Preskúmanie schránky na údaje – aktualizácia 2020

Kontrola schránky údajov

Aj keď to ponúka neobmedzené zálohovanie, Data Deposit Box zasiahne všetky ostatné aspekty. Najlepšie vyzerať inde.


Najlepšie online zálohové recenzie

Obchodné zálohovacie riešenie Data Deposit Box priťahuje vďaka skutočnosti, že jediné predplatné možno použiť na zálohovanie neobmedzených zariadení, vrátane počítačov, smartfónov a serverov. Keď však dôjde k spodnému riadku, služba nie je tak cenovo dostupná ako niektoré ďalšie možnosti v našej online knižnici kontroly záloh..

Ako sa ukazuje, je to len jeden z mnohých dôvodov, prečo hľadať inde. Počas tohto preskúmania schránky údajov vám predstavíme službu, o ktorej sme tu veľa času písali na stránkach Cloudwards.net, a to z dobrého dôvodu, ako sa ukázalo. Nesprávna skúsenosť používateľov a obmedzené funkcie zálohovania, obnovy a zabezpečenia sú proti.

Ak stále pociťujete potrebu dať schránke dát šancu, keď skončíme, využite pred registráciou do služby 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, aby ste si boli istí,.

Ak si myslíte, že by ste radšej hľadali niekde inde, naša najlepšia online záloha pre obchodné zázemie má veľa lepších možností. Pokiaľ ide o domáce zálohovacie riešenia než obchodné, pozrite si nášho všeobecnejšieho najlepšieho sprievodcu online zálohovaním.

Alternatívy pre schránku údajov

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Data Deposit Box poskytuje online zálohu predovšetkým pre malé a stredné podniky. Podpora zariadení je jednou z mála atrakcií, pretože dokáže zálohovať počítače, mobilné zariadenia a servery v rámci jedného predplatného.

Medzi podporované počítačové operačné systémy patria Windows a MacOS, ale nie Linux, takže ak je to priorita, pozrite si našu najlepšiu online zálohu systému Linux. Aplikácie smartfónov sú k dispozícii pre Android a iOS. Zálohovanie súborového servera je ponúkané pre Windows.

Podporovaná je aj podpora externého pevného disku a NAS, aj keď z dôvodu problémov s ľahkým používaním, okrem iného, ​​určite nepatrieme Data Deposit Box medzi najlepšie online zálohy pre možnosti NAS..  

Úložný priestor na údaje tiež nedokáže zálohovať obraz disku, iba zálohovať podľa typu súboru. Ak je to potrebné, máme zaokrúhlené možnosti zálohovania podľa obrázka. Obzvlášť odporúčame CloudBerry Backup pre túto úlohu (prečítajte si našu recenziu Cloudberry Backup).

Jedna vec, ktorú sa nám páči, je, že Data Deposit Box ponúka prispôsobiteľné verzovanie súborov, ktoré ukladá minulé kópie súborov, ktoré môžete vrátiť späť v prípade náhodných zmien alebo poškodenia súborov vrátane tých, ktoré sú spôsobené škodlivým softvérom..

Z toho istého panela s nastaveniami môžete tiež urýchliť zálohovanie, aby ste znížili dopad na systémové prostriedky.

Celkovo sú funkcie, ktoré ponúka Data Deposit Box, trochu zmiešané. Najväčší problém so službou, ktorý sme zistili, je, že nevyužíva desktopového klienta na správu procesov zálohovania. Tento problém sa budeme venovať viac, keď budeme diskutovať o jednoduchosti použitia nižšie.

stanovenie ceny

Plány predplatného pre Data Deposit Box sú postavené na množine odstupňovaných možností začínajúcich na 60 GB a dosahujúcich až 1 TB. Ak potrebujete viac ako 1 TB, môžete kontaktovať podmienky predaja.

Platby prebiehajú mesačne, čo znamená, že ich môžete kedykoľvek zrušiť. Pri registrácii z dlhodobého hľadiska neexistujú žiadne zľavy, aké získate pri mnohých iných online službách zálohovania.

Sadzby sú vyššie ako väčšina ostatných poskytovateľov. Napríklad pomocou služby CrashPlan (prečítajte si našu recenziu CrashPlan) môžete získať neobmedzenú zálohu jedného podnikového počítača za pouhých 10 dolárov mesačne.

