Recenzia CloudAlly – prineste si vlastné úložisko – aktualizovaná 2020

Recenzia CloudAlly

CloudAlly vytiahol list z knihy CloudBerry Backup a ponúka službu zálohovania, kde poskytujete úložisko. Je však drahšia ako inšpirácia a má problémy s rozhraním. Prečítajte si podrobnú recenziu služby CloudAlly.


Najlepšie online zálohové recenzie

CloudAlly je izraelská spoločnosť na zálohovanie cloudov. Je to iné ako väčšina služieb v rámci nášho najlepšieho online zálohovania, pretože zálohuje vaše údaje, ktoré už sú v cloude. Poskytovatelia cloudových služieb majú zabudovanú redundanciu a zálohy pre svoju vlastnú obnovu po katastrofe, ale s CloudAlly môžete pre zálohované údaje vytvoriť ďalšiu úroveň ochrany..

Väčšina poskytovateľov cloudových služieb uchováva vaše odstránené súbory v priečinku „koše“, ale po ich odstránení ich už nemôže obnoviť. Aby ste tomu zabránili, môžete použiť CloudAlly na zálohovanie a obnovenie súborov, ktoré uchovávate v iných cloudových službách.

CloudAlly sa integruje s niekoľkými populárnymi obchodnými cloudovými službami a má silné zabezpečenie a súkromie, čo je rozhodujúce z hľadiska zálohovania najdôležitejších obchodných súborov..

Jeho cenová schéma pre zálohovanie údajov z cloudových úložných služieb je však drahá, ak potrebujete zálohovať veľa údajov. Vo väčšine prípadov však budete pravdepodobne potrebovať iba uložiť kritické údaje, čo si nemusí vyžadovať veľa záložného priestoru. Znalostná základňa spoločnosti CloudAlly môže pomôcť vyriešiť bežné problémy a jej tím technickej podpory je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

CloudAlly sa tiež ľahko používa, ale obmedzuje sa na webového klienta. Operácie zálohovania a obnovy sú jednoduché a rýchle. Ak ste zvedaví na túto službu, držte sa nás a my vám povieme podrobnosti v tejto recenzii CloudAlly..

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Klasické cloudové zálohovanie pomáha chrániť údaje na osobných počítačoch a externých jednotkách. Keď sú vaše súbory v cloude, môžete si byť istí, že zlyhania pevného disku alebo chyby softvéru nespôsobia stratu.

cloud-spojenec-services

CloudAlly je iné zviera v porovnaní s takýmito službami. Nemôže zálohovať váš počítač ani iný hardvér. Namiesto toho pomáha chrániť vaše súbory, ktoré už sú v službách cloudového úložiska, ako sú Dropbox, Disk Google, Microsoft OneDrive alebo Box. Prvé tri sú názvy domácností. Ak ste ešte nepočuli o štvrtej, prečítajte si našu recenziu v krabici, aby ste sa o nej dozvedeli viac.

Ak nepoznáte rozdiel medzi úložiskom v cloude a zálohovaním, prečítajte si naše vysvetlenie.

Okrem služby Disk Google môže CloudAlly zálohovať aj Gmail, vaše kontakty, Kalendár Google, Webové stránky Google, Úlohy Google a viac domén z balíka G Google od spoločnosti Google. Podobne ho môžete použiť na zálohovanie súborov Office 365 Groups, Microsoft Exchange a Microsoft OneNote. OneNote je jednou z najlepších aplikácií na vytváranie poznámok. Prečítajte si o tom v našej recenzii OneNote.

K dispozícii je tiež záloha pre Microsoft SharePoint Online vrátane webov, dokumentov a knižníc. Navyše môžete zálohovať e-maily IMAP a prostredie Salesforce Production a Sandbox vrátane dokumentov, príloh, kanálov Chatter a štandardných a prispôsobených objektov..

Ak potrebujete zálohovať databázy, môžete tak urobiť pre svoje Amazon DynamoDB a Amazon SimpleDB databázy.

