Norton Online Backup Review – Aktualizované 2020

Norton Online Backup Review

Služba, ktorá sa cíti zle zo všetkých strán; hoci má určité spásonosné milosti, žiadny z týchto dôvodov nie je presvedčivý dôvod ho odporučiť.


Najlepšie online zálohové recenzie

Počas tohto preskúmania online zálohovania Norton vám predstavíme riešenie na obnovu po katastrofe, ktoré ľudia mohli nájsť pred pätnástimi rokmi. S zálohovacím priestorom 25 GB nie je služba Norton Online Backup jednoducho pripravená zvládnuť súčasné potreby zálohovania, nie keď pevné disky majú zvyčajne kapacitu 10 až 100-násobok tejto sumy..

Norton Online Backup sa popri skromnom zálohovacom priestore cíti datovaný aj inými spôsobmi, napríklad lepším prístupom založeným na neohrabanom prehliadači, než vývojom schopného desktopového klienta a neponúkaním súkromného šifrovania..

Pre modernejšie riešenie vám odporúčame pozrieť sa na nášho najlepšieho sprievodcu online zálohovaním. Prípadne si z našej knižnice s recenziami záloh online vyberte ľubovoľnú inú zálohu online. Musí to byť lepšie.

Ale kvôli fanúšikom Norton niekde tam sme povinní pokračovať. Pokračujte v čítaní všetkých nádherných detailov verzie zálohy online v minulosti. Norton ponúka aj 15-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu pre tých, ktorí sú stále zvedaví.  

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy zálohovania Norton Online

Vlastnosti

Program Norton Online Backup poskytuje zálohu súborov, ako sú dokumenty, obrázky a videá uložené na pevnom disku počítača, a poskytuje prostriedky na ich obnovu v prípade zlyhania, poškodenia súboru alebo dokonca ukradnutého počítača..

Tento softvér je väčšinou založený na prehľadávači s iba tenkým klientom pre stolné počítače, čo je vo svete zálohovania zriedkavé. Neskôr v tejto recenzii budeme hovoriť o používateľskom prostredí, ktoré nie je dobré.

Zálohovanie je k dispozícii pre Windows aj Mac. Linux nie je podporovaný. Nie sú to ani smartfóny, externé disky ani zálohy NAS. Prezrite si našu najlepšiu zálohu pre Linux alebo najlepšiu zálohu pre recenzie NAS, ak pre vás niektorá z nich je dôležitá.

Norton Online Backup neposkytuje mobilné aplikácie pre Android alebo iOS, a to ani na zálohovanie údajov, ani na prístup k nim. Je to jediný poskytovateľ zálohovania online, ktorý tak neurobí. K súborom však môžete pristupovať minimálne prostredníctvom ľubovoľného prehliadača.

Aj keď je prístup neortodoxný, Norton má veľa funkcií, ktoré očakávame od online zálohovania. Môžete naplánovať zálohovanie alebo zvoliť nepretržité zálohovanie. Môžete tiež zálohovať podľa typu a umiestnenia súboru a nastaviť pravidlá pre vylúčenia a vylúčenia súborov.

Norton si zachová predchádzajúce verzie súborov po dobu 90 dní pre prípad, že by ste chceli vrátiť nežiaducu zmenu alebo poškodiť súbor. Norton Online Backup uchováva súbory v počítači uložené v počítači, kým ich tam neodstránite (skutočná archivácia).

Medzi niekoľko dôležitých chýbajúcich funkcií patrí zálohovanie na úrovni bloku a súkromné ​​šifrovanie, ktoré sú medzi súťažami o zálohu bežné. Zálohovanie založené na obrázkoch, menej bežné, je ďalšou chybou. Vyskúšajte naše najlepšie zálohy založené na obrázkoch, kde nájdete nejaké nápady.    

stanovenie ceny

Aplikácia Norton Online Backup zjednodušuje rozhodovanie o kúpe na základe skutočnosti, že existuje iba jeden plán, z ktorého si môžete vybrať. Potom znova tento plán poskytuje iba 25 GB záložného priestoru, takže rozhodnutie o kúpe pre väčšinu bude pravdepodobne „tvrdý priechod“.

Priemerný spotrebiteľ má jednoducho k dispozícii oveľa viac dát na zálohovanie ako 25 GB. Na 49 dolárov ročne, to nie je ani dobrý obchod. Za rovnakú cenu môžete získať rok neobmedzeného zálohovania od spoločnosti Backblaze (prečítajte si našu správu týkajúcu sa backblaze)..

Program Norton Online Backup vám umožňuje chrániť až päť počítačov pomocou jediného predplatného. Takže ak máte päť počítačov s 5 GB pevnými diskami, ste v dobrých rukách.

