Recenzia Webnode – aktualizovaná 2020

Recenzia Webnode

Webnode sa nachádzal okolo bloku a ukazuje: služba sa ľahko používa a ponúka veľké množstvo cenových plánov. Ľudia, ktorí chcú vytvoriť web s elektronickým obchodom, by však mohli hľadať inde, rovnako ako ľudia, ktorí dávajú prednosť esteticky príjemnému rozhraniu. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole webových stránok.


Webnode je jedným z pôvodných tvorcov webových stránok, ktorí sa dostali na trh s boom Web 2.0, ktorý bol založený v roku 2008 vo Švajčiarsku. Odvtedy sa výrazne rozšíril. Nedávno vydáva nový tvorca webových stránok a skupinu tém pre svoju užívateľskú základňu 30 milión.

Webnode sme vyskúšali a porovnali ho s najlepšími tvorcami webových stránok. Aj keď konverzia na najnovšiu tvorbu a množinu tém nie je dokončená pre všetky oblasti webu, Webnode predstavuje skvelú budúcnosť vďaka intuitívnemu editoru a nízkym cenám..

V priebehu tejto kontroly dosiahneme maximá a minimá tohto tvorcu webových stránok a pre koho je najvhodnejší. Pri praktickom prístupe sa môžete zaregistrovať na bezplatný účet a vyskúšať si staviteľa sami, ale pred inováciou si prečítajte koniec..

rozhranie webového uzla

Nastavenia kontaktu Webnode

nastavenia webových stránok webového uzla

nastavenia blogu webnode

šablóny stránky webnode

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre Webnode

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Plány na Webnode sú plné funkcií, dokonca aj na bezplatnej úrovni. Všetci používatelia majú prístup k formulárom, blogom, elektronickému obchodu, editoru HTML a ďalším, bez toho, aby prehodili jeden účet. Webové stránky prichádzajú s podporou aj pre neobmedzené stránky. Za čo si účtuje poplatok hostGator (prečítajte si recenziu hostgátora).

Všetky plány prichádzajú zadarmo s blogom, možno najzákladnejšou vlastnosťou akéhokoľvek tvorcu webových stránok. Nie je to nič zvláštne, obmedzuje sa len na jednu stránku plnú príspevkov. Príspevky môžete vytvárať priamo v editore pomocou niekoľkých základných možností formátovania. Ak však hľadáte blog intenzívne, pravdepodobne je najlepšie ísť s WordPress (prečítajte si náš najlepší webový hosting pre WordPress, kde nájdete niekoľko odporúčaní).

nastavenia blogu webnode

Zatiaľ čo väčšina používateľov sa bude držať niekoľkých sekcií, ktoré poskytuje Webnode, existuje editor HTML. To vám umožní písať kód priamo na vaše stránky, aby ste mohli vytvárať vlastné sekcie. Je to malé zahrnutie, ale také, za ktoré platia poskytovatelia, ako je napríklad Výrazne (prečítajte si naše prekvapivo recenzie).

Po inovácii existuje niekoľko rôznych funkcií pre váš web. Máte možnosti ako pozadie videa v akejkoľvek oblasti, zálohy, integrácia so službou Google Analytics a registrácia členstva. Webnode napriek tomu v niekoľkých oblastiach chýba.

Ste obmedzení na sekcie, ktoré poskytuje Webnode. Neexistuje žiadne centrum aplikácií na rozšírenie počtu možností, ktoré sa môžu v niektorých prípadoch cítiť dosť obmedzené. Sekcia HTML je v tomto prípade záchranca. Na svoj web môžete aj naďalej vkladať widgety, video a zvuk pomocou HTML, ale tie, ktoré nevedia, ako to urobiť, sa stratia..

vlastné nastavenia html webnode

Bežné plány navyše neprichádzajú s certifikátom SSL. Táto súprava chráni všetky osobné informácie, ktoré by používateľ vložil na vaše stránky. Niektoré prehliadače dokonca zobrazia varovnú správu, ak váš web nie je zabezpečený, čo odrádza určitú návštevnosť. Jediný plán, ktorý sa dodáva s jedným, je najdrahší plán elektronického obchodu, prémia vo výške 39,95 dolárov mesačne za to, čo by malo byť súčasťou všetkých plánov..