CloudAlly tiež poskytuje neobmedzené zálohovanie a uchovávanie denných archívov. Ak chcete uložiť zálohu na lokálny počítač, môžete si stiahnuť archív .zip. CloudAlly navyše nikdy nevymaže vaše súbory, takže ich môžete kedykoľvek získať.

Nové zálohy neprepíšu staré, takže môžete načítať predchádzajúce verzie zálohy. Takto funguje verzovanie súborov s inými službami zálohovania v cloude. Viac článkov o zálohovaní cloudu a jeho funkciách nájdete v našej online zálohovacej knižnici.

Prehľad funkcií služby CloudAlly

stanovenie ceny

CloudAlly má jednoduchú cenovú schému, ktorá pozostáva z plánov, ktoré môžu zálohovať rôzne online služby a databázy.

Všetky plány zahŕňajú neobmedzené úložisko poskytované spoločnosťou Amazon S3. Ak s tým nie ste oboznámení, prečítajte si našu recenziu z Amazonu S3. Všetky plány CloudAlly majú tiež 256-bitové šifrovanie AES. Viac sa o tom porozprávame v časti „Zabezpečenie“.

Prvý plán umožňuje zálohovať balík Google G Suite a Microsoft Office 365 Exchange za $ 3 na užívateľa mesačne. Ak platíte za rok vopred, cena klesne na 30 dolárov za používateľa.

Ďalší plán môže zálohovať vaše dáta z cloudových úložných služieb za 2 doláre na používateľa mesačne. Tento plán je flexibilný, pretože sa účtuje za 5 GB, takže ho môžete používať toľko alebo málo, koľko potrebujete. Jednoročné predplatné znižuje cenu na 5 GB za 20 dolárov na používateľa mesačne. To nie je moc, prinajmenšom, a zálohovanie iba 100 GB vás bude stáť 40 dolárov mesačne.

Ak potrebujete veľa miesta za lacnejšiu cenu, prečítajte si naše najlepšie neobmedzené online zálohovanie.

Plán IMAP vám umožňuje zálohovať e-maily IMAP za 3 doláre na používateľa mesačne alebo 30 dolárov na užívateľa ročne. Náklady na program Salesforce sú rovnaké a umožňuje vám zálohovať svoju produkciu Salesforce, údaje a súvisiace súbory.

Posledné dva plány môžu zálohovať vaše databázy SimpleDB a DynamoDB za 12 dolárov alebo 15 dolárov za mesiac. Neexistuje žiadny bezplatný plán, ale všetky plány majú bezplatnú 15-dňovú skúšobnú verziu, ktorá vám umožní vyskúšať službu pred prihlásením na odber.

Jednoduchosť použitia

CloudAlly nemá desktopového klienta. Namiesto toho sa všetko deje prostredníctvom webového klienta. Je to jasné a jednoduché použitie. Ponuka vľavo vám umožňuje navigovať na vaše zálohy, stránku obnovenia, fakturáciu, aktivitu účtu, nastavenia a podporu. Prepínanie medzi stránkami je rýchle.

cloud-spojenec-web-client

V pravom hornom rohu máte prístup k nastaveniam svojho účtu a odhlásiť sa. Stránka „zálohy“ je miesto, kde sa prihlásite, keď sa prihlásite, a umožňuje vám rýchlo nastaviť zálohu. Viac sa o tom porozprávame v nasledujúcej časti.

Prístup CloudAlly, v ktorom spravujete viac záloh z jedného miesta, je podobný CloudBerry Backup. CloudBerry Backup však používa stolovú aplikáciu, ktorá spravuje viac cloudových úložísk obsluhovaných na zálohovanie súborov z počítača a zariadení. Týmto spôsobom je to opak CloudAlly. Ak chcete, prečítajte si našu recenziu zálohovania CloudBerry a získajte viac informácií.

Pridanie aplikácie pre smartfóny by bolo vítané, pretože potom by ste mohli skontrolovať stav svojich cloudových záloh alebo ich iniciovať na cestách.

