Recenzia Jottacloud – Aktualizované 2020

Recenzia Jottacloud

Jottacloud, veľmi cenovo dostupný poskytovateľ zálohovania s veľkou rýchlosťou nahrávania, nedosahuje väčšie názvy na trhu kvôli nedostatku kopírovania na úrovni blokov a pochybným zabezpečením. Prečítajte si všetko o nich v našej úplnej recenzii Jottacloud.


Najlepšie online zálohové recenzie

Jottacloud je služba zálohovania zmiešaná s funkciami a návrhom služby cloudového úložiska. Pochádza z Nórska priateľského k súkromiu.

Je relatívne lacný a ľahko použiteľný. Navyše má funkcie na synchronizáciu a zdieľanie, aplikáciu na správu fotografií, nástroj na správu a ďalšie. Zálohuje tiež všetky typy súborov. Nemusíte sa starať ani o nedostatok záložného priestoru, pretože je neobmedzený.

Táto služba má však svoje nevýhody, vrátane chýbajúceho kopírovania súborov na úrovni bloku a súkromného šifrovania. To sú veľké chyby, pretože ich väčšina najlepších zálohovacích služieb online má.

Jottacloud nemusí byť pre všetkých tou najlepšou voľbou, ale je ľahké ho vyskúšať vďaka svojim bezplatným plánom. Ak sa o tom chcete dozvedieť viac, držte sa nás pri podrobnom popise tejto recenzie Jottacloud.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Jottacloud

Vlastnosti

Program Jottacloud vám umožňuje zálohovať osobné a firemné počítače do cloudu. Môže tiež zálohovať sieťové úložné zariadenia a externé jednotky. Po dokončení zálohovania si môžete byť istí, že nestratíte svoje súbory z dôvodu zlyhania pevného disku alebo iného zlyhania softvéru..

Na rozdiel od bežných zálohovacích služieb poskytuje Jottacloud synchronizáciu zariadenia a zdieľanie súborov. Synchronizácia zariadenia, takže vaše fotografie, dokumenty, videá a ďalšie súbory sa zrkadlia na viacerých zariadeniach, takže ich nebudete musieť prenášať manuálne. Odzrkadľujú sa aj zmeny v týchto súboroch.

Program Jottacloud poskytuje aj online archív, takže do neho môžete presúvať súbory, ak potrebujete v počítači uvoľniť miesto.

Zdieľanie súborov vám umožňuje zdieľať vaše zálohované súbory so spoluhráčmi a priateľmi, takže na ich odosielanie nemusíte používať USB kľúče, externé disky alebo iné zariadenia. Aplikácia Jottacloud vám umožní vytvoriť odkaz na zdieľanie, zatiaľ čo aplikácia Fotky Jottacloud umožňuje uverejňovať príspevky priamo na Facebooku alebo Twitteri..

Tieto funkcie sú spoločné pre najlepšie služby úložiska v cloude, ale má ich len niekoľko záložných služieb. IDrive a SpiderOak ONE vynikajú medzi tými, ktorí to robia, pretože patria medzi naše najlepšie online zálohovacie služby. Viac informácií o nich si môžete prečítať v našich recenziách IDrive a SpiderOak ONE. Ak si nie ste istí rozdielom medzi zálohovaním a ukladaním, prečítajte si naše vysvetlenie.

Jotti-fotky

Mediálni nadšenci radi zistia, že spoločnosť Jottacloud vám umožňuje odovzdávať a spravovať fotografie a videá v aplikácii prispôsobenej na tento účel. Fotografie Jottacloud navyše nekomprimujú fotografie ani videá. Podporuje veľa formátov, vrátane RAW. Nahrané videá môžete tiež streamovať do prehliadača alebo zariadenia.

Aplikácia Jottacloud Photos vám tiež umožňuje vytvárať albumy a zdieľať váš obsah, čo nie je bežné pri riešeniach zálohovania. Najvýznamnejšou výnimkou je BigMIND Home, ktorý je vybavený funkciami, vrátane rozpoznávania tváre a textu poháňaného AI pre fotografie. Viac informácií o BigMIND Home sa dozviete v našej BigMIND Home recenzii.