Je pravda, že musíte vziať do úvahy, že Data Deposit Box sa dá použiť na zálohovanie neobmedzeného počtu počítačov, serverov a mobilných zariadení. Vďaka tomu je IDrive (prečítajte si našu recenziu IDrive for Business) lepším porovnaním. Táto služba vám umožní zálohovať neobmedzené zariadenia a ceny 1,25 TB za približne 50 USD mesačne..

To znamená, že schránka na údaje stále nevyzerá obzvlášť lacno. Predtým, ako sa rozhodnete pre zálohovanie dát ako záložné riešenie, mali by ste určite využiť 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, aby ste zistili, či skutočne vyhovuje vašim potrebám..

Jednoduchosť použitia

Registrácia do schránky na uloženie údajov trvá iba pár minút, po ktorých budete musieť stiahnuť klienta pre stolné počítače.

Proces vytvorenia plánu zálohovania a neskoršej obnovy súborov sa však vykonáva výlučne prostredníctvom webového používateľského rozhrania. To je v rozpore s normou, ktorú dnes používa väčšina online zálohovacích nástrojov.

Aj keď nám nevadí používanie webového grafického používateľského rozhrania nad grafickým používateľským rozhraním pre stolné počítače, dizajn sa cíti staromódny, s malým písmom a nedostatočne využíva dostupné miesto. To sťažuje prvé získanie ložísk.

Prepínanie medzi kartami v nástroji prehliadača tiež viedlo k dlhším časom načítania, ako by sme očakávali, čo je problém, ktorý by s GUI pre stolné počítače neexistoval.  

Neskladať, ale tiež sa nám veľmi nepáčila skutočnosť, že schránka na ukladanie údajov okamžite začala zálohovať počítač bez výzvy. Aj keď dlhoroční obdivovatelia prístupu Backblaze set-and-zabudli, táto služba vám aspoň povie, čo bude robiť skôr, ako to začne robiť, zatiaľ čo v schránke na údaje sme nevišli, čo sa zálohovalo..   

zálohovanie & obnoviť

Ako už bolo spomenuté, schránka Data Deposit Box sa po inštalácii klienta pre stolné počítače okamžite začne zálohovať na pevný disk. Tento proces je riadený prostredníctvom prehliadača, ale ak ho zatvoríte, bude sa naďalej zálohovať na pozadí.

Súčasťou okamžitej zálohy je priečinok na pracovnej ploche a podpriečinky dokumentov a obrázkov v priečinku používateľa. Môžete to samozrejme zmeniť, ak chcete, odčítanie a pridávanie priečinkov a dokonca aj označovanie konkrétnych súborov na zálohovanie.

Prejdite na kartu „nastavenia“ a kliknite na „výbery zálohy“, aby ste videli a vykonali zmeny plánu zálohovania.

Zálohovanie je predvolene spustené nepretržite, čo vám poskytuje najlepšiu úroveň ochrany. Väčšina online zálohovacích nástrojov vám však tiež dáva možnosť vytvárať plánované zálohy; Úschovňa dát nie.

Na druhej strane existuje možnosť blokovania, v ktorej môžete naplánovať časové bloky, počas ktorých sa vaše chrbát nebeží. To nie je také dobré, ako je plán, ale takmer.

Súbory môžete obnoviť kliknutím na tlačidlo „obnoviť“ vo webovom GUI. Pri výbere súborov môžete určiť predchádzajúci dátum zálohy, aby ste obnovili predchádzajúce verzie súborov.

Po výbere súborov kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“. Nebudete mať na výber obnovenie súborov na pôvodné miesto. Namiesto toho pre vás dátová schránka pripraví súbor .zip.

Celkovo sme na proces zálohovania a obnovenia veľmi nepôsobili. Nie je to zďaleka tak flexibilné a funkčné ako niektoré iné dostupné dostupné služby, či už ide o špičkové riešenie, ako je Acronis Backup (prečítajte si našu recenziu Acronis Backup), alebo pre rozpočet, ako je CrashPlan (prečítajte si našu CrashPlan kontrolu)..

rýchlosť

Jednou z oblastí, v ktorej schránka na údaje nie je obmedzená, je rýchlosť. Službu sme testovali pomocou testovacieho priečinka s kapacitou 1 GB, ktorý sme použili na posúdenie jeho konkurencie.

