Spätná kontrola

Backblaze je popredným poskytovateľom zálohovania online spoločnosti Cloudwards.net vďaka svojej hviezdnej jednoduchosti použitia a priateľskému stanovovaniu cien. Chýba mu však prispôsobenie, čo znamená, že ak nie ste z mentality set-it-and-forget-it, možno budete chcieť hľadať inde. Prečítajte si našu úplnú kontrolu backblaze, kde nájdete podrobnosti.


Slider1

Slider2

Slider3

Slider4

Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Spätná väzba má viac uznania mien ako ktorákoľvek iná služba v oblasti zálohovania v cloude. Ak ste si v posledných rokoch vypočuli podcast, je pravdepodobné, že ste ho už mnohokrát počuli. Aj keď Backblaze ponúka efektívnu službu s neobmedzeným úložným priestorom, zostáva otázkou, či je v súlade s humbukom? Pokračujte v čítaní tejto spätnej kontroly a zistite to.

Backblaze jasne uprednostňuje zjednodušenie procesu zálohovania pred balením jeho služieb plných funkcií a nastavení, ktoré môžete ručne ovládať. 

Aj keď to má za následok službu, ktorá sa ľahko nastavuje a rozbehne, aj tak zostáva trochu požadovaná, pokiaľ ide o funkcie a kontrolu. Okrem toho úplne chýbajú pokročilejšie funkcie, ako sú zálohy založené na obrázkoch a mobilné zálohy.

V tejto recenzii vám poskytneme podrobný prehľad o tom, čo robí Backblaze dobre a kde nie. Ak je pre vás dôležitým kritériom jednoduché nastavenie, neobmedzené ukladanie a rozumné ceny, čítajte ďalej. 

Ak ste však typom ľudí, ktorí sa radi zaoberajú nastaveniami a majú nad svojím softvérom veľkú kontrolu, pravdepodobne to nie je pre vás riešenie zálohy. V takom prípade prejdite na náš zoznam najlepších online služieb zálohovania a pozrite si niekoľko alternatív.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre backblaze

Vlastnosti

Ako je uvedené v našom úvode, Backblaze nekladie veľký dôraz na vlastnosti. Namiesto toho, aby ste sa rozhodli pre automatizovaný a racionálny zážitok, Backblaze sa zameriava na zálohovanie vášho počítača s minimálnym úsilím z vašej strany. To môže byť pre niektorých používateľov atraktívne, ale klientovi to spôsobuje pozoruhodne riedky charakter.

Chýbajú teda napríklad zálohy založené na obrázkoch, serveroch a hybridoch a nemôžete zálohovať ani mobilné zariadenia. Ak sú tieto veci pre vás dôležité, pozrite si našu recenziu IDrive, pretože všetky tieto funkcie sú súčasťou tejto služby.

Pokiaľ ide o vytváranie verzií – tj uchovávanie odstránených údajov alebo predchádzajúcich verzií súborov – spätná väzba je podobne základná, archív súborov sa uchováva iba po dobu maximálne 30 dní. Toto je v ostrom kontraste k SpiderOak ONE, napríklad (prečítajte si našu recenziu SpiderOak), ktorá vám umožní obnoviť odstránené a zmenené súbory bez dátumu vypršania platnosti.

Všetko, čo hovorilo, sú niektoré funkcie Backblaze, ktoré stojí za zmienku. Prvou je funkcia zdieľania, ktorá vám umožní ľahko vytvoriť odkaz, ktorý potom môžete zdieľať ľubovoľným spôsobom. V tomto smere je to pred IDrive, pretože jeho jedinou možnosťou je odoslať odkaz e-mailom.

Backblaze-Share-S-Link

Ďalším šikovným zahrnutím je možnosť dediť stavy zálohy z predchádzajúcich počítačov. Ak ste zmenili zariadenia, znamená to, že môžete zálohovať nový počítač bez toho, aby ste zbytočne strácali čas a zbytočne znova načítavali súbory, ktoré ste už zálohovali..

