenými servermi (Severná Amerika, Európa, Austrália / Nový Zéland a Japonsko) by mali vidieť lepšie výsledky.

zabezpečenia

Pri výbere služby zálohovania online je dôležité, aby ste sa cítili istí v zabezpečení svojich súborov, či už ide o virtuálne hrozby, ako sú hackeri a počítačoví zločinci, alebo fyzické, ako sú krádeže a prírodné katastrofy. Zoolz sa v tom dobre darí, jedinou pozoruhodnou výnimkou je nedostatok dvojfaktorovej autentifikácie.

Vaše súbory sú chránené pomocou 256-bitového šifrovania AES, čo je dosť dobré na to, aby sa prasknutím hrubou silou vyžiadali tisíce – ak nie milióny rokov. Pre podrobnejšie vysvetlenie, ako to funguje, nezabudnite vyskúšať náš popis šifrovania.

Aj keď šifrovanie nie je v predvolenom nastavení súkromné, počas procesu nastavenia každého zariadenia môžete nastaviť vlastný súkromný kľúč. Keď sú vaše súbory v pohybe, Zoolz používa SSL, aby zabezpečil, že nie sú ohrozené útokmi typu človek v strede.

Zoolz-Private-Encryption

Čo sa týka fyzickej bezpečnosti, dátové centrá Zoolz sú skutočne iba Amazonky, pretože AWS poskytuje serverovú infraštruktúru používanú touto službou. To znamená špičkovú ochranu vrátane tvrdenia proti prírodným katastrofám a najmodernejších bezpečnostných systémov, aby sa zabránilo fyzickému vlámaniu a krádeži..

Zoolz-AWS

Hoci bratranec Zoolz Home Cloud Backup, BigMIND Home, ponúka dvojfaktorové overenie, nie je to bežné pre bežných používateľov Zoolz. Je to škoda, pretože je to jediná bezpečnostná chyba v tom, čo je inak veľmi zabezpečená služba.

súkromia

Naše online súkromie je neustále porušované, preto je dôležité vedieť, že riešenie online zálohovania robí všetko, čo je v jeho silách, aby zabezpečilo vaše súkromie a anonymitu. Rovnako ako v prípade zabezpečenia, aj Zoolz sa s tým dobre darí, vyznačuje sa silným šifrovaním a pevnou zásadou ochrany osobných údajov.

Ako je uvedené v predchádzajúcej časti, Zoolz používa silné súkromné ​​šifrovanie, ktoré chráni vaše súbory pred zvedavými očami v kľude aj počas prepravy. Pretože kľúč je súkromný, znamená to, že súbory môžete dešifrovať iba vy.

Pretože Zoolz používa dátové centrá Amazon pre svoje servery, presne to, kde sú vaše údaje uložené, záleží na tom, kde sa nachádzate. Britskí a európski zákazníci majú svoje údaje uložené v Spojenom kráľovstve, zatiaľ čo dátové centrá v Austrálii sa používajú pre tie, ktoré sa nachádzajú v Austrálii alebo na Novom Zélande, a japonskí používatelia budú mať svoje informácie umiestnené v dátových centrách v samotnom Japonsku..

Americkí používatelia – a všetci ostatní, ktorí nie sú uvedení vyššie – sa stanú predvolenými dátovými strediskami spoločnosti Amazon v USA. Toto je trochu nešťastné, pretože USA majú neslávne zlé zákony o ochrane osobných údajov online, medzi niektoré príklady patrí napríklad Patriot Act a PRISM. Väčšina zálohovacích služieb online však používa dátové centrá v USA, takže nie je to ako v prípade spoločnosti Zoolz.

Zoolz-Privacy-Policy

Spoločnosť Zoolz má solídne zásady ochrany osobných údajov, z ktorých jasne vyplýva, že zatiaľ čo zhromažďujú určité metadáta od svojich používateľov – vrátane mien, adries a informácií o platbe – tieto informácie nikomu nepredáva a budú ich zdieľať iba s dôveryhodnými partnermi alebo orgánmi. dodržiavať zákony.

Zoolz-Compliance

Genie9, materská spoločnosť Zoolz a BigMIND, tiež dodržiava GDPR a HIPAA, ako aj niekoľko ďalších nariadení o ochrane súkromia.

Zákaznícky servis

Poskytovateľom zálohovania v cloude budete dôverovať našim najdôležitejším súborom, preto je dôležité, aby poskytovali náležitý zákaznícky servis, aby ste sa mohli cítiť bezpečne a vedeli, že sa so súbormi zaobchádza správne. Zoolz s veľmi pohotovým oddelením zákazníckych služieb vyniká napriek nedostatočnej telefonickej podpore.

V prípade väčšiny otázok vás požiadame o zaslanie žiadosti o podporu prostredníctvom e-mailového formulára, ktorý vás vyzve, aby ste poskytli podrobné vysvetlenie svojho problému. Citlivosť sme testovali niekoľkokrát a vždy sme dostali odpoveď do jedného dňa a príležitostne do niekoľkých hodín.

Zoolz-E-Form

Podpora chatu je výrazne obmedzenejšia, pretože sa zameriava hlavne na poskytovanie podpory predaja. To znamená, že ho môžete použiť na menšie technické problémy, ale čosi komplikovanejšie pravdepodobne povedie k postúpeniu na vyššie uvedený e-mailový formulár.

Zoolz-Chat

Verdikt

Týmto sa uzatvára naše hodnotenie spoločnosti Zoolz. Ak všetko, čo hľadáte, je bezpečné riešenie zálohovania v cloude pre súbory, ku ktorým nepotrebujete neustály prístup, Zoolz je nepochybne silnou voľbou. Ľahko použiteľné webové rozhranie a klient pre stolné počítače vám ponúkajú veľkú kontrolu nad procesom zálohovania a bezpečnosť a ochrana osobných údajov sú prvotriedne..

To však znamená, že nedostatok mobilných aplikácií a možností zobrazovania diskov, ako aj spoliehanie sa na chladiarenské zariadenia môžu byť pre mnohých z nich prielom. Ceny sú tiež trochu vysoké, najmä v porovnaní so službami ako Backblaze alebo Carbonite, ktoré ponúkajú neobmedzené ukladanie za podobnú cenu ako plán 1TB, ktorý poskytuje Zoolz..

Čo si myslíte o našej recenzii? Súhlasíte s tým, že začiarkava všetky najdôležitejšie políčka pre zálohovacie služby alebo je nedostatok mobilných aplikácií a funkcia zobrazovania diskov – plus riskantné obchodné praktiky v súvislosti s plánom životnosti – aby vás držali ďaleko? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map