Preskúmanie oxidu uhličitého – aktualizované do roku 2020

Preskúmanie karbonitu

Spoločnosť Carbonite, ktorá ponúka jednoduché použitie a neobmedzené zálohovanie pre jedno zariadenie, je bezpochyby jedným z obľúbených poskytovateľov online zálohovania Cloudwards.net. Pomalé rýchlosti zálohovania sú však veľkým problémom. Podrobnosti nájdete v našej úplnej karbonitovej recenzii.


Najlepšie online zálohové recenzie

Karbonit je súčasťou záložného trhu od roku 2005, ktorý je v IT rokoch veľmi starý. Napriek tomu má veľa skúseností a to sa ukazuje. Je to skvelé pre osobných používateľov, ktorí chcú neobmedzené zálohovanie pre jeden alebo viac počítačov, a nevadí vám zaplatiť príplatok, aby ste ho dostali.

Dokončenie zálohovania však bude vyžadovať veľa času, pretože Carbonite patrí medzi najpomalšie služby, ktoré sme testovali. Nemôžete to urýchliť zvýšením počtu záložných vlákien, ale môžete ho spomaliť, ak narúša systémové prostriedky..

Z jasného hľadiska sa Carbonite ľahko používa bez ohľadu na to, či ste na klientskom počítači, na webe alebo v mobile. Automatické zálohovanie vás zbaví problémov s manuálnym výberom súborov na zálohovanie a proces priameho obnovenia vám pomôže získať súbory späť..

O svoje súbory sa nemusíte starať, pretože karbonit poskytuje súkromné ​​šifrovanie spolu s ďalšími bezpečnostnými funkciami. Ochrana súkromia tiež nesklame. V skutočnosti je to jeden z najsilnejších, aký sme kedy videli.

Ak to všetko znie, ako by to bolo na vašej uličke, držte sa nás pri podrobnejšom skúmaní tejto karbonitovej recenzie. V opačnom prípade vyberte inú službu z nášho najlepšieho zoznamu záloh online.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre karbonit

Vlastnosti

Na rozdiel od najlepších služieb ukladania v cloude, Carbonite nemá za cieľ znížiť množstvo miesta na pevnom disku alebo synchronizovať dáta medzi zariadeniami. Ako služba zálohovania online vám pomôže pri katastrofe obnovením súborov. Je to užitočné, pretože váš pevný disk môže zlyhať a vziať so sebou vaše údaje. Jednotky SSD sú lepšie, ale vyskytujú sa viac chýb údajov.

Ak potrebujete oboje, môžete ísť so službou, ako je IDrive, ktorá dokáže zálohovať vaše dáta a poskytnúť vám synchronizačný priestor. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii IDrive. Ak si nie ste istí rozdielom medzi online úložiskom a online zálohovaním, prečítajte si naše vysvetlenie.

Karbonit poskytuje neobmedzený úložný priestor bez tajných dátových limitov alebo obmedzení rýchlosti prenosu. Pretože je neobmedzená, nebudete si môcť zálohovať neobmedzené zariadenia. Namiesto toho môžete zálohovať iba jedno zariadenie alebo počítač s osobným plánom. Toto je obvyklý kompromis pri výbere medzi neobmedzeným počtom záložných a neobmedzených zariadení.

Karbonit môžete použiť na zálohovanie fotografií nasnímaných pomocou smartfónu. Ak chcete zistiť, ako sa karbonit porovnáva s inými neobmedzenými zálohovacími službami, prečítajte si náš najlepší článok o neobmedzenom zálohovaní online.

Karbonitové vlastnosti

Okrem neobmedzeného zálohovania zahŕňajú funkcie Carbonite plánovanie zálohovania, súkromné ​​šifrovanie, automatické zálohovanie videa, vzdialený prístup k súborom a vytváranie verzií, ktoré na systémoch MacOS nefungujú. Navyše, všetky plány okrem programu Carbonite Safe Basic môžu zálohovať externé pevné disky.

Karbonit pracuje so všetkými bežnými príponami súborov. Pretože je neobmedzená, môže po inštalácii automaticky označiť bežné typy súborov na zálohovanie. Automatické zálohovanie videa je k dispozícii iba pre predplatiteľov Carbonite Safe Plus a Carbonite Safe Prime. Základní používatelia musia videá odovzdávať manuálne.

