uCoz Review – Aktualizované 2020

uCoz Review

uCoz by uKit je tvrdý tvorca webových stránok, ktorý sa zrieka ťahania a odkladania a umožňuje vám používať kód a príkazové riadky. Je to veľmi silné, ale nie je to pre srdce. Prečítajte si našu úplnú recenziu uCoz a prečítajte si všetky podrobnosti.


uCoz je v hre na vytváranie webových stránok od roku 2005. Nie je to samotný tvorca drag-and-drop, ale nie je to ani jednoduchá hostingová platforma. Skôr kombinuje užívateľsky príjemné úpravy a kódovanie a vytvára tak zaujímavú, flexibilnú a výkonnú platformu.

Ak ste aspoň trochu technicky zdatní, pochopíte, ako funguje kódovanie a chcete mať nad svojím webom veľa kontroly, môže byť uCoz pre vás jedným z najlepších tvorcov webových stránok..

To znamená, že ak ste novým v online svete, opak je pravdou. Pokúsiť sa prísť na knižnice CSS, keď ani nepochopíte základy HTML, sa ukáže ako nočná mora. Ak to znie ako vy, mali by ste si prečítať našu Weebly recenziu.

V tejto recenzii uCoz sa chystáme demystifikovať, pre koho je platforma určená, a podrobne sa venovať jej funkciám, nástrojom, dizajnu a ďalším. Zdržujte sa až do konca, aby ste si mohli prečítať náš rozsudok.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre uCoz

Vlastnosti

Funkcie uCoz sú dobre vyrobené, ponúkajú hlboké prispôsobenie a výkonné nástroje. Môže byť ťažké zistiť všetko na mieste, ale hranie bude viesť k lepšiemu porozumeniu platformy. Funkcie a nástroje sa v aplikácii uCoz nazývajú „moduly“.

ucoz moduly

Niektoré sú zadarmo, iné platené a niektoré ponúkajú aj možnosti. Poďme sa porozprávať o najdôležitejších pre bežné webové stránky.

Formáty uCoz

Zber formulárov je dôležitý pre vytvorenie zoznamu e-mailov a zapojenie potenciálnych potenciálnych zákazníkov.

Vytváranie a používanie formulára pomocou programu uCoz je jednoduché. Na ovládacom paneli musíte aktivovať modul e-mailových formulárov. Keď sa o to postará, dostanete kód na vloženie formulára na stránku.

ucoz forma

Jednoducho ho vložte na stránku, na ktorej chcete mať formulár, a ak ste spokojní s predvolenými otázkami, je to tak. Ak nie, môžete otázky a dizajn upravovať tak, aby vyzerali inak. Je samozrejmé, že na to budete potrebovať zručnosti v oblasti kódovania, čo znamená, že nie každý má nad nástrojom úplnú kontrolu. Mali by však stačiť znalosti o značkách HTML a farebných paletách.

Celkovo vzaté, používanie formulárov s uCoz je ľahké, ale ťažko zvládnuteľné. Ako s mnohými nástrojmi, aj z nich môžete robiť to najlepšie, ak ste dostatočne dôvtipní, takže začiatočníci by sa mali zamerať na niečo ako Simvoly. Používanie je omnoho jednoduchšie, ako si môžete prečítať v našej recenzii Simvoly.

uCoz Store

Elektronický obchod s uCoz je komplexný. Je vybavený množstvom pokročilých funkcií, ako je import katalógov produktov, ktorý vám umožňuje prispôsobenie sa tak hlboko, ako chcete. Po nainštalovaní modulu môžete na ňom predať čokoľvek, od fyzických po digitálne produkty určené len na stiahnutie.

Pre každú položku môžete upraviť možnosti, ako je veľkosť obrázka, veľkosť textu, hmotnosť a farba, takže pri nastavovaní všetkého obsahu máte veľkú flexibilitu.

