Revízia SiteGround – Aktualizovaná 2020

Preskúmanie stránok

SiteGround je presvedčivý webhosting, ktorý ponúka viac funkcií ako konkurencia a za lepšiu cenu. Aj keď aktualizovaná webová stránka pomohla navigácii, datovaný cPanel stále zostáva niečím, čo je potrebné.


WebGround sa nám vždy páčil. Okrem tvorby nášho najlepšieho sprievodcu webhostingom sa zaradil aj do nášho najlepšieho webhostingu pre malé podniky. Ako lacný nezávislý poskytovateľ so zameraním na WordPress, SiteGround zaujme solídnou základnou službou. To znamená, že je okolo okrajov drsný.

V tejto recenzii SiteGround sa podrobne opíšeme o našich skúsenostiach, keď s nimi strávime čas. V priebehu kontroly budeme hovoriť o funkciách, cenách, jednoduchosti použitia, typoch hostingu, rýchlosti a dostupnosti, zabezpečení, ochrane osobných údajov a podpore pred doručením verdiktu..

Celkovo je SiteGround spoľahlivým poskytovateľom webhostingu s pôsobivými funkciami a veľkou rýchlosťou na zavedenie. Jeho datovaná implementácia cPanel však prináša vynikajúcu skúsenosť, ktorá však sťažuje nájdenie základných funkcií alebo podpory, keď ich potrebujete..

SiteGround-Slider1

SiteGround-Slider2

SiteGround-Slider3

SiteGround-Slider4

SiteGround-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre SiteGround

Vlastnosti

Jedným z dôvodov, prečo sa nám web SiteGround páči, je to, že obsahuje toľko funkcií, ktoré sú súčasťou vášho plánu. Nejedná sa ani o skladové funkcie. Plány WordPress sa dodávajú s funkciami špecifickými pre WordPress a plány zdieľaného hostenia sa dodávajú s nástrojmi navrhnutými na zostavenie vašich webových stránok. Aj keď existujú len malé variácie v type hostenia, existuje široká škála ponúkaných balíčkov, z ktorých si môžete vybrať.

Najlepšie je nájsť plány na webových stránkach SiteGround, ak chcete vidieť všetky ich funkcie – ich uvedenie v zozname by si vyžadovalo niekoľko tisíc slov. Na posúdenie poskytneme prierez najpôsobivejších a najužitočnejších funkcií.

Počnúc zdieľaným hostingom získate webový tvorca, ale nielen webového tvorcu. Na rozdiel od GoDaddy GoCentral (prečítajte si naše hodnotenie GoDaddy GoCentral), ktoré sa cíti byť vyriešené, SiteGround si vyžiadal odbornosť jedného z najlepších tvorcov webových stránok v okolí, Weebly (prečítajte si našu recenziu Weebly).

SiteGround obsahuje bezplatnú verziu programu Weebly s akýmkoľvek plánom – samozrejme s použitím domény, ktorú ste si zaregistrovali – ale môžete tiež upgradovať na inú úroveň, ak chcete. Obchodné plány spoločnosti Weebly napríklad ponúkajú správu zásob, odznaky produktov a integráciu do štvorcov pre predajne elektronického obchodu.

weebly možnosti blogu

Všetky plány programu SiteGround sa dodávajú aj s automatickými dennými zálohami, ktoré by sa nemali nudiť, aj keď sú nudné. Stále je dobré manuálne zálohovať svoje webové stránky, ale mať komplexné informácie nikdy nie je zlá vec. Ak inovujete na vyššiu úroveň zdieľaného hostenia, môžete tiež nastaviť vlastné zálohy na požiadanie.

Funkcie SiteGround sú také dobré, že spôsobujú, že niektoré z očakávaných integrácií sa zdajú skrotené. Rovnako ako u ostatných popredných webových hostiteľov získate integráciu Cloudflare, bezplatný certifikát SSL / TLS a neobmedzené e-mailové adresy vo vašej doméne. Vo väčšine recenzií sme sa zamerali na tieto funkcie, ale vďaka robustnému zoznamu stránok SiteGround sa cítia ako malé dodatky k už vynikajúcemu balíku..