Zálohovanie súborov & obnovenie

cloud-spojenec vytvoriť-backup-start

Jediné, čo musíte urobiť pre vytvorenie zálohy pre vaše súbory, je prihlásenie k účtu CloudAlly a na úvodnej stránke vyberte službu, ktorú chcete zálohovať..

cloud-spojenec-overenie pravosti dropbox

Ďalej musíte službe CloudAlly poskytnúť prístup k tejto službe. Urobíte to tak, že zadáte svoje poverenia, použijete token OAuth alebo otvoríte nové okno, ktoré vám umožní prihlásiť sa do tejto služby. Dostupné metódy závisia od služby. Vybrali sme Dropbox Business a zadali sme naše poverenia na stránke, ktorá sa otvorila po kliknutí na tlačidlo „overiť“.

cloud-spojenec-new-backup-options

Potom sa zobrazia možnosti, ktoré môžete vyladiť. Môžete si zvoliť automatické spustenie zálohy po pridaní nového používateľa, čo uľahčuje, ak ich máte veľa. Jednotlivé zálohy môžete spustiť kliknutím na ikonu prehrávania vedľa zálohy na table „Účet“.

CloudAlly spustí zálohovanie automaticky o 2:00 UTC, ale môžete ju zmeniť z dolnej časti. Zálohovanie je nastavené tak, aby sa spúšťalo každý deň, ale namiesto toho ho môžete spúšťať každý tretí deň alebo raz za týždeň.

Nastavenie zálohy je jednoduché a rýchle. Ak nechcete, nemusíte sa hádať s nastaveniami.

Ak chcete začať proces obnovenia, musíte kliknúť na položku „zotavenie“ z ponuky vľavo. Keď tak urobíte, zobrazí sa stránka so zoznamom vašich aktívnych účtov. Vytvorené úlohy môžete vyhľadať alebo vytvoriť kliknutím na tablu „Účet“.

cloud-spojenec-restore-start

Vybrali sme si náš účet Dropbox Business a na nasledujúcej stránke sme uviedli zoznam záloh, ktoré môžeme obnoviť. Jedinou dostupnou zálohou však bola záloha, ktorú sme spustili manuálne, a preto sme klikli vedľa nej na ikonu so šípkou doprava.

cloud-spojenec-restore-výber-choice

Nasledujúce okno umožňuje obnoviť údaje pomocou snímky alebo konkrétneho súboru. Snímka umožňuje obnoviť celú zálohu z nastaveného rozsahu dátumov. Vybrali sme snímku od počiatočnej zálohy a kliknutím na tlačidlo „Pokračovať“ pokračujte v tomto procese.

cloud-spojenec-restore-zoznam

Na nasledujúcej stránke si môžete vybrať položky, ktoré chcete obnoviť. Pre nás obsahuje iba jednu snímku. Po výbere snímky môžete snímku obnoviť alebo uložiť. Možnosť sťahovania umožňuje exportovať súbory vo formáte .zip do Amazon S3, Microsoft Azure Blob, Box alebo Dropbox..

cloud-spojenec-restore-download

Obnovenie súborov nie je ťažké, ale vyžaduje veľa krokov. Radšej by sme mali možnosť obnoviť všetko jediným kliknutím alebo dvoma alebo tromi kliknutiami. Bolo by to rýchlejšie ako súčasný postup.

rýchlosť

Počiatočné zálohy môžu trvať dlho. Ako dlho to trvá, závisí od toho, koľko údajov musíte chrániť, ale na rozdiel od iných služieb zálohovania v cloude nezáleží na tom, ako blízko ste k službe, ktorá uchováva vaše údaje. Skôr je dôležité, ako blízko sú servery CloudAlly k serverom vašej služby. V tomto prípade sme testovali CloudAlly s Dropbox Business.

Dropbox Business je na našom zozname najlepších poskytovateľov synchronizácie a zdieľania podnikových súborov, takže ak vás to zaujme, prečítajte si našu recenziu firmy Dropbox Business..

Aby sme videli, aké rýchle sú operácie zálohovania a obnovy CloudAlly, vykonali sme testy prenosu a sťahovania pomocou priečinka so zipsom 1 GB. Použili sme ethernetové pripojenie z Belehradu v Srbsku s rýchlosťou sťahovania 95,88 megabitov za sekundu. Teoreticky by pri tejto rýchlosti malo sťahovanie trvať asi minútu a 30 sekúnd.