Bohužiaľ, táto flexibilita prichádza s nevýhodami. Je to skvelé, pretože môžete nastaviť všetko, čo chcete, ale ak neviete, čo robíte, pred vytvorením slušného obchodu urobíte veľa úprav a úprav. Tvrdá práca nie je škodlivá, ale veľa úprav znamená chaotický kód, čo znamená, že je ťažšie hodnotiť na Googli dobre.

Navyše, kedykoľvek hovoríme o slobode voľby pri vývoji webových stránok, kódovanie je nevyhnutné. Jednoducho povedané, pokročilé úpravy je možné vykonať iba pomocou kódovania, takže začiatočníci majú jasnú nevýhodu.

Pre pokročilého používateľa je však otvorená sezóna s programom uCoz. Napríklad môžete importovať súbory .yml, čo umožňuje vašej platforme komunikovať priamo s Alibaba a AliExpress. To znamená, že je ľahké nastaviť platformu na prepravu zásielok, takže ak to znie ako dobrý nápad, urobte uCoz šancu.

Ak sa vám zdá príliš veľa problémov, môžete namiesto toho skúsiť Shopify. Je to vyčerpávajúci tvorca internetového obchodu, ale ľahšie sa používa ako uCoz. To však znamená, že stále má nejaké vtipky, takže pred tým, ako na ne skočíte, si prečítajte nášho sprievodcu pre začiatočníkov k Shopify.

uCoz Blogovanie

Blogovanie s programom uCoz nie je také ľahké, ale je flexibilné. Po povolení modulu blogu môžete začať pridávať príspevky do blogu. Nie je potrebné žiadne zložité nastavenie.

ucoz-blog

Čo je skvelé na blogovaní s programom uCoz je to, že upravujete na stránke. Pomocou vizuálneho editora môžete vidieť, ako sa váš obsah zobrazuje na vašom webe v reálnom čase.

Pre lepšiu čitateľnosť môžete robiť bežné formátovanie textu a manipuláciu s obrázkami, ale nekončí to. Ak chcete okoreniť svoj obsah, môžete vložiť útržky kódu, tabuľky a dokonca aj súbory Flash.

Pre nováčikov by už malo byť jasné, že uCoz je príliš veľa. Ak sa však všetko, čo ste doteraz čítali, nadchlo, budete radi, že modul blogov je systém správy obsahu sám o sebe. Jedinou nevýhodou je nedostatok kvalitatívneho nástroja na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov a doplnky tretích strán.

Dobrý SEO nástroj môžete získať, ak inovujete na jeden z platených plánov uCoz. Je to lepšie ako to, čo ponúka väčšina tvorcov webových stránok s funkciou drag-and-drop, ale nie je to pre vás. Toto je slávny doplnok SEO spoločnosti WordPress a je bezplatný.

Ak chcete dobrý nástroj SEO a veľkú komunitu okolo svojho tvorcu webových stránok, vyskúšajte program WordPress. Neposkytuje však hosťovanie, preto si pozrite aj nášho najlepšieho webhostingu, kde nájdete aj sprievodcu WordPress.

Prehľad funkcií uCoz

Logo uCozwww.ucoz.com

Začína sa od 299 dolárov mesačne Všetky plány

dizajn

Predpripraviť témy

Tvorca formulárov

Editor HTML

Podpora fóra

Vektorové umenie Gallary

audio

HD video

Použiteľnosť

Rozhranie drag and drop

SEO editor

Podpora mobilných zariadení

Centrum aplikácií

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránky

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

extras

Certifikát SSL

Doménové meno

Kredity reklamy

Kontrola stránok

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Videonávody

Textové príručky

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

UCoz môžete používať zadarmo, ale je to obmedzená možnosť. To sa môže pochváliť značným zoznamom funkcií a môžete pripojiť svoju vlastnú doménu, ale nebudete môcť využiť všetko, čo môže skvelý uCoz ponúknuť.

Pridajte do zmesi plávajúce reklamy a nejde o dlhodobú možnosť. Veľkým problémom je, že minimálny program, ktorý je plateným programom, má tiež plávajúce reklamy.

