WestHost Review – Aktualizované 2020

WestHost Recenzie

WestHost nás skutočne nepresvedčil, keď sme to skúmali. Jeho rýchlosť je priemerná a ak chcete mať prístup k slušným funkciám, musíte zaplatiť plnú cenu. To znamená, že je to celkom lacné a môže to byť životaschopným alternatívnym fanúšikom WordPress. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole.


WestHost je poskytovateľ webhostingu so sídlom vo Veľkej Británii, ktorý vlastní skupina UK2 Group. Skupina UK2 vlastní niekoľko značiek vrátane spoločností VPS.net a Midphase, ale našťastie nemá tieňové praktiky spoločnosti Endurance International Group. Napriek tomu má WestHost spôsoby, ako ísť pred tým, ako sa bude považovať za nášho najlepšieho sprievodcu webhostingom.

V tejto recenzii WestHost sa chystáme podrobne opísať naše skúsenosti so službou. Spustili sme webovú stránku so zdieľaným plánom a nainštalovali sme prázdnu verziu programu WordPress, aby sme otestovali rýchlosť, použiteľnosť a funkcie. Keď hovoríme o tom, kde vyniká a chýba, vydáme verdikt.

Westhost má výhody, ale nevýhody sú príliš početné na to, aby sme ich ignorovali. Rýchlosť si vyžaduje prácu, rovnako ako funkcie, a hoci je cena dostatočne nízka, nakoniec získate ďalšie výdavky, aby ste získali úplný plán. Aj napriek tomu sú balíky WordPress pôsobivé, takže to môže byť pre vás uchádzač.

WestHost-Slider1

WestHost-slider2

WestHost-slider3

WestHost-slider4

WestHost-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre WestHost

Vlastnosti

WestHost má veľa funkcií, ale v závislosti od plánu, ktorý si kúpite, mnohé nemusia byť zahrnuté. Zdieľaný hosting je v tomto ohľade skromný a poskytuje iba minimum potrebného na to, aby ste sa dostali online. To znamená, že ak skočíte na program WordPress alebo vyšší, budete si užiť dlhý zoznam funkcií.

Počnúc zdieľanými plánmi sú tieto vlastnosti väčšie ako očakávania. Získate neobmedzené e-mailové adresy, bezplatnú doménu pre zdieľané plány nad prvou úrovňou a certifikát SSL / TLS na najvyššej zdieľanej úrovni. Jedinou črtou poznámky sú nástroje na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov, ktoré je síce užitočné, ale je možné ich získať aj sami.

Plány WordPress sú však pôsobivejšie, dokonca si dokonca konkurujú niektorým z tipov v našom najlepšom webhostingu pre sprievodcu WordPress. Získate plné úložisko diskov SSD, cloudflare, automatické odstránenie škodlivého softvéru, denné zálohovanie a množstvo tém zadarmo WordPress. Témy sú datované, ale sú bezplatné, takže je ťažké sa sťažovať.

K dispozícii je tiež nástroj na tvorbu webových stránok a jeho základná verzia je súčasťou všetkých hostiteľských balíkov. Bezplatný program je obmedzený, pokiaľ ide o stránky, vzory, e-mailové adresy a ďalšie, ale stačí vás dostať z nohy. Platené verzie sú drahé a nestoja za to.

WestHost-web-staviteľ

Ak hľadáte tvorcu webových stránok, prečítajte si našu najlepšiu príručku pre tvorcov webových stránok. Wix sa radí na začiatok zoznamu (prečítajte si našu recenziu Wix).

WestHost sa zameriava na doplnky. Patria medzi ne SiteLock, spravované služby na odstránenie škodlivého softvéru, SEO Guru a pokročilá verzia služby Cloudflare. Aj keď sú tieto služby skvelé, bolo by pekné vidieť hlbšiu integráciu s hostiteľskou zostavou.

Napríklad program SiteLock Basic vo všetkých plánoch zvýši príťažlivosť aktualizácií, najmä keď používatelia uvidia, čo služba pre ich web robí. Namiesto toho získate zážitok z jedálneho lístka, v ktorom nikdy nebudete mať pocit, že ste si zakúpili celý balík. Funkcie im nechýbajú, iba sa zavádzajú príliš vysoko do reťazca.

