Memopal Online Backup Review – Aktualizované 2020

Memopal Online Backup Review

Hoci zámery za tým sú evidentne dobré, Memopal Online Backup trpí nepriaznivým rozhraním a má všetky nesprávne funkcie na všetkých nesprávnych miestach..


Najlepšie online zálohové recenzie

Memopal Online Backup so sídlom v Taliansku ponúka služby pre domácich aj obchodných spotrebiteľov. Aj keď sa v tomto preskúmaní Memopal zameriavame na osobné predplatné 500 GB, väčšina našich zistení sa týka aj jeho obchodných plánov. Bohužiaľ, to je zlá správa pre všetkých.

Aj keď má slušnú podporu platforiem a nie je to cena, ktorá ponúka oveľa viac než len online zálohovacie nástroje založené na hodnotách, ako sú Carbonite, Backblaze a IDrive, frustrujúca nedostatok flexibility spoločnosti Memopal spôsobuje, že sa cíti predražená. Vytváranie plánu zálohovania brzdí klient, ktorý sa cíti príliš nabitý, aj keď jeho chýbajúce kľúčové funkcie, ako je vylúčenie typu súboru a obnovenie súborov do pôvodného umiestnenia.

Bezpečnosť je ďalším problémom. Súbory sú šifrované, ale súkromné ​​šifrovanie sa neposkytuje tak, ako je to s lepšími riešeniami zálohovania online. Na doplnenie toho všetkého, Memopal jednoducho nie je veľmi rýchly.

Funkcie synchronizácie a zdieľania súborov Memopalu nezmenšuje ani jeden z jeho nedostatkov. Aj keď môžete skúsiť službu, ak sa vám páči, s bezplatným 3 GB účtom, môže byť lepšie začať s niektorými návrhmi uvedenými v našom najlepšom online záložnom kole. Ak hľadáte pracovné riešenie, máme tiež sprievodcu najlepšou online zálohou pre firmy.

Ak hľadáte zálohu s funkciami cloudového úložiska, ako je Memopal, pomôže vám tam náš porovnávací nástroj. Pozrite si našu recenziu na SpiderOak ONE pre jednu z našich obľúbených položiek.

Alternatívy zálohovania online Memopal

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Memopal je online zálohovacie riešenie s niektorými funkciami cloudového úložiska. To je dnes trochu neobvyklé, pretože väčšina služieb má tendenciu držať sa jedného alebo druhého. Máme tu článok o rozdieloch medzi zálohovaním a úložiskom, ak si nie ste istí, čo sú.

Medzi funkcie cloudového úložiska, ktoré získate pomocou programu Memopal, patrí zdieľanie súborov a synchronizácia. Ako riešenie cloudového úložiska sa však nepribližuje oprávnenosti zmieniť sa o jednej z najlepších možností cloudového úložiska.

Opäť to nie je o moc lepšie ako online nástroj na zálohovanie, ktorého cieľom je obnova po katastrofe v prípade zlyhania pevného disku alebo straty počítača. Naša najlepšia online záloha pre domácu komunikáciu za účelom získania užitočnejších riešení.  

Memopal má dobrú podporu platformy, schopnú zálohovať počítače so systémom Windows, MacOS a Linux. Počet počítačov, ktoré môžete zálohovať pomocou jedného odberu, nie je nijako obmedzený. Ak však budete pracovať iba s 500 GB, môžete skončiť s tým, že si budete musieť kúpiť ďalšie licencie.

Memopal HD Backup

Memopal sa dá použiť aj na zálohovanie externých pevných diskov a na zálohovanie systému Windows Server existuje klient. V obidvoch prípadoch to však nehodnotíme ako najlepšie zálohovanie externých jednotiek alebo najlepšie dostupné riešenia zálohovania serverov Windows.  

Zálohovanie pomocou smartfónu nie je funkciou, ale existujú aplikácie pre Android a iOS, ktoré môžete použiť na prístup k svojim súborom.

Naším hlavným problémom s programom Memopal, okrem obmedzeného priestoru na zálohovanie, je to, že to nie je skutočne také flexibilné, že podporuje slušnú podporu platformy.

Počas tejto kontroly sa dotkneme niektorých slabých stránok podrobnejšie, ale niektoré z nich sú do očí bijúce, že môžete zálohovať iba podľa priečinka, ale nie podľa súboru, zo zálohovania nemôžete vylúčiť konkrétne typy súborov, nemôžete vylúčiť obnoviť pôvodné umiestnenie súborov a neexistuje možnosť súkromného šifrovania alebo dvojfaktorovej autentifikácie.

