Recenzia zálohovania online SOS – aktualizovaná 2020

SOS Online Backup Review

Hoci služba SOS Online Backup robí celkovo dobrú prácu, jej cenová schéma by mala kupujúcim pozastaviť. Ďalšími problémami sú slabá bezpečnosť, nedostatok rozhrania prehliadača a ďalšie veci, o ktorých si môžete prečítať všetko v tejto úplnej kontrole zálohovania online SOS.


Najlepšie online zálohové recenzie

SOS Online Backup bol spustený v roku 2001. V roku 2012 sa spoločnosť zmenila na Infrascale, ale jej hlavný produkt pre zálohovanie v cloude si zachoval pôvodné meno. Ceny služby SOS Online Backup nemôžu konkurovať niektorým službám, o ktorých hovoríme v našich recenziách zálohovania online, to však neznamená, že to nezíska pozitívne známky..

To zahŕňa funkcie ako NAS a podporu mobilných záloh, súkromné ​​šifrovanie, skutočnú archiváciu a neobmedzené vytváranie verzií. To však znamená, že mu chýbajú dôležité funkcie, ako napríklad prístup prehliadača k súborom, nepretržité zálohovanie a dvojfaktorové overenie, čo nám dáva zmiešané pocity.

Ak potrebujete zálohovať svoje podnikové zariadenia, môžete použiť kancelársku verziu služby SOS Online Backup. Upozorňujeme však, že to bude mať aj cenu, ktorá osloví iba tých, ktorým nevadí krvácanie navyše.

V tejto recenzii online zálohovania SOS vám poskytneme podrobnosti o dobrom a zlom, takže ak sa chcete dozvedieť viac o službe, držte sa s nami. To znamená, že ak si myslíte, že jeho nevýhody prevažujú nad jej výhodami, mali by ste sa obrátiť na naše najlepšie online porovnania zálohovania alternatív.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre online zálohovanie SOS

Vlastnosti

SOS Online Backup poskytuje zálohu vašich zariadení a smartfónov. Schopnosť zálohovať smartfóny je pekná, pretože mnoho konkurenčných zálohovacích služieb je určených iba na zálohovanie počítača. Pri zálohovaní v hre si môžete byť istí, že vaše súbory sú v bezpečí pred stratami spôsobenými zlyhaniami pevného disku alebo inými chybami softvéru.

Môžete zálohovať neobmedzené množstvo mobilných zariadení, ale jediné predplatné vás obmedzuje iba na päť počítačov. To je dosť pre väčšinu domácich používateľov, ale IDrive vám dáva možnosť zálohovať neobmedzené telefóny a počítače za lepšiu cenu. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii IDrive.

SOS Online Backup môže tiež zálohovať neobmedzené množstvo externých diskov a dokonca aj zariadení NAS. Ak potrebujete ďalšie možnosti, pozrite si našu najlepšiu online zálohu pre prehľad NAS.

SOS Online Backup neobmedzuje vaše zálohy na základe veľkosti, typu alebo počtu súborov, čo je štandard pre väčšinu online záloh.

Priebežné zálohovanie je tiež základnou súčasťou, ale prekvapivo ho neposkytuje služba SOS Online Backup.

Jediné, čo môžete urobiť, je naplánovať zálohovanie tak, aby sa spúšťalo každú hodinu, denne alebo týždenne. Viac sa o tom porozprávame, keď hovoríme o procese zálohovania a obnovy v ďalšej časti.

sos-backup-upload-limit

Ďalšou chybou je, že nemôžete obmedzovať rýchlosť nahrávania alebo sťahovania, čo je možnosť, ktorú bežne poskytujú aj moderné nástroje na zálohovanie. Existuje možnosť nastaviť denný limit nahrávania, ale to nie je také užitočné vzhľadom na operácie zálohovania, ktoré môžu ošípať vaše pripojenie k internetu a zabrániť vám v ďalšej práci..

Archivácia a testovanie verzií SOS online

SOS Online Backup umožňuje používať skutočnú archiváciu, čo znamená, že keď odstránite súbory z počítača, automaticky sa neodstránia z cloudu. K dispozícii je tiež možnosť súkromného šifrovania, čo znamená, že šifrovací kľúč môžete ponechať tak, aby nikto iný nečítal svoje súbory.

