Arq Backup Review – Aktualizované 2020

Arq Backup Review

Arq Backup je skvelá služba, ktorá prepája niekoľko poskytovateľov úložného priestoru, takže získate veľmi flexibilný spôsob zálohovania; môžete dokonca ísť na starú školu a zálohovať na fyzickú jednotku. Nie je to také univerzálne ako CloudBerry, ale prichádza s nižšou cenovou značkou. Pozrite sa na našu úplnú recenziu spoločnosti Arq a zistite výhody a nevýhody.


Najlepšie online zálohové recenzie

Spoločnosť Arq Backup sa začala formovať v mysli svojho tvorcu Stefana Reitshamera v roku 2009. Chcel jednoduchú a spoľahlivú záložnú aplikáciu, ale nemohol ju nájsť, a tak si ju postavil. Spočiatku si ako cieľ zálohovania vybral Amazon S3, pretože mal silnú infraštruktúru a neobmedzené úložisko. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Amazonu S3.

Teraz môže Arq Backup zálohovať do viacerých cloudových služieb a existuje samostatná verzia s názvom Arq Cloud Backup, ktorá prichádza s vlastným cloudovým priestorom. Táto verzia je v čase písania k dispozícii iba pre systémy MacOS, preto sa zameriame na pôvodnú aplikáciu Arq Backup, ktorá slúži ako riadiace centrum pre záložný priestor..

Tí čitatelia, ktorí sú oboznámení s trhom cloudového zálohovania, by mohli mať možnosť CloudBerry Backup pripomenúť a mali by ich porovnávať správne, ale Arq Backup sa celkom nezhoduje. Je to preto, že má menej možností úložiska, ku ktorým sa môže pripojiť, zlý dizajn aplikácie a nedostatok zálohy založenej na obrázkoch. Ak CloudBerry Backup znie zaujímavo, prečítajte si o tom viac v recenzii CloudBerry Backup.

Zálohovanie Arq však obsahuje aj stránky, ktoré zahŕňajú zálohovanie na lokálne úložisko, ako je ktorýkoľvek z najlepších poskytovateľov zálohovania offline, žiadne obmedzenia veľkosti súborov, verzovanie súborov, silné šifrovanie a prírastkové zálohovanie..

Ak sa vám nedotkne škála v prospech Arq Backup a hľadáte riešenie na zálohovanie, ktoré obsahuje úložisko a je ľahšie použiteľné ako riešenia „cloudového záložného riadiaceho centra“, prečítajte si nápady v našom najlepšom online kole zálohovania. V opačnom prípade sa držte nás, keď sa ponoríme do podrobností v tomto preskúmaní Arq Backup.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy zálohovania Arq

Vlastnosti

Arq Backup poskytuje desktopový klient, ktorý sa môže pripojiť k niekoľkým možnostiam úložiska, vrátane niektorých z našich najlepších poskytovateľov úložiska cloudu, ako sú Dropbox, Microsoft OneDrive a Disk Google. Celkovo Arq spolupracuje s ôsmimi poskytovateľmi vrátane Wasabi. Wasabi je lacný, rýchly a škálovateľný. Podrobnosti o tom nájdete v našej recenzii Wasabi.

Pripojenie k cloudovému úložisku vám umožní urobiť jednoduché cloudové úložisko pre online zálohovanie, čo vám umožní používať automatické plánovanie zálohovania, deduplikáciu a obnovenie zálohovania Arq Backup. Ak tak urobíte, vaše súbory budú chránené proti chybám softvéru alebo pádom pevného disku. Arq Backup má navyše súkromné ​​šifrovanie, o ktorom sa budeme viac baviť v sekcii zabezpečenia.

Arq Backup tiež uchováva všetky predchádzajúce verzie súborov uložené. To je užitočné, pretože vás môže chrániť pred ransomware, ktorý by mohol infikovať váš počítač.

Nemôžete vytvoriť pravidlá pre vytváranie verzií, ale ukladanie mnohých verzií by nemalo byť problémom, pretože zálohovanie Arq vykonáva prírastkové zálohovanie a prenáša iba tie časti súborov, ktoré sa zmenili, a nie celý súbor. Zálohovanie je tiež nepretržité, čo znamená, že sa nebudete musieť starať o aktualizáciu zálohy.

