Recenzia Jimdo – aktualizované 2020

Recenzia Jimdo

Jimdo je solídnou možnosťou pre väčšinu ľudí, ktorí chcú vytvoriť svoj vlastný web. Má veľa možností, rozumný výber tém a rozumné ceny. Podpora je však drobná šnurovanie na miestach; prečítajte si našu kompletnú recenziu Jimdo, kde nájdete všetky podrobnosti.Jimdo je tvorca webových stránok prispôsobený tým, ktorí chcú rýchlo vyzerajúcu webovú stránku. Vďaka užívateľsky prívetivému editoru sa vaše stránky budujú od nuly, zatiaľ čo inteligentný Dolphin AI vám za pár minút dá niečo dokopy. Je zrejmé, že tento tvorca webových stránok je zameraný na rýchlosť.

Toto jednoduché používanie stále prináša Jimdo miesto medzi najlepšími tvorcami webových stránok, ale niektoré problémy ho bránia v tom, aby sa umiestnili na najvyššej úrovni. V priemere budete utrácať trochu viac za funkcie, ktoré nemusíte potrebovať, čo v závislosti od vášho plánu robí z tohto riešenia o niečo vyššie náklady..

V priebehu tohto preskúmania Jimda budeme upozorňovať na hlavné body a pády tejto služby. Budeme hovoriť o funkciách, cenách, dizajne, ľahkom používaní a podpore, ponoríme sa hlboko do toho, čo bude správne a na čom by to mohlo fungovať..

Ak by ste radšej skočili zo zbrane a vyskúšali si Jimdo pre seba, môžete sa prihlásiť na bezplatný účet a dostať sa priamo do budovy. Na konci tejto recenzie si však prečítajte informácie o inovácii na platený program.

jimdo rozhranie

videozáznamy jimdo

nastavenie jimdo seo

Nastavenia elektronického obchodu jimdo

Nastavenia blogu jimdo

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre Jimdo

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Jimdo je z hľadiska funkcií pomerne jednoduchý. Mimo zoznamu prvkov a samotného staviteľa niektorí používatelia ani nevedia, čo Jimdo môže ďalej ponúknuť. Funkcie fungujú väčšinou na pozadí a aj keď nie sú honosné, stále ponúkajú pre váš web veľkú hodnotu..

Všetky weby sú šifrované pomocou certifikátu SSL, čo je obrovské plus najmä pre obchodné domy elektronického obchodu. Certifikát SSL šifruje všetky informácie odosielané na a z vašich webových stránok, čo je nevyhnutné, ak plánujete zhromažďovať čokoľvek osobné. Poskytuje vašim používateľom pokoj v duši, ale pomáha tiež hodnoteniu Google, pretože veľa vyhľadávacích nástrojov a webových prehliadačov varuje používateľov, ktorí pristávajú na nezabezpečených stránkach..

jimdo ssl certifikát

Certifikát však bude mať úžitok aj pre stránky mimo elektronického obchodu. Jimdo vám umožňuje vytvárať kontaktné formuláre na vašom webe priamo v editore. Certifikát bude okrem čísel kreditných kariet šifrovať také veci, ako sú mená a e-mailové adresy, čo znamená, že ste chránení pred krádežou informácií počas prenosu údajov..

jimdo tvorca formulárov

Blogovanie je veľká časť akéhokoľvek tvorcu webových stránok a Jimdo nie je výnimkou. Môžete si vytvoriť plnohodnotný blog, alebo ho len zahodiť na existujúcu stránku. Jimdo vám však tiež umožňuje vytvárať oblasti chránené heslom, čo znamená, že ostatní používatelia sa môžu prihlásiť a blogovať, ak chcete prispievať autormi.

Jimdo neponúka centrum aplikácií, ale existujú spôsoby, ako integrovať aplikácie tretích strán s tvorcom. Sú kompatibilné rôzne služby vrátane Tidio Live Chat, Ticket Eventbrite a Infogr.am infografiky. To určite zasiahne hit žiadneho aplikačného centra a poskytne niekoľko ďalších nástrojov na zostavenie vašich stránok.

Tieto integrácie sú skutočným predajným miestom spoločnosti Jimdo. Samotný staviteľ je veľmi jednoduchý na používanie, ale nič iné, keď sa stavia proti iným tvorcom webových stránok. Prístup k tomuto zoznamu nástrojov je však tým, čo Jimdo oddeľuje, čo vám umožňuje používať na svojich webových stránkach výkonný softvér. Zatiaľ čo iní tvorcovia webových stránok môžu mať nástroje, ktoré vykonávajú podobné funkcie, len málo z nich ponúka ideálne riešenia na vytváranie svojich stránok, ako je tento.

