Recenzia disku Jungle – aktualizovaná 2020

Recenzia disku džungle

Jungle Disk je rýchly a zvládne prácu, ale jednoducho neposkytuje funkcie alebo používateľskú skúsenosť našich najlepších poskytovateľov zálohovania. Je to však celkom lacné, takže nezabudnite skontrolovať celú našu recenziu disku Jungle Disk.


Najlepšie online zálohové recenzie

Firemní používatelia, ktorí nechcú platiť za záložný priestor, ktorý nepotrebujú, by sa mali pomocou Jungle Disk cítiť ako doma. Je to dobrá obchodná alternatíva k riešeniam, ako sú karbonit a IDrive, ale také riešenie, ktoré nie je bez problémov.

Názov pochádza zo skutočnosti, že pôvodne spolupracoval iba s webovými službami Amazon. Teraz Jungle Disk ponúka aj úložisko Google Cloud spolu s možnosťou voľby medzi umiestnením dátového centra.

Amazon Web Services a Google Cloud poskytujú Jungle Disku rýchlostnú výhodu oproti niektorej zo svojich konkurenčných služieb, ale nemôžu konkurovať CloudBerry Backup, ktorý sa môže pripojiť k viac ako 60 cloudovým službám. Ak je to príťažlivé, prečítajte si našu recenziu služby CloudBerry Backup. Komplexné užívateľské prostredie Jungle Disk mu neumožňuje zaradiť sa medzi najlepšie online zálohy pre firmy.

Jungle Disk však má vlastnosti v jeho prospech, vrátane možnosti zálohovania serverov a sieťových úložných zariadení. Je tiež cenovo dostupný a rýchly.

Ak to vyvoláva váš záujem, držte sa nás, pretože budeme hovoriť podrobnosti v tejto recenzii disku Jungle Disk. Hovoríme o funkciách, nákladoch, zabezpečení a všeobecných skúsenostiach, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či je disk Jungle Disk vhodný pre vaše podnikanie. Ak nie, ďalšie možnosti nájdete v našom najlepšom zozname zálohovania online.

Alternatívy pre Jungle Disk

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Jungle Disk je online služba zálohovania zameraná na podnikových používateľov. Môžete ho použiť na ukladanie súborov v cloude na zálohovanie počítača a servera. Prečítajte si náš najlepší článok o zálohovaní serverov, kde nájdete alternatívy.

Okrem toho môžete pomocou nástroja Jungle Disk zálohovať údaje zo zariadení USB, ako sú externé pevné disky a zariadenia NAS. Medzi ďalšie funkcie Jungle Disk patrí plánovanie zálohovania a škrtenie, ktoré vám umožňuje ovládať rýchlosť nahrávania a sťahovania.

Jungle Disk nakupuje úložný priestor od spoločností Amazon S3 a Google Cloud Storage, takže si môžete ukladať svoje údaje. Ak chcete získať ďalšie informácie, prečítajte si našu recenziu v službe Google Cloud Storage. Čím viac umiestnení servera si môžete vybrať, tým lepšie bude, pretože to znamená potenciálne vyššiu rýchlosť zálohovania. Viac informácií o riešení spoločnosti Amazon nájdete v našej recenzii Amazonu S3.

Jungle Disk vám umožňuje zálohovať všetky vaše účty na jeden disk alebo vytvoriť samostatné disky pre každého používateľa.

Jeho aplikáciu pre smartfóny môžete použiť na zálohovanie videa, fotografií, zvukových a iných súborov, ako aj vašich kontaktov. Prekvapivo to tiež dokáže zálohovať súbory zo služieb cloudového úložiska, ktoré máte v telefóne, vrátane Disku Google, pCloud, Dropbox a MEGA..

jungle-disk-vytvárať-new-disk

Pretože ide o podnikové riešenie, Jungle Disk vám umožňuje spravovať používateľov a ich oprávnenia.

