Revízia Site5 – aktualizovaná 2020

Preskúmanie lokality5

Jeden z najužitočnejších držiakov zo stajne EIG, Site5 je rýchly a ponúka vynikajúce rozhranie. Chýbajú mu však niektoré dôležité vlastnosti, takže sa cítia trochu predražené. Prečítajte si náš úplný názor v tejto recenzii tohto webu5.


Site5 existuje už od roku 1998, ale služba sa po kúpe spoločnosťou Endurance International Group v roku 2015 výrazne zmenila. Mnoho z jej silných stránok zostáva, vrátane dostupnej zostavy plánov, vynikajúcej ľahkosti použitia a vysokej rýchlosti. Niektoré z jeho slabých stránok nás však zaujímali, či má vedúci spoločnosti príliš veľký vplyv.

V tejto recenzii lokality5 ju porovnáme s našimi najlepšími poskytovateľmi webhostingu, aby sme zistili, či stojí za váš dolár. Spustili sme webovú stránku s najvýhodnejším zdieľaným plánom, nainštalovali sme prázdnu kópiu programu WordPress a začali sme testovať. Náš web bol spustený aj bez vedomia Site5, takže môžeme obnoviť, čím prechádza bežný zákazník.

Tento proces má, žiaľ, vysoké a nízke body. Site5 vyniká jednoduchosťou použitia a prístupnosťou a je dosť rýchly, ale nedostatok základných funkcií spôsobuje, že sa plány cítia príliš drahé.

Site5-Slider1

Site5-slider2

Site5-slider3

Site5-slider4

Site5-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre lokalitu5

Vlastnosti

Nie je to zlé, aj keď stránka 5 obsahuje nesúvislý zoznam funkcií, ktoré však nie sú skvelé. Sme radi, že vidíme veľa základných funkcií, ktoré by mali hostitelia webových stránok obsahovať, ale nechceme viac, najmä v drahších zdieľaných úrovniach..   

Znižuje sa tým nedostatok rozmanitosti v zdieľanej zostave lokality Site5, ktorej sa budeme dotýkať v sekcii „typy hostenia“ nižšie. Tri úrovne zdieľaného hostenia sú prakticky rovnaké, čo znamená, že pokiaľ ide o funkcie, neexistuje žiadna motivácia k inovácii.

Na druhej strane však existujú pozoruhodné funkcie, ako napríklad bezplatná migrácia na server Site5 a automatické zálohovanie. Napriek tomu nemožno prehliadnuť nedostatok toho, čo by sme považovali za základné funkcie.

Chýbajúce funkcie lokality Site5

To nezahŕňa žiadny certifikát SSL / TLS, žiadne skenovanie škodlivého softvéru a žiadnu bezplatnú doménu. Aj keď sme už videli prvé dva vynechané, len málo hostiteľov prerušilo bezplatnú doménu zo zdieľaných plánov. Ak hľadáte hostiteľa, ktorý poskytuje náležitosti a ešte oveľa viac, prečítajte si našu recenziu týkajúcu sa webu.

Aj keď tak veľa funkcií chýba, nič nie je horšie, ako nezahŕňať tvorcu webových stránok. Videli sme ďalšie značky EIG, napríklad HostGator, poskytujúce bezplatnú integráciu so spoločnosťou Weebly a ako si môžete prečítať v našej recenzii Weebly, je to dobrá vec. Aj keď nepožadujeme Weebly úrovne kvality od zahrnutého tvorcu webových stránok, ponúkať jednu je nevyhnutná.

Ak to hľadáte, prečítajte si našu najlepšiu príručku pre tvorcov webových stránok. Weebly sa radí do mnohých kategórií, ale uprednostňujeme Wix. Ako vidíte v našej recenzii Wix, vyvažuje použiteľnosť, výkon a cenu spôsobom, ktorý robí málo tvorcov webových stránok, čo z neho robí vynikajúcu voľbu pre začiatočníkov, ktorí chcú založiť web..