CloudAlly nie je ľahké porovnávať s inými zálohovacími službami, pretože neodovzdáva súbory z počítača, ale prenáša ich z partnerskej cloudovej služby. To znamená, že prenos nášho zdieľaného pracovného priestoru tímu Dropbox Business, ktorý obsahoval náš testovací priečinok s kapacitou 1 GB, trvalo v priemere minútu a 20 sekúnd. To je skvelý výsledok.

Operácia obnovy je iná záležitosť, pretože môžeme porovnať jej čas s očakávaným teoretickým časom. V priemere sedem minút a 15 sekúnd sa CloudAlly ani nepribližovala k minúte a 30 sekundám by to malo trvať. To je pomalé v porovnaní s inými službami, ktoré trvajú približne dve minúty.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas prevodu:00:01:1800:01:2200:01:20
Čas sťahovania:00:07:0000:07:3000:07:15

zabezpečenia

CloudAlly ukladá údaje do úložiska Amazon S3 a šifruje ich pomocou šifrovania AES-256 bit. Protokol SSL chráni a šifruje prenášané údaje. Šifrovacie kľúče sú jedinečné pre každého zákazníka a sú bezpečne uložené. Navyše, použitie jedinečného priečinka Amazon S3 pre každého zákazníka zaručuje izoláciu údajov.

Neexistuje však žiadny priamy prístup k zálohovacím údajom zákazníka. Prístup je možný iba pomocou platformy CloudAlly. Zálohy CloudAlly navyše môže spravovať iba správca údajov. Zamestnanci CloudAlly nemajú prístup k údajom o zákazníkoch a iba obmedzený počet členov tímu „need to know“ má prístup k produkčným kľúčom, aby mohli vyriešiť problémy.

Dátové centrá CloudAlly sú zabezpečené, spevnené a obsahujú najnovšie bezpečnostné záplaty. CloudAlly je navyše držiteľom certifikátu ISO 27001, čo je medzinárodne uznávaný štandard pre správu informačnej bezpečnosti. CloudAlly je tiež kompatibilný s HIPAA.

V systéme CloudAlly nemusíte ukladať poverenia používateľov služby CloudAlly, pretože na prístup založený na oprávneniach sa používa priemyselný štandard OAuth. OAuth poskytuje iba základné informácie potrebné pre CloudAlly, aby mohol robiť to, čo potrebuje. OAuth môžete kedykoľvek odvolať alebo uložiť poverenia a šifrovať ich šifrovaním AES-256 bitov.

Navyše môžete povoliť dvojfaktorové overenie a pridať tak ďalšiu úroveň zabezpečenia svojho účtu.

súkromia

CloudAlly robí dobrú prácu pri zabezpečení súborov a obmedzení prístupu zamestnancov k nim. Napriek tomu sme sa ponorili do pravidiel ochrany osobných údajov, aby sme skontrolovali podozrivé doložky o ochrane osobných údajov.

Rovnako ako mnoho služieb, aj CloudAlly vyžaduje, aby ste si vytvorili účet, ktorý obsahuje osobné informácie, napríklad meno a priezvisko a e-mail. Tieto informácie používa na zlepšenie svojich služieb, kontaktovanie, autentifikáciu a prístup k svojim službám.

Môže prenášať vaše osobné informácie v službe CloudAlly alebo poskytovateľom služieb tretích strán, ale iba na poskytovanie služieb pre vás. Okrem toho sa osobné údaje môžu prenášať do iných krajín.

Dcérske spoločnosti a pridružené spoločnosti môžu tiež dostávať osobné a iné ako osobné informácie na ich spracovanie v službe CloudAlly. CloudAlly vyžaduje, aby tieto strany spracovávali údaje v súlade so svojimi zásadami ochrany osobných údajov.

CloudAlly môže tiež zverejniť vaše osobné informácie alebo akékoľvek iné informácie, ktoré ste poskytli v súlade so zákonmi, zabrániť problémom so zabezpečením alebo chrániť ľudí pred poškodením.