Prehľad funkcií WestHost

Logo WestHostwww.westhost.com

Začína od 199 dolárov mesačne Všetky plány

Typy serverov

Zdieľaný hosting

Hosting VPS

Spravované WordPress

Cloud hosting

Dedikovaný hosting

Reseller Hosting

Usablity

FTP prístup

Prístup SSH

cPanel

Rootový prístup

Denné zálohy

Tvorca webových stránok

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

zabezpečenia

Ochrana súkromia domény

SSL šifrovanie

Odstránenie škodlivého softvéru

Brána webovej aplikácie

Dvojfaktorové overenie

Ochrana DDoS

SFTP

podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora live chatu

návody

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

Podpora 24/7

stanovenie ceny

Ako už bolo spomenuté, zdieľané plány spoločnosti WestHost sa zameriavajú na funkcie, čo však nie je dobré, pokiaľ ide o cenu. Zdieľané plány sú omnoho lacnejšie ako plány spoločnosti Arvixe (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Arvixe), ale inde môžete za svoje peniaze získať viac.

Zdieľané plány sa ponúkajú v jednom, dvoch a troch rokoch, ako aj v troch mesiacoch. Našťastie, WestHost je transparentná uvedená cena len za počiatočné obdobie a počas celej platby vám objasní, čo budete platiť pri obnovení. Napriek tomu cena trojmesačného plánu je o 1 dolár vyššia ako cena za obnovenie u väčšiny poskytovateľov.

Počiatočný termín je dosť lacný, ale s Hostingerom môžete získať výraznejšiu zľavu (prečítajte si našu Hostingerovu recenziu). Základný plán sa obnovuje na približne 8 dolárov mesačne, čo je síce pár dolárov, ale viac ako konkurencia. Ak však hľadáte lacný webhosting, najlepšie je ísť s poskytovateľom, ako je napríklad iPage (prečítajte si našu recenziu v službe iPage)..

iPage je približne rovnaká cena, ale jeho vlastnosti sú rozhodujúce. WestHost nie je príliš nad trhom, ale skutočnosť, že zdieľané plány sa cítia neplodné, pokiaľ ide o funkcie, ich robí menej atraktívnymi..

Plány programu WordPress sú omnoho lepšie, berúc do úvahy, že majú rovnakú cenu a mnoho ďalších funkcií. Navyše, v prípade plánov WordPress sa nezvyšuje cena, ak cestujete menej ako rok a sú ponúkané mesačne.

Z ponuky sú najlepšie plány WordPress a VPS, pričom zdieľané a vyhradené možnosti ponúkajú nízku hodnotu za svoje ceny. Transparentnosť však vyhrá deň. WestHost je natoľko lacný, aby bol konkurencieschopný, a zároveň si je jasne vedomý svojho cenového systému, ktorý je v našej knihe výhrou..

Váš nákup je navyše zálohovaný na 30 dní. Aj keď server InMotion ponúka dlhšie okno na vrátenie platby, postačuje mesačná lehota spoločnosti WestHost (prečítajte si našu recenziu o hostení služby InMotion).

Jednoduchosť použitia

Registrácia do WestHost je hračka – po výbere plánu. Podobne ako GoDaddy, aj WestHost má veľa vecí, čo môže sťažiť nájdenie toho, čo potrebujete (prečítajte si našu recenziu pre GoDaddy). Akonáhle sa vaše ložiská dostanú, webová stránka už nie je príliš náročná na navigáciu.

Pokladňa je od tejto chvíle štandardná. Vyberiete trvanie, ktoré chcete kúpiť, vyberte doplnky a zaregistrujte sa alebo ukážte na doménu. Po dokončení nákupu vám spoločnosť WestHost pošle obrazovku s potvrdením objednávky, kde si môžete nastaviť svoje heslo.

