Weebly Review – Aktualizované 2020

Weebly Recenzie

Weebly je jedným zo starších a najdôveryhodnejších tvorcov webových stránok, a to z dobrého dôvodu: je ľahko použiteľný a má niekoľko skvelých možností dizajnu. Pozrite sa na našu Weebly kontrolu a zistite, či je pre vás ten správny staviteľ.


Weebly obsluhuje mesačne viac ako 40 miliónov webových stránok pre 325 miliónov používateľov. Nie je ťažké si predstaviť, prečo sú pripravené šablóny pre dizajnérov a množstvo vynikajúcich nástrojov elektronického obchodu. S oboma rukami je jasné, prečo sa Weebly radí medzi našich najlepších tvorcov webových stránok.

V roku 2006 Weebly vytvorili traja absolventi Penn State. V tej dobe to malo slúžiť ako spôsob, ako môžu ostatní študenti vytvoriť a udržiavať portfólio online. O rok a trochu peňazí pre investorov neskôr však spoločnosť Weebly uviedla na trh jedno z prvých rozhraní WYSISYG (čo vidíte, čo získate), webové budovy, čím si nárokovala ako vážneho tvorcu webových stránok..

Od tej doby spoločnosť pokračovala v raste staviteľa, implementácii nových funkcií a zavádzaní nových šablón. Vyskúšali sme starého favorita, aby sme zistili, ako sa drží dnešným štandardom v mori konkurentov, ktorí kňučia na Weeblyho pätách. Aj keď nie všetko je dokonalé, jedna vec je istá, Weebly je stále silným uchádzačom o vaše podnikanie.

weebly rozhranie

Weebly sidebar

weebly možnosti blogu

weebly seo možnosti

weebly app center

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre Weebly

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Spoločnosť Weebly prichádza s prekvapujúcou ponukou funkcií na vytváranie a správu svojich stránok. Zatiaľ čo väčšina ostatných staviteľov môže vykonávať rovnaké funkcie, málokto prichádza so všetkým, čo je zabudované. S Weebly sú nástroje, ktoré potrebujete, na dosah ruky, s veľkým obchodom s aplikáciami, ktorý uspokojí akékoľvek požiadavky.

Začnime tým, čo je v cene. Weebly vám poskytuje podporu formulárov a blogov od začiatku, čo znamená, že nie sú potrebné žiadne ďalšie aplikácie. Tvorca formulárov je menej honosný, istý, ale stále neuveriteľne užitočný. Používa rovnaké rozhranie drag and drop ako zvyšok používateľského rozhrania, čo znamená, že môžete intuitívne vytvárať formuláre a zhromažďovať údaje.

editor formátov

Blogovanie je aspoň na prvý pohľad zaujímavejšie. Weebly má trochu iný prístup k tomu, ako si nastavíte blog. Namiesto inštalácie aplikácie a používania rozhrania typu back-end, ako je WordPress, jednoducho pridáte stránku blogu a pracovnú verziu príspevkov z editora. Je to spočiatku neintuitívne, ale časom sa zlepšuje.

Každý však môže blogovať a vytvárať formuláre, takže súbor funkcií Weebly sa stane skutočne zaujímavým iba pre externé aplikácie. Týchto zlých chlapcov môžete nainštalovať priamo z používateľského rozhrania a prvky môžete presunúť na svoje stránky tak, ako by ste to urobili vy. Niektoré obľúbené položky, ktoré sme našli, boli Tlačivé naplnenie, Easy Magazine a PinPoll.

weebly app center

Aj keď nemôžeme priamo prepojiť na aplikácie (pretože sú umiestnené v editore), môžeme vám povedať, že ide o všetky tretie strany. Na rozdiel od spoločnosti Wix, kde je väčšina aplikácií prvou stranou, na Weeblyho trhu existuje široký sortiment možností (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Wix, ako sa tu líši).

Toto je však trochu dvojsečný meč. Aj keď existuje viac možností, je tu tiež veľa nevyžiadanej pošty. Ak ste niekedy prehliadali doplnky WordPress, určite budete vedieť, ako sa budete pohybovať v zozname špecializovaných aplikácií s nízkym hodnotením. Aj keď to nie je také veľké ako WordPress, budete musieť urobiť trochu preosievania, aby ste našli dobré veci..