Tu sú čísla, ktoré sme dostali:

Dátový box SpeedTest One: Test dva: Priemer:
nahrať:01:10:0001:30:0001:20:00
Stiahnuť ▼:00:16:0000:16:0000:16:00

Naše testy sa uskutočňovali prostredníctvom siete WiFi s rýchlosťou sťahovania 25 Mb / s a ​​rýchlosťou 10 Mb / s a ​​naša testovacia poloha bola v juhovýchodnej Ázii. Lepšie výsledky by ste mali očakávať, ak ste bližšie k dátovému centru Data Deposit Box, ktoré je v Kanade, a máte lepšie pripojenie k internetu..

Časy však nie sú zlé ani z nášho vzdialeného miesta. Napríklad časť súťaže, napríklad Carbonite, trvala niekoľko hodín, kým sa ten istý obsah odovzdal.

Aj keď by ste mohli primerane očakávať, že prenos súborov 1 GB bude trvať asi 15 až 20 minút, zvyčajne tomu tak nie je v prípade online zálohovacích nástrojov. Zistili sme však, pokiaľ nepracujeme s vyspelejšou infraštruktúrou, ako je napríklad Amazon S3 alebo Acronis Backup (prečítajte si naše Acronis) Kontrola zálohy).   

zabezpečenia

Úložný priestor údajov neodhaľuje veľa informácií o jeho nastavení zabezpečenia online, čo je zvyčajne zlé znamenie. Kontaktovali sme podporu, aby sme zistili, že súbory sú v skutočnosti pred opustením počítača šifrované a zostávajú šifrované až do obnovenia, čo znamená, že šifrovanie je end-to-end.

Úroveň použitého šifrovania je 448-bit Blowfish. Aj keď je to menej bežné ako AES, mali by ste zachovať bezpečnosť vašich súborov.  

Neexistuje však žiadna možnosť pre súkromné ​​šifrovanie, aké nájdete dnes s najuznávanejšími online zálohovacími službami. To znamená, že Data Deposit Box spravuje váš šifrovací kľúč a môže vaše súbory kedykoľvek dešifrovať.

Neexistuje ani možnosť dvojfaktorovej autentifikácie pomocou Data Deposit Box, rovnako ako pri IDrive, Backblaze a mnohých ďalších online zálohovacích službách..

Úschovňa údajov tiež neposkytuje žiadne podrobnosti o tom, aké kroky podnikne na zabezpečenie svojich dátových centier proti virtuálnym útokom, narušiteľom a prírodným katastrofám. Vzhľadom na to by sme sa dopustili omylu a predpokladali, že to nie je príliš bezpečné.

podpora

Dátová schránka poskytuje podporu prostredníctvom telefónu a e-mailu. Vyhodili sme niekoľko e-mailov, aby sme otestovali účinnosť podpornej siete. Aj keď sme boli radi, že sme dostali odpovede do jedného pracovného dňa, odpovede, ktoré sme dostali, sa úplne nezaoberali otázkami, ktoré sme položili.

Napríklad sme požiadali o podrobnosti o použitom šifrovacom protokole a o tom, či je súkromný, a bolo nám iba oznámené, že súbory boli v skutočnosti šifrované bez akýchkoľvek ďalších podrobností, o ktoré sme požiadali.

Aj keď má Data Deposit Box online peknú databázu poznatkov, zistili sme, že väčšina odpovedí na otázky, ktoré sme v sebe nenašli. To zahŕňalo otázky týkajúce sa šifrovania a verzovania.  

Na stránke podpory sa nachádza niekoľko pekne vyzerajúcich videonávodov, ktoré však pomôžu iba pri najzákladnejších otázkach.  

Záverečné myšlienky

Pointa je, že okrem úctyhodných rýchlostí nahrávania v porovnaní s konkurenciou nie je o schránke na údaje príliš veľa rád. Obzvlášť užívateľská skúsenosť vyzerá ako neporiadok. Webové grafické rozhranie je pomalé, ťažko čitateľné písmo a nie také množstvo možností, aké nájdete v modernejších riešeniach zálohovania online, ako je napríklad CloudBerry Backup..

Nemôžete napríklad obnoviť pôvodné umiestnenie súborov, môžete si len stiahnuť súbor zip. Bez možnosti súkromného šifrovania alebo dvojfaktorového overovania sa schránka s údajmi jednoducho necíti veľmi bezpečne.

Mali by ste sa lepšie pozrieť na niektoré ďalšie riešenia v našej najlepšej online záložke pre podnikového sprievodcu. Aj keď v skutočnosti neexistuje žiadna služba, ktorá by prevyšovala všetky ostatné požiadavky, môžete urobiť oveľa lepšie ako schránka na údaje.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map