WestHost-review-order-Potvrdenie

Rovnako ako Kinsta, aj WestHost je uzavretý systém, čo znamená, že nemusíte opustiť web, aby ste mohli dokončiť nastavenie svojho účtu (prečítajte si našu recenziu v Kinsta). WestHost vám pošle e-mail s potvrdením objednávky, na nastavenie účtu však nemusíte otvárať. Aj keď sa zdá, že je menej dôležitý, zvyšuje dojem používateľa.

Potom budete presmerovaní na ovládací panel, ktorý WestHost volá CHI. Nebudete ho však môcť okamžite použiť, pretože spoločnosť WestHost musí pridať váš web na server a nakonfigurovať ovládací panel, takže aktualizácia týchto informácií trvá niekoľko minút. Môžete sedieť a obnovovať stránku, ale spoločnosť WestHost vám po nastavení CHI pošle e-mail.

WestHost-review-chi

CHI nie je cPanel, čo môže byť záporné, ak ste s týmto rozhraním oboznámení (prečítajte si náš najlepší webhosting s príručkou cPanel). Proprietárny dizajn spoločnosti WestHost napriek tomu funguje dobre, aj keď nie je taký plynulý, ako je napríklad Pagely (prečítajte si našu Pagely recenziu). cPanel je tiež zahrnutý, ale jeho sledovanie je ťažké.

Je to preto, že väčšina CHI je postavená na nákupe iných produktov. Ponuka na ľavej strane obsahuje karty pre každý produkt, ktorý ponúka spoločnosť WestHost, a tie, ktoré nemáte, budú zobrazené šedou farbou. Kliknutím na ne sa dostanete na stránku produktu.

Nehovoríme, že WestHost je iba inzercia prostredníctvom CHI, je však nepravdepodobné, že v ponuke na ľavej strane budete mať viac ako dve alebo tri povolené sekcie. Zameranie je problém. Pre správu webhostingu získate jednoducho malé horné menu, ktoré opäť obsahuje doplnky pre vaše služby.

WestHost-review-web-hosting-management

Nakoniec je ťažké nájsť dôležité informácie, čo znamená, že navigácia na cPanel je fuška. Malo by existovať tlačidlo alebo rýchly odkaz na správu webových stránok, a nie barrage reklám. Napríklad nováčik môže predpokladať, že na karte „WordPress“ je miesto, kde inštalujete WordPress, aby sa stretol iba so stránkou produktu..

cPanel je rovnaký, ako ste ho vždy poznali. Karty sa ľahko obchádzajú a zoznam položiek založený na ikonách uľahčuje vyhľadanie toho, čo potrebujete. Inštalačný program Softaculous je zasunutý smerom nadol, takže môže byť ťažké nainštalovať požadovanú platformu.

WestHost-review-cpanel

CHI je fakturačný panel, ale vyzerá to viac a to môže byť klamlivé. Je to takmer všetok dym a zrkadlá, ktoré vás presmerujú na stránky pokladní, a nie na zobrazenie dôležitých informácií, ktoré potrebujete na správu svojho webu. To nie je jasnejšie ilustrované ako pri navigácii na cPanel.

Typy hostenia

WestHost ponúka zdieľaný, VPS a vyhradený hosting spolu so spravovanou možnosťou WordPress. Aj keď je zostava komplexná, nedosahuje úrovne hostgatora, hlavne preto, že jej chýba cloudový hosting (prečítajte si našu recenziu hostgátora). Aj napriek tomu je spravované WordPress pekné.

Zdieľané plány, ktoré WestHost označuje ako „webhosting“, umiestnili na jeden server viacero webových stránok. Tieto webové stránky zdieľajú výpočtové zdroje servera, čo šetrí peniaze hostiteľa webu. Zdieľaný hosting je síce skvelým vstupným bodom pre webhosting, ale väčšinou má obmedzenia rýchlosti a dostupnosti.

S WestHost však existujú ďalšie obmedzenia. Ako už bolo spomenuté, tri úrovne zdieľaného hostenia neobsahujú veľa dobrôt, vďaka čomu je už nudný balík ešte menej atraktívny.