Prehľad funkcií Site5

Logo Site5www.site5.com

Začína sa od 695 dolárov mesačneVšetky plány

Typy serverov

Zdieľaný hosting

Hosting VPS

Spravované WordPress

Cloud hosting

Dedikovaný hosting

Reseller Hosting

Usablity

FTP prístup

Prístup SSH

cPanel

Rootový prístup

Denné zálohy

Tvorca webových stránok

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

zabezpečenia

Ochrana súkromia domény

SSL šifrovanie

Odstránenie škodlivého softvéru
zaplatil

Brána webovej aplikácie

Dvojfaktorové overenie

Ochrana DDoS

SFTP

podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora live chatu

návody

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

Podpora 24/7

stanovenie ceny

Site5 robí medzi značkami EIG niečo neobvyklé: objasňuje svoje ceny. Aj keď je cena vysoká, server5 sa nezmení s viacročnými shenaniganmi, ako je súrodenec Bluehost (prečítajte si našu recenziu s Bluehost). Namiesto toho jasne ukazuje na stránke produktu, akú cenu zaplatíte.

Berie poznámky od hostingu A2 (prečítajte si našu recenziu hostenia A2). Na stránke produktu nájdete pre každý typ hostenia trvanie, v ktorom je každý balík ponúkaný, a mesačnú cenu za dané trvanie. To napríklad znamená, že je ľahké vedieť, že hostPro + Turbo je 13,95 dolárov mesačne, ak si kúpite dva roky, ale 19,95 dolárov mesačne, ak idete mesačne.

Site5-review-produkt-page

Aj keď sa nám páči transparentnosť, ceny nie sú skvelé. Site5 je dlhá cesta od 1&1 IONOS, pokiaľ ide o zdieľané mesačné plány (prečítajte si náš 1&1 recenzia IONOS). Doplnky, ktoré Site5 obsahuje, sú lákavé, ale existuje veľa webových hostiteľov, ktorí robia to isté lacnejšie, s 1&1 IONOS vedie balík.

Bolo by to v poriadku, keby existovalo veľa funkcií, ale ako už bolo uvedené, základy chýbajú. K dispozícii je napríklad ochrana pred malvérom, ale okrem mesačnej sadzby vám bude ročne bežať aj 50 USD. Do vášho plánu nie je zahrnutá ani bezplatná doména, preto ju musíte zahrnúť do ceny pri pokladni..

Napriek tomu nie je server5 príliš príšerný a má aj solídnu lehotu na vrátenie. Predajca a zdieľaní používatelia môžu službu vyskúšať až 45 dní a získať vrátenie platby, bez akýchkoľvek otázok. Používatelia VPS majú, bohužiaľ, iba 15 dní, čo je polovica z ponuky, ktorú ponúka väčšina webových hostiteľov.

Jednoduchosť použitia

Vyskúšanie služby Site5 je jednoduchá záležitosť, najmä s tým, aké jasné sú stránky produktov. Obmedzená zostava plánov je premyslená na segmenty, takže niet pochýb o tom, čo je k dispozícii alebo za akú cenu zaplatíte za prístup.

Päťdielny proces pokladnice je plynulý, s minimálnym úsilím zahrnúť doplnky do balíka, čo je pekné vidieť. Hoci je to podobné s Namecheap v tom, že existuje proces platby v niekoľkých krokoch, stránky5 sa necítia zdĺhavé. Ako vidíte v našej recenzii v Namecheap, kroky pri registrácii sa zdali zbytočné, čo našťastie tu nie je.  

Site5-review-pokladňa

Ihneď po dokončení platby dostanete batériu piatich e-mailov, ale nemusíte sa na ne pozerať, aby ste sa prihlásili. Rovnako ako Kinsta (prečítajte si našu recenziu Kinsta), Site5 vás nasmeruje z pokladnice na hlavný panel účtu, bez zbytočných zbytočných medzi nimi.

Prístrojová doska je väčšinou rovnaká ako webová stránka InMotion Hosting (prečítajte si našu recenziu o hostení InMotion). Na hlavnej obrazovke môžete vidieť svoje služby, domény a faktúry, ako aj svoj podporný kód a informácie o účte. Kliknutím na kartu „služby“ otvoríte hlavný panel riadenia hostingu.

Site5-review-account-dashboard

Rovnako ako v prípade hostenia InMotion a niektorých ďalších hostiteľov je to najlepšia súčasť používateľského prostredia. Ukazuje využitie vášho disku a šírky pásma, informácie o fakturácii a informácie o pláne. A čo je dôležitejšie, poskytuje rýchle odkazy na položky cPanel, čo uľahčuje pridanie e-mailovej adresy alebo otvorenie správcu súborov bez skutočného prihlásenia sa do cPanel..

