Recenzia WordPress.com – Nie, druhá – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia WordPress.com

WordPress je príšerou vo svete webových stránok, ale táto recenzia sa týka jej komerčného .com rivala. Je to síce správne, ale v niektorých kľúčových oblastiach sa to nedá dosiahnuť, ako si môžete prečítať v tejto úplnej kontrole WordPress.


Keď poviete WordPress, väčšina ľudí si myslí, že WordPress.org, ale to nie je to, o čom v tejto recenzii hovoríme. WordPress.com je platený nástroj, ktorý ponúka spoločnosť Auttomatic a ktorý má podobné prispôsobenie ako bezplatná verzia, ale nástroj na tvorbu webových stránok je omnoho ľahší a našiel si miesto medzi našimi najlepšími tvorcami webových stránok..

WordPress je príšerkou v online svete. Viac ako 172 miliónov webových stránok bolo vytvorených pomocou softvéru spoločnosti Auttomatic, a to z dobrého dôvodu. Tento nástroj je efektívny, komplexný, má veľkú podporu a výsledky vyzerajú dobre, aby sa zaviedlo. V tejto úplnej recenzii na webe WordPress.com prejdeme všetkými jeho funkciami.

wordpress-porovnanie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre WordPress.com

Vlastnosti

WordPress.com vám poskytuje veľa nástrojov a umožňuje vám upraviť drobné podrobnosti, napríklad či je potrebné nový článok pred zverejnením skontrolovať..

Blogovanie na WordPress.com 

Blogovanie na webe WordPress.com sa vykonáva prístupom na kartu „Články“. Je to jednoduché rozhranie, ktoré vám umožňuje rýchlo pridávať, spravovať alebo mazať príspevky. Na svoju platformu môžete vytvárať koncepty, vlastné odkazy a dokonca pridať tím autorov. Ak teda musíte pracovať s nezávislými prispievateľmi, pracovný tok je zjednodušený. Náš najlepší softvér na riadenie projektov to však robí lepšie.

wordpress-blog

Najlepšie je, že metadáta, značky, kategórie príspevkov a sociálne interakcie sú editovateľné, čo dáva užívateľovi veľa kontroly. Nie je to tak univerzálne ako platforma WordPress.org, ale ľahšie sa používa.

SEO s WordPress.com

Skontrolovali sme WordPress.com pomocou osobného plánu, takže sme sa nemuseli pokúsiť zabudovať editor optimalizácie vyhľadávacích nástrojov. To znamená, že na karte „Nastavenia“ môžete upraviť veľa metadát v ľubovoľnom pláne, čo je prvým krokom k dobrému hodnoteniu Google.

Okrem toho sa web WordPress.com integruje s programom SEO SEO, ktorý vám umožňuje zacieliť kľúčové slová, analyzovať výkonnosť vášho obsahu a zobraziť odhady výkonnosti konkrétneho článku. Ak ste ochotní obetovať funkcie SEO pre platformu drag-and-drop, prečítajte si našu recenziu uKit. Nie je to také silné, ale ľahšie sa používa.

Doplnky WordPress.com

Teoreticky je pridanie doplnku jednoduché. Stačí otvoriť ponuku Nástroje a postupujte podľa pokynov pre každý doplnok. Problém je v konfigurácii doplnkov, ktoré znamenajú použitie oblasti „WP admin“, ktorá je oveľa ťažšie zvládnuť ako základné rozhranie.

Je to kontraintuitívne. Jediným dôvodom, prečo by si ľudia zakúpili predplatné služby WordPress.com, je to, že je jednoduchšie používať ako rozhranie WordPress.org, ale „správca WP“ je komplexne porovnateľný..

To znamená, že existujú skvelé doplnky. Môžete sa napríklad integrovať s jazykom Google, ktorý automaticky prekladá vašu stránku pre návštevníkov na základe ich adresy IP. Je to pekný doplnok, ale nie je to plnohodnotný lokalizačný nástroj. Ak to hľadáte, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Voog.

