Recenzia Gator – Malý brat HostGator – Aktualizované 2020

Gator Review

Gator je tvorca webových stránok spoločnosti HostGator, a preto je zameraný predovšetkým na nováčikov. Vytvorenie jednoduchého webu je jednoduché a takmer zábavné, ale ak chcete väčšiu hĺbku, môžete vyskúšať inú službu. Podrobnosti nájdete v našej úplnej recenzii Gator.


Tvorca webových stránok spoločnosti HostGator, Gator, je k dispozícii vo všetkých platených hostingových plánoch, ale dá sa kúpiť aj ako samostatný nástroj, ktorý vám pomôže vytvoriť webovú stránku. Platforma je lacná, krásna a je zameraná na menej technicky zdatných používateľov, takže začiatočníci by nemali mať problém s tým sa do nej zapojiť..

Gator však obetuje prispôsobiteľnosť tak, aby vyhovovala nováčikom, najmä z hľadiska rozmanitosti prvkov a hĺbky funkcií. Je pravda, že s tým môžete vytvoriť niečo skvelé, ale chýba mu hĺbka na vytvorenie zoznamu našich najlepších tvorcov webových stránok.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Gator

Vlastnosti

Funkcie Gator nie sú hlboké, ale nie sú ani plytké. Základy sa účtujú, ale niektoré z nich sa neobjavujú.

Blogovanie s Gatorom

Blogovanie s Gator je jednoduché. Najskôr nastavíte funkciu výberom zo šablón blogu Gator. Všetci sú krásni a pohotoví, takže sa nemusíte obávať. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať ten, ktorý vyzerá dobre.

Gator-blog

Pridanie príspevku do blogu je iba otázkou nastavenia stránky blogu a pridania nového príspevku. Navyše začnete s niekoľkými už napísanými príspevkami, takže ich môžete začať upravovať. Môžete ich formátovať obvyklým cestovným – veľkosť textu, hmotnosť, farba – ale okrem toho nie je veľa prispôsobiteľných.

Môžete vkladať iba obrázky, videá a text. Aj keď to pre bežný príspevok na blogu stačí, ak chcete robiť niečo iné, ako napríklad špeciálnu grafiku alebo karusely, nebude fungovať, pokiaľ nepoznáte cestu okolo súborov Flash..

Bolo by pekné, keby ste mohli stránku upravovať tak, ako by ste ju mali normálnu, s miniaplikáciami a prvkami, ale to nie je možné. Ak chcete tvorcu webových stránok, ktorý to dokáže, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Voog.

Okrem toho je pekné, že môžete nastaviť indexovanie metadát. Je tiež veľkým plusom, že môžete priraďovať značky a integrovať sa s Facebookom na pripomienkovanie. Pomáha to zvýšiť interakciu s vaším obsahom, čo je v očiach spoločnosti Google dobré.

Celkovo je blogovací systém nadpriemerný v porovnaní s ostatnými tvorcami webových stránok, ale je podradný tomu, čo by ste dosiahli vďaka plnohodnotnému systému správy obsahu, ako je napríklad WordPress. Ak je pre vás blogovanie dôležité, prečítajte si nášho sprievodcu pre začiatočníkov o používaní programu WordPress.

Elektronický obchod s Gatorom

Predaj online v službe Gator je jednoduchý. Začnete nastavením back-end informácií o vašom obchode, potom môžete produkty. Pri prvom použití funkcie vás sprievodca prevedie týmto procesom. Ak chcete pridať produkt, vyberte obrázky, napíšte popis a nastavte cenu. Potom ste už technicky hotoví.

Pre lepšie indexovanie však Gator podporuje kategórie a varianty produktov, ktoré môžu používateľom pomôcť pri navigácii na vašich stránkach a ľahšie nájsť produkty, ktoré potrebujú. Systém elektronického obchodu Gator ďalej podporuje digitálne produkty. Používatelia si môžu produkt stiahnuť dokonca aj prostredníctvom platformy, ktorá vám poskytuje veľkú flexibilitu.

