Wix Review – Aktualizované 2020

Wix Review

Wix je jedným z najznámejších tvorcov webových stránok s dlhou históriou pomoci ľuďom a firmám pri zakladaní webových stránok. V tejto recenzii spoločnosť Cloudwards.net vstupuje a získava informácie o tejto službe.


Spoločnosť Wix patrí medzi najlepších tvorcov webových stránok, ktorí začiatkom roku 2017 prekonali 100 miliónov používateľov. Populárneho staviteľa sme vyskúšali, aby sme zistili, či je to seriózny návrhársky nástroj alebo len humbuk. V mnohých ohľadoch sa zdá, že odpoveďou je predchádzajúca kategória, čo z nej robí vážneho uchádzača medzi najlepšími tvorcami webových stránok.

Bezplatný tvorca webových stránok typu drag-and-drop bol spustený už v roku 2006. Aj keď to nebol prvý nástroj na zvládnutie takejto úlohy, patril medzi predbežnú zostavu, ktorá používateľom umožňuje rýchlo umiestniť web bez znalosti kódovania..

Konkurenti, ako napríklad SquareSpace (prečítajte si našu recenziu v SquareSpace), však ohrozili pozíciu spoločnosti a prinútili Wix, aby úplne prepracoval svoju platformu. S nejakým ovplyvňujúcim marketingom a množstvom nových šablón v ruke sa Wix vrátil v plnej sile. Čítajte ďalej a prečítajte si celú recenziu spoločnosti Wix a zistite, ako tieto zmeny robia to rovnako zvláštne, ako to bolo v roku 2006.

editor wix

wixový trh aplikácií

wix nastavenia blogu

wix palubná doska

wix nastavenia lightboxu

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre Wix

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Prechádzanie sa všetkými funkciami Wix by vyžadovalo viac článkov. Tento tvorca je plný bezplatných a platených funkcií pre takmer všetky stránky alebo potreby. Od základných operácií na webe, ako sú SEO a analytika, cez rezervačných a kontaktných manažérov, Wix má nástroj pre takmer čokoľvek.

Jedným z najpôsobivejších, najmä pre nové stránky, je nástroj SEO. SEO alebo optimalizácia vyhľadávacích nástrojov zaisťuje, že sa vaše stránky objavia vo vyhľadávacích nástrojoch po zadaní určitých kľúčových slov. Wix má rozsiahle zápisy pre základné a pokročilé SEO, čím zaisťuje, že vaše stránky sú na špičke.

Môžete využiť aj návrhára loga. Toto nie je vaše typické rozhranie s niekoľkými desiatkami klipov a niektorými rôznymi typmi písma. Namiesto toho vám spoločnosť Wix položí niekoľko otázok a na základe vašich odpovedí automaticky predstaví niekoľko návrhov. Nižšie nájdete, čo to vyplivlo pre náš falošný tech blog „Mega Techdome“.

wix logo maker

Okrem optimalizácie vášho webu existuje veľa stavebných funkcií. Wix obsahuje odkaz na jeho trh s aplikáciami v okne staviteľa, čo vám umožní ľahko nájsť a nainštalovať aplikácie na vašom webe bez navigácie na inú stránku. Je to podobné doplnkom WordPress, s výnimkou dodatkov tretích strán.

Je však omnoho komplexnejšia ako WordPress. Zatiaľ čo skutočný počet doplnkov je nižší, každý z nich má vyššiu kvalitu. Napríklad, existujú „hotely Wix“, ktoré umožňujú hotovostným rezerváciám hotelov. To sa dá určite dosiahnuť pomocou WordPress, ale vyžaduje si to kód vlastného doplnku alebo použitie veľmi špecializovaného doplnku a poroty ho na tento účel opravia..

wix obchod s aplikáciami

Pretože väčšina aplikácií je vyvinutá vo formáte Wix, existuje takmer vždy aj bezplatná a obmedzená verzia. Napríklad bezplatná verzia hotelov umožňuje nastaviť rezervačný systém a nastaviť sadzby, ale znižuje funkcie, ako je mobilná rezervácia a viacjazyčná podpora. Na porovnanie, Weebly (prečítajte si našu recenziu Weebly) má podobnú aplikáciu „Menovaná“, ktorá je k dispozícii iba v platenej verzii.

Skákaním späť do Wix však môžete svoje stránky upravovať priamo pomocou kódu. Mnoho staviteľov uzamklo túto vyspelejšiu oblasť v strachu, že váš web zničí niečo. Aj keď sa to určite môže stať, Wix vám umožní plne prispôsobiť vaše stránky a to, ako funguje, dokonca aj prostredníctvom riadkov kódu.