Aplikácia Jottacloud vám umožňuje zobraziť ukážky súborov dokumentov aj pomocou aplikácie Office Online. Na vytváranie dokumentov môžete použiť aj službu Office Online.

Ak ste energetický používateľ, budete radi, že spoločnosť Jottacloud má klienta príkazového riadku, ktorý môžete použiť na zálohovanie priečinkov..

Jottacloud je k dispozícii pre Windows, MacOS a Linux a môže pracovať na počítačoch, serveroch, zariadeniach NAS a dokonca aj na Raspberry Pi.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré sú bežné v službách zálohovania cloud, patrí zálohovanie obrázkov, plánovanie a verzovanie súborov. Verzia súborov vám umožní obnoviť predchádzajúce verzie súborov, ak urobíte nechcené zmeny súborov alebo sa stanete obeťou ransomware. Ak chcete proti tomu získať väčšiu ochranu, prečítajte si nášho sprievodcu ochranou ransomware.

Implementácia Jottacloudu uloží iba posledných päť verzií, takže ak potrebujete viac, prečítajte si našu najlepšiu online zálohu na zaokrúhľovanie verzií..

Program Jottacloud môže spúšťať nepretržité zálohovanie, čo znamená, že zálohovanie sa spustí vždy, keď upravíte zálohovaný súbor alebo pridáte nový súbor do priečinka označeného na zálohovanie.

Medzi chýbajúce funkcie patrí prírastkové zálohovanie a možnosť zálohovania na miestne zariadenie, čo znamená, že si nemôžete vychutnať hybridné zálohovanie. Chýba tiež súkromné ​​šifrovanie, ale budeme sa o tom baviť v časti „Zabezpečenie“. Ak sú pre vás zaujímavé funkcie zálohovania, prečítajte si našu online knižnicu záloh.

Prehľad funkcií Jottacloud

Logo Jottacloudwww.jottacloud.com

Začína od 660 dolárov mesačne pre neobmedzené plány GBAll

zálohovanie

Plánovač zálohovania

Priebežné zálohovanie

Prírastkové zálohovanie

Zálohovanie založené na obrázku

Zálohovanie externej jednotky

Zálohovanie NAS

Zálohovanie servera

Hybridné zálohovanie

Zálohovanie mobilných zariadení

Neobmedzené zálohovanie

Neobmedzené zariadenia

Rýchlosť škrtenia

Kopírovanie súborov na úrovni bloku

Viacvláknové zálohovanie

obnoviť

Kuriérska služba obnovy

Prístup do prehliadača

Prístup k mobilnej aplikácii

Verziovanie

Zachovanie odstráneného súboru

zabezpečenia

Súkromné ​​šifrovanie

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Dvojfaktorové overenie

Vytvrdené dátové centrá

Nastavenia servera proxy

V súlade s HIPPA

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Zdieľanie súborov

Synchronizácia zariadenia

Skúška zadarmo

stanovenie ceny

Jottacloud má šesť plánov rozdelených medzi domácich a podnikových používateľov. Dva sú zadarmo.

Je pekné, že Jottacloud má dva bezplatné plány. Ostatné zálohovacie služby, ako napríklad Backblaze a CrashPlan pre malé firmy, neponúkajú bezplatné zálohovanie. Pokiaľ ide o zálohovanie počítača, 5 GB je tenký výber, ale túto službu stačí vyskúšať.

Navyše, osobný plán stojí takmer dvakrát toľko ako karbonit a backblaze, ktoré ponúkajú aj neobmedzené zálohovanie. Karbonit ani Backblaze napriek tomu neponúkajú funkcie na synchronizáciu zariadenia a zdieľanie súborov. Osobný plán spoločnosti Jottacloud je 7,92 dolárov mesačne, ale cena klesá na 6,59 dolárov mesačne, ak platíte za celý rok, čo je 79,19 dolárov.

Ak chcete získať ďalšie informácie o službách, ktoré ponúkajú neobmedzený priestor na zálohovanie, prečítajte si naše najlepšie neobmedzené online zálohovanie.