Funkcie WordGround stránok

Ak máte záujem o webovú stránku WordPress, SiteGround ste sa zaoberali. Trvalo to korunu v našom najlepšom webhostingu pre sprievodcu WordPress z nejakého dôvodu. WordPress plánuje zrkadlenie zdieľaných plánov a prichádza s automatickými dennými zálohami, integráciou Cloudflare a bezplatným certifikátom SSL / TLS. To znamená, že prichádzajú aj s vlastnými vlastnosťami.

Najdôležitejšie je, že plány WordPress zahŕňajú SuperCacher. Pravidelné zdieľané plány to majú tiež, ale aplikácia pre WordPress je dôležitá. Vyrovnávacia pamäť v podstate ukladá verzie vašich webových stránok, aby sa mohli pri výzve načítať rýchlejšie. SuperCacher ukladá výsledky z databázových dopytov a dynamických údajov do vyrovnávacej pamäte, aby sa zvýšila rýchlosť vašich webových stránok.

Siteground-review-supercacher

Navyše získate program WordPress. Aj keď je hlavnou časťou tvorcov webových stránok, postupovanie nie je pre webové stránky WordPress najjednoduchšie. V podstate vám umožňuje testovať zmeny na vašich webových stránkach v súkromnom prostredí pred ich odoslaním na živé webové stránky.

Existujú aj ďalšie funkcie WordPress. Keď sa zaregistrujete, WordPress sa automaticky nainštaluje do vašej domény zadarmo, alebo ak máte iného hostiteľa, môžete preniesť svoje webové stránky. SiteGround tiež automaticky zavedie aktualizácie WordPress na vaše webové stránky, ak ich chcete, a nasmeruje vás k zástupcom podpory, ktorí sa špecializujú na platformu.

Pre každý nákladný, spravovaný hosting WordPress – prečítajte si našu recenziu Kinsta a zistite, ako to vyzerá – to všetko je štandardné cestovné. SiteGround však nie je drahý. Nie je to len pôsobivé, že SiteGround obsahuje skvelé funkcie WordPress. Pôsobivé je, že to robí lacno.

Prehľad funkcií SiteGround

Logo SiteGroundwww.siteground.com

Začína sa od všetkých 395 dolárov mesačne

Typy serverov

Zdieľaný hosting

Hosting VPS

Spravované WordPress

Cloud hosting

Dedikovaný hosting

Reseller Hosting

Usablity

FTP prístup

Prístup SSH

cPanel

Rootový prístup

Denné zálohy

Tvorca webových stránok

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

zabezpečenia

Ochrana súkromia domény

SSL šifrovanie

Odstránenie škodlivého softvéru

Brána webovej aplikácie

Dvojfaktorové overenie

Ochrana DDoS

SFTP

podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora live chatu

návody

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

Podpora 24/7

stanovenie ceny

Ako sa dostaneme do sekcie „hostingové typy“, SiteGround ponúka sedem služieb, ale obmedzuje sa na tri typy hostingu: zdieľané, cloudové a špecializované. Aby sme to vyjasnili, môžete si kúpiť hosting WooCommerce a WordPress za rovnakú cenu ako zdieľaný hosting, pretože plány sú zhodné s niekoľkými funkciami špecifickými pre platformu.

Štandardné zdieľané plány programu SiteGround, medzi ktoré patrí tvorca webových stránok, denné zálohy a e-maily, nie sú na ich tvár príliš pôsobivé. Bluehost ponúka porovnateľné plány približne o 1 dolár mesačne (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Bluehost), ale z výhod, ako sú denné zálohy a webový tvorca, sa vyplatí malá prémia.

To nespomína transparentné stanovovanie cien. Ako väčšina webových hostiteľov, služba SiteGround ponúka úvodnú sadzbu, ktorá je oveľa lacnejšia ako cena za obnovenie. Na rozdiel od povedzme, GreenGeeks sa však táto cena nemení na základe trvania (prečítajte si našu recenziu GreenGeeks).

Okrem poplatku za nastavenie vo výške 14,95 USD, ktorý sa pripočítava k mesačným účtom, si môžete zakúpiť jeden až tri roky hostingu za rovnakú mesačnú sadzbu, ktorá, ako je uvedené, je v susedstve iných špičkových poskytovateľov.

