Recenzia Duda – Aktualizované 2020

Recenzia Duda

Duda je veľmi pekný tvorca webových stránok, ktorý rýchlo vytvára dobre vyzerajúce stránky. Zmena usporiadania vecí je však ťažká a funkcie sú trochu svetlé. Celkovo sa však cítime celkom istí, že ho odporúčame väčšine firiem, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii spoločnosti Duda.


Duda obsahuje silný editor kódu, dobrý nástroj SEO a veľké množstvo prispôsobiteľných blokov a prvkov. Jeho funkcie však nie sú nijako vyčerpávajúce, ale z väčšej časti nájdete všetko, čo potrebujete. Problémy sa môžu vyskytnúť, keď sa snažíte drasticky zmeniť rozloženie stránky, pretože každý prvok, ktorý použijete, sa dá umiestniť iba do vopred určených sekcií..

Pridajte do mixu nedostatok trhu s aplikáciami a pre tento nástroj začnú veci vyzerať zle. Bez ohľadu na to, väčšina malých a stredných podnikov alebo osobných projektov môže mať úžitok z krásnej webovej stránky vytvorenej týmto tvorcom. Ak chcete zistiť, či je Duda pre vás to pravé, čítajte ďalej alebo vyskúšajte sami pomocou bezplatnej skúšobnej verzie.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Duda

Vlastnosti

Dudove funkcie sú vyčerpávajúce. Je užitočné, aby ste mohli kedykoľvek pridať útržky kódu HTML a CSS. Spravovanie blogu je jednoduché, jeho štatistiky a funkcie optimalizácie vyhľadávacích nástrojov sa približujú k plnohodnotnému pomocníkovi SEO. S ohľadom na to má to svoje nevýhody.

Editor kódu Duda

Kliknutím na symbol „“ v hornej lište editora získate prístup k kódu svojej webovej stránky.

duda-code-editor

Na rozdiel od väčšiny tvorcov webových stránok je Dudaov editor kódov užitočný. Stále potrebujete pokročilé znalosti HTML a CSS, aby ste mohli využívať vývojárske nástroje, ale silnou stránkou Duda je, že je ľahký prístup k kódu a manipulácia s ním v kúskoch so záhryzom..

Všetky sekcie webových stránok sú rozdelené do kategórií, takže ak napríklad chcete zmeniť veľkosť jedného prvku, môžete sa naučiť, ako zmeniť plavák a upraviť tento prvok, aj keď nemáte komplexné znalosti o HTML alebo CSS..

Ak je kódovanie niečo, čo by ste robili spolu s pravidelnými úpravami presúvaním myšou, prečítajte si našu recenziu programu Mobirise. Jeho editor kódu nie je tak plynulý ako Duda, ale jeho podpora pre vývojárov je prvotriedna.

Duda blogovanie

Nástroj na blogovanie je tiež kvalitný.

duda-blogovanie

Správca blogov vám okrem krásneho dizajnu umožňuje rýchlo pridávať, odstraňovať alebo upravovať príspevky. Všetko, čo zverejníte, je vybavené RSS, ale komentáre nemôžete integrovať do ničoho.

Čo je skvelé na Dudovom blogovom nástroji je to, že môžete kedykoľvek upraviť rozloženie svojho blogu. Hoci väčšina tvorcov webových stránok vás prinúti zvoliť motív blogu alebo vás prilepiť k téme blogu šablóny, Duda vám umožní vykonať malé zmeny v štruktúre blogu aj po zverejnení webovej stránky..

Úpravy sa však vzťahujú na všetky príspevky, čo je dvojsečný meč. Aj keď to znamená zníženú prispôsobiteľnosť, vaše webové stránky udržiavajú konzistentný charakter, čo je dobré pre vyššie hodnotenie v službách Google.

Duda SEO

Keďže sme uviedli rebríček na stránkach Google, povedzme o SEO. Duda je navrhnutý tak, aby uľahčoval správne hodnotenie. Získate bezplatné šifrovanie SSL so všetkými plánmi a môžete upravovať metadáta. Pridajte vynikajúci editor kódu a väčšina ľudí, ktorí majú znalosti o algoritme Google, by mala byť vybavená na prvom mieste.

Ak ste začiatočník, môže byť ťažšie začať. Stále môžete zabezpečiť, aby to fungovalo s výskumom, ale tento proces nie je optimalizovaný pre nových používateľov.