Backblaze-Zdediť-Backup-State

Nakoniec, a trochu čudne, webový klient spoločnosti Backblaze vám dáva možnosť lokalizovať počítač v prípade straty alebo odcudzenia. Pre službu zálohovania online je to nezvyčajná funkcia, napriek tomu je však vítaná. 

Backblaze-Find-Computer

Ak chcete túto funkciu používať, musíte mať zapnuté nastavenie mapovania webového klienta a dúfať, že každý, kto má vaše zariadenie, sa pripojí k internetu bez toho, aby musel najskôr vykonať úplné vymazanie diskov..

stanovenie ceny

Cenová štruktúra Backblaze je tak jednoduchá, ako sa zdá, a ceny sú primerané v porovnaní s inými online zálohovacími službami. 

Na výber je iba jeden plán – osobný neobmedzený plán, ktorý poskytuje neobmedzené úložisko za 6 dolárov mesačne. Niektoré peniaze môžete ušetriť registráciou na celý rok alebo dva roky. V takom prípade vám služba pobeží 60 dolárov ročne alebo 110 dolárov za dva roky.

Hoci plán ponúka neobmedzené zálohovanie, to isté neplatí pre zariadenia. Každý plán môže zálohovať iba jeden počítač, takže ak máte veľa zariadení, ktoré by ste chceli zaistiť, radšej by ste sa mali radšej doručiť u iného poskytovateľa zálohovania, než aby ste si zakúpili viac licencií Backblaze.

To znamená, že ak všetko, čo potrebujete, je jediné zariadenie, potom sú náklady na Backblaze primerané, pričom iba Carbonite je schopný ho vyrovnať a zároveň poskytuje neobmedzené úložisko. Ak by ste chceli vidieť, ako sa navzájom vyrovnávajú, pozrite si naše porovnanie Backblaze vs Carbonite.

Pretože môžete platiť mesačne, môžete ľahko vyskúšať Backblaze bez toho, aby ste sa zaviazali priveľa peňazí. Okrem toho spoločnosť ponúka aj 15-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ak ste na plote.

Jednoduchosť použitia

Výsledkom nedostatku funkcií Backblaze je to, že je neuveriteľne ľahké nastaviť a ísť, ak ste radi, že necháte klienta, aby vybral, čo sa zálohuje. Ak všetko, čo potrebujete, je základná záloha zariadenia, potom je pomocou Backblaze hračka.

Aj keď používateľské rozhranie určite nezíska žiadne ocenenia za estetiku, je funkčné a jednoduché, čo vedie k čistému používateľskému prostrediu bez veľkého priestoru na zmätok.. 

Backblaze-Main-Panel

Väčšina akcií sa odohráva v hlavnom paneli klienta. Tu vidíte priebeh zálohy, ako aj tlačidlo na jej spustenie. Všetko ostatné sa nachádza v ponuke nastavení, ktorá je rozdelená na osem kariet: nastavenia, výkon, plán, vylúčenia, zabezpečenie, súbory naplánované na zálohovanie, správy a problémy..

Backblaze-Nastavenie

Na karte „nastavenia“ môžete nastaviť výstrahy, keď ste sa určitý čas nezálohovali, nastaviť dočasnú jednotku údajov, na ktorej Backblaze ukladá súbory, ktoré sa pripravuje na prenos, ako aj nastaviť zálohu dediť a rozhodnúť, aké pevné disky chcete zálohovať.

Backblaze-Performance

Karta „Výkon“ vám poskytuje odhad toho, ako rýchlo môžete nahrávať súbory, ako aj možnosti pre škrtenie a viacvláknové spracovanie. Nepovažovali sme tieto odhady za veľmi užitočné, pretože sa zdalo, že neustále kolísajú a zriedka odrážajú našu skutočnú rýchlosť pripojenia alebo rýchlosť nahrávania..