Prehľad funkcií Jimdo

Logo Jimdowww.jimdo.com

Začína sa od 750 dolárov mesačneVšetky plány

dizajn

Predpripraviť témy

Tvorca formulárov

Editor HTML
Iba plán Pro

Podpora fóra

Vektorové umenie Gallary

audio

HD video

Použiteľnosť

Rozhranie drag and drop

SEO editor

Podpora mobilných zariadení

Centrum aplikácií

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránky
Iba plán Pro

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

extras

Certifikát SSL

Doménové meno

Kredity reklamy

Kontrola stránok

podpora

Centrum pomoci

forum
1

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7
1

Videonávody

Textové príručky

rôzne

Plán zadarmo

cena

Spoločnosť Jimdo ponúka lacnejšie ceny ako väčšina ostatných tvorcov webových stránok. Napríklad plán Pro je výrazne pod väčšinou konkurentov. Nad tým však náklady výrazne vyskočia. Aj keď cena podnikateľského plánu je určite opodstatnená, plán medzi nimi by prešiel dlhú cestu, aby sa táto zostava cítila lepšie zaoblená..

Počnúc bezplatným plánom sa však jedná len o to, čo by ste očakávali. Na svoje stránky dostanete bezplatnú subdoménu od spoločnosti Jimdo, obmedzeného úložiska a reklám Jimdo. V skutočnosti v spoločnosti Weebly získavate rovnaké špecifikácie ako bezplatný plán (prečítajte si našu recenziu firmy Weebly). Nie je to vzrušujúce, ale dosť, aby vás rozbehlo.

Programy Pro sú miesto, kde si môžete prísť na svoje s týmto tvorcom webových stránok. Reklamy sú vystrihnuté a za prvý rok získate bezplatnú doménu. Pokiaľ ide o cenu, špecifikácie sú tiež dosť pôsobivé a ponúkajú až 10 GB šírky pásma a 5 GB úložného priestoru. Podobné plány s ostatnými tvorcami webových stránok obyčajne stoja 10 a viac dolárov mesačne, takže určite existujú úspory.

Potom sa veci začnú rozpadať. Podnikateľské plány ponúkajú za svoje peniaze veľa hodnoty, ale nedajú sa dobre spoznať proti iným staviteľom. Napríklad neobmedzená šírka pásma a 10 GB úložného priestoru vo Wix (prečítajte si našu recenziu Wix) sa dodávajú iba za 14 dolárov mesačne. Aj keď máte k dispozícii menej úložného priestoru, získate výhody bezplatných reklamných kreditov a ďalších aplikácií.

Aj napriek tomu vám obchodný plán ponúka internetový obchod, vďaka čomu je cena celkom príjemná. Internetový obchod v GoDaddy GoCentral (prečítajte si naše hodnotenie GoDaddy GoCentral) je v skutočnosti rovnaká cena. Skutočným problémom je delta medzi plánmi Pro a Business.

Ak chcete viac ukladacieho priestoru a šírky pásma, ste nútení zaplatiť za internetový obchod, aj keď ho nepotrebujete. Pridanie plánu v strede, ktorý je lacnejší o niekoľko dolárov mesačne, by túto zostavu trochu pomohlo.

Dokončenie zo zoznamu sú prémiové plány. Väčšina ľudí by sa od nich mala čo najviac vyhýbať. Za ďalších 10 dolárov mesačne máte prístup k VIP podpore a bezplatnej kontrole stránok (ak by ste to mohli skutočne nazvať zadarmo). Neexistuje malá alebo žiadna motivácia rozdávať mince za tak malú pridanú hodnotu.

Okrem prémiového plánu sa všetky ceny zdajú byť celkom opodstatnené. Plány zadarmo a Pro sú vynikajúce a obchodné plány ponúkajú množstvo ďalších funkcií. Jimdo napriek tomu veľmi chýba spôsob, ako spojiť tieto dva svety dokopy, a pridanie piateho plánu by viedlo k tomu, že zostava bude pevná..

dizajn & náradie

Jimdo má celkom intuitívneho editora, ktorý získa dokonalé skóre v nasledujúcej sekcii. Je tiež dosť silný a obsahuje rôzne prvky na vytvorenie stránky. Nedostatok možností šablóny znamená, že pravdepodobne budete mať viac práce na nohách, ale to nie je príliš sklamaním, ako ľahko sa Jimdo dá používať.