Na druhú stranu stále odporúčame WordPress.org pre doplnky. Je bohatšia na doplnky od tretích strán a ak máte obavy z jednoduchého používania, medzi jej doplnky patria aj vizuálne editory, ktoré vám pri navrhovaní webových stránok zabrzdia prácu..

Elektronický obchod WordPress

Elektronický obchodný systém WordPress je dobre zaoblený. Obsahuje základné možnosti úprav produktu, ako je pridanie obrázka, nastavenie cien v rôznych menách alebo doplnenie prepravných informácií. Výrobky sa dajú rozdeliť do kategórií, môžete pre ne vytvárať variácie a môžete získať platby prostredníctvom služieb PayPal alebo Stripe. Môžete tiež vytvoriť zľavy a kupóny pomocou editora propagačných akcií. 

Bohužiaľ, rovnako ako pri úprave formulára, nemôžete ísť ďalej, ak si vytvoríte vlastné stránky s poďakovaním alebo automatizujete e-mailové odpovede po zakúpení. Toto je obmedzenie základného motora elektronického obchodu, ale môžete to urobiť integráciou so spoločnosťou WooCommerce.

Ako sme už povedali, je to ťažké. Ak chcete získať platformu vhodnejšiu pre používateľa, vyskúšajte službu Shopify, ktorá tieto možnosti sprístupní viacerým ľuďom. Stále to nie je prechádzka v parku, preto si prečítajte sprievodcu pre začiatočníkov k Shopify, ak sa chystáte na platformu.

Prehľad funkcií

Logo WordPress.comwordpress.com

Začína sa od 300 dolárov mesačneVšetky plány

dizajn

Predpripraviť témy

Tvorca formulárov

Editor HTML

Podpora fóra

Vektorové umenie Gallary

audio

HD video

Použiteľnosť

Rozhranie drag and drop

SEO editor

Podpora mobilných zariadení

Centrum aplikácií

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránky

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

extras

Certifikát SSL

Doménové meno

Kredity reklamy

Kontrola stránok

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Videonávody

Textové príručky

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Plán služby Blogger nie je vyčerpávajúci, ale bude fungovať, ak chcete, aby platforma zdieľala vaše myšlienky. Získate doménu, e-mailovú podporu, základné prispôsobenie dizajnu, bezplatné témy a základnú verziu funkcií, o ktorých sme hovorili. Bohužiaľ, bezplatná doména, ktorú získate, je doména .blog, ktorá nie je pre SEO ideálna a po roku uverejnenia môže byť úložisko 6 GB príliš malé..

Osobný plán je inováciou na program Blogger. Nemení to drasticky. Poskytuje vám iba bežnú doménu, viac úložného priestoru a pokročilejšie funkcie. 

Na druhej strane prémiový plán obsahuje neobmedzené prémiové témy, pokročilé možnosti dizajnu a základné marketingové nástroje.

Plány podnikania a elektronického obchodu vám poskytujú prístup k nástrojom SEO, prispôsobenej pomoci, pokročilým funkciám elektronického obchodu a drahší z nich umožňuje integráciu s najlepšími prepravcami.. 

Celkovo je to slušný systém stanovovania cien, ktorý je pod trhovým priemerom.

Okrem toho môžete získať úplnú náhradu do 30 dní od zakúpenia akéhokoľvek plánu, bez akýchkoľvek otázok. So všetkými plánmi získate aj doménu, ktorú je možné vrátiť do 48 hodín od zakúpenia. Nakoniec môžete nástroj vyskúšať bez pripojených reťazcov pomocou bezplatného plánu, čo je znížená verzia verzie Blogger, ktorá vám poskytuje menej ukladacieho priestoru a prispôsobenie.

dizajn & náradie

Ak chcete začať s programom WordPress.com, musíte si vybrať kategóriu webových stránok, nájsť doménu, zvoliť svoj plán a potom môžete začať s úpravou svojich webových stránok. Upozorňujeme, že ak kartu cenových plánov niekoľkokrát zatvoríte, budete mať možnosť vyskúšať bezplatnú verziu nástroja.

