Recenzia duplikátov – aktualizovaná do roku 2020

Duplicati Recenzie

Základné riešenie s otvoreným zdrojom, ktoré nemá funkcie, ale stále funguje prekvapujúco dobre, spoločnosť Duplicati je určite niečo, na čo by sa mal každý drotár pozrieť. Ľudia, ktorí chcú riešenia pripravené na spustenie, môžu chcieť dať priechod, ako si môžete prečítať v našej recenzii Duplicati.


Najlepšie online zálohové recenzie

Duplicati nie je štandardná služba zálohovania. Neprichádza so záložným priestorom, ale poskytuje vám webového klienta, ktorý vám umožní spravovať zálohu v cloudovej službe. Je to požehnanie alebo kliatba, záleží to od vašich vedomostí v oblasti IT a od ochoty drotárstva. Ak chcete jednoduchú službu, ktorá uľahčuje zálohovanie vašich údajov, pozrite si náš najlepší online zoznam záloh.

Ak vás nadchne vyhliadka na spravovanie zálohy tak, ako chcete, Duplicati sa môže pripojiť k viac ako 20 poskytovateľom cloudu. Je tiež otvorený a bezplatný. To neznamená, že je to slabý produkt. Naopak, má silné a súkromné ​​šifrovanie, plánovač zálohovania, schopnosť zálohovania na lokálne a externé disky a rýchle rýchlosti, zavádzanie.

Pretože je zadarmo, chýba mu špecializovaný tím podporných technikov pripravený pomôcť vyriešiť vaše problémy. To znamená, že existuje aktívne fórum, kde môžete požiadať o pomoc. Neexistujú však žiadne mobilné aplikácie, takže tí, ktorí chcú mať prístup k zálohám na cestách, by sa mali pozrieť inde.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o službe, držte sa nás, keď sa dostaneme k podrobnostiam v tomto posudku Duplicati.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Duplicati

Vlastnosti

Duplicati neposkytuje miesto na zálohovanie, aké poskytujú štandardní poskytovatelia online záloh. Skôr vám poskytuje iba prostriedky na zálohovanie údajov. Musíte sa postarať o záložný priestor. To je práca navyše a bežným používateľom sa to pravdepodobne nebude páčiť.

Na druhej strane, ak ste uživateľom, usporiadanie záložného priestoru je podľa vás plusom. Máte veľa poskytovateľov, z ktorých si môžete vyberať, takže máte prístup k lepším obchodom a svoju zálohu môžete vylepšiť tak, ako chcete.

DUPLICATO úschovu-options

Duplicati pracuje s 21 cloudovými službami. Zahŕňajú služby cloudovej infraštruktúry, ako sú Amazon S3, Backblaze B2 a Google Cloud, ako aj služby cloudových úložísk, ako sú Dropbox, Disk Google, Microsoft OneDrive a MEGA. Nájdete ich v zozname najlepších poskytovateľov úložísk cloudu.

Môžete si vybrať, či chcete nastaviť vlastné servery ako cieľ a pripojiť sa k službe Duplicati pomocou protokolu FTP, jeho bezpečnejšieho variantu SFTP alebo WebDAV. Ak neviete, čo znamenajú tieto protokoly, prečítajte si naše návody k FTP a WebDAV.

Duplicati tiež podporuje zálohovanie na lokálne externé disky a servery. Je to dobré, ak ste niekto, kto chce implementovať pravidlo zálohovania 3-2-1, ktoré zohľadňuje miestne a cloudové zálohovanie.

Duplicati pôvodne vytvorí úplnú zálohu. Potom ho aktualizuje pridaním iba tých častí údajov, ktoré sa zmenili. To vám ušetrí čas a priestor a veľkosť zálohy zvyčajne rastie pomaly. Celý proces sa nazýva „nepretržité zálohovanie“. O procesoch zálohovania a obnovy budeme hovoriť ďalej.

Duplicati má tiež rozšírené možnosti, ktoré sú bežne spojené s proprietárnymi službami cloudového zálohovania. Zahŕňajú schopnosť plánovať zálohovanie, nastavovať politiky verzovania a šifrovať súbory. Ak chcete drotár, môžete pridať ďalšie možnosti, napríklad úroveň šifrovania ZIP, skripty, ktoré sa spúšťajú v určitých bodoch reťazca, a e-maily, ktoré sa odosielajú po dokončení zálohovania..