Editor je úplne interaktívny. Mnoho tvorcov webových stránok používa výraz „drag and drop“, ale to nie je presne to, čo sa tu deje. Interagujete priamo na webovej stránke, presúvate, meníte veľkosť a pridávate prvky presne tam, kde ich chcete. Po nastavení stránky hore môžete presúvať rôzne aspekty webu, ale samotný proces zostavenia spočíva v pridávaní nových prvkov zo zoznamu..

pridajte prvok

Pri používaní editora sme však mali niekoľko problémov. Načítali sme napríklad tému obchodu v Barcelone, aby sme vyskúšali vytvorenie vlastného online obchodu s tričkami. Šablóna používa obrázky ako spodnú časť stránky ako jeden z navigačných prostriedkov. Keď sme však klikli na pridanie odkazu, nepripojilo sa a dostali sme chybové hlásenie.

jimdo prerušený odkaz

Ukázalo sa, že odkazy sú mŕtve, keď načítate tému, a ak chcete skutočne pridať odkaz, musíte upraviť prvok. Nejde o problém s ľahkosťou použitia, pretože ide o problém s dizajnom. Témy vyzerajú skvele, natoľko, že je celkom ľahké zobrať ich za funkčné webové stránky. Neznamenajú však, že budete musieť urobiť veľa práce, aby stránky fungovali tak, ako chcete.

Možno preto existuje len obmedzený výber. Jimdo ponúka asi 15 z brány, s možnosťou začať od nuly. Keďže editor Jimdo je ľahko použiteľný, najlepšou voľbou môže byť začatie s prázdnou šablónou. Vyhnete sa problémom, ako je ten, ktorý je popísaný vyššie, a zaistíte, aby vaše stránky vyzerali tak, ako chcete.

jimdo šablóny

Jimdo má v editore dosť vecí, vďaka ktorým je celkom užitočný. Funkcie ako vstavaný editor obrázkov, integrácia kontaktných formulárov a stĺpce s možnosťou zmeny veľkosti umožňujú vytvorenie množstva nástrojov. Aj napriek tomu nedostatok strediska aplikácií uzatvára užitočnosť pre viac špecializovaných potrieb.

jimdo editor obrázkov

Toto je trend, ktorý sme videli od niekoľkých tvorcov webových stránok, ako je napríklad SquareSpace (prečítajte si našu recenziu v SquareSpace), ktorá blokuje veľa flexibility. To, čo vidíte, je to, čo získate, a hoci existuje veľa možností, nebudete môcť zabudovať do niečoho, čo presahuje limity stanovené Jimdom. Každý tvorca webových stránok má do určitej miery obmedzenia, ale úroveň tu ďaleko prevažuje nad inými možnosťami, ako je WordPress.

Na väčšine webových stránok by nemal byť problém. Osobné portfóliá, hudobníci, fotografi a miestne podniky si budú môcť spolu s Jimdom vytvoriť funkčné a dobre vyzerajúce miesto. Ak však hľadáte niečo trochu intenzívnejšie, možno nemáte nástroje na jeho správne vykonanie.

Všetky aplikácie tretích strán prichádzajú prostredníctvom doplnkov POWr, čo je služba, ktorá ponúka množstvo nástrojov, ale nie na rovnakej úrovni ako WordPress. Nájdete tu veci ako odpočítavač času, tlačidlo PayPal a vstupné stránky s oknami, ktoré sú užitočné, ale nie na rovnakej úrovni ako niektorí iní tvorcovia webových stránok..

Jednoduchosť použitia

S Jimdo si môžete vytvoriť webovú stránku jediným kliknutím. Znie to ako obyčajná fráza, ale v skutočnosti je to tu. Na domovskej stránke jednoducho kliknete na možnosť „začať hneď teraz“ a ste mimo závodov. Prekvapivý začiatok nás počas tejto kontroly skutočne strážil a museli sme ustúpiť od snímok obrazovky.

jimdo domovskú stránku

Budovanie je možné začať tromi spôsobmi: web, obchod alebo blog. Po výbere toho správneho si môžete dovoliť Jimdoovi vytvoriť si stránku na základe niekoľkých otázok alebo sa ponoriť priamo do nástrojov pre seba. Automatizovaný systém (známy ako Jimdo Dolphin) vám položí niekoľko otázok týkajúcich sa obsahu vašich stránok a vytvorí východiskový bod pre prácu s.

výber webových stránok spoločnosti jimdo

Dostanete úplne funkčnú webovú stránku od spoločnosti Dolphin, ale je stále najlepšie vylepšiť editora. Je pravda, že Dolphin je trochu strašidelný, pretože vyhľadá vaše meno online a pokúsi sa zhromaždiť všetky informácie o vás. Je to užitočné, ale tiež dosť znepokojujúce.

jimdo delfín

V skutočnosti je pravdepodobne najlepšie vyhnúť sa Dolphinovi úplne, pretože navrhovanie vašich stránok je samo o sebe dosť jednoduché. Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcej časti, Jimdo je úplne interaktívne rozhranie natoľko, že všetky prvky dizajnu vašej stránky sú nakonfigurované na samotnej webovej stránke..