Zdieľanie súborov na disku Jungle

Disk Jungle Disk umožňuje zdieľať vaše zálohované súbory, priečinky a sieťové jednotky. Súbor môžete zdieľať zo systému súborov tak, že naň kliknete pravým tlačidlom myši a vyberiete možnosť „zdieľať s diskom Jungle Disk“. Nahrávanie sa začne a po dokončení sa otvorí stránka s odkazom na zdieľanie. To isté môžete urobiť z webového rozhrania. Upozorňujeme, že nemôžete zdieľať súbory väčšie ako 5 GB.

Zdieľanie súborov Jungle Disk je základné a nemôže konkurovať iným nástrojom, ako sú nástroje, ktoré máme v našej najlepšej príručke poskytovateľa synchronizácie a zdieľania podnikových súborov..

Medzi ďalšie funkcie patrí súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, synchronizácia a zdieľanie, ktoré sú nevyhnutné pre dobré riešenie zálohovania.

Verzovanie umožňuje načítať predchádzajúce verzie súborov. Je to užitočné, ak urobíte chybu alebo ste korisťou pre ransomware. Disk Jungle vám umožňuje určiť počet dní, počas ktorých by sa mali uchovávať staršie verzie a odstránené súbory pred uplynutím ich platnosti. Ak zrušíte začiarknutie tejto možnosti, vaše staré zálohy a odstránené súbory zostanú na neurčito.

Synchronizácia disku džungle

Disk Jungle vám umožňuje používať synchronizáciu, čo znamená, že môžete synchronizovať súbory medzi zariadeniami. To vám umožní upravovať súbor na jednom zariadení a zobraziť zmeny na všetkých zariadeniach pripojených k vášmu účtu Jungle Disk v takmer reálnom čase..

Rovnako ako pri zdieľaní je rozsah synchronizácie obmedzený. Jungle Disk odporúča, aby ste nesynchronizovali priečinky, ktoré sú väčšie ako 10 GB a obsahujú v nich viac ako 100 000 súborov. Ak chcete použiť synchronizáciu, musíte vytvoriť a nakonfigurovať synchronizačný priečinok, ktorý je zdĺhavý. Tento prístup vám napriek tomu umožňuje vylúčiť súbory, ktoré nechcete synchronizovať výberom ich typov súborov.

Neexistuje spôsob, ako vytvoriť zálohu obrazov disku, takže ak to chcete urobiť, prečítajte si naše najlepšie zálohovacie služby založené na obrázkoch. Navyše neexistuje žiadna nepretržitá záloha, ktorá by spustila proces zálohovania vždy, keď pridáte alebo zmeníte súbory v zálohovaných priečinkoch. Viac informácií o funkciách zálohovania nájdete v našej online zálohovacej knižnici.

stanovenie ceny

Jungle Disk môže pojať dvoch až 250 používateľov. Za zálohu počítača sa účtuje 4 USD za licenciu. Každý užívateľ dostane zadarmo neobmedzený prenos dát a 10 GB zálohy. Pretože minimálny počet používateľov, ktorých môžete mať, sú dve, musíte platiť najmenej 8 dolárov mesačne.

To je dobrý východiskový bod pre väčšinu firiem, ale náklady sa môžu rýchlo zvýšiť. Je to tak preto, že potom, čo využijete 10 GB voľného miesta na zálohovanie, každý ďalší gigabajt je 15 centov. Je skvelé, že ceny sú upravené tak, že platíte iba za to, čo používate, a nie za nákup priestoru, ktorý nemusíte potrebovať za paušálnu sadzbu.

K dispozícii je tiež plán predplatného, ​​ktorý poskytuje zálohu pre servery Windows a Linux. Stojí to 5 dolárov za licenciu. Získate zadarmo 10 GB a za každý ďalší gigabajt sa potom účtuje poplatok 15 centov.

Jungle Disk má bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, musíte si ju však vyžiadať e-mailom. Ak si Jungle Disk nevyhovuje, môžete sa prihlásiť na odber a využiť 30-dňovú záruku vrátenia peňazí..