SOS Online Backup poskytuje tiež neobmedzené vytváranie verzií súborov, ale to môže zabrať viac miesta na zálohovanie. Pretože zálohy fungujú na úrovni blokov, čo znamená, že sú zálohované iba zmenené časti súborov, pri verzii by sa nemal využívať príliš veľa miesta na zálohovanie..

S SOS Online Backup for Home nie je možné použiť zálohu zrkadlového obrazu. Na to musíte použiť obchodnú verziu nástroja. Ak potrebujete funkcie snímania a klonovania, prečítajte si náš najlepší článok o softvéri na zálohovanie a klonovanie založený na obrázkoch, kde nájdete alternatívy.

Veľkou chybou je skutočnosť, že služba SOS Online Backup vám nedovoľuje používať webové rozhranie na prístup k zálohovaným súborom, čo je prinajmenšom nepárne..

SOS Online Backup je zmes dobrých a zlých funkcií. Ak potrebujete ďalšie informácie o funkciách zálohovania, obráťte sa na našu online knižnicu záloh.

Prehľad funkcií zálohovania online SOS

Logo zálohovania SOS onlinewww.sosonlinebackup.com

Začína sa od 375 dolárov mesačne pre 50 GBVšetky plány

zálohovanie

Plánovač zálohovania

Priebežné zálohovanie

Prírastkové zálohovanie

Zálohovanie založené na obrázku

Zálohovanie externej jednotky

Zálohovanie NAS

Zálohovanie servera

Hybridné zálohovanie

Zálohovanie mobilných zariadení

Neobmedzené zálohovanie

Neobmedzené zariadenia

Rýchlosť škrtenia

Kopírovanie súborov na úrovni bloku

Viacvláknové zálohovanie

obnoviť

Kuriérska služba obnovy

Prístup do prehliadača

Prístup k mobilnej aplikácii

Verziovanie

Zachovanie odstráneného súboru

zabezpečenia

Súkromné ​​šifrovanie

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy
SSL

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Dvojfaktorové overenie

Vytvrdené dátové centrá

Nastavenia servera proxy

V súlade s HIPPA

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Zdieľanie súborov

Synchronizácia zariadenia

Skúška zadarmo
15

stanovenie ceny

SOS Online Backup For Home má niekoľko úrovní, počnúc úrovňou 50 GB za 4,99 dolárov mesačne. Je príjemné, že si na rozdiel od väčšiny zálohovacích služieb môžete vybrať z mnohých úrovní predplatného.

Okrem toho cenová schéma spoločnosti SOS Online Backup nezískava žiadne ceny. Je to oveľa drahšie ako tie, ktoré ponúkajú konkurenti. S 50 GB nebudete môcť urobiť veľa a ďalšie riešenia vám poskytujú oveľa viac záložného priestoru za podobné náklady. Napríklad Backblaze ponúka neobmedzené zálohovanie za 6 dolárov mesačne. Ak to vyzerá ako dobrý obchod, prečítajte si našu spätnú kontrolu.

Ani ďalšie plány veľmi nepomáhajú, pretože ich ceny nie sú lepšie. 100 GB plán je 7,99 dolárov mesačne, ale ponúka iba 100 GB záložného priestoru. Za 7 dolárov mesačne vám služba BigMIND Home umožní vychutnať si 500 GB, ktoré môžete použiť na zálohovanie viacerých počítačov a mobilných zariadení, ako aj neobmedzených externých jednotiek. Prečítajte si viac o tom v našej BigMIND domovskej recenzii.

Podobne má Acronis True Image Premium 1TB plán 8,33 dolárov mesačne, zatiaľ čo 150 GB zálohovania SOS online predstavuje 9,99 dolárov mesačne. Ak Acronis True Image znie príťažlivo, prečítajte si o tom viac v recenzii Acronis True Image 2018.

Ceny nie sú jedinou dôležitou kategóriou, ale sú relevantné. SOS Online Backup so svojou vysokou cenovou značkou neposkytuje dostatočnú hodnotu na to, aby bolo opodstatnené kúpiť ho v mnohých riešeniach, ktoré majú konkurencieschopnejšie ceny..

Ak však zistíte, že je služba SOS Online Backup zaujímavá, môžete vyskúšať bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, ktorá uspokojí vašu zvedavosť.