Ak chcete zistiť, či tento nástroj vyhovuje vašim potrebám, odporúčame vám ho pred zakúpením plánu vyskúšať zadarmo. Bez ohľadu na to budete môcť upravovať obsah a štýl svojho webu pomocou niekoľkých ponúk.

Ponuka „statistics“ je napájaná doplnkom Jetpack a poskytuje vám prehľad o publiku. Nie je tak pokročilý ako prehľad Google Analytics, ale je vynikajúci na to, aby ste videli, ako postupujete. Vynikajúcou funkciou je, že môžete rýchlo zistiť, ako funguje váš najnovší článok, čo pomáha, keď si želáte krátku aktualizáciu vývoja obsahu webových stránok..

wordpress-recent

Karta „web“ umožňuje spravovať publikovaný obsah. Je rozdelená na „stránky“, „články“, „médiá“ a „komentáre“, takže pri analýze obsahu je veľká flexibilita. Napríklad môžete rýchlo prehľadávať to, čo ľudia komentovali vaše príspevky, čo zefektívňuje komunitné úsilie vášho podniku.

Karta „Médiá“ je navyše vyvinutá rovnako ako vo WordPress.org. To znamená, že môžete obrázky upravovať pre lepšiu veľkosť, meta popisy a alternatívny text. Je to vynikajúci nástroj, pretože mediálny obsah je základom správneho indexovania a hodnotenia spoločnosti Google.

Ponuka „design“ by mohla súvisieť s aktualizáciami. Je to lepšie vyzerajúca verzia editora tém na WordPress.org, ale trpí rovnakými obmedzeniami. Napríklad zmena veľkosti hlavičky je veľkým problémom. Na druhej strane môžete úryvky CSS pridať pomocou ponuky, takže ponúka viac než len modové motívy.

Ak nie ste spokojní s vzhľadom webových stránok WordPress.com, môžete skúsiť službu Squarespace. Pokiaľ ide o blogovanie, nie je to také silné, ale priblíži sa a vytvára ohromujúce webové stránky. Prečítajte si našu recenziu služby Squarespace.

Nástroje WordPress

Karta „Nástroje“ sa zameriava na doplnky a podporované integrácie. Môžete ho použiť na pridanie nástroja na tvorbu stránok, SEO, WooCommerce a Google Analytics do sady nástrojov, ale obsahuje aj inovatívne rozšírenia. Môže sa napríklad integrovať s programom Upwork pre lepšiu spoluprácu so spisovateľmi na voľnej nohe.

WordPress-plugins

Ponuka „admin“ vám umožňuje vykonávať nastavenia typu back-end. Odtiaľ môžete upravovať jazyk, adresu, slogan, hlavičku a dokonca aj časové pásmo svojho webu. Navyše získate desiatky príkazov na správu komentárov, čo znova ukazuje, že platforma je zameraná na pomoc blogerom.

Existujú však nevýhody. WordPress.com nie je editorom presúvania myšou. Rovnako ako v prípade WordPress.org, aj editácia je založená na formulároch a dizajn a obsah upravujete osobitne.

Rovnako ako v prípade WordPress.org to vytvára veľký problém. Stránku nemôžete upravovať a zobraziť výsledok v reálnom čase, pretože pracujete so slovami a vizuálmi osobitne. K problému sa tiež dostanete pri výbere dizajnu. Či už ide o paletu písiem alebo farieb, upravíte ju z malého zoznamu možností, ale výsledky sa okamžite nezobrazia. Tým sa preruší proces vytvárania webových stránok.

