Recenzia Namecheap – aktualizovaná 2020

Recenzia Namecheap

Namecheap je registrovaný hostiteľ, ktorý ponúka lacný a plne vybavený hosting. Aj keď to nie je dokonalé, s týmito cenami budete mať len malú sťažnosť. Ak chcete zistiť, či vám to vyhovuje, prečítajte si našu úplnú recenziu Namecheap.


Namecheap je v oblasti registrácie domén takmer dve desaťročia a podobne ako jeho súčasníci rozšírila svoju zostavu o webhosting. Na rozdiel od toho, povedzme, GoDaddy, Namecheap však čaká na nášho najlepšieho sprievodcu webhostingom, so solídnou zostavou funkcií a nízkou cenou, na zavedenie.

V tejto recenzii Namecheap sa chystáme prejsť na registrátora domény, ktorý zmenil funkcie webového hostiteľa, ceny, rýchlosť, bezpečnosť a ďalšie. Predtým, ako vydáme verdikt, budeme hovoriť aj o našich skúsenostiach s používaním ovládacieho panela a kontaktovaním podpory

Namecheap je pôsobivý, napriek svojej skromnej cene. Cena je vynikajúca, rovnako ako bezpečnosť, ale ak sa zaregistrujete, budete sa musieť vysporiadať s oddeleným panelom a niekoľkými chýbajúcimi funkciami..

NameCheap-Slider1

NameCheap-slider2

NameCheap-slider3

NameCheap-slider4

NameCheap-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Namecheap

Vlastnosti

Namecheap má solídny zoznam funkcií vo všetkých plánoch, vďaka ktorým je už tak nízka cena ešte pôsobivejšia. To znamená, že klesá v niekoľkých oblastiach, čo pomáha vysvetliť nízku cenu. Namecheap má veľa funkcií pre váš hostingový plán, ak však chcete mať kompletný balík, musíte byť ochotní kúpiť si la carte pre niektoré podstatné veci.

Obzvlášť existujú obmedzenia týkajúce sa registrácie vašej bezplatnej domény. Bezplatná registrácia domény .com sa stala normou pre väčšinu webových hostiteľov – prečítajte si našu recenziu hostgátora iba pre jeden príklad – preto je zvláštne vidieť, že Namecheap obmedzí vašu bezplatnú doménu na adresu .website. Náklady na doménu .com nie sú drahé, ale bolo by pekné, keby bola jedna zahrnutá.

Je však ťažké ubiť Namecheap, vzhľadom na to, aký lacný je hosting, najmä ak obsahuje množstvo kritických funkcií. V zozname je tvorca webových stránok, ktorý obsahuje doplnky pre platobné možnosti, integráciu do sociálnych médií a ďalšie, ako aj viaceré responzívne témy..

NameCheap-review-web-staviteľ

Neexistuje žiadny zápas pre nášho najlepšieho tvorcu webových stránok, Wix, ale ako si môžete prečítať našu recenziu Wix, málo tvorcov webových stránok je. Stále však obsahuje náležitosti, vrátane rozhrania drag-and-drop a podpory elektronického obchodu. Ak si to neželáte, Namecheap vám tiež umožňuje používať Weeblyho alebo nápadne prostredníctvom obchodu s aplikáciami (prečítajte si naše Weeblyho hodnotenie a prekvapivo).

Bez ohľadu na to, ako zostavujete svoje webové stránky, svoju doménu so službou Google Apps môžete prepojiť prostredníctvom služby cPanel. To zahŕňa kalendár, kancelársku sadu spoločnosti Google a službu Gmail pre vašu doménu. Všetko, čo potrebujete, je potrebné nastaviť pomocou služby Google, ale táto možnosť sa zobrazuje v cPanel.

Ďalšie funkcie sa zameriavajú na bezpečnosť vrátane 50 bezplatných certifikátov PositiveSSL, denných záloh a ochrany osobných údajov záznamu WHOIS. Dostaneme sa k tým v častiach „Zabezpečenie“ a „Ochrana osobných údajov“ nižšie.

