Recenzia Home BigMIND (autor Zoolz) – Aktualizované 2020

BigMIND Domov (autor: Zoolz) Recenzia

BigMIND Home, produkt z rovnakého tímu za Zoolz Backup, je spoľahlivá služba zálohovania, ktorá ponúka dobrý zážitok. Nevýhody sú, že to môže byť niekedy trochu pomalé, pretože jeho backend poskytuje Glacier a že je dosť drahý. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole.


Slider1

Slider2

Slider3

Slider4

Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

BigMIND Home je služba zálohovania online, ktorú ponúka Zoolz a ktorá poskytuje príjemné užívateľské prostredie, dobrú rýchlosť a niektoré zaujímavé funkcie, ktoré v tomto druhu služby často nevidíte. Bohužiaľ, je to na drahej strane vecí a chýba súkromné ​​šifrovanie. Pokračujte v čítaní našej BigMIND domovskej recenzie, aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť o službe.

Okrem toho, že vám BigMIND Home ponúka veľkú kontrolu nad procesom zálohovania, sa môže pochváliť ľahko použiteľným rozhraním a vynikajúcou zákazníckou podporou. Má tiež niekoľko nových funkcií vrátane rozpoznávania tváre fotografií pomocou umelej inteligencie a schopnosti prepojiť služby, ako sú Facebook a Disk Google..

Bohužiaľ to všetko stojí za statnú cenu, pretože plány spoločnosti BigMIND sú vzhľadom na to, čo dostanete, dosť drahé. Okrem toho nedostatok súkromného šifrovania má vážny vplyv na bezpečnosť a súkromie. Ak ide o najväčšie obavy, pozrite si náš zoznam najlepších online služieb zálohovania, ktoré vám pomôžu pri hľadaní alternatív.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre domov BigMIND (autor: Zoolz)

Vlastnosti

Aplikácia BigMIND Home obsahuje slušné množstvo funkcií, aj keď niektoré z vecí, ktoré by sme chceli vidieť, chýbajú. Okrem štandardných funkcií zálohovania obsahuje BigMIND Home aj niektoré menej bežné funkcie vrátane výkonných nástrojov na správu fotografií poháňaných AI, ako aj integráciu s cloudovým úložiskom a ďalšími službami tretích strán..

Pokiaľ ide o samotné zálohovacie funkcie, BigMIND Home podporuje hybridné aj mobilné zálohovanie. V systéme iOS to znamená, že vaše fotografie, videá, kalendáre a kontakty, zatiaľ čo aplikácia pre Android môže tiež zálohovať denníky hovorov, textové správy a rôzne súbory..

Žiaľ, neexistuje žiadna záloha založená na obrázkoch (napríklad niečo, čo získate s IDrive), čo znamená, že neexistuje žiadny spôsob, ako naklonovať celý systém. Okrem toho neexistuje žiadna služba zálohovania serverov ani obnovenia kuriérskou službou, pretože sú obmedzené na spoločnosť BigMIND Business.

Streamovanie videí BigMIND

Jednou z vynikajúcich funkcií, ktorú by sme chceli zahrnúť do ďalších služieb zálohovania, je možnosť streamovať vaše videá priamo z úložiska. Bohužiaľ to môžete urobiť iba v štandardnom rozlíšení, pokiaľ sa nerozhodnete pre najdrahšie predplatné, ktoré vám tiež umožní prístup k streamovaniu vo vysokom rozlíšení..

BigMind-Video-Streaming

Ako sme už spomenuli, Zoolz BigMIND Home má pôsobivú integráciu s inými službami. Účty cloudového úložiska, ako je Dropbox alebo Disk Google, môžete prepojiť a vytvoriť tak ďalšiu úroveň redundancie pre súbory v ňom uložené. Môžete tiež prepojiť účty sociálnych médií, ako sú Facebook a Instagram, a zálohovať všetko, čo ste na týchto platformách uložili alebo zverejnili.