Jednoduchosť použitia

sos-backup-login

Ak chcete začať používať SOS Online Backup na domácom počítači, musíte si stiahnuť a nainštalovať desktopového klienta pre svoj operačný systém. Funguje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Prečítajte si náš najlepší článok o online zálohovaní pre Linux, kde nájdete nápady z tohto oddelenia.

Inštalácia trvá asi minútu. Po dokončení sa musíte prihlásiť zadaním poverení, ktoré ste vytvorili pri registrácii svojho účtu.

sos-backup-desktop-client

Po prihlásení vás klient požiada, aby ste si vybrali medzi pokračovaním ako bežný účet alebo prechodom na spravované šifrovanie nazývané „štandardný ultrasafe“ alebo osobné šifrovanie s názvom „ultrasafe max.“ Podrobnejšie sa o nich porozprávame v sekcii zabezpečenia.

Potom bude váš účet pripravený a môžete začať zálohovať súbory. Rozhranie pracovnej plochy je minimálne, jasné a ľahko použiteľné. Je to aj na atraktívnej strane. Hneď na začiatku prehľadá váš pevný disk, aby vydal odporúčania na vytvorenie plánu zálohovania. Hlavné okno obsahuje odkaz, ktorý vás zavedie na webový portál.

sos-backup-web-client

Po prihlásení sa webový klient zobrazí na hlavnom paneli, ktorý zobrazuje vaše zálohovacie štatistiky, napríklad celkový využitý priestor a upozornenia. Klient je jednoduchý a ľahko použiteľný. Na pohyb medzi stránkami budete používať navigačný panel v hornej časti. Ak chcete otvoriť ponuku svojho účtu, musíte kliknúť na políčko so zaregistrovaným e-mailom, ktorý sa nachádza nad hlavnou ponukou.

Klient má tiež pohľady na monitorovacie procesy a generovanie správ. Umožnia vám skontrolovať protokoly a históriu zálohovania. Môžete ich exportovať do Excelu, čo je pekné. Väčšina domácich používateľov tieto funkcie nepotrebuje, sú však zaujímavou výhodou na prekonanie konkurencie.

sos-backup-web-účtu vyčistenie

Ďalšou užitočnou funkciou webového klienta je možnosť vyčistiť záložný priestor nastavením politiky uchovávania a verzovania. Môžete tiež otvoriť portál podpory zálohovania SOS Online a vyhľadať svoje zariadenie.

Webový klient má veľa funkcií, chýba mu však prístup k súborom uloženým v cloude. Toto opomenutie je prekvapujúce, pretože vám to umožňuje väčšina zálohovacích riešení. S SOS Online Backup je jediný spôsob, ako to urobiť z desktopovej aplikácie alebo mobilného zariadenia.

sos-mobile-home

Mobilná aplikácia SOS Online Backup poskytuje funkcie, ktoré sme očakávali od mobilných klientov so zálohovacími riešeniami. Ponuka na domovskej obrazovke mobilnej aplikácie vám umožňuje prístup k úložisku v cloude, zobraziť, čo ste si stiahli, prehľadávať svoje obľúbené súbory a vytvoriť plán zálohovania pre mobilné zariadenia.

sos-mobile-backup

Ako mnoho riešení, mobilný klient SOS Online Backup vás požiada o výber typov súborov, ktoré chcete zálohovať. Akonáhle tak urobíte, môžete zálohu okamžite spustiť alebo naplánovať. Plánovanie vám umožňuje zvoliť, v ktoré dni v týždni a kedy sa má záloha spustiť.

Táto aplikácia má 3,8-hviezdičkové hodnotenie a niečo pre Android pre Android má niečo cez 10 000 stiahnutí. Existuje veľa recenzií, v ktorých sa používatelia sťažujú na chyby. Počet stiahnutí pripisujeme službe, ktorá je drahá. Je k dispozícii pre Android a iOS.

Zálohovanie online SOS ponúka príjemné prostredie pre používateľov, chýba mu však pohodlné funkcie, napríklad prístup k súborom z vášho prehliadača. Vďaka tomu je používateľský komfort trochu obmedzený, ale stále je slušný a ľahko použiteľný.

