Recenzia One.com – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia One.com

One.com ponúka veľa funkcií za skvelú cenu, ale je príliš tvrdá. Avšak, akonáhle sa dostanete cez jeho rozhranie vtípky, môžete sa až na skvelé miesto za veľmi málo času naozaj. Prečítajte si podrobnosti o výhodách a nevýhodách tohto tvorcu webových stránok v našej podrobnej kontrole One.com.


One.com je jedným z menších tvorcov webových stránok na trhu, v súčasnosti býva viac ako 1,5 milióna zákazníkov. V mnohých ohľadoch je to trochu neopracovaný diamant s vynikajúcou škálou funkcií a lacnou cenovkou. Aj keď služba je trochu zatienená najlepšími tvorcami webových stránok, mali by ste určite zvážiť One.com ako riešenie výberu.

V priebehu tejto kontroly One.com budeme hovoriť o týchto funkciách a dôvodoch, prečo sú dôležité pri vytváraní vašich webových stránok. Ďalej budeme diskutovať o niektorých slabých stránkach služby, ako je zlá implementácia blogu a občas laggy rozhranie.

Na konci dáme posledný verdikt služby. Pred inováciou sa preto uistite, že ste si ju prečítali. Ak by ste si to však radšej sami vybrali, môžete tak urobiť so zárukou vrátenia peňazí 15 dní.

Alternatívy pre One.com

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Napriek nízkym nákladom na server One.com existuje pomerne málo funkcií. Všetky plány sú šifrované pomocou zabezpečenia SSL a podpory pre tvorcov webových stránok so štedrým úložným priestorom na zavedenie. Okrem toho väčšina funkcií prichádza s prémiou, ktorá sa príliš nezaoberá úvahou o tom, aké lacné plány sú samy o sebe.

Počnúc bezplatnými funkciami je však každý program vybavený neobmedzenou e-mailovou adresou a kreditom Google AdWords. V e-maile sa používa akýkoľvek typický klient s webovou poštou s obmedzeniami pre poštovú schránku definovanými používateľom. Nebudete mať čisté rozhranie niečoho ako GSuite (jedna z našich najlepších služieb hostenia e-mailov), ale ľubovoľného klienta, ktorého si vyberiete.

Každý plán má prístup aj k blogu, ale nie k blogu a staviteľovi. Môžete mať jednu alebo druhú, každá s vlastnou sadou šablón. Šablóny blogov sú datované prinajmenšom, bez akejkoľvek podpory pre organizáciu alebo vytváranie príspevkov. Toto je jedna z najslabších oblastí stránok One.com a o čom sa budeme ďalej venovať v časti „dizajn“.

Jediným riešením je použitie subdomény, ktorá je našťastie zadarmo. V nastavení blogu musíte namiesto bežnej domény umiestniť blog na adresu „blog.yourdomain.com“. To je jediný spôsob, ako sa obísť pomocou archaických šablón ako svojho hlavného návrhu.

Nie všetky bezplatné funkcie však majú nevýhodu. One.com poskytuje každému komplexnú analýzu svojich stránok, prístup FTP / sFTP a ochranu pred vírusmi. Väčšina základne sú pokryté a komplexne pokryté, takže nevýhoda škaredého blogu bolí oveľa menej.

Celkovo sú platené funkcie oveľa pôsobivejšie. Za príplatok môžete na svoje stránky pridať službu SiteLock, čo je kompletná sada zabezpečenia na riešenie škodlivého softvéru a riešenie spamu. Tento nástroj môže naskenovať až 500 stránok na webe a poskytnúť úplný prehľad o všetkých zraniteľnostiach. Denne dokonca vypracúva správu o reputácii a prehľadávači čiernych listín, takže viete, kde sa nachádzate v očiach vyhľadávacích nástrojov.

One.com tiež ponúka SEO služby prostredníctvom MarketGoo. Základný plán vám poskytuje základné metriky SEO, týždenný audit a až päť kľúčových slov na monitorovanie. Drahší plán vývoja sa rozširuje o vylepšený prehľad s dashboardom, až 15 kľúčových slov a denný audit vašich stránok..