BigMind-Linked-Services

Zaujímavé sú nástroje na správu fotografií poháňané AI, ktoré sme spomenuli na začiatku tejto časti. Ak by to fungovalo, bol by to skvelý spôsob usporiadania fotografií, pretože by ste mohli prehľadávať obrázky na základe ľudí alebo objektov. 

Pokúsili sme sa nahrať niekoľko fotografií ľudí a spoločnosť BigMIND, žiaľ, nedokázala identifikovať väčšinu tvárí.

BigMind-Faces

Zdá sa, že funkcia „objektov“ funguje trochu lepšie a vy si môžete vybrať zo zoznamu kategórií, aby ste hľadali veci ako „text“ alebo „elektronika“, čo vyzve spoločnosť BigMIND, aby vám ukázala fotografie obsahujúce jeden z týchto objektov..

BigMind objekty

Pokiaľ ide o vytváranie verzií – čo znamená uchovávanie zmenených a odstránených súborov – aplikácia BigMIND Home je v poriadku. Odstránené súbory sa uchovávajú navždy, ale iba posledných 10 verzií zmeneného súboru sa zaznamená. To je asi dosť pre väčšinu ľudí, ale to celkom nevydrží neobmedzené vytváranie verzií služieb, ako je SpiderOak ONE..

BigMind-Trash

Prehľad hlavných funkcií BigMIND

Logo BigMIND Home (autor: Zoolz)www.zoolz.com

Začína sa od 299 dolárov mesačne pre 100 GBVšetky plány

zálohovanie

Plánovač zálohovania

Priebežné zálohovanie

Prírastkové zálohovanie

Zálohovanie založené na obrázku

Zálohovanie externej jednotky

Zálohovanie NAS

Zálohovanie servera

Hybridné zálohovanie

Zálohovanie mobilných zariadení

Neobmedzené zálohovanie

Neobmedzené zariadenia

Rýchlosť škrtenia

Kopírovanie súborov na úrovni bloku

Viacvláknové zálohovanie

obnoviť

Kuriérska služba obnovy

Prístup do prehliadača

Prístup k mobilnej aplikácii

Verziovanie

Zachovanie odstráneného súboru

zabezpečenia

Súkromné ​​šifrovanie

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy
SSL

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Dvojfaktorové overenie

Vytvrdené dátové centrá

Nastavenia servera proxy

V súlade s HIPPA

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Zdieľanie súborov

Synchronizácia zariadenia

Skúška zadarmo

stanovenie ceny

Cenový model Zoolz BigMIND Home je celkom zapojený. Rôzne plány ponúkajú rôzne funkcie, úrovne podpory a počet zariadení. Pokiaľ ide o to, koľko úložného priestoru získate za svoje peniaze, BigMIND Home rozhodne nie je ideálny, takže ak hľadáte čo najviac peňazí za svoje peniaze, môžete hľadať inde..

Prvým krokom je bezplatný plán, ktorý ponúka 1 GB úložného priestoru pre jedného používateľa, ktorý je rozdelený na tri počítače, dve mobilné zariadenia a jeden externý disk. Aj keď si vážime bezplatného plánu, 1 GB nestačí ani na najzákladnejšie plány zálohovania a nedostanete žiadnu zákaznícku podporu.

Ďalším je osobný plán, ktorý za 35,88 dolárov ročne ponúka 100 GB úložného priestoru pre jedného používateľa až na troch počítačoch, troch mobilných zariadeniach a neobmedzených externých diskoch. 

Plán pre rodinu vás medzitým bude stáť 83,88 dolárov ročne a obsahuje 500 GB priestoru pre troch samostatných používateľov, deväť počítačov, šesť mobilných zariadení a neobmedzený počet externých jednotiek. Oba tieto plány dostávajú to, čo BigMIND nazýva „štandardná podpora“.