Memopal tiež nedokáže zálohovať obraz disku. Pozrite si náš najlepší článok o zálohovaní založený na obrázkoch, kde nájdete niektoré riešenia, ktoré sú.

Prinajmenšom získate neobmedzenú verziu verzií s programom Memopal, ktorý vám umožňuje vrátiť sa k predchádzajúcim stavom súborov v prípade náhodnej zmeny alebo poškodenia súboru. Súbory odstránené z počítača sa tiež neodstránia z cloudu, pokiaľ ich neodstránite osobitne.

cena

Memopal má bezplatný plán, ktorý môžete použiť na jeho vyskúšanie. Len s 3 GB to bude všetko dobré, pretože väčšina ľudí má na pevnom disku oveľa viac dát ako na zálohovanie..

Potom môžete prejsť na program Memopal Pro, ktorý vám poskytne 500 GB záložného priestoru na prácu. S touto ponukou však máme niekoľko problémov.

Pre jedného, ​​500 GB nie je príliš veľa záložného priestoru na prácu. Zatiaľ čo používatelia s malými jednotkami SSD budú pravdepodobne v poriadku, používatelia s väčšími pevnými diskami a externými jednotkami môžu byť nútení nechať niektoré súbory mimo zálohy..

Ďalším problémom, ktorý máme, je to, že okolo 97 dolárov ročne (79 EUR) to tiež nie je moc dobré. To funguje dotykom viac ako osem dolárov mesačne.  

Pre domáce zálohovanie môžete urobiť lepšie. Napríklad backblaze vám poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie vášho počítača a externých diskov a stojí iba 5 dolárov mesačne. Ak vám to znie ako dobrý obchod, prečítajte si našu úplnú spätnú kontrolu.

Backblaze samozrejme nemá podporu Linuxu a Memopal. Ak to bude potrebné, poukážeme na našu najlepšiu online zálohu pre systém Linux. Ide o to, že je lepšie nájsť niečo, čo sa dá nájsť.

Jednoduchosť použitia

Registrácia a inštalácia Memopalu trvá len pár minút. Ak sa najprv registrujete pre bezplatný účet, môžete sa zaregistrovať prostredníctvom klientskeho počítača po jeho inštalácii.

Zistili sme, že samotné rozhranie pre stolné počítače bolo trochu efektívne na efektívne používanie. To platí najmä pri kontrole priečinkov zahrnutých v pláne zálohovania. Čo znamená to, čo máme na mysli zo snímok obrazovky v nasledujúcom segmente recenzie.  

Veľkým problémom je, že pri vytváraní vlastného plánu zálohovania môžete naraz vybrať iba jeden priečinok. Vďaka tomu je vytváranie komplexných plánov na ochranu pevného disku oveľa dlhší a oveľa viac náchylný na chyby, ako je potrebné.

Ostatné služby, ako IDrive a Carbonite, sa používajú oveľa jednoduchšie vďaka veľkým rozhraniam, ktoré vám umožňujú spravovať viacero pridaných zložiek a súborov naraz. Aj keď do plánu zálohovania by ste mohli jednoducho pridať veľa priečinkov najvyššej úrovne, skutočnosť, že program Memopal vás obmedzuje na 500 GB zálohy, môže túto náročnú úlohu spravovať..

K svojim súborom môžete pristupovať aj prostredníctvom webového používateľského rozhrania, ktoré nie je také pekné ako niektoré, ktoré sme videli, je však oveľa lepšie navrhnuté ako klient v počítači typu Memopal..  

Navigačné odkazy na ľavej strane vám umožňujú preskočiť medzi záložnými a synchronizovanými zložkami. Môžete tiež rýchlo získať prístup k nedávno nahraným súborom, obľúbeným súborom a zdieľaným súborom.

Skúsenosti so smartfónom Memopal pre aplikácie pre Android a iOS sú tiež dobre vykonané a majú podobné schopnosti ako webové GUI.

zálohovanie & obnoviť

Klient stolného počítača Memopal automaticky označí váš priečinok „Moje dokumenty“ na zálohovanie (ak ste používateľom systému Windows). Zálohu však môžete prispôsobiť, ak chcete.

Ak chcete zmeniť plán zálohovania, stačí kliknúť na miesto, kde sa hovorí „custom“.

Potom kliknite na tlačidlo „pridať“.

Budete môcť prehľadávať systém súborov a vybrať priečinky na zálohovanie. Upozorňujeme, že súbory nemožno vybrať ani vylúčiť na zálohovanie; môžete pridať iba priečinky, čo je trochu neobvyklé a obmedzujúce.