Súkromné ​​šifrovanie nie je k dispozícii, ale iba obmedzený počet vyšších zamestnancov má prístup k výrobnému prostrediu, v ktorom sú uložené informácie používateľov. Zástupca spoločnosti CloudAlly nás navyše informoval, že všetka práca na produkčnom prostredí je zaznamenaná a skontrolovaná.

Protokol CloudAlly Security Protocol

Ak si operácia zálohovania alebo obnovy vyžaduje pozornosť kvôli problému súvisiacemu so súborom, tím služby CloudAlly musí najskôr skontrolovať potrebu prístupu k súboru a potom musí získať povolenie od vlastníka údajov na prístup k nemu. Je to dobrý postup, a preto je nedostatok nulových vedomostí znesiteľný.

CloudAlly uchováva vaše záložné údaje tak dlho, kým si udržujete svoje predplatné. Ak zrušíte svoje predplatné, CloudAlly vaše archívy odstráni do dvoch týždňov. Ak deaktivujete zálohu jednotlivého používateľa, tieto údaje sa do jedného dňa vymažú.

Svoje údaje môžete ukladať pomocou Amazonu v amerických, kanadských, európskych alebo austrálskych dátových centrách. Je to vynikajúca funkcia pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť projektu PRISM strýka Sama a útržkovitým zákonom o ochrane súkromia, ako je napríklad akt CLOUD.

CloudAlly tiež dodržiava všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ktoré je silným európskym zákonom o ochrane osobných údajov online. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom sprievodcovi GDPR.

To všetko je štandardné cestovné pre cloudové služby. Neexistujú žiadne pochybné klauzuly, ktoré by mohli poškodiť vaše súkromie.

podpora

CloudAlly má tím technickej podpory, ktorý funguje nepretržite. Predtým, ako sa s nimi skontaktujete, môžete si v databáze znalostí vyhľadať riešenie svojho problému.

cloud-spojenec-Knowledgebase

Je rozdelená do rôznych tém pomocníka, ale ak nenájdete odpoveď, ktorá by cez ne prechádzala, môžete použiť panel vyhľadávania. Články sú ľahko sledovateľné a majú snímky obrazovky, ktoré uľahčujú dokončenie riešení. Navyše je tu aj sekcia s videami, ktorá vám pomôže vyriešiť bežné problémy.

Ak vedomostná základňa nepomôže, so svojou otázkou môžete poslať e-mail. Do 10 hodín sme dostali a dostali sme odpoveď, ktorá nie je taká rýchla ako niektoré služby, ale stále je rýchla. Tí, ktorí majú naliehavý problém, však môžu priamo kontaktovať podporu. K dispozícii sú telefónne linky v USA, Veľkej Británii a Austrálii.

Verdikt

CloudAlly je špecifická služba. Môže to alebo nemusí byť potrebné v závislosti od toho, do akej miery dôverujete poskytovateľovi cloudového úložiska alebo zálohovania. Možno tiež nebudete chcieť nechať svoje vajcia v jednom košíku. V takom prípade je to dobré riešenie. Môžete ju pripojiť k službe, ktorú chcete zálohovať, a nechať ju robiť svoju prácu bez väčšieho množstva vstupov od vás.

Ak potrebujete niečo vyladiť, nemusíte volať o pomoc, pretože služba sa ľahko používa. Je to tiež bezpečné vďaka šifrovacím protokolom, funkciám, ktoré zabezpečujú vaše poverenia a tvrdené dátové centrá. CloudAlly sa tiež dobre stará o vaše súkromie.

Neexistuje však žiadny mobilný klient, ktorý by ho sprístupnil, keď ste mimo svojho počítača. Ceny služby CloudAlly nie sú lacné, ak chcete zálohovať veľa súborov, ale sú v poriadku, ak svoju zálohu obmedzíte na najdôležitejšie..

Čo si myslíte o CloudAlly? Potrebujete alebo dôverujete mechanizmu obnovy po katastrofe, ktorý používa vaša cloudová služba? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map