Jednoduchosť použitia

Aplikácia Norton Online Backup dosť nepríjemne rozdeľuje svoje procesy medzi chabého desktopového klienta a neohrabaného rozhrania prehliadača. Aby ste si nastavili plán zálohovania, ktorý je trochu bolesti hlavy, budete musieť medzi nimi skočiť.

Pomocou rozhrania prehľadávača môžete napríklad pridať typy súborov na automatické zálohovanie. Ak však chcete pridať jednotlivé súbory, musíte použiť klienta pre stolné počítače (pozrite si našu recenziu služby CloudBerry Backup, kde nájdete príklad služby, ktorá je komplikovaná, ale ľahko použiteľná).

Samotný desktopový počítač je, bohužiaľ, veľmi barebone. Je postavený na obmedzenej ponuke, ktorá sa otvára skôr z panela úloh, než z plne rozvinutého programu. Je to napoly upečené, rovnako ako vývojový tím v Nortone sa rozhodol upustiť od projektu v polovici.  

Rozhranie prehliadača sa tiež cíti nedostatočne rozvinuté. Trvalo nám nejaký čas, kým sme zistili, ako to všetko funguje, čo bolo rozhorčené nezodpovednosťou a skutočnosťou, že veľmi často niečo v prehliadači spôsobuje, že sa niečo na pracovnej ploche otvorí, aby sa dokončila akcia, ale nič na to nepritiahne pozornosť. skutočnosť.

Stručne povedané, zálohovanie Norton Online nie je jednoduché a zábavné. Bolo by lepšie nasledovať prístup, ktorý prijali ostatné online zálohovacie služby, ktorým je umožniť vám spravovať väčšinu alebo všetky procesy zálohovania prostredníctvom kompletného rozhrania desktopového klienta. Čo sa týka budovania intuitívneho používateľského prostredia, je potrebné povedať niečo o osvedčených postupoch.    

zálohovanie & zotavenie

Budete musieť nainštalovať klienta pre stolné počítače, aby Norton Online Backup fungoval tak, aby chránil váš pevný disk. Inštalácia klienta vytvorí ikonu na paneli úloh, na ktorú môžete pravým tlačidlom myši kliknúť a zobraziť tak ponuku možností.

Výberom „home“ sa otvorí rozhranie prehliadača. Môžete vybrať možnosť „pridať do zálohy“ a pridať do plánu zálohovania priečinky a súbory, ale muselo sa to urobiť jednotlivo, čo je časovo náročné. Väčšina online zálohovacích nástrojov vám umožňuje vybrať viac priečinkov a súborov naraz.

Webové rozhranie umožňuje oveľa jednoduchšie nastavenie plánu zálohovania. Na karte s názvom „Čo“ (ktoré sumarizuje náš celkový dojem zo zálohovania Norton Online) môžete vybrať kategórie typov súborov, ktoré Norton automaticky zálohuje..

V predvolenom nastavení sú kontakty, finančné súbory, hudba, obrázky, e-mail, obľúbené položky na internete, kancelárske dokumenty a videá k dispozícii ako kategórie. Môžete tiež pridať prípony súborov na automatické zálohovanie.

Aplikácia Norton Online Backup hľadá iba súbory v zdrojoch, ktoré pre ňu definujete, čo je v systéme Windows v predvolenom nastavení iba priečinok „používatelia“. Môžete pridať ďalšie zdroje a povedzte Nortonovi, aby zálohoval aj konkrétne priečinky a súbory podľa cesty.

Plánovanie zálohovania prebieha prostredníctvom karty „Kedy“ v prehliadači, ktorá je v zobrazení „Nastavenia“.

Môžete si vybrať „automatické“ zálohy, vďaka ktorým budú vaše súbory zálohované podľa potreby, alebo naplánovať denné, týždenné alebo mesačné zálohy. K dispozícii je tiež manuálna možnosť, čo znamená, že softvér sa bude zálohovať, len keď mu to oznámite.

To je skoro všetko, čo sa týka zálohovania vášho počítača.

Obnovenie súborov sa inicializuje výberom „obnoviť“ v ponuke na paneli úloh, čím sa otvorí okno prehľadávača.

Môžete sa rozhodnúť obnoviť všetko alebo vybrať súbory. Môžete tiež zvoliť obnovenie pôvodného umiestnenia súborov alebo do špeciálneho obnoveného priečinka. Norton vám nedovolí zvoliť si svoju vlastnú polohu, na ktorú sa má obnoviť, tak ako iné zálohovacie programy.

Bohužiaľ, je tu oveľa väčší problém, a to, že sa nám nepodarilo úspešne obnoviť náš testovací súbor. Tento testovací súbor bol 1 GB, takže je možné, že Norton nedokáže spracovať súbory tejto veľkosti. Povedalo nám však, že je zálohovaná a naznačuje, že využívame 1 GB z našich 25 GB záložného priestoru.