Napriek tomu certifikát SSL nie je nevyhnutný, ak nemáte v pláne zhromažďovať údaje. S prístupom do oblasti členstva a vytvárania formulárov má však zmysel mať jeden, aj keď nie ste predajňou elektronického obchodu..  

Napriek niekoľkým negatívom, na Webnode je veľa funkcií. Prístup k formulárom, blogom a stránkam vo všetkých plánoch je niečo, čo sa môže pochváliť len málo tvorcov webových stránok. Sekcia HTML zmierňuje bolesť, ktorá nemá obchod s aplikáciami, ale nedostatok certifikátu SSL v platených programoch je stále sklamaním..

Prehľad funkcií webového uzla

Logo Webnodeus.webnode.com

Začína sa od všetkých 395 dolárov mesačne

dizajn

Predpripraviť témy

Tvorca formulárov

Editor HTML

Podpora fóra

Vektorové umenie Gallary

audio

HD video

Použiteľnosť

Rozhranie drag and drop

SEO editor

Podpora mobilných zariadení

Centrum aplikácií

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránky

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

extras

Certifikát SSL

Doménové meno

Kredity reklamy

Kontrola stránok

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Videonávody

Textové príručky

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Webnode má niektoré z najlepších cien z ľubovoľného výrobcu webových stránok, ktorý sme testovali. Nie je to len lacné, ale je zostavené tak, aby všetky plány poskytovali významnú hodnotu. Webnode neskúma, kde sa počíta, a iba poplatky za funkcie, ktoré stoja za príplatok.

Plán zadarmo to predstavuje dokonale. Tento prekvapivo neobmedzený plán vám poskytuje plný prístup k tvorcovi, ktorý je spojený s neobmedzeným počtom strán a podporou blogu. Váš web môže byť ľubovoľný od osobného portfólia až po internetový obchod podľa bezplatného plánu, s čím väčšina tvorcov webových stránok nemôže zápasiť..

Rovnako ako všetci ostatní tvorcovia webových stránok platí, že bezplatný plán prichádza s obmedzením používania subdomény Webnode. Ak chcete pripojiť svoju vlastnú doménu, budete musieť inovovať na obmedzený plán. Je to lacné, ale v skutočnosti neposkytuje veľa informácií o pripojení vašej domény. Pre pár babiek má zmysel upgradovať na mini plán.

Tu začína skutočné určovanie cien a poskytuje bezplatnú doménu, tvorcu formulárov, e-mailový účet a prémiovú podporu. Môžete tiež pridať video ako pozadie svojej stránky a zobraziť všetky svoje štatistické údaje. V pláne sa stále zobrazuje malá reklama Webnode v päte, ale je to polovičná cena podobného plánu vo Wix (prečítajte si našu recenziu Wix), s ktorou je ťažké argumentovať.

Aby ste mohli využívať celý webový režim, je najlepšie upgradovať na štandardný plán. Toto je stredný pôdorys, kde väčšina používateľov skončí. Znižuje všetky značky Webnode a pridáva registráciu členstva až do 100 členov a 20 e-mailových účtov vo vašej doméne. Je to rovnaká cena ako podobný plán v spoločnosti Weebly (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Weebly), ale poskytuje až päť záloh s plným využitím, niečo, čo Weebly nemá.

Na vrchole sú Profi plány. V podstate ide o štandardný plán, ktorý podporuje až 100 e-mailových adries, neobmedzené zálohovanie, neobmedzenú registráciu členov a preklad vašich stránok do ľubovoľného jazyka. Pri dvojnásobnej cene sa nebude týkať všetkých používateľov. Ak však potrebujete veľký počet členov a e-mailových adries, potom sa vám za to určite oplatí.