Site5-review-hosting-management

Aj keď máme radi cPanel – môžete vidieť, koľko v našom najlepšom webhostingu s sprievodcom cPanel – je to hustý ovládací panel, ktorý môže sťažiť hľadanie jednoduchých položiek. Vďaka rýchlym prepojeniam z hlavného panela účtu sa používanie nielen zefektívňuje, ale tiež sa stáva menej frustrujúcim.

Našťastie, cPanel je k dispozícii, ak ste ochotní kopať, na rozdiel od LunarPages (prečítajte si našu recenziu na LunarPages). Je to cPanel, ktorý sme spoznali a milovali, zapadá do navigácie založenej na ikonách a skladacích kategórií. To znamená, že chýba jedna dôležitá položka.

Site5-review-cpanel

V cPanel nenájdete inštalačný program Softaculous, ktorý väčšina webových hostiteľov používa na inštaláciu skriptov, napríklad WordPress. Namiesto toho nájdete „QuickInstall“, čo je podobné rozhranie, ktoré využíva MOJO Marketplace, ďalšia značka EIG.

Ak ste si prečítali našu recenziu FatCow, viete, že nie sme fanúšikmi inštalácie prostredníctvom MOJO Marketplace, pretože sa zdá, že vždy zlyhali. Avšak k nášmu prekvapeniu bola inštalácia tentoraz bezproblémová. MOJO Marketplace vás stále obťažuje, aby ste si počas inštalácie nainštalovali tému, ale celkovo je to jednoduchý proces.

Typy hostenia

Site5 má priamu zostavu plánov. Ponúkame iba dve formy hostenia: zdieľané a spravované VPS. Existujú aj plány predaja, ale sú to iba zdieľané plány, ktoré sú zoskupené na účely ďalšieho predaja. Aj keď by sme radi videli rozmanitejšie spektrum plánov, sme spokojní s obmedzenou zostavou Site5 pre trh, na ktorý je zameraný.

Srdcom zostavy sú spoločné plány, ktoré sa na webových stránkach Site5 jednoducho nazývajú „webhosting“. K dispozícii sú tri úrovne, ale rozdiely medzi nimi sú menšie, ako naznačujú názvy. hostBasic je zdieľaný plán zostavený pre jednu webovú stránku, zatiaľ čo hostPro je zostavený pre neobmedzený počet webových stránok.

Na vrchole je však plán s názvom hostPro + Turbo, o ktorom sme predpokladali, že bude mať určitý výkon oproti štandardnému plánu hostPro. Táto výhoda z výkonu nie je podrobne uvedená na stránke produktu, preto sme oslovili zástupcu pre predpredaj a opýtali sme sa, aké sú rozdiely medzi plánmi..

Na naše prekvapenie nie je veľa rozdielov. Okrem vyššej cenovej ponuky ponúka hostPro + Turbo iba účet cPanel pre webové stránky, ktoré používate. Funkcie, špecifikácie servera a bezpečnosť sú rovnaké, takže pokiaľ nepotrebujete viac účtov cPanel, hostiteľBasic by mal byť z hľadiska výkonu rovnaký ako hostPro + Turbo..

Plány predajcu lokality5

Plány predajcov tiež prichádzajú v troch úrovniach, medzi nimi sú však väčšie rozdiely. Všetky úrovne sú nemerané, čo znamená, že dokážete predať toľko balíkov, koľko chcete, ak máte dostatok miesta na disku a šírku pásma. Tieto špecifikácie predstavujú rozdiel medzi úrovňami.

Najdrahšie plány sú tie VPS. Site5 ponúka sedem úrovní hostenia VPS v rozmedzí od 70 dolárov mesačne po viac ako 300 dolárov mesačne. Rovnako ako plány predajcov, jediným rozdielom medzi úrovňami sú špecifikácie. Všetky plány prichádzajú s dvoma vyhradenými adresami IP, cPanel / WHM a úplnou správou z lokality5.