Rodinný plán je 11,36 dolárov mesačne a poskytuje 5 TB záložného priestoru pre päť používateľov. Ak platíte za rok vopred, cena je 9,46 dolárov za mesiac alebo 113,61 dolárov za rok.

Jottacloud má tiež dva prémiové plány pre podniky. Business Small môže ubytovať dvoch používateľov, ktorí zdieľajú 1 TB záložného priestoru. Je to 7,92 dolárov alebo 95 dolárov za rok. Platba za rok vopred nezískava zľavu.

To isté platí pre službu Business Large, ktorá poskytuje rovnaké množstvo priestoru, ale umožňuje vám neobmedzeného počtu používateľov. Je to 11,36 dolárov mesačne alebo 136,34 dolárov ročne.

Oba plány majú dobrú hodnotu. Najbližšie zhody s nimi sú obchodné plány Acronis True Image a IDrive, sú však drahšie. Acronis True Image Premium 1TB plán je 8,33 dolárov mesačne iba pre jeden počítač, zatiaľ čo program IDrive 1,25 TB je 31,22 dolárov mesačne.

Ak vám v službe Jottacloud chýba priestor, môžete získať 1 TB za ďalších 6,72 USD mesačne. Obchodné plány zahŕňajú nástroje na správu, napríklad administrátorskú konzolu a generovanie prehľadov. K dispozícii je aj jednotné prihlásenie. Ceny pre firmy neobsahujú DPH.

Jednoduchosť použitia

Je ľahké sa prihlásiť do služby Jottacloud. Keď tak urobíte, získate bezplatné predplatné, ktoré môžete inovovať neskôr. Ak chcete nastaviť zálohu, musíte si stiahnuť a nainštalovať desktopového klienta.

Funguje na Windows a MacOS. Ak ste v tíme Penguin, prečítajte si naše najlepšie online zálohy pre Linux.

Jotti-default-zálohovanie zložky

Inštalácia trvá len chvíľu. Po dokončení sa musíte prihlásiť do svojho účtu. V nasledujúcom okne sa zobrazia predvolené priečinky, ktoré spoločnosť Jottacloud vyberie na zálohovanie. V systéme Windows sú to „desktop“, „moje dokumenty“ a „moje obrázky“. Ak ich nepotrebujete, môžete ich pri vstupe do aplikácie zrušiť.

Po zobrazení predvolených priečinkov vám program Jottacloud dáva možnosť zapnúť synchronizáciu a zmeniť predvolené umiestnenie synchronizačného priečinka.

Jotti-desktop-app

Dizajn klienta pre stolné počítače nepatrí medzi najkrajšie, ktoré sme testovali, ale nie je ani medzi najškaredšími. Páčilo sa nám, aké je to jednoduché a jasné. Tlačidlá v hornej časti vám umožňujú inicializovať procesy zálohovania alebo obnovy, zobraziť vaše prenosy alebo získať prístup k nastaveniam. K dispozícii je tiež vyhľadávací panel, ale nefungovalo to pre nás.

To znamená, že je neohrabaný, pretože musíte súbory, ktoré chcete zálohovať, vybrať manuálne alebo ich presunúť myšou cez strednú tablu..

Medzi ďalšie riešenia patrí možnosť vybrať najbežnejšie typy súborov alebo stromovú hierarchiu, ktorá vám umožní rýchlo nájsť potrebné súbory. Program Jottacloud vyžaduje, aby ste prešli súborovým systémom a vybrali priečinky na zálohovanie. Môžete si vybrať iba priečinky a nie jednotlivé súbory.

Jotti-zálohované súbory-web

Webový klient nedávno aktualizoval svoje rozhranie a zobrazuje sa. Používa sa rýchlo a ľahko. Pomocou ponuky vľavo môžete prechádzať medzi zálohami, fotografiami, kôšmi, podporou chatu, nastaveniami a stránkou úložiska pre upgrade. Okrem toho ponuka v pravom hornom rohu umožňuje zobraziť, koľko miesta vám zostáva, nainštalovať aplikáciu a odhlásiť sa.