Klient sa zálohuje bez problémov a neobmedzuje veľkosť ani typ súborov, ktoré môžete zálohovať. Inštalácia a správa stále vyžaduje viac práce ako bežné riešenia, ako napríklad Backblaze. Viac informácií o tom, ako zvláda Backblaze, nájdete v našej Backblaze recenzii. Arq Backup nemá toľko funkcií ako CloudBerry Backup alebo Duplicati.

Arq Backup môže zálohovať vaše sieťové úložné zariadenie, takže môžete implementovať pravidlo zálohovania 3-2-1 a využívať výhody miestnej a vzdialenej zálohy. Okrem toho môžete použiť zálohu Arq na zálohovanie na váš server SFTP. Ak nie ste oboznámení s protokolom SFTP, prečítajte si nášho sprievodcu FTP.

Na rozdiel od CloudBerry Backup alebo Arq Backup je Duplicati zadarmo. Ak je to pre vás dôležité, pozrite si našu recenziu služby Duplicati. V arzenáli funkcií Arq Backup chýbajú zálohovanie diskových obrazov a mobilné aplikácie, ktoré vám umožňujú prístup k zálohám na cestách. Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách zálohovania a zálohovaní online, obráťte sa na našu online knižnicu zálohovania.

Prehľad funkcií Arq

Logo zálohovania Arqwww.arqbackup.com

139 dolárov mesačne

zálohovanie

Plánovač zálohovania

Priebežné zálohovanie

Prírastkové zálohovanie

Zálohovanie založené na obrázku

Zálohovanie externej jednotky

Zálohovanie NAS

Zálohovanie servera

Hybridné zálohovanie

Zálohovanie mobilných zariadení

Neobmedzené zálohovanie

Neobmedzené zariadenia

Rýchlosť škrtenia

Kopírovanie súborov na úrovni bloku

Viacvláknové zálohovanie

obnoviť

Kuriérska služba obnovy

Prístup do prehliadača

Prístup k mobilnej aplikácii

Verziovanie

Zachovanie odstráneného súboru

zabezpečenia

Súkromné ​​šifrovanie

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy
TLS

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Dvojfaktorové overenie

Vytvrdené dátové centrá

Nastavenia servera proxy
n / a

V súlade s HIPPA

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Zdieľanie súborov

Synchronizácia zariadenia

Skúška zadarmo
30

stanovenie ceny

Môžete si kúpiť Arq Backup za jednorazový poplatok 49,95 dolárov. Získate tak celoživotnú prenosnú licenciu, ktorú môžete použiť pre svoj počítač alebo server. Ak si nie ste istí zálohovaním Arq, môžete využiť bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu a zistiť, ako to funguje.

Povedali sme, že Arq Backup neprichádza s online zálohovacím priestorom, je však potrebné zdôrazniť, pretože to znamená, že budete musieť vykonať samostatný nákup, čo si vyžaduje mesačné alebo ročné predplatné.

Aj keď to môže niektorých používateľov odradiť, pre ostatných to bude prínosom, pretože prístup zvýši flexibilitu zálohovania Arq. Tento prístup ani zďaleka nie je podvodom, ale poskytuje zálohovanie Arq s oveľa väčšou flexibilitou ako možnosti online zálohovania, ako sú Carbonite a IDrive.

Arq Backup má momentálne k dispozícii osem možností cloudu: Amazon Drive, Amazon S3, Amazon Glacier, Dropbox, Disk Google, Google Cloud Storage, Backblaze B2, Microsoft OneDrive, Wasabi a akýkoľvek server kompatibilný s Amazon S3. Ak neviete, ktorý z nich by najlepšie vyhovoval vašim potrebám, spoločnosť Arq si ponechá stránku, ktorá vám pomôže pri rozhodovaní.