Na druhej strane sú témy citlivé a esteticky príjemné. Môžete si vybrať z 294 šablón, ale nie sú bez zavinenia. Rôzne motívy vám umožňujú editovať rôzne aspekty z editora motívov, ako sú farby alebo písma, takže môžete mať problémy zistiť, kde sú tieto možnosti.

Pomohlo by tiež, keby ste mohli médiá upravovať na stránke. Je to rýchlejšie a väčšina tvorcov webových stránok vám to umožní. Takéto možnosti sú bohužiaľ možné iba pomocou nástroja na vytváranie webových stránok typu drag-and-drop. Ak to hľadáte, prečítajte si našu Weeblyovu recenziu.

Jednoduchosť použitia

Používateľské rozhranie WordPress.com je ľahšie použiteľné ako rozhranie WordPress.org. To je hlavné miesto predaja platformy. Je lepšie navrhnutý, prehľadný a ponuky sú lepšie označené pre rýchlejšiu navigáciu. Jazyk je navyše oveľa zrozumiteľnejší. Je zrejmé, že vývojári vynaložili úsilie na to, aby bola táto platforma vhodná pre začiatočníkov. 

Mohlo by to použiť rýchly tutoriál, ale podstatu toho môžete získať na niekoľkých sedeniach bez jedného. Problém je v tom, že existuje veľa užitočných nástrojov, o ktorých nebudete vedieť, ak si nečítate centrum vedomostí. Napríklad môžete obmedziť, koľkokrát môže osoba komentovať jeden článok, čo je skvelé na zastavenie spamu, ale táto možnosť je skrytá v niekoľkých ponukách a kartách..

Udržiavanie blogu sa nedá robiť s rovnakou kontrolou ako pri WordPress.org. Napríklad metadáta, ktoré môžete upravovať, sú zjednodušené, to znamená, že je ľahšie blogovať. Hoci existuje menej doplnkov, čo pre používateľa znamená menšiu kontrolu, znamená to menej zmätku pre osobu, ktorá nepozná, čo môže váš SEO alebo OptinMonster urobiť..

podpora

Znalostné centrum WordPress.com je jedno z najlepších, ktoré sme preskúmali. Neobsahuje veľa kategórií o nejasných predmetoch, ale skôr vytvára cestu pre priemerného používateľa.

wordpress-support

Rozdeľuje proces vytvárania webových stránok do štyroch krokov, pričom všetky majú sprievodcov kvality a výukové programy o všetkých aspektoch stránky WordPress.com..

WordPress-tutoriály

K dispozícii je tiež kedykoľvek v rozhovore na obrazovke. Ak to nestačí, môžete sa spojiť s vývojármi zadaním lístka, rozhovorom so „technikmi šťastia“ spoločnosti Auttomatic alebo zadaním dotazu na fórach WordPress. Je to dobre zaoblený systém, ktorý má všetko, čo vás podporuje pri vývoji webovej stránky.

Personalizovaná podpora a chatovanie s autorizovanými agentmi sú bohužiaľ k dispozícii iba pri drahších plánoch. Ak hľadáte kvalitnú podporu za nižšiu cenu, prečítajte si našu webovú stránku 12312.

Verdikt

Ak chcete verziu WordPress.org, ktorá sa ľahšie používa a má slušné funkcie systému správy obsahu, vyskúšajte stránku WordPress.com. Ak hľadáte zážitok presúvania myšou, vyskúšajte našich najlepších tvorcov webových stránok a zistite, ktorý z nich vám vyhovuje. Všeobecne odporúčame Wix. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Wix a zistite prečo.

Ak chcete niečo iné, prečítajte si článok o najlepších poskytovateľoch webhostingu. S týmito poskytovateľmi vám odporúčame používať WordPress.org, ale rozhliadnite sa okolo seba a zistite, či vás niečo nezaujíma.

Súhlasíte s našou analýzou stránky WordPress.com? Dajte nám vedieť nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me