Chýbajú však spravované programy WordPress a cloudové plány. Spravované plány WordPress, ktoré sú bežné v našom najlepšom webhostingu pre výbery WordPress, poskytujú spravovaný hosting prispôsobený pre WordPress. To znamená automatické aktualizácie jadra, inštaláciu riešenia problémov a ďalšie.

Spravovaný hosting WordPress často používa cloudovú architektúru, ktorú sme videli od Kinsta, DreamHost a Pagely (prečítajte si našu Pagely recenziu). Tento štýl hostovania umožňuje serveru v prípade potreby využiť ďalšie zdroje, čo znamená, že je veľmi ťažké, ak nie nemožné, aby váš web prešiel do režimu offline..

Zvýšenie rýchlosti a bezpečnosti viedlo mnohých webových hostiteľov k tomu, že zahrnuli nejakú formu cloudového hostingu, takže je sklamaním, že sa web5 nepripojil k klubu. Ak hľadáte lacný cloudový hosting, prečítajte si našu recenziu MDDHosting.

rýchlosť & uptime

Náš proces testovania rýchlosti je jednoduchý. Spustili sme web s najdrahším zdieľaným plánom bez vedomia hostiteľa, inštalujeme prázdnu kópiu programu WordPress a spúšťame testy s Load Impact a Pingdom Speed ​​Test v predvolenej konfigurácii hostenia. To znamená, že optimalizácie, ako napríklad ukladanie do vyrovnávacej pamäte na strane klienta alebo gzip, sa nezahrnú, pokiaľ ich hostiteľ nenastaví od začiatku.

Toto je dôležitá poznámka, pretože ak by sa uskutočnilo ukladanie do pamäte cache na strane klienta, stránka 5 by sa pravdepodobne zlepšila. Site5 získal slušné výsledky z testu rýchlosti Pingdom, so skóre 90 zo 100, ale na karte „Odporúčania“ odporúčame test rýchlosti Pingdom, že na naše stránky pridávame záhlavia, ktorým končí platnosť.

Site5-review-speed-test

Stručne povedané, to znamená, že do vyrovnávacej pamäte nedochádza, malo by to však byť skrátenie času načítania. Sme spokojní s výkonom servera 5 hneď po vybalení z krabice a pri ukladaní do vyrovnávacej pamäte to môže ešte žiariť ešte viac, ale musíte si zašpiniť ruky, aby ste dosiahli všetko, čo môže byť..

Stresový test Site5

Aj keď boli naše jednobodové výsledky rýchlosti pôsobivé, náš test nárazovej záťaže nebol. Load Impact je pre naše účely nástroj, ktorý je navrhnutý tak, aby zdôraznil zdroje nášho webu a zistil, v akom okamihu sa zlomí. To sa dosahuje tak, že sa na konkrétny čas odošle na web niekoľko virtuálnych používateľov a zmeria sa doba odozvy a počet splnených žiadostí..

Zistili sme, že lacné zdieľané plány sa zvyčajne skončia, keď pošleme 50 používateľov do piatich minút. Bohužiaľ, Site5 zlomil skôr ako to. Dopad zaťaženia zistil zvýšený počet chýb žiadosti HTTP, keď sme zasiahli okolo 30 používateľov, čo by mohlo znamenať niekoľko vecí.

Site5-review-load-vplyv

Mohlo by to znamenať, že server, na ktorom sú hostené naše webové stránky, je na hranici limitu výkonu, čo znamená, že nie je dostatok zdrojov na to, aby sa vyhovelo počtu žiadostí prichádzajúcich zo všetkých webových stránok. Okrem toho by to mohlo znamenať, že na konci stránky 5 sa vyskytuje určité obmedzenie sadzieb.

Sme tu, aby sme nahlásili naše zistenia, nie špekulovali. Bez ohľadu na dôvod naše testovanie naznačuje, že zdieľané plány sa pod tlakom rozpadnú skôr ako mnohí konkurenti spoločnosti Site5.  

Záruka prevádzkyschopnosti Site5

Váš plán však má záruku dostupnosti. Na stránke produktu Site5 hovorí, že zaručuje 99,9% dostupnosti alebo vrátenie vašich peňazí. Dokonca ide až tak ďaleko, že ste dostali späť 100 percent svojich peňazí.