Pre peniaze je ťažké poraziť súbor funkcií One.com. Vydanie blogu spočíva skôr vo výbere dizajnu, takže príliš neuškodí tejto časti preskúmania. Namiesto toho funkcie ako SSL certifikát, SiteLock a MarketGoo túto sekciu uzamknú ako jednoduché víťazstvo pre One.com.

stanovenie ceny

One.com je trochu svetla na plány vo všetkých smeroch. Celkovo táto služba ponúka iba tri, z ktorých dve môžu využiť staviteľa webových stránok. Napriek obmedzenému výberu sú sadzby dosť nízke a prekvapivé množstvo funkcií sa spúšťa. Bez ohľadu na to, na akom pláne pôjdete, získate veľkú hodnotu za peniaze.

Štandardný hosting je pomerne jednoduchý. Jedná sa o zdieľaný plán, ktorý vám poskytuje jednojadrový procesor a 512 MB pamäte RAM. Môžete však tiež využiť výhody nástroja na tvorbu webových stránok. Je obmedzený na iba päť strán, ale to by malo stačiť, ak hľadáte priamočiary web.

Tento plán navyše ponúka flexibilitu, aby ste sa v budúcnosti mohli prestať tvoriť z webových stránok. Máte úplný prístup FTP / sFTP na svoje stránky, čo umožňuje inštaláciu WordPress. Ak sa chcete naučiť, ako to urobiť, prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov o používaní programu WordPress. Okrem toho plán obsahuje aj neobmedzené e-mailové adresy a určitý kredit Google AdWords.

Ak ste už všetci na tvorbe webových stránok, vyhradený plán je však oveľa vhodnejší. Limit stránky sa zruší a udelí až 200 strán, všetko iba o dolár viac za mesiac. Je to omnoho lacnejšie ako takmer akýkoľvek iný tvorca webových stránok vo vesmíre. Súťažili ho iba weboví hostitelia, ktorí ponúkajú ďalšieho staviteľa, ako je napríklad GoDaddy (prečítajte si našu recenziu GoDaddy GoCentral)..

Získate všetky rovnaké funkcie ako webhosting mínus prístup FTP / sFTP, čo znamená, že WordPress nie je vylúčený. Avšak, to je zisk prémiových šablón, ktoré sú plne citlivé a optimalizované pre mobil. Máte funkcie zálohovania a obnovy a tiež možnosť importovať obrázky HD.

Ceny sú nízke, ale problémom je nedostatok bezplatného plánu. Väčšina špecializovaných tvorcov webových stránok jednu ponúka, zatiaľ čo hostitelia, ktorí sa obrátili, nie. One.com bohužiaľ sedí v druhej kategórii. V žiadnom prípade to nie je prekvapujúce, ale určite je to sklamanie.

Plány elektronického obchodu One.com

Existujú plány aj pre elektronický obchod. Nástroj na tvorbu webových stránok môžete použiť pre internetový obchod alebo program WordPress, pričom táto posledná možnosť prichádza o pár babiek mesačne. Na konci nástroja na tvorbu webových stránok je plán úplne rovnaký ako v prípade bežných webových stránok, ale umožňuje vám tiež predávať produkty.

Je to prudký skok v cene, ale to neznamená, že plán nie je lacnejší ako konkurencia. Napríklad internetový obchod Wix (prečítajte si našu recenziu Wix) je o 5 dolárov drahší ako sadzba One.com.

dizajn & náradie

One.com má editora, ktorý je strašne podobný editoru vo Weebly (prečítajte si našu Weebly recenziu). Napriek tomu to nie je celkom na úrovni plynulosti tohto poskytovateľa, s oneskoreným rozhraním a mätúcou segregáciou nástrojov..

Máte prístup k pomerne širokej škále šablón a všetky vyzerajú celkom dobre. Niektoré sú uzamknuté pre tých, ktorí nemajú prémiový plán, ale to nie je príliš sklamanie. One.com neskrýva dobré témy za touto stenou a nezanecháva odpadky. Namiesto toho existuje pekná kombinácia týchto dvoch možností, čo znamená, že by ste mali mať dobrú voľbu bez ohľadu na to, aký plán máte.


One.com vám umožňuje kedykoľvek zmeniť svoju šablónu, ale je to trochu ťažké. Pre mnohých je to výber šablóny a nemenia sa, pretože pokus o zrušenie všetkého, čo je na mieste, je celkom proces. O tom, ako zmeniť šablónu, sa dozvieme viac v sekcii „ľahké použitie“ nižšie.