Aj s týmto malým úchopom je ťažké nájsť akékoľvek problémy s funkciami. Weebly obsahuje značné množstvo energie z brány, s množstvom aplikácií na jej zálohovanie. Aj keď budete možno potrebovať kopať, aby ste našli, čo potrebujete, je to určite tam a trochu práce navyše nikomu neublíži.

Prehľad funkcií Weebly

Logo Weeblywww.weebly.com

Zdarma za 5 GB

dizajn

Predpripraviť témy

Tvorca formulárov

Editor HTML
obmedzený

Podpora fóra

Vektorové umenie Gallary

audio

HD video

Použiteľnosť

Rozhranie drag and drop

SEO editor

Podpora mobilných zariadení

Centrum aplikácií

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránky

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

extras

Certifikát SSL

Doménové meno

Kredity reklamy

Kontrola stránok

podpora

Centrum pomoci

forum
0

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7
0

Videonávody

Textové príručky

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Weebly začal svoj život ako tvorca webových stránok zdarma, ale rozrástol sa na niečo oveľa väčšie. Napriek tomu je jeho základ zadarmo. Bezplatný plán vám poskytuje plný prístup k používateľskému rozhraniu, ste však nútení používať weebskú subdoménu a zobrazovať reklamy na svojich stránkach. Napriek tomu je bezplatný plán prekvapivo dobrý. Na svojom webe získate úplnú bezpečnosť SSL, chat a e-mailovú podporu, bezplatné nástroje SEO a prístup do fóra komunity.

Ak však chcete používať svoju vlastnú doménu, budete musieť inovovať na službu Connect. Je to presne ten istý plán ako bezplatný program, ale môžete použiť vlastnú doménu namiesto Weeblyho. Nie je to veľmi vzrušujúce, nie, ale pri 4 dolároch za mesiac je to stále lacnejšie ako ten istý plán vo Wixe.

Štartér je prvý skutočný plán vo Weebly. Znižuje všetky reklamy a umožňuje vám používať vlastnú doménu (vrátane bezplatnej) v nástroji Weebly Builder. Ešte lepšie je, že toto je prvý plán, ktorý vám umožní vytvoriť web elektronického obchodu. Určite získate iba 10 produktov, ale je to tiež menej ako tretina nákladov na základný obchod s programom SquareSpace (viac informácií nájdete v recenzii SquareSpace)..

Názov plánu, Starter, je všetko, čo potrebujete vedieť o ňom. Je to dobrý plán pre niekoho, kto práve začína. Pre trochu viac sily je však Pro plán omnoho lepší. Na webe Weebly odomknete takmer všetky funkcie stránok a zvýšite produktový limit pre elektronický obchod.

Plán zahŕňa videozáznamy pre vaše stránky, vložiteľné video a zvuk vo vysokom rozlíšení, až 100 registrovaných členov a 25 produktov. Len za pár dolárov mesačne vám poskytuje omnoho viac funkcií ako Starter a pri výbere jedného zo zostáv by mal byť v prevádzke..

Plány elektronického obchodu

Podnikateľské plány sú oveľa drahšie a sledujú trend, ktorý s tvorcami webových stránok vidíme veľa. Je to takmer dvojnásobok ceny stredného pôdorysu a vykazuje klesajúce výnosy. Napriek tomu existuje niekoľko pozoruhodných funkcií, vďaka ktorým môže byť tento plán pre vás vhodný.

Obzvlášť to stojí za to, ak plánujete prevádzkovať internetový obchod. Produktové limity sú úplne zrušené a účtujú sa vám nulové transakčné poplatky. Získate ďalšie funkcie elektronického obchodu, ako napríklad recenzie produktov, kalkulačku prepravy a dane a nástroje na správu zásob. Pre väčšinu to nie je ideálny plán, ale ak prevádzkujete internetový obchod, je to nevyhnutné.