Plány elektronického obchodu Webnode

Existuje aj celý rad plánov elektronického obchodu. Tieto začínajú na 7,95 dolárov mesačne s podporou až 100 produktov. Okrem toho je rozdiel v cene spôsobený certifikátom SSL, importom a exportom XML, ako aj platbami kreditnými kartami. Rovnako ako v prípade bežného tvorcu webových stránok môžete online obchod so subdoménou spustiť zadarmo, ale je obmedzený iba na 10 MB úložného priestoru.

Webnode je v súlade s typickým modelom tvorby cien webových stránok. Plány nájdete v každom prírastku 5 dolárov alebo tak, ako by ste kdekoľvek inde. Náklady na vstup do funkcií, ako sú videozáznamy a registrácia členov, sú však oveľa nižšie. Navrhujeme preskočiť plán s obmedzením, pretože v praxi to nedáva zmysel. Pre ostatných však určite stojí za inováciu.

dizajn & náradie

Webnode má pomerne jednoduchý editor, ktorý je však veľmi výkonný. Začnete s plne funkčnou šablónou a vyladíte odtiaľ svoj web pomocou rôznych častí obsahu. Jednoducho prejdite kurzorom myši na oblasť, ktorú chcete upraviť, aby ste mohli pridať, odstrániť alebo zmeniť usporiadanie sekcií a tvarovať tak svoju stránku podľa svojich predstáv.

Nemali by ste však veľa robiť. Šablóny Webnode sú celkom dobré a poskytujú základný vzhľad vašej stránky mimo brány. Neexistuje rozsiahly výber, ale obmedzená ponuka všetko vyzerá skvele, takže máte niekoľko stránok a fiktívny obsah ako cestovnú mapu..

Je však potrebné poznamenať, že keď si vyberiete tému, nemôžete ju zmeniť. Všetky motívy majú presne tie isté funkcie, takže to nie je príliš problém, mali by ste pamätať.

šablóny webnode

Samotný editor je pomerne jednoduchý. Je to trochu ako program PowerPoint na webovej stránke, ktorý vám zobrazuje všetok rôzny obsah, ktorý môžete prichytiť. Okolité oblasti sa automaticky prispôsobia novej oblasti a dokonca môžete použiť štandardné makrá ako CTRL + Z na urýchlenie vášho pracovného postupu..

Po okraji každého obsahu sa zobrazí ikona plus. Kliknutím sem otvoríte okno „Pridať obsah“, hlavný nástroj, ktorý použijete na vytvorenie stránky. Existuje iba dvanásť možností, čo je oveľa menší počet ako väčšina ostatných tvorcov webových stránok. Napriek tomu obmedzený výber predstavuje veľa možností. Môžete pridať tlačidlá, vytvoriť kontaktné formuláre, vložiť HTML alebo kombinovať akékoľvek z existujúcich možností a vytvoriť tak úplne novú oblasť svojho webu.

webnode pridať obsah

Ak chcete pridať celú ďalšiu časť, môžete to urobiť tiež. Medzi sekciami, ktoré môžete otvoriť na rozšírenie stránky, sa zobrazí čierne znamienko plus. Je tu omnoho viac možností vrátane základných nástrojov, ako sú stĺpce a nadpisy. Existujú však aj niektoré ďalšie jedinečné oddiely, ako sú napríklad posudky a výhrady.

sekcia pridania webnode

To je všetko, čo ponúka staviteľ, čo je skutočne dôkazom toho, ako je dizajn efektívny. Hierarchiu stránok môžete upravovať na karte „stránky“ v hornom menu a vyladiť nastavenia ako SEO na karte „nastavenia“, ale samotný tvorca je obmedzený na tieto obmedzené, ale výkonné možnosti..