Zálohovanie súborov & obnovenie

Ak chcete spustiť proces zálohovania, musíte povedať SOS Online Backup, ktoré súbory chcete zálohovať. Desktop klient vám to pomôže tým, že automaticky vyhľadá súbory, ktoré dokáže zálohovať. Skenovanie môžete spustiť kliknutím na ikonu kľúča a nakonfigurovať tak zálohu.

Po dokončení kontroly sa zobrazia súbory, ktoré sa našli, a koľko miesta na zálohovanie musíte zálohovať. Tlačidlo „Rozšírené“ umožňuje upraviť skenovanie tak, aby vylúčilo súbory na základe veľkosti alebo typu, alebo môžete vybrať konkrétne súbory. Zložky môžete vylúčiť iba ich výberom. Existuje tiež možnosť zahrnúť vlastné typy súborov.

Proces kontroly môžete preskočiť, ak už viete, ktoré súbory chcete zálohovať, ale dokončenie pre nás trvalo iba 30 sekúnd. Váš čas sa môže líšiť v závislosti od množstva údajov, ktoré máte. Ak chcete pokračovať v nastavovaní plánu zálohovania, kliknite na „Ďalej“.

sos-backup výber

Ďalší krok vyžaduje manuálne označenie obsahu na zálohovanie. Môžete tak urobiť na úrovni priečinkov alebo súborov. Výsledky skenovania sú červené a sú predvolené.

Je možné, že budete mať oveľa viac súborov na zálohovanie, ako máte priestor na zálohovanie, takže musíte zväčšiť ukladací priestor alebo automaticky vylúčiť niektoré zo súborov. Je to podobné konkurenčným službám, ako je karbonit.

Rozdiel je však v tom, že karbonit je neobmedzená služba a predvolene vyberie najbežnejšie typy súborov. Je to tiež lacnejšie ako zálohovanie SOS online, takže ak vás to zasiahne ako dobrý obchod, prečítajte si našu karbonitovú recenziu, aby ste sa o tom dozvedeli viac..

Po dokončení kliknite na tlačidlo Ďalej. Zobrazí sa nasledujúce okno, ktoré vám umožní konfigurovať nastavenia, ale väčšina sa dá nakonfigurovať neskôr.

Plánovanie zálohovania online SOS

SOS zálohovanie možnosti

Musíte sa rozhodnúť, kedy sa budú zálohy spúšťať. Musíte to urobiť, pretože sa nemôžete spoľahnúť na nepretržité zálohovanie, ktoré chráni vaše súbory pri ich úprave.

Namiesto toho je predvolené zálohovanie SOS Online na denný rozvrh. Môžete nastaviť, aby sa spúšťal každú hodinu, ak chcete, ale najmenší interval je iba jedna hodina, čo znamená, že nepretržitá záloha jednoducho nie je možná. Je to jedna z najdôležitejších funkcií a jedna z tých, ktoré má väčšina riešení, takže jej zálohovanie SOS Online Backup je hlavnou chybou. Je to dobrý dôvod, aby ste zvážili ďalšie možnosti.

Ak chcete, môžete manuálne zálohovanie povoliť zrušením začiarknutia možnosti „zálohovanie aj bez zásahu používateľa“.

Pred začatím procesu zálohovania môžete tiež zvoliť zálohu do cloudu aj do lokálneho priečinka, ktorým môže byť externá jednotka. Jedná sa o hybridné riešenie zálohovania, ktoré vám umožní ťažiť z výhod cloudu a lokálneho úložiska. Pomáha tiež implementovať pravidlo zálohovania 3-2-1.

Môžete tiež vylepšiť svoje zásady uchovávania súborov, ktoré boli odstránené z vášho počítača. Táto možnosť je v predvolenom nastavení vypnutá, čo znamená, že služba SOS Online Backup ponúka skutočnú archiváciu. Je to užitočné, ak chcete na počítači vyčistiť miesto, ale nemáte neobmedzený priestor na zálohovanie, takže pravdepodobne budete chcieť nastaviť klienta tak, aby odstránil odstránené súbory z cloudu približne po 30 dňoch..

Po jeho nastavení kliknite na „Ďalej“ a spustite zálohovanie. Objaví sa nové okno, ktoré vám ukáže postup zálohovania, ale ak ho zatvoríte, SOS Online Backup bude naďalej bežať na pozadí.