Mnohé z týchto riešení sú na našom zozname najlepších porovnávacích úložísk v cloude, takže ak sa potrebujete dozvedieť podrobnosti o službách, konzultujte ich. Ďalšie sú známe ako riešenia typu infraštruktúra ako služba. Máme to najlepšie z nich v našom najlepšom článku Cloud IaaS pre článok o hostovaní súborov.

Väčšina používateľov bude s výberom Arq Backup v pohode, ale nie je až taká pôsobivá ako poskytovatelia 60 a viac dostupných v službe CloudBerry Backup. Za stolnú licenciu CloudBerry Backup musíte zaplatiť iba 29,99 dolárov.

Jednoduchosť použitia

ARQ-desktop-client

Desktopoví klienti Arq Backup sú k dispozícii pre Windows a MacOS. Inštalácia netrvá dlho a po spustení klienta vás prevedie nastavením plánu zálohovania. Sprievodca však nie je vyčerpávajúci. Neskôr budete musieť vylepšiť mnohé nastavenia.

Klient má jednoduché používanie, ak máte technické znalosti, ale je to ako produkt 90. rokov. Nebudete ohromení ani to, aké to je atraktívne. Na interakciu s aplikáciou budete musieť použiť rozbaľovacie ponuky v hornej časti okna alebo na bočnom paneli.

To je v silnom kontraste s veľkými farebnými tlačidlami a operáciami na jedno kliknutie, ktoré očakávame od intuitívnejších riešení na trhu zálohovania cloudu. Ak nechcete pracovať na udržiavaní plánu zálohovania, mali by ste zvoliť službu, ako je napríklad Backblaze alebo Carbonite, ktoré poskytujú úložisko.

Ak však chcete vybrať a nakonfigurovať svoje úložisko, CloudBerry Backup vám ponúka viac funkcií a možností, je užívateľsky prívetivejší a vyzerá atraktívnejšie..

K zálohám nemáte prístup, keď ste mimo svojho počítača, pretože Arq Backup nemá mobilné aplikácie. Ak chcete a potrebujete zálohovať svoje mobilné dáta, najlepšie je použiť IDrive. Na rozdiel od väčšiny riešení pre zálohovanie, dokáže zálohovať mobilné dáta okrem fotografií a videí. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii IDrive.

Zálohovanie súborov & obnovenie

Po inštalácii zálohovania Arq budete musieť vybrať cieľ zálohy.

ARQ-cloud-destinácií

Ako sme už povedali, môžete si vybrať z ôsmich možností cloudového úložiska. Medzi ďalšie možnosti patrí zálohovanie SFTP na vlastný server, ako aj zálohovanie na externú jednotku alebo zariadenie NAS.

ARQ-cloud-setup

Pri našich testoch sme sa rozhodli zálohovať naše údaje na Disk Google. Pripojenie k nemu je jednoduché. Jediné, čo musíte urobiť, je zadať vaše poverenia Google a dať spoločnosti Arq Backup povolenie na prístup na disk.

ARQ šifrovanie-password

Potom musíte nastaviť šifrovacie heslo. Arq Backup to nepozná, iba vy, a preto stratíte prístup k zálohe, ak ju zabudnete.

V predvolenom nastavení program Arq Backup vyberie jednotku C, ktorú chcete zálohovať. Ak chcete, môžete to zmeniť a zmeniť plán zálohovania. Vylúčené súbory zo zálohy môžete navyše pridať pomocou prípony alebo názvu súboru alebo priečinka. Chýba možnosť výberu najbežnejších typov súborov alebo priečinkov na zálohovanie.

ARQ-destination-options

Arq Backup spúšťa zálohy každú hodinu, ale rozvrh môžete zmeniť v podokne preferencií cieľov dvojitým kliknutím na cieľ alebo výberom cieľa a kliknutím na tlačidlo „Upraviť“. Môžete ich nastaviť tak, aby bežali v intervaloch určitého počtu hodín, v konkrétnom čase počas dňa alebo ručne.

Okno rozšírených preferencií vám umožňuje vybrať možnosť s názvom „tenké zálohy od hodinových, denných až týždenných“. Ak tak urobíte, Arq uloží všetky vaše hodinové zálohy za posledných 24 hodín, všetky vaše denné zálohy z minulého mesiaca a týždenné zálohy, kým sa nedosiahne nastavený limit úložného priestoru..