Obchody s elektronickým obchodom môžu tiež osobitne využívať obchod s aplikáciami. Inklúzie ako Printful sú obzvlášť užitočné a umožňujú vám predávať košele, tašky a ďalšie výrobky bez skladovania inventára. Stačí nainštalovať aplikáciu, nahrať svoj dizajn a Printful splní každú objednávku.

Weebly trades fúka dobre s ďalšími dvoma titánmi v priestore webového tvorcu, Wixom a SquareSpace. Je to lacnejšie ako oboje a zároveň predstavuje výber Wix. Aj keď sa plány necítia rovnako vyvážené, je ťažké sa dohadovať o cene Weebly.

dizajn & náradie

„Drag and drop“ je trochu svojvoľný pojem pre tvorcov webových stránok. Iste, takmer všetci návrhári vám umožňujú priamo komunikovať s vašimi webovými stránkami, ale len málo z nich ich používa ako primárny motor pre návrh. Na druhej strane tento prístup plne zahŕňa.

Všetko, čo na svojich stránkach robíte, môže byť doslova drogami z panela nástrojov na vašej webovej stránke. Prvky, ktoré pridáte, sa zobrazia na paneli nástrojov na ľavej strane obrazovky a sú rozdelené podľa kategórií. Napríklad môžete presunúť pole „slideshow“ na miesto na obrazovke a určite sa zobrazí slideshow.

weebly editor

Malo by sa však poznamenať, že sa jedná o stránku špecifickú. Aj keď existujú univerzálne prvky, veľa možností úplne závisí od stránky, ktorú upravujete. Napríklad blogový príspevok môžete pridať iba na vyhradenú stránku blogu. Existujú výnimky v závislosti od témy, ale pravidlo platí vo väčšine scenárov. O tom, ako to ovplyvní skúsenosti, sa dozvieme viac v sekcii „ľahké použitie“ nižšie.

weebly bočný panel blogu

Keď už hovoríme o témach, jedná sa o šablónu na vytváranie vašich stránok s weebly. Na výber je slušný, aj keď nie veľký výber, z ktorých každá je doplnená výplňami, aby vám ukázala, ako to mal dizajnér hľadať.

Existuje však problém. Obmedzený výber znamená, že existuje iba niekoľko praktických tém. Aj keď ktorákoľvek stránka môže dosiahnuť svoj účel pomocou jedného z týchto návrhov, väčšina vyzerá honosnejšie ako užitočne. Nie je to tak, že by niektorá z tém vyzerala zle, v skutočnosti vyzerajú celkom dobre, ale nemusíte nájsť priamy pohľad..

Ak sa však viac zaujímate o čistý a štýlový prístup k dizajnu, pravdepodobne nájdete niečo, čo sa vám páči. Weebly určite osloví tento trh, s čistými, šírenými vzormi, ktoré majú držať veľké obrázky a veľa jedinečných prvkov.

temné témy

Keď nájdete motív a pomocou panela nástrojov ho prispôsobíte podľa svojho vkusu, môžete pomocou hlavnej ponuky zmeniť univerzálne prvky svojho webu. Na karte zostavenia sa dostanete do rozhrania drag and drop, hlavnej časti používateľského rozhrania. Nasledujú tlačidlá pre stránky, tému, aplikácie a nastavenia.

weebly panel nástrojov

Stránky to len spravujú. Môžete pridať nové, zmeniť poradie a premenovať, ale tu toho nie je príliš veľa. Téma je o niečo zaujímavejšia, čo umožňuje zmeniť univerzálne parametre toho, ktoré ste nainštalovali. Je to pre každú z nich iné, ale niektoré všeobecné funkcie, ktoré môžete vidieť, sú aktivácia vyhľadávacieho panela, lepivé hlavičky a možnosti písma.

editor weebly stránok

Časť aplikácií je najlepšou časťou hornej ponuky. Na tomto mieste môžete nainštalovať nové doplnky a prevziať ich z peknej stránky na niečo užitočné. Ako je uvedené v sekcii funkcií vyššie, zoznam je pomerne rozsiahly, takže hľadanie niečoho, čo potrebujete, nebude príliš ťažké.