Carbonite má tiež kuriérsku službu obnovenia, ktorá vám pošle vaše obnovenia v pošte, čo môže byť oveľa rýchlejšie ako ich stiahnutie. Väčšina služieb zálohovania to neponúka.

Hoci Carbonite umožňuje zálohovanie externých pevných diskov, nemôže ich zálohovať na externé pevné disky. To však nie je veľká chyba, pretože neobmedzené zálohovanie nefunguje dobre pri obmedzenom počte externých jednotiek.

Odberatelia Plus a Premium navyše nemajú prístup k funkcii zálohovania zrkadlového obrazu. Zálohovanie zrkadlového obrazu slúži na zálohovanie obrázka jednotky operačného systému počítača a jeho zálohovanie na externý pevný disk. To umožňuje používateľom obnoviť OS a aplikácie svojho počítača späť na ten istý počítač.

Spoločnosť Carbonite tvrdí, že túto funkciu odstránila, pretože obmedzenia verzií bránia zálohovaniu zrkadlového obrazu pred ochranou používateľov a zálohovania súborov. Môže to byť pravda, ale funkcia zrkadlového obrazu bola hodnotná, pretože umožňovala rýchle zotavenie zrútených pevných diskov.

Nižšie sa budeme venovať podrobnostiam o funkciách zálohovania a zabezpečenia, takže čítajte ďalej. Ďalšie informácie o zálohovaní v cloude nájdete v našej záložnej knižnici.

stanovenie ceny

Na rozdiel od služieb zálohovania v cloude, ktoré ponúkajú jediný neobmedzený plán, napríklad Backblaze, ponúka Carbonite tri: Basic, Plus a Prime. Plány sú zamerané na domácich a podnikových používateľov, ktorí nemajú veľa počítačov. Upozorňujeme, že tieto plány vám umožňujú zálohovať iba jeden interný pevný disk.

Základné je 71,99 dolárov ročne a poskytuje neobmedzené zálohovanie bez ďalších funkcií.

Plus vám poskytuje externé zálohovanie jednotky a automatické zálohovanie videa za 11,99 dolárov ročne. Je to najobľúbenejší plán, ale je drahší v porovnaní s plánom Backblaze, ktorý predstavuje iba 60 dolárov ročne a ponúka rovnaké funkcie. Viac informácií o Backblaze si môžete prečítať v našej recenzii Backblaze.

Prime je 149,99 dolárov ročne. Pridáva službu obnovenia kuriérskou službou k špičkovým funkciám Plus.

Pri každom pláne môžete ušetriť 5 percent, ak sa prihlásite na odber na dva roky alebo 10 percent, ak sa zaregistrujete na tri roky. Môžete si tiež kúpiť bezpečné zálohovanie Carbonite až pre 100 počítačov. Ak si nie ste istí karbonitom, môžete na to využiť bezplatnú 15-dňovú skúšobnú verziu.

Jednoduchosť použitia

Carbonia-web-client

Dizajn webového klienta Carbonite je fádny, ale funkčný. Na hlavnej stránke sa zobrazujú zálohované počítače. Môžete tiež prezerať alebo obnovovať svoje súbory, pridávať počítač alebo preinštalovať Carbonite.

Ponuka vľavo vám umožňuje navigovať na svoje kreditné karty a informácie o prihlásení na odber a osobné informácie, ako aj zobraziť svoju históriu platieb a podporu prístupu. Ak máte v zálohe údaje, môžete pomocou vyhľadávacieho panela vyhľadať súbory alebo priečinky podľa názvu alebo s konkrétnou príponou.

Carbonia-desktop-client

Desktopový klient Carbonite pracuje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Pokiaľ ide o podporu pre systém Linux, prečítajte si článok o najlepšom online zálohovaní pre systém Linux. Po inštalácii vás prevedie procesom vytvorenia zálohy. Je to jednoduché a musíte vykonať iba jeden krok.

Karbonit automaticky vyberie najbežnejšie typy súborov na nepretržité zálohovanie. Ak s tým súhlasíte, môžete jednoducho začať proces zálohovania alebo sa môžete ponoriť do rozšírených nastavení. Automatické zálohovanie je vhodné, pretože nemusíte tráviť čas manuálnym výberom súborov a priečinkov, ktoré chcete uložiť.

Klienta môžete spustiť z ikony na paneli úloh. Klient ihneď poskytne najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete.