Keď sa však pozrieme na podmienky, je jasné, že to nie je pravda. Zdieľané servery a servery zaisťujúce ďalší predaj získajú až 100 percent kreditu, ale iba vtedy, ak je doba prevádzkyschopnosti nižšia ako 95 percent. Okrem toho dostanete pomerný kredit. Plány VPS sú však bližšie k inzerovanej záruke, poskytujú však 100-percentný kredit za dostupnosť menej ako 99,5%.

zabezpečenia

Stránka 5 obsahuje solídny zoznam bezpečnostných funkcií, sme však sklamaní nedostatkom bezplatného skenovania škodlivého softvéru. Okrem toho je sada podpory pôsobivá a chráni váš web pred počítačovou kriminalitou, zlyhaním alebo akoukoľvek inou nepríjemnosťou, proti ktorej môže prísť..

Hoci sa zdá, že spočiatku to tak nie je, automatizované denné zálohy sú najlepšou obranou vášho webu. Rovnakým spôsobom, ako by ste použili naše najlepšie online zálohovacie služby na ochranu pred, povedzme, ransomware, budete používať zálohy svojich webových stránok, aby ste sa uistili, že ich môžete znova spustiť a spustiť v prípade, že sa niečo pokazí..

Nie je to však iba zálohovanie vašich webových stránok a ich sťahovanie na miestnej úrovni. Site5 prijíma pravidlo 3-2-1 v tom, že generuje nočné zálohovanie všetkých súborov na svojich serveroch a zároveň vám umožňuje vytvárať manuálne zálohy a ukladať ich kamkoľvek chcete..

Navyše, úložisko na každom serveri je nakonfigurované v RAID 10, čo poskytuje ešte väčšiu redundanciu. Môžete si prečítať nášho sprievodcu RAID, kde sa dozviete podrobnosti, ale v krátkosti, RAID 10 poskytuje rýchlosť RAID 0 pri zachovaní redundantnej kópie všetkých údajov zapísaných na disky..

SSL lokality Site5

Aj keď je nadbytočnosť vynikajúca, v iných oblastiach chýba systém Site5. Napríklad nezahŕňa do vášho plánu certifikát SSL / TLS. Tento certifikát umožňuje prehliadačom navštevujúcim vaše webové stránky otvoriť šifrované spojenie medzi vami a používateľom, čo chráni údaje, ktoré používateľ prenáša..

Hoci certifikáty SSL / TLS boli v minulosti vyhradené predovšetkým pre predajne elektronického obchodu, každý web by teraz mal mať jeden. Ak váš web v skutočnosti takýto web nemá, spoločnosť Google ho pochováva vo vyhľadávacích rebríčkoch, čo znemožňuje získať publikum. Certifikáty SSL / TLS sú nevyhnutné pre fungovanie webových stránok a skutočnosť, že server Site5 jeden neobsahuje, je zlá správa.

Nie je zahrnuté ani skenovanie a ochrana pred malvérom. Aj keď takmer nikdy nevidíme odstránenie škodlivého softvéru, zvyčajne sa ponúka nejaká základná forma skenovania. V prípade lokality Site5 skončíte ročným výdavkom 50 dolárov za web, aby ste zostali chránení.

To je ešte nepríjemnejšie, ak EIG vlastní SiteLock, ktorý je nástrojom na skenovanie a odstránenie škodlivého softvéru. Mnoho značiek EIG obsahuje „lite“ verziu SiteLock, ktorá zahŕňa skenovanie škodlivého softvéru, takže vynechanie Site5 sa zdá byť zvláštne.

súkromia

V minulosti značky EIG stratili dôležité body, pokiaľ ide o ochranu osobných údajov – prečítajte si príklad z nášho prehľadu iPage – a Site5 sa nelíši. Ochrana osobných údajov sa zdá byť posledným záujmom značiek EIG, čo znamená, že vaše osobné informácie sa budú predávať a zdieľať tak, ako to uzná za vhodné hlavy firiem..

Na rozdiel od spoločnosti Arvixe sa však nezdá, že by web5 bol pred akvizíciou príliš horúci na súkromie (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Arvixe). Podľa Q&Príspevok z roku 2012 týkajúci sa ochrany súkromia domény bol vtedy platenou službou, a to platí dodnes.