Jednoduchosť použitia

Klienti stolných počítačov Jungle Disk pracujú v systémoch Windows, MacOS a Linux a serverový klient je k dispozícii pre systémy Windows a Linux. Aplikácie smartfónov je možné používať v systémoch Android a iOS.

jungle-disk-add-užívateľov

Po vytvorení účtu budete musieť pre svoj hlavný účet vytvoriť prispôsobenú doménu, ktorá vám umožní pridávať používateľov. Doména musí byť vo formáte yourdomain.myjungledisk.com. Live chat je vám k dispozícii počas nastavovania domény, čo je pekné.

Ďalším krokom je pridanie jedného používateľa pre každú zakúpenú licenciu. Počas pridávania používateľov ich môžete označiť špeciálnymi značkami, ktoré môžete neskôr použiť na generovanie prehľadov o využití. Môžete pridať značky ako „predaj“, „marketing“ alebo „vývoj“.

jungle-disk-setup

Po nastavení používateľských účtov musia používatelia nainštalovať klienta pre svoj operačný systém. Sprievodca inštaláciou ich prevedie týmito krokmi, ale tento proces je mätúci, pretože sa budú musieť pripojiť k online disku a nastaviť synchronizačné priečinky a sieťovú jednotku, čo pri zálohovaní online nie je bežné..

Po reštartovaní počítača vás sprievodca prevedie nastavením plánu zálohovania. Viac sa o tom porozprávame v nasledujúcej časti. Webový klient Jungle Disk môžete použiť na ďalšiu správu používateľov sprístupnením správ o používaní a zálohovaní.

jungle-disk-web

K svojmu online disku môžete pristupovať prostredníctvom webového klienta. Je ľahko použiteľný. Na ľavej strane je uvedená hierarchia súborov a na pravej strane súbory. Akcie môžete vykonávať z ponuky hore. Fungujú dobre, ale sú pomalé.

jungle-disk-mobile

Aplikácia smartfónu vám umožňuje prístup k údajom, ktoré boli zálohované z vašich zariadení. Zobrazuje tiež vaše synchronizované údaje. Aplikácia je zjednodušená a intuitívna, takže s ňou nebudete mať problémy. Má 4-hviezdičkové hodnotenie v Obchode Google Play a viac ako 1 000 stiahnutí.

Jungle Disk je zložitejšie používať ako jednorazové inštalačné riešenia, ako napríklad Backblaze. Ak je to to, čo chcete, prečítajte si našu kontrolu firmy Backblaze. Potrebujete čas, aby ste nastavili disk Jungle a zistili ho, a ani potom nie je vždy jasné, čo z toho vychádzajú. Užívateľská skúsenosť bude mať z aktualizácie prospech.

Zálohovanie súborov & obnovenie

Ak chcete vytvoriť zálohu, používatelia sa budú musieť prihlásiť do vašej pracovnej skupiny s povereniami, ktoré ste im nastavili, a vašou diskovou doménou. Ďalej budú musieť vybrať priečinky zo svojho počítača, ktoré sa majú zálohovať.

Disk Jungle Disk obsahuje zoznam bežných priečinkov, ktoré môžete zahrnúť, napríklad „pracovná plocha“, „dokumenty“, „obrázky“, „hudba“ a ďalšie, ale môžete vybrať aj ďalšie. Ak nevyberiete žiadny z týchto priečinkov, musíte si plán zálohovania vytvoriť manuálne. To isté platí pre úpravu existujúcej zálohy.

jungle-disk-start-backup

Najprv musíte kliknúť na tlačidlo „Konfigurovať“. Potom vyberte online disk, do ktorého chcete nahrať, a prejdite jeho hierarchiou zálohovania, kým nedosiahnete možnosť „čo zálohovať“. Keď naň kliknete, uvidíte, že môžete pridať alebo zmeniť záložné priečinky alebo ich odstrániť.

jungle-disk-add-backup

Ďalší krok vyžaduje nastavenie plánu zálohovania. Predvolená je jedna záloha za deň, ale môžete ju nechať bežať tak často, ako každých päť minút. To je najbližší disk Jungle Disk, ktorý sa dostáva k nepretržitému zálohovaniu. Existuje aj možnosť manuálneho zálohovania.