Celkovo sa nám táto zostava páči, ale nedostatok bezplatných miest na registráciu domén .com. Vzhľadom na to, aký lacný je Namecheap a koľko funkcií ponúka, chápeme, prečo ste požiadaní o registráciu svojej domény osobitne, ale bolo by pekné vidieť to bez ohľadu na to,.

Prehľad funkcií Namecheap

Logo Namecheapwww.namecheap.com

Začína sa od 288 dolárov mesačneVšetky plány

Typy serverov

Zdieľaný hosting

Hosting VPS

Spravované WordPress

Cloud hosting

Dedikovaný hosting

Reseller Hosting

Usablity

FTP prístup

Prístup SSH

cPanel

Rootový prístup

Denné zálohy

Tvorca webových stránok

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

zabezpečenia

Ochrana súkromia domény

SSL šifrovanie

Odstránenie škodlivého softvéru

Brána webovej aplikácie

Dvojfaktorové overenie

Ochrana DDoS
zaplatil

SFTP

podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora live chatu

návody

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

Podpora 24/7

stanovenie ceny

Namecheap robí vo webhostingovom svete niečo vzácne: zobrazuje skutočnú cenu, ktorú platíte. Rovnako ako WebHostingBuzz (prečítajte si našu recenziu na webeHostingBuzz), Namecheap sa nezmení s cenovými šenaniganmi, ktoré vidíme od iných poskytovateľov webhostingu. Cena si môžete skontrolovať na požadovanej dĺžke na stránke produktu, aby neboli žiadne prekvapenia.

Je to tiež lacné. Namecheap, ako už názov napovedá, predstavuje cenovú ponuku bin, ktorá porazila nášho bývalého najnákladnejšieho hostiteľa webu, 1&1 IONOS (prečítajte si náš 1&1 recenzia IONOS). Ak je to, čo hľadáte lacný webhosting, Namecheap vám môže splniť, s niektorými zdieľanými plánmi, ktoré stoja menej ako ročne, ako náklady Arvixe za mesiac (prečítajte si našu recenziu od Arvixe).

Cenová schéma je ľahko zrozumiteľná. Môžete si kúpiť hosting na jeden mesiac alebo jeden rok, pričom druhý ponúka zľavu 6-7 percent. Namecheap nemá ani propagačné ceny nad 50% ročného plánu. Ak to hľadáte, prečítajte si našu recenziu hostingera.

Táto cenová schéma platí pre zdieľané plány a plány WordPress. VPS a špecializovaní používatelia majú tiež možnosť platiť štvrťročne a predajcovia môžu platiť iba jeden mesiac až dva roky..  

Namecheap tiež ponúka vyhradené servery. Sú to servery so zastaraným hardvérom, ktoré boli vyradené z rotácie. Hoci to nie je ideálna konfigurácia, je to dobrý spôsob, ako ušetriť peniaze, ak potrebujete dedikovaný server. V čase písania správy má Namecheap servery rovnako lacné ako 34,88 dolárov mesačne, ale to sa bude meniť podľa stavu zásob.

Nezáleží na tom, s akým plánom idete, má však podporu na mesiac, pokiaľ to nie je plán VPS, ktorý vám dá dva týždne. Namecheap ponúka 30 dní na vrátenie platby, ktorá, hoci nie je taká veľkorysá ako 97-dňové okno DreamHost, je štandardom pre väčšinu poskytovateľov webhostingu (prečítajte si našu recenziu DreamHost).

Jednoduchosť použitia

Registrácia do Namecheap je rovnako jednoduchá ako výber plánu, vytvorenie účtu a zasiahnutie „checkout“. Je to podobné GoDaddy v tom, že na webe je veľa, takže je ťažké zničiť potrebnú službu (prečítajte si našu recenziu GoDaddy). Je však jasné, že sa Namecheap pokúsil zefektívniť tento proces, takže hoci je viac nepríjemný ako niektorí, nie je prekážkou.