Jotti-web-sync-page

Pre vaše synchronizované, zálohované, zdieľané a archivované súbory existujú samostatné zobrazenia. Súbory môžete nahrať do synchronizovaného priestoru Jottacloud, ale nemôžete ich nahrať do záložného priestoru. Ak chcete nahrať, musíte vybrať súbory pomocou ponuky „+“ alebo ich presunúť myšou. Nahrávanie do archívu funguje rovnakým spôsobom s tým rozdielom, že tieto súbory nebudú synchronizované s inými zariadeniami.

Jotti-mobile-app

Mobilná aplikácia je k dispozícii pre Android a iOS. Je to atraktívne a ľahko použiteľné. Umožňuje vám automaticky zálohovať fotografie a videá, ale nemôže zálohovať vaše mobilné dáta. Ak to potrebujete, môžete použiť IDrive alebo BigMIND Home. Ak chcete získať viac možností, prečítajte si článok o najlepšom online zálohovaní pre mobil.

Mobilná aplikácia spoločnosti Jottacloud vám napriek tomu umožňuje synchronizovať súbory s ostatnými zariadeniami, uvoľňovať miesto odovzdávaním fotografií a ich odstraňovaním z telefónu a sťahovať súbory z cloudu na použitie v režime offline..

Problémy sme nezažili, ale niektorí dlhoroční používatelia hlásili chyby v obchode Google Play. Táto aplikácia má 3,7-hviezdičkové hodnotenie a viac ako 10 000 stiahnutí.

Jotti-zálohované súbory-web

Zálohovanie súborov & obnovenie

Ak chcete vytvoriť plán zálohovania, musíte otvoriť aplikáciu pre počítač a kliknúť na kartu „záloha“. Ďalej môžete presunúť priečinky myšou cez okno aplikácie alebo kliknúť na „pridať priečinok“ a vybrať ich pomocou prieskumníka súborov. Keď to urobíte, zálohovanie sa spustí a podľa potreby môžete pridať priečinky.

Jotti-add-zložky

Tento proces je jednoduchý, ale obmedzený. Môžete zálohovať iba priečinky, nie jednotlivé súbory alebo celú jednotku. Väčšina zálohovaných služieb, ktoré kontrolujeme, je možné zálohovať na úrovni súborov. Jottacloud hovorí, že „je možné uložiť ľubovoľný typ súboru“, a preto sme nemali problém s odovzdaním bežných typov súborov alebo spustiteľných súborov..

Súbory a priečinky môžete zo zálohy vylúčiť, ale pomocou mnohých ďalších nástrojov na zálohovanie nemôžete vylúčiť typy súborov, ako môžete.

Jotti-backup harmonogram

Program Jottacloud vám umožňuje vykonávať automatické zálohovanie, ktoré je nepretržité alebo ho môžete naplánovať. Zálohy môžete spúšťať každý deň v konkrétnom čase, každý pracovný deň alebo cez víkendy. Navyše môžete určiť, ako dlho má záloha bežať. Ak chcete, môžete si tiež vytvoriť vlastný plán.

Plánovanie spoločnosti Jottacloud nie je také prispôsobiteľné ako niektoré lepšie nástroje. Napríklad Acronis True Image má viac možností vrátane mesačného zálohovania a zálohovania na udalosť. Môže vám tiež posielať upozornenia o stave zálohy. Viac informácií o tom získate v našej recenzii True Image Acronis.

Väčšou chybou pre Jottacloud je to, že nevykonáva prírastkové zálohovanie na úrovni bloku. Inkrementálne zálohovanie prenáša iba zmenené časti súboru, a nie celý jeho prenos. To šetrí čas a šírku pásma. Väčšina zálohovacích služieb, vrátane IDrive, BigMIND Home a Carbonite, môže vykonávať prírastkové zálohovanie.

Jotti-restore-start

Proces obnovy tiež umožňuje obnoviť iba priečinky zo zálohy. Ak chcete obnoviť svoje údaje, musíte kliknúť na tlačidlo „obnoviť“. Potom vyberte súbor alebo priečinok, ktorý chcete obnoviť, a kliknite na tlačidlo „Spustiť sťahovanie“. Musíte určiť, do ktorého priečinka sa chcete obnoviť, ale nie je možné obnoviť pôvodné umiestnenie, aké získate s mnohými službami zálohovania..