Klient vás informuje o rýchlosti odovzdávania súborov, neukazuje však žiadne ďalšie užitočné informácie, napríklad o tom, ako dlho môže záloha trvať. V ďalšej kategórii Rýchlosť nájdete informácie o tom, koľko času trvalo na dokončenie procesu zálohovania.

Obnovenie záložného súboru online SOS

sos-backup-start-restore

Ak chcete súbory obnoviť, musíte kliknúť na tlačidlo „zobraziť / obnoviť“. Klient vám umožňuje prehliadať súbory uložené v cloude alebo použiť vyhľadávací panel, aby ste ich rýchlo našli, ak poznáte ich mená. Umožňuje tiež filtrovať súbory podľa veľkosti a dátumu zálohy.

sos-backup-restore-window

Súbory môžete obnoviť na pôvodné alebo nové umiestnenie. Ak ste povolili osobné šifrovanie, na dokončenie obnovy musíte zadať heslo.

sos-backup-restore-location

Ako sme už povedali, súbory môžete obnovovať iba z počítačovej a mobilnej aplikácie. Pre SOS Online Backup je to vážna nevýhoda, pretože prístup prehliadača k súborom je hlavnou črtou väčšiny zálohovacích nástrojov online.

rýchlosť

Ak máte na zálohovanie stovky gigabajtov, počiatočné zálohovanie môže chvíľu trvať. Čas, ktorý zaberie, bude tiež závisieť od toho, aké dobré je vaše pripojenie a ako blízko ste k serveru. Čím bližšie ste, tým vyššia bude vaša rýchlosť.

Pravdepodobne nebudete príliš ďaleko od dátového centra, pretože SOS Online Backup sa rozšírilo do celého sveta. Krajiny, ktoré ich držia, sú USA, Kanada, Austrália, Veľká Británia, Austrália a Južná Afrika.

Aby sme videli, ako SOS Online Backup porovnáva s inými riešeniami zálohovania, vykonali sme niekoľko testov zálohovania a obnovy pomocou priečinka so zipsom 1 GB. Testy sme vykonali pomocou pripojenia Wi-Fi z Belehrade v Srbsku s rýchlosťou prenosu 10 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 31 Mb / s..

S týmito rýchlosťami by mal náš súbor trvať približne 14 minút a sťahovanie by malo trvať dlhšie ako štyri minúty bez režijných procesov, ako je deduplikácia, šifrovanie alebo dešifrovanie. Naše výsledky testov neboli bližšie k výsledkom, aj keď sme proces šifrovania zakázali.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania00:34:1600:34:3200:34:24
Čas odovzdania00:08:0100:08:3000:08:16

SOS Online Backup trvalo odovzdanie nášho súboru v priemere 34 minút a 24 sekúnd. Služby zálohovania online často trvajú takmer hodinu, kým sa nahrá gigabajt, takže čokoľvek menej je lepšie ako priemer.

Výsledky sťahovania sú porovnateľné. Stiahnutie nášho súboru trvalo SOS Online Backup osem minút a 16 sekúnd. To by malo trvať dvakrát. Ak potrebujete službu, ktorá má rýchle a stále rýchlosti, vyskúšajte Acronis True Image.

Tieto rýchlosti sťahovania sú podivné vzhľadom na to, že SOS Online Backup rýchlo zálohoval náš testovací priečinok a má servery po celom svete. Aspoň používa blokový algoritmus kopírovania súborov, ktorý pomáha pri prenose súborov, ktoré už boli odovzdané, iba prenosom zmenených častí..

SOS Online Backup vám nedovolí znížiť rýchlosť, čo je užitočná funkcia, ak procesy zálohovania alebo obnovy zaťažujú váš počítač. Pre domácich používateľov, ako napríklad IDrive, nenabízí ani kuriérsku službu na obnovenie alebo zálohovanie. Kuriérske služby pomáhajú, keď potrebujete obnoviť obrovské množstvo údajov.

zabezpečenia

SOS Online Backup v predvolenom nastavení nešifruje vaše súbory. To znamená, že môžete pridať 256-bitové šifrovanie AES, čo odporúčame.

sos šifrovanie

Môžete nechať SOS Online Backup vygenerovať a nechať šifrovací kľúč pre seba alebo s ním manipulovať sami. Ak tak urobíte, budete mať súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, známe tiež ako šifrovanie s nulovými znalosťami. Zaisťuje, že súbory si budete môcť prečítať iba vy.