Oveľa atraktívnejšie sú spravované plány WordPress, ktoré používajú aj zdieľanú architektúru. WestHost opäť ponúka tri úrovne, ale v rámci nich existujú funkcie, ako napríklad zálohovanie webových stránok, automatické odstránenie škodlivého softvéru a úložisko SSD. Aj keď to nie je také dobré ako spravované plány SiteGround (prečítajte si našu recenziu SiteGround), WestHost je pre WordPress skvelý.  

Plány VPS sú ďalšie v reťazci a WestHost umožňuje niekoľko konfigurácií podľa vašich potrieb. Virtuálne súkromné ​​servery, ako sa volajú, používajú zdieľanú architektúru, ale pridelia vášmu webu vyhradený počet zdrojov. To znamená, že profitujete z opatrení na úsporu nákladov zdieľaného hostenia a zároveň získate odolnosť vyhradeného hostingu.

Plány VPS spoločnosti WestHost sú vybavené plným úložiskom SSD, 200-gigabitovou sieťovou kapacitou a vyhradenou adresou IPv4 (prečítajte si nášho sprievodcu IPv4 verzus IPv6). Máte tiež kontrolu nad operačným systémom, takže ak nie ste fanúšikmi Linuxu a cPanelu, môžete používať Windows a VDesk..

Na vrchole sú dedikované servery, ktoré WestHost nazýva „WestHost Pro“. Dedikovaný webhosting vám poskytuje server sám pre seba, čo vám umožňuje využívať jeho zdroje a kapacitu siete. Existujú tri špeciálne možnosti, ale rozdelenie je zvláštne. Napríklad procesor Xeon E3-1231v3 v najlacnejšom serveri D2 má lepšiu výkonnosť ako procesor Xeon E5-2620v2 v vlajkovej lodi.

V zostave chýba cloudhosting, ktorý umožňuje vašim webovým stránkam vyžiadať si podľa potreby ďalšie zdroje siete. Je to stále populárnejšie riešenie, najmä pre WordPress, takže je to škoda, že ho WestHost neponúka.

rýchlosť & uptime

Testovali sme rýchlosť spoločnosti WestHost pomocou testu rýchlosti pingdomov a zaťaženia s prázdnou verziou programu WordPress nainštalovanou na lacnom zdieľanom pláne. Naše výsledky ukazujú, že služby sú na nízkej úrovni, poskytujú však spoľahlivú základňu pre to, ako dobre môžete očakávať jej výkon.

WestHost je bohužiaľ vzdialená od hostingu A2, pokiaľ ide o rýchlosť (prečítajte si našu recenziu hostenia A2). Skóre 84 zo 100 z testu Pingdom Speed ​​Test, čo je nevýrazné. Aj keď písmeno B znie slušne, testujeme prázdnu verziu programu WordPress, čo znamená, že na našom konci by malo byť niekoľko prekážok..

WestHost-review-speed-test

Zálohovanie údajov ich zálohuje. Metrika „čakať“, ktorá meria, ako dlho trvá, kým prehliadač začne prijímať údaje po odoslaní žiadostí, bola väčšinou započítaná. Aj keď je to zvyčajne pravda, WestHost mal dlhšiu než priemernú čakaciu dobu.

Dopad zaťaženia nebol oveľa lepší. Aj keď WestHost začal silný, doba odozvy sa zvýšila už po niekoľkých virtuálnych užívateľoch. Vplyv zaťaženia odošle virtuálnych používateľov na server v zadanom časovom období, aby zistili, ako funguje, keď sú vystavení tlaku. Náš test je po päť minútach s 50 virtuálnymi používateľmi skromný a ako taký vhodný na testovanie lacného zdieľaného hostingu.

WestHost-review-load-vplyv

WestHost však nedokázal zvládnuť tlak. Čas odozvy sa zvýšil na približne 25 virtuálnych používateľov a odtiaľ sa vyrovnal. To naznačuje, že server bol preťažený požiadavkami a nedokázal ich splniť.