Ak chcete sprievodcu SEO, ktorý vás bude držať za ruku v tomto procese, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Wix. Okrem toho, že je našou najlepšou voľbou, má tiež úžasného sprievodcu SEO.

S cieľom sledovať, ako si ľudia prezerajú vaše webové stránky, Duda zahrnul štatistický nástroj. Bohužiaľ, je väčšinou zbytočný, pretože je základný a vďaka integrácii so službou Google Analytics máte prístup k ďalším údajom.

Elektronický obchod Duda

Ak je elektronický obchod dôvodom, prečo spúšťate web, vyhnite sa Dudovi. Nemá zlý obchodný systém, ale táto funkcia je neúplná.

duda-store

Za pridanie viac ako 10 produktov na svoj web musíte zaplatiť príplatok. Z tohto hľadiska by funkcia elektronického obchodu fungovala skvele pre tých, ktorí predávajú iba niekoľko kurzov alebo digitálnych produktov, najmä preto, že bezplatné účty sa môžu predávať online..

Elektronická obchodná platforma sa ľahko používa – Duda pre vás vytvorí obchod s fiktívnym obsahom a tlačidlami na nákup, ale nie je to platforma na vytváranie veľkých online obchodov na.

Obchod Duda môže v niektorých prípadoch fungovať, ale pre plnohodnotnú platformu elektronického obchodu by ste mali zvážiť službu Shopify. Je navrhnutý na predaj online, je však ťažšie ho používať, preto si pred vyskúšaním vyskúšajte nášho sprievodcu pre začiatočníkov k Shopify.

Prehľad funkcií spoločnosti Duda

Logo Dudawww.duda.co

Začína sa od 1400 dolárov mesačneVšetky plány

dizajn

Predpripraviť témy

Tvorca formulárov

Editor HTML

Podpora fóra

Vektorové umenie Gallary

audio

HD video

Použiteľnosť

Rozhranie drag and drop

SEO editor

Podpora mobilných zariadení

Centrum aplikácií

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránky

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

extras

Certifikát SSL

Doménové meno

Kredity reklamy

Kontrola stránok

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Videonávody

Textové príručky

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Keby ste mali urobiť individuálnu analýzu toho, či si chcete kúpiť Duda, stálo by to za to. V porovnaní s trhovým štandardom je to však drahé.

Základný plán je editor, ktorý môžete vyskúšať v bezplatnej 30-dňovej skúšobnej verzii bez nástrojov na spoluprácu, ako je napríklad karta Poznámky. Ak ste zavádzač, mali by ste byť s týmto plánom v poriadku, bez ohľadu na veľkosť vášho podniku. Je to obzvlášť dobré pre webové stránky portfólia alebo pre podnikateľov.

Plán tímu prináša spoluprácu k stolu. Nemá sa čo povedať, stačí sa uistiť, že obchod uzavriete, ak máte radi Duda, ale potrebujete hlboké prispôsobenie a niekoho, kto vám pomôže s kódovaním alebo pokročilými nastaveniami..

Plán agentúry nestojí za to. Za 74 dolárov mesačne, účtované ročne, získate len o niečo viac, ako v tímovej úrovni. Ak potrebujete nástroj na tvorbu widgetov, mali by ste radšej inú platformu ako Wix alebo Weebly.

dizajn & náradie

Editor Dudy je pozoruhodný a umožňuje vám vytvárať krásne webové stránky.

duda-editor

Po zaregistrovaní sa do služby si môžete vybrať z množstva šablón. Všetci sú dobre vyzerajúci, pohotový a ľahko sa s nimi pracuje. Navyše prichádzajú so štruktúrami webových stránok špecifických pre dané odvetvie a fiktívnym obsahom, čo uľahčuje rýchle uverejnenie niečoho.

Pred prijatím rozhodnutia vám odporúčame tieto témy prehliadať. Svoj motív môžete zmeniť neskôr, ale bude oveľa ťažšie opakovať všetok obsah od základov. Je ľahké zavrieť oči a chytiť sa prvej veci, pretože šablóny sú dobre vyrobené.

Po výbere šablóny sa vám pošle editor.

Horná lišta má chladné nástroje. Napríklad v rozbaľovacej ponuke úplne vľavo môžete prechádzať existujúcimi stránkami. Je to užitočné, pretože väčšina tvorcov webových stránok vás vráti späť na informačný panel a upraví stránky. S Dudou je proces zjednodušený.