Namiesto použitia podvodov, SiteGround vzbudzuje dôveru. Od chvíle, keď si vyberiete plán, je jasné, koľko budete platiť, keď sa zaregistrujete a keď obnovíte. Namiesto toho, aby ste sa schovávali za lacný plán, len aby ste vás informovali, že budete musieť kúpiť štyri roky hostingu, aby ste si ho mohli prečítať – prečítajte si našu Hostingerovu recenziu, aby ste to videli v akcii – SiteGround vkladá svoje karty na stôl.

Cloud služby SiteGround a vyhradený hosting nie sú zlé, ale jednoznačne sa zameriavame na zdieľaný hosting, hosting WordPress a WooCommerce. SiteGround obsahuje toľko funkcií svojich lacných plánov, že kradnú show. Ak hľadáte cloud hosting, prečítajte si našu recenziu Dreamhost. Na rozdiel od iných webových hostiteľov sa vám účtujú poplatky iba za prostriedky, ktoré používate.

Ako bezpečnostná sieť ponúka SiteGround 30-dňovú politiku vrátenia platby za zdieľaný hosting a 15-dňové okno vrátenia platby za cloud hosting. Platia podmienky, ako sú nevratné poplatky za aktiváciu domény, prvý mesiac ste v bezpečí. Vráťte sa, bohužiaľ, na špecializovaný hosting.

Jednoduchosť použitia

Prepracovaná webová stránka SiteGround uľahčuje vyhľadanie plánu a vyskúšanie. Z domovskej stránky ste dostali zdieľaný, WordPress, WooCommerce a cloud hosting, rezervovanie vyhradeného, ​​podnikového a distribučného hostingu pre najvyššiu navigačnú ponuku..

Siteground-review-homepage

Tento systém sa nám veľmi páči. SiteGround objasňuje nováčikom, čo by si mali vybrať, zatiaľ čo budú mať rozšírené možnosti prístupné, ale mimo dohľadu. Nie je ťažké si predstaviť, že by niekto narazil na web a hľadal spôsob, ako spustiť WordPress, a zistiť, čo robiť..

Tým sa uskutoční výber plánu. Všetky tri typy zdieľaného hostenia majú tri úrovne: StartUp, GrowBig a GoGeek. Namiesto porovnávania plánov na technickej úrovni ukazuje program SiteGround, pre čo je každá úroveň užitočná. Aj technofobovia dokážu pochopiť, že 20 GB úložného priestoru je viac ako 10 GB a 100 000 mesačných návštev je lepších ako 10 000.

Siteground-review-plan-výber

Technické porovnanie zobrazíte kliknutím na tlačidlo „Porovnať“ pod plánmi, ale nemusíte. SiteGround prevádza technické aspekty svojej služby do stráviteľného formátu. Informácie, ktoré potrebujete, nájdete, ak viete, čo hľadáte, ale služba SiteGround neohrozuje jednoduchosť prístupu v tomto procese..

SiteGround vytvára pôsobivú rovnováhu v užívateľskej prívetivosti. Sprístupňuje všetko, a to aj tým, ktorí o webhostingu vedia málo, pričom na rozdiel od povedzme spoločnosti FatCow, ktorá nerandí začiatočníkmi s klamlivými informáciami (prečítajte si našu recenziu FatCow), nerobí nič, alebo Pagely, ktorá utopí kópiu svojej webovej stránky v technobabble. (prečítajte si našu Pagely recenziu).

Po zaplatení a nastavení prihlasovacích údajov získate prístup k ovládaciemu panelu svojho účtu. To nie je cPanel, nevadí vám – k tomu sa dostaneme za minútu – ale skôr oblasť, kde môžete spravovať podrobnosti o svojom účte a informácie o fakturácii.

Siteground-review-account-dashboard

Väčšina z toho, čo by ste očakávali, je, ale SiteGround obsahuje aj ďalšie oblasti. Okrem fakturačných informácií a aktívnych služieb sa môžete pohybovať aj vo verzii databázy znalostí na hlavnom paneli účtu. Články, ktoré vyberiete, sa otvoria na novej karte, čo znamená, že sa nemusíte vracať na hlavný panel.