Potom budete môcť vytvoriť svoj súkromný disk, ak budete mať povolenie, ako aj vytvárať synchronizované priečinky a zdieľané sieťové položky. Celkovo nie je proces zálohovania zložitý, ale nie je ani užívateľsky prívetivý.

jungle-disk-restore

Proces obnovenia môžete spustiť z klientskeho počítača kliknutím na možnosť „obnoviť“ v ponuke disku online. Otvorí sa okno „obnoviť súbory“, ktoré vám umožní vybrať, ktoré súbory chcete obnoviť a kam ich chcete obnoviť. Môžete ich obnoviť na pôvodné alebo nové miesto. K dispozícii je tiež možnosť obnovenia predchádzajúcich verzií súborov vytvorených v predchádzajúcich zálohách.

Okrem stolového klienta môžete na sťahovanie súborov použiť webového klienta alebo mobilnú aplikáciu.

rýchlosť

Počiatočné zálohy môžu trvať dlho. Dĺžka ich trvania závisí väčšinou od vášho poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste k serveru. S programom Jungle Disk sa budete pravdepodobne blížiť k jednému, pretože sa spolieha na infraštruktúry Amazon a Google, ktoré sú rozmiestnené po celom svete..

Aby sme otestovali rýchlosť Jungle Disk, vykonali sme niekoľko nahrávaní a sťahovaní pomocou priečinka so zipsom 1 GB. Testy sme vykonali pomocou ethernetového pripojenia v Belehrade v Srbsku, ktoré malo rýchlosť prenosu 10 megabitov za sekundu a rýchlosť sťahovania 31 Mb / s..

Pri týchto rýchlostiach sme vypočítali, že načítanie nášho testovacieho priečinka by malo trvať asi 14 minút a stiahnutie bez režijných nákladov o niečo viac ako štyri minúty.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania:00:32:0000:31:4200:31:51
Čas sťahovania:00:05:1200:05:1600:05:14

Rýchlosti nahrávania boli v poriadku, pretože boli v priemere 31 minút a 51 sekúnd. Pripúšťa sa, že by to malo byť približne 14 minút, ale na porovnanie, mnoho služieb trvá takmer hodinu. Priemerná doba sťahovania bola oveľa lepšia po piatich minútach a 14 sekundách, čo je takmer to, čo sme očakávali.

jungle-disk-plyn

Ak Jungle Disk zasahuje do vašej práce, môžete ju obmedziť. Ak to chcete urobiť, otvorte konfiguračné okno, kliknite na „nastavenia aplikácie“ a vyberte „obmedzenie šírky pásma“. Väčšina služieb vám umožňuje určiť limity šírky pásma pre nahrávanie a sťahovanie, ale disk Jungle Disk vám tiež umožňuje nakonfigurovať čas, ktorý by ich mal vynútiť..

Podľa našich skúseností však škrtenie nebolo potrebné, pretože naša záloha nám nezabránila inak používať počítač.

Na druhej strane, ak je prenosová rýchlosť nízka, môžete povoliť možnosť „optimalizovať výkon pre pripojenie s veľkou šírkou pásma“. Jungle Disk odporúča, aby ste ho zapli, iba ak je rýchlosť nahrávania vyššia ako 2 Mbps. Testy sme absolvovali bez toho.

zabezpečenia

Jungle Disk používa 256-bitové šifrovanie AES na zabezpečenie vašich súborov v tranzite a v pokoji na svojich serveroch. Je to jeden z najsilnejších šifrovacích algoritmov, o čom svedčí aj to, že ho používajú banky a vládne úrady. Pokiaľ vieme, nikto to nedokázal prelomiť.