Vedľa tejto karty sú ikony zariadenia. Môžete ich použiť na zistenie, ako bude zmena vyzerať na zariadení. Bol by to celkový balík, ak by ste sa tiež mohli rozhodnúť nezobrazovať určité prvky na jednom alebo druhom zariadení, ale stále je to pekný doplnok.

Na tejto karte máte prístup aj k nástrojom pre vývojárov. Aj keď táto ikona môže byť neintuitívna, ak viete dosť o CSS, zistíte, že vám „“ umožňuje kódovať.

Napokon, Duda ukladá vaše revízie. Ak urobíte chybu, počas tej istej relácie môžete kliknutím na tlačidlo „Späť“ alebo „Opakovať“ aktualizovať svoje webové stránky a vykonať rýchle opravy. Duda nemá úplnú históriu revízií, ako je Elementor, ale je stále užitočná.

Inovatívnou črtou v Dude sú jej komentáre.

Na pravej strane editora sa nachádza malý panel s nástrojmi, ktorý vám umožňuje pridávať a spravovať komentáre.

Duda-comments

Ak chcete sledovať prácu svojho tímu, môžete skontrolovať denník úplných komentárov. Pomáha to, ak na svojej webovej stránke pracujete s niekým, čo je pravdepodobne vzhľadom na editor kódu.

Panel Duda

Väčšinu času budete venovať práci s ľavým panelom. Zahŕňa väčšinu funkcií nástroja na tvorbu webových stránok, preto ich poďme riešiť jeden po druhom.

Karta „dizajn“ umožňuje upravovať typografické a vizuálne aspekty, napríklad farebnú paletu alebo rozloženie webovej stránky. Umožní vám to však urobiť globálne zmeny. V prípade konkrétnych možností dizajnu budete musieť riešiť každú časť osobitne. To znamená, že v porovnaní s Mobirise je dizajnová funkcia spoločnosti Duda výkonná. Môžete upravovať veľa aspektov, dokonca aj veci, ako napríklad hmotnosť písma alebo výška riadku.

Karta „Stránky“ je samozrejmá. Používate ho na správu podstránok svojho webu. Je úžasné, že Duda vám umožňuje lokalizovať stránky z tejto karty. Pridávanie rôznych verzií webových stránok založených na jazyku je jednoduché a rýchle, takže medzinárodné značky s miestnymi chartami budú mať s Dudou ľahký čas..

Ak je pre vás dôležitá lokalizácia, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Voog. Aj keď nejde o mimoriadneho staviteľa všeobecne, je vynikajúci na preklad vašich webových stránok.

Karta „Obsah“ funguje ako správca súborov. Odtiaľ môžete spravovať obsah odovzdaný na vaše webové stránky, ako napríklad súbory, odpovede na formuláre a obchodné informácie, ktoré budete potrebovať.

Karta „prispôsobiť“ je jednou z inovatívnych funkcií spoločnosti Duda. Tam môžete automatizovať procesy vytvorením pravidiel. V zásade si vyberiete spúšť, ktorá môže byť rovnako jednoduchá ako osoba navštevujúca váš web, a akcie, ktoré sa uskutočnia, keď je táto spúšť zistená.

duda-personalizácie

Ešte lepšie je, že vývojári už vytvorili väčšinu akcií, ktoré môžete automatizovať, ako napríklad zobrazovanie kontextových okien alebo prispôsobenie obsahu prvýkrát a stálym návštevníkom. Všetko, čo musíte urobiť, je zmeniť zástupný obsah na niečo, čo predstavuje váš podnik.

Karta „nastavenia“ umožňuje upravovať údaje typu back-end. Môžete napríklad hrať s metadátami svojich stránok, upravovať sekcie HTML alebo meniť chybové hlásenie 404 na vašom webe.

V porovnaní s ostatnými staviteľmi s kartami nastavení je Duda’s optimalizovaný tak, aby pomohol začiatočníkom pochopiť, čo môžu a nemôžu upravovať. Nemá zložité hlavičky ani kontraintuitívnu štruktúru. Je to len rozdelené na veci, ktoré môžete upravovať.

Karta „widgety“ je jednoduchá.

Duda-widgets

Je to sekcia, ktorá obsahuje premade bloky a prvky. Stačí ich len pretiahnuť do editora a podľa potreby upraviť na stránke.