Navigáciu ovláda hlavné menu a posledná možnosť „výhody“ má vo vnútri dobroty. Nájdete tu kódy kupónov a špeciálne ponuky pre vývojové nástroje, doplnky WordPress a ďalšie. SiteGround dokonca ponúka bezplatné elektronické knihy pre WooCommerce a WordPress.

SiteGround cPanel

Vráťte sa späť do časti „Moje účty“ a kliknutím na položku „prejsť na cPanel“ spravujte svoje webové stránky. Hoci SiteGround je jedným z najlepších poskytovateľov webhostingu v okolí, neurobil náš najlepší webhosting pomocou sprievodcu cPanel. Implementácia je datovaná a neatraktívna. Aj keď je stále funkčný, iní hostitelia webových stránok vylepšili jeho vzhľad.

Siteground-review-cpanel

To znamená, že použitie nie je ťažké. Funkcia SiteGround objasňuje, aké sú vaše adresy IP a názvy serverov, ako aj množstvo údajov, ktoré ste napríklad použili. Problém je v tom, že cPanel potrebuje facelift.

Prepracovaný web SiteGround vyzerá krásne, takže je škoda, že cPanel nemôže ponúknuť rovnaký pocit. Stále sa môžete obísť a nájsť všetko, čo potrebujete, ale cPanel sa, bohužiaľ, cíti ako kompromis, ktorý by ste nemali robiť.

Typy hostenia

Na webových stránkach SiteGround nájdete sedem foriem hostingu, ale je ich skutočne iba päť: zdieľané, cloudové, predajné, podnikové a oddané. Zdieľaný hosting je rozdelený na štandardný webhosting, WordPress a WooCommerce. Každá služba ponúka rovnaké plány s rovnakými špecifikáciami mimo funkcií špecifických pre platformu.

Napríklad, ak máte záujem o vytvorenie webovej stránky WordPress, mali by ste si namiesto štandardného zdieľaného plánu hostenia kúpiť program WordPress. Špecifikácie môžu byť rovnaké, ale SiteGround zahŕňa inštaláciu WordPress, inscenáciu a SuperCacher s plánmi WordPress..

Zdieľaný hosting používa jeden server na hosťovanie viacerých webových stránok, podľa potreby presúva zdroje medzi webovými servermi. Nie je prekvapením, že z tohto dôvodu je to najdrahší a najprístupnejší web hosting v okolí, napriek skutočnosti, že existuje určitá nevýhoda, pokiaľ ide o rýchlosť a konzistentnosť.

Všetky tri zdieľané príchute prichádzajú v troch úrovniach: StartUp, GrowBig a GoGeek. Ako sa očakávalo, čím vyššia je úroveň, tým viac prevádzky server zvládne. SiteGround však tiež obsahuje sadu funkcií s každou úrovňou: „nevyhnutné“ pre StartUp, „prémia“ pre GrowBig a „podivínsky“ pre GoGeek.

Podrobnosti bonusov sú špecifické pre platformu, pre ktorú kupujete plán, ale napríklad hosting GoGeek WordPress zahŕňa prioritnú podporu a inscenáciu vášho webu..

Zdieľané plány sú miestom, kde leží srdce hostiteľa webu a funkcia SiteGround vám poskytuje dostatočnú flexibilitu a nevyvoláva paralýzu možností. Napríklad server InMotion Hosting má viacero typov služieb, z ktorých každý má päť alebo viac úrovní, čo sťažuje výber správneho výberu (prečítajte si našu recenziu hostenia služby InMotion).

SiteGround Advanced Hosting

Ak sa chcete presunúť okolo zdieľaného hostingu, služba SiteGround vám vyhovie. Aj keď zostava nie je taká robustná, ako je napríklad HostGator (prečítajte si našu recenziu hostgátora), SiteGround stále poskytuje solídnym zákazníkom solídne služby..

Najpriamejšou inováciou zo zdieľaného hostenia je cloudový hosting, hoci, ako vidíte v časti „Cena“, je to o niečo drahšie. Cloud hosting rozširuje vaše webové stránky cez sieť serverov alebo v „cloud“. Pretože nie je centralizovaný na jednom mieste, váš web bude rýchlejší a bezpečnejší.