Celkovo vzaté, cenové plány neboli premyslené dobre. Hlavným problémom je to, že uCoz má príliš veľa segmentácie toho, čo ponúka. Plány Optimal a Shop sú jediné, ktoré zaručujú ich cenu, pretože zvyšujú hodnotu vašej sady nástrojov uCoz.

Plány Basic a Minimal neponúkajú veľa a možnosť Maximal je príliš drahá pre malé prídavky automatického zálohovania, prémiového antivírusu a niekoľkých ďalších trikov. Ak potrebujete internetový obchod, choďte na obchodný plán. Ak sa chcete z platformy dostať čo najviac, choďte na optimálny plán.

uCoz má pravidlá pre vrátenie platby, ale vzťahuje sa iba na nevyužitú časť vášho plánu a zdá sa, že je závislé od toho, aby ste predložili silný argument.

dizajn & náradie

Z dôvodu zložitého systému CMS a ľahko použiteľného (ish) mixu uCoz nie je váš priemerný tvorca webových stránok. Funkcie dizajnu a sekundárne nástroje nie sú zmiešané v hladkom editore. Vzhľadom na množstvo možností prispôsobenia by to dokonca nebolo možné.

uCoz Design

Dizajn uCoz môže byť rovnako užívateľsky príjemný a krásny, ako ho dokážete urobiť. Jeho mnoho šablón je nádherných, optimalizovaných pre mobilné zariadenia a ľahko sa s nimi pracuje. Problém je v tom, že najmenšia úprava dokáže zničiť všetok dobrý návrh šablóny, ak nemáte správne pixely alebo časti.

ucoz-templates

Spôsob úpravy stránky je teoreticky jednoduchý. Každý modul má nastavený počet blokov a prvkov, ktoré môžete upravovať pomocou CSS, HTML a skriptov. Aj keď to uľahčuje prácu programátora, uCoz nemá reálnu možnosť pre ľudí, ktorí nedokážu kódovať..

Nástroje uCoz

Nástroje uCoz sú implementované prostredníctvom modulov. Existujú veľké, komplexné moduly, ale sú tu aj menšie moduly, ktoré môžu optimalizovať množstvo úloh týkajúcich sa vývoja webových stránok.

Napríklad existuje modul „FAQ“. Keď ju aktivujete z hlavného panela uCoz, môžete ju použiť v kombinácii s modulom „users“ na odosielanie otázok prostredníctvom zverejnenej webovej stránky..

Pri riešení otázok vašich zákazníkov môžete odpovedať textom, obrázkom, útržkami kódu a súbormi Flash. To znamená, že existuje veľa flexibility, pokiaľ ide o ošetrenie bodov bolesti vašich návštevníkov. Dobré centrum technickej podpory je ťažké zostaviť a tento nástroj na to nestačí, ale vaša práca je oveľa jednoduchšia. Jeho použitie by mohla mať úžitok každá spoločnosť zaoberajúca sa vývojom softvéru.

Najdôležitejším modulom pre úpravu vašich webových stránok a skutočne jediným, ktorému musíte venovať pozornosť, je „editor stránky“.

uCoz-page-editor

Použijete ho na úpravu vecí, ako je vaša domovská stránka alebo hlavný produktový magnet. Začiatočníci, ktorí sa chcú naučiť kódovať pomocou uCoz, ho budú milovať, pretože stránky môžete upravovať v kóde alebo vo vizuálnom prostredí.

Úpravy kódu sú jednoduché. Môžete upravovať konkrétne časti svojej stránky alebo pristupovať k zdroju a robiť všetko starým spôsobom.

Ak chcete stránku upraviť vizuálne, musíte na stránku pridať widgety pomocou kódu a potom ich zobraziť na inej karte. Tento proces je podobný úpravám blogových príspevkov v programe WordPress. Je užívateľsky prívetivejší ako platforma ako celok, ale pre väčšinu používateľov nie je dostatočne priateľský.