Ak chcete ovládať šifrovací kľúč, musíte ho povoliť skôr, ako začnete zálohovať súbory. Neskôr to nemôžete zmeniť, čo je bežné pre služby ponúkajúce súkromné ​​šifrovanie.

Súkromné ​​šifrovanie je bezpečnejšie, ale ak ho zabudnete, SOS Online Backup nebude môcť obnoviť vaše heslo. Nezabudnite si ich niekde zapísať alebo na jej uloženie použiť jedného z najlepších správcov hesiel.

Protokol SSL / TLS chráni tranzitné súbory pred útokmi typu človek v strede, čo je bežné medzi online zálohovacími službami.

V dátových centrách sú súbory uložené na serveroch. SOS Online Backup používa pokročilé konfigurácie RAID na redundanciu a monitorovanie siete v reálnom čase. Zabezpečenie dátového centra zahŕňa 24-hodinový dohľad personálu a videa, prístup k odznakom, systémy prostredia s riadenou teplotou, seizmicky vystuženú konštrukciu a redundantné záložné energetické systémy.

Najväčšou chybou v zabezpečení je nedostatok dvojfaktorovej autentifikácie, ktorá by pomohla zabezpečiť vaše poverenia.

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov nás od začiatku informujú o tom, že služba SOS Online Backup je v súlade s EÚ-U.S. a Swiss-U.S. rámce ochrany súkromia. Tieto rámce pomáhajú spravovať zhromažďovanie, používanie a uchovávanie osobných údajov, ktoré prenášate z EÚ a Švajčiarska do Spojených štátov.

Infrascale vlastní SOS Online Backup, takže jeho zásady ochrany osobných údajov sú hostené na webových stránkach Infrascale. Hoci zálohovanie SOS Online vám umožňuje povoliť súkromné ​​šifrovanie, politika ochrany osobných údajov je stále dôležitá, pokiaľ ide o osobné údaje používateľov.

Čo SOS Online Backup zhromažďuje

Infrascale zbiera štandardné informácie, ktoré zhromažďuje väčšina online zálohovacích služieb. Rozdeľuje sa na dve kategórie informácií o používateľovi. Po prvé, údaje spracované jeho hardvérom a aplikáciami na účely zálohovania, archivácie alebo zlyhania.

Po druhé, spoločnosť Infrascale zbiera užívateľské údaje týkajúce sa zákazníckych účtov a ich správy, ako sú informácie o zástupcoch a kontaktoch v zákazníckych organizáciách vrátane ich mien, adries, telefónnych čísel, e-mailových adries, názvov pracovných miest a mena ich zamestnávateľa..

Infrascale tiež zbiera informácie o platobných kartách na spracovanie platieb za svoje produkty a služby. V súvislosti s poskytovaním služieb spoločnosť generuje aj metaúdaje a systémové údaje.

Infrascale zhromažďuje osobné informácie, ktoré poskytnete, keď používate webovú stránku SOS Online Backup na komunikáciu so zástupcami, na predloženie podporného lístka alebo na použitie funkcie chatu.

Použitie osobných údajov

Infrascale spracováva informácie o používateľoch zhromaždené jeho službami, aby používateľom poskytoval služby zálohovania, archivácie a zlyhania. Okrem toho využíva informácie o účte na trhové služby, nadväzuje vzťahy, získava platby za služby, poskytuje podporu a inak komunikuje so zákazníkmi.

Infrascale tiež používa metadáta a ďalšie systémové údaje na prevádzkovanie svojich služieb a ich poskytovanie zákazníkom. Vaše osobné údaje sa uchovávajú iba dovtedy, kým to umožňuje zákon.

Spoločnosť Infrascale môže zverejniť informácie o používateľoch a odovzdané údaje zamestnancom, agentom, zástupcom, poradcom, pridruženým spoločnostiam a nezávislým dodávateľom. Zásady ochrany osobných údajov hovoria, že súvisia s ich službami pre zákazníkov spoločnosti Infrascale alebo v ich mene, ale to znamená, že niekto by mohol získať prístup k vašim údajom, pokiaľ nepovolíte súkromné ​​šifrovanie..