Akékoľvek problémy pri výbere plánu sa rýchlo kompenzujú procesom platby. Namecheap vás najskôr požiada o vytvorenie účtu, čo znamená, že môžete prejsť z pokladnice na ovládací panel bez toho, aby ste v e-maile našli poverenia účtu. Stránka s konečnou platbou sa navyše nezaškrtáva doplnkami pre váš účet a dokonca má prepínač na vypnutie automatického obnovovania..

NameCheap-review-pokladňa

Proces platby sa však zdá dosť zdĺhavý, pretože Namecheap segmentuje každý krok na svoju vlastnú stránku. Vytvoríte si účet na jednej stránke, svoju objednávku potvrdíte na druhej, zadáte svoju fakturačnú adresu na ďalšiu a nakoniec vyplníte svoje platobné informácie. Nie je to veľká skúsenosť s Namecheapom, ale tento proces by sa mohol skrátiť na jednu alebo dve stránky.

Nakoniec sa vám zobrazí stránka so súhrnom objednávok, kde môžete prejsť na informačný panel účtu kliknutím na položku „Spravovať“ vedľa svojho hosťujúceho účtu. Ovládací panel je jasne nastavený pre obchodnú stránku domény, pretože všetky karty v podstate smerujú k nákupu hostingu pre doménu, ktorú máte.

NameCheap-review-account-dashboard

Nájdenie cPanelu trvalo nejakú dobu. Musíte otvoriť informačný panel, kliknúť na šípku nadol vedľa svojho hostingu, kliknúť na ďalšiu šípku nadol vedľa zakúpeného balíka a nakoniec kliknúť na „prejsť na cPanel“.

cPanel je rovnaký ako pre väčšinu našich najlepších webhostingov s nástrojmi cPanel, mimo sekcie v hornej časti s aplikáciami exkluzívnymi pre Namecheap. Nie sú „exkluzívne“, ako naznačuje Namecheap, ale je to pekný spôsob, ako usporiadať odkazy na databázu znalostí, tvorcu webových stránok a centrum Google Apps na jednom mieste..

NameCheap-review-cpanel

Použitie namecheap nie je ťažké, ale nemá rovnaké zameranie ako povedzme na Kinsta (prečítajte si našu recenziu Kinsta). Prístrojová doska je navrhnutá na správu domén, nie na webhosting, čo môže viesť k zmätkom, keď sa pokúšate spravovať svoj web.

Typy hostenia

Napriek tomu, že je webovým registrátorom doménového registrátora, Namecheap má veľa vecí, pokiaľ ide o typy hostenia. Na rozdiel od služby iPage (prečítajte si našu recenziu v službe iPage) sa neobmedzuje iba na zdieľaný hosting, ktorý ponúka flexibilitu väčšieho hostiteľa bez cenovky.

Začína sa zdieľaným hostingom, rovnako ako väčšina webových hostiteľov mimo, napríklad, Pagely (prečítajte si našu Pagely recenziu). Zdieľaný hosting ukladá viac webových stránok na rovnaký server a umožňuje týmto webovým serverom zdieľať zdroje. Namecheap ilustruje, ako lacný zdieľaný hosting môže byť, ale to tiež prichádza s občasným problémom s rýchlosťou alebo uptime.

Vedľa zdieľaných plánov sú spravované plány WordPress. Na základe stanovenia cien, ktoré je podobné zdieľanému hosťovaniu, sme predpokladali, že to bola iba kópia zostavy zdieľaného hostingu s automatickými aktualizáciami WordPress. Nie je to tak. Spravované plány WordPress skôr využívajú cloudový hosting, a ako si môžete prečítať v našej recenzii MDDHosting, to je skvelé pre WordPress.

Cloud hosting je vlákno, ktoré spája náš najlepší web hosting s výbermi WordPress. Hoci je vaša webová stránka stále umiestnená na jednom serveri, môže požadovať ďalšie zdroje pre sieť podkladových serverov. Stručne povedané, to znamená, že bez ohľadu na to, či sa na vašich webových stránkach vyskytuje prudký nárast prevádzky, distribuovaný útok odmietnutia služby alebo čokoľvek iné, zdroje budú k dispozícii.