Jednoduchosť použitia

Je ťažké hovoriť o ľahkom použití v uCoz bez riešenia segmentov trhu, pre ktoré je určený.

Na jednej strane existujú weboví vývojári, programátori a technologicky zdatní obchodníci, pre ktorých je uCoz kvôli ich znalostiam CSS prechádzkou v parku. Zjednodušuje všetky spôsoby kódovania, má veľkú flexibilitu a je navrhnutý tak, aby optimalizoval klasický spôsob vývoja webovej stránky. uCoz je skvelou voľbou pre tento trh.

Na druhej strane sú tu noví používatelia, pretože uCoz má tiež možnosti vývoja, ktoré sú na ne aspoň čiastočne zamerané. Ak ste sa už učili, ako kódovať, uCoz je najlepším miestom na začatie. Akonáhle si na to zvyknete, kombinuje užívateľsky prívetivý prístup s najmenším možným množstvom úprav plávajúcich a vznášajúcich sa.

Bohužiaľ, pre priemerného začiatočníka to jednoducho nestojí za to. Iné možnosti, ako napríklad Squarespace alebo dokonca SiteBuilder, sa používajú oveľa jednoduchšie. Ak chcete získať ďalšie informácie o týchto platformách, prečítajte si našu recenziu v službe Squarespace a SiteBuilder.

podpora

Centrum pomoci je tiež štruktúrované netradičným spôsobom. Existujú tri sekcie: FAQ, učebnica a komunita uCoz.

ucoz-support

Kategórie FAQ a učebnice sú intuitívne. Sú vybavené množstvom návodov a príručiek o všetkom, čo sa týka programu uCoz. FAQ je online na stránke FAQ a učebnica je offline, ak si ju stiahnete.

Je to dôležité, pretože pomáha používateľom akejkoľvek úrovne zručností pochopiť, čo je potrebné urobiť, aby sa vytvorila webová stránka v aplikácii uCoz.

Komunita uCoz je rovnako užitočná. Je to fórum, na ktorom sa vývojári a ostatní používatelia stretávajú, aby pomohli každému, kto má prekážku pri vytváraní webových stránok.

Toto je prvý spôsob, ako sa môžete spojiť s vývojármi. Druhým je odoslanie lístka a čakanie na odpoveď prostredníctvom e-mailu.

Neexistujú žiadne iné spôsoby, ako kontaktovať spoločnosť uCoz, napríklad živý chat alebo telefonicky. To by mohol byť problém vzhľadom na zložitosť platformy, ale vzhľadom na kvalitu výukových programov a veľkú komunitu to nie je veľký problém..

Ak chcete jednoduchšieho tvorcu webových stránok s oveľa lepšou podporou, Site123 môže byť tou pravou voľbou. Ak to znie zaujímavo, prečítajte si našu webovú stránku 12312.

Verdikt

uCoz je skvelý staviteľ pre osobu, ktorá navštívila web. Ak nemáte problém so znečistením rúk pomocou zdrojového kódu, knižníc CSS a hlavičiek HTML, patrí uCoz medzi najlepších tvorcov webových stránok..

Nie je to však dokonalý staviteľ. uCoz nemá prístupnosť pre všetkých, ktorí chcú vytvoriť webovú stránku. Väčšina z nich bude pravdepodobne chcieť použiť niečo ľahšie, napríklad Wix. Je to zložitý, ale prístupný nástroj na tvorbu webových stránok, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii Wix.

Lepšie môžu byť aj blogovanie a SEO spoločnosti uCoz. Vďaka svojmu systému na správu obsahu a veľkému množstvu doplnkov tretích strán je WordPress takmer vo všetkých prípadoch prísne lepší.

Je to opäť úžasná platforma, ktorá však nemá svoj vlastný hosting, takže si prečítajte náš najlepší webový hosting, ako aj sprievodcu pre začiatočníkov k WordPress. Ľahšie sa používa ako uCoz, ale stále má slušnú komplexnosť.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me