V predvolenom nastavení zálohovanie beží nepretržite. Ak nechcete neustále zálohovať, môžete vytvoriť denný alebo týždenný plán zálohovania kliknutím na tlačidlo „Rozšírené“ a potom pomocou rozbaľovacej ponuky „Nastavenia plánu“..

Možnosti plánovania zálohovania spoločnosti Memopal nie sú takmer také široké ako väčšina našich obľúbených riešení pre zálohovanie. Nepretržité zálohovanie však poskytuje najlepšiu ochranu vášho počítača, takže vo všeobecnosti je najlepšie sa toho nedotknúť.

Dôslednejšie ako nedostatky plánovania je to, že nie je možné vylúčiť určité typy súborov pre zálohovanie. Napríklad pomocou Backblaze môžete zadávať prípony pre typy súborov, ktoré nechcete zahrnúť do zálohy.

Môžete však vyladiť maximálnu veľkosť súboru odovzdanú programom Memopal. V skutočnosti je predvolene nastavená iba na 500 MB z nejakého dôvodu, takže pravdepodobne budete chcieť (horná hranica 10 GB).   

Môžete tiež vylepšiť rýchlosť zálohovania. V predvolenom nastavení je automatická, čo znamená, že klient upraví rýchlosť zálohovania na základe dostupných počítačových zdrojov.

Akonáhle budete mať všetky svoje nastavenia tak, ako chcete, kliknite na „Použiť“, čím spustíte prvú zálohu.

Klient vás bude informovať o jeho postupe. Ukazuje tiež, ako rýchlo je záloha spustená a koľko času vám zostáva pred dokončením. V ďalšej časti tejto recenzie sa zaoberáme rýchlosťou zálohovania.

Keď sú vaše súbory zálohované do cloudu, môžete k nim pristupovať prostredníctvom klienta kliknutím na odkaz „access“ (Prístup). Tým sa otvorí webové GUI.

Niektoré typy súborov si môžete prezrieť vo webovom GUI (aj keď je to len preto, že Memopal nepoužíva súkromné ​​šifrovanie) a sťahovať jednotlivé súbory. Môžete tiež nahrať súbory, ak chcete.

Ak chcete vykonať úplné obnovenie, kliknite na „obnoviť“ na klientovi pre počítače namiesto „prístupu“. To vám umožní obnoviť viac súborov naraz. Môžete sa tiež vrátiť k predchádzajúcim verziám súborov.

Nemôžete však obnoviť pôvodné umiestnenie súborov. Môžete ich stiahnuť iba do priečinka, ktorý vyberiete, napríklad do priečinka pre sťahovanie alebo na externú jednotku. Uprednostňujeme výber, podobne ako v prípade Acronis True Image, oveľa všestrannejšie riešenie online zálohovania (prečítajte si našu recenziu Acronis True Image).   

rýchlosť

Memopal sme podrobili niekoľkým rýchlostným testom, aby sme zistili, ako dlho môžu procesy zálohovania a obnovy trvať. Tieto testy sa uskutočňovali prostredníctvom siete WiFi s rýchlosťou sťahovania 25 Mbps a rýchlosťou 12 Mbps.

Výsledky neboli skvelé:

Test 1: Test dva: Priemer:
nahrať:02:30:0002:20:0002:25:00
Stiahnuť ▼:00:40:0000:25:0000:32:00

V priemere dve a pol hodiny na zálohovanie jedného gigabajtu znamená, že by ste mohli čakať dni alebo týždne, kým sa dokončí úvodná záloha..

Aj keď ide o to, čo môžete očakávať od IDrive po dobu zálohovania, aspoň IDrive vám poskytuje bezplatné kuriérske zálohovanie, aby ste sa prispôsobili jeho pomalosti, o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii IDrive..

Súčasťou problému s rýchlosťou je, že sa zdá, že Memopal má dosť obmedzenú infraštruktúru a jeho jediné dátové centrum sa nachádza v Taliansku. Ak máte sídlo v Európe, pravdepodobne dosiahnete vyššie rýchlosti.

Ak nie, choďte s poskytovateľom cloudu s globálnejšou účasťou na vašu rýchlu zálohu. Cloudberry Backup spárovaný s Amazon Web Services alebo Acronis True Image sú dobrým výberom pre netrpezlivých (ďalšie informácie o tejto službe nájdete v recenzii CloudBerry Backup)..

zabezpečenia

Súbory zálohované do programu Memopal sú šifrované pred opustením počítača a zostávajú šifrované, keď sú v oblakoch v pokoji. Použitý kryptografický protokol je 256-bitový AES, ktorý je rovnaký ako väčšina ostatných online zálohovacích riešení, okrem bánk a vojenských inštitúcií..