Zásady uchovávania vám umožňujú ponechať si vlastný počet verzií. Môžete určiť, ako často má služba Duplicati uchovávať staré zálohy v dňoch, týždňoch, mesiacoch alebo rokoch. Ak s tým nechcete zápasiť, môžete použiť inteligentné zálohovanie, ktoré uloží jednu zálohu za každý z posledných siedmich dní, každý z posledných štyroch týždňov a každý z posledných 12 mesiacov..

V opačnom prípade si môžete zvoliť automatické odstránenie záloh starších ako určitá hodnota alebo ponechať určitý počet záloh.

Správcovia systému a ďalšie osoby, ktoré majú sklon používať príkazový riadok, môžu tak urobiť pomocou príkazového riadku spustiteľného pre program Duplicati. Umožňuje vám pridať do skriptov funkcie zálohovania alebo spúšťať zálohy v okne terminálu.

Viac informácií o cloudovej zálohe sa dostanete do našej online záložnej knižnice.

Prehľad funkcií duplikátov

Logo Duplicatiwww.duplicati.com

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány

zálohovanie

Plánovač zálohovania

Priebežné zálohovanie

Prírastkové zálohovanie

Zálohovanie založené na obrázku

Zálohovanie externej jednotky

Zálohovanie NAS

Zálohovanie servera

Hybridné zálohovanie

Zálohovanie mobilných zariadení

Neobmedzené zálohovanie

Neobmedzené zariadenia

Rýchlosť škrtenia

Kopírovanie súborov na úrovni bloku

Viacvláknové zálohovanie

obnoviť

Kuriérska služba obnovy

Prístup do prehliadača

Prístup k mobilnej aplikácii

Verziovanie

Zachovanie odstráneného súboru

zabezpečenia

Súkromné ​​šifrovanie

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Dvojfaktorové overenie
n / a

Vytvrdené dátové centrá
n / a

Nastavenia servera proxy

V súlade s HIPPA
n / a

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Zdieľanie súborov

Synchronizácia zariadenia

Skúška zadarmo
neobmedzený

stanovenie ceny

Samotná služba Duplicati je bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý si môžete stiahnuť z duplicati.com. Neexistujú žiadne prekážky, ak to chcete skúsiť.

Ak však chcete ako zálohu použiť záložné úložisko, musíte si vybrať poskytovateľa. To vás bude stáť v závislosti od toho, koľko potrebujete zálohovať. Na bezplatné plány sa nemôžete spoľahnúť, pretože neposkytujú veľa úložného priestoru.

Koľko to bude stáť závisí od toho, s ktorou službou idete a koľko miesta potrebujete. Za predpokladu, že potrebujete 1 TB priestoru, pozrite si nižšie uvedenú tabuľku a pozrite si obľúbené možnosti.

Ceny za Wasabi, Amazon S3, Backblaze B2 a Google Cloud v tabuľke vyššie sú zjednodušené a odrážajú iba to, koľko každá služba účtuje poplatky za gigabajt úložného priestoru mesačne..

Všetky tieto služby vyžadujú iba zaplatenie za úložisko, ktoré používate, ale aj za prenos údajov.

Môžete si pozrieť náš porovnávací článok Microsoft Azure, Amazon S3, Google Cloud a Backblaze B2 a zistiť, ako sa tieto služby navzájom skladajú. Ak sa chcete dozvedieť viac o Wasabi, prečítajte si našu recenziu Wasabi. Ak sa prikláňate k produktu spoločnosti Google, prečítajte si našu recenziu v službe Google Cloud.

Aj keď niektoré z týchto ponúk vám poskytujú 1 TB za 60 USD ročne, stále nedokážu prekonať plán Backblaze pre neobmedzených 5 dolárov pre domácich používateľov. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej spätnej kontrole.

Tí, ktorí potrebujú viac možností ako ponuky Duplicati, môžu vyskúšať službu CloudBerry Backup. CloudBerry Backup sa môže pripojiť k viac ako 60 poskytovateľom, ale uvedomte si, že verzia pre stolné počítače stojí 49,99 dolárov a to nezahŕňa cenu poskytovateľa cloudového úložiska, ktorý si vyberiete. Prečítajte si viac o službe CloudBerry Backup v našej recenzii služby Cloudberry Backup.