Ak vám však všetky možnosti nevyhovujú, spoločnosť Wix môže vždy prevziať kontrolu a navrhnúť vaše stránky. Je to relatívne nová služba, ale môžete poveriť odborníka na dizajn Wix, aby oživil vaše stránky. Nie je to len tím náhodných dizajnérov. Vy vyberiete, s ktorým dizajnérom chcete pracovať, prehľadávaním každého zo svojich portfólií zobrazíte, ktorá zo stoviek možností je pre vás najvhodnejšia..

wix odborníkov

Wix je jednoznačne na prednej nohe nielen pre tvorcov webových stránok, ale všeobecne pre webové stránky. Dokonca aj platformy s otvoreným zdrojovým kódom, ako je WordPress, sa snažia držať krok s počtom funkcií, ktoré ponúka Wix. Môžete robiť prakticky čokoľvek, s čím je ťažké sa hádať.

Logo Wixwww.wix.com

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány

dizajn

Predpripraviť témy

Tvorca formulárov

Editor HTML

Podpora fóra

Vektorové umenie Gallary

audio

HD video

Použiteľnosť

Rozhranie drag and drop

SEO editor

Podpora mobilných zariadení

Centrum aplikácií

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránky

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

extras

Certifikát SSL

Doménové meno

Kredity reklamy

Kontrola stránok

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Videonávody

Textové príručky

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Od svojho debutu v roku 2006 ponúka Wix svojim používateľom bezplatné webové stránky. V súčasnosti existuje veľa rôznych plánov, ale hlavný cieľ sa nestratil. Bezplatný plán spoločnosti Wix stále svieti a poskytuje vám plný prístup k výrobcovi a jeho funkciám pomocou bezplatnej domény „.wix.com“.

Zadarmo je najlepšie miesto, kde začať, pretože vytvára základ, na ktorom sú založené všetky ostatné ceny. Ďalšia úroveň umožňuje priekopu značky Wix a použitie vašej vlastnej domény. Na vašom webe sú stále reklamy vo formáte Wix, ktoré našťastie nie sú rušivé. Je to jedinečný plán, ktorý nie je porovnateľný s inými tvorcami webových stránok, ale napriek tomu vám poskytuje profesionálnejší vzhľad bez príliš vysokých nákladov..

Kombinácia je iba o niečo lepšia, odstráni všetky reklamy Wix, získa vám bezplatnú doménu a zvýši ukladací priestor a šírku pásma. Opäť je to trochu nečestný plán, ktorý nie je v súlade s ponukami iných poskytovateľov. Najlepšia voľba a plán, ktorý odporúčame, je však neobmedzená.

Toto je stredná cesta, ktorá vám poskytuje neobmedzenú šírku pásma, 10 GB úložného priestoru a bezplatnú doménu. Ak potrebujete získať webovú stránku online, tento plán je pre vás. Dobre sa stavia proti svojmu najstrašlivejšiemu konkurentovi SquareSpace, a to aj lacnejšie o niekoľko dolárov mesačne.

Do ďalšej úrovne patria plány elektronického obchodu. Sú určené len na to, aby predávali produkty online. Malý skok v cene je zanedbateľný vzhľadom na to, že máte predinštalovaný dvojnásobok úložného priestoru a internetový obchod. Využíva ADI alebo Artificial Design Intelligence na automatické zostavenie vášho obchodu, o ktorom sa budeme viac baviť v sekcii ľahkého použitia nižšie.

Wix tiež dostatočne dobre zálohuje svoje plány elektronického obchodu. Zadarmo ste vypočítali prepravné sadzby už zahrnuté, čo je funkcia, ktorú SquareSpace obsahuje iba vo svojom najdrahšom pláne. Okrem toho môžete tiež nastaviť automatické e-mailové upozornenia pre svojich zákazníkov, nastaviť zľavy alebo propagačné akcie a na zabezpečenie všetkých platieb použiť zabezpečenú pokladňu spoločnosti Wix. Ešte lepšie sú všetky tieto funkcie predinštalované pri registrácii.

VIP plány sú z hľadiska špecifikácie presne rovnaké ako plány elektronického obchodu. Získate neobmedzenú šírku pásma, internetový obchod a rovnaký 20 GB úložného priestoru. Získate však aj VIP podporu s prioritnou odpoveďou a jednorazovou profesionálnou kontrolou stránok. Je to o niečo drahšie ako predchádzajúce plány a, úprimne, vykazuje klesajúce výnosy. Ak však potrebujete priamu linku, je to nevyhnutné.