Prenosy súborov medzi počítačom a cloudom Memopal sú tiež chránené pomocou TSL, ktorý zabráni elektronickým odpočúvateľom odšifrovať všetky súbory, ktoré môžu zachytiť cez verejné WiFi (aj keď by ste mali na zabezpečenie vášho súkromia na verejnosti použiť aj VPN; pozrite si nášho najlepšieho sprievodcu VPN). pre odporúčania).  

Aj keď je to dobré, Memopal vám nedáva možnosť súkromného šifrovania. To znamená, že spoločnosť sama vždy spravuje vaše šifrovacie kľúče, ktoré sú uložené na serveri v jeho dátovom centre.

Akékoľvek riešenie zálohovania online, ktoré spoločnosť Cloudwards.net dôrazne odporúča, vám aspoň poskytuje možnosť súkromného šifrovania. Tiež sa nazýva šifrovanie s nulovými znalosťami. Pri súkromnom šifrovaní poznáte svoj šifrovací kľúč iba vy, takže svoje súbory môžete dešifrovať iba vy..

Ďalším nesprávnym krokom zo strany spoločnosti Memopal je nedostatok dvojfaktorovej autentifikácie, ktorá slúži na udržanie zabezpečenia účtu aj v prípade odcudzenia hesla. Aj keď to nie je také bežné ako súkromné ​​šifrovanie, stále je to funkcia, ktorú v cloudovej bezpečnosti radi vidíme.

Dáta uložené v cloudu Memopal sú distribuované v blokoch a redundantne uložené na viacerých serveroch. Metóda, ktorú používa Memopal, je RAID 5, čo je dosť štandard pre väčšinu cloudových služieb.

Celkovo by Memopal mohol robiť oveľa lepšiu prácu so zabezpečením. Aj keď ste v poriadku s ostatnými nedostatkami, je to dobrý dôvod ísť s inou službou.  

podpora

Memopal má e-mailové adresy na predaj a technickú podporu. Poslali sme skúšobný e-mail na technickú podporu na meranie času odozvy. Odpovede boli doručené o niečo viac ako jeden pracovný deň.  

Telefonická podpora sa ponúka, aj keď vo veľmi obmedzených hodinách. Na Memopal sa dostanete od pondelka do piatka od 10:00 do 16:00 stredoeurópskeho času.

Na webovej stránke Memopal je k dispozícii aj možnosť online rozhovoru. Nezdá sa však, že by to bolo veľmi dobre obsadené. Zverejnili sme otázku a čakali sme hodinu bez prijatia odpovede.

Ak by ste radšej určili veci bez čakania na odpoveď od spoločnosti Memopal, môžete využiť webovú stránku podpory spoločnosti. Táto stránka je prehľadávateľná alebo môžete prehliadať podľa kategórie.

Urobili sme niekoľko vyhľadávaní tém, ako sú „šifrovanie“ a „verzovanie“, a nenašli sme žiadne články, ktoré by sa nimi zaoberali. Zdá sa teda, že samotný web je dosť plytký. Články, ktoré sú k dispozícii, sú však aspoň primerane dobre napísané.

Ak ste skôr vizuálnym študentom, stránka podpory obsahuje aj niekoľko základných videoprievodcov, hoci predmet je základný.

Konečné rozhodnutie

Je ťažké uniknúť pocitu, že sa Memopal cíti napečený. Vývojový tím by nemal vyvíjať viac úsilia pri vytváraní schopnej služby zálohovania, než začleňovať funkcie cloudového ukladania, ako je synchronizácia.

Priestornejší klient pre stolné počítače, lepšie funkcie plánovania, možnosť zálohovania konkrétnych súborov, nielen priečinkov, vylúčení typov súborov a obnovenie súborov na pôvodné miesto, sú všetky funkcie, ktoré by sme radi videli. Možno ešte dôležitejšie je aj súkromné ​​šifrovanie a dvojfaktorové overenie.

Dovtedy nemôžeme zdôvodniť odporúčanie Memopalu, okrem toho, že chceme poukázať na to, že v našej online knižnici s recenziami záloh sú prinajmenšom horšie možnosti. Norton Online Backup, ktokoľvek?

Sme samozrejme otvorení iným názorom. Zanechajte nám svoje názory na Memopal v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map