Nie je to však iba cloudový hosting WordPress. „Spravovaná“ časť rovnice sa týka Namecheapu, ktorý udržuje vašu verziu programu WordPress. Aj keď budete stále musieť navrhnúť svoj web a naplniť ho obsahom, Namecheap sa bude starať o zálohy a aktualizácie WordPress za vás zadarmo.

Ak hľadáte viac energie pre nič viac, plány VPS vám budú vyhovovať. Virtuálne súkromné ​​servery sú virtuálne servery hostené na fyzických serveroch. Výpočtové zdroje servera sú izolované a rozdelené medzi virtuálne servery, čo poskytuje podobný zážitok ako vyhradený hosting bez dodatočných nákladov.

Plány VPS spoločnosti Namecheap sú lacné a ak ste si prečítali našu recenziu hostenia A2, viete, že to znamená, že nie sú spravovaní. Budete mať možnosť požiadať o radu zákaznícku podporu, ale obnova servera, základné zmeny softvéru a vyšetrovanie porúch vám budú účtovať dodatočný poplatok mesačne.

Horná časť ponuky predstavuje dedikované servery, ktoré, ako názov napovedá, vám server poskytnú sami. Rovnako ako plány VPS, dedikované servery nie sú spravované, čo znamená, že budete musieť riešiť zlyhania a aktualizácie. Ak je cena príliš vysoká, môžete nakupovať na zozname dedikovaných serverov spoločnosti Namecheap.

rýchlosť & uptime

Otestujeme rýchlosť webových stránok pomocou testu rýchlosti pingdomov a zaťaženia. Náš postup je jednoduchý: zaregistrujeme sa na účet s najvýhodnejším dostupným plánom, nainštalujeme prázdnu kópiu programu WordPress a dostaneme sa k testovaniu. Aj keď to nie je dokonalá veda pre čas načítania webových stránok, snažíme sa získať čo najjasnejší údaj o rýchlosti vykonaním našich testov týmto spôsobom.  

Namecheap fungoval dobre, ale nestačil si zarobiť miesto v našom najrýchlejšom sprievodcovi webhostingom. Pingdom Speed ​​Test dal 90 zo 100, čo je pravdepodobne vďaka serverom Apache, ktoré Namecheap používa. Videli sme hostitelia ako A2 Hosting a MDDHosting, ktoré používajú servery LiteSpeed, ktoré sú alternatívou Apache, s veľkým efektom, takže to je niečo, čo by sme v budúcnosti radi videli z Namecheap..

NameCheap-review-speed-test

Po naplnení obsahu webom môžete očakávať zníženie rýchlosti. Prvé dve úrovne zdieľaného hostenia nezahŕňajú eAccelerator ani xCache, ktoré sú zahrnuté v najvyššej úrovni. Prvý z nich ukladá skripty PHP do kompilovaného stavu, čo znamená, že sa dajú spustiť oveľa rýchlejšie, zatiaľ čo druhý robí to isté, ale ukladá ich do pamäte RAM servera..

Náš test nárazového zaťaženia mal vynikajúce výsledky. Zaťaženie nárazom je pre naše účely nástrojom stresového testovania, hoci dokáže oveľa viac. Za päť minút sme na web poslali 50 virtuálnych používateľov. Vplyv zaťaženia meral čas odozvy každého používateľa a počet splnených požiadaviek..

Namecheap mal takmer priamku, pokiaľ ide o čas na odpoveď a splnil každú požiadavku. Očakávame, že najúspornejší zdieľaný balík s každým hostiteľom preruší okolo 50 používateľov, a preto tento limit testujeme. Namecheap sa však do tejto kategórie nehodí. Dokázala držať krok s požiadavkami a udržiavať nízky čas odozvy.