To sa premieta do pomalej rýchlosti pri akomkoľvek dopravnom zaťažení. V niektorých prípadoch to môže znamenať, že váš web nebude dostupný. Aj keď sa pri zdieľanom hostení očakáva, že dôjde k značnému zaťaženiu, naša skromná simulácia by nemala byť problémom. Skutočnosť, že WestHost sa zlomil takmer okamžite, nie je dobrým znamením.

zabezpečenia

Rovnako ako ostatné funkcie, sú bezpečnostné prvky dobré, ale pravdepodobne k nim nebudete mať prístup. Zdieľané plány sú takmer bez bezpečnostných prvkov, pokiaľ si nekúpite najdrahší plán a dokonca aj vtedy zostava nie je príliš pôsobivá..

Najdrahší zdieľaný plán prichádza s certifikátom SSL / TLS, ktorý, hoci je dobrý, by sa mal zaviesť skôr v rade. Certifikáty SSL / TLS sa stávajú štandardom pre väčšinu webových hostingových platforiem, najmä keď prehliadače tlačia na zakopávanie nezabezpečených webových stránok.

Napodiv, všetky plány WordPress zahŕňajú jeden, aj keď sú lacnejšie ako zdieľaný rozsah. V skutočnosti sú všetky funkcie zabezpečenia WordPress lepšie. Okrem certifikátu SSL / TLS získate automatické skenovanie a odstránenie škodlivého softvéru, cloudflare a zálohy.

Napriek tomu je tu otázka reklám. Rovnako ako SEO Guru, WestHost sa neustále pýta, či si chcete kúpiť Cloudflare Plus alebo verziu SiteLock. Sú to vynikajúce nástroje na zabezpečenie vašich webových stránok a chceli sme, aby boli súčasťou aspoň niekoľkých plánov.

Náš záver k tejto časti je podobný záveru. Všetko je prítomné, ale nakoniec získate viac, aby ste získali prístup k pásmu. Radi by sme videli základné verzie bezpečnostných prvkov zdieľaných plánov, najmä ak ich zahŕňajú lacnejšie plány WordPress.

Aj keď by bolo skvelé odporučiť len plány WordPress, nie je to platforma pre všetkých, čo obmedzuje možnosti na WestHost. Bezpečnostné prvky zdieľaných plánov takmer neexistujú, zatiaľ čo plány WordPress majú pôsobivú zostavu. Ak by tieto vlastnosti mohli byť súčasťou zdieľaných plánov, táto sekcia by bola jednoduchá výhra.

súkromia

WestHost je jedným z mála webových hostiteľov, ktorí chápu dôležitosť súkromia pre webhosting. WestHost v skutočnosti poukazuje na niekoľko z mnohých dôvodov, prečo by ste si chceli zachovať svoje informácie o webhostingu v súkromí, vrátane podnikových konkurentov, zberu údajov vo veľkom meradle a v niektorých prípadoch dokonca stalkerov.

Začína to ochranou súkromia domény, ktorá nahrádza vaše osobné informácie informáciami od registrátora. Pri kúpe domény musíte vytvoriť záznam WHOIS, ktorý zobrazuje vaše meno, e-mailovú adresu, telefónne číslo a ďalšie. Tieto informácie však môžu byť prepísané súkromím domény.

WestHost patrí medzi mála, ktoré zahŕňajú súkromie domény zadarmo. To ukazuje, že rovnako ako DreamHost, aj WestHost zaobchádza s ochranou súkromia ako s právom a nie so službou, čo je v našich očiach dobré (prečítajte si našu recenziu DreamHost). Je ponúkaná na prvý rok, keď si zaregistrujete novú doménu v spoločnosti WestHost. Existujúce domény budú stále musieť platiť poplatok 10 USD.

Pokiaľ ide o zásady ochrany osobných údajov, WestHost je ďaleko od značiek Endurance International Group – prečítajte si príklad našej recenzie Bluehostingu – napriek tomu, že je vo vlastníctve konglomerátu webhostingu. Je to podobné ako 1&1 IONOS v tom, že vaše osobné informácie sa zhromažďujú, ale nepredávajú (prečítajte si naše 1&1 recenzia IONOS).