Šablónu si vyberte múdro, pretože s ňou pravdepodobne budete držať. Ak však chcete všetko rozobrať, je to možné. One.com má pomerne otvorený editor, ktorý nedrží vašu ruku počas celého procesu. Predpokladá sa, že viete niečo o tom, ako tvorcovia webových stránok pracujú, a poskytuje flexibilitu pri zmene všetkého.

Editor sám pracuje ako Weebly. Máte skutočné rozhranie drag-and-drop, s ľavým menu drží prvky, ktoré môžete umiestniť na stránke. Je to intuitívny editor, ktorý však stráca zopár bodov pri nesprávnej optimalizácii. Spodné stroje budú s jeho používaním zaostávať a stratia časť tekutín, ktoré má Weebly. Je to malé oneskorenie, nevadí, ale stále je tam stále.

Skutočným problémom je oddelenie nastavení šablón a nastavení stránok. V editore stránky môžete presúvať čokoľvek na stránke, nedotýkajte sa však ničoho, čo sa týka univerzálneho dizajnu vašich stránok, ako sú hlavičky a päty. One.com našťastie šedé oblasti, aby vám dali vedieť. Aj napriek tomu je nepríjemné prepínať medzi nimi a robiť niekoľko jednoduchých úloh.

Ako je uvedené v sekcii funkcií vyššie, môžete blogovať na One.com, ale nie je zahrnutá v editore. Na rozdiel od väčšiny tvorcov webových stránok nemôžete pridať stránku blogu ani presunúť prvok blogu na žiadnu stránku. Blog môžete nastaviť iba na ovládacom paneli a hoci je tento postup pomerne jednoduchý, je to asinská implementácia, ktorá vedie iba k frustrácii..

Jednoduchosť použitia

Napriek týmto frustráciám je ľahké používanie skutočne celkom dobré. One.com môže robiť nejaké podivné rozhodnutia s umiestnením blogu a výberom témy, ale samotný proces zostavenia cíti tekutosť. Požičiava si stránku Weeblyho knihy a to je dobrá vec. Pokiaľ vaša téma vyhovuje vášmu účelu, mali by ste byť schopní navrhnúť web bez problémov.

Ľavý panel nástrojov umožňuje plne interaktívny zážitok. Prvky pretiahnete priamo na stránku, takže sa nemusíte obávať pokúšať sa nájsť ikonu pridania alebo kopať to, čo chcete. One.com obsahuje aj niektoré značky podobné Photoshopu, takže si môžete byť istí, že sa všetko usporiada.

Pridávanie nových stránok je rovnako jednoduché. Váš editor sa nachádza na hornom paneli nástrojov a pár kliknutí na toto tlačidlo vyvolá obrazovku výberu stránky. Pre webové obchody, galérie a kontaktné stránky existuje široká škála rôznych možností, ktoré sú plné fiktívneho obsahu. Je jednoduché pridať novú stránku a rozšíriť svoj web.

Pokiaľ ide o celkový vzhľad svojich stránok, môžete si šablónu prispôsobiť, ale je to trochu ťažké. Musíte prejsť do editora stránok, pridať novú stránku a potom kliknúť na „preskúmať šablóny One.com“, aby ste mohli zmeniť svoje. Pokiaľ ide o naše testovanie, nenašli sme žiadny iný spôsob, ako zmeniť šablónu, čo je trochu nepríjemné.

Ak výber novej šablóny nie je pre vás, môžete vždy navrhnúť svoju vlastnú. One.com umožňuje zvláštnu funkciu, kde je možné na rôznych stránkach použiť rôzne šablóny. Umožňuje veľa flexibility, ale môže byť pre nováčikov trochu mätúci.

Z hľadiska dizajnu nemá umiestnenie možností šablón a možností stránok do rôznych oblastí žiadny zmysel. Z hľadiska jednoduchosti použitia však trochu pomáha. Aj keď si tento jedinečný systém zvykne, núti vás segmentovať to, na čom pracujete, takže sa nemusíte starať o chaotický vývoj univerzálnych prvkov svojich stránok. Napríklad pretiahnutie jedného prvku na stránke nespôsobí náhodné uchopenie loga pozdĺž cesty.