weebly obchod s aplikáciami

Nakoniec stránka nastavení nie je taká pútavá, ale stále nabitá funkciami. Môžete robiť napríklad zmeny favicon, pridanie hesla pre web a povolenie SSL certifikátu. Jedna časť, ktorá nás však prilákala, bola sekcia SEO. Na stránke s nastaveniami môžete zadať kľúčové slová a popis stránok a dokonca zvládnuť presmerovania.

weebly seo nastavenia

Internetové obchody majú v staviteľovi niekoľko rôznych možností. Môžete nastaviť akceptované spôsoby platby, pridať základné informácie o obchode a nastaviť a zvoliť sadzby za dodanie. Prekvapivo však najmocnejším nástrojom je pridávanie produktov.

Môžete zostaviť zoznam fyzického tovaru, digitálneho sťahovania a služieb s integrovaným SEO pre každý produkt. Podnikateľské plány majú pre produkty tiež niekoľko ďalších funkcií vrátane automatického sledovania zásob, manuálneho oslobodenia od daní, nízkych a vypredaných odznakov a odznakov pri predaji..

Weebly zvláda dizajn trochu inak, ale stále to funguje dobre. Pod kapotou nájdete pomerne málo možností, čo je docela dôležitá vec vzhľadom na to, ako čisté vyzerá používateľské rozhranie. Aj keď by sme radi videli väčší výber v predpripravených témach, je ťažké potrestať Weeblyho príliš tvrdým vzhľadom na to, aké skvelé je všetko ostatné..

Jednoduchosť použitia

Ako je uvedené v predchádzajúcej časti, spoločnosť Weebly používa jedinečný prístup k typickému tvorcovi webových stránok. Inzerované rozhranie drag-and-drop je skutočne tým pravým zážitkom. Hoci si to môže trochu zvyknúť, úplne interaktívny systém prechádza zložitými úlohami dlhou cestou.

Pre akúkoľvek zmenu jednoducho nájdete požadovanú ikonu a presuňte ju na stránku. Weebly určuje rôzne oblasti každej stránky v rámci témy, na ktorú môžu byť umiestnené prvky, a automaticky prispôsobuje okolité prvky tak, aby sa do nej zmestili. Funguje to celkom pekne, najmä s malými dizajnovými skúsenosťami, pretože sa nikdy nemusíte obávať dokonalého usporiadania vecí.

čudné mriežkové čiary

Táto webová stránka je trochu ako puzzle a vyberiete kúsky, z ktorých sa skladá. Aj keď sme sa pokúsili stránku rozbiť pridaním tony prvkov, bolo ťažké to urobiť. Editor automaticky presunul všetko najlogickejším spôsobom a hoci bombardovaný vzhľad bol stále zlý, staviteľ Weebly urobil všetko, čo mohol,.

podivný dizajn

Dizajny sú tiež úplne špecifické pre jednotlivé stránky. Určite je to trochu limitujúce, ale v ľahkom používaní ide o dlhú cestu. Nikdy nenastane situácia, keď pretiahnutím určitého prvku na stránku dôjde k narušeniu témy. Vaše blogovacie nástroje sa objavia iba na vašej blogovej stránke a vaše hlavičky sa objavia iba na vašej domovskej stránke.

Keď už hovoríme o stránkach, Weebly s nimi tiež celkom dobre pracuje. Je to podobné ako väčšina ostatných tvorcov webu, čo vám umožňuje pridávať nové stránky, meniť niekoľko parametrov, ako napríklad viditeľnosť, a usporiadať ich do hierarchie..