V niektorých ohľadoch je to trochu dvojsečný meč. S toľkými upraviteľnými prvkami v takom malom priestore je počiatočné použitie Jimda dosť ohromujúce. Aj napriek tomu, že strávite trochu času s editorom, je ťažké si predstaviť, že by ste použili čokoľvek iné. Nie je pochýb o tom, kde je konkrétna vlastnosť, pretože na ňu môžete doslova umiestniť kurzor myši priamo na webovú stránku.

Ak máte nejaké otázky o tom, čo konkrétna funkcia robí, Jimdo obsahuje rýchlu referenciu pre každý nástroj. Poskytne krátky popis toho, čo daný prvok robí, ako aj odkaz na podrobnejší článok v rámci centra podpory..

imdo pomôcť

Keď skočíte dovnútra, môže byť použitie Jimda trochu zložitejšie. Postupom času sa však stáva jedným z intuitívnejších rozhraní. Aj keď má ktorýkoľvek tvorca webových stránok výučbovú krivku, táto sa cíti mimoriadne nízka a vyplatí sa oveľa rýchlejšie ako väčšina konkurentov. Určite existuje priestor na zlepšenie, ale je jasné, že Jimdo je jedným z najjednoduchších staviteľov.

podpora

Jimdo má jedno z lepších podporných stredísk, ktoré sme videli od týchto tvorcov webových stránok. Jedná sa o čisté a ľahko použiteľné rozhranie s informáciami o spustení a údržbe vašich stránok. Avšak získanie Jimda má niekoľko komplikácií.

Počnúc strediskom podpory však máte prístup k rôznym článkom, ktoré sa väčšinou zameriavajú na používanie programu Jimdo Builder. Existuje len veľmi málo tém, ktoré sa točia okolo podpory, napríklad zvýšenie limitu pamäte. Centrum podpory je skôr ako školiace stredisko, ktoré naráža na hlavné časti prevádzkovania webových stránok, ako je napríklad indexovanie Google.

jimdo centrum podpory

To však nie je príliš problém. Na rozdiel od typického webhostingu sú Jimdo a všetci ostatní tvorcovia webových stránok uzavretými systémami, čo znamená, že s technickými stránkami webov sa nemá čo robiť. Väčšina problémov, ktoré sa objavia na tomto konci, bude na strane Jimda a je nepravdepodobné, že by ste vedeli, že sa to deje..

Väčšina toho, čo budete potrebovať, príde cez centrum podpory, aj keď je názov trochu zavádzajúci. Články sú veľmi podrobné, vhodné pre snímky obrazovky a podrobné pokyny. Mnohé z tém obsahujú aj sprievodné videá, vďaka ktorým sú oveľa zložitejšie návody, ako napríklad vytvorenie stránky „vo výstavbe“, oveľa jednoduchšie.

jimdo podpora článku

V prípade akýchkoľvek technických problémov musíte kontaktovať spoločnosť Jimdo. Určite to však nie je ideálny proces. Tvorca webových stránok ponúka e-mailovú podporu iba prostredníctvom kontaktného formulára, vďaka čomu je tento proces neohrabaný. Toto je jediný spôsob, ako sa zmocniť Jimdo, s výnimkou tých, ktorí majú plány Premium, ktorí dostanú priamu podporu.

jimdo kontaktný formulár

Samotné centrum podpory je celkom dobré, ale namiesto riešenia problémov sa zameriava viac na budovanie a rozširovanie stránok. V prípade akýchkoľvek problémov je potrebné kontaktovať spoločnosť Jimdo, ale ťažkopádny proces znamená, že vaše problémy sa pravdepodobne vyriešia dlhšie, ako by ste chceli..

Jednoduchý live chat by zmiernil celý tento problém. V súčasnom stave je ťažké prehliadnuť neohrabaný proces, ktorý Jimdo zaviedol. Lepšia forma kontaktu by podporila centrum podpory vyzerať lepšie, ale, ako to stojí, ani nie sú ideálne.

Verdikt

Jimdo je skvelou voľbou pre tvorcov webových stránok. Od začiatku máte prístup k veľkému zoznamu nástrojov s integráciou do aplikácií, ako sú Kalendár Google a Eventbrite. Počiatočná aktualizácia je celkom lacná, ak však potrebujete výkonnejší plán, zaplatíte o niečo viac ako ostatní stavitelia.

Tí, ktorí hľadajú rýchleho tvorcu webových stránok, ktorý vás môže dostať online za pár minút, by určite mali zvážiť Jimdo. Ľahko sa používa, ak začínate od nuly, ale Dolphin AI zaisťuje, že sa môžete pripojiť na internet bez práce s nohami.

Okrem toho by ste sa mohli pustiť do CMS ako WordPress pomocou webhostingu. Pozrite si náš zoznam najlepších poskytovateľov webhostingu, aby ste sa dozvedeli viac o tejto trase.

Čo si myslíš o Jimdo? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me