Backblaze-Schedule

V „rozvrhu“ máte jednu rozbaľovaciu ponuku, ktorá vám umožňuje vybrať si medzi nepretržitým, naplánovaným (raz za deň) a manuálnym zálohovaním.

Karta „vylúčenia“ je pravdepodobne tá, ktorú nakoniec najviac využívate, pretože tu môžete vykonávať určitú kontrolu nad tým, ktoré súbory zálohovať do cloudu. 

Backblaze-Vylúčenie

Okrem výberu priečinkov, ktoré sa majú vyňať – čo je trochu ťažkostí, pretože môžete vybrať iba jeden naraz – môžete zadať aj názvy prípon súborov, ktoré chcete ignorovať. Štandardne sa tu zadávajú systémové súbory a určité veľké typy súborov.

Backblaze-Security

Karta „Zabezpečenie“ je pomerne čiara, ktorej jediným účelom je poskytnúť vám niekoľko informácií o zabezpečení Backblaze a tlačidlo na vytvorenie vášho súkromného kľúča..

Backblaze Akta-Plánované-Pro-Backup

Nasledujúca karta sa nazýva „súbory naplánované na zálohovanie“ a obsahuje presne to, čo hovorí. Toto je jednoducho textový zoznam nových alebo zmenených súborov, ktoré sa budú zálohovať pri ďalšom spustení. Bohužiaľ nemôžete kliknúť na súbory v zozname a presunúť ich na svoje miesto, ktoré sa javí ako samozrejmá vlastnosť.

Backblaze-Reports

Posledné dve karty „prehľady“ a „problémy“ nie sú príliš zaujímavé. Aj keď „správy“ znejú, akoby mohli obsahovať denník rôznych druhov, všetko vám len povie, ako sa vaše zálohované súbory rozdeľujú podľa kategórií, ako sú videá alebo dokumenty. Medzitým sa na karte Problémy vyskytujú chyby.

Backblaze-Otázky

Najväčší problém je nedostatok informácií, ktoré vám Backblaze poskytne o vašej zálohe. Aj keď vidíte, ktorý súbor sa práve odovzdáva, nedozviete sa vám rýchlosť nahrávania, ako ďaleko je aktuálny súbor alebo odhadovaný čas dokončenia.. 

Ak ste typ človeka, ktorý rád presne vie, čo sa v danom čase deje, môže byť použitie Backblaze trochu frustrujúce.

Backblaze-Backup-In-Progress

V predvolenom nastavení Backblaze prehľadá vaše pevné disky, keď sa počítač zavedie. Ak chcete vynútiť nové skenovanie bez reštartovania, musíte podržať kláves „alt“ a kliknúť na tlačidlo „obnoviť možnosti …“. 

Toto nie je úplne intuitívne a hoci si ceníme, že Backblaze je navrhnutý tak, aby bol ľahký – čo vylučuje nepretržité skenovanie diskov – špeciálne tlačidlo pre manuálne skenovanie by nebolo na mieste..

Backblaze-Force-Scan

Spätný webový klient a mobilná aplikácia

Backblaze online webový klient je celkom jednoduchý. Po prihlásení do účtu získate prehľad o svojich zariadeniach a súboroch, ako aj ponuku na obnovenie zálohy. Môžete tiež získať prístup k zoznamu svojich predchádzajúcich obnovovacích akcií a k súborom, ktoré ste zdieľali s ostatnými.

Backblaze-Web-Client-Obnovenie

Tu tiež môžete upraviť nastavenia svojho účtu, ako sú vaše kontaktné informácie a dvojfaktorové overenie. Nakoniec vám webový klient tiež poskytne prístup k funkcii „nájsť môj počítač“, o ktorej sme sa predtým zmienili v tomto článku.

Backblaze-účtu Nastavenie

Mobilná aplikácia Backblaze je podobne základná. Je k dispozícii pre Android aj iPhone a v podstate existuje iba na zabezpečenie mobilného prístupu k zálohovaným údajom. Môžete si prezerať zálohované zariadenia a sťahovať súbory, ale to je skoro všetko.