V porovnaní s ostatnými staviteľmi sú prvky spoločnosti Duda bohaté a vyleštené, takže o väčšinu potrieb pri vytváraní webových stránok sa bude starať. Všetko, čo máte k dispozícii, od služby PayPal darujte tlačidlá, až po karusely obrázkov a sekcie s posudkami.

Nakoniec existujú karty „obchod“ a „blog“. Riešili sme, čo môžu robiť v rámci funkcií, ale stále sme chceli spomenúť, že rovnako ako všetky sekcie editora Duda, sú krásne navrhnuté.

Aj keď to neznie ako najdôležitejší aspekt, uľahčuje vytváranie webových stránok niekedy ťažkú ​​prácu.

Okrem všetkých týchto možností môžete vykonávať úpravy na stránke. Pre veci, ako sú kontextové okná, môžete prvky upravovať pomocou niekoľkých kliknutí. To nie je revolučné, ale prispieva to k optimalizácii pracovného postupu.

Jednoduchosť použitia

Všetko o Dudovi sa ľahko používa. Dokonca aj editor kódu je rozdelený na kúsky veľkosti.

Chceme zdôrazniť, že Duda sa ľahko používa napriek svojim silným funkciám. Nie je veľa aspektov, ktoré nemôžete upraviť ako začiatočník, a so znalosťou HTML a CSS je hranica oblohy.

Duda je preto dobre organizovaná a označená. Ak chcete zistiť, ktoré možnosti sú v tejto kategórii, nemusíte prejsť návodmi. Navyše možnosti ako opakovanie a zrušenie, úpravy na stránke a rozhranie drag-and-drop umožňujú plynulý pracovný tok..

Jediné, čo nie je ľahké, je usporiadať prvky na stránke tak, ako si ich predstavujete. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa kód vašich webových stránok nedostával do chaosu, môžete ukladať bloky iba do vopred určených častí stránky. Pred registráciou do spoločnosti Duda sa teda uistite, že sa váš ideálny návrh domovskej stránky zmestí do mriežky..

Ak je pre vás dôležité jednoduché používanie, ale chcete skúsiť niečo lacnejšie, prečítajte si našu recenziu lokality123. Nemá editor drag-and-drop, ale ľahko sa používa.

podpora

Dudova podpora nie je vynikajúca, ale robí svoju prácu. V závislosti od zakúpeného plánu existujú rôzne výhody a aktualizácie vašej podpory, ale povedzme o tom, čo získajú všetci.

Pre začiatočníkov môže každý využiť Dudovo centrum pomoci.

duda-help-centrum

Nájdete tam sedem kategórií Q&Ako a návody, ktoré vám pomôžu pri navigácii v editore. Aj keď je to užitočné, nemuseli sme používať centrum pomoci, pretože Duda sa ľahko používa.

Ak sa ocitnete v ťažkostiach s týmto nástrojom, môžete vývojárov kontaktovať e-mailom. Priemerná doba odozvy je niekoľko hodín počas pracovných hodín v USA a približne jeden deň, ak zápasíte v noci.

Ak aktualizujete plán tímu alebo agentúry, môžete tiež kontaktovať agentov Duda prostredníctvom chatu alebo telefónu. Každý e-mail, ktorý odošlete, bude navyše označený a bude s ním prioritne zaobchádzané.

Dudova podpora je robustná. Pokrýva jeho základy, ale nie je tu veľa inovácií ani čosi výnimočné.

Verdikt

Duda je slušná voľba pre každého, kto chce ísť online. Pokiaľ ide o elektronický obchod, je obmedzený, ale každá malá firma alebo agentúra by s týmto nástrojom mala robiť pokutu. Vďaka svojmu krásnemu dizajnu, výkonným funkciám a ľahkému použitiu sa Duda radí medzi našich najlepších tvorcov webových stránok.

Ak máte záujem o blogovanie, prečítajte si článok o najlepších poskytovateľoch webhostingu. Duda má dobrú funkciu blogovania, ale WordPress môže byť lepšie v súlade s tým, čo potrebujete. Ak je to tak, prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov o používaní programu WordPress a nášho stredného sprievodcu pomocou WordPress.

Súhlasíte s našou recenziou spoločnosti Duda? Ak nie, nezabudnite skĺznuť nadol do sekcie komentárov a dajte nám vedieť. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map