Jednoduchosť použitia

Ak chcete používať túto službu, musíte si stiahnuť klienta pre stolné počítače Duplicati, väčšinu času však používate prehliadač. Desktopový klient je k dispozícii pre Windows, MacOS a Linux.

Webová aplikácia má minimálne rozhranie, ktoré sa ľahko používa. Na ľavej strane nájdete navigačné tlačidlá, ktoré umožňujú prístup na domovskú stránku, pridanie zálohy, obnovenie súborov, vyladenie nastavení a prečítanie stránky „about“..

Táto skúsenosť je jednoduchá. Pri vytváraní zálohy postupujte podľa pokynov a vyberte požadované možnosti, rovnako ako v prípade základnej inštalačnej aplikácie. Viac informácií o procesoch zálohovania a obnovy sa dozvieme v ďalšej časti.

Porovnali sme to so službou Cloudberry Backup v predchádzajúcej časti, ale používateľská skúsenosť týchto dvoch služieb je úplne iná. Používanie Duplicati je oveľa priateľskejšie a jednoduchšie na používanie, ale je to stále komplikovanejšie ako Backblaze a Carbonite. Backblaze aj Carbonite automatizujú väčšinu procesu zálohovania a obnovy, takže nemusíte robiť veľa práce.

Duplicati nemá mobilné aplikácie, takže ak potrebujete skontrolovať zálohu zo smartfónu, je lepšie zvoliť jednu z bežných online zálohovacích služieb. Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na naše online recenzie zálohovania.

Zálohovanie súborov & obnovenie

Ak chcete vytvoriť plán zálohovania, kliknite na tlačidlo „pridať zálohu“.

DUPLICATO-new-backup

Môžete si vybrať, či chcete nakonfigurovať novú zálohu alebo importovať konfiguráciu zo súboru. Ak vyberiete prvú, zobrazí sa vám obrazovka, na ktorej môžete nastaviť všeobecné nastavenia zálohovania.

DUPLICATO-set-General-nastavenia

Pomenujte svoj plán zálohovania, vyberte úroveň šifrovania a nastavte silnú prístupovú frázu, potom kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

DUPLICATO-zálohovanie destinácie

Ďalší krok vyžaduje, aby ste vybrali cieľ zálohy. Môžete si vybrať miestny alebo vzdialený. Lokálne úložisko vám dáva možnosť vybrať si lokálny priečinok alebo jednotku. V prípade diaľkového ovládania si môžete vybrať poskytovateľa cloudového úložiska alebo sa pripojiť k svojmu vlastnému serveru pomocou jedného z dostupných protokolov.

Pre náš test sme vybrali Disk Google. Ak tak urobíte, musíte povoliť službe Duplicati autorizáciu interakcie s Diskom Google kliknutím na odkaz „AuthID“.

DUPLICATO-backup-google

Keď to urobíte, môžete vyskúšať pripojenie k službe Disk Google kliknutím na tlačidlo „testovať pripojenie“.

DUPLICATO-source-dát

Nasledujúci krok vyžaduje, aby ste vybrali obsah na zálohovanie. Duplicati nevyberie vopred súbory ani priečinky podľa typu, takže výber musíte vykonať manuálne. To znamená, že môžete pridať filtre na zahrnutie a vylúčenie určitých súborov.

Môžete zahrnúť súbory založené na prípone pomocou regulárnych výrazov a vylúčiť skryté, systémové a dočasné súbory, ako aj súbory väčšie ako určitá veľkosť..

DUPLICATO harmonogram

Ďalej môžete nastaviť zálohovanie tak, aby sa spúšťalo podľa plánu. Zálohy môžete spúšťať po stanovenom počte minút, hodín, dní, týždňov, mesiacov alebo rokov. Môžete si tiež vybrať, na ktoré dni v týždni sa môžu zálohovať.

DUPLICATO-last-voľby

Posledná obrazovka vám umožňuje nastaviť zásady uchovávania. Môžete sa rozhodnúť ponechať všetky predchádzajúce verzie zálohy, ich konkrétny počet, použiť inteligentné uchovávanie alebo odstrániť zálohy staršie ako určitý dátum.