Jungle Disk vám umožňuje držať sa šifrovacieho kľúča, čo znamená, že získate výhodu šifrovania s nulovými znalosťami. To znamená, že budete môcť dešifrovať a prečítať iba vaše súbory. Znamená to tiež, že program Jungle Disk nebude schopný obnoviť svoje heslo, ak ho stratíte. Nezabudnite si ho zapamätať, zapíšte si ho alebo ho uložte pomocou jedného z najlepších správcov hesiel.

Protokol TLS tiež chráni tranzitné súbory pred útokmi typu človek v strede a inými hrozbami, ktoré by mohli počas prenosu na server zacieliť na vaše súbory..

Ako bezpečné budú vaše údaje v dátovom centre, záleží na tom, ktorý poskytovateľ cloudu si vyberiete. Dátové centrá spoločnosti Google používajú elektronické prístupové karty, alarmy, detektory kovov a ďalšie. Monitorujú sa tiež 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Redundantné energetické systémy zabezpečujú, že dátové centrá bežia bez prerušenia. Chladiace systémy navyše udržiavajú optimálnu pracovnú teplotu. K dispozícii je tiež zariadenie, ktoré sa zaoberá požiarmi a inými environmentálnymi hrozbami. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, spoločnosť vydala dokument o bezpečnosti.

Dátové centrá Amazonu sa podrobujú auditom tretích strán a obmedzujú prístup len pre tých ľudí, ktorí majú opodstatnený dôvod byť tam. Záznamy o sledovaní videa, detekcii narušenia a prístupové protokoly pomáhajú chrániť vlastníctvo pred neželaným prístupom.

Voda, energia a iné systémy sú navrhnuté s redundanciou, takže nepretržitá prevádzka bude pokračovať aj v prípade núdze. Navyše zariadenia dokážu odolávať požiarom, povodniam a iným ekologickým katastrofám. Viac informácií o zabezpečení dátového centra Amazonu nájdete tu.

Jungle Disk nepodporuje dvojfaktorové overenie, ktoré by pomohlo chrániť vaše poverenia. Správcovia účtov sa však môžu prihlásiť do svojho ovládacieho panela disku Jungle Disk prostredníctvom svojho účtu Google, ktorý ich podporuje.

Jungle Disk má väčšinu bezpečnostných funkcií, ktoré sa nám týkajú ochrany zálohy, takže by ste sa nemali starať o svoje údaje.

súkromia

V hornej časti pravidiel ochrany osobných údajov spoločnosť Jungle Disk tvrdí, že nebude zobrazovať súbory, ktoré ste pomocou nich odovzdali, stiahli alebo neuložili. Tiež hovorí, že bez vášho súhlasu nebude monitorovať ani zverejňovať informácie o vašich súboroch, pokiaľ to nebude v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov a zmluvnými podmienkami.

To znamená, že spoločnosť Jungle Disk obmedzuje prístup k osobným informáciám pre svojich zamestnancov, dodávateľov a agentov, ktorí potrebujú vedieť tieto informácie, aby mohli prevádzkovať svoje služby. Tento prístup je bežný medzi cloudovými službami. Navyše, ak títo jednotlivci zneužijú svoje prístupové práva, môžu byť potrestaní a trestne stíhaní.

Disk Jungle Disk tiež prijíma opatrenia na zabránenie neoprávnenému prístupu k neoprávneným zmenám, sprístupneniu alebo zničeniu údajov. Zahŕňajú interné audity údajov, postupy ukladania a spracovania a bezpečnostné úsilie.

To nie je dostatočná ochrana pred škodlivými osobami, preto vám odporúčame zaobchádzať so súkromným kľúčom, ktorý zaistí, že súkromné ​​šifrovanie chráni vaše súbory pred zvedavými očami..