Backblaze-Mobile App

Zálohovanie súborov & obnovenie

Aj keď sa zameriava na pokročilejšie funkcie, ak hľadáte priamu zálohu, Backblaze dokončí prácu. V súlade so všeobecnou filozofiou spoločnosti nemáte nad procesom príliš veľkú kontrolu, okrem nastavenia vylúčení a zmeny možností obmedzovania a viacvláknového spracovania..

Backblaze-Install

Ako je uvedené vyššie v časti „jednoduché použitie“, funkcia Backblaze automaticky vyberie, ktoré súbory v počítači sa majú zálohovať. V predvolenom nastavení je to v podstate všetko, čo blokuje systémové súbory a určité typy súborov, ktoré sú zvyčajne veľmi veľké, napríklad ISO.

Backblaze-default-Vylúčenie

Ak chcete vykonávať určitú kontrolu nad procesom zálohovania, je to dosť únavné. Vylúčenie typov súborov je dosť jednoduché – jednoducho zadajte príponu súboru do textového poľa umiestneného na karte „Vylúčenia“ nastavení – ale vylúčenie priečinkov je skôr nepríjemné. Môžete to urobiť na tej istej karte, ale klient vám umožňuje vybrať naraz iba jeden priečinok.

Backblaze-Vylúčiť-Folder

Pre svoj plán zálohovania si môžete vybrať medzi trvalým, plánovaným alebo manuálnym zálohovaním. Plánovanú zálohu je možné nastaviť tak, aby sa vykonávala iba raz denne, čo je trochu obmedzené. Ak chcete vykonať manuálne zálohovanie, stačí kliknúť na tlačidlo „záloha teraz“ na hlavnej stránke klienta.

Backblaze-Scheduling

V predvolenom nastavení Backblaze automaticky spracuje škrtenie a závitovanie. Ak sa vám to nepáči, máte možnosť manuálne nastaviť, koľko vlákien by mala aplikácia použiť na nahrávanie, a tiež to, či by sa rýchlosť mala znižovať pri pomalých pripojeniach, aby sa ušetrila šírka pásma pre iný softvér a zariadenia. 

Backblaze-Throttle-And-Threading

Zálohy sa vykonávajú pomocou algoritmu na úrovni blokov, čo znamená, že nebudete strácať čas ani prostriedky na opätovné načítanie celých súborov, ale iba tie časti, ktoré sa zmenili.

Aj keď môžete zálohovať externé jednotky, musíte tak urobiť najmenej raz za 30 dní, aby ste zabránili vymazaniu súborov zo zálohy. 

Aby sa tomu zabránilo náhodne, Backblaze vám pošle varovanie po 14, 21 a 28 dňoch, aby vám pripomenul, aby ste znovu pripojili disk a spustili zálohu. Podobným spôsobom môžete tiež získať Backblaze, aby vás upozornil na uplynutie siedmich dní bez zálohovania.

Ďalšie formy zálohovania – vrátane diskov NAS, mobilných zariadení a serverov – nie sú súčasťou Backblaze a neexistuje žiadny spôsob, ako vykonať hybridné zálohovanie, čo je kombináciou medzi zálohovaním údajov lokálne a v cloude.. 

Klonovanie hnacej jednotky

Taktiež nemôžete vytvoriť klon svojho disku, ktorý by vám umožnil replikovať váš systém na nové zariadenie. Ak sú tieto funkcie pre vás dôležité, odporúčame vám vyskúšať si IDrive, pretože obsahuje všetko, čo sme práve uviedli, a ďalšie.

Namiesto obnovy prostredníctvom desktopového klienta vyžaduje Backblaze, aby ste sa mohli načítať svoje údaje, musíte sa prihlásiť na svoju online platformu. To predstavuje niektoré vážne dôsledky na bezpečnosť a ochranu súkromia, ktoré sa budeme venovať ďalej v tomto článku, a tiež sa cítim trochu neohrabaný..