Pokiaľ ide o príťažlivosť pre zákazníkov, Gator vyniká. Nielenže môžete pridať zľavové kupóny a výpredaje, ale tiež môžete prijímať platby prostredníctvom služieb PayPal, Stripe alebo dobierkou.

Je to slušný obchod, ale v porovnaní s tým, čo by ste mohli pomocou služby Shopify dosiahnuť, je bledý. Ak je pre vás elektronický obchod dôležitý, vyskúšajte túto platformu, ale nie skôr, ako si prečítate nášho sprievodcu pre začiatočníkov k Shopify.

SEO s Gatorom

Gator neprichádza so špecializovaným nástrojom na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov, ako to robí Wix. Pri spravovaní sekcií môžete radšej zmeniť metadáta každej stránky.

Gator-SEO

Okrem toho získate certifikát SSL s najlacnejším plánom. Nielenže vás to pritiahne k väčšej dôvere návštevníkov, ale je to tiež veľké plus pre spoločnosť Google. Ďalšou vecou, ​​ktorú má spoločnosť Google rád, je schopnosť reagovať, v ktorej je Gator dobrá, pričom prvky sa automaticky prispôsobujú veľkosti tak, aby sa zmestili na mobilné obrazovky.

Gator pomáha s indexovaním a hodnotením vyššie, ale ak máte v pláne umiestniť prvé miesto pre veľa kľúčových slov, mali by ste hľadať inde. Wix má skvelý nástroj SEO, preto si pred výberom webovej stránky prečítajte našu recenziu Wix.

Prehľad funkcií Gator

Logo Gatorwww.hostgator.com

Začína sa od 384 dolárov mesačneVšetky plány

dizajn

Predpripraviť témy

Tvorca formulárov

Editor HTML

Podpora fóra

Vektorové umenie Gallary

audio

HD video

Použiteľnosť

Rozhranie drag and drop

SEO editor

Podpora mobilných zariadení

Centrum aplikácií

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránky

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

extras

Certifikát SSL

Doménové meno

Kredity reklamy

Kontrola stránok

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Videonávody

Textové príručky

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Gator nie je zlý, pokiaľ ide o cenu, ale nedostatok bezplatného plánu ho drží späť v porovnaní s Wixom alebo Weeblym.

Program Starter je lacný a vhodný pre väčšinu online potrieb. Ak sa nechcete dostať do elektronického obchodu, má všetko, čo potrebujete na vytvorenie krásnej webovej stránky. Okrem editora získate aj názov domény, certifikát SSL a bezplatný hosting.

V reťazci je prémiový plán drahý za to, čo ponúka. Pri takmer dvojnásobnej cene je jedinou výhodou oproti plánu Starter prioritná podpora. Pre väčší podnik, ktorý má zamestnancov pracujúcich na webových stránkach, by to mohlo byť výhodou. To znamená, že pretože plán Starter už má 24/7 podporu, nie je to také dôležité.

Napokon, plán elektronického obchodu je len dobrou voľbou, ak sa vám páči spoločnosť Gator a chcete tiež nastaviť obchod online. Inovácia je drahá, ale ako sme už diskutovali, platforma elektronického obchodu je výkonná a vhodná pre všetky podniky.

Gator neponúka bezplatný program ani bezplatnú skúšobnú verziu, ale kompenzuje ho 45-dňovou zárukou vrátenia peňazí. V prípade žiadosti o vrátenie platby je to lepšie ako štandardný trhový 30 dní, ale nie je to možné vo všetkých prípadoch.

Ak požiadate o dedikované servery, vlastný softvér alebo vlastnú doménu, nebudete mať nárok na vrátenie prostriedkov. To je dôležité pre hostingové plány Gator, ale tu sa to netýka.