To je všetko, čo musíte urobiť, aby ste vytvorili plán zálohovania. Ak ste nastavili automatické zálohovanie, mali by sa spustiť podľa plánu, ktorý ste si vybrali. Ak nie, musíte začať ručne kliknutím na tlačidlo „Spustiť teraz“.

Rýchlosť zálohovania duplikátov

V závislosti od toho, koľko údajov musíte zálohovať, môže počiatočné zálohovanie trvať dlho. Dokončenie stoviek gigabajtov môže trvať niekoľko dní alebo týždňov, v závislosti od vášho poskytovateľa internetových služieb a vzdialenosti od servera..

DUPLICATO-restore-location

Po počiatočnom zálohovaní budú prenosy oveľa rýchlejšie vďaka algoritmu kopírovania súborov na úrovni blokov a nepretržitému zálohovaniu. Algoritmus kopírovania na úrovni bloku pomáha vybrať a preniesť iba tie časti súboru, ktoré sa od poslednej zálohy zmenili, a nie celé súbory..

Ak chcete súbory obnoviť, kliknite na webovom klientovi na tlačidlo „obnoviť“. Odtiaľ si môžete zvoliť obnovenie súborov pomocou konfiguračného súboru, priamo zo záložného súboru alebo z plánu zálohovania.

DUPLICATO-restore-súbory

Nasledujúce okno vám umožní vybrať súbory, ktoré chcete obnoviť. Pre nás je to iba jeden priečinok so zipsom, ktorý sme použili na testovanie.

DUPLICATO-restore-voľby

Môžete sa rozhodnúť obnoviť pôvodné umiestnenie súborov a prepísať súbory s rovnakým názvom alebo uložiť rôzne verzie. Inak sa môžete vrátiť na iné miesto. Keď budete pripravení, spustite proces kliknutím na tlačidlo „obnoviť“.

Duplicati umiestni ukazovateľ priebehu v hornej časti obrazovky a zobrazí stav obnovenia. Po dokončení obnovenia vás spoločnosť Duplicati upozorní a požiada vás o dar. Tento proces funguje dobre a má mnoho možností, ktoré môžete použiť na jeho vylepšenie. Výsledky testov nájdete v tabuľke rýchlostí v nasledujúcej časti.

rýchlosť

Všeobecne platí, že rýchlosť zálohovania závisí od vášho poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste k niektorému zo serverov poskytovateľa služby cloudového zálohovania. V tomto prípade to však nebude Duplicati, ale služba, ktorá poskytuje úložný priestor. Faktorom bude aj to, ako rýchlo budú duplicitné komprimovať a šifrovať súbory.

Prenosové rýchlosti Duplicati sme testovali pripojením k Disku Google a odovzdaním a stiahnutím priečinka so zipsom 1 GB. Naše testy sa uskutočnili pomocou ethernetového pripojenia v Belehrade v Srbsku, ktoré malo rýchlosť prenosu 6 megabitov za sekundu a rýchlosť sťahovania 100 Mb / s..

Vzhľadom na to sme očakávali, že nahrávanie bude trvať asi 21 minút a sťahovanie bude trvať asi jednu minútu bez akýchkoľvek režijných nákladov.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania:00:24:5500:25:5000:25:23
Čas sťahovania:00:00:4400:00:3500:00:40

Naše testy boli podobné tým, čo sme očakávali. Priemerný čas nahrávania bol 25 minút a 23 sekúnd, pričom sťahovanie prekvapivo trvalo v priemere iba 40 sekúnd. Je to vďaka globálnej sieti serverov služby Disk Google.

Ak zistíte, že transfery Duplicati zaberajú príliš veľkú šírku pásma, môžete ich obmedziť kliknutím na ikonu rýchlomeru v hornej časti webového klienta..

DUPLICATO-plyn

zabezpečenia

DUPLICATO šifrovanie

Počas vytvárania plánu zálohovania môžete zapnúť šifrovanie. Prvý krok v procese zálohovania vám umožňuje vybrať si medzi bez šifrovania, GNU Privacy Guard a AES 256-bit. Odporúčame používať 256-bitový AES, pretože je to štandard pre šifrovanie pri prenose do cloudu. Pokiaľ to niekto vie, nebolo to popraskané.