Backblaze-Web-Client-Obnovenie

Ak sa na vás sťahovanie údajov priamo z prehliadača nevyzýva, môžete si tiež nainštalovať „Backblaze downloader“, čo je samostatná aplikácia, ktorá vám umožní sťahovať obnovené súbory, ktoré ste pripravili vo webovom klientovi..

Backblaze-Downloader

Predvolená možnosť obnovenia je stiahnutie priečinka so zipsom, ktorý obsahuje vaše údaje. Ak je záloha veľká, môžete sa tiež rozhodnúť fyzicky vám ju doručiť. Môže to mať podobu buď USB flash disku – ak záloha nepresahuje 256 GB – alebo externého pevného disku s kapacitou až 8 TB.

Backblaze-Recovery-Options

Obe tieto možnosti však prinášajú ďalšie poplatky. Jednotka Flash stojí 99 dolárov za obnovenie a externý pevný disk má výšku 189 USD..

rýchlosť

Rýchlosť je neuveriteľne dôležitým kritériom pri výbere cloudovej záložnej služby, najmä pri nahrávaní veľkého množstva údajov, ktoré je bežné, aspoň pre počiatočnú zálohu..

Aby sme otestovali jeho rýchlosť, odovzdali sme 3,61 GB priečinok cez pripojenie na sťahovanie 20 Mb / s a ​​10 Mb / s. 

Teoreticky, ak by pripojenie bolo dokonale stabilné a na serveroch Backblaze nedošlo k malej alebo žiadnej inej prevádzke, znamenalo by to, že sťahovanie by trvalo asi pol hodiny a nahrávanie približne hodinu. Realisticky by sme chceli, aby boli vykonané do jednej a pol hodiny a troch hodín. Ako vždy, nahrávanie aj sťahovanie prebiehalo dvakrát a výsledky boli spriemerované.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania:06:24:0003:17:0004:50:30
Čas sťahovania:01:23:0001:46:0001:34:30

Ako vidíte, čas sťahovania takmer zodpovedal našim očakávaniam, ale nahrávanie do cloudového úložiska bohužiaľ trvalo dlhšie, ako sme očakávali. Pre počiatočnú zálohu sme nechali Backblaze spracovať škrtenie a viacvláknové spracovanie, zatiaľ čo pri druhom pokuse sme ho manuálne nastavili na maximálny výkon a štyri vlákna, ktoré, ako sa zdá, pomohli.

Upozorňujeme, že tento test sa uskutočnil v Ázii, asi tak ďaleko, ako sa môžete dostať z amerického dátového centra, ktoré sme používali. Pri zálohovaní v cloude zo Severnej Ameriky alebo Európy by ste mali dosiahnuť lepšie výsledky. Ak ste zvedaví, aká by bola rýchlosť vášho pripojenia, môžete na to zistiť pomocou testovacieho nástroja Backblaze.

Backblaze-Test-Tool

zabezpečenia

Backblaze sa vyznačuje pomerne dobrou bezpečnosťou, pokiaľ ide o sieť a fyzické dátové centrá. Šifrovanie však nie je také dobré, ako by mohlo byť, najmä vzhľadom na to, že vykonávanie súkromných kľúčov je vážne chybné.

Pri zálohovaní údajov pomocou funkcie Backblaze sú vaše súbory zabezpečené pomocou 128-bitového šifrovania AES v kľude aj počas prepravy. Keď sa vaše súbory prenášajú do cloudu, SSL sa používa na zabezpečenie toho, aby zostal súkromný. 

Hoci 256-bitové šifrovanie by bolo ideálne, 128-bitové AES by malo byť stále dostatočné pre veľkú väčšinu používateľov. Ak sa chcete dozvedieť viac o rozdieloch, pozrite si náš popis šifrovania.