Spoločnosť Wix má iný prístup k tvorbe cien webových stránok. Mnoho spoločností ako iPage a SquareSpace ponúka iba niekoľko plánov. Spoločnosť Wix má pre každého bezplatnú ponuku s neustále nízkymi cenami prémiových programov. Môže však byť trochu ťažké vedieť, kde začať. Ak hľadáte prémiový plán, odporúčame vám Unlimited, aby ste získali čo najkompletnejší zážitok z Wix.

dizajn & náradie

Celkovo má Wix niekoľko najlepších nástrojov na vytváranie svojich webových stránok na trhu. Približne za posledný rok sa návrhár výrazne zlepšil a do mesiaca sa pridali nové funkcie. K dispozícii je dostatok energie na zostavenie ľubovoľného webu, o ktorom by ste mohli snívať, s množstvom šablón, ktoré vám pomôžu začať.

V skutočnosti je výber šablóny spočiatku trochu ohromujúci. Existujú kategórie od portfólií a životopisov po internetové obchody, pričom v každej z nich sú podkategórie. Mimoriadne pôsobivé je to, že šablóny sú skutočne užitočné.

Aj keď sú k dispozícii honosné, potenciálne náročné, šablóny, nie je ťažké nájsť ani jednoduchú. Šablóny sú často príliš neúrodné alebo príliš prehnané, ale Wix vám dokáže ponúknuť celý rad možností, ktoré medzi nimi.

Šablóny wix

Akonáhle ste sa už rozhodli pre nejaký motív, máte dostatok možností na jeho prispôsobenie. Existuje už toľko rôznych tematických možností, že naozaj nemusíte nič stavať. Jednoduché vylepšenia farieb, písiem atď. Sú väčšou záťažou, ktorú musíte urobiť. Ak však chcete ísť zložitejšie, môžete to urobiť pomocou aplikácií.

Priamo v nástroji Wix Builder môžete na svoje webové stránky pridať aplikácie. Ako je uvedené v časti o funkcii vyššie, zoznam je pomerne rozsiahly a predstavujú základné nástroje, ktoré budete používať pri zostavovaní svojich stránok. Tieto dodatky sú skôr ako zväzky namiesto špecializovaných funkcií a ponúkajú celú časť webovej stránky namiesto iba jedného kusu.

wixový trh aplikácií

Napríklad služba Wix Blogs nastaví stránku pre príspevky, rozhranie pre písanie príspevkov, sekciu s komentármi a oblasť používateľov. Je to rýchly spôsob, ako začať na svojom webe bez pridávania viacerých rôznych aplikácií.

Existujú však aj špecializované aplikácie. Tieto aplikácie, ktoré sa používajú v kombinácii so širšími, môžu mať veľa energie. Napríklad Blogy kombinované s Wix Forum, Wix Chat a Wix Hit Counter môžu zmeniť blog v barebone na spoločenskú skúsenosť.

Wix vám ponúka dlhý zoznam nástrojov na navrhovanie vašich stránok. Je to tiež pozoruhodné, keďže nikto sa necíti príliš úzko alebo široko. Rozsah šablón je rovnako pozoruhodný a poskytuje vám pevný základ na implementáciu všetkých týchto nástrojov.

Jednoduchosť použitia

V tejto oblasti nie sú žiadne problémy. Zjednodušene povedané, Wix je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vytvoriť webovú stránku. Úžasná ponuka vysoko kvalitných šablón poskytuje vynikajúci východiskový bod s intuitívnym rozhraním na prispôsobenie vzhľadu podľa vášho vkusu.

Po výbere šablóny sa dostanete do editora, ktorý používa päť až osem tlačidiel (v závislosti od témy) na zostavenie. Máte ponuky, pozadie, pridajte prvky, pridajte aplikácie, odovzdané súbory a tlačidlá pre akékoľvek ďalšie nainštalované aplikácie.

wix pridať nastavenia sekcie

Tento prístup v štýle gombíkov veľmi uľahčí zmenu vzhľadu vašej stránky bez toho, aby došlo k príliš hlbokej králičej diere. Napríklad WordPress často vyžaduje, aby ste išli do backendu, vykonali zmeny a potom znova načítali svoje stránky, aby ste videli, ako to vyzerá. Všetko v spoločnosti Wix sa deje v samotnom editore.

Mimo tlačidiel môžete používať základné rozhranie drag-and-drop. Nejde však iba o pohyb textu a obrázkov. Wix implementuje aj dynamické prvky, ako sú prezentácie, do rozhrania drag and drop, čo znamená, že môžete priamo komunikovať s tým, čo je na vašom webe..

wix editovať sekciu

Našťastie sa už nemusíte báť iba očka na umiestnenie. Wix obsahuje značky Photoshop-esque na zoradenie rôznych prvkov na vašej stránke. Rýchlo identifikuje, čo sa snažíte pohnúť, a prichytí prvok na mieste.

wix mriežky

Ak však chcete proces návrhu úplne obísť, Wix má pre vás tiež možnosti. Dalo by sa najať dizajnéra, ale systém ADI je oveľa zaujímavejší. Je to skratka pre Artificial Design Intelligence a automaticky zostaví stránku na základe krátkeho prieskumu.