Okrem toho nedostanete vrátenie, ak platíte šekom, bankovým prevodom alebo peňažným poukazom. Aj keď existujú obmedzenia, nie sú neprimerané, takže sa uistite, že platíte kreditnou kartou alebo účtom PayPal a mali by ste byť v poriadku..

dizajn & náradie

Dizajn webových stránok Gator je krásny a jeho nástroje sa ľahko používajú. Pri prvom otvorení nástroja sa vám pri úvodnom otvorení nástroja zobrazí krátky návod, v ktorom sa zdôraznia hlavné nástroje softvéru. Nie je to vyčerpávajúce, ale dáva vám dobrú predstavu o tom, čo musíte urobiť, aby ste mohli začať.

Rozhranie je priame. Ľavý panel je ten, ktorý budete používať najviac. Karta „prvky“ vám umožňuje pridať premade bloky a prvky na vaše webové stránky. Zahŕňajú ikony, špendlíky Mapy Google, kontaktné formuláre a dokonca aj súbory Flash.

Celkovo vzaté, na vašu stránku je potrebné presunúť značné množstvo blokov, takže podľa vlastného uváženia by ste nemali mať žiadny problém s prispôsobovaním sekcií..

Karta Stránky Gator

Karta „Stránky“ vám umožňuje spravovať stránky vašich webových stránok, čo je bežná téma medzi tvorcami webových stránok.

Na karte „Stránky“ spoločnosti Gator je skvelé, že na stránke, ktorú upravujete, môžete vykonať zmeny pomocou ikon v hornej časti panela nástrojov. Všetky stránky okrem toho začínajú preddefinovanou sadou oddielov, ktorá pomáha pri rozdeľovaní práce, ktorú musíte urobiť, čo vám umožňuje efektívnejšie vytvárať webové stránky..

Karta Gatorove sekcie

Karta „sekcie“ umožňuje upravovať sekcie na konkrétnej stránke. Každá stránka má hlavičku, pätu a niektoré sekcie s falošným obsahom, pokiaľ sa nerozhodnete začať s prázdnou stránkou.

Každá sekcia je dodávaná s vlastnými preddefinovanými blokmi a rozložením, podobne ako snímky v PowerPoint. Vďaka tomu je práca na webe oveľa jednoduchšia. Navyše môžete skryť sekcie pred zobrazovaním na rôznych platformách. Ak napríklad vytvorená časť nevyzerá dobre v mobile, môžete ju nastaviť tak, aby sa zobrazovala iba pre návštevníkov počítačov.

Karta „dizajn“ vám umožňuje upraviť vzhľad vášho webu. Môžete upravovať paletu farieb, písma a štýl textu, ale to sa dá očakávať od tvorcu webových stránok. Čo je skvelé, je to, že môžete pridať premade pozadie webových stránok a ak nič nezaujíma váš záujem, môžete si vytvoriť svoj vlastný.

Gator-pozadia

Karty „blog“ a „obchod“ nie sú zložité, ale k lepšiemu. Vďaka jednoduchému rozhraniu sa môžete ľahko pohybovať v takýchto zložitých systémoch, vďaka ktorým bude vaša práca plynulejšia.

Karta „Štatistiky“ zobrazuje základné analýzy vašich webových stránok. Aj keď to nie je také zložité ako Google Analytics, pomáha to, ak chcete rýchlo aktualizovať výkonnosť svojich webových stránok, najmä ak prevádzkujete platenú kampaň alebo ak chcete skontrolovať ekologickú návštevnosť v čase.

Ak chcete získať pokročilé štatistiky, môžete sa integrovať do služby Google Analytics. Je ľahké to urobiť. Stačí vložiť svoje ID Analytics do určeného poľa a Google začne zhromažďovať informácie.

Gator-analytics

Správa Gatorovho backendu

A nakoniec, karta „spravovať“ vám umožní zaoberať sa záležitosťami typu back-end. Máte prístup k úplnej histórii revízií, skontrolovať odosielanie formulárov, aktualizovať svoj favicon a dokonca spravovať svoje sociálne odkazy. Toto nie je pôsobivý zoznam nástrojov, ale je potrebné pomôcť vám vybudovať slušnú webovú stránku.

Čo je skvelé, že môžete pridať odkazy na svoje sociálne médiá z časti „Spravovať“ a potom jednoducho pretiahnite príslušný prvok a okamžite ho integrujete so svojou stránkou Facebook alebo kanálom YouTube..