Plán Family Plus vám nakoniec poskytne 1 TB úložného priestoru pre päť používateľov, 15 počítačov a neobmedzené mobilné zariadenia a externé disky za 12,99 dolárov mesačne alebo 155,88 dolárov ročne. Získate tiež prístup k streamovaniu video súborov vo vysokom rozlíšení z vášho úložiska (na rozdiel od iných plánov, ktoré ponúkajú iba streamovanie v štandardnom rozlíšení) a prémiovú podporu.

Nezabúdajte na to, že v osobných aj rodinných programoch sa vyžaduje, aby ste platili celý rok, zatiaľ čo program Family Plus sa môže fakturovať mesačne. Nie je k dispozícii žiadna skúšobná verzia, čo je hanba, pretože 1 GB ponúkaná v bezplatnom pláne nemusí stačiť na primerané vyskúšanie služby..

Celkovo to prispieva k dosť drahej službe, ktorá vám nenabízí veľa priestoru v porovnaní s tým, koľko platíte. 

Ak potrebujete veľa ukladacieho priestoru, mali by ste radšej jednu z najlepších neobmedzených zálohovacích služieb online, ako napríklad Backblaze, ktorá ponúka všetok priestor, ktorý by ste mohli potrebovať, za nižšiu cenu než všetky plány spoločnosti BigMIND okrem Personal ten, ktorý ponúka iba úbohých 100 GB úložiska v cloude.

Jednoduchosť použitia

BigMIND Home sa vyznačuje veľmi dobre navrhnutým používateľským rozhraním, ktoré je ľahko zrozumiteľné a ľahko použiteľné, napríklad jeho bratrancom Zoolzom Home. Napriek tomu, že mobilná aplikácia zostáva trochu požadovaná, klient na počítači aj webový panel sú vynikajúce a ľahko pochopiteľné.

BigMind-Intro-Setup

Po stiahnutí klienta pre počítač sa zobrazí výzva na výber súborov na zálohovanie. Môžete to urobiť pomocou „inteligentného výberu“, ktorý je rozdelený do mnohých kategórií: pošta, hudba, pracovná plocha, videá, dokumenty, záložky, Microsoft Office, finančné súbory, obrázky a elektronické knihy a súbory PDF.

BigMind-Intro-Smart-Selection

Pre väčšinu z týchto kategórií BigMIND Home prehľadá určité typy súborov na pracovnej ploche a v priečinku s dokumentmi. U niektorých kategórií však – vrátane pošty a balíka Microsoft Office – vyhľadáva v týchto zariadeniach súbory v celom zariadení.

BigMind-Intro-My-Computer

Ak chcete radšej prehľadávať svoje zariadenie a ručne vyberať priečinky, môžete prepnúť na kartu „Tento počítač“, kde uvidíte štandardnú stromovú štruktúru disku, ktorá vám umožní presne vybrať, ktoré súbory a priečinky chcete chrániť. , Po výbere súborov sa zobrazí výzva na nastavenie plánu a ďalších nastavení zálohovania.

BigMind-Intro-zálohovanie nastavenia

Hlavný panel desktopového klienta vám povie väčšinu toho, čo potrebujete vedieť. Úroveň ochrany sa zobrazuje navrchu, čo vám povie, či niektoré zo súborov potrebujú spustenie iného zálohovania.

BigMind-Not-Protected

O kúsok ďalej uvidíte informácie o vašej nasledujúcej plánovanej zálohe, vašom poslednom odovzdaní a počte vašich súborov uložených na serveroch spoločnosti BigMIND. V dolnej časti okna sú tri tlačidlá: „výber údajov“, „nastavenie“ a „obnovenie“. Prvá z nich jednoducho vyvolá rovnaký dialóg pre výber súborov, ktoré ste dostali pri prvej inštalácii klienta.