Jeho hlavným účelom je navrhovanie internetových obchodov. Spoločnosť ADI sa spýta, čo predávate, niektoré všeobecné kľúčové slová, ktoré sa stotožňujú s vašou značkou a farebné a písmo, ktoré uprednostňujete. Celkovo je tento proces ukončený do piatich minút a na webe, ktoré vypláva, môžete vykonať základné vylepšenia po dokončení.

wix adi

Zmyslom tvorcu webových stránok je jednoduché použitie. Napriek tomu je veľa staviteľov na trhu upchaných neohrabanými rozhraniami, ktoré sa trápne učia. Wix spravuje rozhranie, ktoré vám poskytuje dostatok energie bez spomalenia, vďaka čomu je jedným z najjednoduchších tvorcov webových stránok na trhu..

podpora

Pretože služba je tak zefektívnená, podpora v spoločnosti Wix sa opiera o zadné sedadlo. To však neznamená, že nie je k dispozícii, ale zvyčajne to nie je dôležité. Ak však vzniknú nejaké otázky, je miestom na zodpovedanie otázky centrum pomoci Wix.

Existuje aj veľa odpovedí. Dlhý zoznam článkov obsahuje 34 rôznych tém, od všeobecných otázok týkajúcich sa dizajnu až po aplikácie vyvinuté spoločnosťou Wix. Pri prehliadaní každej z nich sme si všimli, že články sa členia na dve kategórie: časté otázky a príručky.

Často kladené otázky sa týkajú prekvapujúceho množstva tém. Napríklad je tu vyhradený článok pre automatické obnovenie platieb spoločnosti Wix Logo, ktorý jednoducho uvádza, že logo Wix je jednorazový poplatok. Po prečítaní sa zdá trochu zbytočné, ale predstaviť si scenár, v ktorom táto otázka nastane, nie je ťažké.

Výukové programy však tvoria väčšie percento článkov v centre pomoci. Sú to veľmi užitočné kusy, ktoré sú zostavené s podrobnými pokynmi a nič iné. Pre bežné návody, ako je napríklad zmena dizajnu hlavičky, sa v návode nachádza aj sprievodné video.

Centrum pomoci Wix

Ak sa v centre pomoci nepodarí vyriešiť váš problém, je k dispozícii podpora prostredníctvom e-mailu a telefónu. Je to však jasne určené ako sekundárna forma podpory, a preto je ťažké vystopovať.

V centre pomoci musíte nájsť článok, prejdite na spodok a v časti „Zodpovedalo to na vašu otázku?“ Vyberte „nie“. oddiel. Dokonca aj potom vás Wix zavedie do automatizovaného systému pomoci, ktorý sa pokúsi nájsť článok ešte predtým, ako vás odošle na podporu.

Toto je trochu dvojsečný meč. Pri nadmernom množstve kontaktných možností úroveň podpory často klesá, takže odstránenie akýchkoľvek problémov skôr, ako skutočne pomôže kvalita podpory, ktorú dostávate. Teoreticky to dáva zmysel a vo Wixi to aj v praxi.

Zatiaľ čo sledovanie podpory je problémom, úroveň podpory je vynikajúca. Na lístky a spätné volania sa odpovedá do niekoľkých minút a v centre pomoci sa zobrazuje rovnaká priama inštrukcia.

V porovnaní s typickým webovým hostiteľom je podpora na serveri Wix prekvapivo dobrá. Keďže ide o patentovaný systém, existuje len toľko problémov, ktoré budete musieť riešiť. Vo väčšine prípadov je riešenie pochované v centre pomoci, vďaka čomu je táto časť služby Wix ľahkou výhrou.

Verdikt

Wix má v budovách webových stránok dlhú históriu a je úžasné, že sa mu aj tak podarí o mnoho rokov neskôr. Tvorca patrí medzi najlepšie, čo sme testovali. Kombinuje umelé šablóny s praktickými funkciami. Ak hľadáte miesto na vytvorenie svojich stránok, Wix je dobrý spôsob, ako začať.

Máme tiež článok o najlepších poskytovateľoch webhostingu, ak stále rozmýšľate o tom, ako budete posielať svoje stránky do éteru..

Pre webhosting odporúčame WordPress. Nezabudnite skontrolovať našich troch sprievodcov na platforme, aby ste sa naučili, ako ich používať. 

  • Príručka pre začiatočníkov k používaniu WordPress
  • Sprievodca prechodom na WordPress
  • Sprievodca pokročilým používaním WordPress

Čo si myslíš o Wix? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me