Arq Backup automaticky spustí proces deduplikácie, čo znamená, že ten istý obsah súboru sa nebude ukladať viackrát.

Ak chcete obnoviť súbory, musíte použiť hierarchiu obnovenia na bočnom paneli vľavo. Akonáhle nájdete súbory, ktoré chcete obnoviť, musíte kliknúť na konkrétnu obnovu v strednom paneli. Vaše súbory sa zobrazia v strednom paneli. Vyberte, čo chcete, a kliknite na tlačidlo „obnoviť“ v dolnej časti. Celý proces je neohrabaný a môže byť užívateľsky prívetivejší.

rýchlosť

Počiatočné zálohy môžu trvať dlho, v závislosti od toho, koľko údajov musíte chrániť a ako blízko ste k serveru. V tomto prípade to znamená server z Disku Google. Vzhľadom na globálnu sieť spoločnosti Google sú rýchlosti zvyčajne vysoké. Viac informácií o výkonnosti služby Disk Google nájdete v našej recenzii na Disku Google.

Na posúdenie zálohovania Arq sme vykonali testy nahrávania a sťahovania pomocou priečinka so zipsom 1 GB. Použili sme pripojenie Wi-Fi z Belehradu v Srbsku s rýchlosťou prenosu 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 100 Mb / s..

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer
Čas odovzdania00:25:1000:26:1600:25:43
Čas sťahovania00:15:2400:15:1900:15:23

Priemerná rýchlosť nahrávania 1 GB bola 25 minút a 43 sekúnd, čo je skvelý výsledok, pretože niektoré služby trvajú takmer hodinu. Po dokončení úvodného nahrávania sa budú veci pohybovať ešte rýchlejšie vďaka algoritmu kopírovania súborov na úrovni bloku, ktorý prenáša iba zmenené časti už nahraných súborov..

Výsledky testu sťahovania nie sú ružové. Arq Backup trvalo v priemere 15 minút a 23 sekúnd, čo je omnoho pomalšie ako minúta, ktorú by teoreticky mala trvať.

ARQ podľa rýchlosti možnosti

Ak Arq zaberá príliš veľkú šírku pásma, môžete ju obmedziť nastavením limitu alebo spomalením, keď používate pripojenie k internetu na iné účely..

zabezpečenia

Ako už bolo spomenuté, Arq Backup vám umožňuje používať vlastné heslo na vytvorenie šifrovacieho kľúča, čo znamená, že má súkromné ​​šifrovanie. To znamená, že vaše súbory budú pred opustením počítača kódované a šifrované, až kým ich neobnovíte.

Bez ohľadu na to, ktorú službu úložiska používate, nebude môcť čítať ani skenovať vaše súbory. Použitá úroveň šifrovania je AES 256-bit.

Arq Backup používa protokol SSL na ochranu vašich súborov počas prepravy. Jedným z príkladov hrozieb počas prenosu je útok typu človek v strede.

To sú všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré používa spoločnosť Arq Backup. Okrem toho závisí úroveň zabezpečenia a súkromia od poskytovateľa úložného priestoru, ktorý používate. Všetci dostupní poskytovatelia ukladajú údaje na serveroch RAID v bezpečných dátových centrách, ktoré dokážu odolávať prírodným katastrofám a fyzickým a virtuálnym útokom. Vaše údaje by mali byť bezpečné bez ohľadu na to, ktorú službu si vyberiete.

súkromia

Súkromné ​​šifrovanie zabráni každému v čítaní vašich súborov, takže sa nemusíte obávať, ale skontrolovali sme pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Arq Backup pre podozrivé klauzuly týkajúce sa zaobchádzania s vašimi osobnými údajmi..

Zásady ochrany osobných údajov sú krátke a jasné. Hovorí, že Arq Backup zhromažďuje osobné informácie, keď ich poskytnete a keď používate službu. Pri registrácii poskytujete svoje kontaktné informácie vrátane mena a e-mailovej adresy. Keď si kúpite licenciu v internetovom obchode Arq Backup, rozdáte informácie o svojom finančnom účte, ale Arq Backup ich neuloží.