BigMind-Main-Panel

Tlačidlo „obnoviť“ vás zavedie do celkom štandardnej ponuky na obnovenie, ktorá predstavuje rozbaľovací zoznam vašich zariadení a hlavný panel, ktorý zobrazuje všetko zálohované z vybraného zariadenia..

BigMind-Obnova-Main-Menu

Nakoniec je v ponuke „Nastavenia“ miesto, kde sa nachádza väčšina mäsa klienta. Je rozdelená do siedmich kategórií: plán, optimalizácia zdrojov, pripojenie, hybridný +, rozšírené nastavenia, mobilné aplikácie a preferencie.

Plánovanie zálohovania

Je zrejmé, že v ponuke „plán“ môžete nastaviť rozvrh zálohovania. Môžete si vybrať medzi hodinovým alebo denným rozvrhom, bohužiaľ však neexistuje žiadna alternatíva pre čisto manuálny plán zálohovania. Aj keď by bol manuálny plán pekný, aspoň služba BigMIND Home vám poskytne veľa možností pre váš rozvrh v porovnaní so službami ako Backblaze..

BigMind-Nastavenie-Schedule

Ponuka „optimalizácia zdrojov“ vám umožňuje povoliť multithreading a nastaviť BigMIND Home tak, aby automaticky pozastavil nahrávanie, ak dávate prezentáciu, pozeráte film, hrá videohru alebo ak je batéria počítača takmer vybitá.

BigMind-Nastavenie-Resource

Môžete tiež povoliť škrtenie, všeobecne alebo v určitých časoch dňa. Ak máte pri pripojení obmedzené údaje alebo ak používate starší počítač s nízkym výpočtovým výkonom, tieto funkcie sú veľmi užitočné, pretože vám ušetria nutnosť manuálneho pozastavenia alebo ukončenia aplikácie, keď potrebujete zdroje na ďalšie úlohy..

BigMind-Nastavenie-Connection

Ponuka „pripojenie“ obsahuje odkaz na nastavenia servera proxy v zariadení, ako aj ovládacie prvky toho, či chcete alebo nechcete spustiť odovzdávanie v určitých typoch sietí. Môžete povoliť alebo zakázať zálohovanie cez LAN, Wi-Fi a mobilné dáta, čo je pekné, ak máte obavy o dátových limitoch vášho pripojenia..

BigMind-Nastavenie-Hybrid +

V sekcii „hybrid +“ môžete povoliť hybridné zálohovanie. To znamená, že služba BigMIND Home pri každom zálohovaní do cloudu uloží aj kópiu vašich súborov na lokálne miesto určenia, napríklad na externú jednotku..

BigMind-Nastavenie-Advanced-nastavenia

V ponuke „Rozšírené nastavenia“ sa môžete rozhodnúť, ktoré typy súborov BigMIND Home použije svoj protokol VSS a algoritmus na úrovni blokov. „VSS“ je skratka pre službu „Volume shadow copy“, ktorá umožňuje BigMIND zálohovať súbory počas ich používania. Musíte to nastaviť ručne, pretože v predvolenom nastavení nie sú do tohto poľa zahrnuté žiadne typy súborov.

Aktualizácia súborov

Medzitým algoritmus na úrovni blokov v podstate znamená, že namiesto opätovného odovzdania celého súboru, keď dôjde k zmene, BigMIND prehľadá súbor na zmeny a nahrá iba tie časti (alebo „bloky“), ktoré sa zmenili. V predvolenom nastavení to platí pre súbory PST (čo znamená dátové súbory programu Microsoft Outlook), ale môžete tiež manuálne pridať ďalšie typy súborov.

BigMind-Nastavenie-Mobile Apps

Časť nastavení mobilných aplikácií nie je príliš zaujímavá, pretože poskytuje iba odkaz na stránku sťahovania aplikácií pre systémy iOS a Android spoločnosti BigMIND..