NameCheap-review-load-vplyv

To naznačuje, že existuje veľa výpočtových zdrojov, ktoré by sa mali obísť, takže by sa nemalo objaviť veľa problémov zdieľaného hostenia. Aj keď nemôžeme zaručiť, že to tak bude vždy, bolo to počas nášho testovania.

Namecheap však nie je len o poskytovaní rýchleho hostenia. Poskytuje tiež spoľahlivý hosting. Zálohovanie vášho účtu je záruka 99,9% alebo 100% dostupnosti v závislosti od typu hostenia, ktorý používate. Plány predajcov a VPS majú limit 99,9 percenta, čo v podstate znamená, že prvých 45 minút prestojov v mesiaci nie je oprávnených.

Okrem toho poskytuje Namecheap jeden deň služby za každú neplánovanú hodinu, počas ktorej sú servery mimo prevádzky. Rovnako ako u väčšiny webových hostiteľov sa do 10 dní od výpadku musíte obrátiť na podporu, aby ste dostali kredit.

zabezpečenia

Namecheap má trifecta bezpečnostných funkcií, ktoré hľadáme: SSL / TLS certifikáty, skenovanie škodlivého softvéru a automatické zálohovanie. Posledná položka nie je k dispozícii vo všetkých plánoch, čo, hoci je sklamaním, dáva zmysel vzhľadom na to, ako lacný môže byť Namecheap. To znamená, že sme radi, že certifikáty SSL / TLS a skenovanie škodlivého softvéru sú súčasťou plánov.

Certifikát SSL / TLS je nevyhnutný pre bezpečnosť webových stránok. Prehliadaču, ktorý navštevuje váš web, sa dozviete, že vám môžu dôverovať osobné informácie, ktoré otvárajú šifrované spojenie medzi vašim webovým serverom a návštevníkom (podrobnosti procesu nájdete v popise šifrovania)..

Namecheap obsahuje 50 certifikátov Comodo PositiveSSL s každým hostiteľským balíkom. Certifikát základnej úrovne je vhodný pre väčšinu webových stránok, ktoré od používateľov nevyžadujú veľa osobných informácií. Ak napríklad prevádzkujete fórum alebo prijímate platby na svojom webe, musíte získať vyšší certifikát.

Skenovanie škodlivého softvéru je súčasťou programu cPanel pod názvom „antivírusový program“. Na svojom webe môžete skontrolovať malware a ďalšie nezmysly súvisiace s počítačovou kriminalitou raz denne a nič viac. Je však dôležité si uvedomiť, že hoci tento nástroj prehľadáva váš web, nevyčistí ho. Ak zistíte problém, musíte nájsť iný spôsob, ako ho odstrániť.

NameCheap-review-vírusov

Certifikáty SSL / TLS a skenovanie škodlivého softvéru sú súčasťou všetkých plánov, ale automatické zálohovanie nie. Najlacnejší zdieľaný plán ich nezahŕňa, našťastie to však každý iný plán robí. K svojim zálohám môžete pristupovať cez cPanel, plánovať ich každý deň, týždenne alebo mesačne, lokálne sťahovať alebo kopírovať odkazy na zdieľanie.

V zákulisí je tiež ModSecurity. Je to firewall s otvorenou webovou aplikáciou pre servery Apache, čo znamená, že vás môže ochrániť pred nepríjemným prenosom prichádzajúcim na server. Pretože ide o otvorený zdroj, existuje veľa pravidiel a konfigurácií, ktoré je možné nastaviť tak, aby bol váš web rovnako bezpečný.

Aj keď by sme radi videli zálohy vo všetkých plánoch, balík zabezpečenia je pôsobivý. Preskakovanie do druhého stupňa zdieľaného hostenia sa oplatí, zálohy sú však čerešňou na vrchu. Je ťažké sa sťažovať, keď Namecheap ponúka toľko bezpečia pre tak dobre, lacno.

súkromia

Ochrana osobných údajov je jednou z vecí, o ktorých sa dá ľahko hovoriť, ale je ťažké ju ďalej sledovať. Namecheap však kladie svoje peniaze tam, kde sa nachádza, a poskytuje niektoré z lepších opatrení na ochranu osobných údajov, ktoré sme videli od hostiteľa webu. Je to ďaleko od získavania údajov, ktoré sme videli od značiek Endurance International Group (príklad si prečítajte v našej recenzii FatCow).