Arq Backup tiež prijíma informácie, keď ich budete kontaktovať, ako je vaše meno, e-mailová adresa, telefónne číslo a ďalšie údaje, ktoré sa rozhodnete poskytnúť.

Rovnako ako mnoho služieb, aj Arq Backup môže zhromažďovať určité informácie z vášho zariadenia automaticky. Tieto informácie môžu zahŕňať IP adresu, typ prehľadávača, poskytovateľa internetových služieb, operačný systém a ďalšie.

Arq Backup používa kontaktné informácie na e-mailové potvrdenky o nákupe, oznámenia o aktualizácii softvéru, oznámenia o aktualizácii zabezpečenia a niekoľko užitočných e-mailov. Z času na čas môže tiež posielať propagačné e-maily. Sľubuje, že vaše informácie nebudete predávať tretím stranám.

Právny základ pre zhromažďovanie osobných údajov je nasledujúci:

„Za normálnych okolností však od vás zhromažďujeme osobné údaje (i) iba vtedy, keď osobné údaje potrebujeme na uzavretie zmluvy s vami; (ii) ak je spracovanie v našich oprávnených záujmoch a nie je potlačené vašimi právami; alebo (iii) ak na to máme váš súhlas. Máme legitímny záujem na vývoji našich služieb a komunikácii s vami podľa potreby, aby sme to poskytli, napríklad pri odpovedi na vaše otázky, vylepšovaní nášho softvéru alebo marketingu. “

Ak sa vám tieto postupy nepáčia, môžete sa odhlásiť z prijímania určitých propagačných e-mailov. Môžete tiež zakázať cookies, ak ste v pohode, keď niektoré aspekty Arq Backup nefungujú. O prístup k informáciám spojeným s vaším účtom môžete požiadať aj e-mailom [chránený e-mailom].

Arq Backup si uchováva osobné informácie, ktoré od vás zhromažďuje, iba ak to vyžaduje pretrvávajúce a legitímne podnikanie. To je v súlade s tým, ako funguje väčšina služieb, a nenašli sme podozrivé klauzuly.

podpora

ARQ-dokumentácia

Pomocou poskytnutej dokumentácie môžete získať pomoc s vaším problémom. Nemá veľa článkov, ale sú jasné, majú snímky obrazovky a dajú sa ľahko sledovať. Neexistuje však žiadna možnosť vyhľadávania. Ak články nepomáhajú, môžete sa obrátiť na podporu.

Ak to chcete urobiť, musíte poslať e-mail na adresu [chránená e-mailom]. Spoločnosť Arq Backup tvrdí, že sa snaží odpovedať na e-maily do jedného pracovného dňa. Poslali sme e-mail s otázkami, aby sme to otestovali a odpoveď prišla o 10 hodín.

Nie sú dostupné iné formy podpory, ako sú chat, fóra používateľov a telefón.

Verdikt

Napriek zreteľnému dojmu, že Arq Backup bol navrhnutý technikom, je to slušný zálohovací nástroj. Existujú však omnoho lepšie možnosti, preto vám odporúčame, aby ste si prezreli naše online recenzie zálohovania, kde nájdete nápady.

Zálohovacie služby medzi týmito recenziami, ako sú napríklad Zoolz Home Backup, Acronis True Image a ďalšie, ktoré sme spomenuli, budú pravdepodobne stáť menej peňazí, akonáhle započítate náklady na úložisko.

Ak potrebujete nástroj s podobnými funkciami, choďte so službou CloudBerry Backup. Ak ste používateľom systému MacOS, prečítajte si článok o nástroji Time Machine vs Arq Backup vs. Duplicati vs. CloudBerry Backup.

Radi by sme sa dozvedeli o vašich skúsenostiach so službou Arq Backup, preto neváhajte a pridávať komentáre. Ak na vytvorenie zálohy použijete iný nástroj, radi by sme sa o tom tiež dozvedeli. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map