BigMind-Preferences-Auto-Vylúčenie

Konečná kategória nastavení – „preferencie“ – otvorí samostatné okno s dvoma kartami. Na prvej karte môžete zapnúť zálohovanie skrytých súborov a upraviť zoznam vylúčení tak, aby ignoroval určité priečinky bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú zahrnuté do výberu údajov..

BigMind-Preferences-General

Na druhej karte – označenej ako „všeobecné“ – môžete povoliť rozšírené protokolovanie a zmeniť jednotku vyrovnávacej pamäte, čo je miesto, kde služba BigMIND Home ukladá čakajúce súbory pred ich odovzdaním do cloudu..

Webový klient BigMIND a mobilné aplikácie

Okrem stolného klienta ponúka Zoolz BigMIND Home aj vynikajúci informačný panel založený na prehliadači, ktorý vám poskytuje veľkú kontrolu nad zálohovanými údajmi.. 

Webový klient je rozdelený do štyroch oblastí, z ktorých prvá je dashboard. Tu nájdete veľa užitočných informácií o vašom účte vrátane informácií o tom, ktoré zariadenia sú chránené, informácie o vašom účte a grafy s podrobnosťami o tom, aké druhy súborov ste uložili a o prenose vašich nahrávaní.

BigMind-Web-Dashboard

Ďalej je karta „Objaviť“, kde môžete prehľadávať svoje zariadenia a súbory z nich nahrané, ako aj všetky externé účty, ktoré ste prepojili s domom BigMIND, napríklad Dropbox alebo Instagram. Tu nájdete aj vyššie uvedenú funkciu rozpoznávania tváre s podporou AI.

BigMind-Web-Discover

Tretia položka v ponuke webového klienta je pre správu používateľov. Na rozdiel od mnohých zálohovacích riešení vám služba BigMIND Home umožňuje nastaviť jednotlivých používateľov, ktorí nemajú prístup k iným údajom, čo je vynikajúce riešenie najmä pre rodiny, najmä.

BigMind-Web-Users

Sekcia „prehľady“ vám umožňuje generovať najrôznejšie prehľady o vašom použití, vrátane využitia šírky pásma, histórie fakturácie a informácií o zariadení..

BigMind-Web-Reports

Mobilná aplikácia bohužiaľ nie je taká pôsobivá ako klienti pre stolné počítače a web. Aj keď ho môžete použiť na zálohovanie svojich mobilných zariadení, je z hľadiska výberu súborov dosť nepružný.

BigMind-Nastavenie-Mobile Apps

Namiesto toho, aby ste si mohli vybrať jednotlivé súbory, musíte nahrať celú kategóriu (napríklad fotografie alebo kontakty), čo je neuveriteľne nepohodlné, najmä ak máte veľa fotografií alebo videí a nemáte priestor (alebo potrebujete) na zálohujte ich všetky.

BigMind-Mobile-Data-Selection

To znamená, že pomocou mobilnej aplikácie môžete spravovať svoje zálohované údaje, meniť nastavenia účtu, využívať funkcie fotografií AI a streamovať videosúbory uložené do cloudového úložiska..

Zálohovanie súborov & obnovenie

Napriek tomu, že v Zoolz BigMIND Home chýbajú určité funkcie zálohovania, ako napríklad zobrazovanie diskov a zálohy serverov, v tejto kategórii stále funguje dobre. Máte nad procesom zálohovania veľkú kontrolu a spoločnosť BigMIND vám presne povie, čo sa deje v priebehu sťahovania alebo nahrávania..

Aj keď súbory, ktoré chcete zálohovať, vyberiete manuálne, stále môžete nastaviť filtre tak, aby obmedzovali súbor na základe jeho umiestnenia, veľkosti, typu alebo veku súboru. Zatiaľ čo filtre polohy nie sú v manuálnom nastavení príliš užitočné, ostatné sú skvelé, pretože môžete zabrániť tomu, aby ste omylom odovzdali nejaké obrovské súbory alebo niečo, s čím ste roky nespracovali..