Na ľavej strane je obrázok počítača a odkaz, ktorý zobrazuje nastavenia. Uprostred zobrazuje stav zálohy a umožňuje vám k nej pridať súbory, zapnúť automatické zálohovanie alebo obnoviť súbory. Na pravej strane je oblak a možnosť zobrazenia zálohy.

Tlačidlo na obnovenie súborov sa nazýva „získať moje súbory späť“ a odkaz na ukážku súborov hovorí „zobraziť moju zálohu“. Tieto mená nikoho nezmenia.

Farebné značenie karbonitu

Karbonitové farby kódujú vaše súbory, takže môžete okamžite vidieť ich stav.

Oranžová bodka v súbore znamená, že je vybratá na zálohovanie, zatiaľ čo zelená znamená, že bol súbor zálohovaný.

Žltá bodka v priečinku znamená, že súbory alebo podpriečinky v priečinku boli vybrané na zálohovanie. Polovica zelenej bodky znamená, že priečinok je vybratý na zálohovanie a niektoré súbory v ňom sú zálohované, zatiaľ čo iné neboli vybraté na zálohovanie. Zelená bodka v priečinku znamená, že sú zálohované všetky súbory v tomto priečinku.

Carbonia-mobile-client

Mobilná aplikácia je minimálna a ľahko použiteľná. Môžete ho použiť na prístup k zálohovaniu, ako aj na uloženie zálohovaných súborov pre rýchly prístup a prístup offline. Navyše môžete pridať ďalšie počítače na zálohovanie, čo znamená, že Carbonite vám pošle e-mail s odkazom, ktorý musíte otvoriť z počítača, ktorý chcete zálohovať..

Aplikácia bola naposledy aktualizovaná v októbri 2017 a jej hodnotenie v Obchode Google Play je skromné ​​3,7 hviezdičiek.

Zálohovanie súborov & obnovenie

Po nainštalovaní desktopového klienta Carbonite a spustení počiatočnej zálohy klient vyhľadá súbory na vašom pevnom disku a začne ich nahrávať.

Ako už bolo spomenuté, nemusíte vyberať požadované súbory, pretože ich vyberie Carbonite. Jeho výber je inteligentný a zahŕňa dokumenty, obrázky, hudbu, e-mail, záložky prehliadača, finančné údaje a „všetko dôležité“.

Karbonit vylučuje niektoré automatické a dočasné súbory OS a dočasné súbory. Ktoré z nich nájdete v zozname vylúčených typov súborov na svojej webovej stránke.

Počiatočné zálohy často trvajú veľa času. Po dokončení však bude oveľa rýchlejšia vďaka nepretržitému zálohovaniu, ktoré pri zmene súborov nahráva súbory. Na tento účel používa karbonit algoritmus kopírovania súborov na úrovni bloku.

Algoritmus prenáša iba tie časti súboru, ktoré sa zmenili, a nie celý súbor. Odporúčame vám používať nepretržité zálohovanie. V tomto prípade, rovnako ako v mnohých iných, funguje to bez toho, aby to bránilo zvyšku systému. Ak však chcete naplánovať zálohovanie, keď počítač nepoužívate, môžete to urobiť tiež.

Carbonia-zálohovanie nastavenia

Môžete si vybrať, či chcete zálohovať raz denne v konkrétnom čase, alebo nastaviť, aby sa v určitých hodinách nezálohovala. Aj keď je to výhodné, karbonit má menej možností plánovania ako iné služby. Napríklad Acronis True Image vám umožňuje spustiť zálohovanie dvakrát denne v konkrétnych časoch, každú jednu až osem hodín, týždenne, mesačne alebo pri udalosti..

Viac informácií o Acronis True Image nájdete v našej recenzii Acronis True Image.

Karbonit udržuje váš obsah v dátových centrách, ktoré používajú RAID. To znamená, že vaše súbory sú umiestnené na viacerých serveroch kvôli redundancii, čo im pomáha zaistiť ich bezpečnosť v prípade poruchy servera. Karbonit má najmenej tri kópie zálohy na 15 pevných diskoch.

Carbonia-restore-step1

Obnovenie súborov pomocou karbonitu je jednoduché. Kliknite na tlačidlo „získať moje súbory späť“ na klientskom počítači. Nasledujúce okno umožňuje zvoliť obnovenie všetkého alebo konkrétnych súborov alebo priečinkov.