Nie je to však jediný tvorca, ktorý Webnode ponúka. Túto normálnu webovú stránku bude používať, pre webové stránky elektronického obchodu sa však používa zastaraný tvorca. Je to starý nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý vyzerá skôr ako Microsoft Word ako na návrhový nástroj. Natiahli sme sa do Webnode, aby sme zistili, či je staviteľ v procese konverzie, ktorý potvrdili. V súčasnej podobe však ide o datovaný dizajn, ktorý jednoducho nemožno súperiť s ostatnými tvorcami webových stránok.

Tvorca elektronického obchodu webnode

Normálne weby ocenia jednoduchosť a silu nástroja Webnode Builder. Neexistuje panel nástrojov plný rôznych možností, ktoré požičiavajú rozhranie čistého dizajnu bez toho, aby obetovali energiu. Na druhej strane predajne elektronického obchodu sú v súčasnosti prilepené starým staviteľom, ktorý má stále veľa energie, ale je neohrabaný na to, aby sa dostal cez.

Jednoduchosť použitia

Staviteľ, na ktorý pravdepodobne pristane, sa veľmi ľahko používa. Ako už bolo spomenuté vyššie, Webnode má vo vnútri editora veľmi malé nezmysly, vďaka čomu vytvára plynulý dojem z dizajnu. Ak však chcete vytvoriť web s elektronickým obchodom, podľa archaického vzhľadu druhého staviteľa budete musieť skĺznuť do cieľa.

Normálny staviteľ je však pomerne typické rozhranie drag-and-drop. S obsahom môžete pracovať priamo na obrazovke, pohybovať sa a meniť jeho veľkosť, až kým sa všetko nezmestí ako hádanka. Obsahom môže byť čokoľvek od obrázka a textu po vlastný kód HTML, všetko s možnosťou prepojenia a veľkosti.

webnode drag and drop builder

V širšom meradle sa oddiely používajú na to, aby obsahovali celý tento obsah. Nájdete to rovnakým spôsobom a prejdete myšou, až kým neuvidíte znamienko plus. Tieto prestávky sú však trochu zložitejšie a často jazdia na tenkom okraji medzi úsekmi. Nejde o hlavný podvod, iba o malý detail, ktorý sme si počas testovania všimli.

Ľahkosť použitia sa však skutočne prejavuje pomocou nástroja na tvorbu formulárov. Formulár môžete vložiť buď ako obsah, alebo do celej sekcie v závislosti od toho, koľko miesta chcete zaberať. Podobne ako pri úprave obsahu, môžete si s položkami vo formulári pohrávať myšou. Je to ďaleko od akéhokoľvek typu tvorcu formulárov v WordPress, namiesto toho vám umožňuje ľahko vytvárať záznamy priamo na webovej stránke..

nastavenie formulára webového uzla

Stránky sú rovnako jednoduché ako ostatné služby. Karta v hornej ponuke vyvoláva vašu hierarchiu, ktorú môžete pridať, odstrániť alebo zmeniť usporiadanie svojich stránok. Existuje niekoľko rôznych možností vrátane blogu, oblasti členstva a fotogalérie. Môžete si vybrať, či sa stránka má zobraziť v navigácii alebo obmedziť prístup k členom, ako aj spravovať SEO.

nastavenia webového uzla

Všetky ostatné aspekty vášho webu sú ošetrené v ponuke nastavení. Do niekoľkých kliknutí môžete pracovať napríklad s e-mailovými adresami, integráciou so službou Google Analytics a spolupracovníkmi. Väčšina možností jednoducho vyžaduje, aby ste ich zapli a umožnili tak aj najpokročilejším technikom vytvoriť webové stránky.

prehľad účtu webnode

Webnode nakoniec aktualizuje nástroj na tvorbu elektronického obchodu a uľahčí tak jeho používanie. Editor je úplne intuitívny a umožňuje priamu interakciu s webovou stránkou a žiadne vedľajšie funkcie. Dokonca aj zložité možnosti, ako je registrácia členstva a indexovanie vyhľadávacieho nástroja, sú spracované pomocou prepínača, čo znamená, že vaše webové stránky môžu byť funkčné vo veľmi krátkom čase.

podpora

Podpora je jednou z slabých stránok Webnode. Aj keď kvalita podpory je pomerne vysoká, počet možností nie je. Rovnako ako v prípade mnohých tvorcov webových stránok máte pre akúkoľvek otázku obmedzenú databázu znalostí. Webnode je, žiaľ, zastaraný.