Backblaze-Poskytujú-Private-Key

Súkromné ​​šifrovanie nie je v predvolenom nastavení povolené, čo vyžaduje, aby ho používatelia nastavili manuálne. Bez ohľadu na to existuje zásadná chyba – aspoň z hľadiska bezpečnosti – v tom, ako ju implementuje Backblaze. Jediným spôsobom, ako môžete obnoviť svoje súbory, je prostredníctvom webového klienta. To znamená, že ak chcete obnoviť svoje údaje, musíte poskytnúť Backblaze svoj súkromný šifrovací kľúč.

Backblaze-Poskytujú-Private-Key

Aj keď Backblaze tvrdí, že kľúč je vyprázdnený zo svojich systémov v okamihu, keď bol použitý, stále to otvára dvere dokorán pre veci, ako sú útoky typu človek v strede, ak dôjde k ohrozeniu vašej siete alebo serverov Backblaze..

Okrem tejto významnej výzvy je bezpečnosť Backblaze prvotriedna. Môžete povoliť dvojfaktorové overenie, ktoré počítačovým zločincom sťažuje prístup k vášmu účtu. Samotné fyzické dátové centrá sú navyše zabezpečené proti neoprávnenému prístupu pomocou biometrickej bezpečnosti a proti prírodným katastrofám, ako sú požiare alebo zemetrasenia..

súkromia

Rovnako ako v prípade zabezpečenia, Backblaze ponúka slušné súkromie, ktoré bráni jeho chybná implementácia súkromného šifrovania, ako aj umiestnenie jeho dátových centier..

Ako bolo spomenuté v predchádzajúcej časti, spôsob, akým Backblaze spracúva proces obnovy, znamená, že ak chcete obnoviť svoje údaje, musíte sa vzdať súkromného kľúča.. 

Nestrácame čas opakovaním, prečo to môže mať katastrofálne následky, ale stačí povedať, že to rovnako škodí súkromiu, ako aj bezpečnosti. To tiež znamená, že Backblaze nie je služba s nulovými znalosťami.

Navyše väčšina dátových centier Backblaze sa nachádza v USA, v krajine, ktorá je neslávne známa svojimi zlými zákonmi o súkromí online a ochotou obísť aké ochrany existujú vo forme programov ako PRISM alebo zákonov ako Patriot Act.. 

Existencia špionážnej siete Five Eyes navyše znamená, že ak americké orgány zachytia vaše údaje, bude ich možné zdieľať aj s ostatnými krajinami..

Máte však možnosť prepojiť svoj účet s dátovým centrom spoločnosti Backblaze v Amsterdame. Ani to však nie je úplne ideálne, pretože Holandsko je najviac odposlouchávanou krajinou v Európe (o ktorej si môžete prečítať viac v našom sprievodcovi najlepšou sieťou VPN pre Holandsko).. 

Voľba zmeniť región je neuveriteľne jednoduchá, pretože pri prvom vytvorení účtu je to voliteľné pole v pravom dolnom rohu registračného formulára. Ak nevyberiete región, bude predvolene nastavený na západné pobrežie USA a nie je možné ho neskôr zmeniť bez vytvorenia nového účtu..

Backblaze-Sign-Up-Region

Zásady ochrany osobných údajov

Zdá sa však, že Backblaze sa skutočne zaujíma o súkromie svojich používateľov. Zásady ochrany osobných údajov sú jasné a stručné a uvádza sa v ňom, že Backblaze nikdy nebude zdieľať ani predávať metadáta, ktoré zhromažďuje, kým nie je dôveryhodným partnerom zapojeným do poskytovania služby alebo dodržiavania zákonov alebo predpisov.. 

Tieto upozornenia sú štandardom naprieč odvetviami ukladania údajov v cloude a online zálohovania, takže Backblaze nie je v tomto ohľade nijako vzdialenejší. Pokiaľ ide o tieto metaúdaje, skladá sa z vašej e-mailovej adresy a hesla, ako aj z vašich fakturačných údajov. 