Stručne povedané, je tu sieť virtuálnych serverov, na ktorých váš web žije, ktorá vyzýva na sieť fyzických serverov, na ktorých je uložená. Zdroje potrebné pre vaše webové stránky sú teda škálovateľné, čo znamená, že máte prístup k väčšiemu výkonu, keď ich potrebujete. Navyše, pretože nie je centralizovaný, jeden server prepnutý do režimu offline nebude brať so sebou vaše webové stránky.

SiteGround ponúka štyri odporúčania pre konfigurácie hostingu v cloude, ale stojí za to vytvoriť si vlastný plán, ak viete, čo robíte.

Môžete nakonfigurovať svoj plán tak, aby mal až 32 jadier výpočtového výkonu, 128 GB pamäte a 1 TB úložného priestoru na jednotke SSD. Je pravda, že je to drahá konfigurácia – 2 100 dolárov mesačne, presná – ale krásna vec, ktorá sa týka cloudového hostenia, je, že môžete podľa potreby pridávať alebo odoberať zdroje..

Siteground-review-cloud-konfigurácia

Ak radšej centralizujete svoj web a máte väčšiu kontrolu nad technickými aspektmi hostenia, môžete si kúpiť vyhradený server. Ako protiklad zdieľaného hostenia vám vyhradený hosting umožňuje ponechať si server a všetky jeho zdroje pre seba. SiteGround ponúka tri úrovne vyhradeného hostingu v jednom zo svojich troch dátových centier po celom svete.

Mali by ste si vybrať miesto, odkiaľ pochádza vaša najväčšia návštevnosť, takže je dôležité, aby vám služba SiteGround poskytla možnosť. 1&Napríklad 1 webhosting ponúka lacnejší dedikovaný hosting – s oveľa menšími špecifikáciami – ale nedovolí vám zvoliť umiestnenie servera (prečítajte si náš 1&1 kontrola webhostingu).

Nakoniec je tu podnik a predajca hostingu.

SiteGround vám umožňuje predávať svoje služby založené na kreditnom systéme. Kredity sú dobré na jeden rok hostenia a môžete ich predať za akúkoľvek cenu. Vo väčšine prípadov sú plány distribútorov určené pre webových dizajnérov, ktorí chcú ponúkať svojim klientom hosting, ale s možnosťou bieleho značenia cPanel služby SiteGround by ste tiež mohli začať podnikať v oblasti webhostingu..

Enterprise hosting je ponúkaný pre tých, ktorí požadujú najlepší výkon. Namiesto navrhovania niekoľkých balíkov, z ktorých si môžete vybrať, SiteGround s vami spolupracuje na vytvorení služby, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Enterprise hosting je určený pre veľké webové stránky alebo siete, ktoré potrebujú riešenia na mieru, takže buďte upozornený, že pre prístup budete pravdepodobne musieť upustiť peknú penny.

rýchlosť & uptime

Na meranie rýchlosti používame dva nástroje: LoadImpact a Pingdom Web Speed ​​Test Test. Webové stránky, ktoré testujeme, sú jednoducho doménou načítanou pomocou WordPress a nič iné, ktoré je hostené na najlacnejšom zdieľanom pláne programu SiteGround..

Testovanie na najbližšom serveri v San Franciscu, webové stránky načítané za 2,98 sekundy, čo nie je príliš pôsobivé. To však nie je chyba SiteGround.

Po nahliadnutí do metrík vidíme, že rozlíšenie DNS predstavuje presnú väčšinu času načítania – 2,4 sekundy. Časy pripájania a čakania, ktoré merajú, ako dlho trvá, kým sa prehľadávač pripojí a začne prijímať informácie, predstavovali kombinovaných 280 milisekúnd..

Siteground-review-speed-test

Ako je zobrazené, testovanie rýchlosti webových stránok je komplikované, pretože v hre je veľa faktorov. Mnoho z nich nie je na hostiteľovi, aby sa s tým vysporiadali. Z nášho testovania však môžeme usúdiť, že server SiteGround má dobre optimalizované zdieľané servery. Získal som 96 zo 100 z testu rýchlosti rýchlosti webových stránok Pingdom pre rýchlosť webových stránok, čo si zaslúži náš najrýchlejší sprievodca webhostingom..