Rovnako ako v niekoľkých ďalších oblastiach webu Webnode, aj vedomostná základňa má archaický dizajn. Nie je urážlivé ani ťažko použiteľné, ale určite nezodpovedá zvyšku služby. Webnode rozdeľuje články do 12 rôznych kategórií s rozsahom dvoch až 20 článkov pre každú danú tému.

informačná webová stránka

Aj keď samotná databáza poznatkov je zastaraná, články obsahujú aktuálne informácie. Webnode vám poskytuje podrobné pokyny pre každú tému, vhodné pre snímky obrazovky. Neexistuje skutočné písanie, čo je v tomto prípade obrovské plus. Jednoducho získate zoznam pokynov, vďaka čomu získate rýchly proces podpory.

webnode návod

Ak pokyny neboli dostatočne jednoduché, Webnode obsahuje aj zoznam 11 videonávodov. Zahŕňajú iba základy služby, ako je pozvanie ostatných na prácu na vašom webe a pridanie Konzoly Google Search Console. Videá sú pomerne nové a sú tiež kratšie ako 10 minút.

Všetko v informačnej databáze je však iba návod. Neexistujú žiadne príručky na riešenie problémov s webom vôbec, čo je trend, ktorý väčšina tvorcov webových stránok sleduje. V skutočnosti jeden z mála tvorcov webových stránok, s ktorým sme sa stretli, ktorý v skutočnosti obsahuje časť venovanú riešeniu problémov, je prekvapivo. Ak máte problém, musíte sa obrátiť na Webnode.

Webnode je možné získať len prostredníctvom e-mailu. Podpora je k dispozícii päť dní v týždni, ale nie sú stanovené žiadne hodiny prevádzky. Webnode sa pokúša odpovedať na otázky do 24 hodín a keď sme sa dostali von, dostali sme odpoveď o niečo viac ako 12.

webový podporný formulár

Išlo však o bezplatný plán. Mini plány a vyššie dostávajú prémiovú podporu. Počas pracovných dní ste stále obmedzení na e-mail, ale vaša správa má prednosť pred ostatnými otázkami. Nejde o obrovský obchod ani nič, ale za to skutočne neplatíte navyše.

Verdikt

Webnode je dnes jednou z najlepších možností pre tvorcov webových stránok. Do palietového rozhrania kondenzuje veľa funkcií, vďaka čomu je možné spustiť tekutinu a navrhnúť ju. Navyše k tomu pridajte celý rad plánov, ktoré prichádzajú s rozumnou cenou. Webnode je tvorca webových stránok, s ktorým sa väčšina môže vyrovnať.

Avšak nie všetci môžu. Ak plánujete prevádzkovať akýkoľvek druh elektronického obchodu, je najlepšie hľadať inde. Absencia certifikátu SSL a všeobecného škaredého konštrukčného rozhrania je zlou reprezentáciou tejto služby a je potrebné sa jej v súčasnom stave vyhnúť.

Ak by ste radšej šli s redakčným systémom, ako je WordPress, nezabudnite sa pozrieť na náš zoznam najlepších poskytovateľov webhostingu. Trvá trochu času, kým sa vaše stránky uvedú do prevádzky, ale vyžaduje trochu viac práce, ale poskytuje flexibilitu pri vytváraní presne toho, čo chcete.

Čo si myslíte o Webnode? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me