Inštalácia nových aplikácií na vaše stránky je rovnako jednoduchá ako kedykoľvek predtým. V rovnakom hornom paneli pre stránky nájdete obchod s aplikáciami. Všetko, čo musíte urobiť, je otvoriť, nájsť požadovanú aplikáciu a nainštalovať ju kliknutím na „pridať“. Po dokončení môžete použiť rovnaké používateľské rozhranie drag and drop na jeho umiestnenie na svoje stránky.

weebly add app

Weeblyho prístup je trochu nekonvenčný, čo znamená, že existuje krivka učenia, ak prichádzate od iného staviteľa. Po strávení trochu času s tým je však oveľa intuitívnejšia. Priamo komunikujete so všetkými aspektmi svojho webu, takže je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým navrhnúť niečo, čo vyzerá skvele.

podpora

Rovnako ako u mnohých iných webových tvorcov, aj spoločnosť Wix sa zaoberá jej podporou prostredníctvom centra pomoci. Táto zbierka článkov sa bude zaoberať takmer akýmkoľvek problémom, s ktorým sa stretnete, a slúži ako základ podpory, na ktorý je postavená zvyšok služby. Na rozdiel od konkurencie typu Wix vám však Weebly poskytuje jasnú cestu kontaktu s ľuďmi.

Začnime však v centre pomoci. Ide o knižnicu tém, ktorá je rozložená na cleany, od spustenia vašich stránok až po obchodovanie s elektronickým obchodom. Týchto šesť tém sa ďalej delí na podtémy, v ktorých nájdete skutočné mäso a zemiaky. Hierarchiu by ste vždy mohli obísť a použiť iba panel vyhľadávania.

weebly centrum pomoci

Články samotné sú celkom dobré. Weebly vám poskytuje veľké screenshoty pre takmer akýkoľvek tutoriál, s krok za krokom inštruktáž a malé prelínanie v iných oblastiach. Existuje však priestor na zlepšenie.

Aj keď sú články písané kompetentne, ich skenovanie môže byť trochu náročné. Pokyny sú krok za krokom, ale nie sú označené číslami, čo znamená, že každá akcia sa môže miešať do inej. Poskytovanie videa pre zložitejšie témy by navyše viedlo k zlepšeniu obsahu každej písomnej časti.

článok podporujúci weebly

Mimo centra pomoci existuje ďalšia cesta na podporu domácich majstrov. Weebly našťastie poskytuje komunitné fórum, kde môžete uverejňovať otázky týkajúce sa vášho podnikania, dizajnu alebo dokonca len poskytovať všeobecnú spätnú väzbu. Počas nášho pozorovania správca spravidla odpovedal na ľubovoľný príspevok do hodiny.

weebly fóra

Ak pre vás žiadna z týchto ciest nefunguje, kontaktovanie podpory je vzdialené len jedno kliknutie. Priamo z centra pomoci môžete posielať e-mailom, telefonovať alebo chatovať so zástupcom spoločnosti Weebly. Ako s mnohými webovými tvorcami a webovými hostiteľmi, aj Weebly sa vás pokúsi nasmerovať na článok skôr, ako pôjde o podporu, ale v inak skvelom systéme je to len malá prekážka..

Najatraktívnejšou časťou podpory sú možnosti. Weebly vám dá každú cestu, o ktorú by ste sa mohli opýtať, každú s trvalo vysokou kvalitou. Je to menej ako podporný tunel a skôr ako podporné centrum, s množstvom vynikajúcich možností na výber.

Verdikt

Weebly prešiel dlhú cestu od svojich koreňov v štáte Penn State. Zatiaľ čo jadro zostáva rovnaké, platforma výrazne prepracovala množstvo nových tém a aktualizované používateľské rozhranie. Dizajnér vám dá veľa energie bez toho, aby bol príliš ťažký, a lacná cena znamená, že môžete mať krásne miesto len za malú mincu.

Existujú však aj iné možnosti, takže nezabudnite skontrolovať naše ďalšie recenzie webového nástroja. Ideme do špecifík každého poskytovateľa, takže viete, do čoho sa zapájate pri každej registrácii. Urobili sme tiež výber najlepších poskytovateľov webhostingu, keď je vaša stránka pripravená na použitie.

Ak pôjdete cestou webhostingu, WordPress je jednou z najlepších platforiem na zostavenie vašich stránok. Nezabudnite si prečítať naše tri príručky o jeho používaní. 

 • Sprievodca začiatočníkmi o používaní programu WordPress
 • Sprostredkovateľská príručka o používaní programu WordPress
 • Pokročilý sprievodca používaním WordPress

Čo si myslíš o Weebly? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map