Ak potrebujete obnoviť všetky súbory, máte na výber medzi obnovením do pôvodného umiestnenia alebo stiahnutím do nového priečinka na pracovnej ploche..

Ak sa rozhodnete obnoviť konkrétne súbory alebo priečinky, klient pre stolné počítače otvorí webovú stránku Carbonite, ktorá vám pomôže nájsť požadovaný obsah. Je to užitočné, ak potrebujete niečo rýchlo obnoviť a nemáte čas na úplné obnovenie.

Webový klient zobrazuje váš obsah na základe vášho systému súborov, takže by ste nemali mať problémy s jeho nájdením. Ak tak urobíte, môžete použiť vyhľadávací panel na vyhľadanie súborov podľa názvu súboru a prípony. Keď nájdete svoj obsah, kliknite na tlačidlo sťahovania vedľa neho a stiahnite ho alebo pomocou začiarkavacích políčok vyberte viac súborov a priečinkov a potom kliknite na tlačidlo „stiahnuť“.

Verzia karbonitu

Karbonit podporuje vytváranie verzií súborov pre Windows, ale nie pre Mac. Verzovanie vám umožňuje načítať predchádzajúce iterácie súborov, čo znamená, že ich môžete vrátiť späť. Verzovanie verzií vás tiež chráni pred ransomware, ktorý môže poškodiť vaše súbory a vyžadovať platbu za ich obnovenie.

Karbonit si uchováva najmenej tri najnovšie verzie súboru bez ohľadu na vek. Okrem toho uchováva staré verzie vašich zmenených súborov až tri mesiace. Navyše jedna denná verzia súboru pre každý deň minulého týždňa, jedna týždenná verzia pre každý z predchádzajúcich troch týždňov a jedna mesačná verzia pre každý z predchádzajúcich dvoch mesiacov, v ktorých bol súbor zálohovaný..

V politike uchovávania súborov sa uvádza, že uchováva odstránené súbory po dobu 30 dní. Ak ste zákazníkom Carbonite Safe žijúci v USA, môžete na obnovenie odstránených súborov použiť kuriérsku službu. Prví účastníci majú zahrnutie kuriérskej obnovy, takže za obnovu musia zaplatiť iba 9,99 dolárov. Ak používate Basic alebo Plus, musíte zaplatiť 99,99 dolárov.

Bez ohľadu na plán musíte pevný disk vrátiť spoločnosti Carbonite, aby ste sa vyhli plateniu poplatku za nevratné jednotky, ktorý je 130 alebo 300 USD v závislosti od veľkosti zariadenia..

Okrem toho používatelia, ktorí spravujú svoj súkromný kľúč, ho musia odovzdať skôr, ako požiadajú o kuriérsku službu. Je to pochopiteľné, pretože karbonit musí pred použitím údaje dešifrovať, ale stále sa to týka ochrany osobných údajov. Nižšie sa o tom porozprávame.

Informácie o cenách kuriérskej služby nájdete v tabuľke na tejto stránke.

rýchlosť

Povedali sme, že počiatočné zálohovanie môže trvať dlho, ale vzhľadom na výsledky Carbonite to môže trvať dlhšie. To, ako dlho to potrvá, bude závisieť od rýchlosti pripojenia a vzdialenosti od serverov Carbonite. Pravidlom je, že rýchlosť prenosu bude lepšia, čím bližšie ste.

Môžete prejsť na nastavenia v klientovi pre stolné počítače a začiarknuť políčko, ktoré znižuje používanie internetu Carbonite na internete, ale nemôžete zvýšiť počet záložných vlákien, aby ste zvýšili rýchlosť.

Na testovanie rýchlosti nahrávania a sťahovania používame 1 GB priečinok so zipsom. Testy s uhlíkom sme vykonali pomocou ethernetového pripojenia v Belehrade v Srbsku s rýchlosťou prenosu 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 100 Mb / s..

Z týchto rýchlostí vyplýva, že odovzdanie nášho testovacieho priečinka by malo trvať asi 21 minút a stiahnutie bez režijných nákladov o niečo viac ako minútu. Výsledky našich testov však boli ďaleko. Nahranie nášho priečinka trvalo viac ako hodinu a sťahovanie viac ako sedem minút.