Jotti-restore-ready

Proces obnovy môžete tiež použiť na načítanie údajov z koša, fotografií alebo archívu, čo je užitočné.

Procesy zálohovania a obnovy sú jednoduché, ak máte jednoduchý plán zálohovania s malým počtom súborov a priečinkov. Keď do zoznamu pridáte veľa súborov a priečinkov, veci sa skomplikujú. Navyše nemôžete vytvoriť viac plánov zálohovania ani zložitých.

rýchlosť

Jottacloud uchováva svoje dátové centrá v Nórsku, takže čím bližšie ste k tejto krajine, tým lepšia bude rýchlosť vášho pripojenia. Vaše rýchlosti závisia aj od vášho poskytovateľa internetových služieb.

Na testovanie služby sme použili pripojenie Ethernet v srbskom Belehrade, ktoré malo rýchlosť prenosu 10 megabitov za sekundu a rýchlosť sťahovania 31 Mbps. Teoreticky by nám tieto rýchlosti mali pomôcť nahrať náš testovací priečinok s kapacitou 1 GB približne za 14 minút a stiahnuť ho za menej ako štyri minúty bez akýchkoľvek režijných nákladov..

Prvý pokus:
Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania00:22:4400:22:3800:22:41
Čas sťahovania00:06:3500:06:3500:06:26

Jottacloud nebol blízko teoretického času, ale v porovnaní s inými službami bol stále rýchly. Priemerná rýchlosť nahrávania bola 22 minút a 41 sekúnd. Rýchlosť sťahovania však bola pomalšia, ako by mala byť. Stiahnutie nášho priečinka so zipsom s kapacitou 1 GB trvalo šesť minút a 26 sekúnd.

Jotti-šírka pásma-plyn

Ak procesy zálohovania a obnovy zasahujú do vašej práce, môžete rýchlosť nahrávania a sťahovania znížiť z ponuky nastavení.

zabezpečenia

Protokol TLS / SSL chráni vaše súbory prenášané z počítača na server. Keď sú k dispozícii, Jottacloud používa 256-bitové šifrovanie AES na skramovanie súborov v pokoji.

To znamená, že program Jottacloud vytvára a spravuje váš šifrovací kľúč a nepodporuje kľúče generované používateľmi. Táto metóda je rýchla a pohodlná, ale vaše údaje sú ohrozené, ak dôjde k narušeniu serverov alebo ak sa nečestný zamestnanec rozhodne nahliadnuť do vašich údajov..

Jottacloud nepodporuje súkromné ​​šifrovanie, pretože je v rozpore s jeho schopnosťou prezerať, zdieľať a synchronizovať súbory. Jednako, jednotlivci, ktorí sa obávajú súkromia, by s tým mohli mať problém. Viac o súkromí sa dozvieme v nasledujúcej sekcii.

Ak je pre vás nevyhnutné súkromné ​​šifrovanie, môžete zvážiť IDrive, Carbonite, SpiderOak ONE a ďalšie z našich online zálohovacích recenzií.

Jottacloud má dvojfaktorové overenie. Ak to povolíte, pri prihlasovaní z neznámeho počítača musíte okrem bežných oprávnení zadať aj bezpečnostný kód. Pomáha to zabrániť každému, kto vám mohol ukradnúť vaše poverenia, v prístupe na váš účet.

súkromia

Z dôvodu nedostatku súkromného šifrovania je dôležité, aby boli zásady ochrany osobných údajov silné. V prospech toho je skutočnosť, že spoločnosť Jottacloud má sídlo v Nórsku, krajine s niektorými z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete. Zákony tam nepovoľujú špehovanie ISP a nehrajú sa pekne s americkými programami dohľadu, ako je PRISM.