Je dobré, že spoločnosť Jungle Disk sľubuje, že nebude predávať ani neuvádzať na trh e-mailové adresy alebo iné osobné informácie svojich používateľov tretím stranám.

Jungle Disk zhromažďuje informácie, keď sa zaregistrujete pre svoje služby. Tieto informácie nepoužije na žiadny iný účel, ako na to, prečo boli zhromaždené, pokiaľ na to nedáte svoj súhlas. Sleduje tiež rôzne parametre prenášaných údajov na podporu funkcií, ako sú správy o šírke pásma, využití úložiska a ďalšie metriky.

Vaše práva na disk Jungle

Jungle Disk vám umožňuje upraviť váš účet tak, aby opravoval alebo aktualizoval informácie, ktoré ste poskytli službe.

Ak zrušíte svoj účet, Jungle Disk si môže uchovať vaše osobné údaje a ďalšie informácie vo svojom archíve alebo zálohe. To je prinajmenšom znepokojujúce, pretože si nemôžete byť istí, že disk Jungle Disk vaše údaje odstráni.

Ak ste občan EÚ a poskytli ste svoje osobné údaje spoločnosti Jungle Disk namiesto obchodných informácií, môžete nám poslať žiadosť o ich vymazanie zaslaním e-mailu [chránený e-mailom] s „GDPR“ v predmete predmetu. Ak nepoznáte všeobecné nariadenie o ochrane údajov, prečítajte si našu príručku GDPR.

podpora

jungle-disk-Knowledgebase

Keď narazíte na problém pomocou disku Jungle Disk, vašou prvou a najrýchlejšou možnosťou je vyriešenie problému pomocou databázy znalostí. Môžete vyhľadať odpoveď na svoj problém alebo si prezrieť najbežnejšie články. Články obsahujú veľa snímok obrazovky a dajú sa ľahko sledovať.

Ak vám nepomôžu, musíte kontaktovať živú podporu Jungle Disk, ale môžete tak urobiť iba od pondelka do piatka, od 8:00 do 17:00, stredný štandardný čas. Podpora je uskutočnená telefonicky namiesto rozhovoru.

Ak by ste sa radšej vyhýbali rozprávaniu, môžete tiež poslať žiadosť tímu podpory Jungle Disk pomocou online formulára alebo zaslaním e-mailu na [chránený e-mail]. Časy e-mailovej podpory sme testovali kladením otázok a odpoveď sme dostali do dvoch hodín alebo, v neskoršom prípade, do niekoľkých minút. To znamená, že čas odozvy závisí od času, keď sa spojíte s tímom podpory. Odpovede boli užitočné a dokonca nám poskytli odkazy, aby sme sa dozvedeli viac.

Verdikt

Používatelia, ktorým nevadí komplexné skúsenosti používateľov, zistia, že disk Jungle Disk nie je drahý, má silné zabezpečenie a môže zálohovať vaše servery a zariadenia NAS. Má tiež neobmedzené vytváranie verzií a uchovávanie odstránených súborov. Okrem toho má funkcie na synchronizáciu a zdieľanie, aj keď tie základné.

Je pekné, že si môžete vybrať medzi použitím Amazon S3 alebo Google Cloud Storage na hosťovanie svojich súborov. To spolu so súkromným šifrovaním zabezpečí vaše firemné súbory v bezpečí.

Jungle Disk sa napriek tomu necíti tak dobre vyleštený alebo bohatý na funkcie ako niektoré služby, ako napríklad Cloudberry Backup, Acronis True Image alebo CrashPlan pre malé firmy. Viac informácií o CrashPlan pre malé firmy nájdete v našej recenzii pre CrashPlan pre malé firmy. Nemá nepretržité zálohovanie, čo je hlavná funkcia služby zálohovania v cloude.

Ak disk Jungle nie je pre vás, pozrite si naše recenzie online zálohovania a nájdite alternatívy. Čo si myslíte o Jungle Disk? Uverejnite svoje myšlienky v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map