Test rýchlosti rýchlosti webových stránok spoločnosti Pingdom však meria webovú stránku izolovane. Na meranie zaťaženia webovej stránky sme použili nástroj LoadImpact. V priebehu piatich minút odoslala do našej domény 50 virtuálnych používateľov a zmerala rýchlosť webových stránok so zvyšujúcim sa zaťažením používateľov. Ako vidíte na nasledujúcom grafe, SiteGround zostal odolný pri zvýšenom zaťažení používateľov, čo je dobré znamenie.

Siteground-review-loadimpact

Pokiaľ ide o prevádzkyschopnosť, počas nášho testovania sme zostali na 100 percent. Našťastie má program SiteGround záruku dostupnosti 99,9%, ktorá ho podporuje. Existuje veľa dôvodov nedôverovať záruke dostupnosti vášho webového hostiteľa, ale funkcia SiteGround je solídna.

Ak vaše webové stránky niekedy klesnú pod 99,9% dostupnosti, podľa zmluvných podmienok dostanete mesiac bezplatného hostenia. To je však iba 99%. Za každé ďalšie percento pod 99 percent vám server SiteGround poskytne ďalší mesiac bezplatného hostenia. Pokiaľ ide o záruky, je to najštedrejšia, akú sme videli.

zabezpečenia

Jedným z najväčších nebezpečenstiev, ktorým čelí zdieľaný hosting, je to, že jeden škodlivý web môže infikovať celý server. SiteGround však tento problém zmierňuje. Každá zdieľaná webová stránka má svoj samostatný izolovaný adresár, čo znamená, že jeden zlý účet nenapadne zvyšok.

Tu začína SiteGround. Balík zabezpečenia obklopujúci váš plán je pôsobivý a skladá sa z brány webových aplikácií, systému anti-bot poháňaného AI a automatizovaného denného zálohovania. Ak pracujete s programom GrowBig alebo vyšším, môžete si tiež zálohovať svoje webové stránky.

Mimo vašich webových stránok poskytuje služba SiteGround bezplatnú integráciu s programom SpamExperts pre váš e-mail. SpamExperts prehľadá prichádzajúce a odchádzajúce správy, čo vám umožní filtrovať správy, ktoré dostávate. Okrem toho môže poskytnúť prehľad o vašich e-mailových štatistikách.

Existuje nástroj na skenovanie škodlivého softvéru, ktorý však nie je súčasťou zdieľaných plánov. S názvom SG Site Scanner, každý deň preveruje každý odkaz, ktorý je prístupný z domovskej stránky vášho webu, okolo 20 USD ročne. Skontroluje tiež vašu doménu pred čiernymi listinami, aby sa ubezpečil, že je všetko v kópii.

Bohužiaľ, iba skenuje. Ak sa vyskytne problém, dá vám vedieť, ale neurobí nič, aby ho vyriešil. Odstránenie škodlivého softvéru alebo ochrana pred škodlivým softvérom je niečo, čo musíte získať samo o sebe, čo by bolo peknou bezpečnostnou funkciou, aj keď to nie je potrebné..

Súčasný balík sa však cíti dobre zaoblený, najmä s bezplatným certifikátom SSL / TLS na jeho doplnenie.

súkromia

Ochrana osobných údajov je zvyčajne témou našich recenzií VPN, je to však dôležité aj pre webhosting. Začína sa názvom vašej domény, ktorý je zaregistrovaný v zázname WHOIS, ktorý obsahuje všetky vaše osobné informácie. SiteGround ponúka registráciu súkromných domén, ale nie zadarmo. Budete musieť minúť 1 dolár mesačne.

Registrácia v súkromnej doméne nahrádza vaše informácie WHOIS za fiktívne informácie. Pretože súbory WHOIS sú verejne prístupné, ktokoľvek s pripojením na internet môže vyhľadať, kto vlastní konkrétnu doménu a v mnohých prípadoch kto vlastní webovú stránku. Ceníme si, že program SiteGround ponúka súkromnú registráciu, mala by však byť bezplatnou funkciou, nie platenou službou.