BigMind-file-filtre

Pri nastavovaní plánu zálohovania môžete nastaviť aplikáciu BigMIND Home tak, aby v intervaloch (od každých päť minút do každých 24 hodín) uskutočňovala nové nahrávanie, a tiež môžete rozhodnúť, ako často by mal program vykonať úplnú kontrolu všetkých vybratých súborov. Ak sa záloha každý deň javí ako nadmerná, môžete si tiež zvoliť konkrétny deň v týždni, ktorý bude zálohovať.

BigMind-Backup-In-Progress

Počas zálohovania máte k dispozícii množstvo informácií o tom, ako sa to robí. Klient vám povie, ktoré súbory sa práve nahrávajú, ako aj to, koľko údajov (a koľko súborov) už bolo zálohovaných..

BigMind-Pending-Files

Pri odovzdávaní môžete prepínať medzi režimami „turbo“ a „smart“. Režim „Turbo“ dáva klientovi BigMIND Home maximálnu prioritu pre vaše sieťové pripojenie a procesor, zatiaľ čo „inteligentný“ režim sleduje, čo sa v počítači robí, a podľa toho upravuje svoju spotrebu zdrojov.

Ak chcete ešte väčšiu kontrolu nad nahrávaním, môžete v nastaveniach povoliť multithreading a škrtenie a tiež nastaviť doménu BigMIND na nahrávanie súborov pomocou algoritmu na úrovni bloku. Aj keď väčšina služieb zálohovania v cloude to robí v predvolenom nastavení, služba BigMIND vyžaduje, aby ste ju povolili pre jednotlivé typy súborov, čo je trocha bolesti..

Obnovenie súboru je jednoduché, pretože stačí kliknúť na tlačidlo „obnoviť“ na hlavnom paneli klienta. Keď tak urobíte, otvorí sa nové okno, kde si môžete vybrať svoje zariadenie z rozbaľovacieho zoznamu. Odtiaľto môžete vybrať individuálny súbor alebo priečinok, alebo zvoliť obnovenie všetkého zálohovaného zo zariadenia.

BigMind-restore-Options

Po výbere toho, čo chcete obnoviť, na ďalšej stránke získate veľa možností. Najprv si môžete vybrať miesto, do ktorého chcete sťahovať, ktoré môžete vybrať manuálne, alebo nechať aplikáciu BigMIND Home obnoviť súbory na pôvodné miesto..

BigMind-Obnova-In-Progress

rýchlosť

Rýchlosť je kľúčovým prvkom dobrej služby zálohovania v cloude, najmä pre počiatočnú zálohu, ktorá môže často trvať veľmi dlho, možno aj niekoľko dní, v závislosti od toho, koľko údajov zálohujete. BigMIND sa v tejto kategórii darí veľmi dobre, najmä pokiaľ ide o rýchlosť sťahovania, aj keď by sme radi videli mierne rýchlejšie nahrávanie.

Aby sme otestovali rýchlosť nahrávania a sťahovania súborov BigMIND, zálohovali sme a obnovili sme 3,51 GB priečinok plný rôznych typov súborov. Potom, čo sme to urobili dvakrát, sme spriemerovali výsledky. Použili sme pripojenie s rýchlosťou sťahovania 20 Mb / s a ​​rýchlosťou nahrávania 10 Mb / s. Teoreticky to znamená, že nahrávanie by malo trvať asi hodinu a sťahovanie približne 30 minút.

Spojenia sú však zriedka úplne stabilné a rýchlosť sa bude líšiť v závislosti od sieťového zaťaženia a množstva prenosu na servery BigMIND. Realisticky by sme radi videli ukončenie nahrávania približne o tri hodiny a sťahovanie o hodinu a pol.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania04:23:0003:40:0004:01:30
Čas sťahovania00:41:0001:03:0000:52:00

Ako vidíte, tieto výsledky nie sú vôbec zlé. Najmä rýchlosť sťahovania je vynikajúca, ale nahrávanie mohlo byť o niečo rýchlejšie. Pre všetky naše testy sme povolili viacvláknové spracovanie a pre nahrávanie sme povolili režim turbo BigMIND, ktorý dáva klientovi maximálnu prioritu.