Aby som to vyjasnil, neznamená to, že rozdelenie týchto nástrojov je dobrá vec. Trochu to uľahčuje používanie, ale malá obeta v tejto oblasti by spôsobila oveľa tekutejšiu staviteľku napriek možným nehodám.

Na čisto budovanie vašich stránok je One.com veľmi jednoduché, pretože je dobre známy. Úplne interaktívne rozhranie znamená, že jediným kliknutím myši môžete robiť presne to, čo chcete. Vyspelejšie možnosti, ako napríklad prepínanie šablón, sú však dôvodom na obavy.

podpora

Keďže One.com je plnohodnotný webhosting, podpora je veľmi dobrá. Mnoho tvorcov webových stránok obmedzuje podporu na centrum pomoci a e-mailovú adresu. Aj keď to isté platí pre One.com, máte aj živý chat, riešenie nepretržite pre akýkoľvek nepríjemný problém, ktorý sa môže vyskytnúť.

Centrum pomoci je pomerne jednoduché. One.com má deväť rôznych kategórií so všetkým, od začatia až po správu prihlásenia na odber. Oblasť začínajúca je obzvlášť užitočná, pretože poskytuje pekný prehľad o každej službe One.com, ktorú ponúka. To vás v niekoľkých krátkych článkoch uvedie do prevádzky v nástroji na tvorbu webových stránok, WordPress, Microsoft Office 365 a ďalších.

Samotné kusy sú napísané čisto s priloženým obsahom pre zložitejšie návody. Niektoré články obsahujú snímky obrazovky, napríklad tie, ktoré sa týkajú tvorcu webových stránok, ale bolo by pekné vidieť snímky obrazovky vo viacerých článkoch, ako aj niektoré sprievodné videá..

One.com bohužiaľ spadne do pasce, ktorú veľa tvorcov webových stránok robí v centre pomoci. Existuje veľa návodov od aktivácie predplatného po spustenie blogu, ale neexistujú žiadni sprievodcovia riešením problémov. V našich recenziách je nápadne (prečítajte si našu prekvapivo recenziu) jediný tvorca, ktorý obsahuje tieto články, ktoré sú veľmi užitočné pri malých bežných problémoch..

Ak máte nejaké problémy, musíte sa obrátiť na podporu. Živý chat a e-mail sú k dispozícii s pomerne krátkou dobou odozvy. O niečo viac ako 10 hodín sme dostali e-mail s odpoveďou a behom niekoľkých minút sme mali priamy rozhovor. V prípade neanglických hovorcov však bude živý rozhovor pomalší. K dispozícii sú iba anglicky hovoriaci agenti 24 hodín denne, 7 dní v týždni, zatiaľ čo iné jazyky majú normálne osemhodinové operačné okná.

Formy podpory sú však na One.com vynikajúce. Príspevky ako fórum alebo telefonická podpora by určite boli vítané, ale implementácia funguje dosť dobre. Články v centre pomoci sú jasne napísané s dostatočnou hĺbkou a podpora reaguje rýchlo, pokiaľ hovoríte po anglicky.

Verdikt

Ak hľadáte tvorcu webových stránok s množstvom funkcií, ktorý vám môže ušetriť pár babiek, potom je One.com skvelou voľbou. Za svoje peniaze získavate strašne veľa vzhľadom na to, ako sa pre moderné prehliadače stávajú dôležitými funkciami, ako je napríklad certifikát SSL. Jednoduché použitie je tiež prvotriedne, so známym rozhraním, ktoré sa zameriava na dôležité oblasti webdizajnu.

Avšak príslovečný slon v miestnosti je dizajnom samotného staviteľa. Na konci stránky One.com boli urobené podivné rozhodnutia, v neposlednom rade je to hrozná implementácia blogu. To v kombinácii s rozdelením nástrojov, ťažké nájsť možnosti šablón a občas laggy rozhranie spôsobujú, že sa služba cíti trochu ako umývanie.

Je to však pre niektorých. Ak chcete lacné webové stránky prostredníctvom užívateľsky príjemného rozhrania, potom je One.com pre vás. Len neplánujte robiť veľa blogov.

Čo si myslíte o One.com? Dajte nám vedieť v komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map