Okrem týchto úprav ľavého pruhu môžete vykonávať aj úpravy na stránke, ako napríklad zmenu veľkosti prvkov, zmenu farby zverejneného prvku a podobne. Je to dôležité, pretože vždy, keď ťaháte prvok, nebude automaticky umiestnený do sekcie a zarovnaný so všetkými ostatnými blokmi. Aj keď to znamená viac práce pri každom pridaní niečoho nového, znamená to aj viac možností prispôsobenia, takže to započítame ako plus.

Gatorove šablóny okrem týchto možností úprav tiež znižujú množstvo gruntovej práce spojenej s vytvorením webovej stránky.

Sú krásne a optimalizované pre mobilné zariadenia a sú rozdelené do kategórií firiem. Vďaka tomu je skvelý krok do procesu vytvorenia vášho webu, pretože nezačínate prázdnym plátnom a môžete si zvoliť prehliadanie iba šablón z vášho odvetvia..

Aj keď sa so šablónami ľahko pracuje, nie sú také rôznorodé, ako napríklad štvorcový priestor. Ak si chcete vybrať zo širokej palety rozložení webových stránok, prečítajte si o tom našu recenziu v službe Squarespace.

Jednoduchosť použitia

Používanie služby Gator je rovnako jednoduché ako používanie väčšiny tvorcov webových stránok. Po registrácii si z vyššie uvedených šablón vyberiete šablónu a vy sa chystáte upravovať.

Ak vám to pripadá ako strmá krivka učenia, nebojte sa. Predtým, ako začnete ťahať a púšťať, sa môžete zoznámiť s Gatorovým sprievodným sprievodcom. Je to krátky, 15-sekundový návod, ktorý vám ukáže, čo robí každá karta a kde je každé dôležité tlačidlo.

Potom môžete začať používať editor. Úpravy textu a obrázkov sú rovnako jednoduché ako písanie dokumentu programu Microsoft Word. Môžete sa stretnúť s problémami, ak napríklad chcete vložiť svedectvo, ktoré Gator nemá taký premade blok, ale nástroje, ktoré má, sa ľahko používajú..

podpora

Gatorova podpora nie je hviezdna, ale je dobre zaoblená. Centrum pomoci je dobre vyrobené a obsahuje osem kategórií tutoriálov, Q&Ako a vysvetlenia. Nie je to len text. Tieto kategórie obsahujú videá a obrázky, ktoré ukazujú, čo musíte v každom prípade urobiť.

Gator-support

Ak tam nenájdete odpoveď, nezúfajte. Bez ohľadu na svoj plán získate podporu 24/7 prostredníctvom rozhovoru, e-mailu alebo telefónu. Agenti podpory Gator sú milí a nápomocní, ale je tu háčik. HostGator je veľká platforma a jej agenti môžu byť občas ohromení. Vtedy sa môže hodiť prioritná podpora. Nepomáha ani to, že neexistuje podpora fóra.

Musíte sa sami rozhodnúť, či je rozdiel v cene medzi programom Starter a prémiovým programom menej dôležitý, ako vedieť, že kedykoľvek budete potrebovať, získate prioritnú podporu. Ak je, choďte na tento plán a buďte si istí, keď sa vyskytnú problémy.

Verdikt

Gator je skvelý nástroj. Jeho použitie je jednoduché, akonáhle sa dostanete na kĺb, lacné a má slušné funkcie. Nástroj je tu s našimi najlepšími tvorcami webových stránok, aj keď sú možnosti prispôsobenia občas obmedzené a nedostanete najlepšiu podporu.

Ak chcete lepšiu platformu pre blogovanie, prečítajte si nášho najlepšieho sprievodcu webhostingom. Odporúčame WordPress, ale niečo iné môže vyhovovať vašim potrebám. Predtým, ako sa rozhodnete pre WordPress, prečítajte si náš najlepší webhosting pre sprievodcu WordPress.

Mali ste s Gatorom inú skúsenosť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me