Je potrebné poznamenať, že sme vykonali náš test z Ázie, pričom sme sa pripojili k dátovému centru vo východnej časti USA, takže ak sa nachádzate bližšie k jednému z dátových centier spoločnosti BigMIND (alebo Amazonu, pretože spoločnosť BigMIND využíva AWS), mali by byť vaše výsledky lepšie.

zabezpečenia

Kedykoľvek uložíte súbor v cloude, je dôležité mať istotu, že je zabezpečený pred vonkajším prístupom alebo náhodnou stratou. Bezpečnosť Zoolz BigMIND je slušná a vyznačuje sa veľkým – aj keď nie úplne súkromným – šifrovaním a spoľahlivou bezpečnosťou dátového centra.

Všetky vaše zálohované údaje sú chránené pomocou 256-bitového šifrovania AES, v kľude aj počas prepravy. Toto je skoro to najlepšie šifrovanie, aké môžete so zálohou požadovať, pretože by to trvalo roky, kým by sa prasklo hrubou silou, ako to vysvetľujeme v našom popise šifrovania.. 

Keď sú vaše údaje na ceste k serverom, Zoolz BigMIND používa SSL, aby sa ubezpečil, že je v bezpečí pred útokmi typu človek v strede.

Bohužiaľ neexistuje spôsob, ako vytvoriť svoj vlastný súkromný kľúč, čo znamená, že Zoolz má právomoc dešifrovať ľubovoľný súbor alebo priečinok, ktorý si želá. Toto je veľký problém nielen pre bezpečnosť, ale aj pre ochranu súkromia, ktorej sa budeme zaoberať v nasledujúcej časti.

Zoolz BigMIND – ako mnoho iných spoločností – prenajíma pre svoje dátové centrá serverový priestor v dátových centrách AWS (Amazon Web Services) spoločnosti Amazon..

To nielenže znamená vynikajúcu fyzickú bezpečnosť, ale umožňuje to aj BigMIND rozširovať vaše dáta medzi niekoľko dátových centier – podobne ako pri RAID – chrániť pred náhodnými stratami, napríklad v prípade prírodnej katastrofy alebo požiaru.

BigMind-Two-Factor-Authentication

Nakoniec vám program BigMIND umožňuje nastaviť dvojfaktorové overenie. To znamená, že ak sa chcete prihlásiť do služby, musíte zadať jednorazový kód, ktorý vám bol doručený prostredníctvom textovej správy, čo poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia proti hackerom alebo iným počítačovým zločincom..

súkromia

Rovnako ako v prípade bezpečnosti, aj súkromie spoločnosti BigMIND je slušné, ale má určité vážne nedostatky. Poloha jeho dátových centier predstavuje v tomto ohľade trochu riziko, ale vo všeobecnosti je to pre cloudové zálohovacie služby všeobecný problém. Závažnejšie je nedostatok súkromného šifrovania, ktoré spoločnosti Zoolz BigMIND dáva právomoc dešifrovať akýkoľvek súbor, ktorý chce..

Spoločnosť Zoolz – spoločnosť stojaca za spoločnosťou BigMIND – je v súlade s HIPAA aj GDPR, ako aj s mnohými ďalšími predpismi o ochrane súkromia. Hoci spoločnosť má sídlo v Londýne, väčšina dátových centier, ktoré používa na ukladanie údajov, sa nachádza v USA na základe prenájmu serverového priestoru od spoločnosti AWS..

BigMind-Compliance

Je to problematické, pretože v USA existujú niektoré z najhorších zákonov na ochranu súkromia online, s pozoruhodnými a neslávnymi príkladmi vrátane zákona o patriotoch a skrytých programov, ako je PRISM..