Môže tiež zdieľať údaje s poskytovateľmi služieb, ktorí jej pomáhajú s obchodnými operáciami, predajom a marketingom, informačnými technológiami alebo profesionálnymi službami. Na požiadanie môže tiež zdieľať údaje s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Spoločnosť Infrascale môže používať Amazon Web Services, Google Cloud alebo iných poskytovateľov cloudovej platformy na hosťovanie svojich cloudových riešení a na zhromažďovanie a udržiavanie užívateľských údajov nahraných do služieb..

Z tohto dôvodu spoločnosť Infrascale uzatvára dohody s tretími stranami, ktoré sú hostiteľmi týchto údajov. V týchto dohodách sa vyžaduje, aby tretie strany rešpektovali súkromie údajov, používali ich iba na účely poskytovania služieb spoločnosti Infrascale, aby ich nezverejňovali bez povolenia a aby dodržiavali postupy ochrany osobných údajov zhrnuté v politike ochrany osobných údajov..

Vaše práva

Služby spoločnosti Infrascale vám umožňujú prístup k aktualizovaným údajom a ich aktualizáciu. Môžete zobraziť, aktualizovať, pripojiť a opraviť údaje, ktoré ste nahrali, do služieb spoločnosti Infrascale alebo do svojich verejných alebo súkromných riešení cloud.

Informácie o vás uložené v databázach spoločnosti Infrascale môžete skontrolovať a opraviť, vymazať alebo zablokovať údaje, ktoré sú nesprávne, ako to umožňujú príslušné zákony a zásady spoločnosti Infrascale. V takýchto prípadoch môžete svoje informácie upraviť prihlásením sa do profilu svojho účtu alebo kontaktovaním spoločnosti Infrascale.

Ak chcete vymazať svoje informácie, musíte spoločnosti Infrascale podať písomnú žiadosť.

Ak si orgán činný v trestnom konaní alebo tretia strana vyžiada prístup k vašim informáciám, spoločnosť Infrascale vás o tom informuje. Zakáže tiež všetky žiadosti, ak nie sú platné podľa zákona alebo zmluvy.

Chráni vás väčšina ustanovení v politike ochrany osobných údajov, ale skutočnosť, že agenti a iní majú prístup k vašim údajom, je jasným porušením ochrany osobných údajov. Ako už bolo uvedené, je najlepšie povoliť súkromné ​​šifrovanie a spravovať kľúč.

podpora

sos-backup-help-centrum

Ak potrebujete pomoc, môžete sa dostať do centra podpory SOS Online Backup cez webové rozhranie. Potrebné články môžete vyhľadať pomocou vyhľadávacieho panela alebo pomocou sprievodcu, ktorý vám pomôže vybrať vaše zariadenie, operačný systém, kategóriu problému a potom uvádza zoznam podporných článkov..

V čase písania správy bolo pre domácich používateľov 90 článkov. Sú tenké, ale ľahko sledovateľné a vybavené videami, ktoré vám pomôžu.

Ak nenájdete odpoveď na svoju otázku, môžete sa obrátiť aj na tím zákazníckej podpory SOS Online Backup. Na tento účel môžete použiť live chat alebo podporu predaja lístkov. Telefonická podpora je vyhradená pre podnikových používateľov.

Pokúsili sme sa vstúpiť na live chat niekoľkokrát, ale v oboch prípadoch boli chatovací agenti zaneprázdnení. Z tohto dôvodu sme predložili podporný lístok. Nasledujúci deň sme dostali odpoveď, čo je to, ako dlho trvá väčšina služieb, aby reagovala.

Verdikt

SOS Online Backup má svoje výhody, vrátane súkromného šifrovania, NAS a mobilného zálohovania, vysokej rýchlosti sťahovania a schopnosti vykonávať hybridné zálohovanie. To znamená, že je to slabá stránka, ktorá má viac dier.

Nedostatok nepretržitej zálohy, žiadny prístup k zálohe z prehliadača a vysoká cena jej bránia v súťažení so službami v našom najlepšom online zozname záloh. Ak môžete cenu prehltnúť, dohoda nie je taká zlá, ale odporúčame najskôr využiť bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu.

Dajte nám vedieť, čo si myslíte o SOS Online Backup v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map