Pokiaľ ide o osobné informácie, ktoré poskytujete, je možné ich zdieľať s orgánmi činnými v trestnom konaní, s predajcami tretích strán a so záujmami SiteGround, ale iba s vaším súhlasom (ktorý ste poskytli použitím služby). Bohužiaľ, takto to ide s webhostingom.

Spoločnosť SiteGround vo svojej politike ochrany osobných údajov jasne uvádza, že „nebude… akýmkoľvek spôsobom predávať, prenajímať, zdieľať alebo inak zverejňovať informácie umožňujúce identifikáciu osôb na komerčné účely“. Uvádza tiež, že „podnikne všetky primerané kroky, aby vás upovedomil, kedy a aké informácie môžu smerovať k tretím stranám a budete si môcť vybrať, či ich budete zdieľať alebo nie.“

Pokiaľ ide o súkromie webhostingu, SiteGround je na dobrej strane plotu. V politike ochrany osobných údajov nie je nič škodlivé a vzhľadom na jej jasný postoj k tomu, aby sa vaše osobné údaje nepredávali, je bezpečné používať túto službu. Jedinou nevýhodou je nedostatok bezplatnej registrácie súkromných domén, ale náklady na to sú dosť lacné, aby sme neboli sklamaní..

podpora

Informačný panel vášho účtu uľahčuje hľadanie pomoci. Stačí kliknúť na kartu „podpora“ v ponuke informačného panela a otvoriť kondenzovanú verziu databázy znalostí. Môžete hľadať tému alebo použiť odporúčané kategórie, ktoré SiteGround poskytuje. Bez ohľadu na to, ktoré si vyberiete, SiteGround otvorí novú kartu s článkom podpory.

Siteground-review-Knowledgebase

Tento systém sa nám páči. Je to spôsob, ako integrovať podporu do informačného panela účtu bez narušenia všetkého, čo robíte na informačnom paneli účtu. Znalostná základňa je technicky v inej oblasti webu, ale jej rýchla referencia z miesta, kde už pravdepodobne budete, je užitočná.

V opačnom prípade si môžete zobraziť svoje lístky v oblasti podpory, ale aspoň sa zdá, že nemôžete kontaktovať podporu. Možnosti kontaktov, ktoré zahŕňajú telefón, e-mail a živý chat, sú ukryté v malej časti pod kondenzovanou informačnou základňou..

To neznamená, že odkaz je užitočný. Služba SiteGround vás požiada, aby ste vybrali širokú kategóriu, ktorá vyhovuje vášmu problému, av niektorých prípadoch vás nasmeruje na nástroj, ktorý potrebujete, napríklad keď prevádzate webovú stránku. To znamená, že kategórie s otvorenejším koncom, ako sú rôzne technické problémy, vyžadujú, aby ste opísali svoju žiadosť.

Keď sme opísali náš problém, v každej situácii sme sa stretli s touto správou: „Uveďte viac podrobností o probléme, ktorý sa vyskytol, aby sme vám mohli pomôcť rýchlejšie ho vyriešiť.“ Nezabúdajte, že sme poskytli podrobnosti, napríklad o nemožnosti načítať našu testovaciu webovú stránku.

Po prelomení vám program SiteGround poskytne tri možnosti podpory. Je škoda, že musíte prejsť toľko obručí, pretože jej podporný tím je vynikajúci. Zástupcovia sú dobre informovaní, priateľskí a pohotoví. Nanešťastie sú pochovaní za starým systémom.

Trhliny, na ktoré sme poukázali v jednoduchosti použitia programu SiteGround, majú v tomto prípade príliš veľký vplyv. Podpora je vynikajúca, ale jednoduché stanovenie kontaktných metód by bolo oveľa efektívnejším spôsobom vybavovania žiadostí.

Verdikt

SiteGround má veľa pravdy a pokiaľ ide o lacný nezávislý webhosting, nemôžeme myslieť na mnoho lepších možností. Jeho najväčšou slabinou je v niektorých oblastiach príliš starý dátum. Facelifts pre cPanel a systém priamej podpory by urobili dlhú cestu k tomu, aby boli ešte lepšie, ako už sú.

Sú to však nitpicks a ľahko sa s nimi zaobchádza. SiteGround je stále špičkovým poskytovateľom, najmä pre používateľov WordPress.

Čo si myslíte o SiteGround? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me