Namecheap ponúka bezplatné súkromie domény s každou doménou, ktorú vlastní. Ochrana osobných údajov v doméne nahrádza informácie, ktoré ste zaregistrovali vo svojej doméne, fiktívnymi informáciami, čím efektívne maskuje vašu totožnosť. Pretože záznamy WHOIS je možné vyhľadávať online, každý, kto nemá vaše osobné údaje, môže nájsť vaše osobné informácie.

Videli sme niekoľko hostiteľov, ktorí ponúkajú ochranu súkromia domén bezplatne (prečítajte si príklad WestHost), ale zvyčajne iba na doménach zaregistrovaných u poskytovateľa. Namecheap je neobvyklý v tom, že tiež poskytuje súkromie domény zadarmo pri prevodoch domén, čo znamená, že ak je vaša doména zaregistrovaná napríklad v službe GoDaddy, môžete ju preniesť do Namecheap a chrániť svoje osobné údaje..

Zásady ochrany osobných údajov sú tiež zdravé, ale spoločnosť Namecheap si vyhradzuje právo zdieľať informácie, ktoré neumožňujú identifikáciu osôb, s reklamnými a obchodnými partnermi. Napriek tomu nie sú zdieľané žiadne osobné informácie a keďže Namecheap podporuje Fight for the Future a Electronic Frontier Foundation, odovzdávame trochu údajov.

podpora

Namecheap má stredisko podpory, kde nájdete všetky zdroje technickej podpory. Aj keď sú tu obvyklí podozriví – Namecheap obsahuje odkazy na podporu založenú na lístkoch, live chat, spätnú väzbu, aktualizácie stavu a ďalšie – existuje aj niekoľko neobvyklých zdrojov podpory..

Zahŕňa to dokumenty rozhrania Namecheap API, ktoré vám umožňujú vykonávať vyhľadávanie domén, registráciu a automatickejšie z vami vytvorenej aplikácie. Aj keď môžete API používať na predaj domén, certifikátov SSL / TLS a ďalších, dá sa použiť aj na monitorovanie a správu domén..

NameCheap-review-api

Ak potrebujete pomoc, Namecheap to tiež zvládne. Live chat a e-mailová podpora sú k dispozícii 24 hodín denne a počas kontroly sme ich používali. Živý rozhovor je takmer taký dobrý ako program SiteGround, ktorý niečo hovorí (prečítajte si našu recenziu programu SiteGround). Odpovede boli rýchle a priame a preukazovali jasnú znalosť technických aspektov služby.  

Pre svojpomoc je k dispozícii informačná základňa, ktorá je rozdelená do kategórií produktov spoločnosti Namecheap. Komplexné časti, ako napríklad „hosting“, sú ďalej rozdelené, takže hľadanie článku, ktorý potrebujete, je jednoduché.

NameCheap-review-Knowledgebase

Existuje aj veľa článkov. Namecheap má návody, vysvetlenia a príručky na riešenie problémov v celej databáze znalostí, z ktorých každý obsahuje vynikajúce množstvo detailov. Aj keď naše skúsenosti s ľudskou podporou boli vynikajúce, nemali by ste sa veľa snažiť osloviť vzhľadom na to, ako hlboká je vedomostná základňa.

Verdikt

Namecheap hovorí v názve všetko, čo potrebujete vedieť. Je to lacný webový hostiteľ s množstvom funkcií, aj keď má aj niekoľko problémov. Páči sa nám rýchlosť, bezpečnostné funkcie, ochrana súkromia a cena domény, ale nedostatok bezplatnej registrácie domény .com a ťažkopádny informačný panel sú nepríjemnými problémami..

Čo si myslíš o Namecheap? Plánujete to? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me