Tento problém sa zhoršuje tým, že neexistuje žiadny spôsob, ako si nastaviť vlastný súkromný kľúč. Bez ohľadu na zámery spoločnosti Zoolz, ak by ich NSA dôrazne podporovala, mohla by vidieť obsah všetkých súborov, ktoré ste uložili na serveroch BigMIND, a pravdepodobne by ste ani nezistili, že sa to stalo..

BigMind-Privacy-Policy

Okrem toho BigMIND ukladá trochu metadát do vás aj do vašich súborov, vrátane vášho mena, adresy, e-mailu a určitých metadát súboru, ako sú veľkosť súborov, použitá kapacita pamäte a názvy súborov. 

Toto nie je neobvyklé, ale úrady nechávajú dvere otvorené pre tieto informácie. Okrem toho však Zoolz tvrdí, že nikdy nepredá vaše informácie nikomu a že ich bude zdieľať iba interne alebo s dôveryhodnými partnermi, ktorí mu pomáhajú poskytovať jeho služby..

Zákaznícky servis

Napriek tomu, že Zoolz nenabízí telefonickú podporu, poskytuje svojim používateľom vynikajúci zákaznícky servis vrátane e-mailového formulára, online chatu a rozsiahleho centra pomoci vo forme wiki stránky..

Ak máte problém so Zoolz BigMIND, môžete začať hľadaním na stránke wiki, ktorá obsahuje najbežnejšie problémy a pokyny na ich riešenie. Ak tam nenájdete, čo hľadáte, musíte poslať e-mailovú žiadosť alebo kontaktovať podporu pre chat.

BigMind-Zoolz-Wiki

Pri odosielaní e-mailovej žiadosti ste požiadaní, aby ste poskytli dosť informácií, vrátane informácií o tom, aký produkt Zoolz BigMIND používate a aký odber máte. Posledne menovaný je zvlášť dôležitý, ak ste členom rodiny Plus, pretože používatelia s týmto plánom predplatného dostávajú prioritnú podporu, čo znamená, že sú narazení do frontu..

BigMind-E-Form

Aby sme otestovali reakciu e-mailovej podpory spoločnosti Zoolz, poslali sme žiadosť a počiatočnú odpoveď sme dostali o niečo viac ako 24 hodín. To nebolo bez „prémiovej podpory“, takže ak sa rozhodnete pre odber predplatného Family Plus, môžete očakávať ešte rýchlejší čas odozvy.

Hoci vám e-mailová podpora môže pomôcť s akýmkoľvek problémom, chat je trochu obmedzenejší. Jeho primárnym účelom je predaj, ale môže pomôcť aj s malými technickými problémami. Jediným spôsobom, ako používať chat na účely podpory, je naplánovanie schôdzky, ktorá je trochu komplikovaná.

Verdikt

Týmto sme dosiahli koniec našej kontroly Zoolz BigMIND Home. Aj keď ide o ľahko použiteľnú službu so zaujímavou funkčnosťou, jej zabezpečenie a ochrana osobných údajov sú nedostatočné, najmä z dôvodu nedostatku súkromného šifrovania..

Vysoká cena za rok je ďalším problémom, najmä vzhľadom na obmedzené úložisko v cloude, ktoré získate so svojím účtom. Ak je pre vás dôležité získať čo najviac peňazí, pravdepodobne budete chcieť zvážiť ďalšie služby s nižšou cenou za rok alebo vyššou povolenou kapacitou úložiska..

Čo si myslíte o našej recenzii Zoolz BigMIND Home? Súhlasíte s tým, že problémom je nedostatok súkromného šifrovania a relatívne vysoká cena za rok, alebo si myslíte, že tieto problémy sú akceptovateľným kompromisom pre nové a zaujímavé vlastnosti obsiahnuté v produkte? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map