Ak chcete šifrovať svoje údaje, musíte nastaviť heslo. Duplicati vám povie, či je vaše heslo slabé, a dá vám možnosť vygenerovať silné heslo, ak neviete, ako ho vytvoriť..

Duplicati vaše dáta pred prenosom na server šifruje lokálne. Vaše heslo nikdy neopúšťa váš počítač. Z tohto dôvodu sa Duplicati kvalifikuje ako šifrovanie s nulovými znalosťami. Vďaka šifrovaniu s nulovými znalosťami nikto okrem vás nebude môcť čítať súbory. Môžete tiež zapnúť protokol SSL na ochranu svojich údajov pred útokmi typu človek v strede.

To je všetko zabezpečenie, ktoré závisí od spoločnosti Duplicati. Zvyšok bude závisieť od cloudovej služby, ktorú používate. Mali by ste si vybrať službu, ktorá má kalené dátové centrá. Našťastie väčšina z nich áno. Niektoré služby nešifrujú údaje, napríklad Amazon Drive, takže umožňujú šifrovanie pomocou služby Duplicati.

súkromia

Vaše súkromie sa bude opierať o službu Duplicati a službu, ktorú sa rozhodnete hosťovať vaše údaje. Príklad služby, ktorá má silné súkromie, nájdete v našej recenzii Sync.com.

Duplicati však používa šifrovanie s nulovými znalosťami a neprenáša vaše heslo. Vaše súkromie je dobre chránené. Zásady ochrany osobných údajov navyše neobsahujú nič podozrivé.

Duplicati zbiera informácie o vás pri registrácii na webovej stránke a účasti na fórach. Tieto informácie používa na zlepšenie webových stránok a služieb zákazníkom a na zasielanie pravidelných e-mailov.

Duplicati používa veľa bezpečnostných opatrení na udržanie bezpečnosti vašich osobných údajov, ale uvedomte si, že správcovia webových stránok majú plný prístup k správam na webovej stránke vrátane súkromných správ..

Táto služba nepredáva, neobchoduje ani inak neprenáša vaše osobné údaje na tretie strany. Nezahŕňa to však dôveryhodné tretie strany, ktoré pomáhajú spoločnosti Duplicati prevádzkovať jej webovú stránku, pokiaľ súhlasia s utajením týchto informácií. Duplicati môže tiež zverejniť informácie, ktoré sú v súlade so zákonom alebo chránia práva a bezpečnosť ostatných.

podpora

Kategória podpory je najväčší rozdiel medzi službou Duplicati a zvyškom služieb zálohovania. Je to preto, že spoločnosť Duplicati nemá vyhradený tím technickej podpory, čo znamená žiadnu e-mailovú, chatovú ani telefonickú podporu. Aby som bol spravodlivý, Duplicati je otvorený zdroj a je zadarmo, takže si nemôže dovoliť platiť.

DUPLICATO-support

Namiesto toho má fórum podpory, kde vám ostatní používatelia pomôžu vyriešiť váš problém. Medzi používateľmi sú vývojári Duplicati a ďalší IT odborníci. Časy odpovedí sú vo všeobecnosti dobré, pričom väčšina tém dostáva odpoveď v ten istý deň, keď boli zverejnené.

Verdikt

Duplicati ponúka plynulé užívateľské prostredie, aj keď nastavenie zálohy vyžaduje IT gymnastiku. Na pokročilých používateľov IT to však nebude mať vplyv. Tí, ktorí chcú efektívnejšie skúsenosti, by si mali nájsť vhodnejšiu službu.

Duplicati je zadarmo a ak vyberiete službu ukladania, ktorá nie je drahá, môžete ušetriť peniaze. Ak si vyberiete server s globálnou sieťou serverov, dosiahnete tiež vysoké rýchlosti, pretože služba Duplicati rýchlo šifruje a komprimuje súbory..

Proces zálohovania a obnovy nie je zložitý a má štandardné možnosti, ktoré by sme radi videli pri používaní služby zálohovania. Duplicati je tiež bezpečný, pretože používa silné šifrovanie na ochranu vašich súborov.

Čo si myslíte o Duplicati? Nakláňate sa viac k službe, ktorá obsahuje úložisko? Ak už službu zálohovania používate, dajte nám vedieť, ktorá z nich je uvedená v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map