Podozrievali sme, keď nám aplikácia oznámila, že dokončila zálohovanie súboru po menej ako pol minúte, čo pre súbor tejto veľkosti nie je možné. V podstate nám teda nástroj klamal. Pokúsili sme sa zálohovať niektoré menšie súbory a nemali sme s nimi žiadne problémy. Ak sa rozhodnete použiť Norton, je pravdepodobné, že nebudete pracovať s veľkými súbormi.

rýchlosť

Rozhodli sme sa vykonať testovanie výkonnosti programu Norton Online Backup zálohovaním komprimovaného priečinka s kapacitou 1 GB, ktorý pozostáva z rôznych typov súborov, čo je test, ktorý používame pre všetky online zálohy. Ako je uvedené vyššie, Norton nedokázal nahrať náš testovací súbor.

Vzhľadom na to nemôžeme skutočne hovoriť s jeho rýchlosťou v porovnaní s inými službami. Čo sa oplatí, podarilo sa nám úspešne a primerane rýchlo nahrať menšie súbory. Tieto súbory, všetky pod 25 MB, trvalo iba pár sekúnd.

zabezpečenia

Program Norton Online Backup šifruje súbory v tranzite pomocou 128-bitového šifrovaného SSL a v pokoji pomocou 256-bitového AES. Očakáva sa, že pri cloudovej službe sa budú využívať šifrovacie služby in-transit aj at-rest. AES je štandardný protokol používaný dnes..

To je všetko dobré na strane Norton Online Backup. Táto služba však nedáva možnosť súkromného šifrovania ako najuznávanejšie online zálohy.

Norton namiesto toho vždy drží vaše šifrovacie kľúče. Aj keď to znamená, že spoločnosť môže obnoviť vaše heslo, ak ho stratíte, súkromné ​​šifrovanie (nazývané aj šifrovanie s nulovými znalosťami) sa považuje za bezpečnejšie a funkciu, ktorú zvyčajne odporúčame.

Dvojfaktorová autentifikácia je ďalšou chýbajúcou funkciou. Jeho neprítomnosť je v skutočnosti škodlivejšia ako súkromné ​​šifrovanie, pretože ide o prostriedok na ochranu pred slabými prasklinami v hesle – jednoduchší spôsob krádeže identity ako porušenie údajov..

Dvojfaktorové overenie prekvapivo zriedkavejšie medzi online zálohami ako súkromné ​​šifrovanie. Osobné možnosti súkromného šifrovania a dvojfaktorového overovania zahŕňajú Backblaze, Carbonite a Zoolz (prečítajte si našu recenziu Zoolz)..  

podpora

Norton Online Backup prinajmenšom poskytuje všetky svoje nedostatky s dobrou podporou vo forme živého chatu 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Technici podpory nepodporujú iba zálohovanie Norton Online; tiež podporujú Norton Antivirus, Norton Security, Norton VPN (nie medzi najlepšie VPN) a všetky ostatné aplikácie Norton.

Pri našom testovaní podpory chatu sa zdá, že agenti si našli trochu času hľadaním odpovedí, čo je pochopiteľné vzhľadom na počet produktov, ktoré podporujú. Vo všetkých prípadoch sa vrátili s odpoveďami, ktoré však boli všetky v súlade s položenými otázkami.  

Okrem rozhovoru Norton spravuje aj knižnicu článkov technickej podpory pre Norton Online Backup. Knižnicu je možné prehľadávať, ale trochu riedka. Možnosť vyhľadávania vráti aj výsledky z fóra Norton, ktoré síce nie je príliš aktívne, ale obsahuje aj niektoré užitočné informácie.

Verdikt

Ak hľadáte riešenie na zotavenie po havárii pre svoj domáci počítač a neviete veľa o krajine, Norton Online Backup vás môže zaujať na základe rozpoznania mena. Spoločnosť Norton od spoločnosti Symantec už viac ako 25 rokov poskytuje najobľúbenejší antivírusový a bezpečnostný softvér.

Odporúčame vám, aby ste sa stále pozerali. Program Norton Online Backup jednoducho nezmeria najlepšie dostupné možnosti zálohovania online. Užívateľské prostredie je prerušené, neexistujú žiadne mobilné aplikácie ani možnosť súkromného šifrovania. Máme tiež problémy s nahrávaním veľkých súborov.

Aj keď to všetko nebolo pravda, 25 GB záložného priestoru vás nedostane ďaleko. Ak to nejako vyhovuje vašim potrebám, za zhruba rovnakú cenu môžete získať 2TB zálohy s IDrive alebo neobmedzené zálohovanie s Backblaze, ktoré tiež poskytujú omnoho lepšie užívateľské skúsenosti (pozrite si našu IDrive vs Backblaze priamu hlavu).  

To je všetko nepríjemné, čo teraz urobíme v Norton Online Backup. Zvyšok necháme na vás, našich čitateľov, v komentároch nižšie. Alebo nám povedzte, čo nám chýba. V každom prípade ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map