Neboli sme blízko USA, kde Carbonite udržuje svoje dátové centrá, a výsledky to odzrkadľovali, ale v porovnaní s inými službami sú stále zlé.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania:00:59:5001:25:0001:12:25
Čas sťahovania:00:03:1100:12:2200:07:46

zabezpečenia

Carbonia zabezpečenia

Karbonit používa 128-bitový protokol SSL na ochranu súborov pred útokmi typu človek v strede, ktoré sa vyskytujú počas procesu prenosu údajov. Šifruje súbory v pokoji na svojich serveroch pomocou 128-bitového šifrovania AES. Nie je to také silné ako jeho ťažší bratranec, 256-bitový AES, ale poskytuje dostatočnú bezpečnosť. Pokiaľ to niekto vie, nikto to neprelomil.

V predvolenom nastavení používa Carbonite šifrovací kľúč. To umožňuje spoločnosti obnoviť vaše heslo, ak na to zabudnete, ale predstavuje to aj riziko pre súkromie, pretože ho môže podvodný zamestnanec použiť na čítanie vašich súborov. Aby ste tomu zabránili, môžete zapnúť súkromné ​​šifrovanie.

Ak tak urobíte, použite heslo, aby ste nestratili svoje heslo. Ak o nich nič neviete, môžete si vybrať jeden z našich najlepších správcov hesiel z roku 2019.

Keď zapnete súkromné ​​šifrovanie, karbonit sa prepne na AES 256-bit. Pretože máte súkromný kľúč, spoločnosť nemôže vaše súbory prečítať ani dodať, ak to vyžaduje zákon.

Aj keď môže byť váš súkromný kľúč prelomený, je to takmer nemožné, to však neplatí pre vaše heslá. Slabé heslo je ľahkou korisťou pre útoky hrubou silou, takže si vytvorte silné. To znamená, že aj keď je vaše heslo silné, mali by ste zapnúť dvojfaktorové overenie.

Keď tak urobíte, bude mať váš proces prihlásenia ďalšiu úroveň ochrany, ktorá pomôže udržať váš účet v bezpečí. Vždy, keď zadáte svoje poverenia, zobrazí sa výzva na zadanie bezpečnostného kódu. Môžete ho prijať prostredníctvom textového alebo telefonického hovoru. Viac o bezpečnostnom prístupe spoločnosti Carbonite sa dozviete v jej bezpečnostnej dokumentácii.

Karbonit uchováva vaše údaje v kalených dátových centrách. Takéto dátové centrá sú navrhnuté tak, aby odolali prírodným katastrofám, ako sú požiare a zemetrasenia, ako aj fyzickým a virtuálnym útokom.

Prístup k jeho dátovým centrám je riadený kombináciou biometrických skenerov a kariet elektronických kľúčov. K dispozícii je sledovanie televízie v uzavretých okruhoch, ako aj kontrola teploty, nepretržité napájanie, záložné generátory a prístup na server riadený elektronickými kľúčovými kartami a kódmi PIN. Stráže sú aktívne 24 hodín denne, 365 dní v roku.

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Carbonite sú priame a neobsahujú podozrivé klauzuly, ktoré niektoré cloudové služby používajú. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Carbonite sú jasné a priamo uvádzajú, aké druhy údajov zhromažďujú, medzi ktoré patria údaje poskytnuté používateľmi, ako napríklad meno, adresa, e-mail, kreditná karta a ďalšie informácie potrebné na registráciu a nákup produktu Carbonite..

Karbonit okrem toho ukladá vaše názvy súborov, veľkosti a rozšírenia spolu s informáciami o pripojených zariadeniach. Zhromažďuje tiež údaje o vašej IP adrese, type prehľadávača, type zariadenia, poskytovateľovi internetových služieb, odkazujúcich alebo vystupujúcich stránkach, OS a dátumových a časových pečiatkach..

Carbonite tvrdí, že používa údaje na rôzne účely, napríklad na zasielanie marketingových materiálov so súhlasom používateľa alebo zákazníka, uľahčenie zálohovania a obnovy údajov, archiváciu, technickú podporu a dodržiavanie právnych predpisov..

Služba tvrdí, že nebude predávať osobné informácie obchodníkom alebo iným predajcom a nepristupuje k údajom uloženým zákazníkom. Karbonit však niekedy zdieľa informácie s tretími stranami, ale len preto, aby zabezpečil fungovanie interných produktov.