Spoločnosť Jottacloud sľubuje, že nebude sledovať informácie, ktoré ukladáte, v záruke ochrany osobných údajov. Tiež hovorí:

 • Údaje o používateľoch nebudú odovzdané orgánom, pokiaľ nebude predložený nórsky súd vydaný nórskym súdom.
 • Nebude vymieňať, ukladať ani spracovávať používateľské údaje prostredníctvom služby tretej strany, ako je Amazon.
 • Jej zamestnanci bez vášho písomného súhlasu neotvoria, nepristupujú k nim ani nečítajú vaše súbory.
 • Jeho zamestnanci musia podpísať dohody o mlčanlivosti.

Zásady ochrany osobných údajov napriek tomu tvrdia, že niektoré údaje sa prenesú. Znie: „Keď odovzdáte súbory do Jottacloud, pošlete tiež informácie o súborovom systéme vrátane názvov súborov a adresárov. Súbory sú počas prenosu šifrované pomocou protokolu Secure Socket Layer (SSL). “

Všetky zálohovacie služby používajú tieto informácie na podporu procesu zálohovania a politika ochrany osobných údajov to uvádza. Taktiež sa v nej uvádza, že spoločnosť Jottacloud nebude predávať a predávať vašu e-mailovú adresu ani poskytovať vaše osobné údaje tretím stranám. Spoločnosť Jottacloud navyše dodržiava všeobecné nariadenie EÚ o ochrane údajov. Viac informácií o zákone EÚ o ochrane súkromia nájdete v našej príručke GDPR.

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Jottacloud neobsahujú podozrivé klauzuly a spoločnosť dodržiava nórske zákony o ochrane súkromia a GDPR. To znamená, že iba súkromné ​​šifrovanie zaručuje súkromie vašich súborov mimo tieňa pochybností.

podpora

Ak sa stretnete s problémom, môžete si prezrieť centrum pomoci alebo kontaktovať podporu prostredníctvom chatu alebo telefónu.

Jotti-help-centrum

Centrum pomoci je rozdelené do kategórií, ktoré vám pomôžu nájsť odpoveď na váš problém. Ak sa ukáže, že je to ťažké, môžete ho vyhľadať pomocou vyhľadávacieho panela. Niektoré články sú tenké, ale väčšina z nich má dostatok informácií a snímok obrazovky, ktoré im môžu pomôcť. Sú tiež jasné.

Ak centrum pomoci nemá odpoveď, môžete sa obrátiť na tím technickej podpory. Môžete tak urobiť iba v pracovné dni, od 9:00 do 17:00. pre telefonickú podporu a od 9:00 do 20:00 pre chat. Všetky časy sú v UTC + 2. Prostredníctvom rozhovoru sme položili niekoľko otázok a tím rýchlo zareagoval. Odpovede boli tiež užitočné.

Jotti-support-chatu okno

Verdikt

Jottacloud nezaškrtáva všetky cloudové záložné polia. Chýba mu inkrementálne zálohovanie, rozšírené možnosti plánovania a schopnosť vytvárať viac a komplexné plány zálohovania. Navyše vám umožňuje vybrať iba priečinky na zálohovanie. Pretože obsahuje funkcie z príručky cloudového úložiska, nemá súkromné ​​šifrovanie.

Pozitívne je, že tieto funkcie môžete použiť na synchronizáciu a zdieľanie súborov. Aplikácia Jottacloud vám tiež umožňuje prehrávať videá a prezerať fotografie pomocou aplikácie Fotky Jottacloud. Vďaka službe Office Online môžete otvárať, vytvárať a upravovať aj dokumenty balíka Office. Pokročilí používatelia ocenia nástroj príkazového riadku.

Táto služba je pomerne lacná a ponúka neobmedzené zálohovanie. Nahrávanie súborov je rýchle. To sa nedá povedať o rýchlosti sťahovania, čo je jednoducho hrozné.

Nakoniec je Jottacloud zmiešaný vak. Či už to bude vyhovovať vašim potrebám, záleží na tom, či z funkcií podobných úložisku vyťažíte viac, ako stratíte tým, že nebudete mať základné funkcie zálohovania v cloude.

Čo si myslíš o Jottacloude? Povedzte nám v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map