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti WestHost hovoria o tom, že vaše osobné informácie sa budú zdieľať s niekoľkými tretími stranami kvôli prevádzke, vrátane procesorov kreditných kariet a služieb, ktoré sú súčasťou vášho hostenia. Okrem toho môže WestHost zdieľať osobné informácie s orgánmi činnými v trestnom konaní, ďalšími značkami v sieti skupiny UK2 a agentúrami na predchádzanie podvodom.

Je však jasné, že „nepredáva osobné údaje používateľa tretím stranám“.

Zhromažďovanie osobných údajov je potrebné pre webhostingové operácie, ale WestHost smeruje správnym smerom. Vďaka jasným pravidlám ochrany osobných údajov a bezplatnému súkromiu domény je to jeden z mála hostiteľov, ktorí vedú poplatok za ochranu osobných údajov na webovom serveri.

podpora

Je tu vyhradená časť podpory CHI, ktorá uľahčuje hľadanie kontaktných možností a prostriedkov svojpomocných ponúk, ktoré ponúka WestHost. Na kontakt získate odkazy na odoslanie lístka alebo začatie živého rozhovoru s hodinami oddelenia uvedenými v okolí. Kód PIN telefonickej podpory dostanete aj v prípade, že sa potrebujete spojiť s telefónom pomocou zástupcu.

WestHost-review-support-area

Naše skúsenosti s live chatom boli vynikajúce. Spoločnosť WestHost bola pohotová a ústretová a vyriešila problémy, ktoré sme mali so záznamami DNS, bez toho, aby sa na to myslelo. Vzhľadom na to, aký zložitý je webový hosting, je dobré vidieť opakujúcich sa zástupcov podpory, ktorí sú ochotní ísť do problému a skôr vyriešiť problém, než vás presmerovať na vstup do informovanej databázy..

To znamená, že sme museli hovoriť s zástupcom druhýkrát potom, ako sa náš web nezačal zverejňovať. Namiesto toho, aby sme skontrolovali záznamy DNS, aby sme zistili, či bola propagácia úplná – čo nebolo – zástupca sa nás opýtal na adresy IP serverov, ktoré WestHost spravuje. Naše dve skúsenosti ukazujú rôzne stránky WestHost, takže nemusíte získať najlepšiu podporu.

Pod možnosťami kontaktu sa nachádza panel na prehľadávanie databázy znalostí, ktorá, hoci je užitočná, nie je vhodnou náhradou za odkaz na databázu znalostí. Znalostná základňa nie je zlá, ale vyzerá nedokončená. Existuje podivný systém označovania, ktorý priťahuje súvisiace články neatraktívnym spôsobom a každá položka má logo Dokumentov Google vedľa nej..

WestHost-review-Knowledgebase

Okrem estetických aspektov sú články užitočné. WestHost obsahuje obsah, podrobné pokyny a snímky obrazovky pre zložité témy a priame odpovede na jednoduché. Články sú navyše usporiadané do hierarchie, takže je jednoduché rozbaliť kategóriu a navigovať inde.

Niekoľko príručiek obsahuje aj videá. Našťastie sú zaznamenané s dobrou kvalitou zvuku a jasnými pokynmi.

To znamená, že dôslednosť priamej podpory by mohla využívať prácu. Možno je to len dôsledok pokusu vyriešiť problémy týkajúce sa živého rozhovoru, ale to by sa malo týkať WestHost, nie vás. Znalostná základňa nevyzerá skvele, ale funguje dobre, s jasnou navigáciou a podrobnými údajmi..

Verdikt

Hodnotiť WestHost je ťažké. Ceny nie sú zlé, hoci funkcie nie sú na zdieľané plány pôsobivé a ovládací panel je prístupný, ale viac ako čokoľvek vyzerá ako masívna reklama. Používatelia programu WordPress však majú šťastie, pretože spoločnosť WestHost predstavuje jedno z pôsobivejších spravovaných rozsahov WordPress, ktoré sme videli.

Napriek tomu by mal byť tento dav obmedzený, najmä s priemernými výsledkami WestHost. Nie je to zlý poskytovateľ, ale inde môžete za svoje peniaze získať viac.

Čo si myslíš o Westhost? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map