Ak nechcete dostávať marketingové materiály, môžete sa odhlásiť prostredníctvom e-mailu [chránený e-mailom], kontaktovať zákaznícku podporu na čísle 1-877-222-5488 alebo na príslušnom geografickom telefónnom čísle tu.

Podľa platných zákonov o ochrane údajov majú zákazníci a používatelia nasledujúce práva, pokiaľ ide o osobné údaje spracovávané spoločnosťou Carbonite:

  • Právo na prístup k osobným údajom, ktoré vlastní Carbonite.
  • Právo požadovať opravu osobných údajov, ktoré sú neúplné, nesprávne, zbytočné alebo neaktuálne.
  • Právo požadovať vymazanie osobných údajov, ktoré sú neúplné, nesprávne, zbytočné alebo neaktuálne v primeranej lehote..
  • Právo požiadať o obmedzenie spracovania osobných údajov z určitých dôvodov
  • Právo na získanie kópie osobných údajov z karbonitu v štruktúrovanom, bezpečnom, bežne používanom a strojom čitateľnom formáte.
  • Právo na odvolanie súhlasu so spracovaním osobných údajov kedykoľvek, ak sa tieto údaje spracúvajú výlučne na základe súhlasu, a nie na inom právnom základe.
  • Právo obrátiť sa na príslušný regulátor ochrany údajov v súvislosti s nakladaním s osobnými údajmi Carbonite.

Uhlík tiež dodržiava EU-U.S. Ochrana osobných údajov a Swiss-U.S. Rámce ochrany súkromia. Je tiež v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov alebo GDPR, ktoré platí pre občanov EÚ. Prečítajte si viac o tom v našom sprievodcovi GDPR.

podpora

Carbonia-Knowledgebase

Ak uviaznete, vašou prvou možnosťou je prehľadať vedomostnú základňu karbonitu. Umožňuje filtrovať témy pomoci podľa produktov a zariadení. Po výbere produktu a zariadenia získate zoznam bežných tém a obľúbených článkov. K dispozícii je tiež videoknižnica, ktorá obsahuje niekoľko inštruktážnych videí na populárne témy. Môžete tiež vyhľadávať v databáze znalostí.

Carbonia-Knowledgebase-prehľad

Ak to nepomôže, je tu sekcia FAQ, ktorá obsahuje odpovede na bežné otázky. Ak to stále nestačí, musíte sa obrátiť na technickú podporu.

Na rozdiel od mnohých služieb poskytuje spoločnosť Carbonite telefonickú podporu všetkým zákazníkom. Telefonická podpora nie je k dispozícii 24 hodín denne, ale môžete volať každý deň v týždni, s výnimkou sviatkov v USA, od 9:00 do 20:00. EST.

K dispozícii je tiež e-mailová podpora a Carbonite tvrdí, že odpovede zvyčajne prichádzajú do 24 hodín. Na testovanie sme položili otázky pomocou kontaktného formulára. Reakcia Carbonite prišla za menej ako šesť hodín, čo je skvelé. Bol podrobný a mal odkazy, ktoré nám umožnili dozvedieť sa viac.

Na stránke starostlivosti o zákazníka spoločnosť Carbonite tvrdí, že má viac ako 200 agentov, ktorí majú osvedčenie Microsoft Technology Associate. Zákaznícky servis spoločnosti Carbonite získal za posledných päť rokov 64 ocenení.

Verdikt

Karbonit odvádza dobrú prácu pri poskytovaní neobmedzeného zálohovania. Vzhľadom na dohodu Backblaze nie je karbonit taký lacný, ako by mohol byť, ale nepatrí medzi najdrahšie služby. Zálohovanie a obnovovanie súborov je jednoduché vďaka skvelému počítačovému klientovi. Ak ste na inom počítači, môžete pomocou prehliadača klienta zobraziť a obnoviť zálohu.

Súbory v zálohe sú chránené silnými bezpečnostnými funkciami, medzi ktoré patrí súkromné ​​šifrovanie. Jasné zásady ochrany osobných údajov zabezpečujú aj vaše súkromie. Karbonit je pomalý, nemá verzie pre MacOS a môže byť lacnejší. Ak to pre vás preruší obchod, pozrite si naše online recenzie zálohovania a nájdite alternatívnu službu.

Čo si myslíte o karbonite? Je to pre vás vhodné? Využívate ďalšie služby? Povedzte nám v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me