Súkromie domény je, keď registrátor nahradí osobné informácie v zázname WHOIS svojimi vlastnými informáciami, ktoré vás chránia pred spamom alebo nepríjemným zberom údajov. Niektorí weboví hostitelia, ako napríklad DreamHost, ich začali bezplatne používať a týka sa skutočnosti, že značky EIG ešte nenastúpili na palubu (prečítajte si našu recenziu DreamHost)..

To znamená, že ochrana súkromia domény nie je príliš veľká na to, aké znepokojujúce sú zásady ochrany osobných údajov spoločnosti EIG. Všetky značky EIG zdieľajú rovnaké zásady ochrany osobných údajov, takže aj tu máme obavy, ktoré sme mali pri kontrole hostiteľa.

Site5, alebo EIG, si skutočne vyhradzuje právo predávať a zdieľať vaše osobné informácie, ako uzná za vhodné. Aj keď sa môžete vyhnúť zaznamenávaniu svojej adresy IP a odtlačku prsta prehliadača pomocou našej najlepšej siete VPN, informácie, pomocou ktorých zaregistrujete svoj účet, sú stále férové ​​hry.

To znamená, že ho EIG môže zdieľať so svojím dlhým zoznamom reklamných partnerov, medzi ktoré patria spoločnosti Google, Facebook, Yahoo, Bing, WPBeginner a ďalšie. Nie je dôvod, prečo sú niektorí z týchto reklamných partnerov prítomní inak ako zisk. Ak máte obavy o svoje osobné údaje, akákoľvek značka EIG je zlá správa.

podpora

Rovnako ako takmer všetky značky EIG, Site5 ponúka dve formy kontaktu: live chat a e-mail. Počas práce na revízii sme hovorili s mnohými zástupcami technickej podpory a pýtali sme sa všetko od konfigurácie serverov po ďalšie bezpečnostné opatrenia, ktoré má server5..

Na naše prekvapenie bol server Site5 schopný pohotovo odpovedať na naše otázky a predstaviť slušné znalosti platformy a jej technických komplikácií. Napriek tomu plynulosť a pohodlie živého rozhovoru s, napríklad, hostingera, funguje lepšie (prečítajte si našu recenziu hostingera)..

Existujú tri prostriedky na svojpomoc, ale najznámejšia je základňa znalostí. V čase písania správy existuje 560 článkov, ktoré sa týkajú všetkého od začatia až po riešenie bežných problémov. Hoci väčšina vedomostí je zdrojom set-it-and-forget-it, zdá sa, že server5 aktualizuje svoju vedomostnú databázu aktuálnym spôsobom a pokrýva veci ako WordPress 5.0 po vydaní..

Ak však nie sú užitočné, nezáleží na počte článkov. Našťastie to tak nie je v prípade lokality Site5. Jednoduché odpovede sa riešia jednoducho, zatiaľ čo zložité problémy sa riešia komplexne. Site5 dokáže zovrieť témy do stráviteľného formátu, ktorý je kompatibilný so snímkami obrazovky a inštrukciami krok za krokom.

Site5-review-load-vplyv

Navyše je tu Q&Sekcia, ktorá funguje ako fórum. To znamená, že posledný príspevok v čase písania správy bol od 30. marca 2016. Tiež to dáva zmysel, pretože počas nášho testovania sa nám nepodarilo nájsť spôsob, ako položiť otázku.

Site5-review-Q & A

Odpovede sú však stále aktuálne, čo môže byť užitočné pri odpovedaní na malé otázky, ktoré nezaručujú vstup do databázy znalostí. To znamená, že by sme sa neodporúčali pozerať na otázku Q&A pre otázky týkajúce sa fakturácie. Spoločnosť EIG získala web5 v roku 2015, takže sa pravdepodobne zmenili aj aspekty fakturácie a súkromia.

Verdikt

Site5 kombinuje niektoré z lepších aspektov svojich súrodencov EIG. Je prístupný ako iPage a má silné rozhranie Bluehost. Pokiaľ to bude v poriadku, bude to tiež zlé. Rozmanitosť funkcií spôsobuje, že sa v niektorých oblastiach cíti vyvážený a v iných nie.

Mohli by ste urobiť horšie – pozrite si našu recenziu HostMonster a zistite, o koľko horšie -, ale môžete urobiť aj oveľa lepšie.

Čo si myslíte o Site5? Už ste to použili? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map