Zhromažďujú sa aj niektoré podrobnosti o vašom zariadení, ako napríklad operačný systém a štatistika používania, ale tieto údaje neobsahujú osobné identifikátory. Tieto údaje sa interne používajú na vývoj a analýzu, čo je opäť dosť štandard v celom odvetví zálohovania cloudom.

Backblaze-Privacy-Policy

Pokiaľ ide o vaše skutočné súbory uložené na serveroch Backblaze, jedná sa o úplne dôverné informácie a v zmluvných podmienkach je definitívne uvedené, že k nim bude možné pristupovať iba s vašim súhlasom a za účelom zabezpečenia základnej funkčnosti služby.. 

Backblaze si však vyhradzuje právo odstrániť súbory z akéhokoľvek dôvodu, hoci by to pravdepodobne bolo len na odstránenie nezákonných materiálov..

Backblaze-terms-and-podmienky

Spätná väzba je v súlade s GDPR a pri medzinárodnom prenose údajov dodržiava štít EÚ / Švajčiarsko na ochranu súkromia, ale nie je v súlade s HIPAA. Ak teda potrebujete zálohovať dôverné lekárske záznamy, budete musieť použiť inú službu, ako napríklad IDrive alebo SpiderOak ONE..

Bacbkblaze-Privacy-Shield

podpora

Spätná väzba poskytuje niekoľko možností, ktoré vám pomôžu vyriešiť všetky problémy, ktoré so službou máte. S užitočným a pohotovým oddelením zákazníckej podpory a rozsiahlymi prostriedkami na svojpomoc nie je v tejto kategórii sťažnosť..

Aj keď neexistuje telefonická podpora, môžete kontaktovať Backblaze o pomoc buď odoslaním e-mailovej žiadosti alebo pomocou funkcie živého chatu. Chat je otvorený od pondelka do piatka, od 9:00 do 12:00 a od 13:00. do 17:00 PST. 

Backblaze-Support-Page

Aby sme otestovali reakciu jeho podpory, poslali sme e-mailovú žiadosť a dostali sme odpoveď do jedného dňa, čo je skutočne toľko, o čo by ste mohli požiadať, pretože existuje možnosť rozhovoru, ak potrebujete okamžitú podporu.

Backblaze-FAQ-Page

Stránka Backblaze FAQ je tiež vynikajúca a poskytuje vám riešenia pre celý rad najčastejších problémov so službou, ktoré sú prehľadne usporiadané do kategórií, ktoré je možné vyhľadávať..

Verdikt

Týmto sa uzatvára naša revízia Backblaze. Nepochybne ide o silného uchádzača o zálohovanie v cloude, hoci funkcia Backblaze obetuje funkcie, ktoré vám uľahčia prácu. Vďaka tomu je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí jednoducho chcú používať Backblaze na spúšťanie pravidelných záloh vo svojom systéme bez toho, aby sa príliš obávali detailov.

Jeho zameranie na poskytovanie jednoduchých skúseností bolí Backblaze v spôsobe funkcií, pretože nie sú zahrnuté mnohé bežné možnosti zálohovania.. 

Podobne aj backblaze môže byť niekedy frustrujúci z dôvodu nízkej úrovne kontroly nad procesom zálohovania a toho, ako málo informácií ste dostali o jeho postupe. Ak vás tieto veci trápia, prečítajte si naše ďalšie recenzie online zálohovania, aby ste našli alternatívu.

Čo si myslíte o našej spätnej kontrole? Súhlasíte s tým, že je to dobrá služba online zálohovania pre tých, ktorí hľadajú jednoduchý a racionálny, ale neobmedzený plán zálohovania? Alebo uprednostňujete službu, ktorá ponúka viac kontroly, zálohovanie pre viac ako jeden počítač a lepšie súkromné ​​šifrovanie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me